Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71651) Rimuru válasza Silεncε (#71650) üzenetére


Rimuru
veterán

Sysrq a kulcsszo keresobe, nekem [fedora wikit dobott ra ddg

Igazabol az a kerdes hogy ubuntun miert van alapbol bekapcsolva. ;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#71652) Silεncε válasza Rimuru (#71651) üzenetére


Silεncε
őstag

Nem tudom, de remélem csuklott az édesanyukája annak, aki kitalálta... :W

(#71653) Neil Watts válasza Rimuru (#71651) üzenetére


Neil Watts
veterán

"Igazabol az a kerdes hogy ubuntun miert van alapbol bekapcsolva."

Hogyaszondja': "Linux for Human Beings" ;]

Udv. core2

(#71654) #92691712 válasza ubyegon2 (#71642) üzenetére


#92691712
törölt tag

Működik minden a Mint rendszeren! Most nagyon örülök! :C

(#71655) ubyegon2 válasza #92691712 (#71654) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na végre valami jó hír is mára! :C Örülök neki, hogy sikerült, látod, mondtam én, hogy ne add fel olyan könnyen! Eleinte kicsit lehetetlennek tűnik, ha valami nem akar jól működni, de csak megéri vele foglalkozni. Ha beleérzel kicsit, már a problémamegoldás is jobban fog menni, mert tudod, hogy megéri foglalkozni vele. Egyébként meg Mint-tel tényleg nem nagyon kell foglalkozni, csak használni. :K

[ Szerkesztve ]

(#71656) Pano válasza ubyegon2 (#71655) üzenetére


Pano
addikt

Fura amúgy, hogy sokaknak a mint jelenti a megoldást, de nekem a laptopomon pl állandóan bebugzik.
Eddig ubuntu variánsok közül a minttel volt a legtöbb gondom. Most legutóbb feltettem az xfce verziót, másnapra elkezdte azt, hogy nem jelent meg az asztal. A panel igen, lehetett használni, de se a háttér, se az asztali ikonok. Állandóan ki-be kellett jelentkezni. Újrahúztam, aztán után megint elkezdte, nem tudtam rájönni miért.

[ Szerkesztve ]

(#71657) fradi81 válasza Pano (#71656) üzenetére


fradi81
veterán

Lehet nálad is megoldja: [link]

moto g72, Ninebot d28e

(#71658) ubyegon2 válasza Pano (#71656) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem fura ez, mivel a Mint talán a legtöbb hardverrel jól működik együtt, de mint minden disztró ez is hardverfüggő. No meg a kolléga javaslata alapján lehet, hogy DE probléma lesz, remélem legalábbis. :)

Az én hardvereim a KDE-vel nincsenek kibékülve, de évek óta, pedig amúgy mostanában bejönne, a Cinnamon+plasma kísérlet eredménye például tök jó lett, sajna az az SSD most tartalékba lett helyezve.

[ Szerkesztve ]

(#71659) szucstom


szucstom
őstag

Szaktársak :D

Az eddigi legkezdőbb hülyekérdés következik: hogy a csipába kell automountolni a második SSD-met?
Olvastam róla Manjaro newbie forumon, de nem sok mindent tudtam belőle kihámozni :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#71660) CPT.Pirk válasza szucstom (#71659) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kell csinálni neki egy mappát ahová szeretnéd csatolni, mondjuk a /mnt alá, majd be kell írni az fstab fájlba, hogy az ssd-det csatolja oda.

https://wiki.archlinux.org/index.php/Fstab_(Magyar)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#71661) Pano válasza ubyegon2 (#71658) üzenetére


Pano
addikt

Nálam meg a Gnome ilyen. Én azon ritka kivételek közé tartozom, akik imádnák a Gnome szerkezetét, de egyszerűen a notinak nem tetszik. Fedora alatt még egész tűrhetően viseli a noti, de nekem meg a fedora nem annyira bejövős (volt egy-kétszer hosszabb távon, de mindig oda jutottam, hogy egyszer csak nem bootolt. Úgy, hogy semmit nem telepítettem, buheráltam. :D ). Nekem az az elvárásom a linuxtól, hogy ha egyszer beállítom úgy ahogy kell, onnantól kezdve álljon biztosan a két lábán és ne kelljen buzerálnom, csak használni.

