Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46501) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

(#46502) CPT.Pirk válasza ZTE_luky (#46501) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

kell oda a -l, l mint listázás.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46503) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

(#46504) lev258 válasza ZTE_luky (#46503) üzenetére


lev258
veterán

Azzal a lemezzel valószínűleg nem tudsz mit kezdeni, amíg újra nem formázod. Vagy gyárilag lett ilyen, vagy a Windows alakította dinamikussá.
Talán Windows alatt vissza lehet alakítani normálissá formázás nélkül.
Röviden: jelenleg olyan kialakítású, hogy csak a Windows látja a partícióit.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46505) ZTE_luky válasza lev258 (#46504) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

érte, és hol tudnám így átírni? valamint nekme az is megfordult az eszemben hogy lehet azért nem jó, mert ugye a hdd a meghajtó helyén volt ezért szerintem onnan nem is lehet bootolni, ebben van valami igazság? esetleg ha kihúznám az ssd-t a gépből akkor látná a hdd-t?

(#46506) lev258 válasza ZTE_luky (#46505) üzenetére


lev258
veterán

Nem, nem erről van szó.
Annak nézz utána a Windows Lemezkezelő programban ([link]), hogy az 1TB-s lemez dinamikus-e. Ha igen, akkor annak kellene utánakeresni, hogyan lehet ezt adatvesztés nélkül normálissá (basic) alakítani.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46507) ZTE_luky válasza lev258 (#46506) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

igen, sajnos dinamikus. akkor biztos ez a probléma forrása? mert elvileg nehéz adatvesztés nélkül megoldani

(#46508) lev258 válasza ZTE_luky (#46507) üzenetére


lev258
veterán

Igen, biztosan. A dinamikus kötet jellemzője, hogy kvázi két partíciós tábla van. Az egyik a rendes, amit a Linux is lát, ez egyetlen partíció, míg a másikat csak a Windows látja és csak ezen a partíción belül létezik. Ez okozza a gondot. Újabban a Windows gyakran ezt pártolja, pedig csak annyi előnye van, hogy a partícióátméretezés nem tart semmiből, valamint a partíciók száma is szabadon gyarapodhat. Mindez azért, mert nem valódi partíciókról van szó, a Windows kreál és rögzít valamiféle határokat. Cserébe viszont minden más esetben bonyodalmat okoz (kisebb fejtörést okozhat másik Windows rendszer alatt is, ha áttennéd a lemezt másik gépbe). Egyéb operációs rendszereken meg természetesen láthatatlan lesz.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46509) King Unique válasza ZTE_luky (#46507) üzenetére


King Unique
titán

A Windows beépített eszközei aszem nem tudják adatvesztés nélkül alaplemezzé konvertálni. De külső programok elvileg képesek rá: AOMEI DDC | EaseUS | MiniTool. + itt egy jó leírás.

[ Szerkesztve ]

(#46510) ZTE_luky válasza King Unique (#46509) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

értem köszönö meg fogom nézni. de minden esetben érdemes biztonsági mentés ugyeM az a fő bajom hogy nem tudok hova rakni 1 TB adatot :(

(#46511) Zola007


Zola007
veterán

Van a családban egy MSI Wind U100, amit még hordozós gépnek megtartanánk.
1,6 GHz atom, 2Gb ram, 80GB hdd (de majd idővel átkerül bele egy 120-as SSD az asztaliból)
Érdeklődnék, hogy erre milyen disztrót lenne érdemes pakolni?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#46512) Cyrin válasza Zola007 (#46511) üzenetére


Cyrin
addikt

Asus 1000H-n peppermint-et használtam, dell netbook-on pedig Chrunchbang++ van.

Érdemes még midorit használni ezekhez beépített reklám blokkolójával, meg minitube vagy smtube alkalmazásokat. Így már használható lesz a netbook.

