Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32501) akipapi válasza ubyegon2 (#32500) üzenetére


akipapi
tag

Eddig meg vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#32502) Vladi válasza akipapi (#32501) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nagyonjó, gyári driver van fenn.
Keress a menüben valami nvidiás beállító programot, ha jól emlékszem van hozzá. Ha megvan akkor ott állítsd be a felbontást.

Ha így nem megy akkor jön a bé terv.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#32503) spammer válasza N0zer0 (#32498) üzenetére


spammer
veterán

Ja, én is a mpv.conf-ba írom őket, a múltkor nem volt jó, de most már reagált rá. Viszont majd ki kell kísérleteznem valami alacsonyabb értékkel, mert már 200-300 körül is torzított.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32504) N0zer0 válasza spammer (#32503) üzenetére


N0zer0
senior tag

Hangkártyája, hangszórója, hanganyaga válogatja, hogy milyen mértékű erősítést kíván. Nyilván, ha 200-300-nál torzít, az nem jó, de pl. akkor leveszed a normál hangerőt 50%-ra, és lehet máris nem fog torzulni (mert ez már csak 100 vagy 150-es túlhangosításnak felel meg). Van, amit 1200-zal néztem meg úgy, hogy alapból a rendszer is 200% hangerőn volt.

(#32505) spammer válasza N0zer0 (#32504) üzenetére


spammer
veterán

Fülessel használom mindig, óvatosan kell variálnom. :DDD Majd kikísérletezem. Amúgy alapból 50%-on indul nálam a lejátszó, erősítés nélkül az pont közepes, normál érték, legtöbbször elég is, amit kihoz 100%-kal, de vannak olyan anyagok, amiknél nem. Majd tolok neki egy pici kraftot, aztán jó lesz. :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32506) akipapi válasza Vladi (#32502) üzenetére


akipapi
tag

Megtaláltam, de itt se változik meg a felbontást.

(#32507) Vladi válasza akipapi (#32506) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor bé terv. Nyiss egy terminált és lökd hozzánk a kimenetet:
xrandr

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#32508) akipapi válasza Vladi (#32507) üzenetére


akipapi
tag

(#32509) Vladi válasza akipapi (#32508) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nagyonjó.

Most próbálj egy ilyet:
xrandr --mode 1280x800

Persze olyan számmal, amit felbontásnak akarsz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#32510) Llew válasza lev258 (#32489) üzenetére


Llew
senior tag

Thx. Leghülyébb hiba. A kábel jó volt, de hosszabbítón keresztül ér el a géphez és a hosszabbító szarul volt bedugva a gépbe. Megigazítottam, simán felismerte.

Most viszont van egy második gondom:

Nem megy a scanner. Ahogy utána olvastam azért, mert a driver csomagban valami általános korábbi driver van, amivel a nyomtató megy, de a scanner részt nem ismeri fel a gép, így az nem.
Találtam hozzá egy megoldást, de ez nekem elég kínai és bonyolult. A gyártótól leszedtem a linux drivert, kicsomagoltam. A mappában van külön install.sh, install-printer.sh, install-scanner.sh file is. Hogy telepítem ebből csak a scannert?

Ezt van benne:
#!/bin/sh

SCRIPTS_DIR=$(dirname "$0")/noarch

# load 'scripting' run-time support utility functions
. "${SCRIPTS_DIR}/scripting_utils"
script_log_init $(basename "$0" ".sh")

# load 'package' run-time support utility functions
. "${SCRIPTS_DIR}/package_utils"
environment_init $(basename "$0" ".sh")

if sh "$SCRIPTS_DIR/pre_install.sh" "$@" ; then
sh "$SCRIPTS_DIR/package_install.sh" "scanner-meta"
sh "$SCRIPTS_DIR/post_install.sh" "$@"
fi

de ha ez a használati utasítás, akkor ehhez nagyon kevés vagyok.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#32511) akipapi válasza Vladi (#32509) üzenetére


akipapi
tag

(#32512) Llew válasza Llew (#32510) üzenetére


Llew
senior tag

Találtam egy csomagos megoldást, de ez se tűnik egyszerűnek.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#32513) Vladi válasza akipapi (#32511) üzenetére


