Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) csixy válasza ubyegon2 (#70850) üzenetére


csixy
addikt

Na 7-zip -pel kibontottam az exe fájlt. van benne egy rtf fájl, ez a szövege:
TITLE: HP Notebook System BIOS Update VERSION: F.74 DESCRIPTION: This package creates files that contain an image of the System BIOS (ROM)for the supported notebook models with a 68ICE and 68ICF Family ROM. This package is used to flash the System ROM on support notebook. NOTE: To determine the ROM family and ROM date, press F10 on the target notebook/laptop during startup to run the Setup Utility, and then view File/System Information. PURPOSE: Critical SoftPaq NUMBER: SP96091 SUPERSEDES:SP91622 EFFECTIVE DATE: 5/14/2019 CATEGORY: BIOS SSM SUPPORTED: Yes LANGUAGE(S): English (US) ENHANCEMENTS: Enhancement to address security vulnerabilities CVE-2018-12126, CVE-2018-12127, CVE-2018-12130. HOW TO USE: 1. Download the file by clicking the Download or Obtain Software button and saving the file to a folder on your hard drive (make a note of the folder where the downloaded file is saved). 2. Double-click the downloaded file and follow the on-screen instructions. Copyright (c) 2019 HP Development Company, L.P.

Szerintem, ha egy BartPE cd-t kiírsz lemezre és azt bebootolod akkor ezt az exét már eltudod indítani. oszt annyi. Legfeljebb szekrényalátétnek jó lesz a notid végső esetben, ha minden kötél szakad.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#70852) csixy válasza ubyegon2 (#70850) üzenetére


csixy
addikt

Ez van a F66-osban:
TITLE: HP Notebook System BIOS Update VERSION: F.66 DESCRIPTION: This package creates files that contain an image of the System BIOS (ROM)for the supported notebook models with a 68ICE and 68ICF Family ROM. This package is used to flash the System ROM on support notebook. To determine the ROM family and ROM date, press F10 on the target notebook/laptop during startup to run the Setup Utility, and then view File/System Information. NOTICE: Due to security changes added in the BIOS, after upgrading to this BIOS older versions cannot be loaded PURPOSE: Critical SoftPaq NUMBER: SP77818 EFFECTIVE DATE: November 08, 2016 CATEGORY: BIOS SSM SUPPORTED: YES DEVICES SUPPORTED N/A: PREREQUISITES: None HOW TO USE: 1. Download the file by clicking the "Download" or "Obtain Software" button and saving the file to a folder on your hard drive (make a note of the folder where the downloaded file is saved). 2. Double-click the downloaded file and follow the on-screen instructions.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#70853) ubyegon2 válasza csixy (#70851) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi! Hálám örökké üldözni fog, de talán én is. Utolsó mondat alapján ez komoly esélyekkel bír! 😀

(#70854) csixy válasza ubyegon2 (#70853) üzenetére


csixy
addikt

Én a 66-ost legalább feltenném, hogy funkcionálisan jó legyen. A 74-es meg javítja azokat az ominózus processzor biztonsági réseket a mikrokódok szintjén szerintem , gondolom, hogy emlékeztek rá. Szóval, ha ezt felteszed, akkor lesz egy a 66-ostól lassabb, de biztonságosabb géped.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#70855) csixy válasza ubyegon2 (#70845) üzenetére


csixy
addikt

"szerinted egy 30 napos Win verziót nem tudnék letölteni, ha nagyon akarnék "
Dehogynem ott van a link a w10 tocsik összefoglalójában (tech bench). betolsz egy SSD-t kód nélkül feltelepíted és 30 napig ingyenesen tesztelheted, de neked csak egy fél órára kell. Ennyi. Az a vas megérdemelné ezt a babusgatást és megszűnne a bootolási gondod, lehet, hogy a wifi is meggyógyulna, meg bios szinten gyógyítva lehetne a mikrokódhiba is, Azért azt a verziót szedd le home-pro viszonylatban amiről a coa matricád szól. A telepítőnek egy üres MBR, vagy GPT partíciós táblájú partícók nélküli helyre van szüksége , azt belakja magának. A telepítés idejére szedd ki az összes többi HDD-t, SSD-t.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#70856) z123456789 válasza ubyegon2 (#70808) üzenetére


z123456789
addikt

Nos!
Látom a Manjaro telepítéssel a tapasztaltaknak is van gondja.
Kérnék egy kis segítséget. :B

i5-5300, 2,30 GHz, 8 GB RAM, Intel HD Graphics 5500, SSD M.2 Transcend 256 GB, SSD Kingston 480 GB

