Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) Vidual001


Vidual001
tag

Egy olyan kérdés merült fel nálam időközben, hogy Linux Mint Rebecca 17.1-nél kapok Symantec vírusírtót, vagy valamilyen blokkolót? Ha igen, hogyan tudom kikapcsolni?

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33302) wopi válasza Vidual001 (#33294) üzenetére


wopi
aktív tag

Igaz nem nekem írtad, de feltettem az általad említett pepperflashplugin-nonfree csomagot, és lőn, megoldódott a pár hozzászólással korábban említett YT fekete képernyős hibám. :R

Bár számomra furcsa, hogy akkor miért is van bejelölve a HTML5, ha a flash plugin okozott gondot. Nem értek hozzá...

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#33303) Vladi válasza quailstorm (#33298) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azé fel ne gyúccsad. Inkább rá. :))

Az nvidia driverrel lehet a kavarás. Hogy telepítetted? Letöltötted? Vagy volt hozzá csomag? 3rd party például.

Ha le tudod szedni akkor iknább kezd előlről a telepítést. MÁrmint a driverét, nem az egészet. :D

Milyen vga? tnt2 vagy 5200?

Kernel ami frissült kb miről mire? grubban elvben benne kéne lenni a réginek is. Már ha fennhagyta.

Jah igen, nézd meg a grubban, hogy van -e régebbi kernel sor, azzal is próbáld meg.

mod: hmmm ezzel telepítetted? noveaou blacklist megvolt?

mod2: privát véleményem az, hogy ilyen régi csaknetezősgépaszülőknek pc esetében ilyen régi kártyával szerintem hagyhattad volna a nylít drivert. egy 1024*768-at az is kiköhög magából, viszont biztos, hogy nincsenek ilyen problémáid.

(#33301) Vidual001:

Hogy micsinász? :F

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33304) Vidual001 válasza Vladi (#33303) üzenetére


Vidual001
tag

HackShield-nél kaptam egy Error 108-as kódot, amihez azt írták neten, hogy a Symantic vírusírtót kikell kapcsolni, és utána mehet a menet.

A Metin2-nél, hogy játszani lehessen, le kell tölteni és telepíteni egy HackShield (külső programok ellen védi a szervert) nevű programot, és ez írta nekem a 108-as kódot.

A gond az, hogy az előbb újraindítottam a gépet, hátha utána jó lesz, ám most megint nem jön be a Gameforge ablaka sem. :(

Szóval én már nem értem mi történik itt... :D

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33305) spammer válasza Vidual001 (#33304) üzenetére


spammer
veterán

Linuxra nem kell semmilyen vírusirtó csodaszoftver. :N Felejtsd el őket!

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33306) Vladi válasza Vidual001 (#33304) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hát Symantic vírusírtód hótzi, hogy nem lesz linux alatt csak úgy. Nem ez a gond. azt kellene megtudni, hogy a HackShield-nek mi a baja. Ez egyáltalán linuxra írt program? Vagy hogy fut?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33307) Vidual001 válasza Vladi (#33306) üzenetére


Vidual001
tag

Fogalmam sincs, hogyan fut.
Windowson annyi volt a telepítése, hogy a játék indításán felugrott egy ablak, ami közölte veled, hogy van ez a program, ami a javadat szolgálja, és ha nem telepíted, nem játszol.
Rámentél az OK-ra vagy a telepítésre, és felrakta a játék könyvtárába (mint valamiféle beépülő modul).

Aztán ennyi volt, gondolom .exe indítófájlos a program, bár nem hozott ki eredményt a kereső. :(

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33308) lev258 válasza Vidual001 (#33287) üzenetére


lev258
veterán

Mint írtam, a rendszer mivolta és a Wine két külön dolog. 64 bites rendszeren egy 32 bites wineprefix-szel ugyanott vagy, mint 32 bites rendszeren Wine-nal.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33309) Vidual001 válasza lev258 (#33308) üzenetére


Vidual001
tag

Igen, ezért kérdeztem pár hozzászólással feljebb, hogy letöröljem inkább az egész 64 bites rendszert, és egy 32-eset rakjak fel helyette?

