Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70651) samujózsi válasza peterattila (#70650) üzenetére


samujózsi
tag

Ezek szerint nem volt titkosítva?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70652) szucstom


szucstom
őstag

Szaktársak!

Manjaro KDE alatt ha kiteszek az asztalra egy widget-et, azt utána hogy a *****ba tudom mozgatni? Próbáltam már ezer meg egy módon, de vhogy nem akar mozdulni :D :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70653) CPT.Pirk válasza szucstom (#70652) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Erre rá kellett keresnem nekem is... Csak tartsd nyomva rajta az egér bal gombját, aztán bejön a beállító sáv és lehet mozgatni.
Régebben nem ez volt a kombináció erre, így vagy 10 percig kínlódtam, mire rájöttem a dologra a newbie corner egyik posztját olvasva. :DDD Én a KDE májszter. :DD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70654) tordaitibi válasza szucstom (#70652) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Bal gomb hosszan, kb. 3masodperc mulva igy fovva tudod huzni, athelyezni az asztalon, ekkor meg is jelenik egy mini menu, azzal lehet atmeretezni.

Kozbe latom valaszoltak csak nem olvastam vegig.

[ Szerkesztve ]

(#70655) szucstom válasza tordaitibi (#70654) üzenetére


szucstom
őstag

Köszönöm uraim :D néha a legegyszerűbb műveletet lehet a legnehezebben megtalálni :DDD :DDD

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70656) ubyegon2 válasza samujózsi (#70649) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha például be van kapcsolva a tűzfal által blokkolt packetek logolása, akkor a default 3mp alatt 40-50 sor is belekerülHET a dmesg kimenetébe, ami a tail -20 használatával 20-30 kieső sort jelent.

Igaz, de én konkrétan néztem a kolléga dmesg kimenetét és nem láttam a tűzfal sorait, Te meg úgy általánosságban írkálsz. Ha látom a rengeteg ufw sort, értelemszerűen nem is írom be neki ezt a megoldást. Tudod van olyan is, amikor valaki lát, értelmez, reagál. Nincs kedved kipróbálni egyszer? :D

(#70653) CPT.Pirk

amit neked elő kellet túrnod(másnak triviális)

Hová vezet ez? ;]

(#70650) peterattila

Sajna ezek az SD kártyák is elég megbízhatatlanok, nem véletlen van felhőbe küldve nálam is minden, persze családi videóknál ez nem mindig megoldható. Azért remélem valahogy visszanyered őket.

[ Szerkesztve ]

(#70657) tonyrulez válasza samujózsi (#70632) üzenetére


tonyrulez
őstag

Érdekes, pedig a memóriahasználat nem megy 1GB fölé, és van összesen 4GB.

4 8 15 16 23 42

(#70658) samujózsi válasza tonyrulez (#70657) üzenetére


samujózsi
tag

Nincs több ötletem látatlanba.
Monitorozni kellene a rendszert mialatt megy egy ilyen másolás.
Esetleg utólag belenézni a logokba (/var/log/{messages, kernel, syslog} vagy ha systemd van, akkor a journalctl kimenetébe), hátha írt valami hibát, de ennél konkrétabb ötletem nincs.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70659) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok! Lili programmal letöltöttem egy 17.2 cinamon mint. 32 Gb-os pendrájvra telepítve Lili-vel . E5200 duál core Pentium gép. Biosban a pendrájv elsődleges bootnak beállítva. Gép restart, de bal felső sarokban "missing operating System. Operating System nőt found" felirat. Enter nyomásának hdd-ről kezdi betölteni a windowst... Mit tehetnék még?

(#70660) Tim82 válasza Bertiee (#70659) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mit tehetnék még?