(#71657) fradi81 : Köszi, megtaláltam én is, de sajnos ez se oldotta meg (meg inteles GPU-m van, de kipróbáltam azért). Már nem keresem a megoldást, visszaraktam az előző rendszeremet képből (xubuntu).

[ Szerkesztve ]

(#71662) májkimiki válasza Pano (#71661) üzenetére


májkimiki
őstag

A minap másik fórumtársnak ajánlottam a PoPOS!-t. Ubuntu nem nagyon szuparált nála, pedig es is arra épűl. Viszont gyártanak (gyártatnak) notikat is, így vannak optimalizációs dolgaik is bizonyos hardverekre. Az isoik vga specifikusak. Neked tetsző Gnome3-at használnak. Nézz rá, lehet bejön.
[link]

(#71663) ubyegon2 válasza Pano (#71661) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

# journalctl # systemd - leállás vizsgálata

Ha folyamatában szeretnéd látni mi okozhat gubancot, érdemes nyitva tartani egy terminalt és futtatni benne journalctl -f parancsot.

Ha megáll a rendszer, akkor systemd - leállás vizsgálat

akár időalapú keresést is végezhetsz:

#journalctl time windows

(#71664) ubyegon2 válasza szucstom (#71659) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mire használod ezt a második SSD-t amúgy? Eddig manuálisan tudtad csatolni? Ha igen, célszerű az FSTAB-ban azt az elérési utat alkalmazni. Ez is 860 EVO?

Manjaro nokedli fórum.....super! :D Na persze ki mivel szereti copatni magát. :P

[ Szerkesztve ]

(#71665) szucstom válasza ubyegon2 (#71664) üzenetére


szucstom
őstag

Kérlek alássan 2 SSD, abból az első az M.2-es alaplapi, Kingston. A második az Samsung 860 EVO. Első a rendszert foglalja le, a samu pusztán adattároló. Viszont minden alkalommal, ha lementenék rá valamit, (akár böngészőből, akár bárhonnan)nem éri el, csak, ha manuálisan odavezénylem a letöltési ablakban.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#71666) ubyegon2 válasza szucstom (#71665) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aham, már emlékszem, ill jól emlékeztem a Samura, de erről már amúgy ejtettünk is talán pár szót, legfeljebb nem Manjaroval.

nem éri el, csak, ha manuálisan odavezénylem a letöltési ablakban.

Ez így nekem értelmetlen, ha nincs manuálisan sem csatolva, akkor nincs csatolva, amiről itt írsz az az elérési út megfelelő beállítása mind böngészőben, mind letöltésvezérlő kliensben. Hiába fogod felcsatolni manuálisan vagy az FSTAB-ba beírva, ugyanúgy a default elérési utak lesznek az említett helyeken. :D Ráadásul ez még csak nem is Linux sajátosság, más oprendszernél is ez van.

Mivel gyárilag csak 6GB/12GB(256/512) van elkülönítve, minimálisan 5%-ot el kell különítened az overprovisioning miatt, ezt gondolom tudod.

[ Szerkesztve ]

(#71667) szucstom válasza ubyegon2 (#71666) üzenetére


szucstom
őstag

Átfogalmazom: böngészőben beállítom, hogy oda mentse a letöltött cuccokat. Reboot után ugyan megjegyzi az utat, de nem éri el, hibát ír, hogy nincs ilyen elérési út, míg pl be nem mászok a fájlkezelőbe és meg nem nyitom.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#71668) szucstom válasza szucstom (#71667) üzenetére


