Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70151) ubyegon2 válasza mobilizmo (#70150) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Érdekes én nem állítottam semmit és működik.

Néha talán ennyi is elég! Te aztán igen ravasz user vagy, remélem tudod. :DDD

Elkezdtem felfedezni a különböző helyettesítő programokat

Ezt szoktad nézegetni? Első időkben nagy segítség lehet.

Mit rakjak fel Linuxra a TC helyett?

[ Szerkesztve ]

(#70152) mobilizmo válasza ubyegon2 (#70151) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem tudom mennyire érted pejorativan a ravaszt az én esetemben. De az átlagnál jóval tájékozottabb vagyok általánosan informatikai területen. Pedig nem vagyok informatikus és a diplomámat is még akkor szereztem amikor a pc még cégeknél is ritkaság számba ment. Amikor elkezdtem dolgozni a munkahelyemre akkor vették az elsőt a bérszámfejtésnek.
Persze ott nézem, már korábbról ismertem egyébként.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#70153) szucstom válasza mobilizmo (#70150) üzenetére


szucstom
őstag

Lehet, hogy miközben az egyéb apróságokkal voltam elfoglalva nem vettem észre valami beállítást, amit nem kellett volna el*******ni.

A KDE Connect meg egészen zseniális.

Aaaaaz nekem is nagyon jól jön :D legalább 2-3 másodperccel korábban jelez a gép, hogy hívás van, mint ahogy megjelenik a mobilon :D Így ki tudom nyomni az esetleges zaklatókat :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70154) ubyegon2 válasza mobilizmo (#70152) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem tudom mennyire érted pejorativan a ravaszt az én esetemben.

Semennyire nem értettem pejoratívan, inkább viccesen gondoltam, de nem ment át. Elég visszafogott vagyok, de azért leírom, hogy marhabarom, aki ezt vagy azt csinálja, szóval ha így gondolnám......szóval elég ha az sértődik meg, akit meg is sértek. ;)

A poen amúgy főleg a kollégának szólt, aki eléggé hanyattkutyulja most a Manjaroját, de a kezdetek erről szólnak, nincs ezzel baj.

Nálad még érthető, ha félreértesz, nem régóta vagy itteni topiklakó! Nem pejozunk, max néha kis szofisztika meg inkább nyílt és barátságos őszinteség. :K (utóbbit rohadt kevesen értékelik)

De az átlagnál jóval tájékozottabb vagyok általánosan informatikai területen :R

OK.

(#70153) szucstom

Nemrég az új telómban szúrtam ki ezt a KDE connect-et, na mondom le is törlöm a fenébe és keresek helyette Cinnamon Connect-et, de nem leltem. :Y Hülye kínai teló.....

Nekem meg a notebook szokott sivítani, hogy nemsoká Messenger, Whatsapp meg a bánat tudja mik fognak zaklatni! Múltkor pont 5 eszköz csiporgott, de ami a kezemben volt, az csörgött utoljára......katasztrófa.

[ Szerkesztve ]

(#70155) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A nyílt AMDGPU drivert használva próbáltam a Gimp OpenCL képességeit bekapcsolva használni, de nem megy. Merre nézelődjek? :R
clinfo:
[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#70156) szucstom válasza ubyegon2 (#70154) üzenetére


szucstom
őstag

A poen amúgy főleg a kollégának szólt, aki eléggé hanyattkutyulja most a Manjaroját.
Na, ez az állítás most 100%-ig igaz :DDD
Egyébként tervezem, hogy amint megvan minden, amit szeretnék, a felesleges szarokat kitörlöm a francba.

Hülye kínai teló
Nekem koreai van, Samu. Az új A széria egész tűrhető lett.

