Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70051) ubyegon2 válasza vadkörte (#70047) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mindenki elakad itt-ott és akkor kérdez vagy nagymellénnyel bevonulva mindent leszarozva közli mit akar. Miért nem törvényszerű, hogy a segítség is hasonlóan érkezik?

A neked adott válaszom bicskanyitogató volt? ;)

(#70052) samujózsi válasza ubyegon2 (#70051) üzenetére


samujózsi
tag

Hát nem tudom... itt leginkább neked szólt és a tanácsaidnak a "kritika", amennyire követtem.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70053) bugizozi válasza samujózsi (#70048) üzenetére


bugizozi
őstag

értem, köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#70054) vadkörte válasza ubyegon2 (#70051) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem szokásom berúgni az ajtót. :D

"A neked adott válaszom bicskanyitogató volt?"
Az olvtárssal folytatott diskurzus volt érdekes. Amúgy lassan 20. éve dolgozok ügyfélszolgálati területen. Megtanultam kezelni a nehéz eseteket :DDD

Üdv. V. Körte

(#70055) ubyegon2 válasza vadkörte (#70054) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem szokásom berúgni az ajtót.

Nekem sem.....ha már benn vagyok, az más kérdés. ;)

Az olvtárssal folytatott diskurzus volt érdekes.

Persze, tudom, hogy erre gondoltál. Sajnos sokan csak gyorsolvasással mennek végig a thread-en és pár kiragadott részlet alapján szólnak hozzá/bele......jellemzően a nem olvastam az előzőeket, de ez a határozott véleményem. mondatkezdés meg hasonlók....

Amúgy lassan 20. éve dolgozok ügyfélszolgálati területen.

Jaj! Az már felér azzal, ha végigmentél volna azon, ami a felderítő túlélőkönyvemben van. :D

[ Szerkesztve ]

(#70056) 0519


0519
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérek egy problémával kapcsolatban.
A probléma leírása: a rendszer 4-5 óra működés után lekapcsolja a használatban lévő USB hdd-t. Mindig. Elindítom, megy egy ideig (órákig!), utána egyszer csak, minden előjel nélkül, lekapcsolja.
Én nem látok semmit a logban, ami magyarázná mi történik.

Hogyan tudnék több infot szerezni arrról mi váltja ki ezt?
Hogyan akadályozhatnám meg, hogy lekapcsolja a hdd-t?

Előre is köszi a segítséget!

HW: Raspberry PI 4 <- szerintem ez linux oldali probléma, nem raspberry
OS: Raspbian Buster, 4.19
EEPROM: legfrissebb stabil (szeptemberi)
SW: mindig fut: samba, minidlna, transmission <- a hdd használatban van
USB autosuspend: ki van kapcsolva, de egyébként is, a hdd használatban van

Log:
Syslog a probléma környékéről:
Jan 13 14:47:26 raspberrypi rngd[332]: stats: FIPS 140-2(2001-10-10) Monobit: 0
Jan 13 14:47:26 raspberrypi rngd[332]: stats: FIPS 140-2(2001-10-10) Poker: 0
Jan 13 14:47:26 raspberrypi rngd[332]: stats: FIPS 140-2(2001-10-10) Runs: 0
Jan 13 14:47:26 raspberrypi rngd[332]: stats: FIPS 140-2(2001-10-10) Long run: 0
Jan 13 14:47:26 raspberrypi rngd[332]: stats: FIPS 140-2(2001-10-10) Continuous run: 0
Jan 13 14:47:26 raspberrypi rngd[332]: stats: HRNG source speed: (min=216.773; avg=416.959; max=515.105)Kibits/s
Jan 13 14:47:26 raspberrypi rngd[332]: stats: FIPS tests speed: (min=12.064; avg=12.756; max=15.647)Mibits/s
Jan 13 14:47:26 raspberrypi rngd[332]: stats: Lowest ready-buffers level: 2
Jan 13 14:47:26 raspberrypi rngd[332]: stats: Entropy starvations: 0
Jan 13 14:47:26 raspberrypi rngd[332]: stats: Time spent starving for entropy: (min=0; avg=0.000; max=0)us
Jan 13 14:59:46 raspberrypi kernel: [11550.300916] usb 2-1: USB disconnect, device number 3
Jan 13 14:59:46 raspberrypi kernel: [11550.301522] sd 1:0:0:0: [sdb] tag#0 UNKNOWN(0x2003) Result: hostbyte=0x07 driver$
Jan 13 14:59:46 raspberrypi kernel: [11550.301540] sd 1:0:0:0: [sdb] tag#0 CDB: opcode=0x28 28 00 20 22 29 e0 00 00 20 $
Jan 13 14:59:46 raspberrypi kernel: [11550.301555] print_req_error: I/O error, dev sdb, sector 539109856
Jan 13 14:59:46 raspberrypi kernel: [11550.316548] print_req_error: I/O error, dev sdb, sector 269594296