M.2 az elsődleges meghajtóm, azon van egy Windows 10. A Kingstonra tettem fel egy Chakrát, majd további értekezés alapján úgy döntöttem, hogy Linux Mint Cinnamon, és egy Manjaro KDE is felkerül. Windowsban választottam le nekik partíciókat. Cinnamon fent van, Chakra fent van, Win fent van, indul mindegyik. Szeretném feltelepíteni a Manjarot is, de nem akar bebootolni a pendrive-ról. Az utoljára telepített Linux Mint bootmenüje jön be mindig. Mi lehet a probléma? Win32 Disk Imagerrel írtam fel mint az előzőekben pendrive-ra.

Igyekeztem önállósodni, és boot menü parancssorból bootoltatni a pendrive-ot, de addig jutottam, hogy nem tudok egyenlőség jelet írni. :DDD
Ez alapján próbálkoztam (volna).

Elnézést ha ez a dedó kérdés kategória. :)

:R

(#70857) CPT.Pirk válasza z123456789 (#70856) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az imagernek jónak kellene lennie, de inkább próbáld meg a Rufust használni, és mikor kérdezi, akkor a "DD" módot választani.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70858) zoltanz válasza ubyegon2 (#70853) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha amúgy minden jó a notin, én sem kockáztatnék meg egy téglásítást az Uefi miatt.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#70859) ubyegon2 válasza zoltanz (#70858) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#70854) csixy

Na igen, én is így vagyok ezzel, a mindennapi használatos disztrók tök jól futnak Legacyban, Manjaro vicceskedik csak, de az sem a Legacyval ugrik össze szerintem.

Szóval inkább kihagyom ezt a BIOS upgrade-et, bármilyen vonzó is, hogy újra használhatnék Wint! :N Az ezüst szín meg pont nem is illik a szekrényláb alá. ;]

(#70856) z123456789

Elnézést ha ez a dedó kérdés kategória.

:DD Kezdőtopik, emiatt ne aggódj! Amikor kérdezek, gyakorlatilag én is csak dedós kérdést teszek fel!

[ Szerkesztve ]

(#70860) z123456789 válasza ubyegon2 (#70859) üzenetére


z123456789
addikt

:R

(#70861) totron válasza ubyegon2 (#70859) üzenetére


totron
addikt

Arról nem is beszélve, hogy alapvetések indíthatnak el nem egyszer messzire mutató, hasznos szálakat. Rávezető jellegű, tanító célzatú is lehet egy kérdés, közösségileg is előre mutató. A jó kérdések feltevése fontos! Többek szerint azzal kezdődik minden, a hatékony megismerés folyamata is.

Én már kicsit kiöregedtem ebből, őrlángra került az érdeklődés, a 90s évek közepén aki kezdte talán más is van így. De aki ma vág neki, az hány éves? Hány évesek vagytok? Gyors felmérés.

(#70862) Kenderice válasza ubyegon2 (#70749) üzenetére


Kenderice
senior tag

Feltettem a Mint-et.
HP eliebook-on tudod használni az ujjlenyomatos azonosítást?
Keresgetek megoldást rá, de nem találok.

(#70863) csixy válasza totron (#70861) üzenetére


csixy
addikt

még két hónapig 62
és te ?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#70864) ubyegon2 válasza Kenderice (#70862) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem próbáltam még a fingerprint scannert soha, de ahogy nézem, nem is fogom. Pár leírásból megprübáltam, de no device jön mindig, pedig a senrost felismeri. Van egy részletes leírás egy nem pont ugyanezen verzióról és a gépben lévőnek a drivere, ha ezekből van kedved próbálgatni.

Get Validity VFS 495 FingerPrint Reader working on Ubuntu 16.04
VFS491 driver

Ezzel a leírással próbálkoztam, de a fenti eredmény született.