Nekem meg a notebook szokott sivítani, hogy nemsoká Messenger, Whatsapp meg a bánat tudja mik fognak zaklatni! Múltkor pont 5 eszköz csiporgott, de ami a kezemben volt, az csörgött utoljára......katasztrófa.
Ez meg a második legnagyobb igazság. Főleg mikor megnézed az időt a mobilon, leteszed, erre elkezd visítani, hogy vazzeeeeee, még itt egy (vagy kismillió) értesítés.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70157) ubyegon2 válasza szucstom (#70156) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyébként tervezem, hogy amint megvan minden, amit szeretnék, a felesleges szarokat kitörlöm a francba.

Azért nem kell azt törölni szerintem, nem olyan rossz az a Manjaro! :D

Nekem koreai van, Samu. Az új A széria egész tűrhető lett.

Szóval kínai. Nekem az SSD-m Samu, de jó nagy betűkkel rá van írva, hogy Made in China. Na persze, lehet akár koreai is némely Samu termék, nem zárható ki. A Mi 9 SE az viszont echte kínai. :)

Főleg mikor megnézed az időt a mobilon, leteszed, erre elkezd visítani, hogy vazzeeeeee, még itt egy (vagy kismillió) értesítés.

Na ezt viszont az utóbbi hónapok frissítései óta vettem észre nagyon! Kezd elegem lenni az okostelókból, ne csinálják már, amit akarnak! Kivéve a Mi 9SE, mert az a relatív kicsi akkuját tanítja és hétről hétre tovább bírja az iramot. Mikor valaki írta a topikjában, szkeptikus voltam, de akárhogyis, kezdek csodálkozni én is a dolgon. :Y

*****************************
Egyébként tervezem, hogy amint megvan minden, amit szeretnék, a felesleges szarokat kitörlöm a francba.

Lehet, hogy ezt a példányt tanulásra használtad és jobban jársz, ha egy totál friss verziót raksz fel és arra csak azokat telepíted, amik kellenek továbbra is. (ezt komolyan mondom most)

[ Szerkesztve ]

(#70158) szucstom


szucstom
őstag

Lehet, hogy ezt a példányt tanulásra használtad és jobban jársz, ha egy totál friss verziót raksz fel és arra csak azokat telepíted, amik kellenek továbbra is. (ezt komolyan mondom most)
Igen, akár ez is lehet, majd meglátom, hogy lesz kedvem hozzá :D

...a relatív kicsi akkuját tanítja és hétről hétre tovább bírja az iramot.
Samunak is van optimalizáló módja, ha nem kellene egész nap nyomogatni a mobilomat (céges app használat kötelező alapon). Egyébiránt ez az optimalizáló is tanul, így hétvégente ha nem használom sokat, péntektől vasárnapig kihúzza az aksi.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70159) Rimuru válasza szucstom (#70158) üzenetére


Rimuru
veterán

Ne felejtsetek el hogy eleg regota alap android featurrerol van szo. :DDD Ami szerintem semmit sem er.

Vigyázat, csalok!

(#70160) szucstom válasza Rimuru (#70159) üzenetére


szucstom
őstag

Az lehet, de speciel én nemrég kezdtem el használni folyamatosan linuxot, szóval nekem ez újdonság. Plusz winfos nem tud ilyet :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70161) ubyegon2 válasza szucstom (#70160) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem speciel az akku optimalizálásra gondolt kéklufi szaktársunk. ;]

Az áthúzott mondata meg azért volt, mert rájött, hogy a telóján nokedli google android van, nem okosított MIUI vagy Samu valami.....

[ Szerkesztve ]

(#70162) Rimuru válasza ubyegon2 (#70161) üzenetére


Rimuru
veterán

yep es nope. :P az athuzott resz a szemelyes velemenyem android verzotol/kiadotol/stb fuggetlenul. ;)

Vigyázat, csalok!