journalctl -b -p 3 (10:38-kor indult a rendszer, 14:59-kor jött a leállás)

Jan 13 10:38:31 raspberrypi dhcpcd[331]: ipv6_addaddr1: Operation not supported
Jan 13 10:38:31 raspberrypi dhcpcd[331]: ipv6nd_startrs1: Address family not supported by protocol
Jan 13 10:38:33 raspberrypi systemd[1]: Failed to start Configure Bluetooth Modems connected by UART.
Jan 13 14:59:46 raspberrypi kernel: print_req_error: I/O error, dev sdb, sector 539109856
Jan 13 14:59:46 raspberrypi kernel: print_req_error: I/O error, dev sdb, sector 269594296
Jan 13 14:59:46 raspberrypi kernel: print_req_error: I/O error, dev sdb, sector 269594296

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#70057) samujózsi válasza 0519 (#70056) üzenetére


samujózsi
tag

Nem lehet, hogy hibás a diszk? Azok az I/O errorok nekem nagyon nem tetszenek.
Próbáltál már S.M.A.R.T. tesztet futtatni rajta? Lehetőleg hosszút?
Mondjuk ahhoz az kell, hogy senki se nyúljon a hdd-hez, még egy olvasás erejéig sem, amíg le nem fut a teszt, az meg több óra is lehet.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70058) ubyegon2 válasza 0519 (#70056) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

HW: Raspberry PI 4 <- szerintem ez linux oldali probléma, nem raspberry
OS: Raspbian Buster, 4.19

EZ ellentmondásos kicsit, de nem is ez a lényeg, hanem az első két betű! Smart test kimenete lesz az első lépés a háromból, de a harmadik lépésnek már nem fogsz örülni, ezért én csak az első kettőt vagyok hajlandó elmondani, így is eléggé utálják már a pofámat! (vannak is itt nálam okosabb és segítőkészebb népek)

Egy fontos dolog van, ha a smart kimenetet berakod, de egyébként minden kimenetre igaz ez, jelöld ki az egész szövegrészt és a Kattintható kódoknál nyomj egy jó erőset a Programkód gombra. Így áttekinthető lesz a szöveg. ;)

Nem tudom milyen smart test lehetőség van az rpi-n meg azt sem, az USB-s tároló smart képes-e, viszont nem is érdekel, mert csak egy lépés jöhet most, az pedig a smart értékek megnézése, szóval ezt meg kell oldanod.

Ha nem, akkor ez a sor nem sokáig lesz érvényes:
USB autosuspend: ki van kapcsolva, de egyébként is, a hdd használatban van

tippek smart értékek előcsalogatásához
smartctl
smartmontools
gsmartcontrol
disks

[ Szerkesztve ]

(#70059) 0519 válasza samujózsi (#70057) üzenetére


0519
senior tag

Szia!