Fájlokat a 2 TB-s vinyón tárolom, ami levan húzva, szóval egy torrentletöltés és USB boot készítése után már tudom is telepíteni.

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33310) lev258 válasza Vidual001 (#33309) üzenetére


lev258
veterán

Már válaszoltam. :N
Semmivel sem jutsz előrébb, ha megteszed.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33311) lev258 válasza quailstorm (#33298) üzenetére


lev258
veterán

Nem tudom, de az Nvidiáról az jutott eszembe, hogy épp nemrég szüntették meg néhány kártya mainline támogatását.
Nestor16: Személy szerint nem vagyok nagy Samsung rajongó. :DDD
Driverek rendben vannak (zárt, ha van)? RAM teszt volt? Fagyásnál Ctrl+Alt+F1-gyel be tudsz jutni? top parancs mutat valamit?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33312) Nestor16 válasza spammer (#33300) üzenetére


Nestor16
senior tag

Valószínűleg frissült, igen. Pont csinaltam volna képernyő képet, de pont akkor adta meg magát. Restart. Nyomtam shift, de 17 verzió van, recovery indításnál is.
Videókártya gtx 520, de van benne integrált is elvileg.
Nem is figyeltem, hogy mit frissít, így is fontos aztán kell és kész. Köszönöm az eddigi segítséget. :R

Üdv, Dávid

(#33313) lev258 válasza IstvánLászló (#33291) üzenetére


lev258
veterán

Mivel VIA, így Xubuntu vagy Lubuntu, esetleg még könnyebb grafikus felület. A 14.04-es verzió jó lesz.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33314) lev258 válasza Nestor16 (#33312) üzenetére


lev258
veterán

Ha jól emlékszem az 1-es, 2-es típusokban nincs kernelfrissítés.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33315) lev258 válasza Vidual001 (#33309) üzenetére


lev258
veterán

Azt írják, ez a Hackshield egy védelmi cucc, amit kénytelen leszel feltörni, ha tovább akarsz jutni. Részleteket nem tudok és szerintem ne is folytasd itt a témája miatt.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33316) Vidual001 válasza lev258 (#33315) üzenetére


Vidual001
tag

Értem, rendben, köszönöm a segítséget! :) :R

Ma felrakom a Win7-et, aztán VirtualBox-ban folytatom x32-esen a tanulgatást, hátha találok majd rá módot. :)

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33317) quailstorm válasza Vladi (#33303) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Synaptic, kerestem nvidiára, kiválasztottam a dkms csomagot, az berántotta a függőségeket, install. Legalábbis uninstall után ezt tettem, előtte is valószínűleg hasonlóan jártam el.

FX5600 256MB, Abit Siluro. TNT2 már ezzel a kernellel nem megy, be is szoptam vele, totál szétszedtem miatta a linuxot, lehetett újrarakni.

Verzióugrás nem történt a kernelben, csak valamit patcheltek.
Debian 7.7 ---> Debian 7.8
changelog

nouveau kinyomva már rég

zárt driver gyorsabb, nyílttal még ablakanimációk is szarok, ezzel meg a 3D is totál korrekt, kisebb játékok simán mennek, videolejátszás jó, HD megy, szóval nem véletlen ez volt fenn

nyílt driver elsősorban a legújabb kártyákhoz jó, 8800 utániakra, arra van fejlesztve, ezekre a régiségekre kurvaszar

(#33311) lev258: FX-nek már rég nincs, az múzeum, lehet legacy supportja sincs, de még a GF4 is 3.10-es kernelig ment elvileg. Ez meg 3.2-es... és ment GF4-el.
Ami mainline megszűnt az a nem DX11-es kártyáké. De ez nem jelenti azt, hogy legacyba nem kapnak még évekig kernel supportot.

