Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) CPT.Pirk válasza korobi (#33250) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Próbáld ki, hogy először törlöd az egész cache-t:

sudo pacman -Scc

majd csinálsz egy teljes frissítést a -Syyu -val.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33252) korobi válasza CPT.Pirk (#33251) üzenetére


korobi
aktív tag

már próbáltam ezt is. szitu ugyan az.

(#33253) CPT.Pirk válasza korobi (#33252) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor nem nálad van a hiba.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33254) _Dumber_ válasza korobi (#33243) üzenetére


_Dumber_
őstag

Szedd le ezt a két csomagot, majd -Syu, aztán rakd vissza. Csak tipp, de én ezt lépném most.

[ Szerkesztve ]

(#33255) korobi válasza _Dumber_ (#33254) üzenetére


korobi
aktív tag

ezt is próbáltam. leszedtem a pacmanxg-t és nem is tudom visszatenni már.

kap egy másik rendszert majd. :))

(#33256) wopi


wopi
aktív tag

Szerintetek milyen rendszerrel érdemes próbálkoznom a laptopomon? Lenovo Thinkpad R61i (Intel Core2Duo 2 Ghz, 2 GB RAM, Intel VGA). Ubuntu nem tetszik Unity felületével, Mint tetszett, de pl Youtube lejátszásnál meg-megakad. Vagy esetleg az, hogy egy-egy oldal beakad, az a kevés RAM, és az integrált VGA-nak köszönhető?

Mit tanácsoltok? Szeretem a linuxot, bár Win8 is hasonló sebességet produkál, mint egy Mint. :)

Köszönöm a tanácsokat, és persze az eddigi kérdéseimre adott válaszokat!

(#33257) CPT.Pirk válasza wopi (#33256) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

HTML5, vagy flash alatt akad meg a Youtube? Ennél gyengébb céges gépeb is jól megy a Yt egy KDE-s Debian alatt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33258) wopi válasza CPT.Pirk (#33257) üzenetére


wopi
aktív tag

Ilyen mélységben nem foglalkoztam a kérdéssel, mivel meg voltam győződve, hogy a gépem kevés ehhez, valami nagyon visszafogja. :B :W

Honnan is tudhatom meg ezt az infót, és hol tudom ezt módosítani esetleg?

(#33259) Vidual001 válasza wopi (#33256) üzenetére


Vidual001
tag

Biztosan nem a géped gyenge hozzá. Acer Aspire 3100-ason (2GB Rammal) teljesen hibátlanul mennek a netes oldalak. Mint 17.1 van rajta, és még az online nézhető filmek is profin mennek rajta.

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33260) CPT.Pirk válasza wopi (#33258) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

https://www.youtube.com/html5

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33261) wopi válasza CPT.Pirk (#33260) üzenetére


wopi
aktív tag

Meglesem, köszönöm szépen!

Más kérdés: Milyen böngészőt ajánlotok? Chrome, Firefox? Esetleg más? Vagy ez csak ízlés kérdése, egyik sem jobb a másiknál?

(#33262) _Dumber_ válasza korobi (#33255) üzenetére


_Dumber_
őstag

Van még egy lehetőség..

A /etc/pacman.conf -ben a repók mellé beírod a következőt sort "SigLevel = Never". Ezzel nem ellenőrzi az aláírást. Nem tudom a szakik ehhez mit szólnak de egy próbát megér.

pl:
[extra]
Include = /etc/pacman.d/mirrorlist
SigLevel = Never

[ Szerkesztve ]

(#33263) CPT.Pirk válasza wopi (#33261) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én mindig is Firefoxot használtam, mindenféle számítógépen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33264) korobi válasza _Dumber_ (#33262) üzenetére


korobi
aktív tag

na ezt még kipróbálom majd, csak már most használatban van a noti.
visszajelzek majd :)

(#33265) Vidual001 válasza CPT.Pirk (#33249) üzenetére


Vidual001
tag

Kac-Kac, és tényleg eltűnt a "keret" :)
Köszönöm szépen a segítséget! :)