(#70163) ubyegon2 válasza Rimuru (#70162) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK, az elsőben biztos voltam, második meg tőlem elvárható tipp volt. (ami amúgy szokás szerint rendkívül logikus az androidone miatt)

szucstom kollégának még szokni kell régi népek sajátos fogalmazásmódját(nem is beszélve a gondolkodásmódról). Mondjuk neki egész jól megy, talán az egyedüli mostanában, aki nem küldött még el a fenébe a stílusom miatt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#70164) szucstom válasza ubyegon2 (#70163) üzenetére


szucstom
őstag

Eeeegen, tudom mire gondolt "kéklufi" szaktárs :D

"régi népek sajátos fogalmazásmódját"
Hát, az tuti. Eddig ahol dolgoztam/ok csak nálam bő 15 évvel idősebbekkel vagyok körülvéve :D Úgyhogy nincs vész, ha más nem előveszem a transzlétet és fordítok magamnak :DDD :DDD

Mondjuk neki egész jól megy, talán az egyedüli mostanában, aki nem küldött még el a fenébe a stílusom miatt.
Köszönöm a bókot kolléga :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70165) ubyegon2 válasza szucstom (#70164) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Eeeegen, tudom mire gondolt "kéklufi" szaktárs

Az pedig nem mindig eccerű! Emiatt is gondoltam a régi népek formulára, de ezek szerint a valós életben edződsz folyamatosan. :D

Ez a bókos dolog meg elég kontraproduktív lesz, ha nem is a szó általánosan használt értelmében. :Y Szerencsére még később javíthatsz a helyzeteden, mer'ugye bármikor elküldhetsz ezután is a fenébe. De ez a meglévő rugalom amúgy mindenképpen hasznodra válik. Majd egyszer.

Nem unod még az Archklónt? Amúgy sorry, de elfelejtettem mondani, több topikba ne írj be úgy először, hogy uby kolléga javaslatára próbálsz ki valamit, mert így kapásból mindenkinek kiújul az arcidegzsábája! :D Nem is nagyon válaszolgattak a Manjaroban sem szerintem.

(#70166) szucstom válasza ubyegon2 (#70165) üzenetére


szucstom
őstag

Nem unod még az Archklónt? Amúgy sorry, de elfelejtettem mondani, több topikba ne írj be úgy először, hogy uby kolléga javaslatára próbálsz ki valamit, mert így kapásból mindenkinek kiújul az arcidegzsábája! :D Nem is nagyon válaszolgattak a Manjaroban sem szerintem.
Nem, nem unom :D sőt, egész jól elszórakozok vele. Manjaro topikban legalább 1-1,5 hete síri csend és hullaszag van, szóval igyekszem külföldi fórumokon is kutakodni. Egyetlen dolog nem sikerült még: a hálózat alatt hozzáadnék egy routerre kötött külső meghajtót, mint hálózati meghajtó, de érdekes módon ugyanazokkal az adatokkal csak FTP-ként hajlandó felismerni a rendszer. Ha Windows hálózati meghajtó opció alatt próbálom visszadob "nem sikerült csatlakozni" hibával.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70167) ubyegon2 válasza szucstom (#70166) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem, nem unom :D sőt, egész jól elszórakozok vele. Manjaro topikban legalább 1-1,5 hete síri csend és hullaszag van, szóval igyekszem külföldi fórumokon is kutakodni.

Mindkettőben biztos voltam. :) Egyébként bármiben elakadsz, érdemes az Arch wikijében elmélyedni. Még nem Arch alapú rendszereknél is sokat használom.(jó ez persze relatív, hogy sokat, home userként sokat inkább)