Az lsusb kimenetében azért csekkold le, nálad is ugyanez a reader van-e.

ubyegon@WD-HP8570p:~$ lsusb
Bus 002 Device 003: ID 0a5c:21e1 Broadcom Corp. HP Portable SoftSailing
Bus 002 Device 002: ID 8087:0024 Intel Corp. Integrated Rate Matching Hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 001 Device 005: ID 03f0:3d1d Hewlett-Packard
Bus 001 Device 004: ID 04f2:b230 Chicony Electronics Co., Ltd Integrated HP HD Webcam
Bus 001 Device 003: ID 138a:003d Validity Sensors, Inc. VFS491
Bus 001 Device 002: ID 8087:0024 Intel Corp. Integrated Rate Matching Hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

(#70861) totron

Jól mondod, a kérdés határoz meg mindent. Jóval nehezebb művészet, mint a válaszadás.

De aki ma vág neki, az hány éves?

Még jó, hogy így kérdezted, így relatíve kevesen érzik magukra nézve érvényesnek a kérdést! ;]

(#70863) csixy

Ammán sokat látott kor, ha megéred, még a bölcskorba is beérsz! ;)

[ Szerkesztve ]

(#70865) vadkörte válasza totron (#70861) üzenetére


vadkörte
addikt

Én az 1990-es évek végén kezdtem el informatikával foglalkozni. Annó az általánosban nem volt informatika tantárgy és szakkör sem.
A szakközépiskola utolsó évében tanultunk számítógéppel támogatott tervezést, DOS-os ArCAD-ot. Utána egy szoftverüzemeltető tanfolyamot végeztem el (Win95/Office97) és kb. itt kezdődött.
Amúgy idén töltöttem be a 40-et.

Kenderice:
Mint-en nem lehetetlen a fingerprint sensor beröffentése. Nekem annó az MSI-n sikerült (UPEK szenzor volt benne) igaz ráment pár napom :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#70866) zoltanz válasza totron (#70861) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én 45 vagyok.
'94 körül kezdtem el (nem hobbi szinten), foglalkozni, dolgozni szoftverekkel. Eleinte OS/2, Dos volt 98-ig, innen Linux Redhat (ezen ment az internet is) majd 2007-től Puppy, PCBSD, Ubuntu 2018-tól Debian, MX Linux.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#70867) Kenderice válasza ubyegon2 (#70864) üzenetére


Kenderice
senior tag

" de no device jön mindig,"
Eddig én is eljutottam.
Vicces, hogy ilyen apróságra nincs megoldás.
Ráadásul a wifi sebessége is csak max 50Mbit/sec 5Ghz-n, míg windows alatt ez 300 volt.

Na, engem itt veszített el a linux.

(#70868) samujózsi válasza Kenderice (#70867) üzenetére


samujózsi
tag

Venni kell egy régi thinkpadet, azon nincs ilyen gond ;)
(ha még az ujjlenyomatnál tartasz)
Sajnos csak Dell notebookokkal van tapasztalatom, ezeken bár látszik a scanner, használhatatlan, mert valami zárt forrású firmware-t kell betölteni a rendszer indulásakor, ami windows-on elérhető, máshol vagy nem, vagy publikus helyen nem írnak róla.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70869) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

LTT videó arról, hogy ki birtokolja a Linuxot. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70870) ubyegon2 válasza Kenderice (#70867) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Vicces, hogy ilyen apróságra nincs megoldás.

Igaz, Windowshoz csinált a HP drivert. ;)

Ráadásul a wifi sebessége is csak max 50Mbit/sec 5Ghz-n, míg windows alatt ez 300 volt.

Aham, biztosan speedtest-tel méred. ;)

100/100-as net wifije 5gHz, nload

[ Szerkesztve ]

(#70871) Kenderice válasza ubyegon2 (#70870) üzenetére


Kenderice
senior tag

Igen, a speedtest.net-en mértem mindkettőt.

(#70872) ubyegon2 válasza Kenderice (#70871) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

speedtesten előbb terminalból mérve nálam is 50 körül volt, de most a böngészős ennyi:

most ennyi cli-n:

Kizártnak sejtem, ha 300-as netem lenne, nem lenne jobb. ;] De ha Windowson az is super, a fingerprint is......ez meg csak Linux.

brühühü :O

Papogány koma!!! Hun az a Wines pendrive, ide vele rögvest! :K

[ Szerkesztve ]

(#70873) csixy válasza ubyegon2 (#70872) üzenetére


csixy
addikt

Pendrájvra nem tudommekkcsinálni, de korábban leírtam, hogy mi a teendő! :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#70874) ubyegon2 válasza csixy (#70873) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valóban! :R No de az iménti tényleg nagyon rövid pillanat volt, elszállt a vágy igen hamar.