League of Legends-et próbálgattam eddig szórabírni, de mindig elakad. Miután kész a karakterválasztás, és új ablakot nyitna, hogy betöltsenek a játékosok, na ez az ablak soha nem nyílik meg. Kérdeztem más fórumokon, ott nem adtak rá választ. :(
Ezért próbálom meg itt, hátha.. :)

Metin2-vel úgyszint szenvedek, a Gameforge Live ablak megnyílik, de nem jön be rajta semmi, csak 1 sötétkékszínű háttér.

Két kérdésem lenne.
Az egyik: opengl-t és a 3D támogatást hogyan tudom leellenőrizni?

Illetve a másik:
A minialkalmazásoknak (pl, hogy az asztalon tartott mappákat oldalra/fentre, egy láthatatlan helyre tegye) mi a pontos nevük?

Előre is köszönöm a választ! :R

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33266) wopi válasza CPT.Pirk (#33263) üzenetére


wopi
aktív tag

Oké, köszi! :) Másik érzékeny pont pl Facebook szokott lenni. Ha már túlságosan lefelé görgettem, akkor már elkezdünk akadozni. Illetve ha mondjuk úgy adódik, hogy arra adom a fejem, hogy egy flash alapú játékot indítsak el, akkor az sem a legjobb teljesítménnyel fut. Jól gondolom, hogy a flash-es cuccokkal nincs mit tenni, ha esetleg elkezd lassulni?

Elnézést a sok buta kérdés miatt! :B :R

(#33267) lev258 válasza Vidual001 (#33265) üzenetére


lev258
veterán

glxinfo|grep OpenGL

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33268) Vidual001 válasza lev258 (#33267) üzenetére


Vidual001
tag

Ezt a választ kaptam, valami rendellenes/javításra szoruló infó?

A context flags pontosan mit tesz?

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33269) lev258 válasza Vidual001 (#33268) üzenetére


lev258
veterán

Szerintem ez teljesen rendben van, a zárt driver azt teszi, amit kell neki. A Wine adatbázisát érdemes böngészned tippekről, trükkökről, leírásokról. A Wine nem mindenható, de szerintem az említett játékok egészen jó minősítést kaptak.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33270) Vidual001 válasza lev258 (#33269) üzenetére


Vidual001
tag

Igen, tudom azthiszem mindkettő Gold-os, viszont a minősítés régebben készülhetett, mert már (képek és videók alapján) mindkét játék kliense változott.

Itt a második hozzászólóval azonos a problémám, de ő sem kapott még választ. :(

Metinről pedig ezt a leírást találtam, de sajnos nem nagyon szeretne nálam működni :(

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33271) lev258 válasza Vidual001 (#33268) üzenetére


lev258
veterán

Egy tippet azért adnék kiindulásnak. A Wine alapvetően a rendszerednek megfelelő "virtuális környezetet" hoz létre (32 biteset, illetve 64 biteset). A programok jó része viszont a 32 bites környezetet szereti (gondolom ez jobban kidolgozott a Wine-ban), így egy 64 bites rendszer esetén érdemes lehet egy 32 bites Wine környezetet kreálni manuálisan és azt használni. Ezután pedig lehet tovább menni a leírások alapján. Tudom, hogy ez most sürgős lenne neked, de a Wine működését is érdemes megismerni, hogy használhasd. Emellett persze érdemes azt is megnézni, melyik Wine verziót ajánlják az adott játékhoz.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33272) CPT.Pirk válasza wopi (#33266) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No ezt nem tudom, nem mozgok a fészen. :N

Vidual001: na ezeket passzolom, ezek disztró specifikus dolgok.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33273) Vidual001 válasza lev258 (#33271) üzenetére


Vidual001
tag

Nekem most inkább a Linux megismerése az elsődleges, az, hogy ezek a játékok nem mennek, hát Istenem, holnap is lehet majd rajtuk játszani :D

Azt olvastam, hogy a 64 bites rendszer támogatja a 32-est is, ám fordítva már nem igaz, szóval ezért választottam a 64 bites rendszert. :(

32 bites környezetet hogy lehet a legegyszerűbben emulálni?

