Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46801) lev258 válasza lev258 (#46799) üzenetére


lev258
veterán

Igen, annak a telepítése egyáltalán nem egyszerű.
Elvileg tudod frissíteni a rendszert Terminálon keresztül (a Frissítéskezelőben csak hónapok múlva jelenik meg az opció). Csak ilyenkor fontos, hogy az adatokról legyen mentés, mert előfordulhatnak problémák is a frissítés során.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46802) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

Sziasztok.

Ubuntu 14.04LTS. Dsub-on keresztül laptopra kötve egy Iiyama CRT. Szeretném 100Hz-re állítani a képfrissítést. 1280x1024-es felbontáson. Van dedikált és integrált VGA is a laposban (Asus K42Jv, intel hd graphics + Nvidia Gt335m). Asszem az optimus nem is mukszik linux alatt, vagyis még nem nagyon ástam utána. Win7 alatt úgy volt hogy nem tudtam csak egyszerűen átlőni a rate-et, hanem hozzá kellett adnom az intel hd graphics kezelőfelületén egyedi felbontásként az 1280x1024-et 100hz-el, és utána a képernyőnél az üzemmódokon belül megjelent ez a lehetőség és beállíthatóvá vált. Nem tudom ezt hogy kellene véghezvinni ubuntun.

xrandr parancs csak ilyesmit listáz

thx 4 help

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#46803) agy73p


agy73p
senior tag

Mageia 5 telepítése során a fenti üzenet fogadott. Én nem értem, hogy miért. Előtte egy másik disztro volt rajt. Btrfs-re formáztam, de nem szeretné?

[ Szerkesztve ]

(#46804) spammer válasza agy73p (#46803) üzenetére


spammer
veterán

Old BTRFS prevents installation

A lényeg:

"You can zero the drive, but the easy solution that leaves your data alone is to erase the BTRFS superblock with" wipefs -o 0x10040 /dev/sdX (X természetesen cserélendő a megfelelő betűre).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46805) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

http://pastebin.com/uXR3r4jZ

Ezt a hibát miért kapom? A configure lefutott rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#46806) DrojDtroll válasza DrojDtroll (#46805) üzenetére


DrojDtroll
addikt

:W A configure kimenetében ott volt mi a gond.

(#46807) lev258 válasza ZEN1TH (#46802) üzenetére


lev258
veterán

Volt ilyen témában párbeszéd att a topikban.
cvt, xrandr keresőszavakat próbálj.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46808) CPT.Pirk válasza lev258 (#46807) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Be kellene tennünk a téma összefoglalóba.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46809) lev258 válasza CPT.Pirk (#46808) üzenetére


lev258
veterán

Lassan, de biztosan gyűjtögetem az Ubuntus összefoglalóba a dolgokat, aztán azt direktbe be lehet másolni vagy linkelni más topikba is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46810) agy73p válasza spammer (#46804) üzenetére


agy73p
senior tag

Köszönöm, még akkor hirtelen felindulásból újrahúztam ext4-re, de nemsokára úgyis megpróbálom még1x a btrfs-t, akkor talán majd jól fog jönni. :R

(#46811) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Egy internezezős, filmnézős gépre keresek linuxot. Próbáltam az ubuntu 16.04 lte-t és mate-et. Maga a rendszer kezelhető, barátságos, viszont a videókártyám támogatottsága gyenge. A videólejátszás (vlc és youtube egyaránt) akadozik mint ahogyan az ablakmozgatás, görgetés, átméretezések is. Az alábbi gépre kellene: Asrock A780GM-LE/128M alaplap, Amd Phenom II X4 proci, 4gb ram, intel ssd.

(#46812) kenguru99 válasza kenguru99 (#46811) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Vagy esetleg lehet az ubuntun segíteni egy külső driverrel?

(#46813) CPT.Pirk válasza kenguru99 (#46811) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A HD3200-nak nincs beépített UVD egysége, valamint csak a nyílt driver jó hozzá, majdnem pont ilyen alaplapom van. Ellenben a procinak önmagában bírnia kellene a HD filmeket.

