Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33801) wopi válasza jimmy399 (#33800) üzenetére


wopi
aktív tag

Hmm... És ha egy új fájlt teszek ebbe a mappába, melynek alapvetően én vagyok a tulajdonosa, a többiek csak olvashatják, akkor az is ez szerint fog menni, mindenki kap hozzá írási jogot?

(#33802) _Dumber_ válasza wopi (#33801) üzenetére


_Dumber_
őstag

A NAS on mivel van megosztva?

(#33803) wopi válasza _Dumber_ (#33802) üzenetére


wopi
aktív tag

Smb

(#33804) _Dumber_ válasza wopi (#33803) üzenetére


_Dumber_
őstag

A smb.conf-ban a megosztás szekciót (a cfg file végén van) egészítsd ki ezzel:

force create mode = 0777
force directory mode = 0777

Ha jól emlékszem ez elég. A céges szerveren is ilyen gondunk volt.. Ha még kell bele velemi akkor hétfőn tudom megnézni.Talán még ez jól jöhet:
directory security mask = 0777

Próbáld le.. A könyvtárkészítést is. (Ne felejts el újraindítani az smb-t)

---
Ha jól emlékszem még a tulajdonost is ki lehet kényszeríteni:
force user = wopi

Ez viszont részemről nincs lepróbálva, csak gugliztam..

[ Szerkesztve ]

(#33805) quex


quex
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni 2 problémára.

A Debian 7-et telepítettem a minap. Az ATI Radeon 6850-es videokártya telepítésével sokat kinlódtam, lehet hogy itt rontottam el valamit. Jelenleg az a probléma, hogy a google crome szaggat. Ha pl. görgetem a képernyőt, akkor látszik, hogy kb. 2 másodpercenként megakad. Ez a jelenség nem csak görgetés közben áll fent, hanem pl. video-k, flash reklámok vagy animált gif-ek alkalmával, egérrel nem piszkálva is látszik, kb. 2-3 másodpercre megállnak pár pillanatra. A hang eközben nem szaggat. De a nem böngészőhöz kötött progromak egyelőre úgy tűnik, megfelelően működnek. Pl. gond nélkül játsza a filmeket. A böngésző szaggatását hogyan kell megszüntetni?

Másik probléma, hogy a terminálok grafikusak lettek és nagyon kicsi az írás. Tehát ha megnyomom a ctrl+alt+f1-et, akkor 3 milliméteresre zsugorodott betűk jelennek meg. Ezt szeretném visszaállítani normál méretűre.

I have an RNA joke, but it might get lost in translation.

(#33806) CPT.Pirk válasza quex (#33805) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs kitöltve az adatlapod, mi van még a gépben? A Debian melyik verzióját raktad fel? Nyílt (alap), vagy a zárt (Catalyst - fglrx) driverrel használod a kártyát? Ha terminálba beírod hogy glxinfo, annak mi a kimenete? Meg a glxgears parancs kiadására szépen forognak a fogaskerekek?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33807) Fenyő válasza quex (#33805) üzenetére


Fenyő
őstag

Debian 7-ben elég a régi a kernel a xorg és mesa is, így nyílt driverrel szinte esélytelen, hogy bármit is gyorsítson a Chrome / Firefox, próbáld meg zárttal (és tedd fel hozzá a libvdpau és az xvba csomagot) vagy várd meg a Debian 8-at, az elvileg e-hónapban már kijön (rc telepítője már kinn is van), azzal nyílttal is már jó lesz, ahhoz elég a mesa-vdpau csomagot feltenni és tuti kevésbé problémás mint a zárt, esetleg megpróbálhatsz testing repóra átállni, de lehet már Jessie-re is át lehet is akkor dist-upgrade.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33808) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Egy bananapi on próbálok HU billentyűzetet beállítani.
Ezt a leírást követem:
[link]

Az utolsó lépésnél járok.
Valaki értelemezné nekem a parancsot?
sudo udevadm trigger --subsystem-match=input --action=change

