Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70901) moleculez válasza CPT.Pirk (#70900) üzenetére


moleculez
veterán

Köszi, szóval nem egyedi hiba :R

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#70902) moleculez


moleculez
veterán

Mintes gépek simán mutatták magukat a helyi hálón, Finderben is mindig ott volt, a netwotk alatt, ha akartam ha nem.
Manjaro alatt ezt hogy érem el? Dolphinban megosztottam a mappát, de az ip-mel nem érem el. :F Ha jól gugliztam, akkor ugy csatlakozom smb szerverhez, hogy megadom az ipjét.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#70903) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok
Ubuntu Desktop 18.04.3 LTS készülök telepíteni, a gépben van egy 256 gb nvme ssd, a kérdésem az lenne hogy hagyjam a telepítőre a nvme felosztását, vagy Livon a Gparted el szerkesszem a következő módon:

1., 100 mb EFI fat32
2., 50 GB root
3., többi /home csatolás alá
4., swap???? 16 GB memória van a gépben, nem lesz hibernálva.

Előre is köszönöm a válaszotokat.
BY ooszi

BY ooszi

(#70904) cigam válasza ooszi (#70903) üzenetére


cigam
félisten

Nyugodtan hagyd az automatára.Látszólag nincsenek extra igényeid, és az automata is hasonló módon osztja szét a lemezt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70905) ooszi válasza cigam (#70904) üzenetére


ooszi
senior tag

Köszönöm segítségedet, igazából ubuntu servert szeretnék de az még nekem nagyon angol, itt kezdem majd egyszer ha már megy váltok.

BY ooszi

(#70906) FoxiestFox válasza csixy (#70879) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez bevált, pár mp alatt megcsinálta automatikusan.

A béna driverek miatt egyelőre elengedtem ezen a notin a Linuxot, az Intel grafikásokon továbbra is marad a Mint.

(#70907) lanszelot válasza FoxiestFox (#70906) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Szeretnék egy linuxot.
Vagy egy mini pc-t raspberry pi, vagy hasonló.
Usb3 legyen rajta vagy 2db, fullos linux, legelterjedtebb linuxból vmelyik amit sokan használnak, hogy könnyen kapjak segítséget.
Olcsó kis kütyü, mert nagyon alapokat használnám. Másolás, böngészés.
Vagy ha lenne virtuális gép ami tényleg jól működik, és nincs túl bonyolítva /usb3 tenyleg usb3 ként működik stb/

(#70908) zoltanz válasza lanszelot (#70907) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Raspberry Pi, hasonlóra próbáltam az Armbian-t nem teljesen volt stabil, elég a határon van a teljesítménye.
Ubuntu, Linux Mint ajánlott, kérdés milyen a hardver.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#70909) lanszelot válasza zoltanz (#70908) üzenetére


lanszelot
addikt

Ubuntu, vagy mint tökéletes, de pontosan melyik pi?
Mert rengeteg van.

(#70910) CPT.Pirk válasza lanszelot (#70907) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Raspberry-n nincs USB3 port és ami van, az is a LAN IC-vel osztozik a busz sávszélességén. Ettől független a Noobs / Raspbian disztróval simán jó bármire, ne is keress elsőre másik disztrót. Netezésre a legújabb, 3-as PI-t nézd meg, mert jelentősen erősebb az elődeinél és kell is a mai weboldalakhoz.

Virtuális gépezés és a nagy fájlok másolgatása viszont nem ennek a hardvernek a terepe, nem erre készült a PI.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70911) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

grub-ot hogy távolítsam el a rendszer lemezről?
Vettem egy új nagyobb ssd-t. Eddig az ssd-n csak a Win10 volt, Manjaro HDD-n. Most az új ssd-re átmigrálnám a Win10-et, majd Manjaro-t felraknám mellé. Nyilván grub-ot nem akarom migrálni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#70912) FoxiestFox válasza lanszelot (#70907) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hello,
Semmi akadálya.
Raspberry, 40k, Linux telepítés 15k, virtuális gép Google.
Cheers!

(#70913) Rimuru válasza mobilizmo (#70911) üzenetére


Rimuru
veterán

Lenyegeben ugyan ez a kerdes volt par napja.
Ezt a valaszt kapta

Vigyázat, csalok!