Szerintem ha filmezni szeretnél, akkor vegyél egy olcsó, de új szériás kártyát amin rajta van a legújabb UVD. Egyébként most zajlik az átállás az új hibrid AMD driverre, de GCN1.0-tó (HD7000 széria) fölfelé a teljes támogatás majd a 4.8-as kernelre várható, az még egy kis idő.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46814) kenguru99 válasza CPT.Pirk (#46813) üzenetére


kenguru99
aktív tag

A jelenlegi vagy közelmúltbéli amd vonalon melyik apu-k vagy videókártyák bírnak jó támogatottsággal?

(#46815) CPT.Pirk válasza kenguru99 (#46814) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jelenleg a GCN1.2-es új hardverek, aztán a 4.8-as kernellel (kb. nyár, nyár vége) már az egész GCN széria (a néhai HD7xxx azaz R72xx szériától felfelé) megkapja az új hibrid drivert. Addig is a nyílt radeon driver elég jó működik az egész Radeon palettán, pl. a HD filmek gyorsítása nem is működik már a Catalyst alatt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46816) kenguru99 válasza CPT.Pirk (#46815) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Köszi, tehát akkor csak a viszonylag új hardverek jók. Akkor viszont nem küzdök tovább a linuxal mert igazából elégedett vagyok a gépemmel csak ezért nem akarom lecserélni. Sajnálom mert egyébként tetszik.

(#46817) CPT.Pirk válasza kenguru99 (#46816) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mint írtam, a nyílt driver teljesen jól működik és odaértem a régi cuccokat is. Megy vele a HD gyorsítás, meg a játékok is. Lecserélés helyett meg ott a dualboot, ha van 10..20GB szabad helyed egy partíciónak már simán bármit ki tudsz próbálni.

Pl. játék miatt én is tartok egy Win7-et.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46818) kenguru99 válasza CPT.Pirk (#46817) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Nem játszok, emiatt nem kell windows meg amúgy sem. Az előzmények ismeretében segítene nekem a "nyílt driver" a jelenlegi hardveren?

(#46819) lev258 válasza kenguru99 (#46818) üzenetére


lev258
veterán

Elvileg azt használja most is, gondolom.
Jó lenne tudni, pontosan mi a helyzet, nem-e egy bug-ba futottál bele. Nálam a dual VGA (Intel/AMD) ügyében kellett a napokban belemélyednem, bug-ról volt szó. Sikerült megoldani egy újabb kernellel.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46820) Fenyő válasza kenguru99 (#46818) üzenetére


Fenyő
őstag

Amd nyílt driverek kifejezetten jók, alap esetben minden disztró azt használja, a HD3200-es viszont még csak UVD1-es kari szóval böngészőből nem fog tudni HD videót gyorsítani, csak vdpau képes médialejátszóval (smplayer, mpv, vlc stb), elvileg 16.04-nél a mesa-vdpau-drivers csomag (vdpauinfo csomaggal tudod ellenőrizni miket gyorsít a kari) már az alap telepítés része, szóval csak a preferált lejátszó progit kell vdpau-ra állítani, nomeg HD3200 nem egy izom kari Unity (alap Ubuntu) sok lesz neki, max Mate, de inkább csak Xfce-vel lesz igazán gyors az ablakkezelés. Amúgy Ati HD 4 ezres szériától már tud böngészőből is gyorsítani HD videót, mivel az már UVD2-es, egy 4350/4650-es kari meg használtam 3-4 ezer pénzért már simán beszerezhető, de egy kisebb HD 5 vagy 6 ezres sem sokkal drágább, amikben megint kicsit frissebb UVD motor van.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#46821) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Hogyan lehetne rávenni a grep-et, hogy a regexp első előfordulását jelenítse csak meg és vágja le a első és utolsó karaktert.

convert avg.png txt: | grep -i "(.*,.*,.*)"
most ezt kapom
0,0: (90,92,93) #5A5C5D srgb(90,92,93)

90,92,93 - ezt szeretném

(#46822) spammer válasza DrojDtroll (#46821) üzenetére


spammer
veterán

convert avg.png txt: | awk '{gsub("\\(","");gsub("\\)","");print $2}'

convert avg.png txt: | grep -Eo "[0-9]{1,3},[0-9]{1,3},[0-9]{1,3}" | head -n1

legközelebb a Shell script topikban kérdezz ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46823) DrojDtroll válasza spammer (#46822) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm szépen. Legközelebb oda megyek.