Az I/O error oka, hogy a futó program nem találja a lekapcsolt hdd-t.
A lemez nem hibás. Futtattam HDSentinelt linux alatt 100% eredménnyel és Windows alatt is 100% a SMART.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#70060) 0519 válasza ubyegon2 (#70058) üzenetére


0519
senior tag

HDSentinel
Smart eredménye:
HDD Device 1: /dev/sdc
HDD Model ID : ST1000LM025 HN-M101ABB
HDD Serial No: F1823G94AC31UB
HDD Revision : 2BA30003
HDD Size : 953870 MB
Interface : SAT Standard SCSI/USB/ATA
Temperature : 28 °C
Highest Temp.: 51 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 533 days, 15 hours
Est. lifetime: more than 1000 days
The hard disk status is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found and there are no spin up or data transfer errors.
No actions needed.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#70061) samujózsi válasza 0519 (#70059) üzenetére


samujózsi
tag

Hát jobb ötletem nincs. Ha csak power management gond lenne, akkor nem dobna errort. Nincs ötletem. A kábel is rendben van?
Esetleg érdemes lenne belenézni a hdd smart logjába (smartctl -L talán?), hátha mond valamit, de kicsi az esélye.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70062) ubyegon2 válasza 0519 (#70060) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kár, hogy titkoltad a meglévő smart értékeket, most megúsztam volna az előző hsz-t.....hogy elkerüljük a további vakon tapogatódzást, tippelgetés, King Unique szaki kifejezetten külső házakkal foglalkozó topikjába kéne leírnod a problémát, ha valaki tudja a megoldást, akkor az KU lesz.

A kolléga ötleteit meg megjátszhatod tippmixen, úgy látom. :D

[ Szerkesztve ]

(#70063) 0519


0519
senior tag

Kösz srácok!

A kábelre azért nem gyanakszom, mert nem abajgatom fizikailag. Le van téve egy kényelmes helyre az asztalon, és nem nyúlok hozzá soha.
Órákon keresztül megy és utána leáll. Ez szerintem nem kábel probléma.

Most megnézem az ajánlott topikot.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#70064) samujózsi válasza 0519 (#70063) üzenetére


samujózsi
tag

Ha pl kontakthibás valahol, az okozhat hasonlót. Ugyanis a hdd rezeg miközben pörög.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70065) CPT.Pirk válasza samujózsi (#70064) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ráadásul a sata kábelek ki tudnak lágyulni úgy, hogy kívülről nem látszik rajtuk. Főleg, ha eleve gagyibb minőségűek. Filléres tétel, érdemes venni egy új kábelt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70066) samujózsi válasza CPT.Pirk (#70065) üzenetére


samujózsi
tag

Mondjuk ez külső hdd és lehet, hogy nem is egy USB-s ház, hanem egy eleve külsőnek gyártott eszköz (wd passport pl.), akkor meg nem ilyen egyszerű a helyzet.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70067) CPT.Pirk válasza samujózsi (#70066) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na meg a raspberry-n nincsen sata. Jól van, ma én sem vagyok képben. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70068) 0519


0519
senior tag

ez egy külső, usb-s hdd, saját kábelével.. Samsung M3 portable.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#70069) samujózsi válasza 0519 (#70068) üzenetére


samujózsi
tag

Nincs lehetőséged másik gépen meghajtani hosszabb időn át, hasonló módon, ahogy a RPi használja? Abból legalább annyi kiderülne, ha azon megy, hogy nem a diszked a hibás.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70070) 0519 válasza samujózsi (#70069) üzenetére


0519
senior tag

ezt fogom tenni!

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#70071) tonyrulez válasza #30610944 (#69995) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ha jól tudom live módban nincs grafikus gyorsítás, mindent a CPU végez emiatt jobban is pörög és fogyaszt.

CPT.Pirk
Láttam én is azt a kutatást, de ettől függetlenül sokkal jobb a szem(em)nek a sárgás kijelző mint a kékes, nem alváshoz használom hanem folyamtosan, egész nap. Leülni egy gép elé amin nincs bekapcsolva már-már fáj.

4 8 15 16 23 42

(#70072) lev258 válasza tonyrulez (#70071) üzenetére


lev258
veterán

Nem igaz.
A Live a rendelkezésre álló drivereket próbálja maximálisan használni (a grafikusakat is).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#70073) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!
Átböngésztem a téma összefoglalót, de nem találok olyan leírást, hogy mit érdemes berakni a sources.list -be Debian esetén.