Vladi
nagyúr

Bocsesz. Azt is bele kell írni, hogy melyik kimenetnek mondod. Esetben ez a DVI-I-1 Ezt pontosan kell majd megadnod. Egyébként miért nem a 0-ba dugtad? :F Meg miért iylen felbontást akarsz beállítani?

xrandr --output DVI-I-1 --mode 1024x768

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#32514) Tim82 válasza akipapi (#32511) üzenetére


Tim82
nagyúr

Próbáld meg így:

xrandr --output DVI-I-1 --mode 1024x768

Lassú vagyok. :B

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#32515) Llew válasza Llew (#32512) üzenetére


Llew
senior tag

Hah, a fene sem fog itt scanner driverekkel foglalkozni. Alapból benne vana rendszerben a Simple Scan program, amivel rendben működik a gép.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#32516) akipapi válasza Vladi (#32513) üzenetére


akipapi
tag

Ez a számítógép egy másodlagos gép a szüleimnél. Egy Samsung Led TV mögé van rejtve és erről megy a böngészés meg a youtube. A tévében lévő böngésző használhatatlan. A tévében nincs VGA aljzat csak HDMI, ezért a videokártya DVI kimenete van összekötve a tévé HDMI bemenetével. A felbontást annyira kell visszavegyem, hogy messzebbről is olvashatóak legyenek a weblapok. Win XP-vel működött eddig a gép, egyetlen hibája az volt, hogy a youtube videók kicsit szaggattak ezért próbáltam ki a linuxot.

(#32517) spammer válasza akipapi (#32516) üzenetére


spammer
veterán

Ha esetleg továbbra is szaggatnának a videók, akkor ajánlom kipróbálni a Minitube-ot, ezzel elég jól bírják a régebbi gépek is. ;) Ha pedig böngészővel kell, akkor Firefox, mert arra linux alatt egy régebbi flash player van, ami kevésbé zabál, mint mondjuk a friss Chrome alapú böngészők (PepperFlash-sel). De vannak más trükkök is, pl. videólejátszó (VLC) beágyazása a flash lejátszó helyére, de ahhoz külön script kell.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32518) akipapi


akipapi
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, sikerült átállítani a felbontást!

(#32517) spammer

Kipróbálom, köszönöm.

(#32519) N0zer0 válasza Llew (#32510) üzenetére


N0zer0
senior tag

Kicsit részletezhetnéd, hogy mivel nem megy. Ugyanis ezt anno én is megszívtam Mint alatt, hogy nem ment a beépített simple-scannel, rá sem bagózott a szkennerre, pedig a leírások szerint mennie kellett volna, végül fel is adtam. Aztán tértem csak vissza a kérdésre hónapok múltán, és mikor a GIMP alól próbáltam XSane modullal, akkor teljesen jól működött. Épp ezért kérdezem, hogy mivel próbáltad.

lsusb parancs listázza az eszközt? Pontosan milyen szkennerről van szó?

(#32520) CPT.Pirk válasza akipapi (#32516) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyenkor ne a felbontást csökkentsd, mert akkor a kép minősége is romlik, hanem a böngészőben a betűméretet növeld meg, az mindent átméretez a megfelelőre!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32521) Ayg0


Ayg0
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy olyan Linux disztrót ami tud magyarul, egy mezei felhasználó is boldogul vele, és alapból tartalmazza a LibreOffice-t, hogy ne kelljen külön kínlódni a telepítésével?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#32522) #21078528 válasza Ayg0 (#32521) üzenetére


#21078528
törölt tag

openSUSE, Ubuntuk, Mageia, Fedora, stb. ...
A LibreO. gyk. minden ismertebb terjesztés tárolóiban fellelhető, de .rpm és .deb alapú terjesztések alá akár a LibreO. akár az OpenO. 1 perc alatt feltehető.

(#32523) N0zer0 válasza CPT.Pirk (#32520) üzenetére


N0zer0
senior tag

Így van. Ha nem CRT tévéről van szó, a legmagasabb (natív) felbontásán kell használni, akkor a legélesebb, legtisztább, legrészletgazdagabb a gép. Böngészőben is lehet nagyítani (FF-szal akár csak a szöveget is külön), nagyobb betűtípust megadni, de a Linux ebben is jobb, mint a Windows, mert böngészőn kívüli rendszerfelületét is normálisabban lehet skálázni nagyobb rendszerbetűtípusokhoz, nagy ikonokhoz.