szucstom
őstag

kiegészítésként: de, meg lehet adni mind chromiumban, mind Opera alatt, hogy folyamat hova mentsen. viszont a fent említett csatolás nélkül hibára fut és ordít, hogy nincs ilyen, adj meg másik helyet.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#71669) CPT.Pirk válasza szucstom (#71668) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez így teljesen normális. Neked fell kell csatolnod állandóra a meghajtót ehhez az fstab-on keresztül, amit reggel linkeltem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#71670) vadkörte válasza CPT.Pirk (#71660) üzenetére


vadkörte
addikt

Van magyar nyelvű Arch wiki? :Y Ha ezt tudom nem szopok annyit a nemzetközivel

Üdv. V. Körte

(#71671) szucstom válasza CPT.Pirk (#71669) üzenetére


szucstom
őstag

Az oké, csak a leírás alapján még rá kell jönnöm, hogy is kell beírnom az adatokat:) de majd otthon, melóban nincs rá időm:D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#71672) ubyegon2 válasza szucstom (#71667) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aham, ez mindjárt más, tökéletesen működik a rendszer, ha nem fér hozzá valami egy adott meghajtórészhez, akkor oda nem is fog tudni írni. ;]

Majd mutass egy cat /etc/fstab kimenetet, annyira nem lesz bonyolult ez az automount sem. Remélem terminalos szövegszerkesztést már ismered, mert GUI-s módszereket már nem nézegetem, mivel minden disztrón más program van, a nano meg mindenütt ott van.

(#71670) vadkörte

Sajna copni fogsz ezután is, mert erősen hiányos a magyar nyelvű wiki.

[ Szerkesztve ]

(#71673) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

Manjaro Gnome alatt két programnál is ugyanaz a hiba jön elő:

be van fagyva teljesen a GUI felület. Funkcionálisan működik, de csak akkor látom a "kattintás" (parancs) eredményét, ha összehúzom vagy felnagyítom az ablakot. Ennél a 2 programnál jött el: Spotify, ATOM

Az otthoni gépemen is a legfrissebb manjaro gnome van, ott nem jött elő ez a hiba.

Mi miatt lehet ez? :F

(#71674) Slownz válasza Slownz (#71673) üzenetére


Slownz
senior tag

Update: Chrome is ugyanezt csinálja.

Lenvo S340 laptop, most vettem. (Intel® Core™ i5-1035G. UHD Graphics G1)

(#71675) vadkörte válasza ubyegon2 (#71672) üzenetére


vadkörte
addikt

Viszont ami akkor kellett volna, az épp benne van (fstab :D) Hogy én mit nyiglődtem az angol wiki-vel, erre itt van ungárisul is.
Amúgy változatlanul használom a KDE-s Manit és változatlanul tetszik. Nem tudom miért, de sokszor már nem is GUI megoldást keresek, hanem CLI-st, aztán nézek mint a lukinyúl, hogy van GUI-s is :DDD

Üdv. V. Körte

(#71676) ubyegon2 válasza vadkörte (#71675) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, az FSTAB magyarba is megvan, de az angol jóval bővebb, ha jól emlékszem és sok tipp meg magyarázat is van benne. CLI-s megoldás amiatt jobb valóban, mert univerzális, a GUI-s meg akár azonos DE-n belül is változik, épp az FSTAB-os leírásom nem ér emiatt semmik, mivel gksu-val már nem lehet GUI-s szövegszerkesztőt indítani.

Én imént megint benéztem a csak fallback módban indítható Manjaro KDE-be, hogy ott hogyan lehetne szerkeszteni az FSTAB-ot, épp a fájlkezelő nem akart működni, se a /-t sem a /home-ot nem tallózta be, valami érthetetlen hibát írt ki.

A napokban mindenféle hibákat olvasok Manjaronál, gondolom megint frissítés, olyankor mindig van valami. nálam csak a szokásos kernel panic.

[ Szerkesztve ]

(#71677) vadkörte válasza ubyegon2 (#71676) üzenetére


vadkörte
addikt

"A napokban mindenféle hibákat olvasok Manjaronál, gondolom megint frissítés..."
A napokval - múlt héten - volt egy nagyobb update. Nálam akkor a kernel is frissült 5.5-re, meg 1000 más.

