Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70601) moleculez válasza samujózsi (#70600) üzenetére


moleculez
veterán

Sztem a hrdverigénye nem nagy, elfut minimál vason. A bajom az vele, hogy igazából nen fejlesztik, minden fejlesztés célja, hogy minnél több adatot küldjön haza. Valamint (pont ezért) instabil, minden frissitésnél lehet remegni, most mit qrtak el. Én pl ezért vagyok itt. A fő gépem az egy macbook air, a pet projectem az viszont linux , duckduck go, firefox vonal, és nem akarok hazudni, teljesen élhető.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#70602) CPT.Pirk válasza samujózsi (#70600) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Innen: [link] SSD nélkül Win10-et használni az öntökönrugás.

mobilizmo: melyik verzióját?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70603) ubyegon2 válasza vadkörte (#70596) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

HP EliteBook 8470 kicsit jobban bírja*, de ez az Atomos csoda valóban Mint XFCE-t akar max, vagy bármilyen hasonló lightosabbat, de a Mint a könnyű kezelhetősége és problémamentessége miatt javallott. PepperMint vagy MX is lehet, de minek, ha van Mint-ből is XFCE**.

*Nálunk az utazó gépen Mint Cinnamon fut rajta.

**Fura, de sok esetben már a Mate tűnik lightosabbnak, szóval azt is meg lehetne nézni.

[ Szerkesztve ]

(#70604) samujózsi válasza CPT.Pirk (#70602) üzenetére


samujózsi
tag

A boot időre alapozva gondolod, hogy lassúbb, hogy erősebb gép kell neki?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70605) mobilizmo válasza CPT.Pirk (#70602) üzenetére


mobilizmo
addikt

Legfrissebb. Fejből meg nem mondom a verziót (talán 1.8.5?).

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#70606) CPT.Pirk válasza samujózsi (#70604) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az egész lassú volt, nem csak a boot.

mobilizmo: de melyik kiadás? Cinnamon x64?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70607) samujózsi válasza CPT.Pirk (#70606) üzenetére


samujózsi
tag

Hát nagyon gyenge vason nem próbáltam, de egy alsó kategóriás laptopon, kikapcsolva a sallangokat, szerintem gyorsabb volt, mint a hetes, csak az erőszakolt update-ek és a "kémkedés" miatt dobtam.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70608) vadkörte válasza ubyegon2 (#70603) üzenetére


vadkörte
addikt

+(#70597) CPT.Pirk + (#70600) samujózsi:

Uraim, köszönöm a megerősítést! Megnyugtatott, hogy nem gondolkodtam rosszul. :DDD
Mint írtam, W10 Home van rajt és az agyvérzés kerülgetett olyan tetű. Üresjáratban 60°C körüli a CPU maghőmérséklete, a boot "viszonylag gyors", kb. 3 perc, a leáállást már nem volt kedvem mérni, 5 perc után otthagytam.
A főnökétől vette a gépecskét, amolyan munkahelyi mindenes volt egy akkora botantennával, (8dBi-s Tp-Link) ami elmehetne paradicsomkarónak is a balkonláda kertészetbe. Állítólag lepucolták, mielőtt eladta havernak. Ja... Állítólag...
Ehhez képest évekre visszamenőleg tele van a cég adataival. Komplett levelezések, számlák, nyilvántartások, bérszámfejtések, szerződések, GDrive és Dropbox fiók, CV-k, stb...
Emellett egy kisebb atomrobbanásnyi por, egy rahedli zene (+torrent :DD ) privát képek (nem, a főnök dögös feleségéről nincsenek sem homevideók, sem képek (legalábbis eddig nem találtam meg ;] ) ellenben a kutyányi méretű kövér kandúrjuk töketlenítési projektének dokumentumfotóival.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#70609) ubyegon2 válasza vadkörte (#70608) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:R

Nem szívesen mondom, de még ne örülj nagyon előre, elég lutri ezen a ketyerén még a lightos Linux is, de látatlanban is esélyesebb, mint a mostani oprendszerrel.

Értelmes gazdája volt, gondolom azt jelentette nála a lepucolás, hogy nedves ronggyal kívül letörölgette. :D Mondjuk a magas CPU hőmérséklet a belső pormennyiségtől is lehet, ha passzív hűtésű ha nem.