(#46513) CPT.Pirk válasza Zola007 (#46511) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

LXDE-s vagy XFCE-s környezettel bármit, ízlés szerint. Vannak még OpenBox-os még kisebb igényű disztrók is, de szerintem inkább az előző kettőből nézz valamit. Ha ismert dolgot szeretnél, akkor mondjuk ott a lubuntu. http://lubuntu.net/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46514) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Milyen paranccsal tudom lekérdezni a jelenlegi DNS címét? (Ubunu 16.04 LTS)

A routerem dhcp-n osztja a gépemnek a hálózati beállításokat. Át szeretném tenni statikusra. Az ifkonfg -a sokmindent visszaadott, de a DNS címét nem. És a router WEB-es felületén sem találtam meg.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#46515) lev258 válasza GrotESC (#46514) üzenetére


lev258
veterán

A Hálózatkezelő Kapcsolatinformációk menüje?
Egyébként azt nem értem, hogy a DHCP IP címeket oszt ki automatikusan. Akkor a DNS hogy jön ide?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46516) BoB válasza GrotESC (#46514) üzenetére


BoB
veterán

nmcli device show <interfesz nev> | grep DNS

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#46517) GrotESC válasza lev258 (#46515) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Köszönöm a segítséget neked és bob.zxr -nek is.

A kézi beállításnál ezt is meg lehet/kell adni. Úgy tűnik a router saját magát (vagyis az átjárót) adta meg DNS-nek.

Így sem tudom menteni a kapcsolatot. Valami még hiányozhat...Sikerült menteni. Véletlen hozzáadtam egy üres sort is.

[ Szerkesztve ]

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#46518) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Az Antergos nem hajlandó bebootolni... csak fekete képernyő és villog a kurzor, de semmi hibaüzenet. Illetve máskor kiírja, hogy "[OK] Started Hostname Service", de ott meg is akad. Van a lemezen több Linux is, de azok simán indulnak.
Semmi különös előzménye nem volt, csak frissítve volt a rendszer, de közvetlenül azután még indult. Illetve frissítés közben a Kubuntu 16.04 valami fájlrendszer problémára panaszkodott és nem akart bebootolni. De annál konzolban az fsck paranccsal simán meg lehetett javítani és utána ok volt. Viszont Antergos esetén ezt nem tudom beírni, viszont live rendszer alól próbáltam és azt írja, hogy ok az adott partíción a fájlrendszer.

Mit lehet ezzel kezdeni, mert nem nagyon szeretném újratelepíteni :F

(#46519) vargalex válasza King Unique (#46518) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Virtual console-ra át tudsz váltani? Lehet, hogy csak az X nem tud elindulni.

Alex

(#46520) King Unique válasza vargalex (#46519) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem tudom hogyan kell? De mindegy is....neten nézegettem pár leírást [link], [link], próbálgattam ezt-azt, de nem használt. Lehet a frissítés tolt el valamit, mivel ez ugye Arch alapú és naponta kapja az adagokat. Mivel úgyis ki akartam próbálni más disztrót, így ledózeroltam és majd a partíciójára más kerül.

Azért köszönöm.

(#46521) vargalex válasza King Unique (#46520) üzenetére


vargalex
félisten

Ctrl+Alt+F2, F3,..
Én Arch-ot használok, de soha nem volt gondom a frissítések után. Illetve annyi, hogy az egyik notebook-omon a 4.5-ös kernel VGA driverével valami nem kerek, úgyhogy ott LTS kernel-t használok.

Alex

(#46522) spammer válasza King Unique (#46520) üzenetére


spammer
veterán

"ez ugye Arch alapú és naponta kapja az adagokat."

"Kapja"? Ez nem windóz, hogy akkor is frissülünk, ha a júzer nem akarja. ;] Nem kötelező naponta frissíteni. Bőven elég hetente vagy akár kéthetente. Frissítés előtt pedig alap, hogy megnézzük, mik fognak frissülni. De ha van konzol, akkor a /var/log/pacman.log-ban meg lehet nézni utólag is. Ha nincs konzol, azaz be sem bootol, akkor a systemd-re gyanakodnék elsősorban. Bár ha ledózeroltad, akkor már mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46523) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Sulix Professional 8 szeretnék openssl telepíteni de külső források le vannak korlátozza fájlból miképpen tudnám lehetőleg egy egyszerű paranccsal :) De ha valaki tudna egy működő leírást cisco packet tracker 6 telepítésére annak még jobban örülnék.