(#46824) cs.nalaya


cs.nalaya
csendes tag

Sziasztok .
Az után kérdeznék hogyan lehet egy gépre egy programból több verziót feltelepíteni . Pontosan a linux mint repóban lévő opera 12.16 mellé a legújabbat ? Hogy két opera legyen fent .

(#46825) Rimuru válasza cs.nalaya (#46824) üzenetére


Rimuru
veterán

Kezzel kell cisnalni.
Ilyenkor vagy a home ala szoktuk rakni a programot (kibontod a csomagot es futtathato lesz ha a fuggosegei megvannak), a masik megoldas pedig /opt ala berakni.

Vigyázat, csalok!

(#46826) involver


involver
csendes tag

Sziasztok!

Most próbálok felrakni egy linuxot.Kali-t szeretnéd ,de az Ubuntu se megy.

VFS: Unable to mount root fs on > unknown-block(0,0)

Ezt az üzenetet kapom.minden esetben.Probáétam már Rufussal,Universal USb installerrel mindennel megcsinálni a Pendrive-ot.

A google-n valami Kernel fordításig jutottam,de azt szerintem nem tudom megcsinál.
Tud valaki valamit tanácsolni?

(#46827) CPT.Pirk válasza involver (#46826) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt a telepítés után kapod, mikor bootolna be?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46828) involver


involver
csendes tag

Nem,telepítés előtt,miután választok,hogy mit rakjon fel.

(#46829) mmat3 válasza involver (#46828) üzenetére


mmat3
tag

Próbáld ki a Win32Diskimagert. Ezzel jónak kéne lennie.

(#46830) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Korábban már belefutottam olyan hibába, hogy ha egymás mellé telepítettem több Linuxot, akkor bizonyos disztrók egymás bootolását elcseszték. Konkrétan a Debian / Antergos telepítése után az Ubuntu nagyon lassan akart csak bebootolni, vagy már be sem tudott. Sokat akkor nem szórakoztam vele, újratelepítettem az Unbuntut és utána már jó volt mindegyik.
Nemrég a Debian alapú Kali Linuxot raktam fel pendrive-ra. Majd később csatlakoztattam egy külső SSD-t, amin az Ubuntu 16.04 / Ubuntu MATE 16.04 / Kubuntu 16.04 indulása elcsesződött. Az eddig pár-néhány másodperces indulás, most majdnem egy percig tart mindegyiknél. Viszont az a röhej az egészben, hogy van rajta több Mint és egy Voyager is, de azoknak semmi baja. Szóval nagyon értem, hogy mért csesződtek el ezek, mikor a Kali telepítése idején nem is volt csatlakoztatva ez a meghajtó...? :W

Próbáltam a lecsatolt partíciókat egyenként sudo fsck /dev/sdx paranccsal javítani, de nem talált semmi hibát. Aztán nyomtam több sudo update-grub parancsot is, de szintén hatástalan. Mit lehet ezzel kezdeni, mert nem szeretném mindhármat egyenként újratelepíteni :F :(((

[ Szerkesztve ]

(#46831) CPT.Pirk válasza King Unique (#46830) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyesmiről nem hallottam. Jelenleg is 3 Linux van a gépemen, de egyik sem szól bele a másik életébe, nem is szólhat bele. Esetleg a boot folyamatot kellene megnézned, hogy mi tart sokáig. Azt hiszem a systemd ad erre lehetőséget.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46832) King Unique válasza CPT.Pirk (#46831) üzenetére


King Unique
titán

Elindítottam helyreállítási módban az Ubuntut, majd ott a normál indítást választottam. Az elején van egy "Start Job...1:30 sec" folyamat. Kb. 30-ról indul és 1 perc 30 másodperc után továbblép, akkor betölt az asztal. A hagyományos indításnál is kb. 1 percet kell várni, szóval akkor malmozik valamit. Utána már rendben működik mindhárom rendszer és a leállításuk is gyors.

