Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) Mezga Aladár válasza Rimuru (#46400) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem. Akkor elméletileg az üres helyet is rögzíti az image-ben.
Valahol el kell kezdeni. :)

(#46399) Tim82 Olvasom. Vicces de van neki penről futó rendszere, ami linux.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#46402) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#46401) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Meg van a megoldás. Ha a linuxos lemez kopit használom akkor kiírja h., a boot szektor nem lesz jó.
Megyek programot keresni.
THX mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#46403) Rimuru válasza Mezga Aladár (#46402) üzenetére


Rimuru
veterán

ArchWiki
Ha csak a boot sector kell akkor gorgess kicsit feljebb.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#46404) King Unique válasza Mezga Aladár (#46402) üzenetére


King Unique
titán

Azért a Windowsra való partícionáló és egyéb programoknak általában korlátolt / xar az ExtFs támogatása... pl. a legtöbb partícionáló program névlegesen ugyan tud Ext2/3/4-re formázni, de a gyakorlatban a legtöbb csak elrontja... percekig csinálnak egy gyorsformázást és utána egy Linux vagy nem csatolja fel a partíciót, vagy csak read-only módban.
Rendszermentésére amúgy a Systemback nem jó Linux alól?

[ Szerkesztve ]

(#46405) Mezga Aladár válasza Rimuru (#46403) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hú ez nagyon kínai. :B Én ezt a disztrót használom, és itt nem mindig működnek úgy a dolgok mint a nagy rendszereken.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#46406) Normi™ válasza Normi™ (#46341) üzenetére


Normi™
őstag

Sajnos ismét előjött a probléma és már nem értem miért,pár napig működött,most újra nem. :(((

Valakinek esetleg valami szemet szúr? Mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46407) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Tény, hogy egy öregecske Lenovo laptopot (R61i, 8932GNG) használok, amin Mint fut, viszont az mennyire normális, hogy egy Google Maps is iszonyatos akadozások árán működik csak, a Street View esetén akár 15-20 másodpercet kell várni, mire kirajzolja, amit szeretne? Persze ez csak egy példa, minden más, ami egy kicsit összetettebb, nagyon akadozva megy csak.

Arra gondolok, hogy az integrált Intel VGA adapterhez nem kellene valamilyen saját driver? Vagy éppen ez az, hogy nem a sajátot kellene használnia? Mint mondjuk az Ati vagy az Nvidia VGA kártyák esetén? Van valami javaslat erre, azon túl, hogy vegyek jobb gépet? :) Persze az is válasz, hogy ez ennyit tud, békéljek meg vele.

Lehet, hogy nagyon bugyuta kérdés, de azért egy próbát megér... :)

Köszönöm, szép napot nektek!

[ Szerkesztve ]

(#46408) Cyrin


Cyrin
addikt

Múltkor volt szó a felhő tárhelyekről linux alatt. Mivel hivatalos google drive kliens még mindig nincs, a grive2 pedig nem működött nálam jól, én az insync-et használom erre, ami viszont fizetős, de most 3 napig igyenesen regisztrálható, ha valakit érdekel.

https://www.insynchq.com/free

(#46409) CPT.Pirk válasza Normi™ (#46406) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak találgatok, ugye a routeren engedélyezve van az UPnP? Illetve gondolom a router firmware a legújabb.

wopi: az intelhez csak egy driver van, most is azzal megy. Ha egyébként glxgears meg egyszerűbb játékok mennek, akkor valami egyéb gond lesz, pl. hiányzó opengl támogatás. Böngésző alól nézed? Ha igen akkor melyik alól, valamint megnéznéd másik alatt is? Lehet a böngésződön keresztül nem tudja használni a 3D gyorsítást.

Az intel esetében amúgy pl. új Mesa-t tudsz fordítani magadnak ami hoz némi előrelépést sebesség terén, de annyira nem egyszerű és kicsit hosszadalmas, ezt nem javasolnám.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46410) vargalex válasza Normi™ (#46406) üzenetére


vargalex
félisten

Routeren forward-oltad a 60000-es portot (TCP és UDP protokollon)? Ha igen, akkor biztos, hogy nem változott a PC IP címe? Ilyenkor érdemes a routeren statikus lease-t beállítani.
Ha a fentiek rendben vannak, akkor a www.canyouseeme.org-on a 60000-es portot check-elve mit mutat? Természetesen úgy, hogy fut a transmission.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#46411) wopi válasza CPT.Pirk (#46409) üzenetére


wopi
aktív tag

Firefoxot használtam, ott tapasztaltam ezt a hibát. Glxgears stabilan 60 FPS-el "pörög". Feltettem a Chrome-ot, és láss csodát... Megy minden, ahogyan kell. Érdekes, de akkor a FF-al lehet valamilyen gond.