Lekopogom az asztali KDE-s is és a VB-os XFCE is kifogástalanul működik.

Üdv. V. Körte

(#71678) szucstom válasza vadkörte (#71677) üzenetére


szucstom
őstag

Vadkörte, még a 18.5-t használod? Nekem reinstall 19es Kyria után jópár dolgot megoldott. Kevesebb meló van vele 😂

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#71679) ubyegon2 válasza vadkörte (#71677) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor az én gépeimet utálja a Manjaro meg a KDE is. Most, hogy mondod tényleg 1gigás frissítés volt, mikor átbootoltam.

(#71678) szucstom

Kevesebb meló.....azért megcsinálhatta volna az automountot is, ha már......

Ha nem használtad még a Nano-t, melóhelyen ismerkedj meg vele. Az kell majd az FSTAB szerkesztéshez.

(#71680) májkimiki

Nem az ő hibájuk, miért idiótáskodik a Manjaro ezekkel az értelmetlen nevekkel meg számokkal? Aki nincs nagyon képben a rollinggal, azt hiheti, jött egy újabb kiadás. :U

[ Szerkesztve ]

(#71680) májkimiki válasza szucstom (#71678) üzenetére


májkimiki
őstag

Szerintem el vagytok tévedve egy kicsit ebben a Manjaro point release ügyben. Már akartam szólni korábban is.

Manjaro csak egy van. Point relese-eket adnak ki, hogy ne fél éves vagy annál régebbi csomag állapotból telepítsék a rendszert.
Install után, ha lefrissíted ugyan ott leszel, mint akinek régebbi isoból telepített friss rendszere van.
Ez minden rolling disztrora igaz.

Ubuntu/Debian vonalon is a point release-k is ugyan ezt szolgálják. Csak ugye ott van Debian10/ Ubuntu18.04/LinuxMint 19.2 pl.
A kiadási modellnek megfelelően.

(#71681) szucstom válasza májkimiki (#71680) üzenetére


szucstom
őstag

Lehetséges, nem vagyok otthon ebben a témában. Pusztán annyit akartam közölni, példának okául, hogy míg a 18.5-ben magamnak kellett a touchapd conf fájlát létrehozni és megszerkeszteni, addig a 19-es Kyria-nál már megvolt alapból (volt még pár ilyen, de felsorolni már nem tudnám)

ubyegon2

# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a device; this may
# be used with UUID= as a more robust way to name devices that works even if
# disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system>             <mount point>  <type>  <options>  <dump>  <pass>
UUID=806A-8783                            /boot/efi      vfat    umask=0077 0 2
UUID=9389d1f1-4987-4175-9471-34b03c93fac8 /              ext4    defaults,noatime,discard 0 1
tmpfs                                     /tmp           tmpfs   defaults,noatime,mode=1777 0 0

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#71682) májkimiki válasza szucstom (#71681) üzenetére


májkimiki
őstag

Ez gondolom az az eset, amikor telepítés után a régebbin nem ment, az újabbon meg igen?

(#71683) ubyegon2 válasza szucstom (#71681) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez a mostani FSTAB-od? Te raktad bele a tmp-t? Nem láttam még ezt FSTAB-ban. Ugye megvan, miért érdekes dolog ez?

Fel vagy készülve a szerkesztésre? Meg tudod állapítani az SSD elérési útját?

[ Szerkesztve ]

(#71684) májkimiki válasza ubyegon2 (#71683) üzenetére


májkimiki
őstag

Noatime meg discard sem kéne az ssd-hez.

(#71685) vadkörte válasza szucstom (#71678) üzenetére


vadkörte
addikt

Az asztali PC-n a KDE 18.5 volt, de a múlt heti update-tel 19-re frissült (asszem tán 18.3-mal telepítettem)
A VB-os XFCE 17.3-ról lett telepítve 2019 augusztusa körül, de a 30GB-os virtuális HDD-jét nem növeli, hiába növekményesre van konfigurálva, nem akarta frissíteni magát. Letöröltem pár programot, így lefutott az update és már az is 19-es.