(#70610) moleculez


moleculez
veterán

Na a láthatatlan kurzorra minden itt ajánlott beállítást átnéztem, eredménytelenül. A Cinna eyecandyje meg annyit nem ér, hogy logot bogarásszak miatta, (meg se kedvem, se időm) kapott egy XFCE-t azt kész. Ami teljesen rendben van egyébként, kicsit fapadosabb a skin, így elsőre annyi tűnt fel, gondolom a gépháztető alatt nagyobb diffi van.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#70611) mobilizmo válasza CPT.Pirk (#70606) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem, korábban írtad Manjaro KDE-t tettél fel. Igazából kb. erre akartam reflektálni. Szóval nálam is arról van szó, x64 egyébként.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#70612) ubyegon2 válasza moleculez (#70610) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A Cinna eyecandyje meg annyit nem ér, hogy logot bogarásszak miatta, (meg se kedvem, se időm) kapott egy XFCE-t azt kész.

Amúgy meg mintha említettem volna, hogy gyenge az a gép Cinnamon alá...... :P

Logot nem is mondtam, hogy bogarássz, hanem azt mondtam, hogy rakd fel ide pastebinnel. Az ilyen és más hibák részleteinek megosztása és az esetleges megoldás mikéntje egy ilyen közösségi fórumon akár hasznos is lehet. Fele ennyi segítség nem születhetne itt, ha ilyen antikomm lenne mindenki.

kicsit fapadosabb a skin, így elsőre annyi tűnt fel, gondolom a gépháztető alatt nagyobb diffi van.

Ez a lényeg, fapados, mivel épp az effekteket, kinézetet kell beáldoznia, hogy gyengébb gépeken is jól fusson, de ez csak egy felület, a gépháztető alatt gyakorlatilag ugyanaz van. ;]

Egyébként az XFCE-t is meg lehet ám csinálni egészen eyecandyre. :K De előbb várd meg a VGA-t a gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#70613) moleculez válasza ubyegon2 (#70612) üzenetére


moleculez
veterán

Ja, nem volt túl commmity friendly hozzáállás reszemrol, de a gyerekeknek (év 6&7) kellett vissza a vas, writerben mesét írni, és googleben ritka fontos infókat előkeresni, különben a macem használnák, szóval hadrendbe kellett állítani, na'. :D De köszi a tippeket, meg a segítséget :R jövök még.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#70614) ubyegon2 válasza moleculez (#70613) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Majd lesz még alkalom hibákkal foglalkozni, tekintve azt a csoda nVidia kártyát! ;]

b+, az(ok) a gyerek(ek) lehet, hogy egész komoly írói karrier elé néz(nek), sajnálod tőle(ük) azt a nyamvadt Mek-et!? :D

Majd így kezdi 70 év múlva az önéletrajzát, hogy 6 évesen kezdtem el írni, de elég nehézkes volt, mert apám sóher volt, féltette tőlünk a nyamvadt Mek-jét, a kukából előhúzott és nekünk szánt hulladékra meg állandóan valami ópenszósz valamit próbált felrakni, de nagyon nem ment neki. Aztán meguntam, elkértem tőle a pendrive-ját és feldobtam gyorsan valamit én.
Áááá....ősök meg a tech....... megtanítanám, de addigra kijárom az általánost, inkább ráhagyom. :K

Amúgy meg tényleg nincs mit, főleg mivel engem kifejezetten szórakoztatnak néha ezek a témák. :P

[ Szerkesztve ]

(#70615) moleculez válasza ubyegon2 (#70614) üzenetére


moleculez
veterán

[Ezt] ma meg is rendeltem. Találtam egy jó online boltot, nagyrészt bontott szerver vasakat (amit amúgy vadászhatnék ebayen) árulnak jóáron, megbízhatóan. HP gépekben gyakran használt, meg maga a kari is workstationba van szánva, legalább hardveresen legyen kompatibilis, az OS meg majd lesz valahogy ;] .

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#70616) ubyegon2 válasza moleculez (#70615) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez a driver jó lesz hozzá, ha a nyílt nem lenne OK, amire nagy esély van. fenn is van a Mint tárolóban. Hogy melyik az, passz, de valamelyik csak jó lesz:

Ezek a workstationba szánt kártyák tényleg jók, igaz egyet láttam még eddig a HP 8560w-ben egy Quadro1000-est.