(#70875) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!

Adott egy noti, benne egy SSD, amin van egy Win 10 és egy Linux Mint.
Kezdetben csak Win 10 volt rajta, de zsugorítottam a partícióját, és csináltam egy ext4-est, majd arra telepítettem a Mintet.
Most úgy alakult, hogy semmi szükségem utóbbira, és szeretném törölni.
Oké, hogy törlöm a partícióját, de gondolom, ezután az oprendszer-választó az elején megmaradna.
Hogyan szokás normálisan eltávolítani a Linuxot dual boot renszerről?

(#70876) tordaitibi válasza FoxiestFox (#70875) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha MBR akkor [igy ]
ha UEFI akkor [meg igy] lehet visszaallitani a windows bootloadert.
Ha siman torlod a Linuxot vagy a particiojat akor erthetoen grub error mert nem tud sehonnan inditani illetve nem talalja konfig fajljat.
Maga a Win sertetlenul ott van csak bootkeptelen, ekkor kell a linkeken levo utasitasokat vegigcsinalni es visszaall a win bootloadere.

[ Szerkesztve ]

(#70877) FoxiestFox válasza tordaitibi (#70876) üzenetére


FoxiestFox
félisten

MBR.
Azért is kérdezem, mert jártam már úgy régebben, és a Win10 nem tudta a startup repairt használva megjavítani a saját boot sectorát.
Mondjuk Win pen drive-ról bebootolhattam volna parancssorba, csinálni egy fixmbr-t, de az akkor nem jutott eszembe.

(#70878) samujózsi válasza FoxiestFox (#70877) üzenetére


samujózsi
tag

Win10 alatt szerintem bootsect, nem fixmbr.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70879) csixy válasza FoxiestFox (#70877) üzenetére


csixy
addikt

MBR esetén a legegyszerűbb: [link] a boot repaire disk

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#70880) szucstom


szucstom
őstag

hm... Manjaro KDE a héten 3x kapott grafikus kártyához frissítést...

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70881) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ha már itt vagyok, régi graf chiphez milyen naprakész disztró ajánlott?
Sajna nvidia van a notimban, Quadro NVS140M.
Mintet feltettem, a saját driverével lefagy a UI, amint hw gyorsítást alkalmazna bármelyik program, az nvidia driverével, amit meg is talál magának, pedig szaggat.
Win10 alatt ugyanez a chip Youtube videót gyorsít hardveresen, szóval alapvetően ezért szabadulnék a Linuxtól.
Még régebbi notimban a Radeon X1400-assal pont fordítva volt, a Linux volt smooth és handy, a Win10 meg lagolt. :DDD

(#70882) CPT.Pirk válasza FoxiestFox (#70881) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mint melyik verzióját próbáltad? Különösen a mesa csomagok verziója az érdekes jelen esetben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70883) FoxiestFox válasza CPT.Pirk (#70882) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A verzió a legújabb, ami az oldalukon fent volt.
Próbáltam Cinnamonnal és xfce-vel is.
Ha mondod, pontosan mit és hol nézzek meg benne, megnézem, mikor legközelebb belépek.

(#70884) totron válasza FoxiestFox (#70881) üzenetére


totron
addikt

Szaggatás alatt diavetítésbe hajló darabosságot értesz vagy vízszintes szeletekre való bomlást? Nem ugyanaz a kettő, utóbbi (másként) orvosolható.

(#70885) FoxiestFox válasza totron (#70884) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Előbbi.

(#70886) moleculez


moleculez
veterán

KGet -re rákattintok tálcán megjelenik egy pillanatra, de annyi, ablakba nem jön fel. Mit csinálok rosszul?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#70887) tordaitibi válasza moleculez (#70886) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mert elindul de ha nincs folyamatba letöltés, akkor csak hogyismondjam, kiül az óra mellé a panelra de a rejtett ikonok közé.
Ez egy kis felfelé mutató nyíl, rákattintasz (Status and Notifications) és ott lesz a kget, arra kattintva bejön az ablaka.

(#70888) tordaitibi válasza CPT.Pirk (#70882) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nálam ma jelzett, jön itt mesa, vulkan, intel, minden.
Nálam Intel soc van, a radeonok miért jönnek, vagy ez nem így működik?