(#70914) moleculez


moleculez
veterán

Linux Mint: Ha a monitor kikapcsol, vagy csak alvásból felébreszteném, nem kap jelet a monitor. Újra kell indítani a gépet, hogy legyen kép :DDD Ez a videokártya óta van, igp-vel ezt nem csinálta, valamint Manjaro alatt sem. Ötletek? :F (Otthagytam a manjarot egyelőre, gyönyörű meg minden, de most nincs kedvem minden szart keresni, mi miért hogyan, Mint egyszerű mint a facsipesz)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#70915) mobilizmo válasza Rimuru (#70913) üzenetére


mobilizmo
addikt

Köszi, gondolhattam volna magamtól is, hogy a Windows oldaláról kell megközelíteni a dolgot.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#70916) Tim82 válasza CPT.Pirk (#70910) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kicsit el vagy maradva Pi téren.

Van már úgy háromnegyed-egy éve Raspberry Pi 4, azon pont van USB 3.0, elvileg a LAN problémáját is megoldották.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#70917) lanszelot válasza CPT.Pirk (#70910) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Nem PI-t akarok, csak írtam egy példát. Bármi jó, de az usb3 fontos, méghozzá jó sebességgel.
Illetve a virtuális gépet vagy-ként írtam. Ha nem volna olcsó konfig, akkor mivel, hogyan virtuális gép Win10 alatt. Mert a virtuális gépekkel eddig csak a bajom volt. Pl usb3 sebesség csak usb2 vagy usb1 volt, megosztási gondok, stb
Tehát 2 külön dolgot írtam, hogy melyik valósítható meg.

FoxiestFox sajna egy szót sem értek abból amit írtál. Nagyon alap a linux tudásom.

(#70918) CPT.Pirk válasza Tim82 (#70916) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Uhh basszus, lemaradtam a PI4 rajtjáról? :D

lanszelot: akkor nézd meg te is a PI4-et. A Rasbian egy nagyon jól dokumentált disztró raspberryre, és az egyéb, nem raspberry arm linux bordokhoz képest sokkal nagyobb felhasználói tábor áll mögötte.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70919) Tim82 válasza CPT.Pirk (#70918) üzenetére


Tim82
nagyúr

Majd' egy évvel. :C

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#70920) Horvi válasza vadkörte (#70310) üzenetére


Horvi
őstag

Szia,

Nekem is ez lenne a terv, hogy 2 SSD az egyiken Win10 a másikon meg Manjaro, UEFI módban. Ha így csinálom, hogy lehúzom a Win10 disket a linux telepítés idejére akkor gondolom a linux megcsinálja magának a partíciókat(efi, root, home) magának viszont akkor az OS választás majd, hogy megy? Az alaplap os választója tudni fogja, hogy a Win10-s SSD-n meg a linuxos SSD-n is van efi? Lehet láma kérdés bocs :U
Köszi

Hello darkness, my old friend...

(#70921) vadkörte válasza Horvi (#70920) üzenetére


vadkörte
addikt

"...gondolom a linux megcsinálja magának a partíciókat (efi, root, home) magának..."
Ha nem akarsz szórakozni a partícionálással, akkor rábízhatod a telepítőre. Megcsinálja magának. Ha Te akarod meghatázozni, hogy az egyes partíciók mekkorák legyenek, milyen file-rendszert használjanak és hol helyezkedjenek el, akkor lehetőséged van rá, hogy manuálisan partícionálj.
Kezdőnek, vagy ha nem tudod mit és miért csinálsz, nem javaslom. Az asztalim KDE-s Manjrao-jánál - 120GB SSD - ráhagytam, de a kis Atomos telepítésnél - 500GB HDD - én partícionáltam. (jelentem működik :DDD )

"...viszont akkor az OS választás majd, hogy megy?"
Manuálisan. :) A bootfolyamat elején ki kell választanod a megfelelő billentyűvel, hogy melyik eszközről boot-oljon.

"Az alaplap os választója tudni fogja, hogy a Win10-s SSD-n meg a linuxos SSD-n is van efi?"
Onnan, hogy TE mondod meg neki, azzal, hogy kiválasztod a boot-eszközt.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#70922) Horvi válasza vadkörte (#70921) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen a válaszokat. Akkor kb ha jól értem a dolgot akkor kb BIOS-ban be tudom állítani majd, hogy alapértelmezetten melyik OS bootoljon, aztán ha akarom akkor manuálisan el tudom indítani a linuxot is.
Igazából az lenne a cél otthonra, hogy szülőknek ne nagyon kelljen interakció csak induljon a win ha bekapcsolták a gépet és kész :DD

Hello darkness, my old friend...