[ Szerkesztve ]

(#33318) Nestor16 válasza lev258 (#33314) üzenetére


Nestor16
senior tag

Ez mit jelent?

Üdv, Dávid

(#33319) lev258 válasza Nestor16 (#33318) üzenetére


lev258
veterán

Kernelfrissítésről beszéltetek. A Mint Frissítéskezelőjében a 4-es vagy 5-ös típusú frissítések a kernelfrissítések. Tehát nálad a kernel nem frissült korábbi állításod szerint.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33320) lev258 válasza quailstorm (#33317) üzenetére


lev258
veterán

Annyit tudok még mondani, hogy a Synaptic-ban elvileg vissza tudod keresni, mit frissítettél. Talán segít.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33321) quailstorm válasza lev258 (#33320) üzenetére


quailstorm
nagyúr

jelenleg el se indul a rendszer :W

(#33322) lev258 válasza quailstorm (#33321) üzenetére


lev258
veterán

Recovery módban se?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33323) quailstorm válasza lev258 (#33322) üzenetére


quailstorm
nagyúr

abban nyilván megy, de ma már nem foglalkozok a cuccal

(#33324) Nestor16 válasza lev258 (#33319) üzenetére


Nestor16
senior tag

Na igen. Viszont kép mentés előtt egy parancs írt valami olyasmit, hogy fél tízkor volt valami a kernel verzió után. Nem néztem meg pontosan hogy mit jelent a dátum, nem is volt írva az. Meg pont össze illett a kép úgy, de akkor jobban meg fogom nézni, most memória teszt fut.
Bocsi egyébként, hogy nem írok kellően pontosan, de csak teló maradt. :D

Üdv, Dávid

(#33325) IstvánLászló válasza lev258 (#33313) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a megtisztelő válaszodat. :R

Mivel VIA csipszetes a deszka eszt a két verziót ajánlod.

Xubuntu 14.04-es verzió, Lubuntu 14.04-es verzióra gondolsz.

Jól értettelek remélem.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#33326) lev258 válasza IstvánLászló (#33325) üzenetére


lev258
veterán

Igen, ezeket. Nézd meg őket Live módban, próbálgasd telepítés előtt. Nincs egyéb videókártya, igaz?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33327) IstvánLászló válasza lev258 (#33326) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A videókártya nvidia fx5500-as 256mb, ha nem menne akkor Sapphire R9600 xt 256mb-ost szeretnék használni.

A rendszer 1gb rammal és 2ghz procival menne, netezös gép lenne tesómnak, főleg youtubra használná.

Megnézem amit javasoltál.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#33328) lev258 válasza Vidual001 (#33316) üzenetére


lev258
veterán

Azt ugye tudod, hogy egymás mellett is lehet két rendszered?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33329) Vidual001 válasza lev258 (#33328) üzenetére


Vidual001
tag

Persze, hogy tudom, de nincs kedvem állandóan újraindítani a gépet, hogy rendszert váltsak. :)
Számomra kényelmesebb a VirtualBox, ha végeztem, akkor csak mentem, és X. Ráadásul így nem kell állandóan új böngészőt megnyitogatni, a zenéről nem is beszélve. :P

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33330) Nestor16 válasza Nestor16 (#33292) üzenetére


Nestor16
senior tag

Egyébként ezen a képen is furcsa az a cirka 300 giga, amit ír, mert 120-as SSD van benne. Na mindegy, csak javulna már meg a masina.
Most ott tartok, hogy nem tudom. Mem teszt lefuttatva, elvileg nincs hiba. Új flash cucc is fent van. Kernel tényleg nem frissült. Nos, de beszéljenek helyettem a képek, amiket nagy nehezen sikerült csinálnom. :D
Remélem valakinek van még valami ötlete, mert nekem már az sincs... :(
Van mikor 5 másodperc múlva már megfagy. Elég gyakori.

képek

(#33311) lev258: "Személy szerint nem vagyok nagy Samsung rajongó. :DDD
Driverek rendben vannak (zárt, ha van)? RAM teszt volt? Fagyásnál Ctrl+Alt+F1-gyel be tudsz jutni? top parancs mutat valamit?"