(#70168) vadkörte válasza ubyegon2 (#70165) üzenetére


vadkörte
addikt

"Nem unod még az Archklónt?"
Volt egy cikk itt a Logout-on még 2019-ben a KDE-s Manjaro-ról. Én annak a hatására ismerkedtem meg vele. Előtte Mint MATE volt a laposon (nyugodjék békében) akkor tettem egy kört az XFCE-vel. (VB-ban volt előtte néhány másik (Mint Cinnamon/MATE/XFCE, Debian Gnome, Ubuntu Unity/Gnome, Blackphanter, Manjaro XFCE/Cinnamon/KDE)) Valamiért a Manjaro fogott meg. Ne kérdezd az okát nem tudnék rá válaszolni. Így hát mélységesen megértem szucstom olvtársat. :D
Amivel szívtam és sokáig nem találtam rá megoldást az a Wacom rajztáblám felismertetése. Aztán rájöttem, hogy nem megfelelő szóösszetétellel keresek. :DDD 10 perc terminal-ozással sikerült, majdnem ugyanolyan sokrétűen tudom konfigurálni, mint a gyári driver-rel WinX alatt.
Amire viszont egyelőre nincs megoldás az a Canon 4400F scannerem. :( A Sane oldala szerint "basic" szinten kompatibilis, de az Istennek sem hajlandó felismerni. :((

(#70166) szucstom:
A Majnaro topikban minden harmadik szökőévben ha válaszolnak. :( Nincs benne túl nagy élet. Az Arch pörgősebb, de ott nem tudom mennyire látják szívesen a klón usereket.
Úgyhogy ha gáz van akkor számomra Manjaro WiKi, Arch WiKi, ez a topik a sorrend...
Az SMB/CIFS megosztást használó NAS-om amúgy simán hozzá tudtam adni.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#70169) szucstom válasza vadkörte (#70168) üzenetére


szucstom
őstag

Nekem is hasonló a hozzáállásom a Manjaro-hoz mint neked szaktárs :D Egyelőre elég, ha egy rendszert szétbarmolok, aztán majd jöhet a többi ha kell.
NAS tekintetében csak egy szimpla külső hdd van rácsatlakoztatva a routerre, így nem tudom, hogy az SMB/CIFS fog-e működni. Otthon majd kipróbálom :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70170) ubyegon2 válasza vadkörte (#70168) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Emlékszem én, pár hsz-t váltottunk is ott. ;)

Nem unod még az Archklónt

Ezt félig-meddig viccesen kérdeztem, mivel én linkeltem az említett cikket szucstom kollégának! Olyan kitétellel, hogy hamar elege lesz belőle és majd jön a Linux Mint Cinnamon! :)
Egyébként mint nálad is, ez úgy van, hogy ha először kipróbálsz egy olyan disztrót, ami megfog, akkor jó esélye van, hogy az behúz. Ha meg már jó ideje használod a kedvencedet, sokkal könnyebben megoldod a felmerülő gubancokat is.

(uristen, most látom, annak ellenére, hogy nem nagyon Manjarozok 95 hsz-t írtam oda is-ez már környezetszennyezés) :N

[ Szerkesztve ]

(#70171) vadkörte válasza ubyegon2 (#70170) üzenetére


vadkörte
addikt

Basszus!!!! Tudtam, hogy valahonnan "ismerős" vagy!! :C :C

Az első linux-os élményem a SuSe 8.2/8.3 (PCWorld CD melléklet) és Open SuSe 10 volt és némi Red Hat is. Illetve 2005 táján az UHU 1.1/1.2 volt. Egyikkel sem kötöttem közelebbi kapcsolatot, mivel mindegyikben az aktuális Windows-t kerestem. Az Open SuSe KDE, a többi Gnome 2
A Mint MATE-tel és a Manjaro-val már másképp ismerkedtem meg. Meg is fogott és úgy érzem lassan át fogok állni linux-ra. (munkahelyen nem, állami szféra alkalmazottja vagyok, WinX egy 11 éves félig összekukázott gépen de otthon illetve a majdani laptopon mindenképp) Kövezzetek meg, nekem a maguk korában tetszettek. Nemrég kipróbáltam a friss ropogós UHU 2.0-t (inkább recsegős) és óriási csalódás volt. Mintha visszalépnék 15 évet az időben.