Az alacsonyabb felbontásokat ezek az eszközök már csak a visszafelé kompatibilitás miatt támogatják, ha valami régi OS vagy alkalmazás nem támogatja a natív felbontást, és teljes képernyőn akarja élvezni valaki. Még az SD-s tévéadást is felskálázzák szoftveresen natív felbontásra a tévék (általában HD-re).

Nem szeretem az automata megoldásokat, de népszerű, felhasználóbarát OS-kben úgy oldanám meg, hogy a rendszerben ne lehessen felbontást csökkenteni (csak hackkel), meg az alapértelmezett kódolás is Unicode legyen (megint csak hackkel lehetne kilőni), hogy haladjanak technikailag a népek, és na anakronisztikus hülyeségekkel szopassák magukat.

(#32524) CPT.Pirk válasza Ayg0 (#32521) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudok olyan disztrót mondani, ami nem tud magyarul. Az LO telepítése nem bonyolult, nem kell vele kínlódni. Kb. minden disztrón van grafikus csomagkezelő, beírod, ütsz entert, a találatot meg feltelepíti neked. Max annyi bonyolultság lehet benne, hogy külön van egy nyelvi csomag hozzá, de az is ott lesz a találatok között.
Egyébként az LO, vagy a kisebb méretű Calligara telepítve szokott lenni alapból.

Az meg, hogy egy mezei felhasználó minek a használatával fog boldogulni, azt nem tudhatom. Olvasd el a téma összefoglalót, és döntsd el, hogy ez a koncepció megfelel-e neked / neki. Ha igen, akkor pl nézd meg a distrowatch első 10 népszerű disztróját és válassz belőle: http://distrowatch.com/dwres.php?resource=major, aztán megmondjuk, hogy szerintünk jó-e egy kezdőnek.

N0zer0: talán inkább több beépített magyarázó rész kellene, ami felhívná a figyelmet, hogy miért nem javasolt pl. a felbontás csökkentése. Nem mindenki ért a TV-k működéséhez.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32525) Ayg0 válasza #21078528 (#32522) üzenetére


Ayg0
senior tag

CPT.Pirk & berus.berus: pár hozzászólással feljebb mégis elakadtam/elakadtunk egy Lubu + Libre páros honosítási kísérletével, és nektek se volt ötlet mi a gond. Akinek telepítem fontos, hogy minden magyar legyen, a LO is, és ne csak a keret, hanem egész prog.
Ezért gondoltam valami olyan Linux változatra, ami alapból tartalmazza ezt is.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#32526) CPT.Pirk válasza Ayg0 (#32525) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valamit elcsesztek a csomagoknál. Talán azt lehetne felróni nekik, hogy az LO nyelvi csomagja nem telepítik fel függőségként az alap LO-t, és a javasolt függőségek között sem a rendes LO csomag van, hanem a -core verzió, ami nem rakja fel az összetevőket.
Pl. Arch vonalon ha telepíted a nyelvi csomagot, akkor az a teljes LO-t is felrakja.

Ellenben ettől még ha telepíted az LO csomagot és a nyelvi csomagot hozzá, akkor annak működnie kellett volna. Van pár Debianos gép a környezetemben LXDE-vel, azokon ez működik, így valami a Lubuntunál nem jó...

Nálad talán ezt próbálnám még meg:

sudo apt-get --purge remove libreoffice libreoffice-core libreoffice-l10n-hu
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get install libreoffice libreoffice-l10n-hu

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32527) lev258 válasza Ayg0 (#32525) üzenetére


lev258
veterán

Most lehet csúnyán néztek majd rám, de a múltkor minden gond nélkül felraktam egy Lubuntu 14.04-et, LibreOffice-szal, magyarítással kompletten. Nem emlékszem, hogy bármi gond (nehézség) lett volna. Furcsa azt olvasni, hogy nálad már gondok vannak.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32528) #21078528 válasza CPT.Pirk (#32526) üzenetére


#21078528
törölt tag

Nemrég raktam Lubut egy ismerősnek, Aptitude-ból simám felment az LO nyelvi fájlokkal együtt.
Azt tudom még elképzelni, hogy az alapértelmezett nyelv nem magyar volt, ellenőrizni kellett volna az /etc/default/locale fájlt...