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#33809) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Megoldható-e, hogy az újratelepítés úgy, hogy a /home (piros) particióm ne íródjon felül, csak a a swap -ot és a régi sda1 (boot) --ra (szürke, most ismeretlen fájlrendszer) telepítenék

Így alakult át a HDD a szürke volt az eredeti sda1, ami valami okból lecsatolódott és nem bootolt miatta a rendszer
A piros az eredeti Home partició, (ezt a Live rendszer most átnevezte sda1-re) ezt meghagynám, de nem tudom, hogy Mount Point -ot állítsak-e be neki, ha igen, akkor mit vagy később csatoljam, de hova?

.

Szóval most itt elkadtam, nem merek tovább menni, nehogy home particióm törlődjön, de két home -t sem szeretnék

[ Szerkesztve ]

(#33810) lev258 válasza teleahocipöm (#33809) üzenetére


lev258
veterán

A mount point /home legyen és véletlenül se jelöld formázásra. Akkor meghagyja mindennel együtt. Ha a régi és az új felhasználónév megegyezik, akkor megpróbálja majd a beállításokat is használni a mappákból. Hogy ez jó-e neked és megfelelően sikeres lesz-e, azt nem tudom. Esetleg használhatsz másik felhasználónevet telepítésnél.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33811) _Dumber_ válasza teleahocipöm (#33809) üzenetére


_Dumber_
őstag

Vagy install során egyáltalán nem adsz meg külön /home ot. Majd kézzel utánna szerkeszted az fstab-ot.

(#33812) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#33811) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De dupla /home- ot nem akar! Így meg lesz. :)
Olyant se nagyon hallottam egyébként, hogy a rendszerpartíció lecsatolja magát, valami itt nem kóser!

[ Szerkesztve ]

(#33813) wopi válasza _Dumber_ (#33804) üzenetére


wopi
aktív tag

Tökéletesen működik, köszönöm! :)

(#33814) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Ok, akkor /Home -lett, nem formáztam, de újraindítást kért a rendszert :F , megtettem, a beállított értékek majdnem megmaradtak, az sda5 ext4 -ből ext2 lett, mindegy engedtem tovább, kíváncsi vagyok mi lesz az eredmény.
Köszönöm a segítséget :)

(#33815) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Érdekes módon a wine és programjai megmaradtak, -nem tudom működnek vagy sem- de az általam felrakott linux -os progik eltüntek

(#33816) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

A Home megmaradt, nem lett kető belőle, de az össze linux progit újra kelle telepíteni, az egyéb fájlok beállítások megmaradtak, :)
Legközelebb az egész rendszert kellene lementeni, hogy a különféle alkalmazások újratelepítését is megspóroljam, viszaraktam mindent, akkor ez a következő, olvastam valmit a particiók .iso fájlba kiírásával kapcsolataban, az erre alkalmas?

(#33817) CPT.Pirk válasza teleahocipöm (#33816) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, a /home alatt a konfigok szoktak tárolódni, mind a programoknak, mind az asztali környezetnek.

Partíció kimentése természetesen megoldható, van rá célirányos live disztró mint pl. a clonezilla, de akár egy akármilyen disztró live verziója is jó erre, amiben van egy gparted / kparted, azok is tudnak partíciót, partíciós táblát ki és vissza menteni.
Kezdésnek szerintem a clonezillával lesz a legegyszerűbb ezt megcsinálni, az olyan next next finish jellegű. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33818) teleahocipöm válasza CPT.Pirk (#33817) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

A clonzillával kiírom a particíókat .iso-dvd-re és erről vissza tudom telepíteni, mintha egy sima linuxCD-ről tenném és az összes progi rajta van beállításokal? Vagy van más egyszerűbb megoldás, hogy ne kelljen egy ilyen eset után egyesével újratelepítgetni?