(#70074) ubyegon2 válasza _kovi_ (#70073) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Ez két dolog miatt lehet, egyrészt ez a topik nem foglalkozik a Debiannal, mivel az nem kezdőknek ajánlott disztró és van is emiatt saját topikja. Másrészt ezt így nem lehet Összefoglalóba berakni, mivel egyéni preferenciák alapján módosítod a sources.list-et, ha a default nem felel meg, azt kiegészíted. Hozzászólásokban van sok helyen, hogy hogyan szerkeszd, mit írj be a default list-hez kiegészítésként, ha nem a nonfree iso-t választottad és valami driver hiány miatt nem megfelelően működik.

Konkrétan miért merült fel benned ez a dolog?

Debian Összefoglaló alján van ez a blog:
Debian 10 Buster Xfce telepítése és személyre szabása by kovaax
Csomagforrások beállítása, extra csomagok felrakása fejezet

[ Szerkesztve ]

(#70075) samujózsi válasza _kovi_ (#70073) üzenetére


samujózsi
tag

Debiant rég láttam, de gyakorlatilag a backports és a *src repok kivételével bármit, ami eleve benne van.
Úgy emlékszem, van benne pár ami ki van kommentezve.
3rd party-t nem nagyon érdemes. Talán ha google chrome-ot használnál, akkor annak a repoját, de azt meg úgy szokás, hogy letöltöd a telepítő .deb csomagot, felrakod és az beteszi a repot a sources.list-be.
De debianon jobb, ha idegen repot nem használsz kezdőként.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70076) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#70074) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ebben a hsz-ben találtam egy érdekes dolgot, ami segítségedre lehet, a sources list generator, akik ismerkednek a Debiannal, célszerű használniuk, mivel például alapból a multimedia repo sincs fenn, azt mindenképpen javaslom felvenni. Szóval ott az összes lehetséges repo, bepipálod, a végén generál az oldal egy list-et, azt beszerkeszted a linkelt cikk alapján, update a rendszeren és már tudod is telepíteni, amire szükséged van.

Az oldalon külön mirror-t ne állíts be, hanem ez az opció legyen bepipálva!

Ez a régi httpredir helyett van és automatikusan a földrajzilag legközelebbi megfelelő szervert fogja használni letöltésre.

[ Szerkesztve ]

(#70077) vadkörte válasza 0519 (#70068) üzenetére


vadkörte
addikt

Ha hülyeséget írok javítsatok pls.!
Nem lehetséges, hogy a ház vezérlője függeszti fel energia takarékossági okokból - feltételezi, hogy üresjáratban megy a lemez - a saját USB csatolóját és ez miatt megy le alvó módba?

Üdv. V. Körte

(#70078) samujózsi válasza vadkörte (#70077) üzenetére


samujózsi
tag

Ismereteim szerint ha simán alvó módba megy, abból bármikor fel tud ébredni, nem dobja el teljesen a perifériát.
De lehet, hogy én tudom rosszul.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70079) szucstom


szucstom
őstag

hülyekérdés #1: ha letöltök egy csomagot a "git clone" segítségével, azt hogy tudom megnézni, hova tölti le?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70080) growler válasza szucstom (#70079) üzenetére


growler
őstag

Nálam eddig még mindig a felhasználó gyökerébe töltötte le.
(Letöltések, Dokumentumok, stb. könyvtárak mellé.)

(#70081) samujózsi válasza szucstom (#70079) üzenetére


samujózsi
tag

(Szerintem) az aktuális könyvtárba, ahol kiadtad a git parancsot.
Külön megnézni nem nagyon van mivel.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70082) szucstom válasza growler (#70080) üzenetére


szucstom
őstag

Köszi, meg is van :D
hülyekérdés #2: ebben a mappában van egy PKGBUILD.txt. Elvileg éna wireless casting-hoz töltöttem egy pakkot. Ezt hogy lehet feltelepíteni?
Keresgéltem jópár honlapon, átnéztem az összefoglalót, de nem találtam rá megoldást.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70083) growler válasza szucstom (#70082) üzenetére


growler
őstag

Passz ! ... Nincs valami "install" vagy "readmi" fáj, amiben van ajánlás
a telepítés mikéntjére ?

