Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47301) jaja1981 válasza lev258 (#47300) üzenetére


jaja1981
addikt

Köszi, kipróbálom.

Nincs tipikus fájlnév.
Van ahol csak annyi, hogy picture001*, de van olyan is, hogy marcika meggyet eszik a fán a szép tavaszi napsütésben*.

Szóval teljesen kész az egész. :)

És hogy csináljam? Letöltök valami Linux-ot, pendrive, elindítom, belépek a mappába és ott hol futtassam a parancsot?

[ Szerkesztve ]

(#47302) lev258 válasza jaja1981 (#47301) üzenetére


lev258
veterán

Windows alatt van több program is, ami megfelelően kiírja pendrive-ra a Linux telepítőt. Ha pedig arról boot-olsz, lesz lehetőség kipróbálásra telepítés nélkül.
Igen, pontosan ezt kell tenned. A mappába lépés és a parancs kiadása is a Terminál programban történik.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47303) bogil99


bogil99
aktív tag

Sziasztok!
Tud-e valaki abban segíteni, hogy Linux Mint Cinnamon 64bit-es rendszer alól hogyan lehet a T-Home TVGO cuccosát nézni. Találtam egy régebbi topicot, de az alapján eljárva a Wine nem bír el a Firefox beépülővel. Van-e esetleg valakinek erre ötlete?

[ Szerkesztve ]

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#47304) lev258 válasza bogil99 (#47303) üzenetére


lev258
veterán

Talán: [link]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47305) Rimuru válasza jaja1981 (#47301) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyebkent biztos hogy rossz a fajnev, nem csak windows alatt rossz? bar ez ki fog derulni ha elinditasz egy live rendszert,

Vigyázat, csalok!

(#47306) jaja1981 válasza Rimuru (#47305) üzenetére


jaja1981
addikt

Júzer szerint Linux alatt minden csodás.
De a win ugye nem támogat speciális karaktereket a fájlnevekben, könyvtárakban.

(#47307) CPT.Pirk válasza jaja1981 (#47306) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem kizárt, hogy ha futtatsz egy chekdisk-et, az kijavítja a fájlneveket.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47308) lev258 válasza CPT.Pirk (#47307) üzenetére


lev258
veterán

Ext fájlrendszeren nehéz lesz.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47309) CPT.Pirk válasza lev258 (#47308) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt hittem már át vannak dobva ntfs-re. Most akkor egy ext olvasó driver fel van rakva Win7-re?

Akkor először szerintem a robocopy-t kellene megpróbálnia a mappákra a cmd-ben.

robocopy melyik_mappát hova /E

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47310) toBIN


toBIN
tag

Ha Rufus-al csinalok egy GPT telepito lemezt, az hol tarolja a Grub-ot? Csak mert olyan problemam van, hogy 64 bites rendszert kell telepitenem egy 32 bites UEFI-re, es a telepites vegen mindig grub telepitesi hibat kapok.

Kubuntu 16.04.

A hiba:

GRUB Installation Failed: The 'grub-efi-ia32' package failed to install into /target/. Without the GRUB boot loader, the installed system will not boot

(#47311) jaja1981 válasza CPT.Pirk (#47309) üzenetére


jaja1981
addikt

robocopy nem nyert.
Felvillan, de nem másol.

És igen, ext fájlrendszer van a vinyón.

NTFS-en sem tud a TotalCommander átnevezni *-os karaktert.

[ Szerkesztve ]

(#47312) CPT.Pirk válasza jaja1981 (#47311) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor live linux alól másold át a gépedre a mappákat. Ha már egyszer átkerül ntfs-re, akkor talán egy checkdisk azon a partíción megoldja a fájlneveket. Ha nem, akkor még mindig próbálkozhatsz valami scriptet csinálni erre Linux alatt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47313) jaja1981 válasza CPT.Pirk (#47312) üzenetére


jaja1981
addikt

Na próbáltam live linux-ot.
Valami Silux vagy mit. A SCSI betöltésekor hibát írt ki és nem töltött tovább.
Mit ajánlotok live linux-nak ami betölt?
2 SCSI vezérlő van a gépben, egyiken HDD-k, abból 2db RAID 0-ban, a másikon meg a DVD és arról boot-ol a CD.

Csak azt látom megoldásnak, hogy linux alatt kivenni a csillagokat valahogy. A csillag nélküli mappákat és fájlokat minden további nélkül kezeli a win7.