Szóval baromira nem értem ezt a hibát és azt sem, hogy mért csak az Ubuntut és tesóit érinti... :F Ha van valami ötlet, akkor pontos lírást kérnék, mert annyira azért nem értek még hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#46833) CPT.Pirk válasza King Unique (#46832) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

journalctl -b

Ennek nézd meg a kimenetét, ez az aktuális boot folyamat logja. Ha start job running dolgot látsz betöltés alatt, akkor ott valami szolgáltatás nem tudott elindulni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46834) CPT.Pirk válasza King Unique (#46832) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah meg a kernel logját a boot idejéről.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46835) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Erre van valakinek ötlete? a boot így indul, majd csomó ellenőrzés

failed to start Create Volatile Files and Directories

Manjaro

egyszer már megoldottam manuálisan, de most nem találom a törölnivalót :s

[root@manjaro manjaro]# mv /usr/lib/tmpfiles.d/journal-nocow.conf /usr/lib/tmpfiles.d/journal-nocow.conf.bak
mv: stat ”/usr/lib/tmpfiles.d/journal-nocow.conf” sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#46836) King Unique válasza CPT.Pirk (#46833) üzenetére


King Unique
titán

A normál betöltés alatt nem, annál csak 1 percig a lila kezdőképernyőt mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#46837) saelin


saelin
veterán

Windows 10 mellé uefi-ben hogy lehet linuxot telepíteni? Próbáltam deepin-t, ubuntu-t, mint-et, de mintha nem települne a group2 és mindig a windows tölt be. Próbáltam a boot delayt fentebb állítani, hátha csak túl rövid és átugorja a groub-ot, de az sem nyert.
Fast Boot kikapcsolva a biosban és a windows-ban is, secureboot nincs és átnézve a bios-t más huncutság sem. A deepin-t szerettem volna kipróbálni élesben, mert vmware alatt nem az igazi.

Már csak arra tudok gondolni, hogy kikapcsolom az uefi-t és legacyben telepítem fel, így a win maradna az uefi-s rendszerben, csak a biosban kellene átkapcsolnom a legacy/uefi kapcsolót. Ez működhet?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#46838) Lathronos válasza saelin (#46837) üzenetére


Lathronos
őstag

Ezt már olvastad? Így telepítve valószínűleg jó lesz.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#46839) God Vazzeg válasza saelin (#46837) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem lesz jó, az uefi nem csak egy kapcsoló, vagy ilyesmi, hanem egy rendszer, ami több dologból épül fel, ha átkapcsolod, problémás lesz. Ahhoz hogy legacy módban bootolj, a particiós táblát is újra kell pakolni, GPT felejtős legacyban..

Nem jó helyre rakod a grubot szerintem! 64 bites rendszerrel próbálod?

(#46840) saelin válasza God Vazzeg (#46839) üzenetére


saelin
veterán

64-es igen. :K A nem jó helyre rakomot meg nem értem. Deepin telepítésénél ha rámegyek advanced-re, akkor ott van egy uefi-s jelölőnégyzet, ha azt bepipálom, akkor keres magának egy uefi partíciót és oda rakja be elvileg saját magát is. De van olyan opciós is, hogy én választom ki a bootloader helyét, kiválasztom az uefi-s partíciót, végig megy a telepítés és... semmi. :F

Mindegy, mára kifutottam az időből. Még elolvasom a fórumtárs logoutos linkjét és este megpróbálom azt is.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#46841) God Vazzeg válasza saelin (#46840) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Régen telepítettem már, de próbáld a betöltőt a /dev/sda-ra rakni, ne particióra.

(#46842) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék symbolic linket létrehozni úgy, hogy a linket szerkesztem, akkor az eredeti fájl legyen módosítva, de ha pl. törlöm, akkor az eredeti fájl ne legyen törölve.

Ha megcsinálom hogy ln -s /etc/filenev ~/linkneve, majd utána pl. vim linkneve akkor egy üres fájl nyílik meg, nem pedig amit linkeltem. Hogy tudnám ezt megoldani?

Valamit biztos elírtam, újragépeltem és működik. :W

[ Szerkesztve ]

(#46843) lev258 válasza saelin (#46840) üzenetére


lev258
veterán

A rendszerbetöltő magára a lemezre menjen, ne partícióra. Az EFI partíciót pedig meg kell jelölni a telepítőnek a manuális (kézi) particionálás résznél (a fájlrendszer választásnál található efi menüpont).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46844) Rimuru válasza God Vazzeg (#46839) üzenetére


Rimuru
veterán

Linux kepes bootolni legacy modban is GPT-rol, sot igazabol a windows is. Viszont az igaz hogy ne keverjuk a dolgokat. :)
Ami mar nagyobb kulonbseg hogy Linuxot el lehet inditani MBR-rol is EFI modban.