(#32529) N0zer0 válasza CPT.Pirk (#32524) üzenetére


N0zer0
senior tag

A tájékoztató is megoldás lehetne, de azt nem olvassák el, megint csak tapasztalat. Csak csőlátással kikeresik a bezárás gombot és kilövik, elkönyvelik rizsának és kényelmetlenségnek. Az átlag felhasználót nem érdeklik a technikai részletek.

A natív felbontás, élsimított betűk, Unicode-kódolás és hasonlóknak annyira alapnak kéne lenniük, hogy értelmetlen eltérést engedni.

@berus.berus, lev258: megerősítem, 2 hónapja egy Lubuntu 14.04-re simán felment a LibreOffice grafikus csomagkezelőből, hozta magával a rendszernyelvnek megfelelő magyar nyelvi csomagot is, nem csak a kezelőfelületnél, hanem a súgója is magyar volt. Semmit nem kellett trükközni vele.

[ Szerkesztve ]

(#32530) akipapi válasza CPT.Pirk (#32520) üzenetére


akipapi
tag

A böngészőben átállítottam a betűméretet, de a menüben nem változott, és az ikonok mérete is olyan apró volt, hogy majd kifolyt a szemem.

(#32531) CPT.Pirk válasza akipapi (#32530) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azokat is lehet növelni külön, a GUI minden eleme beállítható a méret terén.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32532) akipapi válasza N0zer0 (#32523) üzenetére


akipapi
tag

Szia!

Ebben segíthetnél egy kicsit. A TV 114cm képátlójú Full HD felbontású. Megtaláltam, hogy hol lehet a betűméreteket átállítani de itt szintén nem történik semmi, hiába állítom át. A böngészőben már átállítottam, az meg is változott de a többi olyan apró, hogy egész közel kell menni a tévéhez a kikapcsoláshoz például.

(#32531) CPT.Pirk

Igen, csak ahogy a felbontást nem vitte, úgy ezeket a beállításokat se módosítja. Ezekkel kezdtem, mert ezt XP alatt is meg lehetett változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#32533) whbear válasza spammer (#32517) üzenetére


whbear
senior tag

Köszi a tippet ez a Minitube nagyon jó!

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#32534) N0zer0 válasza akipapi (#32532) üzenetére


N0zer0
senior tag

Próbáld meg az itt leírtakat.

(#32535) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Linux disztrót keresek szülőknek az elavult netezős gépére.
(1,6ghz core 2 duo, 1,5gb ram, és egy AMD HD4350)
Olyat keresek, ami tényleg kis gépigényű, nem kell vele sokat szenvedni, könnyű kezelni, stabil stb.
Kb csak netezésre lenne használva.
Illetve keresnék még olyan böngészőt, ami nem pusztítja úgy a ramot, mint a Chrome.

Válaszokat előre is köszönöm!

#KeepFightingMichael

(#32536) Vladi válasza guftabi96 (#32535) üzenetére


Vladi
nagyúr

Erre bármi jó. Úgyis ubuntut fognak neked mondani. :DDD

Inkább a felület a lényeg, lxde, xfce vagy mate desktopot válassz. Ezek kis erőforrás igényűek de még nem fájdalmasan fapadosak.

Böngészőnek én chromot használok, nem eszi nálam annyira a ramot. Most 7 lap van megnyitva és 1700 megát vesz le az egész rendszer.

Esetleg firefox, de a midorit is megnézheted.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#32537) spammer válasza guftabi96 (#32535) üzenetére


spammer
veterán

Xubuntu, Linux Mint MATE, Zorin OS, de igazából tényleg kb. mindegy, a memóriát úgyis a böngésző eszi. Nálam a Firefox sem eszik igazán kevesebbet, mint az újabb Opera vagy Chrome. Alternatív böngészők pl. Midori, Qupzilla

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32538) N0zer0 válasza Vladi (#32536) üzenetére


N0zer0
senior tag

Ja, nem eszik olyan keveset, csak 1,7 gigát, mikor neki az össz RAM 1,5 giga :DDD Viccen kívül, KDE és Unityt felületet leszámítva bármit fel lehet tenni, bármilyen disztrót, Lubuntu mondanám, de jó bármi, Mint Cinnamon vagy MATE is. Böngészőnek FF, esetleg meg lehet próbálni a QupZillát. A Midori is megér egy próbát.