Szerintem semmit sem tettem fel driverből, mert minden ment egyből szépen, (illetve nem is tudom mi az a zárt). Ram teszt volt. Bill. kombinációt még nem néztem, elfelejtettem. Top parancs mutat sok mindent, de nem tudom mit kéne észrevenni a folyamatok között. :(

Még arra lettem figyelmes most, hogy alapjáraton az előbb felpörgött (gondolom a venti) aztán csendesedett. Aztán fagyás. Hőmérséklete kézmeleg :DDD Hirtelen nem tudom hogy mérjem le.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#33331) Nestor16 válasza Nestor16 (#33330) üzenetére


Nestor16
senior tag

Képek frissítve nvidia driverrel és hőmérsékletadattal... :U

Új fejlemény, hogy a Crtl + Alt + 1 -re reagál és be tudok lépni konzolba. Viszont shutdown parancsra nem állt le, csak valami speech-dispatcher meg Virtualbox didabled-et írt.

Üdv, Dávid

(#33332) lev258 válasza Nestor16 (#33331) üzenetére


lev258
veterán

sudo shutdown -h now parancsot próbálj. Az Nvidia-hoz a zárt driver van fenn? Igen, a képek alapján azt használod. Ha tisztán Intel-re váltasz, akkor is fagy?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33333) Nestor16 válasza lev258 (#33332) üzenetére


Nestor16
senior tag

Azt írtam be :B
Bocsi, de nem tudom, hogy zárt-e és az sem hogyan váltsak integrált videó kártyára.

Üdv, Dávid

(#33334) z123456789 válasza Vladi (#33295) üzenetére


z123456789
addikt

Feltettem ott is a kérdést megint, kaptam is rá választ. Este tudom csak kipróbálni.

Elolvastam az összefoglalót, indulhat a mélyülés, most ott tartok, hogy kedvem lenne egy Linux-ot telepíteni a Windows mellé. :)

A médialejátszó (továbbiakban ML) hálózaton kapcsolódik egy Asus RT N15U routerbe, tomato FW-vel.
Egy samba megosztás segítségével látom a Windows-ban ,Total Commander hálózatok alatt.
Egy belső HDD van benn, erre/erről szeretnék másolni/törölni NASra/ról.
Automount-ot nem tudom hogy van-e?

Az egész ötletem onnan jött, hogy egy ismerősömnek RT N18U routerére húztam egy tomato-t. Az illető a router USB-jén keresztül töltöget. Egy ugyan ilyen médialejátszó van a router-re kötve. Az ő router-ének tomato FW-jében van cifs beállítási lehetőség. Az enyémben nincs. Ezzel a cifs menüponttal be tudtam neki állítani a ML láthatóságát MC alatt. Ott pedig elindítom a másolást, ctrl A, aztán D gomb, és másol háttérben, ki tudom kapcsolni a PC-t. A router HDD-je és ML HDD-je között lezajlik a másolás szépen csendben.

Ezt szeretném én is elérni, és gondoltam hogy nekem nincs CIFS menüpontom, de nem is a router HDD-je és ML HDD-je közt akarok dolgozni, hanem a NAS HDD-je és ML HDD-je közt. És mivel a NAS-ra is tudok ssh-n kapcsolódni, biztos voltam benne hogy megoldható. :)

SSH-n belépek, és nem tudom mit jelent root-ra váltani, de vagy úgy jelentkezem be hogy login as: root, majd jelszó, vagy úgy ahogy a NAS webes felületén, login as: admin, majd jelszó. SSH-n semmiféle segédprogramot nem használok. Nem is szoktam "arra" járni, csak most hogy felmerült ez a kérdés. Mit lehet feltelepíteni? :F Nem tudom.