[ Szerkesztve ]

(#70889) moleculez válasza tordaitibi (#70887) üzenetére


moleculez
veterán

Mindegy, raktam fel qbittorrentet, az teszi a dolgát, de majd megnézem. Nagyon szofisztikált ez a Plasma, minden kis szart lehet állítgatni, még nem igazán látom át, szokni kell na'.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#70890) retardalt válasza moleculez (#70889) üzenetére


retardalt
csendes tag

ps aux | grep kget
megmondja, hogy fut-e, ha nem akkor konsole-ban indítsd el, kiírja mi a problémája

(#70891) tordaitibi válasza moleculez (#70889) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igen, mindent lehet állítgatni, ennek ellenére van amit nem és nekem pont azt kéne (ablakkeret vastagsága, gördítősáv szélessége és még pár apróság) a romló szemem miatt.

A kget nem torrent kliens amúgy sem.

[ Szerkesztve ]

(#70892) moleculez


moleculez
veterán

Na, de aminek a végére akarok járni az a megbízhatatlan wifi.
Jelerősség rendben van, 90+%, mégis néha fogja magát, aztán nem tölt be/le semmit. Tényleg nem tudom, mi lehet. Rakat másik eszköz rendesen működik, android, ios, mac, win, tv-k, csak ez szenved, mint malac a jégen.
#7891, jó tudni, hogy nem torrent kliens, én azt hittem az :R

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#70893) herdsman12 válasza ubyegon2 (#70872) üzenetére


herdsman12
őstag

Az a speedtest-cli Upload: 4 Mbit/s valami hatalmas kamu eredmény, mert igazából nem annyi.
Felénk most:
Download: 760.97 Mbit/s
Upload: 4.11 Mbit/s

(#70894) CPT.Pirk válasza tordaitibi (#70888) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ez tetszik a Manjaroban. Tegnapelőtt kiadták a mesa 19.3.4-et, egy nappal később már a gépen volt. :)

FoxiestFox: sajnos valószínüleg mindegy. Régi hardver, és abban a Mint-ben is kellően új driverek voltak hozzá. Mondjuk ha van kedved, te is megnézhetnéd a Manjaro egyik verzióját, néha bejön, hogy el kell szakadni az Ubuntu alapoktól.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70895) BoB válasza tordaitibi (#70891) üzenetére


BoB
veterán

"ablakkeret vastagsága, gördítősáv szélessége"

Mindkettőt lehet állítani, igaz az utóbbihoz másik témát kell használni.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#70896) moleculez


moleculez
veterán

Wifi probléma úgy tűnik megoldva: beállítottam, hogy csak az 5ghz-et hasznàlja (valszeg ezért dobta el a csatlakozást használat közben), plusz az energiagazdálkodásban beállítottam, hogy soha ne aludjon (valszeg ez utóbbi miatt szakadt meg a seed, ha magára hagytam a gépet, most egész éccaka szídelt).

Most egy mappát szeretnék a helyi hálóra megosztani, amit más gépekről (win és mac) el tudok érni. Mi a legjobb megoldás erre?

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#70897) CPT.Pirk válasza moleculez (#70896) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A munkahelyi wifinek volt egy ilyen beállítása nálam, hogy nem volt külön 5 és 2.4GHz-es hotsopt, hanem valami alapján a kliens döntött. Ez okozott megbízhatatlanságot Windowsos laptopok netjén egészen addig, amíg ki nem kapcsoltam ezt a funkciót és lett külön 2.4 meg 5GHz-es hotspot.

2. - samba megosztás. Beállíthatod kézzel, vagy az okosabb fájlkezelőköből is, mint pl. a Dolphin.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70898) moleculez válasza CPT.Pirk (#70897) üzenetére


moleculez
veterán

A routert nem buheráltam, nem volt kedvem 10+ eszközt újra csatlakoztatni, ilyen szétválasztással, az előző routerrel megcsináltam. Itt most csak kliens oldalon állítottam be, hogy melyiket használja.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#70899) FoxiestFox válasza CPT.Pirk (#70894) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Melyiket javaslod?

(#70900) CPT.Pirk válasza FoxiestFox (#70899) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tulajdonképpen mindegy, én KDE FAG vagyok, de amelyik neked jobban tetszik, azt a 64 bites Manjaro verziót nézd meg.

moleculez: csak mint lehetséges ok, említettem meg.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.