LiLi helyett Rufus vagy BalenaEtcher használatával írni ki az ISO-t pendrive-ra, mert a LiLi már régóta szar.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#70661) CPT.Pirk válasza Bertiee (#70659) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért azt a több éves Mint iso-t töltötted le?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70662) Bertiee válasza CPT.Pirk (#70661) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Akkor mit javasol az ami hasonló és jó a hardver támogatottsága?

(#70663) Tim82 válasza Bertiee (#70662) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mondjuk az aktuális Linux Mint verzió (19.3) MATE vagy XFCE változatát. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#70664) Bertiee válasza Tim82 (#70663) üzenetére


Bertiee
aktív tag

közben megnéztem, elszúrtam, 19.2-t töltötte le.

(#70665) Tim82 válasza Bertiee (#70664) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor goto #70660. Ahogy említettem ott, a LiLi nem lesz jó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#70666) moleculez válasza moleculez (#70610) üzenetére


moleculez
veterán

Na szóval XFCE-re is felment az összes frissítés, ami friss install után femegy, és a kurzorom ismét eltűnt. Mostmár a végére járok mi ez, ez már személyes ügy... De, most kiszúrtam vele csináltam Time Machine mentést. Most egyre kissebb csokrokban rakom fe a frissítéseket, kizárom melyik a hibás, minden sikeres kör után TM mentés.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#70667) Bertiee válasza Tim82 (#70665) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Rufusz, safe mód, ezzel a hibával meg is áll: ld kép [kép]

(#70668) Tim82 válasza Bertiee (#70667) üzenetére


Tim82
nagyúr

Rufus tud olyat, hogy DD módban írja fel a lemezképet a pendrive-ra, próbáld meg úgy.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#70669) Bertiee válasza Tim82 (#70668) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Először teszek egy próbát Etcherrel, majd azután amit mondtál. Köszönöm!

(#70670) moleculez válasza moleculez (#70666) üzenetére


moleculez
veterán

Linux Kernel 5.3.0.28.96 upgrade a hibás. :W

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#70671) Bertiee válasza Tim82 (#70665) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Van a MINT-nél "bolondbiztosabb", windows user által is könnyebben használható Linux variáció? Már ott elakadtam, hogy a monitorként használt 1080 p tv- az össze szél képernyőn kívülre került, nem látok semmit, csak a 3 ikont... Hogyan állítsak így bármit?

(#70672) ubyegon2 válasza moleculez (#70670) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na ezt szerencsésen kinyomoztad! Super! Legközelebb már nem a reinstallt választod ilyenkor, hanem azt a pár frissített csomagot kell csak downgrade-elni. :C

(persze mindjárt ide pattan ravaszdi samukoma és eligazít, hogy nem úgy van ám az, mert lehetne máshogyan is) :DD

Csak jól sejtettük, hogy ugyanúgy elő fog jönnni ez a jelenség, mivel ahogy látod, a motorház alatt egyforma a két próbált disztró. Az új workstation kártya beszerelése után rakhatod is vissza a Cinnamont, bár addigra már megszokja a gyerek is az XFCE-t. Ha egyáltalán volt vele baja.....

[ Szerkesztve ]

(#70673) leviske válasza ubyegon2 (#70656) üzenetére


leviske
veterán

Ha már felmerült a felhő, linuxon melyik szolgáltató számít megbízhatónak? Dropbox?

(#70674) ubyegon2 válasza leviske (#70673) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem ugyanazok, mint nem Linuxon, ha csak nem akarsz magadnak csinálni valami owncloud-ot. Itt inkább az dönti el a preferenciát, hogy melyiknek van kliens programja, de sokan csak böngészőből használják. Van aki a sebessége alapján kedveli/használja ezeket és van aki a tárhely mérete miatt választja ezt vagy azt. szerintem

Dropbox relatíve kis tárhely, de kliense van és multiplatform, de a Mega nekem jobban bejön az 50GB-tal meg a google fiókonkénti 15+2GB se rossz.

De jó is, hogy említed ezeket, NAS-ra is lehet felhőzni, eddig eszembe se jutott, a Syno meg csak itt pislog unatkozva......