Köszönöm a tanácsodat! :)

(#46412) CPT.Pirk válasza wopi (#46411) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Úgy néz ki, hogy csak meg kell engedni neki és ott is fog menni: http://en.librehat.com/blog/force-enable-hardware-acceleration-in-firefox-on-linux/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46413) Normi™ válasza CPT.Pirk (#46409) üzenetére


Normi™
őstag

Igen,az engedélyezve volt.

vargalex :

Nem volt sajnos megnéztem,viszont akkor nem értem,hogy napokig miért volt nyitva a port,és mától miért nem..mindegy.

Itt tartok a nyitásban,ha nem nagy kérés és nem nagyon "off" akkor segítsetek kérlek mert ehhez annyira nem értek.Nem teljesen tudom,hogy hova mit kell írni.Köszi :B

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46414) vargalex válasza Normi™ (#46413) üzenetére


vargalex
félisten

Nem találkoztam még ezzel a típusú eszközzel, de szinte biztos, hogy nem a Management interface-ről kell forward-olni. Milyen lehetőségek vannak még a WAN connection-nál?

LAN host IP: a PC-d IP címe.
WAN port range: 60000-60000
LAN host port range: 60000-60000

Persze az UPnP is jó lehet, de én azt nem szeretem, mert akkor bármilyen alkalmazás tud magának port forward-ot kérni.

Alex

(#46415) Normi™ válasza vargalex (#46414) üzenetére


Normi™
őstag

Máshol nem nagyon találok port nyitási lehetőséget.Itt tartok :

Szerk: Közben látom,hogy nem jó ip címet írtam be,de sajnos a jóval sem működik.A wan host ip range-t nem tudom,hogy mi sajnos.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46416) vargalex válasza Normi™ (#46415) üzenetére


vargalex
félisten

Pedig elvileg, ha a LAN Host IP-hez a PC-d IP címét írod, akkor jónak kellene lennie.

A WAN Host IP range gondolom így jó, de megpróbálkozhatsz a 0.0.0.0-255.255.255.255-el is.

Alex

(#46417) Normi™ válasza vargalex (#46416) üzenetére


Normi™
őstag

Sikerült!Köszönöm szépen a sok segítséget és elnézést az "off"-ért! :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46418) guppi2


guppi2
tag

Sziasztok
Felraktam a Minecraft -ot de nem tudom elindítani és ezt írja ki .: This application requires a Java Runtime Enviroment 1.6.0
Ha leokézom akkor megnyitja ezt az oldalt : [link]
Valakinek van valami ötlete?
Már feltettem a java 8-at de így sem működik.

(#46419) lev258 válasza guppi2 (#46418) üzenetére


lev258
veterán

Próbáltad Terminálból indítani?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46420) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#46405) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem túl elegáns, de könnyebb volt a rendszert újratelepíteni. :B

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#46421) guppi2 válasza lev258 (#46419) üzenetére


guppi2
tag

Hogyan kell terminálból indítani?

(#46422) BoB válasza guppi2 (#46421) üzenetére


BoB
veterán

java -jar /eleresi/utvonal/fajl.jar

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#46423) guppi2 válasza BoB (#46422) üzenetére


guppi2
tag

java -jar /'/home/krisz/Asztal/Minecraft.desktop'.jar
ez így jó?

(#46424) BoB válasza guppi2 (#46423) üzenetére


BoB
veterán

Nem.

Keresd meg a Minecraft.jar -t.

Ha abban a könyvtárban adod ki a parancsot, akkor:
java -jar ./Minecraft.jar

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#46425) guppi2 válasza BoB (#46424) üzenetére


guppi2
tag

Ez windows-os verzió és Vine -al telepítettem

(#46426) lev258 válasza guppi2 (#46425) üzenetére


lev258
veterán

Akkor szerintem nincs több kérdés, csak egy.
Miért? :F

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46427) guppi2 válasza lev258 (#46426) üzenetére


guppi2
tag

Mert ezt nem lehet így elindítani?

(#46428) lev258 válasza guppi2 (#46427) üzenetére


lev258
veterán

Fogalmam sincs, hogy el lehet-e. Viszont az biztos, hogy először a Wine alá kellene felvarázsolni a Java-t. Az meg nem tudom, lehetséges-e.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46429) guppi2 válasza lev258 (#46428) üzenetére


guppi2
tag

Akkor ez uninstall , és jar -ost telepítsek?