(#70084) szucstom válasza growler (#70083) üzenetére


szucstom
őstag

semmi. ha más nem, végigböngészem azt a txt fájlt, amit leszedtem.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70085) ubyegon2 válasza szucstom (#70084) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha innen indulsz ki egy csomag esetében és nem találsz itt vagy a git-en elegendő információt a felrakásához, akkor az a csomag nem létezik. :N Ezt még anti-archerként is el kell ismernem, hogy rendkívül jól és áttekinthetően, logikusan épül fel az Arh wiki és weboldal, csomagkereső. Gyakorlatilag Archklón használata esetén is mindig ezeket használtam.

AUR Home vagy Package Search

Plusz ott vannak még a közösség által fenntartott csomagok, most nem ugrik be, mi a neve ennek a reponak......

**************************************************************************

Elvileg éna wireless casting-hoz töltöttem egy pakkot. Ezt hogy lehet feltelepíteni?

Ezt azért lehetne kicsit konkrétabban is.....valamihez leszedtem egy pakkot. :N

[ Szerkesztve ]

(#70086) szucstom válasza ubyegon2 (#70085) üzenetére


szucstom
őstag

lényeg, hogy gondoltam kipróbálom, át lehet-e küldeni a laptopom képernyőjét a tévémre. Ehhez találtam valamit, amiről azt hittem, hogy segíthet. Hát nem. Szóval kutakodom tovább :D

[Ezt a linket találtam] Pont, hogy az AUR home honlapján :D

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70087) ubyegon2 válasza szucstom (#70086) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

lényeg, hogy gondoltam kipróbálom, át lehet-e küldeni a laptopom képernyőjét a tévémre.

Na ja, de ez így túl tág kör, mert ezernyi lehetőség van, csak a vevő oldalon mi van, az nem mindegy, Plex, miniDLNA, KODI,.... aki használja ezeket, biztosan tud ötletekkel szolgálni. Én féltettem magamtól a TV-t, inkább vettem egy Chromecast3-at, azon kívül meg Chrome-nak valami kiegészítőjén is ki lehet küldeni a display tartalmát. De mint mondtam, fogadó oldaltól függ.

Miracast-nak is ott a Intel linkje is a linkedben, ott a readme fájl is. :P

Nekem is van valami miracast lehetőség a TV-ben, de ezt a módszert még nem próbáltam.
Lehet, hogy a network-managert le kéne cserélni connman-ra és ahhoz nem volt kedvem.

Én ezt a miraclecast-ot találtam, mielőtt elárultad, milyen csomaggal bajlódsz.

[ Szerkesztve ]

(#70088) vadkörte válasza szucstom (#70086) üzenetére


vadkörte
addikt

Egy HDMI kábellel nem lenne egyszerűbb?

Üdv. V. Körte

(#70089) szucstom válasza vadkörte (#70088) üzenetére


szucstom
őstag

Akkor a szobán 1,5m magasan át kellene húzni egy kábelt 😂 egyébként nem probléma, max arra az időre átállok win10re.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70090) c64fanhun


c64fanhun
tag

Sziaztok!
Elég kezdő vagyok, első problémám, hogy linux szerverből nem tudok wifire csatlkozni.
Egy régi mini pc-n használnám, és csak a wifi alkalmazható benne, kábelt ide nem tudok lehúzni.

(#70091) CPT.Pirk válasza c64fanhun (#70090) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Üdv.

Több infó kell, milyen az a szerver? Mi fut rajta? Van grafikus felületed?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70092) c64fanhun válasza CPT.Pirk (#70091) üzenetére


c64fanhun
tag

Sikerült megoldani, az ubuntu server aprócska változatával.

(#70093) anorche1 válasza anorche1 (#69921) üzenetére


anorche1
őstag

Megvan a megoldas.