Mindkettőre jellemző, hogy pörgősebbek lettek és mintha az erőforrásokkal is jobban bánnának. (a virtualizált-on nagyon látszik minden erőforrás morzsa)

Üdv. V. Körte

(#71686) szucstom válasza ubyegon2 (#71683) üzenetére


szucstom
őstag

májkimiki, maradt volna a korábbi version, csak fel kellett pakolnom a w10-et, összeakadt a teljes linux a winfossal, egyszerűbb volt reinstall-al újratenni. Utólag vettem észre, hogy már a frissebb, 19-es van kint, abban 5 lépéssel gyorsabban meg tudtam csinálni, mint az előző 18.5-tel.

ubyegon2

ne kímélj Mester :D :DDD
a temp részhez semmi közöm, kivéve, ha akaratomon kívül nem tettem valamit. Lépésről lépésre, kérlek szépen :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#71687) ubyegon2 válasza májkimiki (#71684) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Miért ne kéne? Arch alapúak default használják a discard opciót, Ubuntu alapúak inkább az ütemezett fstrim-et részesítik előnyben. Jó ez így. Tárolásra használt SSD-nél persze kihagyjuk majd a kollégánál is, de /-en tökéletes az online TRIM.

(#71688) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok!

Felraktam a legújabb Linux Mint Cinnamon -t / Linux Mint 19.3 "Tricia" / .
Krusader -hez szerettem volna telepíteni a különböző protokollokat / ftp, sftp, fish, nfs, smb, webdan / Korábban ez a sudo apt-get install kdebase-kio-plugins paranccsal fel is ment.
Most viszont már nem található a fenti csomag. Hogyan tudom a fenti protokollokat mégis valahogy telepíteni?

(#71689) májkimiki válasza ubyegon2 (#71687) üzenetére


májkimiki
őstag

Csak azt kéne kideríteni, hogy nála mi a helyzet. Ha kapcsolt trimmelést, akkor ütheti a discarddal egymást.
A tmpfs is bekerült valahogy az fstab-ba.

(#71690) vadkörte válasza ubyegon2 (#71687) üzenetére


vadkörte
addikt

Kiváncsiságból rákukkantottam a virtuális Manjaro-ra és ott is van tmpfs, pedig nem emlékszem rá, hogy lett volna. Most felizgattáttok a fantáziám, ezek után az otthonit is megnézem majd.
Ez amúgy jó nekünk, vagy inkább nem jó, esetleg nem nyulkapiszka?

Üdv. V. Körte

(#71691) ubyegon2 válasza szucstom (#71686) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

https://logout.hu/tema/ubuntu_linux_2/hsz_22696-22696.html#msg22696

Anno így nézett ki az FSTAB szerkesztése.

https://wiki.archlinux.org/index.php/Fstab_(Magyar)

Ez meg azért, hogy értsd is, mi miért van.

No akkor......

sudo nano /etc/fstab parancs az első lépés

UUID=9389d1f1-46667-4175-9471-34b03c93fac8 (CODE)/ elérési/út (/CODE) ext4 defaults,noatime,discard 0 1

Így fog kinézni a beszerkesztendő sorod.

2. lépés, megállapítjik az UUID számot:

sudo lsblk -f kimenetből kimásoljuk a megfelelőt és beillesztjük a MINTA sorba
(ha szükséges, használhatod a sudo fdisk -l parancsot is)

3. lépés, beírod a / helyére az elérési utat

Mivel ez tároló meghajtó, kivesszük a discard opciót és az utána lévő számok 0 0 lesznek. Az archwiki linkból megtudhatod, miért nem 0 1

A kész sort bemásoljuk a nano-ba ügyesen. A / sora után Enter és utána legyen ez a sor.