Szóal a félig újra rakott rendszer megy, de pl a wine nem működik az összes exe fájlt végig próbáltam és állandóan ki akar csomagolni, mintha tömörített fájlok lennének :F telepíteni nem tudok, de amit először feltelepítettem az az egy működik.

(#33819) CPT.Pirk válasza teleahocipöm (#33818) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A clonezilla 1:1-ben menti a partíciót (meg persze tömörítve), visszaállításkor meg dózeról, és felrakja a mentést. Minden pont abban az állapotban lesz, ahogy leállítottad a gépet a mentés előtt.

A wine-t meg nem tudom, lehet kellene neki egy friss telepítés, vagy legalább is egy új virtuális környezetet létrehozni benne. Ha 64 bites disztrón használod, akkor először úgy is létre kell hozni benne egy 32 bites winearch-ot, hogy legyen 3D gyorsítás, meg egyebek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33820) teleahocipöm válasza CPT.Pirk (#33819) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Köszi a Clonzilla jó lesz.
Egyébként az összes alaklamzást újra kellett rakni a wine -al együtt -bár ez utóbbi látszólag a gépen volt-, de windowsos progit nem kellett, annak beállításai is maradtak

(#33821) quex válasza CPT.Pirk (#33806) üzenetére


quex
tag

Ilyen szinten sajnos nem értek hozzá. Fogalmam sincs, hogy melyiket raktam fel. A hivatalos oldaláról töltöttem le a 64 bites, netről telepíthető egyik változatot, de nem tudom melyiket.

Azt az fglrx-et nem sikerült telepítenem. Folyton valami hibát írt ki. Az ATI oldaláról letöltött cuccok is telepítés helyett rendre hibával álltak le.

Nem tudom, hogy végül mi segített, mert több napig próbáltam leírásokat keresni, meire végre valamelyik után egyáltalán működött, de könnyen lehet, hogy valami korábbi dologra már szüksége volt hozzá annak is.

A glxinfo kb. 10 oldanyi számokat ír ki, fogalma sincs, mire van ebből szükség. Ez az eleje, a többi teljesen értelmetlennek tűnik:

direct rendering: Yes
server glx vendor string: SGI
server glx version string: 1.4
server glx extensions:
GLX_ARB_multisample, GLX_EXT_import_context, GLX_EXT_texture_from_pixmap,
GLX_EXT_visual_info, GLX_EXT_visual_rating, GLX_MESA_copy_sub_buffer,
GLX_OML_swap_method, GLX_SGI_swap_control, GLX_SGIS_multisample,
GLX_SGIX_fbconfig, GLX_SGIX_pbuffer, GLX_SGIX_visual_select_group,
GLX_INTEL_swap_event
client glx vendor string: Mesa Project and SGI
client glx version string: 1.4

A glxgears fogaskerekei teljesen jól forognak.

Közben feltettem a Firefox-ot és azzal látszólag teljesen jól működik, csak a Crome-al csinálja ezt az idegesítő hibát.

(#33807) Fenyő: Szerintem ez van feltelepítve nekem, amit írsz, csak mesa-vdpau néven nem találom, de valami hasonló néven, libgl1-mesa-glx néven telepítetve van valami. Majd megpróbálom akkor a 8-as változatát, ha rövidesen megjelenik.

I have an RNA joke, but it might get lost in translation.

(#33822) ubyegon2 válasza quex (#33821) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

lspci | grep VGA
glxinfo | grep OpenGL
dpkg --get-selections | grep vdpau
dpkg --get-selections | grep mesa

Ezek a terminal parancsok kiiratják a VGA adatait.

Ha a /boot/grub/grub.cfg- t megnézed, menuentry után látod a Linux verzióját. nem jut eszembe a terminal parancs

Fglrx- et innen próbáld meg telepíteni.