(#46430) lev258 válasza guppi2 (#46429) üzenetére


lev258
veterán

Miért a Windows-os változatot akarod futtatni Linuxon?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46431) guppi2 válasza lev258 (#46430) üzenetére


guppi2
tag

Mert a linuxot csak nemrégen telepítettem fel előtte windowsom volt
És csak most ismerkedem vele.
Meg az volt meg nekem.

[ Szerkesztve ]

(#46432) lev258 válasza guppi2 (#46431) üzenetére


lev258
veterán

Ha ezt az utat akarod járni, akkor csak itt lelhetsz segítséget. [link]
Azt viszont ki kell emelnem, a Wine nem egy ingyenes Windows.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46433) BoB válasza guppi2 (#46431) üzenetére


BoB
veterán

Akkor töröld. És tötltsd le a minecraft oldaláról.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#46434) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!

Segitséget kérek. Hoztak hozzám egy laptopot, amire win10et szerettek volna telepíteni, de valamiért nem sikerült. Előtte még ubuntu volt rajta, de ugye most a win felülírta a boot szektort, mindent és nem indul. Ha elindítom az ubi telepítőt, a lemez kezelése résznél van vagy 6 partició,pedig előtte csak 2 volt, ha minden igaz, a telepítő pedig azt irja nincs operációs rendszer...Valahogy vissza lehet állítani a linuxot? Vagy esetleg live módban van valami adatmentési lehetőség?
(mert ugye menteni luxus :((( )
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#46435) Flowtation válasza Flowtation (#46434) üzenetére


Flowtation
őstag

Bocsi az lemaradt:
Live alól a gparted a következőket látja: sda1-4 ig:
1: basic partition
2: EFI system part.
3: Microsoft reserved partition
4: Basic data part, ez a legnagyobb

Ezek előtt csak két partíció volt, egy / és egy swap, meg volt egy felcsatolt meghajtó, azon voltak az adatok, azt mondták nekem.

Tehát valszeg a win telepítő felül is írta a partíciós táblát...Van valami mód a visszaállításra?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#46436) cigam válasza Flowtation (#46435) üzenetére


cigam
félisten

Annak kakukk. Megpróbálkozhatsz adathelyreállító programokkal, pl testdisk, de újrapartícionált lemez némileg telepített windows-al elég sok pusztítást végezhetett.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46437) Flowtation válasza cigam (#46436) üzenetére


Flowtation
őstag

ehh...sejtettem.
A testdisket nem bírtam elindítani a gparted live-ról, most éppen a hirens boot cd-vel próbálkozom.
Ha esetleg újrarakom az ubit, (persze ahhoz particionálni kell) akkor lehet még valamennyi adatot visszaszerezni?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#46438) bear_ válasza Istju (#46314) üzenetére


bear_
aktív tag

Ez gondolom a directx alóli egérkezelésre vonatkozik. Aminek a problémémhoz közel lehet, az az USB freki.
Illetve ezt találtam még, de nekem nem nincs "evhz", itt el is akadtam.

(#46439) King Unique válasza Flowtation (#46435) üzenetére


King Unique
titán

Ha a live telepítő mutatja a partíciókat, azokat - vagy legalábbis amelyiken adat volt - fájlkezelőben nem lehet felcsatolni? Ha újratelepíted a GRUB-ot a lemezen (összefoglaló vége), akkor sem bootol be az Ubuntu. Vagy a Windows telepítőt elindítva és abban a javítást választva?
Na meg itt az sem mellékes, hogy milyen a gép, milyen módban bootol: Legacy | UEFI? Lehet a telepítőt nem annak megfelelően írták ki pendrive-ra, vagy elállítottak valamit és azért nem ment. Na meg, ha UEFI-s gép, akkor Secure Boot és egyebek is bekavarhatnak dual-boot esetén.

[ Szerkesztve ]

(#46440) spammer válasza Flowtation (#46437) üzenetére


spammer
veterán

"Ha esetleg újrarakom az ubit, (persze ahhoz particionálni kell) akkor lehet még valamennyi adatot visszaszerezni?"