És köszönöm az eddigi válaszokat! :R

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33274) lev258 válasza Vidual001 (#33273) üzenetére


lev258
veterán

Abban teljesen igazad van. A Wine (és az azzal használt programok) viszont külön tészta. 32 bit wineprefix a kulcsszó, ezzel keresgélj.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33275) spammer válasza wopi (#33256) üzenetére


spammer
veterán

Nálunk is van egy R61, elementary OS ment rajta teljesen rendben, most meg épp Ubuntu fut rajta. Tökmindegy lényegében, a hardvernek el kell bírnia nagyjából bármelyiket. Flash téma: Firefox + Adobe flash, amiből csak egy régebbi verzió van linuxon, és nem is annyira gépigényes. Firefoxhoz hírdetésblokkolónak pedig uBlock

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33276) CPT.Pirk válasza spammer (#33275) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az Adblock plus miért nem jó? Az egyből telepíthető rá.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33277) Vidual001 válasza CPT.Pirk (#33276) üzenetére


Vidual001
tag

Én is az AD block-ot használom, de szegény fejlesztő (ha rajtam múlna) már éhenhalt volna ;]
Már vagy 30x letöltöttem a programot, de még egyszer sem adakoztam neki :(

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33278) Vidual001 válasza CPT.Pirk (#33276) üzenetére


Vidual001
tag

Én is az AD block-ot használom, de szegény fejlesztő (ha rajtam múlna) már éhenhalt volna ;]
Már vagy 30x letöltöttem a programot, de még egyszer sem adakoztam neki :(

Lev258 Köszönöm a tippet, már találtam is infót! :) :R

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33279) Sonja válasza CPT.Pirk (#33276) üzenetére


Sonja
veterán

Ahogy az oldalon is szerepel, jóval kisebb a gépigénye, és kevesebb memóriát is eszik! Ez tény, mert én is azt használom 2 napja, és eszméletlen, hogy mennyivel gyorsabb lett 1-1 oldal betöltődése, pedig egy i7-3770 procim van. :K Sokkal, de sokkal jobb a µBlock. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#33280) CPT.Pirk válasza Sonja (#33279) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt én megoldottam a pipelineing bekapcsolásával. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33281) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Van egy Zyxel NSA 325v2-m, és ezen szeretnék screen parancsot kiadni, de nem megy
-sh: screen: command not found
Ezt kapom válaszként.
Addig már eljutottam másik topic-ban hogy nincs telepítve ez a csomag.
Telepíteni kell.
slacker -a screen paranccsal.
De erre meg ezt kapom:
Aborted
:S
A NAS-on van FFP telepítve (nem használom ki, és nem is tudom hogy mire való igazán, korábban tettem fel, mert azt hittem kell valamihez, de nem kellett :B )
Ha valaki segítene, azt megköszönném.

(#33282) spammer válasza CPT.Pirk (#33276) üzenetére


spammer
veterán

Mert szar lett már egy jó ideje, talán már mindegyik hirdetésblokkoló lehagyta teljesítményben. A uBlock eddig nálam hozta, amit ígért, használtam Opera/Chrome alatt is, és most Firefoxon is. (Amúgy nálam is be van lőve mindenféle "tuning" az about:config-ban :) )

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33283) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Sziasztok!

Bocs hogy megint itt vagyok.

ABIT KD7A alaplaphoz melyik linuxot tudnám használni.

Chipset (VIA KT400A and VT8235CE).

Ha lehetne konkrét linket kérnék szépen, mert márt kipróbáltam jó pár linux verziót.

