Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70251) CPT.Pirk válasza Keem1 (#70250) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mit mond a whereis phpmyadmin-cli parancs?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70252) Keem1 válasza CPT.Pirk (#70251) üzenetére


Keem1
addikt

pi@raspberrypi:~ $ whereis phpmyadmin-cli
phpmyadmin-cli:

Az okozhat anomáliát, hogy ez egy python package, pip által telepítve?

(#70253) Keem1 válasza CPT.Pirk (#70251) üzenetére


Keem1
addikt

Óóó, a fenébe, szerintem megvan a hiba... A ~/.local/bin folderbe került a program. Leszedtem, és sudo-val telepítettem. Elvileg így most jó, de majd a crontab-féle végeredményre is kíváncsi leszek.

(#70254) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Úgy néz ki, hogy dolgoznak a Firefoxnál (Wayland használata mellett) működő va-api videó dekódoláson ffmpeg esetén. Videókonferenciák, meg hasonló videó tartalmak GPU-val számolt megjelenítése fog ebből következni. https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Firefox-Wayland-VA-API-Patches

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70255) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Két programot szeretnék automatikusan indítani bejelentkezés után.
- Thunderbird de ezt minimalizálva
- keepassxc
Mi ennek a módja?
Addig eljutottam, hogy indítópult................
Ubuntu 19.10

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#70256) leviske válasza hódmaci (#70255) üzenetére


leviske
veterán

Szerintem: Startup applications / Add / Command : bináris helye --minimize

Illetve Gnome Tweaksben kulturáltabban meg van oldva, csak azt külön telepíteni kell.

(#70254) CPT.Pirk: Az mindenképp jó hír, hogy végre pozitívum is lesz a wayland használatában. :DDD Egyébként ez a Firefox on Wayland az alap Firefox forrás, vagy a Fedora sajátja csomagja?

[ Szerkesztve ]

(#70257) samujózsi válasza hódmaci (#70255) üzenetére


samujózsi
tag

Mi indul el bejelentkezés után?
Gnome? KDE? Valami egyéb?
Thunderbirdnek olyan kapcsolója van, hogy --headless, de ez tudtommal nem minimalizálva, hanem láthatatlanul indítja el, cserébe, ha nincs bedrótozva a jelszavad, akkor semmit sem tud csinálni.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70258) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Üdv! Ha már volt ilyen kérdés, ezer bocs, de nem találtam.

Be lehet állítani a touchpaden a két ujjas zoom funkciót a böngészőkben? (Ubuntu 19.10 / Chrome). Scroll megy szépen, zoom nem. Ctrl + scroll sem zoomol.

Köszi!

(#70259) szucstom


szucstom
őstag

Szaktársak!

Netflix-et valamelyik böngészőben munkára lehet bírni? Widevine Content Decryption Module-t keres, a chrome szerint naprakész, de ugyanúgy hibára fut a böngészőben, ha elindítanék egy filmet vagy sorozatot.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70260) CPT.Pirk válasza szucstom (#70259) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Minden gond nélkül megy Firefox alatt a Netflix. DRM modult kellett egyszer engedélyezni mikor felléptem az oldalra, feldobta sárga szövegbe, aztán ennyi volt és ment.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70261) leviske válasza szucstom (#70259) üzenetére


leviske
veterán

Várjunk várjunk. Ez melyik disztró? Például Fedora vagy openSUSE alatt ahhoz, hogy a DRM menjen, külön repókat kell aktiválni (egyiknél a fusiont, másiknál pacmant).

Ha nem Ubuntu-t használsz (azon biztosan kellene mennie out-of-the-box), nézz körül, hogy nem-e kell neked is valamit aktiválni a megfelelő kodekek alkalmazásához.

(#70262) szucstom válasza leviske (#70261) üzenetére


szucstom
őstag

Manjaro Linux-on vagyok jelenleg.