[ Szerkesztve ]

(#70675) Cyrin válasza leviske (#70673) üzenetére


Cyrin
addikt

Van erre topik, ahol nem off a téma...

(#70676) CPT.Pirk válasza Bertiee (#70671) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

HDMI-n van kötve a képernyő, ugye? A HDMI-nél van egy scaling beállítás, amit gyakran a képernyőn magán is lehet állítani. Itt nálad valszeg overscan-re van állítva alapból.

Valszeg másik disztrón is ez lesz a helyzet, ha tudsz nyitni egy terminál ablakot, akkor itt van rá megoldás: https://wiki.archlinux.org/index.php/AMDGPU#Enable_GPU_display_scaling

Általában nem szokott ilyen gond lenni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70677) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Használ valaki imwheel-t egér görgetés gyorsításra, hosszú szövegfájlokhoz?
Az a bajom vele, beállítom [link] , és néha random megugrik. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#70678) vadkörte válasza ubyegon2 (#70609) üzenetére


vadkörte
addikt

Vazze! Te az ördög ügyvédje, vagy vagy látó vagy?
A Mint XFCE felment, de valahogy nem tetszett. Futott, mindent megnyitott, de kicsit lomhának éreztem (OK, nekem Core i5-ös gépem van SSD-vel ebben meg egy ótvar Atom van 5400-as HDD-vel...) pedig a kompozitort is kikapcsoltam.
Ráadásul elfelejtettem particionálni, :W őkegyelme meg egyben hagyott mindent. Úgyhogy ma install Xubuntu, saját partíciós sémával.
Valahogy sosem tetszett a Xubuntu, a Mint inkább bejött. Nem tudom megmagyarázni az okát, de ez a csetresz mintha "pattogósabb" lenne vele. A reakciók a Mint-hez, és a W10-hez képest is gyorsak. Gyorsabban indul "fluid"-abb, de szigorúan egyszerre egy feladat, a multitaskingot el lehet felejteni.
VLC videolejátszással 18-20% CPU kihasználtság :Y ~424MiB free ~770MiB used és ~2700MiB buffered/cache 55-58°C-os maghőmérséklettel...
Nem is rossz

(#70641) peterattila:
Nyugi. Nemrég kb. 30 percen keresztül nyomogattam a bekapcsológombot. Már baltával akartam feldarabolni, de az Istennek sem akart elindulni. 2x kibányásztam az asztal alól, szétkötöttem, összekötöttem de semmi, nem indult. Akkor vettem észre, hogy kikapcsoltam a UPS-t...

(#70670) moleculez:
Az 5.3.0.29 van a Xubuntu alatt, ezzel van kurzor. :D

Üdv. V. Körte

(#70679) samujózsi válasza vadkörte (#70678) üzenetére


samujózsi
tag

kikapcsoltam a UPS-t...

:C Lassan indíthatunk egy topic-ot a hasonló sztoriknak. Sajnos nekem annyi ilyenem volt, hogy már nem emlékszem rájuk. Illetve egyre igen: vadiúj gép, két napig próbáltam összerakni, mert bár látszólag minden egyben volt, nem akart bekapcsolni. Már én is a fejszét keresgéltem, mikor végre átbogarásztam a leírást és észrevettem, hogy a tápnak két csatlakozója megy az alaplapra, de következetesen kihagytam a kisebbiket. :C

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70680) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Mit csinálna ő pontosan?
Megérné feltelepíteni laptopra?

Linux Mint 19.3 Cinnamon videókártya: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Wani [Radeon R5/R6/R7 Graphics]

XPsuspander

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#70681) Rimuru válasza vadkörte (#70678) üzenetére


Rimuru
veterán

látó vagy? - nem veletlen uby inditotta utjara ezt a topicot: Látóasszonyok topikja

Vigyázat, csalok!