Elmentjük a nano-t és berakjuk ide a kutyult FSTAB-ot! Nem zárjuk be még a nano-t. :N

[ Szerkesztve ]

(#71692) ubyegon2 válasza vadkörte (#71690) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem tudom, lehet, hogy UEFI-nél rakja be? Amúgy szerintem értelmetlen, mivel alapból a /-en belül van, így csoda lenne, ha nem lenne automatikusan felcsatolva.

Az imént bootolt Manjaro FSTAB-ban 100%, hogy nem volt benne ilyen sor, ez legacy, nem UEFI.

(#71689) májkimiki

Az online(azonnali) discard TRIM és az ütemezett fstrim teljesen jól elvan egymás mellett. A discard paramétert akkor nem célszerű használni, ha nagy fájlokkal zajló I/O műveletek történnek, mert abba belekvarhat és lassulást okoz időlegesen. Emiatt tiltják az NVME SSD-nél is, mert alapból ez a nagy fájlokkal és gyors másolással operál.

A noatime opció azért jó, mert minden fájlművelethez így nem fűz naplóbejegyzést, ami által gyorsul az I/O művelet.

[ Szerkesztve ]

(#71693) Laszlo733 válasza Laszlo733 (#71688) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Közben rájöttem. A Synaptic -ban kellett a kio-extra és függőséget felrakni.

(#71694) vadkörte válasza ubyegon2 (#71692) üzenetére


vadkörte
addikt

Az otthoni tuti UEFI, a virtualizáltnál az EFI nincs engedélyezve, szóval az sanszos, hogy legacy

Üdv. V. Körte

(#71695) szucstom válasza ubyegon2 (#71691) üzenetére


szucstom
őstag

no, eddig megvan (remélem jól csináltam :D )

# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a device; this may
# be used with UUID= as a more robust way to name devices that works even if
# disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system>             <mount point>  <type>  <options>  <dump>  <pass>
UUID=806A-8783                            /boot/efi      vfat    umask=0077 0 2
UUID=9389d1f1-4987-4175-9471-34b03c93fac8 /              ext4    defaults,noatime,discard 0 1
UUID=9389d1f1-46667-4175-9471-34b03c93fac8 /dev/sda4     ext4    defaults,noatime,discard 0 0
tmpfs                                     /tmp           tmpfs   defaults,noatime,mode=1777 0 0


PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#71696) ubyegon2 válasza vadkörte (#71690) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja az lemaradt, hogy ne piszkáld, ha már odatette a rendszer. :N Ha szükségét érzi, biztos van valami értelme. Remélem nemsoká jön valaki, aki felvilágosít bennünket erről.

(#71697) vadkörte válasza ubyegon2 (#71696) üzenetére


vadkörte
addikt

:C Dehogy piszkálom.

Üdv. V. Körte

(#71698) ubyegon2 válasza szucstom (#71695) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

UUID=9389d1f1-46667-4175-9471-34b03c93fac8 /dev/sda4 ext4 defaults,noatime,discard 0 0

Szerintem a partició megnevezése nem lesz jó, keresd meg az elérési útját az SSD-nek, a kettő nem ugyanaz! ;) Az UUID szám is gyanús, beraknád a sudo blkid -f kimenetet is?
(halkan mondom, itt nem tévedhetsz sokat, ha reboot után működő rendszert akarsz látni) ;]

Fogalmam sincs most, hogyan nézed meg Manjaron az elérési utat, valaki írja már be ide léci. :R

(#71697) vadkörte

Bölcs döntés! szucstom kolléga tuti kipróbálná, mi történik, ha kilövi! :D

[ Szerkesztve ]

(#71699) Horvi válasza ubyegon2 (#71692) üzenetére


Horvi
őstag

Valószínű, nekem is benne van az fstab-ben a tmpfs és UEFI-ben telepítettem a Manjarot.

Hello darkness, my old friend...

(#71700) szucstom válasza ubyegon2 (#71698) üzenetére


szucstom
őstag

megvan: simán blkid parancs és kihozza d23eb5a4-413f-4673-94ed-d6fba044550c
elvileg ez lesz az igazi.

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.