(#33823) King Unique válasza kispx (#33772) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem akar ez menni... :(

A leírások [link] , [link] alapján, amikor eljutok a dislocker -v -V /dev/sdb1 -upassword -- /mnt/tmp parancsig, akkor [CRITICAL] The signature of the volume (MSWIN4.1) doesn't match the BitLocker's one (-FVE-FS-). Abort. hibaüzenetet dob rá, mpst éppen Ubuntu alatt.

Mnt könyvtárban tmp és disk mappák sincsenek, ha létrehozom őket, ha nem, nem működik. Illetve az se világos, hogy a meglévő MakeFile-ba kell-e az elején beleszerkeszteni, beleírni a 2 értéket/ 4 sort...?

[ Szerkesztve ]

(#33824) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Most ismét Live rendszeren vagyok az összes parició tartalma látszik a fájlkezelőben és nincs csatolási hiba (más van helyette), tehát a korábbi állapot nem volt normális, igaz most sem, de más okból.

(#33825) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Hali. Xubuntun már legalább egy hete "a tároloinformáciok letöltése meghiusult" hibaüzit kapok frissités közben pedig nem állitottam el semmit. Mit lehet ezzel tenni? Igy nem tudok frissiteni.

W:Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/kilian/f.lux/ubuntu/dists/utopic/main/binary-amd64/Packages 404 Not Found
, W:Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/kilian/f.lux/ubuntu/dists/utopic/main/binary-i386/Packages 404 Not Found
, E:Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.

[ Szerkesztve ]

(#33826) quailstorm válasza Moonline. (#33825) üzenetére


quailstorm
nagyúr

válts tárolót, vagy tükör szervert
tekerj le a képekig

gondolom attól, hogy nem unitys, még software center van

ja hogy valami önálló faszság launchpadja szűnt meg
akkor a fentihez ne nyúlj, egyelőre kapcsold ki a problémásat a tárolók közt

nem tudom mi ez az f.lux, de az tuti, hogy régi

[ Szerkesztve ]

(#33827) Moonline. válasza quailstorm (#33826) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Több szervert kiprobáltam, mindenhonnan ez az üzi jön vissza.

(#33828) quailstorm válasza Moonline. (#33827) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mivel a lényegen egyszer sem változtattál, ezért nem is csoda. Azt tiltsd le ami a hibát okozza, ne a többit állítsad.
értsd már meg hogy túl új a disztród
vagy kockáztass és rakd fel a trustysat, vagy töröld le a francba

(#33829) Moonline. válasza quailstorm (#33828) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Nem igazán van meg merre kéne. Ubuntu szoftverközpontban nincs, Synapticban nincs, terminálba meg azt irja nincs ilyen csomag (flux, xfxlux, f.lux, fluxgui)

[ Szerkesztve ]

(#33830) spammer válasza Moonline. (#33829) üzenetére


spammer
veterán

Terminálba:

software-properties-gtk

Majd a 2. fülön (other software) keresd meg a listában ezt a ppa-t és töröld (kérni fogja a jelszavadat).

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33831) quailstorm válasza Moonline. (#33829) üzenetére


quailstorm
nagyúr

sudo add-apt-repository --remove ppa:kilian/f.lux

Legalábbis remélem.
De elég hihetetlen, hogy ne legyen ott Synapticban.
Amúgy itt egy rakat help PPA témában.

[ Szerkesztve ]

(#33832) Moonline. válasza spammer (#33830) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Ja lol, végig ott volt a szemem elött :) köszi

(#33833) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Sziasztok!

Windows+Linux dual bootos rendszert szeretnék készíteni, még nem vagyok benne biztos, hogy melyik disztribúciót fogom választani, Ubuntu, Fedora, esetleg Mint. Addig megvan a dolog, hogy először a Windows-t telepítem fel, és később a Linuxot, viszont a HDD partícionálás nem teljesen világos nekem. Eddig Linux-ot még csak önmagában, egyedül telepítettem gépre, olyankor nem igazán kellett állítgatnom a partíciókat, mint Windows-nál szokás. Kérdésem az, hogy kell a Linuxnak csinálni egy szabad, teljesen üres partíciót, vagy megcsinálja ő magának?