Valamennyit talán, de gondolom eléggé fontos, hogy mennyi az a valamennyi. :) Amíg nem mentetted le az adatokat, addig ne telepíts semmit, és még véletlenül se formázz/particionálj, mert csak a saját magaddal szúrsz ki.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46441) Flowtation válasza King Unique (#46439) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Sajnos live alól már az új partíciókat mutatja. Azokat amiket leírtam előbb, abbol az sda1 ntfs, a többi ismeretlen. Az sda4 lenne érdekes szerintem, mert az 930 Gb. Most elindítottam a hirens boot cdt, ott a partition editorban a device menüpont attempt data rescue fut, de elemzi a lemezt, ami sokáig tart...lehet éjszakára úgy hagyom.
Megnéztem a pendrive-ot, amin a win telepítő van. Szerintem ufei-s, mivel a legacy mód engedélyezve volt, de úgy nem bootolt a win telepítő, amit engedélyeztem az uefi bootot, elindult, de ott már nem volt választási lehetőség pl, particionálásra, hanem egyből a fájlok másolása indult el. Szerintem itt akadtak el.
Ezt a grub újratelepítést megnézem, köszi

spammer:
Persze, nem akarok addig csinálni semmit, amig van egy kis esély. Igazából képek amik fontosak, a többi film volt, de az pótolható.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#46442) Lathronos válasza Flowtation (#46441) üzenetére


Lathronos
őstag

Felejtsd el. Az össze vissza partícionált/formázott HDD-t talán a Kürtnél vissza tudják állítani(arany áron dolgoznak) eredeti állapotára minimális veszteséggel, de hogy mezei adat-visszaállító szoftverekkel nem jutsz semmire, az tuti. Sajnos azok az adatok az örök bitmezőkre költöztek.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#46443) Flowtation válasza Lathronos (#46442) üzenetére


Flowtation
őstag

Hát akkor mindegy. Most kaptam az infót, h elvileg a képek megvannak, uh akkor megy rá egy új telepítés, aztán meglátjuk mi lesz. Végül is getdataback-el régebben szedtem vissza adatokat.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#46444) King Unique válasza Flowtation (#46441) üzenetére


King Unique
titán

Telepítésnél az alsó opciót választva behozható a manuális partícionálás. Ott pedig nyilván kiválasztható, hogy melyik partícióra kerüljön a rendszer.
Adatvisszaállításra, ha a HBCD nem jön be, akkor lehet más live tool sem boldogul vele. Bár aszem lehet dd-vel is menteni, de azt nem próbáltam még. Főleg Windowsra van egy rakás program, de a jobbak fizetősek. Ha csak sima gyorsformázás történt, akkor általában simán visszahozhatók az adatok. De, ha új adatokkal lett felülírva a lemez (egy része), vagy új partíciós tábla került rá, akkor már problémásabb... Esetleg, ha van plusz belső / külső HDD, akkor a meglévő lemezről lehetne egy lemezképet csinálni és azt később tovább lehetne boncolgatni.

[ Szerkesztve ]

(#46445) wopi


wopi
aktív tag

Szép napot! :)

Linux mint alatt a következő a problémám. Túl vagyunk az adóbevalláson, ezért jött egy buta ötlet, töröltem az abevjavahoz tartozó mindenféle mappát, fájlt, ami a saját home könyvtáramban volt. Tudom, hülyeség volt... Most viszont nem indul a Mate, jelszó megadása után azt kapom, hogy /etc/mdm/Xsession: 23: .: Can't open /home/user/.profabevjava.

Hogyan tudnám ezt megoldani? Parancssoros környezetben megnéztem a megadott fájlt, de nincs semmi, ami erre a fájlra, mappára hivatkozna.

Köszönöm!

(#46446) wopi válasza wopi (#46445) üzenetére


wopi
aktív tag

Tárgytalan, elég volt létrehozni magát a fájlt, és továbbment...

Sorry!

(#46447) spammer válasza wopi (#46446) üzenetére


spammer
veterán

Akkor most nézz körül, nem-e akarja a rendszer azt a crapware abejavát automatikusan indítani vagy valami, mert az egyáltalán nem normális, hogy ilyen dolog miatt el sem akar indulni a GUI.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46448) wopi válasza spammer (#46447) üzenetére


wopi
aktív tag

Nem tűnik fel, hogy bármi akarná indítani, nem ugrik fel egyéb hibaüzenet, stb...

Lett volna az abevnek egy szabályos eltávolítása, csak én voltam barbár?

(#46449) lev258 válasza wopi (#46448) üzenetére


lev258
veterán

Hogyan raktad fel és hova?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#46450) wopi válasza lev258 (#46449) üzenetére


wopi
aktív tag

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.