Gondolom valamelyik gyerek csak elkezd CAD-ban valamit, ha már..... :D

[ Szerkesztve ]

(#70617) tordaitibi válasza mobilizmo (#70598) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Erre reagálva és semmiképp nem szeretném kivívni a népharagot.
Hanem a saját, több gépen és több disztróval tapasztaltakat leírni.
Minden gépen bármelyik Linux sokkal lassabb mint ugyanazon a vason a W10.
Tudom vannak benchmarkok meg 1000 ellenpélda és ezeket el is fogadom.
Bizosan gyorsabban renderel egy Linux mint a Win egy 4k-s videót.
A napi szokásos használatban viszont nem gyorsabb.
Bármilyen DE alatt, bármelyik rendszer alatt a
képnézegető, a task manager, a fájlkezelő, a pdf olvasó stb. az sokkal de sokkal lassabban nyílik meg mint ugyanezen alkalmazások Wines változatai. Az említett, minden nap használt szoftverek Win alatti indulásakor még el sem engedem az egéren a gombot a duplaklikk után és az asztalon ott a programablak.
Open Office és Word között értelmetlen is összehasonlítani, csiga vs. tizedmásodperc.
A kicsit nagyobb programok pl. szkenner, kisebb képszerkesztő, nyák-tervező progi, fényévekkel lassabban töltenek be Linuxok alatt.
Mindkét rendszeren Operát használok, a Linuxon érezhetően lassabban tölt be.
Lehet hogy csak a bebeszélés határa de úgy érzem hogy a lemezműveletek is valamennyivel lassabbak a Linuxok alatt, mivel ezt egzakt módon nem tudom mérni, igazolni, ezért ezt inkább elvetem.

Ezt ne mondja senki hogy a naprendszerben egyedül én tapasztaltam eddig.
És mivel 4k-s videót ritkán renderelek, de a leírt szoftvereket minden nap használom, a statisztika számomra semmit nem jelent hogy mennyivel is gyorsabb mert nem ezt látom.

A Win10 alapon 1-2% procit eszik eközben futtat 147 taskot, a Manjaro alapon 2-3% procit eszik (bekapcsolt kompozitorral ez 1%-ot nő) és 87 taskot futtat.
Akkor melyik rendszer is van jobban optimalizálva...?

Frissítés, a mukahelyemen is körbe vagyok véve Wines gépekkel, a töredékét nem szedegetik le meg pakolják fel maguknak mint a rolling Manjaro, az enyém pontosan 10 napja frissített 260 megát és ma megint jelez az Octopi hogy
609 mega letöltése van függőbe, mikor indítanám a rendszerfrissítést?

Mivel egy házi építésű all-in-one pc-m van [ha valakit érdekel itt megnézheti a készítését] és ebbe bekerült egy digitális fogyasztásmérő, hajszálpontos adatokkal tudok szolgálni az energiatakarékosságről.
Többször teszteltem, alapon, tétlen pc, monitor nélkül, a W10 átlaga 6,8W a Manjaroé 6,9W. (ez egy passzív mini pc, ezért ennyire kicsi).
Padlógázon, ugyanolyan körülmények között a maximum 10,9 és 10,9W. Vagyis totál egyformák, ez valahol érthető is.

Vagyis az hogy egy laptopon az üzemidőt egy Linux a duplájára tolta ki a Winhez képest, az számomra az urban legend kategória, amíg a saját szememmel nem látom, és ugyanazokkal !! a tesztkörülményekkel, addig kétkedek.

Írásomml sem veszekedést sem flamet nem akarok kirobbantani, leírtam amit évek óta tapasztalok én.
Ez nem zárja ki hogy más máshogyan tapasztalja, viszont részemről nincs sem elfogultság, sem ferdítés semelyik OS irányába mert mindkettőt szeretem és napi rendszerességgel használom.

Ha valaki ebből vitát akar kovácsolni, megkérem hogy ne a Windows kémkedésével, az árával stb. érveljen mert én nem ezeket hanem a látható, az user számára mindennapi használatban tapasztalható sebességet vettem górcső alá.

Kösz ha végigolvastad.

(#70618) mobilizmo válasza tordaitibi (#70617) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem tetszett. :C

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#70619) CPT.Pirk válasza tordaitibi (#70617) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Eagle-el dolgoztam Mint alatt előző munkahelyen, nem volt különbség W10-hez képest, tök ugyanolyan gyorsan működött.
Indexképek generálása egy mappában viszont kifejezetten lassú W10 alatt, jelentősen gyorsabb KDE alatt a Dolphinban.