Egyik sem akar elindulni, csak fekete képernyő fogad állandóan c-dről is.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#33284) wopi


wopi
aktív tag

Következő kérdésem: Android emulátort szeretnék feltenni. Találtam egy VirtualBox-os megoldást, de nem tudom, hogy érdemes-e vele próbálkoznom, elég-e a gépem hozzá. Szerintetek van valamilyen ésszerű megoldása a dolognak?

(#33285) wopi


wopi
aktív tag

Sorry, hogy ennyi problémám van, de... Még egy... :(

YT-ot elindítom, megnyitok egy videót, és teljesen elsötétül a képernyőm. Látszólag megy minden tovább, úgy ahogyan kell, csak sötét a kép, nem változik semmire sem vissza. Régebben is küzdöttem már ezzel, de nem emlékszem, hogy volt-e megoldás. Van ötletetek?

Chrome 44, Mint 17.1, HTML5

[ Szerkesztve ]

(#33286) Vladi válasza z123456789 (#33281) üzenetére


Vladi
nagyúr

rootként csinálod? Nem telt be a tárterülete? Egybéként milyen fw fut rajta?

(#33283) IstvánLászló:

Milyen a proci és mennyi a ram?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33287) Vidual001 válasza wopi (#33285) üzenetére


Vidual001
tag

Pontos konfigod milyen?
Ha erős (min 4GB 1600MHz körüli ram), akkor érdemes Virtualt használni, ha gyenguszabb, akkor inkább mellőzd.

A YT-s problémáddal kapcsolatban, próbáltad más internetböngészővel is? (Pl.: Mozilla, Opera stb..)
A Flash Player rendesen fentvan, és működik?

Illetve Lev egy kérdés (vagy más szakértőknek :) )

Olvasgattam a 32 és 64 bites verzióról, és azt írták, hogy tökéletesen nem igazán fognak wine-al működni a dolgok 64 bites verzión.
Szerintetek érdemes lenne az egész rendszert lecserélni egy 32 bitesre?
Mitől esnék el, ha váltanék 32 bitesre?

[ Szerkesztve ]

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33288) z123456789 válasza Vladi (#33286) üzenetére


z123456789
addikt

Először is, bevallom nem olvastam végig az összefoglalót, elnézést, nem is ide való a kérdésem. :(
De akkor már válaszolok.
Á!!!! Root-ként kell bejelentkezni, és úgy kell telepíteni. :B Most működik, fel is telepítettem, el is indult. Köszi!
Azt hiszem a legújabb FW van rajta. 4.72 egyébként.
De ha az FFP-t kérdezed akkor az meg:
FFP version 0.7/arm

És esetleg abban tudsz segíteni hogy hogyan tudok egy médialejátszó belső meghajtóját úgy csatolni, hogy később MC-ben háttérben tudjak másolni ide-oda file-okat? :)
Mert kaptam egy átnézni való linket, de nem megy onnan. :(

(#33289) Nestor16


Nestor16
senior tag

Tudnátok abban segíteni, hogy miért fagy le a kép ?linux mint 17.1 a rendszer. Chrome indítás, majd kis idő után fagyás. Nem reagál egérre, se billentyűzetre. Samsung laptop.
Már másodszor csinálta, szóval azért érdeklődöm.
Lehet a youtube miatt? Vagy a gyenge Wi-Fi? Bár ez elképesztő lenne. Egyébként a hang rendesen fut a háttérben... :(((

Üdv, Dávid

(#33290) Vidual001 válasza Nestor16 (#33289) üzenetére


Vidual001
tag

A gép pontos adatai?

Alaplap, Proci, ram, videokártya, wi-fi kártya?

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33291) IstvánLászló válasza IstvánLászló (#33283) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Sziasztok!

A linuxot szeretném használni de még nincsen gyakorlatom, mint a winfss-hez.

Előre is köszönöm a választ! :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#33292) Nestor16 válasza Vidual001 (#33290) üzenetére


Nestor16
senior tag

kép
Samsung np300 e5z s03 hu
Annyi, hogy nemrég került bele SSD,volt is róla szó itt. Az egy samsung 830.
Előbb már alapból nem volt egér, bekapcsolás után. :O
Pedig eddig jó volt. Lehet egy frissítés miatt lett ilyen. Egy órája tettem fel a három új frissítést. Pedig volt egy egyes szintű és két kettes.