Hm... Mozilla alatt működik nálam is. Nice. Köszi a tippet CPT.Pirk :D Így már akkor 3 böngésző lesz használva :D 1 netflix, 1 melóra és 1 a magánra :D :D :D

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70263) CPT.Pirk válasza szucstom (#70262) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Chromium alatt is megy, de fel kell hozzá tenned egy csomagot az aur-ből: https://wiki.archlinux.org/index.php/Chromium#Widevine_Content_Decryption_Module_plugin

szerk: amúgy nem Mozilla. Az a cég, a böngésző az pedig a Firefox. Tudod, Pamela a nő, Paloma a kávé! :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70264) ubyegon2 válasza szucstom (#70262) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hú ez kemény! Mindenre külön böngésző? :D Ilyen lapfülekkel nem próbáltad még?

Tudod miért a Firefox a default kb minden disztróban? Én nem, de azért ezt használom. Egyébként megnéztem most Chakra-n, megy mint a kisangyal itt is, Linux Mint-en is szoktam nézni és alig terheli a rendszert szemben a HBO GO-val, attól majd felszáll a notebook.

[ Szerkesztve ]

(#70265) szucstom válasza CPT.Pirk (#70263) üzenetére


szucstom
őstag

CPT.Pirk Igen, elvileg felraktam azt is, de vmit még mindig hiányol...
Ezzel az erővel már nem is Firefox-nak kéne lennie, hanem Aurora-nak :D Legalábbis Winfos alatt már ez a neve ha jól rémlik. Jelszókezelése miatt egyébként nem bírom.
ubyegon2 Naná, hogy több böngésző. Chrome alatt fut a céges cucc, Opera alatt a magán. főleg a VPN miatt. Az, meg hogy a Fájörfokszot kell használnom netflixhez, hát fenét se izgat :D

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70266) ubyegon2 válasza szucstom (#70265) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jól van, a gép bírna még sokat, csak megrökönyödten, mert szokatlan nekem ez így.

Vivaldi browser Spotify-hez? ;) ha már..... Waterfox tengerbiológiai kutatásokhoz.....
Edge.....na azt nem.

[ Szerkesztve ]

(#70267) CPT.Pirk válasza szucstom (#70265) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, Auróra az a "nightly" kiadási csatornája volt a Firefoxnak, 2017 áprilisáig létezett.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70268) leviske


leviske
veterán

Nekem is lenne közben egy kérdésem:

Linuxon hogy állítom be a környezeti változókat úgy, hogy a cmake lássa is? Google/Stack nem adott használható választ. Az /etc/environment és a export blabla= verziókkal próbálkoztam, de a cmake nem vesz róluk tudomást. Pedig az env parancs ki is írja a változók közt. Windows-on gond nélkül berántja ezeket és a csomag formában leszedett cuccoknál Linuxon sincs gond. :F

(#70269) samujózsi válasza leviske (#70268) üzenetére


samujózsi
tag

Hogy hivatkozol rájuk?
Doksi szerint $ENV{VALTOZO} az elfogadott.

[link]

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70270) CPT.Pirk válasza leviske (#70268) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az export állít környezeti változót, de a Cmake-nek azt hiszem saját környezete van, ahonnan szed dolgokat. De ezt inkább a másik Linuxos topicban kellene megkérdezned, mert ez már nem kezdő téma.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70271) samujózsi válasza CPT.Pirk (#70270) üzenetére


samujózsi
tag

??? Pardon?? :F
Az export eredendően nem állít, csak megjelöli a változót, hogy az ezután indított shell-nek meg kell őt kapnia. Nem?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70272) CPT.Pirk válasza samujózsi (#70271) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Passz, valami mást akartam írni... Mostanában nem kellett használni aztán kikopott a memóriából. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70273) leviske válasza samujózsi (#70269) üzenetére


leviske
veterán

Úgy hivatkozom rájuk.

Konkrétan így néz ki a find file, amit írtam (majd bemásoltam a cmake modulok közé):

if(WIN32)
    find_path(Shaderc_INCLUDE_DIR
            NAMES shaderc/shaderc.hpp
            PATH "$ENV{VULKAN_SDK}/Include")
    find_library(Shaderc_LIBRARY
            NAMES shaderc_combined
            PATH "$ENV{VULKAN_SDK}/Lib")
elseif(UNIX)
    find_path(Shaderc_INCLUDE_DIR
            NAMES shaderc/shaderc.hpp
            PATH "$ENV{SHADERC_DIR}/include")
    find_library(Shaderc_LIBRARY
            NAMES libshaderc_combined
            PATH "$ENV{SHADERC_DIR}/lib")
endif()
set(Shaderc_INCLUDE_DIRS ${Shaderc_INCLUDE_DIR})
set(Shaderc_LIBRARIES ${Shaderc_LIBRARY})