System Settings/Workspace Behavior/Desktop Effects/Resize Window

Ha ez be van kapcsolva, akkor nem tudod atmeretezni a pip ablakot, mert ahogy elengeded, ossze esik a minimum meretre.
Viszont ha ez nincs bekapcsolva, akkor zavaroan akadozos az ablak atmeretezes, kozel sem olyan fluid, mint pl. windowson. Szoval inkabb nem hasznalom a pipet, csak folyekony rendszerem legyen, ne mult szazadi felhasznaloi elmenyt nyujtson.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#70094) _kovi_ válasza ubyegon2 (#70074) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Azt gondoltam, hogy van egy alap sources list ami ajánlott.
Furcsa is hogy a google sem dob ki recommended sources.list et...

(#70095) ubyegon2 válasza _kovi_ (#70094) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt jól gondoltad csak nem a google ajánlatára hagyatkozott a Debian, a telepített rendszerben ott van, ami kell. Kivéve akkor, ha valakinek kellenek nonfree driverek, fw-ek és nem a megfelelő iso-t tölti le és telepíti. Vagy ilyen a multimédia repo még, Debian elég sajátosan áll a nem open sources dolgokhoz.

De nézd meg a Debianodban a sources-list-et és ahogy mondták már, vannak benne olyanok, amik nem aktívak, ezeket kikommenteled és frissítés után innen is fog dolgozni majd.

Szerintem csinálj a generator-ral egy neked szimpatikus listát és szerkeszd a list-et.

Mivel mindig azt kapom, hogy senkinek nem segítek meg csak galádkodok, így már le sem írom, mi a Debian használatánál az alapvetés. Azt is csak félve kérdezem, miért Debianra esett a választásod? Remélem nem sértődés lesz ennek is a vége. ;)

Tegnapi linkemben amúgy volt default sources-list minta szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#70096) _kovi_ válasza ubyegon2 (#70095) üzenetére


_kovi_
aktív tag

"Szerintem csinálj a generator-ral egy neked szimpatikus listát"
Milyen generátorral? :)
A Debian nagyon szimpatikus azért szeretném azt megtanulni.
Az alap netist iso-t raktam fel és bármit telepítettem volna ezt írta:
E:enable to locate package

Most így néz ki:
#deb http://deb.debian.org/debian stretch main
#deb http://deb.debian.org/debian stretch-updates main
#deb http://security.debian.org/debian-security/ stretch/updates main
#deb-src http://deb.debian.org/debian stretch main
#deb http://deb.debian.org/debian stretch main contrib non-free
#deb-src http://deb.debian.org/debian stretch main contrib non-free

deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ jessie main
deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ jessie main
deb http://security.debian.org/ jessie/updates main
deb-src http://security.debian.org/ jessie/updates main
deb http://ftp.us.debian.org/debian/ jessie main contrib non-free
deb-src http://ftp.us.debian.org/debian/ jessie main contrib non-free

De szerintem ez már össze-vissza van.. :)

(#70097) CPT.Pirk válasza _kovi_ (#70096) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A hu.... repókat a Debiannál nem szeretem, mert nem mindig frissek. Vagyis nem a csomagok nem voltak frissek, hanem csak szinkronizálásban voltak lemaradva, ami frissítés közben okozott problémát. Mondjuk csak párszor volt ilyen az évek alatt.

deb http://deb.debian.org/debian/ stable main contrib non-free
deb http://deb.debian.org/debian/ stable-updates main contrib non-free
deb http://deb.debian.org/debian-security stable/updates main

Ennyi maradjon a fájlban, majd csinálj egy apt update parancsot, hogy érvényre jusson. Aztán mehet az upgrade.
Btw miért jessie?

Amúgy ha érdekel: https://debgen.simplylinux.ch/ sources.list generator.

szerk: feltételezem, hogy az aktuális stabil debián verziót raktad fel.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70098) májkimiki válasza _kovi_ (#70096) üzenetére


májkimiki
őstag

Hanyas Deb van fenn?

(#70099) _kovi_ válasza CPT.Pirk (#70097) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Nagyon köszi! :R
A honlapon letölthetőt szedtem le: [link]

(#70100) _kovi_ válasza májkimiki (#70098) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Ami a honlapon elérhető. :) [link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.