Bocs a hosszú OFF-ért

Üdv. V. Körte

(#70172) ubyegon2 válasza vadkörte (#70171) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Basszus!!!! Tudtam, hogy valahonnan "ismerős" vagy!!

Ha tudnád, milyen szerencsés vagy, hogy neked csak ennyi ugrott be rólam! :D
Mindenki legnagyobb örömére minden Linuxos írás topikjába bepofátlankodom, de sok esetben ott is merülnek fel olyan kérdések, amik akár a Kezdő Linuxos topikban is megjelenhetnének.

Az UHU-s idők Linuxai meg ezek a modern desktop Linuxok, amikkel mostanában összefutottál, már elképzelhetetlen távolságba kerültek egymástól. Sokaknak vannak a régiekről is kedves emlékei, de valamikor elhagyták ezeket és ezért is jók ezek a Linuxos cikkek, mert a régi Linuxosokat is bevonzzák az újak mellett! Sajna sok régi Linux már nem bírja tartani a lépést, mint az általad említett UHU is, nekem anno furcsa is volt, hogy felélesztették, de nem ismertem soha.

Egyikkel sem kötöttem közelebbi kapcsolatot, mivel mindegyikben az aktuális Windows-t kerestem.

Ezzel nagyon sokan így vannak/voltak, de valahol érthető is, mondjuk nekem anno a Win7-tel kinézetre nem volt bajom, így olyat kerestem, ami teljesen másként működik, de a kinézete nem zavart, hogy hasonló, így a Cinnamon tetszett meg 6 éve. Rengeteg disztrót kipróbáltam, de az állandó disztróm azóta is a Mint Cinnamon. Nálam azóta Win be sem néz az ablakon. ;]

Ennyi kis off még talán belefér!

A mostani Windows 7 megszünésével foglalkozó írás hatására is biztosan lesz, aki kipróbálja valamelyik disztrót, nemrég jelent meg az MX 19-ről is írás, szívesen ajánlom ezeket, ha valaki érdeklődik mit próbáljon ki Win helyett, szucstom kollégának is linkeltem mindkettőt, nem tolom mindenki orra elé a Mint Cinnamont. Mondjuk régebben ez jellemzőbb volt, de ma már jellemzően és közkívánatra inkább visszavonulok az aktív topikjelenléttől. (na ez azért nem mindig sikerül) :B

Nekem amúgy kifejezetten örömet okoz, ha néha egy-egy ember Linux felé lökdösésében részt vehetek! Mármint ha sikerül is a megbarátkozás. (emiatt nem takarodok el végleg a topikokból)

[ Szerkesztve ]

(#70173) szucstom válasza ubyegon2 (#70172) üzenetére


szucstom
őstag

Nekem amúgy kifejezetten örömet okoz, ha néha egy-egy ember Linux felé lökdösésében részt vehetek!
Khm..... engem egyenesen rugdostál a Linux felé :D :D :D (persze jó értelemben).
Lusta vagyok most mobilról visszakeresni, de valaki emlegette a win gomb féle hsz-emre, hogy reboot után megjavult. Hát, igaza van. Tényleg működik a kis csibész. :DDD

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70174) ubyegon2 válasza szucstom (#70173) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Khm..... engem egyenesen rugdostál a Linux felé

Néha pont erre van szükség amúgy! Van akiben azt látom, hogy egyszerűen muszáj, ilyenkor nem hagyom békén a pácienst! ;] Persze van aki ezt nem bírja, főleg a galád stílusom miatt.

a win gomb féle hsz-emre, hogy reboot után megjavult.