"Frissítés, a mukahelyemen is körbe vagyok véve Wines gépekkel, a töredékét nem szedegetik le meg pakolják fel maguknak mint a rolling Manjaro, az enyém pontosan 10 napja frissített 260 megát és ma megint jelez az Octopi hogy
609 mega letöltése van függőbe, mikor indítanám a rendszerfrissítést?" - de hát ezért rolling, ez a lényege! Bleeding edge experience.
A W10 ebből a szempontból egy Ubuntuval vethető össze, ahol naptári release van, két release között meg leginkább csak bugfixek...

A 87-es task számot se tudom hová tenni, nálam jelentősen több van Manjaro alatt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70620) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember


Csak mint érdekesség, nagyjából belakott Manjaro KDE igényei elég alacsonyak, 640MB ram fogyasztás mindössze. A fasza KDE témát még keresem, a háttérkép meg LiS diavetítés. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70621) Cyrin válasza tordaitibi (#70617) üzenetére


Cyrin
addikt

Volt itt logout-on egy cikk ha jól rémlik, nem tudom most megkeresni, ahol pont a win-linux különbséget hasonlította össze valaki, pontosan lemérve mindent, rendszerindítás, appok stb.
Pont az ellenkezője jött ki, szám adatokkal, nem érzésre...

(#70622) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#70620) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az fura, hogy baloldali ablakban 709MB, a jobb oldali conky-szerű valamiben meg 687MB a felhasználás? A 640MB-ot hol látni? :)

Amúgy elég félelmetes ez a Manjaro. :D

***********************************************

ezt csak úgy idemásoltam:

Win10 alatt átlag 3-4 óra volt, most Manjaro alatt filmnézéssel 5 óra környéke.
by szucstom

lemezműveletek is valamennyivel lassabbak a Linuxok alatt

Egy valami teljesen kizárt, az pedig a fenti megállapítás. Nincs Winx-em, de a két fs-t mindenki ismeri.

[ Szerkesztve ]

(#70623) Horvi


Horvi
őstag

Lehet hülye kérdés de kell linux alatt valami spéci driver az R9 280-s kártyámhoz?

Hello darkness, my old friend...

(#70624) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#70622) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak elírtam. Egyébként nyilván a ksysguard a popntosabb a widgethez képest.

Horvi: nem. Mesa és kernel mindent megold.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70625) peterattila


peterattila
aktív tag

Ismét segítséget kérek :B . 2 napja a telefonomban lévő sd-kártya nem működik(?), formattálást ajánlja fel. Win alatt egy fizetős progival látom a tartalmát, ebből azt sejtem, hogy nem veszett fejsze nyele. Linux alatt a google azt dobta, hogy testdisk, photorec. Viszont ez nem látja az sd kártyát. Látom az ssd-tés a vinyót. Mi erre a megoldás?

(#70626) samujózsi válasza peterattila (#70625) üzenetére


samujózsi
tag

Windows alól mented a tartalmát és veszel egy újat. Vagy a fizetős azt mindja, hogy látja, de csak akkor működik, ha fizetsz?

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70627) peterattila válasza samujózsi (#70626) üzenetére


peterattila
aktív tag

Látja a tartalmat, de csak fizetős verzió állít vissza. Maga az eszköz szerintem működik, csak az fs sz@rta össze magát. Formázása után használható lenne, csak így bukom a tartalmat.

(#70628) CPT.Pirk válasza peterattila (#70627) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A sudo fdisk -l látja? Gondolom igen, így onnan már fogsz tudni az elérési úttal egy fsck.valami parancsot futtatni rajta, attól függően, hogy milyen fájlrendszer van / volt a kártyán. Az lehet helyrehozza.

samujózsi: valóban, egy DD mentés az akció előtt javasolt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70629) samujózsi válasza CPT.Pirk (#70628) üzenetére


samujózsi
tag

Azt NE! Előtte backup kellene, mert az fsck könnyen szétcseszheti a fájlrendszert.
Olyat lehet, hogy dd-vel image-be menteni és azon próbálkozni, de az eredetin soha.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70630) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok,
van egy Gigabyte Brix-em rajta Debian 10-el. Itt samba megosztásokon keresztül érek el mappákat. Ha pár gigabájtnál nagyobb fájlokat másolok, akkor lehalasztja az egész miniPC-t. Most épp egy 4GB-os fájlt másoltam át, a CPU (rutorrent kijelzője szerint) felment 100%-ra. SSH-n keresztül nem is tudtam rácsatlakozni míg lejjebb nem ment a terhelés. Ilyenkor sajnos a net is elmegy, köszönhetően hogy a Pi-hole DNS szerver is ezen futna, ilyenkor lehet routerben visszaállni 1.1.1.1-re hogy addig is legyen net míg másolok.
Ezt mi okozhatja?