(#33834) quailstorm válasza csiki_92 (#33833) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mindenképp kell csinálni, akár a Windows telepítővel, mert akkor a levágással nem bajlódsz többet, csak legfeljebb konvertálod.
Utólag levágást ha nem muszáj nem kell erőltetni.

[ Szerkesztve ]

(#33835) csiki_92 válasza quailstorm (#33834) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Értem, köszi a választ! És amikor a linuxot telepítem, csak simán kiválasztom, hogy a meglévő Windows mellé telepítse? Semmi különösebbet nem kell csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#33836) Doner


Doner
aktív tag

Üdv!
Sok jót hallottam erről a rendszerről és mivel már 0%-ban használom a gépet játékra, belevágnék megismerni a linuxot...
-Mit töltsek, melyik verziót?(phenom x4, 4gb ram, hd 4830 512Mb) főleg netezésre és filmezésre és torrentezésre használnám és ezeket szeretném minél precízebben pl gyors netezás, legyen blueray filmek alatt hardveres gyorsítás a videokártyával meg ilyen apróságok.

De tényleg fingom nincsen melyiket kéne annyi fajta van...kösz ha valaki segít :R

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#33837) spammer válasza Doner (#33836) üzenetére


spammer
veterán

Bármelyiket ki tudod próbálni telepítés nélkül (live módban). Kezdetnek szerintem nézz rá a Linux Mintre [link] (17.1 vagy a sima 17-es), Cinnamon vagy KDE, esetleg MATE verzió. Szerintem csekkold le őket youtube-on előtte, hogy ránézésre melyik szimpatikusabb.

szerk: ezzel [link] ki is tudod írni pendrive-ra.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33838) Doner válasza spammer (#33837) üzenetére


Doner
aktív tag

A hétszázát neki.. azért jó lenne még szűkíteni, melyik működik ezek közül telepítés nélkül pendrive-al? És mit jelent még az a többi verzió? Értelemszerűen jobb ha 64 bitest töltök le?

Szerk: Gondolok itt: Rebecca, Qiana, Maya, Debian Edition

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#33839) oncsi válasza Doner (#33838) üzenetére


oncsi
őstag

Ez nem így működik, hogy melyik a legjobb. Válasz egy jól támogatott disztrót. Kezdőknek ez a legfontosabb paraméter. Lehet valami Ubuntu változat. Telepítsd fel, és kezd el használni. Biztosan belefogsz futni valami neked nem tetsző dologba. Ha azt megoldod, akkor kb a sokadik ilyen után látod majd, (olvasol róla) hogy mivel jobb az egyik disztró a másiknál. Tehát a sor elején kezd, egy könnyű, fórummal rendelkező, felhasználóbarát disztróval. Az elvárásaidnak még egy síma Ubuntu 14.04 is megfelelne Amiket írsz azt tökéletesen tudja.

Én felhasználó vagyok, és 4 éve leragadtam az Ubinál. Próbáltam mást is. Most is van fenn egy Debian. De az ubit, már belaktam (kb)

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#33840) Doner válasza oncsi (#33839) üzenetére


Doner
aktív tag

Köszönöm!
Tudsz egy linket 64 bites Ubuntu 14.04 re?

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#33841) oncsi válasza Doner (#33840) üzenetére


oncsi
őstag

Persze.

[link]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#33842) Doner válasza oncsi (#33841) üzenetére


Doner
aktív tag

Na, király le is töltöttem a 64 bites verziót és találtam hozzá ott segítséget a telepítés menetéről, De ha ez "live" akkor telepítés nélkül is tud működni pendrive ról de lehet véglegesen telepíteni is a gépen?
Ha ezt megcsinálom (telepítést) akkor ha NEM törlöm a linux telepítés közben a wint, akkor automatikusan megmarad és a gép indulásakor tudok választani hogy win legyen vagy linux?