Üdv, Dávid

(#33293) gery2123 válasza gery2123 (#33132) üzenetére


gery2123
őstag

Ha esetleg másnak is hasonló gondja lenne.
Ugye a transmission daemon nem indult automatikusan el az ubuntu 14.04 serveremen. Mindent átnyaltam amit a neten találtam, de semmi sem segített. Nem értek a scriptek írásához, hogy csináltam volna egyet esetleg, így úgy döntöttem, hogy nem foglalkozom vele, ha úgy van akkor kézzel a service újra fogom indítani.
De ma arra lettem figyelmes, hogy igen gyatrán jön lefelé a sorozatom :o ! Mondom mi a baj már megint. Nézem a transmission beállításai között, hogy tán csak nem elírtam a letöltési max sebességet? De nem.
Irány a router és látom, nincs nyitva a port amit szegény használna. A webes felületen nem volt bekapcsolva a port forwarding... :(( Bekapcsol, majd újraindít a biztonság kedvéért (és kíváncsiságból) és láss csodát a transmission elindult. :C :C

Persze erre hamarabb is rá kellet volna jönni, mert terminálban a service transmission-daemon start-ra válaszként azt kaptam, hogy már fut. Na de én mondom te hülye vagy mert nem megy. Így restart parancs kellet mindig.

Pedig én már a CentOs és a Fedora is letöltöttem :o (de lehet teszek vele majd egy próbát még)

Már csak azt kéne megoldani, hogy ne kelljen unity, gnome vagy más desktop ahhoz, hogy hang is legyen Kodi alatt. Nem tudtam terminál alatt életet lehelni a HDMI- be. És csak ezért kellett felrakni egy alap gnome-t Alaplap Asrock q1900itx.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#33294) Vidual001 válasza Nestor16 (#33292) üzenetére


Vidual001
tag

Szerintem a Flash Playerrel lesz gondod.

Terminált nyisd meg, és írd be ezt:

sudo apt-get install pepperflashplugin-nonfree

Ha ennél hibát ír ki, akkor alternatívban kell csinálnod, ennek a parancsa:

sudo dpkg-reconfigure pepperflashplugin-nonfree

Majd frissítened kell:

sudo update-pepperflashplugin-nonfree –status

végül pedig:

sudo update-pepperflashplugin-nonfree –install

Ha ez kész, akkor indítsd újra a masinát.
Egyébként Mozillát töltsd majd le (resi után), és azzal is próbáld ki.

Ha nem megy, akkor a videokártyád illesztőprogramjának adatait is küld el így :)

Ui.: Gery, ez nagyon nagy, jó olvasni, hogy nem csak én bénázok :DD

[ Szerkesztve ]

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33295) Vladi válasza z123456789 (#33288) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez is linux, kérdezhetsz itt is. Annyi, hogy célirányos topik, ha van, akkor ott konkrétabban tudnak válaszolni.

Ezt az fw-t nem ismerem, úgyhogy csak általánosságban tudok segíteni.
A leginkább célszerű az lenne, ha kicsit elmélyülnél a témában. ;]

"És esetleg abban tudsz segíteni hogy hogyan tudok egy médialejátszó belső meghajtóját úgy csatolni, hogy később MC-ben háttérben tudjak másolni ide-oda file-okat?"

Persze. De így csak sötétben tapogatózunk. Kicsit több infót tudnál mondani? :DDD
Usb-n csatolod? A rendszerednek van bármilyen automont programja? Mármint az fstabon kívül?

A mount parancs arra való, hogy egy bizonyos eszközt, pl: a te média lejátszód, felcsatlakoztat a fájlrendszerbe. Oda, ahová mutatod neki, de legjobb a /mnt/xykönyvtár útvonalra. Már ha az fw-ben ez így megoldható.