Vigyázat, csalok!

(#46845) God Vazzeg válasza Rimuru (#46844) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Windows nekem eddig nem tudta, összeszakadt a partició.. Én nem is próbálkozok inkább.. :D

MBR és EFI? Nekem ez már kutyámmajom :D

(#46846) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok,

Az alábbit szeretném megcsinálni:

Adott egy notebook rajta egy (lassúcska) WIN10.

Szeretnék pendrive-ra telepíteni egy alap linuxot (Ubuntu vagy ha mást ajánlottok akkor azt).
Úgy szeretném megoldani, hogy ha a gépbe be van dugva a pendrive, akkor felajánlja, hogy windows / ubuntu bootoljon, ha nincs a gépbe, akkor alapértelmezetten a HDD-ről a windows.

Ez megoldható?

Természetesen úgy szeretném, hogy ami munkát végzek a Linux alatt, az megmaradjon a pendrive-on.

+1 kérdés: Steam-es játék futtatható / telepíthető, vagy az csak win?

[ Szerkesztve ]

(#46847) spammer válasza Drughi (#46846) üzenetére


spammer
veterán

Nem nagyon ajánlatos pendrive-ra telepíteni, mert egyrészt nem fogod azt a sebességet kapni, amit elvársz, másrészt egy idő után meg fog dögleni a pendrive.

Egyébként megoldható, csak telepítésnél figyelj oda, hogy a GRUB-ot (rendszerbetöltő) a pendrive-ra rakja, hogy ne írja felül a Win bootloaderét.

Van sok linuxos játék Steam-en, nézd meg a Steam oldalán. Illetve Wine/Playonlinux segítségével elég sok windowsos játék is játszható.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46848) #59070464


#59070464
törölt tag

Adott egy notebook (nem tudom milyen típusú) SDHC olvasóval. Első blikkre kinéztem a SanDisk Ultra 8GB (up to 40 MB/s read) kártyáját. Csak Live rendszer futna róla read only módban. Az írási sebesség nem érdekel, mert egyszer fogok rá írni (vagy fél évbe kétszer). Adódhat olyan szituáció, hogy bármi gyorsabb lenne egy gyorsabb kártyával? Nyilván itt már csak olvasási sebességre gondolhatok. Ebből következik egy ehhez kapcsolódó kérdés.

Ha Live használok egy disztrót és már látom a desktop-ot, onnantól kezdve használja még bármi is a CD/pendrive/SD kártyát? Disztró függő (használhatja még a médiát és számít a továbbiakban annak olvasási sebessége) vagy garantáltan minden a RAM-ba kerül (és ha átvészelem a boot időt, akkor az olvasási sebességgel sem kell foglalkoznom)?

Előfordulhat, hogy többet használnék, így a SanDisk a címkézhetősége végett nagy előnyt élvez, például a másik nagyokkal a témában, a Samsunggal szemben.

Apropó, pendrive-ot, microSD/SD kártyát mivel lehet ténylegesen törölni? HDD-re ott a zero vagy random dd parancs, SSD-re a secure erase hdparm...

[ Szerkesztve ]

(#46849) King Unique válasza Drughi (#46846) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Lehet pendrive-ra is telepíteni, de alapból egy gyorsabb USB 3.0/3.1 modell + nyilván USB 3.0/3.1 port ajánlott. Én egy ilyenre raktam fel, ez kb. a belépő szint. Illetve le van írva az is, hogy milyen lehetőségek vannak a flash meghajtó kímélésére. De ilyen téren nyilván jobb lenne egy USB HDD/SSD. A telepítő Windows alól történő kiírása és bebootolása ezen cikkben van részletezve, illetve a Windowshoz szokott usereknek egy Mint inkább kézre áll.
Valamint lehet akár a Win10 mellé is telepíteni úgy, hogy ne piszkáljon bele [link].

[ Szerkesztve ]

(#46850) fo_di


fo_di
őstag

sziasztok,
remélem, valaki tud nekem segíteni, mit kell csinálnom, hogy ubuntu server 16.04-re telepített kodiban automatikusan bemountolja a rendszer az ntfs partíciós pendrive-okat? nem egyedi azonosítónként csinálnám meg, mert jó lenne, ha bármilyen pendrive-ot be tudna mountolni a rendszer
köszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.