(#70923) vadkörte válasza Horvi (#70922) üzenetére


vadkörte
addikt

Így van. Jól értelmezted, a BIOS-ban be tudod állítani, hogy ha nincs interakció, melyik operációs rendszer boot-oljon. De ha akarod választhatod a boot folyamat elején a másik operációs rendszert is.
Ha a szülők eddig nem nagyon számítógépeztek, vagy hajlanak az ujdonságra, szerintem nem tartana sokáig megtanulniuk egy linux alapvető kezelését sem.
Feltelepíted nekik a szükséges programokak, kiteszed ikonra az asztalra és kb. ennyi.

Üdv. V. Körte

(#70924) Horvi válasza vadkörte (#70923) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi mégegyszer. Így teljesen megfelel a dolog ha így működik :C
A szülők gépeztek de Windowson szocializálódtak, illetve tesómnak van 1-2 tervező progi ami meg Windowsos szóval ez a Win10+Linux dual boot a járható út számomra.

Hello darkness, my old friend...

(#70925) vadkörte válasza Horvi (#70924) üzenetére


vadkörte
addikt

"A szülők gépeztek de Windowson szocializálódtak illetve tesómnak van 1-2 tervező progi ami meg Windowsos..."
Egyértelmű! Dualboot és nem választó menüs. Jobb az mindenkinek. Legfőképp Neked :DDD

Üdv. V. Körte

(#70926) Horvi válasza vadkörte (#70925) üzenetére


Horvi
őstag

Főleg nekem igen :DD Mert ha elnyomnak valamit akkor meg mehet a "telefonos IT support" aminél kevés dolgot utálok jobban :DD

Hello darkness, my old friend...

(#70927) agy73p


agy73p
senior tag

Sziasztok,
Otthoni D-Link 327L NAS szervert hogy érhetek el Dolphinból (Kubuntu)?
Windows alól nincs gond, de a lunixon nem próbáltam.

(#70928) mobilizmo válasza Rimuru (#70913) üzenetére


mobilizmo
addikt

További segítséget kérnék az ügyben azoktól akik már csináltak ilyet. Nekem sajnos az általad linkelt módszerekkel nem sikerült. A Windows recovery-nél a bootrec /scanos és /rebuildbcd -re azt válaszolja, hogy nem talál telepített Windows!? A másikmódszernél pedig az Aomei Partition Assistant-al készített Windows PE nem bootol be.
Most éppen nem tudom mit csináljak.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#70929) tordaitibi válasza mobilizmo (#70928) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az szívás.
Életemben egyszer jártam így, a Windows MBR telepítés volt és én az Arch telepítésénél ezt elfelejtettem és bár erősen tiltakozott, feltettem UEFI módban, az UEFI indítót a másodvinyó egy üres partícióján hozta létre kínjába mert az GPT volt.
Amíg nem gyalultam a Linuxot, minden jó volt dualbootba de a gyalu után 1 napig küzdöttem minenféle Win helyreállítókkal de egyiknek se sikerült.
És nem sikerült semmivel se lementenem a Windowst, így visszapakoltam addig egy Manjarot amíg a Wint újra nem kellett húznom hogy egyáltalán indítható legyen.

Nálad MBR/Legacy, vagy UEFI mód van?

(#70930) lanszelot válasza CPT.Pirk (#70918) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Borzasztó drága.
Ennyiért Chromebox-ot /ASUS M099U/ vagy Chromebook -ot vehetek és az teljes értékű, már nem kell költeni rá. Linuxot pedig rá lehet ügyeskedni.
Azt hittem van valami olcsó linux kütyü, vagy box.
Azért köszönöm szépen. :R

(#70931) CPT.Pirk válasza lanszelot (#70930) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Viszont azzal a Chromebook-al csak netezni fogsz tudni, míg a PI-t a rakás kivezetett perifériájával elég sok egyéb célra is fel lehet használni. Nyilván ha ezen extra funkciók nem izgatnak, akkor a PI nem neked készült.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70932) FoxiestFox válasza mobilizmo (#70928) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Próbáltad a fentebb linkelt boot lemezzel?