(#46524) King Unique válasza vargalex (#46521) üzenetére


King Unique
titán

Ennyire azét nem vagyok benne... :N Végül csak Ctrl+Alt+Del gyorsbillentyűig jutottam el, aminek hatására újraindult. Nem tudom mi okozta pontosan a hibát, de lehet épp a frissítés tett be neki. Amúgy laptopról van szó, amiben Intel HD Graphics 2000 van.

(#46522) spammer: nem kötelező, de indításkor mindig feldobja, hogy x db új frissítés elérhető és ilyenkor ugye ösztönösen is telepíteni akarja az ember. Ha sokáig nem frissítem, akkor meg felhalmozódik egy jó adag. Azt hitem Linux alatt a frissítések kevésbé okoznak problémát, ezért sem elemezgettem soha egyenként a listán szereplőket. Bár arról már hallottam, hogy az ilyen up to date rolling disztróknál lehetnek meglepetések.
Az Antergos leginkább csak az Arch alap miatt ment fel, kíváncsi voltam milyen, amikor minden szinte a legfrissebb benne. Meg persze azért, mert utóbbi telepítése alapból nem ment volna... Illetve előbbi azért nem kicsit bugos itt-ott, volt, hogy többször elszállt telepítés közben, vagy épp a csomagok letöltésénél stb. Tegnap még újra akartam telepíteni, de már a legelején kifagyott a rendszer ellenőrzése résznél. Vsz az is bekavart neki, hogy több OS van a gépen. Mert ugye van még azon a lemezen vagy 6 db disztró és a másikon is 1-2. :))

Amúgy "ott" sem frissít mindig automatán, eleve manuálisra is lehet állítani, illetve a X-esben is akár meg lehet oldani Pro és afelett. Illetve maga az OS upgrade is kordában tartható

[ Szerkesztve ]

(#46525) Lathronos válasza King Unique (#46524) üzenetére


Lathronos
őstag

Ha szereted az Arch-ra épülő disztribúciókat, ajánlom figyelmedbe a stabilabb Manjaro-t(abból is van cinnamon). Itt megtalálod a legfrissebb mindenféle DE-vel/WM-mel ellátott változatait. A 2015-ös gyászos év után végre összeszedték magukat a fejlesztők.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#46526) Pano válasza Lathronos (#46525) üzenetére


Pano
addikt

Uhh, manjaroval nekem elég kellemetlen tapasztalataim vannak.
Az egyetlen linux disztro ami nekem orrba szájba szanaszét fagyott, az újabbat persze nem próbáltam.

(#46527) Tido


Tido
aktív tag

Sziasztok!

Van egy régebbi gépem, amire Lubuntut szeretnék föltenni (16.04 LTS). A grafikus kártya nem jó benne, azt cserélnem kell, milyen grafikus kártyát tudtok ajánlani, ami nem szokott rendetlenkedni Linux alatt (PCI Expresszes)? Annyi funkciója kell, hogy legyen a kártyának, hogy vga-n tudja a full HDt. Nem lenne baj, ha lenne rajta HMDI is, de ez csak ha nem sokkal több. Lényeg, mivel, csak szárnyat bontogatok, alap, de megbízható kártya, minél olcsóbban. Nem fogok rajta játszani, stb.. :)

Előre is köszönöm a segítségeteket!
(topikban próbáltam keresni, de csak 2008as témába vágó találatom volt, az meg már kicsit idejemúlt)