Egyáltalán hogy kezeled? ssh-n belépsz? Ott tudsz root felhasznlóra váltani?
Azt se tudjuk, hogy kb. milyen segédprogramokat használhatsz? Mit lehet utólag feltelepíteni? Jó, oké screen-t már telepítettél.

Mondjuk kezdjük azzal, hogy egy
cat /proc/partitions

Kimenetet mutatsz. Ha van egyáltalán cat parancsod, bár meglepne, ha még ez se lenne. Ez megmutatja, hogy milyen elérhető partíciók vannak a gépben és azoknak mi az eszköz neve. Ez kell majd.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33296) Vladi válasza gery2123 (#33293) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem pont értem, mi volt a gond és a megoldás, de ha megy, akkor veled örülök. :))

Ez akkor szerver és htpc egyben? Miért nem openeleccel csinálod? Az már kompaktan készen van. Transmissiont arra is tudsz tenni, meg fájlt megosztani és úgy tudom.

kodi alá meg szerintem x kell, nem gnome. Max még valami pulseaudiot fog kérni, de ha nem kutyaütő a disztribútor az nem fog még egy fél gnómot magával rántani.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33297) gery2123 válasza Vidual001 (#33294) üzenetére


gery2123
őstag

Óhh, volt ettől nagyobb szívás is nekem, mondjuk azt hamar meg is oldottam a laptop cseréjével. :o
Igaz kisebbet is akartam, és már azt is cseréltem tabletre, de nem használnék más rendszert legszívesebben.(csak hát ugye a lenovo miix2 tabom nem igazán komálja, és nem is igazán van touchra készítve még a linux.)

Ha valakinek van tippje ,hogy hogyan tudnám a hongot megoldani, az ne tartsa magában. Hiába választottam ki alsamixerben alapértelmezettnek a HDMI nem értem el vele semmit.

Vladi: igen htpc, server egyben. A gondom az volt, hogy nem indult a transmission bekapcsoláskor. Vagyis azt hittem, mert a daemon indult, de a webes felületet nem tudtam elérni. Mikor bekapcsoltam a port forwarding már jó is lett.

Nem igazan gondolkodtam openelecen. Nem is akarom :o a gnome pedig azért kell, vagy unity mert így be tudom állítani azt hogy a HDMI menjen a hang. Ezt terminálon keresztül nem tudtam megoldani. Elég lenne egy lightmdm, hogy csak bejelentkezzen a kodi, csak hát hang nem volt akkor. Most is alapból kodi jelentkezik be, mert a gnome csak addig kellet, amíg a hangot beállítottam. Vajon ha törlöm akkor viszi ezt a beállítást?

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#33298) quailstorm


quailstorm
nagyúr

beraknám már ide is, mert kicsi az aktivitás
annyi, hogy ez egy P4 3GHz, AGP-s 1,5GB RAMmal

(#33299) Nestor16 válasza Vidual001 (#33294) üzenetére


Nestor16
senior tag

Első parancs letöltötte. A többi nem fut le. Biztos kell a sok kötőjel és nem hiányzik az apt-get közé? :B
Egyébként Chrome indítás nélkül is be tud fagyni.

Üdv, Dávid

(#33300) spammer válasza Nestor16 (#33292) üzenetére


spammer
veterán

Nem frissült a kernel? Mert ha igen, és a frissítés után lett rossz, akkor az is lehet, hogy az új kernelt nem szereti. Régebbi kernellel kellene bootolni és akkor kiderül. Ha nem tudsz bootoláskor kernelt választani, akkor tartsd lenyomva a Shift gombot bootoláskor (újraindításkor rögtön) és akkor előjön a GRUB menüje, ahol lehet régebbi kernelt választani. 3.13.0-37 a mostani kernel a mellékelt kép szerint, így tehát nézd meg, van-e 36-os végződésű (vagy régebbi) és azzal indítsd.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.