(#47314) lev258 válasza jaja1981 (#47313) üzenetére


lev258
veterán

Én még nem hallottam arról.
Ubuntu Mate esetleg? Linux Mint Cinnamon?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47315) jaja1981 válasza lev258 (#47314) üzenetére


jaja1981
addikt

Jó kipróbálom.
Google ezt dobta ki először. :)

(#47316) #59070464


#59070464
törölt tag

Megoldhato lenne valahogy zenet streamelni Qobuz account-al? Esetleg Tidal-al. A cmus kedvemre valo zenelejatszo, de nala csak Spotify supportot lattam a spotify-dl extension-el. Nem szeretnem a web player-t hasznalni es a sajat klienset sem hasznalnam, ha lenne neki.

(#47317) #59070464 válasza #59070464 (#47316) üzenetére


#59070464
törölt tag

Egyebkent nem ragaszkodom a cmus-hoz. Barmilyen cli megoldas erdekel. Illetve meg annyit tennek hozza, hogy ami a Parabola GNU/Linux-libre (Arch) csomagkezelojebol elerheto.

(#47318) Damateo


Damateo
aktív tag

Üdv,
Adott raspberry (Openmediavault rendszerrel) amit torrentezni és fájlokat tárolni szeretnék használni.
Kellene egy megoldás arra hogy, az itthoni hálózatról lássam és tudjam használni azt a meghajtót.
Valami egyszerű hogy barátnőm is tudja használni.

(#47319) toBIN


toBIN
tag

Ha a telepito megall a "Detecting hardware" (nem tortenik semmi orak ota), resznel akkor mi a teendo?

Linux Mint 18

(#47320) Istju válasza Damateo (#47318) üzenetére


Istju
senior tag

Samba. Van az OMV-ben, csak használni kell.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#47321) Merula Alba


Merula Alba
tag

Sziasztok.
A Linux Mint fórumban nem kaptam választ a kérdésemre, ti tudtok adni valami tanácsot? Esetleg megoldást? :D

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#47322) CPT.Pirk válasza Merula Alba (#47321) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A zöldbe kell dugni az oldalsó hangszórók vezetékét, az biztos. A center tippre a fehér aljzat lesz, de nem ismerem fel ezt az X-Fi típust, majdnem mindnek aranyozott csatlakozója van.

Lehet valami felxijack izét kell bedugni oda, mert valszeg egyben az spdif kimenete is az, a center csatija meg közösíthette a kimeneteket ami nem egészséges.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47323) Damateo válasza Istju (#47320) üzenetére


Damateo
aktív tag

Gyakorlatilag Linux és Linux között lenne a kommunikáció. Még nem használtam ilyen jellegű programot.
[link] ez a leírás pontos, vagy keresek frissebbet? Esetleg tudtok ajánlani valamit?

(#47324) Rimuru válasza Damateo (#47323) üzenetére


Rimuru
veterán

NFS?

Vigyázat, csalok!

(#47325) Merula Alba válasza CPT.Pirk (#47322) üzenetére


Merula Alba
tag

Az a legnagyobb bajom hogy nagyon halk, nem tudok már semmit kitalálni hogy mi lehet a baja.... :U
A mély hang nélkül még valahogy meglennék... de a vezetékes hangerőszabályzó sem reagál.... :U :W

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#47326) lev258 válasza Merula Alba (#47325) üzenetére


lev258
veterán

alsamixer, pavucontrol volt már?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47327) CPT.Pirk válasza Merula Alba (#47325) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ennél kicsit több infó kellene.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47328) Merula Alba válasza CPT.Pirk (#47327) üzenetére


Merula Alba
tag

Amint mondod hogy milyen infó kell már kapod is. ;)
Az Alsa és társai már megvoltak, ott is minden rendben van. Nekem úgy tűnik legalábbis. :U

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#47329) Merula Alba válasza Merula Alba (#47328) üzenetére


Merula Alba
tag

Megoldódot ! ! ! :)) :C
Egy rossz kábel volt az oka, mindvégig jól szólt, csak nem engedte át a jelet, vagy mi!!? :F
Mindenesetre köszönök mindent. :R

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#47330) CPT.Pirk válasza Merula Alba (#47329) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valahogy éreztem, mikor mondtad, hogy a sima hangerő állítás se stimmel csak kevés volt az infó a végkövetkeztetéshez. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47331) agy73p


agy73p
senior tag

Windows 10 mellé telepíteni (lecserélni) linux disztrót, okozhat problémákat a win7-es képest?
Ha volt már a kérdés, akkor elnézést kérek.

(#47332) mttssz válasza agy73p (#47331) üzenetére


mttssz
senior tag

Ki kell kapcsolni a windowson belül a fast startupot, de ennyi.

(#47333) CPT.Pirk válasza mttssz (#47332) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azzal is működnek, nekem is úgy van a laptopon Chakra a Win10 mellett.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47334) Rimuru válasza CPT.Pirk (#47333) üzenetére


Rimuru
veterán

Viszont akkor nem tudod rw felcsatolni az ntfs fajtrendszert.