(#70682) moleculez válasza vadkörte (#70678) üzenetére


moleculez
veterán

Király, megvárom, míg frissül aztán felrakom.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#70683) ubyegon2 válasza vadkörte (#70678) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kéklufi leliffentette a fátylat, de ja, egyébként mit gondolsz, hogy sikerült volna már néhány dolgot kitalálnom!? Mivel idióta, laikus, galád, kötekedő vagyok és még magyarul sem tudok, hogy máshogy, mint látóként? ;)

Egyébként meg ezer éve mondogatom, hogy egyszerűen vannak hardverek, amik ilyen disztrócsoportokat szeretnek, mások meg el se indulnak rajtuk. Ez főleg akkor nagyon jellemző volt, mikor nagyon laikusként* elkezdtem Linuxozni!

Különben Xubuntu jóval pucérabb, mint a Mint XFCE.

*csakhogy ravaszdi samukoma is örüljön

(#70681) Rimuru

Nem elég ismert ez a nagyszerű topik! :D Csak nehogy a másik hasonlóan érdemtelenül hánykolódó is így kerüljön említésre......

(#70684) ubyegon2 válasza moleculez (#70682) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Xubuntu 19.10-et raktál fel időközben? Mert szerintem vadkörte azt rakott fel. Így aztán neki van.

bionic-updates nem dobja neked, amire vársz.

(#70680) hódmaci

Húúú, ez a csodavalami kicsit túl sokat ígér ahhoz, hogy fel merjem tenni. Inkább a TLP, ha már valami kéne. Aztán ki tudja.....de fő rendszeredre szerintem ne rakd fel.

Microsoft Windos - ha egy leírásban ilyet látok, az is meg tud lepni!

[ Szerkesztve ]

(#70685) z123456789 válasza ubyegon2 (#70599) üzenetére


z123456789
addikt

Már jönnek is lefele, feldobálom ezeket is. Köszi az ajánlást. Igen az A400-as az. Tudom, hogy nem ajánlott, de jó vétel volt, és gyorsan kellett olcsón egy SSD tárolgatni.
Köszi. :R

(#70686) moleculez válasza ubyegon2 (#70684) üzenetére


moleculez
veterán

Nem, XFCE maradt, csak megvárom, hogy nem ezt a kernel frissitést adja, hanem majd a következőt. Annyira nem életbe vágó, most szépen megy. A wifi az valamiért instabil, de csak a routerrel, teszt képpen megosztottam a teló netét (hogy nézel ki?!... netét... Talán netjét? :F ) Azt stabilan tartja, a routerhez meg hiába van csatlakozva, nem csatlakozik netre egy idő után?
[Amúgy van baj ezzel a kernellel, ahogy látom]

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#70687) ubyegon2 válasza z123456789 (#70685) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit! Kíváncsi vagyok melyik fog bejönni, de valahogy tippre legtöbbször a Manjaro lesz a nyertes. Anno a blogom elején szinte elég lett volna csak a két kép a Manjaro KDE-ról és a Mint Cinnamon-ról. Mondhatnak nekem bármit, a színvilága miatt lett népszerű a Manjaro. A Mint viszont szándékoltan színtelen, vajon miért?

A400-as az. Tudom, hogy nem ajánlott, de jó vétel volt, és gyorsan kellett olcsón egy SSD tárolgatni.

Ez a közvélekedés inkább, hogy az A400 jujderossz, volt is vitám emiatt a Milyen SSD-t vegyek topikban, szerintem ugyanolyan ez is, mint más belépő szintű olcsó SSD, egy hasonló szintű Kingstont én is raktam 2 éve egy notebookba és ahogy tudom, remekül érzi magát. Nyúzzad csak ezt az A400-at is, azért van. Bármelyik SSD vezérlője megadhatja magát, de ez legalább olcsó volt. ;] Pár hete én is az ára miatt vettem WD Blue 3D-t, 6eft-vel volt olcsóbb az 500GB-os, mint a kedvencem, de abból már van egy 250GB 860 EVO. No meg kíváncsi voltam a WD Blue-ra, ez is benne volt. Teljesen jó ez is.