Ezt a parancsot gondolom úgy futtassam le hogy be van a ML kapcsolva ugye? Vagy ez most csak egy ellenőrzés lesz?
Amúgy tessék. (De most melóhelyen vagyok, és nem is tudnám bekapcsolni a ML-t. )

(#33335) lev258 válasza Nestor16 (#33333) üzenetére


lev258
veterán

Mivel van Nvidia vezérlőközpontod, így a zártat használod. Abban tudsz integrált Intel-re váltani.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33336) Vladi válasza z123456789 (#33334) üzenetére


Vladi
nagyúr

Melyik az a topik? Két szálon nem kéne futtatni. :F

Egyébként ha nem helyi meghajtó, akkor nem is kell ez a parancs. Ha win alól be tudsz csatlakozni rá, akkor a linuxos fw alól ugyan úgy. Már feltéve, hogy a sambát tudod teleptíeni.

Ez az fw-től függ, hogy van -e hozzá ilyen csomag. Ezt keresd. Ugyan úgy, mint a screent is feltelepítetetted, ugyan úgy kéne. Aztán bekonfigurálod, csatlakozol automatikusan ha lehet és mehet a másolás. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33337) z123456789 válasza Vladi (#33336) üzenetére


z123456789
addikt

Ez.
Csak te és Tonyk kolléga egészen máshogy közelítitek meg a dolgot, és most nem találom a helyem.
De igazad van, folytatom ott. Köszi az eddigieket. :R

(#33338) Nestor16 válasza lev258 (#33335) üzenetére


Nestor16
senior tag

Okés, megtaláltam.
Azóta próbáltam terhelni is a glxgears paranccsal: kép róla - nem tudom hogy hasznos infó-e

Integrált alatt is teszteltem, 60 FPS-t mutatott. :DDD A lényeg, hogy így még nem fagyott meg, de Nvidia alatt igen. Még tesztelem így, de mi a teendő, ha (valószínűleg) az nvidia a ludas?

Üdv, Dávid

(#33339) lev258 válasza Nestor16 (#33338) üzenetére


lev258
veterán

Lehetne próbálkozni újabb Nvidia driverrel, vagy ha nem probléma, felrakni egy Ubuntut (akár a Mint mellé) és ott is vizsgálódni. Nem kizárható, hogy Mint-en bug-osabb az Nvidia driver használata.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33340) Nestor16 válasza lev258 (#33339) üzenetére


Nestor16
senior tag

Hm, egyelőre megpróbálom akkor másik driverrel. Eredetileg a 2. volt bejelölve, de amikor láttam, hogy az első az ajánlott, be is jelöltem...
Egyébként melyiket is érdemes választani? :U

Tetszik ez a rendszer amúgy, az pl. hiányzik, hogy a start menüben lehessen keresni a könyvjelzők között is, meg minél kényelmesebbre kéne varázsolni a használatot, főleg laptop és tapipad mellett, ehhez sokat kell ismerkedni vele és sok bill kombinációt is tudni kéne. :)
De most rá leszek kényszerülve, mert laptopra váltottam és csak linux lesz rajta, az előzőn win 7 is volt és gyakrabban használtam azt, aztán nem sokat fejlődtem. (Játékok miatt)

Köszi a segítségeteket! :R

Üdv, Dávid

(#33341) wopi


wopi
aktív tag

Korai volt az örömöm... Még mindig tapasztalható a sötét képernyő hiba, ha pl YT videót nyitok meg, vagy olyan oldalt, ahol egy videó szerepel. :( Valószínű az a gond, hogy nem megfelelő driver van fent a vga-hoz. Ha chrome-ban kikapcsolom a hardveres gyorsítást, akkor minden oké, bár érezhetően picit lassabb a böngészés, de legalább megy minden...

Kérdésem az, hogy az intel graphics driver-t hogyan tudom feltenni Mint 17.1? Ha telepíteni próbálom az Ubuntura szánt verziót, az nem megy fel. Nem igazán találtam rá használható ötletet, de ha jól gondolom, ez lesz a megoldást. Vagy a mesa drivert kéne frissítenem?