Vigyázat, csalok!

(#47335) CPT.Pirk válasza Rimuru (#47334) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ohh én összekevertem, a hibrid sleep-re gondoltam!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47336) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Elnézést ha már kérdezték előttem,de érdemes Mint Cinnamon 17.3-at,18-ra frissíteni?

Köszönöm előre is!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#47337) bogil99 válasza lev258 (#47304) üzenetére


bogil99
aktív tag

Kösz. Ezt ismertem.
Sajnos összeomlik a Firefox...

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#47338) lev258 válasza Normi™ (#47336) üzenetére


lev258
veterán

A frissítést is csak hónapok múlva tudod megtenni. Az eddigi vélemények alapján nincs benne igazi újdonság, az eddigieket csiszolgatták. A Mint fórumban többet olvashatsz róla.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47339) toBIN


toBIN
tag

Egy nagy szivessegre lenne szuksegem. Touchscreen drivert keresek a Chuwi Vi10-es tabhoz (talaltam is), csak epp egy szot sem ertek abbol, amit csinalnom kellene.

Itt az elso oldal, ami ide iranyit a Vi10 specifikus cuccok miatt. De innen most hogy tovabb? Mit is kellene csinalnom? Veszek egy csokit annak aki le tudja irni emberi nyelven

Ubuntu 16.04.1

(#47340) lev258 válasza toBIN (#47339) üzenetére


lev258
veterán

Lehet, idővel itt is kapsz segítséget, de van Haladó topik is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47341) Normi™ válasza lev258 (#47338) üzenetére


Normi™
őstag

Értem,köszönöm szépen a válaszod!!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#47342) Lathronos válasza Normi™ (#47341) üzenetére


Lathronos
őstag

Meg van egy Linux Mint közösségi oldal is.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#47343) agy73p válasza mttssz (#47332) üzenetére


agy73p
senior tag

Köszönöm szépen.

(#47344) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Van egy ssd-m, azon van a testing debianom a /home-mal együtt. Szeretnék majd mellé feltenni egy archlinuxot. Kérdés, hogy lehet-e shrinkelni live-ról a debian-t, és csinálni a felszabadított területen egy második partíciót, vagy ez ssd-n nem megoldható?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#47345) CPT.Pirk válasza Apollyon (#47344) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mindent lehet, az SSD nem különbözik semmiben a fizikai működését kivéve egy átlagos háttértártól. Csak tegyél fel egy rendes partíciónáló progit a live rendszerre aztán csinálhatod is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47346) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az amd a88 chipset támogatottsága rendben van linux alatt? Mert azt tapasztalom, hogy a jelenlegi a780 alaplapnál nem csak a vga támogatottsága gyenge, hanem már egy egyszerű fáljmásolás is annyira leakasztja a gépet, hogy nehéz mellette bármi mást csinálni.

(#47347) lev258 válasza kenguru99 (#47346) üzenetére


lev258
veterán

Melyik rendszer?
A chipset annyira nem lényeges, inkább a proci és a VGA. Merevlemez/RAM teszt volt már?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47348) #59070464


#59070464
törölt tag

Mivel tudnek cli-ben(!) egy only Linux multiboot pendrive-ot csinalni, ahol ha valamibol van friss verzio, csak a megfelelo helyre kell tennem az uj .iso-t? Ennek lenyege az lenne, hogy tobb distro lenne egy drive-on, de egy friss distro miatt nem szeretnek a tobbihez hozzanyulni, csak frissiteni a meglevot. Tetoznem, hogy titkositani szeretnem a pendrive-t. Elofordulhat, hogy olyan gepben bootolnek vele, amiben nincs HDD/SDD. Kivitelezheto? Distrokon kivul mas nem lenne a drive-on. Eleg egy kis iranyadas, a tobbit megoldom. Tobb megoldas is erdekel!

(#47349) Rimuru válasza #59070464 (#47348) üzenetére


Rimuru
veterán

Fogsz egy rendszerbetoltot ami tud iso-t bootolni es kesz.
Legszerubb talan a grub2, azzal instant tudod titkositva is hasznalni.
Tehat roviden: pen formaz -> titkosit -> grub telepit -> conf letrehozas -> iso masol -> orulunk. ennyi eleg lesz? ;)

Szerk: egy "kis" segitseg, [grub], [Multiboot USB drive] + jobbra a "Related articles".

cli-ben(!) reszt pedig nem tudom ertelmezni, ki az aki nem abban csinalna ilyesmit? ;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#47350) kenguru99 válasza lev258 (#47347) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Ha elmondod hogyan kell csinálni, lefuttatom a teszteket. De figyelembe véve, hogy windows alatt nincs sebesség probléma, nem valószínű, hogy a géppel van a baj.
Ubuntu mate 16.04

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.