Emlékszem erre a problémádra, na igen, néha ilyen egyszerű a megoldás, bár ez számomra többnyire megmagyarázhatatlan, de tényleg vannak ilyenek is. Amúgy tuti, hogy megvan az ok itt is, de ezt kideríteni a mi tudásunkkal......a nálam fenn lévő plasma-ban inaktív billentyű állítgató opciók mellett default működött, de az eddigi disztróimon is ez volt a helyzet. KDE néha csinál fura dolgokat, van hogy egy másik téma alkalmazása is anomáliákat szül. Néha a GTK-s csomagok integrálása is okoz meglepő dolgokat. Archklónokkal nekem mindig networkmanager gondom van KDE esetén, ugyanez Ubuntu alapú KDE-s disztróknál sosincs. Pedig az Inteles iwlwifi nem mondható ritkának, valahogy az én középkorú gépeim nem bírják a rollingok sokszor esztelen száguldását. Ezeknek rohadtul nem is kell ez, a stable verziókat imádják. Marhaságnak tartom ezeket nem új gépeken erőltetni, de ha működik, még ha mindennapos kalapálgatással is, miért ne. Lehet ezekből sokat tanulni, szóval van előnye is a rollingoknak. ;]

(#70175) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok.

1.,
Teljesen friss telepítéssel felraktam a laptopomra az Ubuntu 18.04-et, ami ha jól tudom Gnome 3-at használ.
Szeretném beállítani a méretezést 125%-ra. Hogy is tudom megtenni?
Jelenleg csak ezet látom:

Update:
Annyiban módosítanám, hogy amikor Wayland-el jelentkezem be és beállítottam a skálázást, akkor megjelenik a 125% és meg is csinálja, de borzasztóan mosott a kép. Gyakorlatilag használhatatlan.
gsettings set org.gnome.mutter experimental-features "['scale-monitor-framebuffer']"

2.,
A laptopomban optimus-os nvidia kártya is van az integrált intel mellett. Az nvidia beállításnál átkapcsoltam intelre, mégis bekapcsolást/újraindítást követően kb 15percig be van kapcsolva az nvidia kártya is. Nem lehet elérni, nincs róla info, de van a laptopomon led visszajelzés, ha fut az nvidia kártya. Mivel elég nagy fogyasztású vga, ezért akku használatnál sok az a 15perc is. Nem is beszélve arról, ha valamiért reboot-olom a gépet. Akkor újabb ~15perc. Vagy csak megnyitom az nvidia panelt. Az is újra bekapcsolja, még akkor is, ha nem váltom át ténylegesen dVGA módba. ami nem gond, de bezárást követően ismét bekapcsolva marad hosszú időre.
Van erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#70176) #68216320 válasza #68216320 (#70175) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ideiglenesen feltettem a Gnome mellé a Unity-t, azzal van 125% skálázás csak az elég régi és talán picit bugos is maradt.

(#70177) CPT.Pirk válasza #68216320 (#70175) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gnome... Ha be akarsz valamit állítani, akkor fel kell tenni a Gnome-tweak-tool progit, a méretezés is onnan érhető el... [link]

A Unity-t egy ideje már nem fejlesztik, az felejtős szerintem.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70178) #68216320 válasza CPT.Pirk (#70177) üzenetére


#68216320
törölt tag

Felraktam a tweak-et, de csak a betükészletet tudom skálázni benne, a grafikai elemeket nem.
Az volna megfelelő, ha a Unity-hoz hasonlóan minden elem egyenletesen skálázódna.
Különben tényleg gnóm lesz ez a Gnome :)

Tudom, hogy nem fejlesztik már (illetve talán újabb azért van, mint ami elérhető ubuntu repoból) sajnos. Én szerettem, de ez van.

(#70179) samujózsi válasza CPT.Pirk (#70177) üzenetére


samujózsi
tag

És az ablakok keretét hogyan lehet beállítani? Mondjuk szeretnék egy min 2px szélességű keretet?
Én csak annyit találtam, hogy a ~/.config/gtk-3.0/gtk.css (nem biztos, hogy pont így hívják, de valami hasonló) fájlba kell írni pár sort. Tudsz jobbat? A tweak-tool nem tud ilyet.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70180) ubyegon2 válasza #68216320 (#70178) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem deja vu-m van ezzel kapcsolatban, de amúgy a múltkor sem sikerült megoldani, amit szerettél volna?