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#46528) lev258 válasza Tido (#46527) üzenetére


lev258
veterán

Én javasolnám, hogy válassz ki néhányat az igényeidnek megfelelően, és azokról mondunk véleményt. Másrészt lehet, hogy egy régebbi, gyengébb géphez nem a legújabb videókártyák dukálnak (mondjuk az elmúlt másfél-két évet ne nagyon nézd).
Legközelebb pedig csak egy helyre írj. A másikat mindjárt törlöm.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46529) King Unique válasza Lathronos (#46525) üzenetére


King Unique
titán

Korábban már próbáltam a Manjaro KDE változatot és tényleg stabilabb volt maga a telepítés és a működése is, mint ennek a spanyol tákolmánynak... utóbbinál ez a Crunchy telepítő is egy vicc, totál bugos az egész.
Aztán valami miatt leszedtem, de nem emlékszem mért :F Mindenesetre köszönöm az ötletet, lehet nekifutok még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#46530) taylor67


taylor67
tag

Sziasztok,

Most tettem fel Debian Linux 8 (jessie) disztribuciót és nem működik az USB-s egér és billentyűzet.
Mintha USB sem lenne, mert látszik az egér alján, hogy nem világít az infra.
PS2 működik.

Hogy lehet működésre bírni?

(#46531) lev258 válasza taylor67 (#46530) üzenetére


lev258
veterán

BIOS-ban nincs valami USB-vel kapcsolatos opció?
Debian-on kívül próbáltál mást (Live-ban elegendő)?
Amikor a géped bekapcsolod, akkor történik valami infra fronton? Még azelőtt, hogy a rendszer elindulna.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46532) Istju válasza Lathronos (#46525) üzenetére


Istju
senior tag

Telepítsetek már légyszi arch linuxot. Ne manjarot és egyebeket, egyszer kell felrakni és atomstabil, soha nem csinál fagyást frissítés után, persze nyomon kell követni a frissítési megjegyzéseket, előfordulhat az, h frissítéskor manuális beavatkozás szükséges. Nekem már több mint 5 éve elegem lett ezekből a disztrókból. Igazából ha rám halgattok: Arch, esetleg Gentoo, vagy még esetleg debian. A debian vonalat én nem kedvelem.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#46533) taylor67 válasza lev258 (#46531) üzenetére


taylor67
tag

Igen, bootoláskor világít az infra.
Ahogy elindul a grafikus felület eltűnik.

(#46534) lev258 válasza taylor67 (#46533) üzenetére


lev258
veterán

Akkor most megnézhetnéd egy friss Ubuntuval is.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46535) vargalex válasza Istju (#46532) üzenetére


vargalex
félisten

Jól mondod.

Alex

(#46536) Tido válasza lev258 (#46528) üzenetére


Tido
aktív tag

Ezeket gondoltam jónak - belépő kategória, de úgy látom mindegyik tudja amit keresek:

http://www.edigital.hu/amd/msi-hd5450-1gb-ddr3-pcie-videokartya-p263031.html
http://www.edigital.hu/amd/asus-eah5450-sl-hm1gd3-l-v2-amd-1gb-videokartya-p373438.html

http://www.edigital.hu/nvidia/msi-n210-md1gd3h/lp-1gb-ddr3-pci-e-videokartya-p286026.html

ezeket támogatja, melyik márkát érdemes választani, és nvidia vagy amd?

köszönöm előre is :R

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#46537) lev258 válasza Tido (#46536) üzenetére


lev258
veterán

Én az AMD-re szavaznék. Lubuntunak bőven jó és semmi dolgod nem lesz a driverekkel.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46538) King Unique válasza Istju (#46532) üzenetére


King Unique
titán

Ha feltelepíted és beállítod helyettem, akkor ok. :) Viszont szerintem azt ne várja senki egy kezdőtől / kevésbé tapasztalt (Linux) felhasználótól, hogy mindent A-Z-ig bepötyögjön konzolban. Korábban próbáltam EZEN leírás alapján feltelepíteni, de már a partícionálásnál elakadtam... Nem igaz, hogy 2016-ban nincs egy OS-nek egy nyamvadt grafikus telepítője... :W

Na nálam ezért lesz inkább Manjaro. Mert egy olyan lemezen pláne nem fogok kísérletezni az Arch telepítéssel, ahol más oprendszerek, illetve fontos adatok is vannak.