(#70933) mobilizmo válasza tordaitibi (#70929) üzenetére


mobilizmo
addikt

UEFI

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#70934) mobilizmo válasza FoxiestFox (#70932) üzenetére


mobilizmo
addikt

Itt írtam is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#70935) Horvi válasza CPT.Pirk (#70624) üzenetére


Horvi
őstag

Nha végre megvan rendesen a dual boot :DD Win10+Manjaro KDE

A Mesa+kernel alatt erre gondolsz?

Hello darkness, my old friend...

(#70936) mobilizmo válasza mobilizmo (#70934) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nah, sikerült végre letakarítanom a grub-ot Easy BCD editorral.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#70937) CPT.Pirk válasza Horvi (#70935) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, amit itt látsz az a kernel oldali, alacsony szintű driver. Erre épül a mesa, ami gyakorlatilag a 3D gyorsításért felelős, egy mondatban összefoglalva.

Amúgy grat! :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70938) vadkörte válasza CPT.Pirk (#70937) üzenetére


vadkörte
addikt

Ha van dedikált VGA-d milyen drivert javasoltok? A zárt "gyártói"t, vagy a nyílt linux-ost?
Mesa ad hozzá valamit?
(nVidia 418-as zárt drivert használok (van már 430-is, de egyelőre nem volt lelkierőm lecserélni) és mivel linux alatt nem játszok, nem élem meg akkora problémaként)

Üdv. V. Körte

(#70939) CPT.Pirk válasza vadkörte (#70938) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

nVidia esetében a gyártói driver a jobb választás. AMD-nél meg a nyílt van annyira jó, hogy szükségtelenné teszi a gyári drivert.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70940) Horvi válasza CPT.Pirk (#70937) üzenetére


Horvi
őstag

De akkor így a mesa-t nem fogom itt látni de attól még fent van ha jól értem.

Köszi, igaz még akadnak problémák. Valamiért hülyén mutatja a win10 az időt ha előtte használtam a linuxot. Akkor 1 órát késik. Ha szinkronizálom az időt akkor beáll jól de azért ezt mindig megcsinálni :DD

Hello darkness, my old friend...

(#70941) vadkörte válasza Horvi (#70940) üzenetére


vadkörte
addikt

"Valamiért hülyén mutatja a win10 az időt ha előtte használtam a linuxot."
Üdv a klubban! :DDD

(#70939) CPT.Pirk :
Köszönöm! :R

Üdv. V. Körte

(#70942) Horvi válasza vadkörte (#70941) üzenetére


Horvi
őstag

De meg fogom szivatni. Beállítom a routeremet mint NTP szerver és onnan vegye a pontos időt. Hátha megoldás de van egy olyan érzésem, hogy ha az előre beállított szerverről sem szinkronizál akkor majd a routerről sem fog :DD

Hello darkness, my old friend...

(#70943) CPT.Pirk válasza Horvi (#70942) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

és vadkörte,

Az egyik az UTC időt mutatja, a másik meg local time-ot. Mindkettő pontos, csak más szerint. Az egyiket át kell állítani, és akkor mindkettő jót fog mutatni.

Itt a megoldás: [link]

#70940: igen. A mesa-t a csomagtárolóban találod.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70944) Horvi válasza CPT.Pirk (#70943) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi, megnéztem és fel van rakva miden szóval mehet a játék :DD

Hello darkness, my old friend...

(#70945) Storms


Storms
őstag

Üdv!

Sose használtam Linuxot, de Windowsról szeretnék váltani már. Mivel a Windows 7 támogatása megszűnt, a Windows 10 meg .... :D
Nézegettem disztrókat, és amik megtetszettek az a Linux Mint és a Zorin OS. A Zorin OS tetszik legjobban felületre.
Olyan disztrót keresek ami kinézetre, felületre, start menüre a windows-ra hasonlít. Legyen átlátható, érthető a menüje. Ilyesmi,hogy terminál nem érdekel ,ha nincs akkor se. Igazából netezni, képet szerkeszteni, office-t használni,videót nézni , zenét hallgatni, és egy-két játékot futtatni szeretnék rajta. Melyik a legmegfelelőbb? Zorin OS bejönne nagyjából csak ha jól láttam az Ultimate 17.000 Ft.
Gép amire menne: Intel Xeon W3670 12 x 3200 Mhz, 12GB DDR3, nVidia Geforce GTX750 Ti 2GB, 500GB HDD.