Ráadásul kilőtték az SSD-s Linux blogom utolsó hasznos elemét, nem lehet már noop-ra állítani a schedulert, fél órát ezzel vacakoltam, mivel lusta voltam végigolvasni, hogy az mq-deadline kilőtte.

Ha már scheduler, itt egy hasznos wikirész.

Improving performance

(#70688) ubyegon2 válasza moleculez (#70686) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezzel a kernelvárással kikészítettek totálisan! :D Manjaro topikban olvastam nemrég, hogy már tiszta ideg valaki, mert egy hete nem frissült a kernel! Nekem eddig a most kicserélt SSD-n még 5.0.x kernel volt fenn, hiába 5.3.x a default a Mint 19.3-ban, nem váltott át rá, én meg nem erőltettem, régen is elvoltam az LTS kernelekkel. Ha minden jól működik, mi a ragyának újabb kernel? Ha még mindig galád a wifihelyzet, használj inkább egy előző kernelt. Mondjuk, ha az a router ezt csinálja, lehet nem sokat számít, de erre is jó a windows-os megoldás. Ez kivételesen nem sw-es, hanem hw-es megoldás. :D

(#70689) Bertiee válasza CPT.Pirk (#70676) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Lehet a tv menüben állítani, de akkor a tv nézésnél lesz ugyanez. Váltogatni kell a tv menüben az "eredeti" és a "levágás nélküli" között. Az utóbbi állás ad linux alatt full kitöltött képernyőt, viszont tv esetén hiányoznak a szélek. A "eredeti" beállításnál fordítva...

(#70690) CPT.Pirk válasza Bertiee (#70689) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Viszont most, hogy van teli képed, így könnyen el tudsz játszani az xrandr beállításaival az overscan kikapcsolására ahogy linkeltem, aztán elvileg helyreáll minden. Más megoldást nem tudok erre a problémára.

Régen nekem underscan problémám volt, de az akkoriban még létező Linuxos Catalyst-tal valahogyan fixáltam a kártyát bios szinten, aztán többet már nem kellett hozzányúlni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70691) tonyrulez válasza samujózsi (#70658) üzenetére


tonyrulez
őstag

Hol érdemes monitorozni?
Csináltam újraindítást, legalább nem lohasztja le 100%-ra a rendszert de így néz ki jelenleg a másolás alatt (érdekes hogy htop 30-40%-ot ír, mobaxterm 70-80%-ot, rutorrent pedig fix 100%-ot)

4 8 15 16 23 42

(#70692) Bertiee válasza CPT.Pirk (#70690) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Köszi!

(#70693) moleculez válasza ubyegon2 (#70688) üzenetére


moleculez
veterán

A (jelen esetben kernel) frissités az nálam ilyen pszichés dolog :DDD Kell a friss cucc. De amúgy tényleg le kell jönnöm róla, engem zavar. Androidot konkrétan azért hagytam ott, mert folyamatosan hekkelve, krekkelve volt, főzött ROM, amit akarsz, csak hogy friss cucc legyen fent. Na aztán lett iOS, azóta teljes a lelki békém, ha akarom sem tudom mókolni. :D

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#70694) tordaitibi válasza moleculez (#70693) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem mindig az újabb a jobb. (kivétel a barátnő :D )
Én is ugyanúgy csináltam mint Te, aztán elkezdtem az új helyett a megbízhatóbb felé orientálódni, jelenleg meg eljutottam a "le van tojva ha régi csak stabilan menjen" filozófiához.

Pl. Arch alatt nálam 4.19 kernel fut, egy időbe próbáltam a frissebbeket és egérkurzor ugrálás meg csíkozás volt. Most nem tudom hol jár a kernel verzió de nem is abajgatom mert ha jó, akkor minek cseréljem?