screen-resolution-extra főleg, amire vonatkozik a kérdésem. (fenti linkben található)

Unity 8-at UBPorts vittet tovább, de hogyan áll most a helyzet..... :F

[ Szerkesztve ]

(#70181) #68216320 válasza ubyegon2 (#70180) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem véletlenül van "dézsád" :)

Akkor sem sikerült megoldani, csak a szöveg skálázásig ment a dolog.
Azóta lett másik laptopom és most újra előjött a dolog, ezért futottam neki újra.
A wayland elmosódott képét nem lehet rendbetenni valahogy? Mert ott megcsinálja, csak hát ... sok köszönet nincs benne.

Fentebb említett optimus-nvidia beragadást úgy oldottam meg ideiglenesen, hogy bios-ban letiltom az nvidia-t akku használatnál. Elég fapados megoldás, de megoldás jelen esetben.

[ Szerkesztve ]

(#70182) CPT.Pirk válasza samujózsi (#70179) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudok. Az ilyen dolgok miatt nem használok Gnome felületet, mert túl buta.

PeachMan: Cinnamonban van ilyen minden átméretezés, ott konkrétan használtam is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70183) samujózsi válasza CPT.Pirk (#70182) üzenetére


samujózsi
tag

A régi gnome-ot jobban szerettem, ez tény.
Nagyon nem izgatott a testreszabás, csak több terminál ablakot használva zavaró, hogy keret híján összefolynak az ablakok.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70184) #68216320 válasza CPT.Pirk (#70182) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hogy őszinte legyek nekem mindegy milyen ablakkezelő csak szeretnék a bal szélére egy dock-szerű dolgot és felülre egy top-bar-t. Felőlem lehet openbox is, ha be tudom konfigolni ilyenre. Mivel kis mértékben valamennyire ismerem az ubuntu-t már, maradnék kiindulási alapnál ezen. Tényleg, ubuntu esetében nincs valami ubuntu-openbox csomag, amit felrakva mondjuk egy netinstall-os ubuntu 18.04-re lenne valami login screen és alap ablakkezelés?

(#70185) ubyegon2 válasza #68216320 (#70181) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem véletlenül van "dézsád"

Mindig beugranak a régebbi ügyek, igaz ritkán hasznosak.

A problémádra valóban Cinnamon lenne a megoldás, ott a Rendszerbeállítások-ban régóta megoldható nem csak a szöveg átméretezése. Mostanában nem néztem, de szerintem a 4.x verzió sem lehet butább. régóta nem értem, miért van a Gnome ennyire lebutítva Ubuntu-ban, sajnos a két 19-es verziót próbálgattam, de első reboot után mindig fejreállt a kép a HP 8570p-n, így hagytam a fenébe. Anno 18.04-et unalmamban átalakítottam teljesen, de nem találom a részleteket arról sem, gyanítom ez is a törölt blogjaim között volt. :(

(#70186) growler válasza ubyegon2 (#70185) üzenetére


growler
őstag

Ha a bolygók együttállása kedvező lesz, akkor az Ubuntunak is lesz
hivatalos Cinnamon felülete.
Egy kis ízelítő.: [link]

(#70187) ubyegon2 válasza growler (#70186) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha a bolygók együttállása kedvező lesz, akkor az Ubuntunak is lesz
hivatalos Cinnamon felülete.

Igen, nemrég valamelyik topikban linkelték ezt a rendkívüli hírt, nagyon nagy szükség van erre. Anno volt a francia Cubuntu, az is elsüllyedt. Az Ubuntu alapú Mint Cinnamon mellett ennek nulla létjogosultsága van szerintem, mivel ott évek óta együtt reszelgetik a Nemo-val és az X-apps-szal, ezt nehéz lenne megközelíteni, mert nagyon együtt vannak most már ezek a Mint-ben.