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#33843) oncsi válasza Doner (#33842) üzenetére


oncsi
őstag

A Live az képes úgy is futni, hogy egyáltalán nem nyúl a wincsihez. Nem változtat rajta semmit. De arról telepítheted is.
Ha a telepítésnél azt választod, hogy a win mellé, akkor lesz egy indítód, amiből indíthatód a win-t is.
De a lentebb írtak érvényesek most is. Legyen szabad hely a lemezen. Nem a partíción.
A lentebb ajánlottakat is érdemes kipróbálni így Live módban.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#33844) Doner válasza oncsi (#33843) üzenetére


Doner
aktív tag

Ezt pontosan hogy érted? 1db ssd van a gépemben 60gb-os ezen van a 7 és nincsen felosztva ez 1 db partició meg van egy külső merevlemezem usb-n ezen tárolom a torrentet.
Akkor le kéne zsugorítanom az ssd-ből egy külön particiót a linuxnak vagy inkább az egész wint dózeroljam le?

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#33845) quailstorm válasza Doner (#33844) üzenetére


quailstorm
nagyúr

zsugoríts le belőle, bár az a gáz, hogy szerintem a 60giga az alapból kevés a 7-nek
legalábbis nálam :DDD
Mennyi helyed van? Lehet inkább a HDD-re kéne rakni először teszt célzatra a Linuxot. Aztán ha nem tetszik nem buksz annyi időt.

(#33846) oncsi válasza Doner (#33844) üzenetére


oncsi
őstag

A Linuxnak kell kb 30GB a normál, tartós működéshez. De akár 10-12GB-on is elvan. Egy win 7 -nek kell a 60GB. Megpróbálkozhatsz zsugorítani a win-es partíción, de ez a 60GB mellett szinte biztosan nem fog sikerülni. Win7-is tudja a saját partícióját rövidebbre venni, meg a Linux is. Utóbbi egy Live rendszerben a GParted nevű alkalmazással. Inkább a win-ben bíznék, mégiscsak a saját fájl rendszere.
Ja , és az SSD-nek nem illik a teljes tárterületét teleírni. Bár ez az újabbakon már nem gond

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#33847) quailstorm válasza oncsi (#33846) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én meg inkább a GPartedben. Egyrészt mert sose volt vele gondom, másrészt mert nem szeretem a futó rendszer alól kihúzni a talajt. Azaz a partíciót.
De az ő helyében bevennék a HDD végéből egy 40GB-ot, rá a Linux és teszt.

(#33848) Doner válasza quailstorm (#33845) üzenetére


Doner
aktív tag

Nekem eddi. elég volt bőven 60 gb azon csak a rendszer van meg ilyen (daemon tools, wintrar, utorrent, pár lejátszó meg skype stb tehát nagyon azt nem terhelem le. és van rajta még szabad hely. Inkább ssd re kéne rakni nem? Azon fog hasítani.
Nem tudom mennyire nehéz a c ből levagdosni, jártam már úgy. hogy az istenért sem engedte akármennyi szabad helyem volt. De szerencsére van még másik gépem amin win van így ha erről legyilkolom lesz hova hátrálni linuxból,
Ennek mennyi hely kéne hogy normálisan működjön?

szerk: hopsz megelőztetek

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#33849) oncsi válasza quailstorm (#33847) üzenetére


oncsi
őstag

Vagy lementeném Pl, Drive Copy-val a Win-t, és újraosztanám a partíciókat. De 60GB-on nem nagyon fér el egy Linux-Win7 páros üzemszerűen :( (win7 35GB, UBI 25GB talán

mod. Nekem 30GB-on megy. És van 17GB szabad most is.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#33850) quailstorm válasza Doner (#33848) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Linuxnak? Kb. 20GB, de lehet kisebbre is optimalizálni. Nyilván SSD-n hasít, de akkor ügyelj a 7-re, ne oda telepíts nagyokat.
Ha GParteddel veszed kisebbre a C-t, akkor nem fog rinyálni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.