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#70631) peterattila válasza CPT.Pirk (#70628) üzenetére


peterattila
aktív tag

Sajnos nem. Egy MobilLite G4 eszközbe van dugva az sd-kártya, az pedig az usb portba. Linux alatt egyáltalán nem látom.

(#70632) samujózsi válasza tonyrulez (#70630) üzenetére


samujózsi
tag

Elfogy a memória, úgy kitömi a cache-t. (csak tipp)
Valahogy maximalizálni kellene a cache-ek méretét, de már nem emlékszem, hogyan kell.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70633) CPT.Pirk válasza peterattila (#70631) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mikor bedugod a gépre, akkor rögtön utána mit mond a dmesg parancs?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70635) Keem1 válasza peterattila (#70634) üzenetére


Keem1
addikt

Legközelebb légyszi használd a pastebint ekkora kód/parancs bemásolása helyett. :U

(#70636) samujózsi válasza peterattila (#70634) üzenetére


samujózsi
tag

Ha systemd-s rendszered van, akkor javasolnék egy olyat, bogy reboot, vársz egy-két percet, terminálon indítasz egy journalctl -f parancsot, bedugod a kártyát, vársz pár másodpercet, lelövöd a journalctl-t és a kimenetét felrakod ide, ha nem több 4-5 sornál, ha hosszú, akkor a pastebinre.
A bemásolt dmesg kimenet ugyanis a boot végét mutatja, hogy foglalkozott-e a kártyáddal, az nem látszik.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70637) peterattila válasza Keem1 (#70635) üzenetére


peterattila
aktív tag

Rendben. Nekem is csípi a szemem :o

(#70638) peterattila válasza samujózsi (#70636) üzenetére


peterattila
aktív tag

megnézem, köszi.

(#70639) ubyegon2 válasza peterattila (#70638) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

dmesg | tail -15

Ez is használható ilyenkor, megnézed a dmesg kimenetének a végét és ha a plusz eszköz behelyezése után kiadod ezt a parancsot, megjeleníti az utolsó 15 sort. Néha kicsit várni kell, így ha elsőre nem látsz plusz sorokat, akkor próbáld újra a parancsot.

De találtam jobbat közben, a valós idejű kiiratás!

watch 'dmesg | tail -20'

Itt látható méretűre nyitod a terminalt, a parancsot kiadod, utána bedugod az eszközt és vársz, míg megjelennek az új sorok.

Ez is folyamatosan figeli a változásokat:

watch -n1 "dmesg | tail -n $((LINES-6))"

[ Szerkesztve ]

(#70640) Rimuru válasza ubyegon2 (#70639) üzenetére


Rimuru
veterán

De találtam jobbat közben, a valós idejű kiiratás!

dmesg -w

Vigyázat, csalok!

(#70641) peterattila válasza peterattila (#70631) üzenetére


peterattila
aktív tag

Na, beégtem kegyetlenül :Y. 2 hete szereltem a gépet és nem dugtam vissza az alaplapon az előlapi usb-kábelt :W . Ezért nem látta a memóriakártyát. Csak olyan ritkán használom, hogy erre nem is gondoltam.
Szóval itt a kimenet:
sudo fdisk -l /dev/sde
Disk /dev/sde: 29,5 GiB, 31691112448 bytes, 61896704 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disklabel type: gpt
Disk identifier: 16C3FB47-1227-42D6-8235-AF17AFBA0258

Eszköz Start Vége Szektorok Size Típus
/dev/sde1 2048 34815 32768 16M ismeretlen
/dev/sde2 34816 61896670 61861855 29,5G ismeretlen

Viszont a fájlrendszert ismeretlennek látja a photorec és a gparted is, nem tudnak vele mit kezdeni. A kártyán 2 partíció van, egy kisebb android_meta és a nagy android_expand. Ismeretlen partíciót ír a photorec. Egy keresési találat javasolta az exfat-fuse csomag telepítését, de ez sem segített, nem exfat fs-t használ. Hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

(#70642) ubyegon2 válasza Rimuru (#70640) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez se rossz, de túl minimalista! :D Gentoosoknak való.