Anno Debianon is nagy kínlódás volt a Cinnamon felületet Mint-es szintre felhoznom. De aztán még tévedhetek is. :)

De a legtutibb a Mint Plasma-m Nemoval és az örökölt Cinanmonos (GTK-s) programokkal, KDE-s programok nélkül! ;)

[ Szerkesztve ]

(#70188) samujózsi válasza growler (#70186) üzenetére


samujózsi
tag

Én az előbb poénból feltoltam egy enlightment ablakkezelőt. Kipróbáltam, aztán apt purge :(
Pedig régen milyen nagy szám volt...

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70189) szucstom


szucstom
őstag

Azért a Mikrofos is megcsinálta megint :D :D :D
Mikrofos Edzs chromium alapon, ami elérhető winfosra, iOS-re, androidra, DE linuxra NEM. Szééééép :DDD

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70190) growler válasza szucstom (#70189) üzenetére


growler
őstag

Ha Linuxra elérhető lenne (van rá esély hogy igen) megbíznál benne,
használnád ?

(#70191) szucstom válasza growler (#70190) üzenetére


szucstom
őstag

Persze, hogy nem. Nem is ezt akartam kihozni belőle, csupán arra akartam kilyukadni, hogy milyen jó kis paradox, hogy egy linux alapokra írt progit pont linuxra nem dobnak ki :DDD

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70192) growler válasza szucstom (#70191) üzenetére


growler
őstag

(#70193) szucstom


szucstom
őstag

Szaktársak! :D

Azt össze lehet valahogy hozni, hogy a Manjaro Yakuake terminal gépindítás után elevated userként induljon és ne kelljen mindig jelszavaznom?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70194) sh4d0w válasza szucstom (#70193) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szokd meg a jelszavazást, így egy véletlenül kiadott rossz paranccsal nem tudod a rendszert a /den/null-ba küldeni.

https://www.coreinfinity.tech

(#70195) szucstom válasza sh4d0w (#70194) üzenetére


szucstom
őstag

Hát, ha más nem, akkor így marad :D :DDD

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#70196) májkimiki válasza szucstom (#70195) üzenetére


májkimiki
őstag

A Yakuake indul rendesen menüből, le okézod a default F12-t indító gombnak, aztán már azzal hívod elő. Soha, semmilyen Plasma-s disztrón sem kellett neki jelszó.

Sőt, semelyik terminálemulátornak. Kivéve, ha az root terminál.

[ Szerkesztve ]

(#70197) samujózsi válasza májkimiki (#70196) üzenetére


samujózsi
tag

"... elevated userként induljon ..."
Ez magyarul azt jelenti, hogy root jogokkal :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#70198) májkimiki válasza samujózsi (#70197) üzenetére


májkimiki
őstag

Ahha, hát ez felettébb érdekes igény. Jelszó nélküli root jogú terminál. Erre inkább egy Win10 install a megfelelő alternatíva, admin fiók jelszó nélkűl.

(#70199) ubyegon2 válasza szucstom (#70195) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem akartam ide belinkelni, mert biztosan szakmaiatlan, de próbáltam a Win 7 kampeca topikban is ugyanerre a kérdésre válaszolni, gyakorlatilag minden Winről átigazoló versenyző eljut ehhez a kérdéshez hamar. De legalább az ottani eszmecsere alatt meglepő dolgot olvastam, 2020-tól a Kali Linux is áttér a non-root bootra, így neked már azt nem is ajánlom. ;)

(OK tudom, hogy Te konkrétan ezt a Manjaro jakumót akarod non-root használni, de a lényeg ugyanaz, mint linkelt esetben)

[ Szerkesztve ]

(#70200) growler válasza szucstom (#70193) üzenetére


growler
őstag

Ha van /etc/sudoers fájlod és bemásolod ezt az aljára -> mentés
ALL=(ALL) NOPASSWD:ALL
Kér jelszót a terminál ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.