Esetleg még a KDE is játszhat, ha ki tudja valaki herélni.

[ Szerkesztve ]

(#32539) Vladi válasza N0zer0 (#32538) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó, hát mondjuk 3 lappal már 1 giga, az meg belefér neki. Max swapol egy kicsit.

A qupzilla valami firefox klón könnyítve?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#32540) whbear válasza N0zer0 (#32538) üzenetére


whbear
senior tag

Pl. Én. Ettől gyengébb gépen repül az Arch + KDE. A GNOME 3 kivételével a többi DE olyan 1989 feeling.

Qupzilla Qt browser, nekem nem jött be. Iszonyat be tud lassulni. Nálam csakis Chrome, Ramdisken a cache és legfeljebb swapol ha akar de lehet használni.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#32541) N0zer0 válasza Vladi (#32539) üzenetére


N0zer0
senior tag

Igen. Szerintem nem nagy szám, most tesztelem. A hardverigénye kb. fele eddig a FF-hoz képest, de az oldalakat kicsit lomhán tölti be szerintem.

(#32542) N0zer0 válasza whbear (#32540) üzenetére


N0zer0
senior tag

A QupZilla eddig nekem sem jön be. Nem használhatatlan, de nekem kevés a tudása, ahogy a Chrome-é is kevés. Nálam csak a FF játszott nálam mindig is, de már az is kezd elmenni sajnos egy dög lassú bughalom irányába. A Chrome világ életében egy fostalicska volt.

(#32543) whbear válasza N0zer0 (#32542) üzenetére


whbear
senior tag

A Chrome-t megelégedéssel használom évek óta. Kicsit kell érteni hozzá. Nekem meg a FF nem jön be, atom erőmű kell alá. Egyébként nekem hasonló a véleményem a *ubuntu rendszerekről mint neked a Chrome-ról :)

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#32544) putu33


putu33
tag

Sziasztok!

Van 30 db szerverem amit el tudok érni ssh-n. És hamarosan lesznek olyan beállítások, amit az összesen eszközölni kell. A jövőben szerverek darab száma is nőni fog.
Célom az lenne, hogy egyszerre be tudjak lépni az összesbe és egyszerre tudjak nekik parancsot küldeni.
Utóbbit sikerült megoldani a mtputty jól tudja.
De sajnos ezzel a programmal egyenként kell rákattintani az a szerverekre nem lehet egyszerre belépni az összesbe. Erre tudtok valami megoldást? Ha létezik ilyen kliens windowsra az nagyon kényelmes lenne.
Köszönöm előre is a segítséget!

(#32545) Rimuru válasza whbear (#32543) üzenetére


Rimuru
veterán

Olyan buta a Chromium hogy nem tudom mit kell érteni hozzá ;]

Vigyázat, csalok!

(#32546) Vladi válasza whbear (#32543) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kevésbé szeretlek, mióta arcozol. De most sokat nőttél a szememben. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#32547) CPT.Pirk válasza whbear (#32543) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt az erőmű dolgot vitatom. P3-as gépen is simán ment az FF Debianon, 384MB sd ram társaságában. Tök normálisan lehetett vele böngészni, nem is indult lassan.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32548) spammer válasza N0zer0 (#32541) üzenetére


spammer
veterán

Most tettem egy gyors próbát, valóban fele annyival indul, mint a FF, de elindítottam egy Youtube videót, bekajált azonnal 500+ mega ramot. :Y FF ugyanez 200 mega. Asszem tényleg felejtős.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32549) whbear válasza Rimuru (#32545) üzenetére


whbear
senior tag

Mi az elsődleges feladata egy böngészőnek? Gyorsan, szépen megjeleníteni a weblapokat. Na pont ezt tudja. Valamint bookmark sync és új flash. Cipőt a cipőboltból.

Vladi : A Fedorás gyökereket nem lehet kiirtani belőlem. Tegnap is Fedorát telepítettem egy ismerősnek, mert oda az kellett. Tisztelem a tudást a Fedora vonalon és azért váltottam Arch-ra, mert gyenge gépeim vannak és jobban tudtam optimalizálni Archon.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#32550) Vladi válasza whbear (#32549) üzenetére


Vladi
nagyúr

gyengébb gépek? Milyenek? oda cent6 való. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.