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#70946) growler válasza Storms (#70945) üzenetére


growler
őstag

Üdv. !
A Mint is, meg a Zorin is Ubuntu alapú.
Szerintem, próbáld ki live rendszerként a Mint 19.3 Cinnamont.
Ismerkedj vele - valószínű nem fogsz csalódni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#70947) CPT.Pirk válasza Storms (#70945) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A kettő közül inkább a Mint Cinnamon-t javasolnám. És a telepítés végén mikor feldobja a driver választó ablakot, akkor ott az nVidia drivert aktiválni.

Viszont szerintem még most el kellene fogadnod, hogy Linuxon van terminál és néha terminált is használunk, pont úgy mint ahogy Windows alatt is csak-csak előkerül a CMD meg a powershell... Viszont ahogy egy ipconfig /all se az ördögtől való Windows alatt, ez ugyanúgy igaz a Linuxos terminálra is.

Horvi: toljad neki :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70948) Storms


Storms
őstag

Értem akkor kipróbálom majd a Mint-et. Lehet állítani témákat valahogy? pl.: start menü kinézete, elrendezése stb..? A drivereket feltelepíti saját maga vagy mindenhez külön kell majd leszedni?
Windows alatt se használtam talán évente egyszer a CMD-t :) . Akkor itt se kell majd többször? Főleg megtanulni nincs hozzá se kedvem, se időm :). Olyan rendszer kell ami elé leülök és csak használom amire kell.
Teljesen magyar nyelvű a Linux Mint?

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#70949) vadkörte válasza Storms (#70945) üzenetére


vadkörte
addikt

Mi a bajod a W10-zel? Jó vannak érdekességei ez igaz... :DDD De ha már itt vagy az egy jó jel.
"Olyan disztrót keresek ami kinézetre, felületre, start menüre a windows-ra hasonlít."
Ezt szerintem engedd el! Tudomásul kell venned, hogy a linux NEM Windows. Sok esetben gyökeresen más gondolkodásmódot igényel.

"Ilyesmi,hogy terminál nem érdekel..."
Majd fog. :K Tapasztalatból mondom!

Amivel többet tud(???) a Zorin Ultimate, az nem ér meg 40€-t.
A Zorin-t nem erőltetném, bár nem rossz. Ismerkedésre a Mint-et javaslom Cinnamon felülettel (Desktop Enviroment=DE) én is és az nVidia zárt driver-ével.
Ha a Cinnamon nem jönne be próbáld ki a Kubuntut, bár kezdőként ez kicsit tálán nagyon mély víz. :) Nem bonyolult, csak nagyon más, mint az eddig megszokott Windows.

(#70948) Storms:
"Lehet állítani témákat valahogy? pl.: start menü kinézete, elrendezése stb..?"
Elég részletesen testreszabható.

"A drivereket feltelepíti saját maga vagy mindenhez külön kell majd leszedni?"
Van amihez külön - ha nagyon egzotikus hw - de az drivereket a linux-ok esetében a kernel tartalmazza. Ezért lehetséges, hogy telepítést követően az eszközök 99%-át helyesen kezeli a OS.
"Windows alatt se használtam talán évente egyszer a CMD-t :) . Akkor itt se kell majd többször?"
Nem muszáj, lehet, hogy soha nem fogod használni a terminalt, de sokszor lényegesen egyszerűbb terminalban megoldani egy problémát.

"Olyan rendszer kell ami elé leülök és csak használom amire kell."
A Windows-t sem kellett gondolom megtanulnod, azonnal tudtad kézség szinten kezelni...

"Teljesen magyar nyelvű a Linux Mint?"
Igen az, de a telepítés után nem árt a teljes magyar nyelvi állományokat frissíteni és letölteni a hiányzókat

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#70950) Rimuru válasza Storms (#70948) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem KDE-t valasz feluletnek.
Nagyon hasonlit a windowsos vilagra, csak vegtelen beallitasi lehetoseget ad (el is lehet veszni benne)

A legfontosabb szabaly: ne akarj windowst nem windowstol, ilyen hozzaallasal felesleges belekedzeni barmibe is.
Amugy ezt barmelyik nagyobb distro megadja: "Olyan rendszer kell ami elé leülök és csak használom amire kell."

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.