(#70695) csixy válasza tordaitibi (#70694) üzenetére


csixy
addikt

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#70696) samujózsi válasza tonyrulez (#70691) üzenetére


samujózsi
tag

A screenshot alapján a loadot látom túl magasnak. Már nem emlékszem a load pontos definíciójára, hogy az az érintett processzek száma vagy abból számított érték, de annyira még emlékszem, hogy 2 feletti loadnál már adódnak performancia problémák. Nálad ez 11.
Gondolom, nem SOS, kis türelmet kérek, utánanézek, hogy pontosan mi vele a helyzet, aztán visszajövök.
Az is igaz, hogy nálam kimaradt egy apróság : nem helyben másolsz, hanem hálózaton, ráadásul ha jól látom, sambat használsz, ami megint tud érdekes dolgokat, bár azt nem hiszem, hogy önmagában képes lenne kiakasztani a rendszert.

Ami még eszembe jutott: amikor annyira kiakad, hogy bejelentkezni se nagyon lehet, akkor konzolról sem megy a belépés?
Illetve az is kérdés, hogy a már bejelentkezett terminálon/konzolon sem tudsz olyankor pl új shellt (bash) indítani?

Update: abban a 2-es loadban sem vagyok biztos, valahol olvastam, hogy modern gépeken sokkal magasabb is elfogadható.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70697) tonyrulez válasza samujózsi (#70696) üzenetére


tonyrulez
őstag

A load a CPU magok számát is nézi tudtommal, vagyis az én 4 magos processzoromnál a 4-es load lenne a 100%. A 11.77-es load még így is majd 300%-os terhelés.
Igen, a kiinduló probléma az volt hogy sambán másolás alatt "kissé" túlterhelődik a gép, legyen szó írásról vagy olvasásról. Ilyenkor SSH-n nem is tudok rácsatlakozni, vagy ha igen akkor sok perc után enged be, de meglévő kapcsolatot legalább nem zárja be (de nagyon lassan reagál ekkor is).
Nem SOS, addig sem használom a Pi-hole-t, köszi a segítséget :R

4 8 15 16 23 42

(#70698) samujózsi válasza tonyrulez (#70697) üzenetére


samujózsi
tag

Azért érdekes, hogy konzolon olyankor be tudsz-e lépni, mert így, hogy hálózatos másolásról van szó, akár az is lehet, hogy csak a hálózat dugul be, nem az egész rendszer.
Azon meg talán QoS alapon lehetne segíteni.

A load egyébként nem cpu terhelést mutat, hanem az erőforrásra várakozó processzek számát adott időegység alatt, ami lehet processzor, memeória, I/O, hálózat, akármi... Csak azt nem tudom már, hogy ez 1:1 megfeleltetés vagy valami számított érték.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70699) anorche1


anorche1
őstag

Kde alatt hol lehet az bealltani, hogy az aksi 5% -ra merul, akkor mit csinaljon?

Alapbeallitas szerint hibernalja magat. Csak mivel a gepemben van eleg ram, ezert nem hoztam letre swap particiot/fajlt, ezert nem tud hibernalni. Elkezdi a muveletet, fekete lesz a kepernyo, majd rajon, hogy hoppa, nincs hova, ezert vegul vissza kapom a gepet.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#70700) Sinkapeter válasza anorche1 (#70699) üzenetére


Sinkapeter
tag

A beállításoknál a Hardver-Energiakezelő részen. Azt viszont nem tudom, hogy ez verziófüggő, vagy csak attól függ, hogy van-e a gépben akkumulátor. Mert az asztali gépen a Manjaro KDE-ben nincsenek fülek a hálózati áramhoz és az akkumulátoros működéshez külön, addig a laptopon, amin Kubuntu 18.04-van, azon igen.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.