Bocsánat, ha butaságokat írok, csak ötletelek... :)

(#33342) lev258 válasza wopi (#33341) üzenetére


lev258
veterán

Bocsi, lusta vagyok keresni. Milyen videókártyád is van?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33343) wopi válasza lev258 (#33342) üzenetére


wopi
aktív tag

Intel GM965/GL960 Integrated Graphics Controller

(#33344) lev258 válasza wopi (#33343) üzenetére


lev258
veterán

Firefoxot próbáltad normál flash-sel?
Már sok gép átment a kezeim között és még soha nem éreztem szükségét a flash hardveres gyorsításának (volt a tiédnek megfelelő gépem is). A videókártyád támogatásához nem hiszem, hogy sokat hozzáadna a driver frissítése; az Intel-es hardveres gyorsítás meg nem tudom, milyen kártyákat támogat. Röviden, én máshol keresném a probléma okát. Mint-ben az effektek kikapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33345) Tim82 válasza lev258 (#33344) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az ő integrált videokártyája esetében nincs semmilyen hardveres gyorsítás.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33346) wopi válasza lev258 (#33344) üzenetére


wopi
aktív tag

Valószínű, hogy tényleg nem ezzel van a gond, hanem valóban a Chrome-al. FF alatt minden oké, viszont van olyan bővítménye a Chrome-nak, ami miatt kénytelen vagyok azt használni. Kipróbáltam, hogy felteszem a google-chrome-stable helyett az unstable verziót. Eddig nem produkálta a korábbi hibát. Meglátjuk!

(#33347) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Még nem szedtem szét a desktop gépet, ment egy napig a badblocks, majd leformáztam és felraktam a Peppermint 4-t indult is szépen, de letölteni nem tudok semmit a Synapticból, pedig egész gyors és "naprakész". A Pepper 5 viszont már érezhetően lassúbb :F, a Pepper 3 viszont már nem töthető le, pedig 2017-ig van frissítése :F. érthetetlen.

Kipróbáltam LiveCD -n a Trisquel GNU/Linux -ot, gondolkodás nélkül nyitotta meg a synapticot -példátlan-, töltötte le, amit kellett, de feltelepítve már a csomagkezelő csak a futtatás -ra indul, nem ismeri fel a vezeték nélküli billentyűzetem karakterkiosztását és nincs is lehetőség a beállítására, röhely.

[ Szerkesztve ]

(#33348) ubyegon2 válasza teleahocipöm (#33347) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Le lehet tölteni, ha keresed:
[link]
innen még az One verziót is:
http://peppermintos.com/previous/
:)

[ Szerkesztve ]

(#33349) teleahocipöm válasza ubyegon2 (#33348) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Köszi :R , pedig a Pepper oldalán rákerestem a 3-ra, majd letöltés és az 5-s jött volna le, a 4 meg már tavalyról megvolt. Na akkor megnézem, mert már a Trisquel -en konfig fájlokban irogatok és nem lesz jó vége :)

(#33350) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

A NAS-om topic-jában kaptam segítséget, de mivel ilyen gondja nem volt senkinek, konkrét megoldást nem találtunk a problémámra.
Röviden vázolom, mert senki se olvasson vissza ezért.
NSA 325 V2 + MED800 X3D médialejátszó között szeretnék mindight commanderrel másolást indítani, majd háttérbe rakni, és a PC-t kikapcsolni (ahonnan a parancsot kiadom.)
Az alap ötlet egy cifs képes router-re kötött HDD, és megegyező típusú MED-nél beálított lehetőség adta.
Ott tartok hogy egy ilyen cifs modult kell keresnem ami passzol a Zyxel NAS-ra.
Hát keresem én már 2 napja, de nem találom. :(
Van esetleg valami speciális keresési mód amivel ilyen modulokat lehet találni, vagy ez vakszerencse, mert elég speckó a kérdés?
Korábban kaptam linket más NAS-ra való modulról, azzal nem megy (természetesen gondoltam hogy nem fog menni, de próba szerencse)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.