[ Szerkesztve ]

(#46539) Rimuru válasza King Unique (#46538) üzenetére


Rimuru
veterán

Arch Linux meg mindig annak valo aki tudja hogy mit akar, es ezt hogy is kell megvalositani, nalad alapvetoen egyiket se latom. Az elmeleti tudasod megvan hw es sw szinten is, viszont utobbi esetben korlatolt mivel egy okoszisztemat ismersz jol es nem latom azt hogy igazan komolyan erdekelne egy masik. Nezelodsz ezzel-azzal, de csak a felszint kapargatod.
Ha valtoztatni szeretnel akkor allj neki a tanulosabb disztroknak, sok utanaolvasas kell, de hamar meg fogod erteni es meg a cli-hez is hozzaszoksz majd.

Egy ajanlas: virtualis gepen rakj fel rendesen (basic) archot, nezz utana minden parancsnak mire jo, hogy mukodik (probalgasd oket), ezt megismetelheted tobbszor is csak hogy szokd, elesben ne legyen gond. Ha ezzel megvagy akkor jon az igazi szop@s, talad ki mit es hogy akarsz (pl melyik DE), epitsd fel a rendszered ugy ahogy neked tetszik. Elso korben ez sok probalgatassal (idovel) jar (ezzel mar reszben meg vagy, mivel masik linux alatt neztel kulonbozo DE-ket), de a vegen egy olyan rendszert kapsz amin tudod hogy mi es miert van fent.
Ugyis leirasokat fogsz kovetni (ami nem baj), de folyamatosan jegyzetelj magadnak parancsokat, magyarazatokat (sajat szavakkal), stb
Ha szepen felszedted a sok tudast akkor mehet elesben is, nem fogod elrontani es mellesleg sokkal tobbet fogsz tudni errol a kornyezetrol is.
Termeszetesen ha valamit nem ertesz kerdezel a megfelelo topicban.

Vigyázat, csalok!

(#46540) ux1 válasza Istju (#46532) üzenetére


ux1
addikt

Igazad van. ☺️ +1

Nálam a szervereken Debian, az asztali gépeken Arch van.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#46541) spammer válasza King Unique (#46538) üzenetére


spammer
veterán

Arch needs an installer. Maybe a GUI installer?
Why would I not want to use Arch?
I am a complete GNU/Linux beginner. Should I use Arch?
Arch Linux Principles

(#46539) colomb2 erre +1

Jó dolog próbálgatni mindenféle disztrót (sokféle DE-t), de sokat tanulni ezekből nem lehet, főleg nem, ha 10-ből 9 valamilyen Ubuntu/Mint alapú, amiben ki lett cserélve egy téma meg egy ikonkészlet.

Persze ha nem érdekel mélyebben a téma, az is érthető, nincs azzal gond, csak ne az Arch-ot hibáztasd, mert nincs GUI installerje. Én sem hibáztatom a Gentoo-t, hogy mindent forrásból kell telepíteni, vagy az LFS-t, hogy mindent manuálisan kell telepíteni/felépíteni (ugyanis még csomagkezelője sincs). :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46542) taylor67 válasza lev258 (#46534) üzenetére


taylor67
tag

Az miért jobb nekem?

(#46543) lev258 válasza taylor67 (#46542) üzenetére


lev258
veterán

Elegendő Live módban. Abból kiderül, hogy a Debian hardvertámogatása van lemaradva, vagy egyéb gond van. BIOS-t megnézted?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46544) taylor67 válasza lev258 (#46543) üzenetére


taylor67
tag

A Biosban minden engedélyezve van.