Windows-on működik rendesen, Linuxon annak ellenére sem hajlandó, hogy a SHADERC_DIR az env parancs szerint a helyén van. Mind az INCLUDE_DIR, mind a LIBRARY NOTFOUND értéket kap. Kis/nagy betű elvileg rendben. Max azt tudom elképzelni, hogy linuxon nem kereshet a környezeti változók könyvtárai között, de talán csak nem. :DDD

(#70270) CPT.Pirk: Próbáltam az exportot, de nem vitt előrébb. Tök ugyanazt a hibát kapom. Rendben, akkor ezt majd átlinkelem oda, ha nincs feltűnő hiba a bemásolt kódban.

(#70274) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok! Tannenbaum oprendszerek c. könyvét olvasom és nem tiszta, hogy mit értenek benne processzus alatt. Mi ez angolul? Thread, vagy process? :R

(#70275) CPT.Pirk válasza I02S3F (#70274) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy rövid szövegkörnyezet részletet is tehetnél mellé, ezt a szót így magában én sem hallottam még.

"folyamat, folyama (valami dolog­nak), lefolyás, menet, fejlődés "
"eljárás"

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70276) samujózsi válasza I02S3F (#70274) üzenetére


samujózsi
tag

Szövegkörnyezet is kellene.
A szó alapján process-re tippelnék.
De akár szkript is lehet, ismerve egyes fordítók merényleteit a magyar nyelv és az IT ellen. ;)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70277) I02S3F válasza CPT.Pirk (#70275) üzenetére


I02S3F
őstag

Közben kiderült! Írja a könyv később, hogy "a processzusokat a ps programmal lehet kilistázni". Tehát folyamat, ahogy te is mondod!

Köszönöm Cpt. Pirk!

Szerk. : Neked is samujózsi!

@samujózsi - Értsem ezt úgy, hogy nem érdemes magyar, vagy _kizárólag__ magyar nyelvre fordított it könyvet olvasni?

[ Szerkesztve ]

(#70278) CPT.Pirk válasza I02S3F (#70277) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahogy a nyakkendőt is hívhatjuk nyaktekerészeti mellfekvencnek... ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70279) samujózsi válasza I02S3F (#70277) üzenetére


samujózsi
tag

Hát ezt ilyen egyértelműen nem merném kijelenteni, de az IT szakszöveg magyarra fordítva sokszor nehezen vagy egyáltalán nem érthető és a neten is nehéz utánanézni.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70280) I02S3F válasza CPT.Pirk (#70278) üzenetére


I02S3F
őstag

:)
@samujózsi igen. Ezzel egyetértek. Azonban úgy gondolom, hogy magyar vagyok, ezért jó volna, ha lenne megfelelő kifejezés rá, magyar szavakat használni. It területen is.

Nem tetszik, ahogyan a multiknál keverik, ráadásul borzalmas kiejtéssel, a magyar és angol szavakat. Csinálják, csak én nem akarom így tolni.

(#70281) Jester01 válasza I02S3F (#70280) üzenetére


Jester01
veterán

Például i-bög :C

Jester

(#70282) gigabytman


gigabytman
tag

Abszolút kezdőként linuxban :K

Cél: W10 mellé Linux Mint 19.3 cinnamon 64bit Dual bootban asztali gépen.
Hardverek: Gigabyte B85M-D3H + i5-4590S HD-4600 + 8GB Ram
Tárolók: SSD1(Kingstone-120GB) Win-10 UEFI/gpt telepítés secure boottal, NTFS
HDD(Hitachi 2TB) adatoknak, NTFS
SSD2(Samu 840 120GB) ez most került a gépbe a Linuxnak.
Telepítés: - BIOS, secure boot kikapcsol, Win-10-ben gyors rendszerind. kikapcsol
A fenti disztró pendrive-ról telepítve. 2 partíció létrehozva: 40GB / és 80GB /home, cserehely nincs. Frissítések telepítve. Mindkét rendszer működik és élvezettel lakom be a Linuxot :K .
Deeeee ! Amikor nem leállítom, hanem újraindítom a Win-10-et GNU GRUB hiba üzenet van:

"Minimal BASH-like editing and supported. For.....tovább nem írom" szerintem ti értitek.
Nem volt Win update, a gyors rendszerind. kikapcsolva.
Nagy hiba, hogy nincs cserehely?
Milyen infót adjak még, hogy tudjatok segíteni :F

(#70283) Jester01 válasza gigabytman (#70282) üzenetére


Jester01
veterán

Az nem grub hibaüzenet, csak információ, hogy a grub parancssorban mit használhatsz. Baj akkor van, ha a menü helyett a parancssor jön fel és annak az okát kellene megkeresni.

Jester

(#70284) samujózsi válasza Jester01 (#70283) üzenetére


samujózsi
tag

Ha jól értem amit ír, akkor ott baj van, mert a win10 helyett egy grub promptot kap a rebootnál.
Hacsak nem türelmetlen valaki és nyomkodja a billentyűzetet mialatt a bootra vár :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70285) gigabytman válasza Jester01 (#70283) üzenetére


gigabytman
tag

Akkor minden rendben?
Dual Bootban nem lehet a Win-10-et újraindítani, csak a leállítás működik?

(#70286) gigabytman válasza gigabytman (#70285) üzenetére


gigabytman
tag

Ez jelenik meg:

és nem a szokásos:

(#70287) samujózsi válasza gigabytman (#70286) üzenetére


samujózsi
tag

Ott valami nem jó, annak működnie kellene reboot után is, meg ki/bekapcs után is.
De hogy mi lehet a baj, arra semmi ötletem.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70288) ubyegon2 válasza gigabytman (#70282) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mi alapján csináltad a telepítést? (leírás, saját ötlet....) Amúgy itt van egy jó problémamegoldó telepítő leírás a témában.

A problémád kicsit hasonló mobilizmo problémájához, esetleg olvasgasd végig ő milyen válaszokat kapott/adott.

Windows 10-et nem ismerem, így max annyit látok, hogy nálad sincs szó dual boot-ról. Legalábbis nem klasszikus értelemben.

Ennyit tudok max írni a dologról, de szerencsére vannak itt most hozzáértők is, nem tudom mennyire ismerik a Winx-et.....

[ Szerkesztve ]

(#70289) CPT.Pirk válasza gigabytman (#70285) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A leírásod alapján jól csináltad és ennek mennie kellene. Egy sikeres Linux indítás után a terminálból csinálnál egy sudo update-grub parancsot? Annak a kimenete, meg egy sudo fdisk -l kimenet hasznos lenne.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70290) gigabytman válasza CPT.Pirk (#70289) üzenetére


gigabytman
tag

(#70291) mobilizmo válasza ubyegon2 (#70288) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem végül magától oldódott meg a probléma. Tisztában vagyok azzal, hogy ilyen nincs és hihetetlen, de tényleg. Most kb. két hete mindig jön a grub, pedig azóta már volt Windows frissítésem is (insider preview-n vagyok így ez sűrűn fordul elő), ami jó alkalom lett volna, hogy ismét felülírja a BIOS/UEFI-ben lévő beállítást, de nem történt meg.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#70292) gigabytman válasza ubyegon2 (#70288) üzenetére


gigabytman
tag

Ahogy írtam Linuxban kezdő vagyok. Persze olvastam az összefoglalókat is, de leginkább a Linux Mindos videókat néztem/nézem. Kb 20 videót már megnéztem. Nekem nagyon tetszik.
A Dual vagy akár Multi boot csak azt jelentené a gyakorlatban, hogy minden rendszert közös (fizikai) tárolóra lehet csak telepíteni?
Én abban bízom, hogy én vétettem hibákat, és akkor az javítható. De a szisztéma működik.