(#70643) samujózsi válasza ubyegon2 (#70639) üzenetére


samujózsi
tag

1. Normális rendszeren a dmesg is rendelkezik --follow opcióval, felesleges a watch, ami esetleg eltüntet fontos információkat, ha két frissítés közt több sor keletkezik, mint amit kiíratsz vele.
2. Jelen esetben felesleges küzdeni vele, mert nincs benne érdemi infó.

Ui: ezt az örökös hisztit meg abbahagyhatnád végre (#70642) :U

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70644) samujózsi válasza peterattila (#70641) üzenetére


samujózsi
tag

:DD :C
Legszebb öröm a káröröm :P

Nekem úgy tűnik, ez a kártya androidon titkosítva lett. Ha így van, akkor a mobilon kívül (ismereteim szerint) nem tudsz hozzáférni a rajta tárolt adatokhoz.
Formázni talán lehet, de azzal biztosan elvesznek az adataid.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70645) ubyegon2 válasza samujózsi (#70643) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aham, értem. Szerinted felesleges. Sokszor veszem észre, hogy valamit összehalászok segítség gyanánt és aki addig nem írt, arra már egyből írja, hogy így nem jó, úgy nem jó. Kéklufi legalább írt alternatívát.

Szerintem ebben az esetben jók voltak ezek a parancsok is. Koncentrálhatnál a segítésre vagy el is dugulhatsz éppen. ;)

(#70644) samujózsi

Ha unod magad, ott az offtopik! szeva

[ Szerkesztve ]

(#70647) CPT.Pirk válasza peterattila (#70641) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha nem az van, amit samujúzsi írt, akkor még az lehet, hogy egyszerűen megsérült a fájlrendszer leíró rész. A recovery progi ami mutatta a fájlokat, nem hiszem, hogy titkosított fájlrendszeren is működne, így talán van remény.

Csinálj egy DD-s mentést a kártyáról. Aztán próbáld meg, hogy adsz partíció ID-t (valszeg exfat) az sde2-nek fdisk alatt: [link]
Utána már lehet, hogy fogsz tudni kezdeni vele valamit.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70648) ubyegon2 válasza peterattila (#70641) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mobilon nem próbáltál még androidos megoldásokat, például Easeus Mobisaver a playről? De van jó pár recovery alkalmazás még ezen kívil is.

(#70646) samujózsi

Örülök, ha neked triviális, amit nekem elő kellett keresnem a jegyzetekből, de kezdő topikban ezt a nagyképű szöveget kár nyomnod, nekem nincs évtizedes rendszergizda múltam koma, laikusként így tudok segíteni, hogy előhalászom, kipróbálom, mielőtt beírom. Most is kipróbáltam és semmilyen hasznos infó nem maradt ki, max a te fejedből. :D

[ Szerkesztve ]

(#70649) samujózsi válasza ubyegon2 (#70648) üzenetére


samujózsi
tag

Ha beszélnél magyarul, tisztában lennél a feltételes mód jelentőségével. :U
Ha például be van kapcsolva a tűzfal által blokkolt packetek logolása, akkor a default 3mp alatt 40-50 sor is belekerülHET a dmesg kimenetébe, ami a tail -20 használatával 20-30 kieső sort jelent.
Ha a --follow/-w opciót használod, akkor ez nem történik meg.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70650) peterattila válasza ubyegon2 (#70648) üzenetére


peterattila
aktív tag

Most megy a lányom gépén, dolgozik biztatóan. Igazából 3 családi video maradt rajta, amit még nem mentettem le a gépre. A decemberi anyagok, innentől kezdve tuti naponta rádugom a gépre a telót. Mindenesetre egy nagy fekete pont ez a google-nek/androidnak :((( . Bizalmam ezek után erősen kérdéses az irányába. Azt is elfogadom, hogy ez csak egy eszköz, tehát elromolhat. De olyan meglepi még nem volt, hogy akár a windows, linux, anno os/2 összeszarja magát és adatvesztésem legyen. Nagyon mérges vagyok :W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.