(#46545) lev258 válasza taylor67 (#46544) üzenetére


lev258
veterán

Úgy értettem, van esetleg valami Legacy USB vagy bármilyen USB-vel kapcsolatos beállítás? Ezt próbáltad variálni?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46546) BoB válasza spammer (#46541) üzenetére


BoB
veterán

Mondjuk az LFS nem egy linux disztribúció (mint ahogy sokan hiszik), így nagyon hibáztatni nem is lehetne.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#46547) spammer válasza BoB (#46546) üzenetére


spammer
veterán

Igaz, az csak Lego + útmutató, pincelakó nördöknek. ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46548) Lathronos válasza Istju (#46532) üzenetére


Lathronos
őstag

A kötekedés áll legmesszebb a szándékomtól, csupán utalni szeretnék rá, hogy ezen topikban azok vannak többségben, akik még sosem láttak, használtak linuxot. Legelőször a használatát kell elsajátítani, megismerni a szerkezetét, működését, arra pedig rolling ágon egy Manjaro, ciklikus verziókhoz pedig Linux Mint/Ubuntu a legideálisabb. Aztán ha valaki többre vágyik akkor maga is megtalálja az utat a hardcore ághoz. Viszont a többség melyhez jómagam is tartozok, megelégszik azzal, hogy telepíti és működik, nem kell manuálisan konfigurálni órákig, napokig, hogy elérjük a tökéletességet. Lehet, hogy az Ubuntu béna és esetlen, lassú és csenevész, viszont netezésre, multimédiára szerintem bőven elegendő, vagyis mindarra amire egy átlag felhasználó vágyik. Szemléltetésképp egy F1 versenyző sem 500 LE-s szörnyetegen kezdi a tanulást 6 évesen ugyebár. Szépen fokozatosan fejlődünk, és aktuális mentális/fizikai képességeinkhez mérten választunk eszközt a tanuláshoz.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#46549) Pano válasza Lathronos (#46548) üzenetére


Pano
addikt

Nem tudom, de nekem pl gyorsabb egy linux mint, mint a Windows 10.
Minden a pillanat tört része alatt megnyílik, nem hiszem, hogy lenne értelme ennél nagyobb gyorsaságnak.
Windowst már pl abszolút eldobtam (fent sincsen) hamarabb mint gondoltam.
Sokkal produktívabban tudok tevékenykedni Linux alatt most már.

Most újítottam gépet, gondolkoztam, hogy veszek egy Windowst, de így már teljesen feleslegessé vált.

[ Szerkesztve ]

(#46550) King Unique válasza Rimuru (#46539) üzenetére


King Unique
titán

Azt elismerem, hogy Linux terén valóban felületesek is ismereteim. Viszont, ahogyan a másik fórumtárs is fogalmazott, nem mindenkinek van ideje / türelme / kedve leásni a legmélyére. Amihez általában hónapok / évek kellenek, hogy igazán elsajátítsa. Sokan szimplán csak használni akarnák a rendszert és nem megérteni bitre-bitre a működését. Ezt pl. egy Ubuntu jobban ki tudja elégeti, az Arch kevésbé, ennyi. Persze előbbinél is tanulni kell, néha beállítani, telepíteni ezt-azt, de azért az mégiscsak könnyebbb. Azért mondjuk a többféle leírás ugyanarra a probléma ott is zavaró tud lenni, lásd a flash kapcsán is megkavarodtam a múltkor. :D

(#46541) spammer: na igen, az oldalán sok minden fent van, csak éppen elég bogarászós. Illetve nyilván nem totál kezdőknek való és elvárható lenne hozzá az expert szint. De ugyanakkor, ha szinte minden más disztrónál tudnak GUI-s telepítőt csinálni, akkor azért itt is elvárható lenne. Persze nem kötelező, de akkor ne csodálkozzon senki, hogy főleg az újonnan érkezők mért a Mint / Ubuntu és társait választják inkább.

(#46548) Lathronos: +1

Azért a tanácsokat köszönöm, lehet majd a hétvégén virtuális gépen rápróbálok. :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.