[ Szerkesztve ]

(#70293) samujózsi válasza gigabytman (#70292) üzenetére


samujózsi
tag

Azt írod, csak rebootnál hibázik. Nem hinném, hogy te rontottad el.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70294) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Van egy kérdésem is. Xerox Workcenter 3025 AIO-val nyomtatni tudok. Kerestem hozzá scanner+ OCR programot. Első körben a gscan2pdf-et választottam, települt is, de sajnos használni nem tudom. Bár elindul, de utána semmi re se jó, semmi nyomát nem látom, hogy látná az eszközt és lövésem sincs, hogy lehetne neki megmutatni. Hibaelhárítás helyett esetleg érdekelne más erre való program, amit esetleg más használ és jó tapasztalatai vannak vele.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#70295) CPT.Pirk válasza gigabytman (#70292) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Változott most valami az update óta?

Egyébként jól csináltál mindent, mennie kellene. A GRUB rescue akkor jön, mikor az adott grub bejegyzés alapján nem tudja elindítani a kernelt, nem találja meg. A "speciális beállítások..." sort választva sem tudsz olyankor bootolni?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70296) Cyrin válasza mobilizmo (#70294) üzenetére


Cyrin
addikt

Az itt letölthető driverben benne van a scanner install is.

(#70297) ubyegon2 válasza mobilizmo (#70291) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem végül magától oldódott meg a probléma. Tisztában vagyok azzal, hogy ilyen nincs és hihetetlen, de tényleg

Ez a legjobb, de a legrosszabb is, mert nem lehet tudni, mi volt a gubanc. :(

(#70292) gigabytman

A Dual vagy akár Multi boot csak azt jelentené a gyakorlatban, hogy minden rendszert közös (fizikai) tárolóra lehet csak telepíteni?

Dehogy, nekem is vannak külön meghajtón rendszerek, de ezeket az utolsónak felrakott Linux mindig be is tallózza és a GRUB-ban ott is lesz a következő bootkor. Itt szerintem a Windows kavarhatot be a secure boot-tal, ill UEFI-vel, de most úgy látom, a Linux GRUB-ja azért nem találja, mert nem egy másik oprendszer van, amit besorolhatna, hanem egy másik oprendszer bootmanagere.

UEFI partició-ba kéne a Linux boot fáljait is telepíteni, ilyesmit olvastam, de ebben tényleg vak vagyok, mert se a Wint, se az UEFI-t nem ismerem. Szégyen nem szégyen, ez van. Régebben volt HDD-n Win8.1 és az SSD-n lévő Linux GRUB simán betallózta telepítés során. De az még nem UEFI volt, hanem legacy.

Itt gyakorlatilag Te sem vétettél hibákat, a rendszerrel sincs baj, csak valahol valami mégis félrecsúszott. Szerintem telepítéskor az sda2 EFI partició kijelölése Linux boot systemfiles részére lesz a megoldás, de valaki megerősíti, aki mindkét rendszert használta/ja.

[ Szerkesztve ]

(#70298) ubyegon2 válasza gigabytman (#70292) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

+válasz, hogy ne gondolja senki, magamnak válaszolok!

Még egy tippem van a mindkét rendszert ismerő segítőknek: ebben a helyzetben az is okozhat gondot, hogy a Windowsos meghajtód GPT partició sémára lett inicializálva, míg a Linuxos MBR sémára. Linuxnak nem gond a keveredés, de Windows-nál gond a legacy/MBR.

Ja el ne felejtsem már leírni, hogy én laikus vagyok, még kedves mindenbe(csak betonba nem) belekötő fórumtársam azt hiheti, hogy ellopták az accomat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70299) gigabytman válasza CPT.Pirk (#70295) üzenetére


gigabytman
tag

És igeeeeeeeeeeeeeeen :K Most már win-10 újraindítás után is ez a kép fogad:

és indul a Linux vagy a Win-10, ahogyan akarom :K
Hatalmas köszönet, de tényleg :R :R :R

Mi volt a gond, hogy tanuljunk is belőle (nem csak engem érdekel)?
Erősíts meg abban, hogy a 2 különböző rendszert 2 különböző SSD-re egy stabil müködő képes módszer. Eddig csak olyan video tutorialt láttam, ahol 1 fizikai lemezről vágtak le partíciót és arra telepítettek Linuxot.

[ Szerkesztve ]

(#70300) gigabytman válasza ubyegon2 (#70298) üzenetére


gigabytman
tag

Nem nem. :N A Rufus GPT / UEFI(nonCSM)-ben irta ki a Linux ISO-t. :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.