Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) gergobaby válasza guftabi96 (#33546) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Unetbootin?

[ Szerkesztve ]

(#33552) guftabi96


guftabi96
addikt

IDE-AHCI megvolt, Unetbootin, Rufus is ki lett próbálva.
Csak a billentyűzet, meg az egér van bedugva
Usb2-es porton próbálnám telepíteni.
Semmi nem segít, ugyan azt a hibaüzenetet kapom... meghülyülök :W
Az utóbbi időben telepítettem már linuxot egy Giga H97M-D3H + i3 4150 kombóra, és egy Giga 970A-UD3 + FX 4130-ra is. Azokon gond nélkül felment akármelyik linux.
Most erre az FX6300 + 970A-UD3P párosra egyszerűen nem tudom feltenni, és nem tudom miért... :W :W

#KeepFightingMichael

(#33553) spammer válasza guftabi96 (#33552) üzenetére


spammer
veterán

Van több HDD vagy SSD a gépben? Ha igen, próbáltad a többit lehúzni addig (ha asztali gép, és nem laptop) ? BIOS-ban meg van adva a sorrend rendesen (1. boot eszköz a pendrive) vagy boot választóval indítod a pendrive-ról?

Mint fórumban van egy ilyen téma, ezt a hozzászólást lehet érdemes megnézni talán: [link]

De érdemes lenne tényleg egy másik (friss) disztróval is megpróbálni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33554) ubyegon2 válasza guftabi96 (#33552) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha a (#33550) - ben lévő megoldás nem jó, akkor ez a két disztró nem fog azon a konfigon összejönni.

Nem célszerű mindkét Linux topicon egy időben egyszerre futtatni ugyanazt a témát!

(#33555) guftabi96 válasza spammer (#33553) üzenetére


guftabi96
addikt

2 HDD van: 1TB Seagate Sata3 (erre akarom ráerőszakolni), illetve egy HGST (ha jól emlékszem) 500gb Sata2. (ezen csak adatok vannak tárolva). Nem próbáltam még lehúzni a Hgst-t, de holnap majd kipróbálom úgy is.
Nem a Biosban van beállítva a boot sorrend, hanem az indulásnál F12-vel ki lehet választani, hogy miről bootoljon a rendszer. Ott szoktam kiválasztani a pendrive-ot.
Most leszedtem a 14.04-es Ubuntut, holnap megpróbálom azzal is.

#KeepFightingMichael

(#33556) lev258 válasza guftabi96 (#33546) üzenetére


lev258
veterán

Secureboot kikapcsolva? USB2-es helyre dugod a pendrive-ot?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33557) guftabi96 válasza lev258 (#33556) üzenetére


guftabi96
addikt

A secure bootnál 2 lehetőség van: setup/system. Eddig system-en volt.
Igen, usb2-es helyre dugom.
Most próbáltam az ubuntut, úgy, hogy systemre van állítva és úgy is, hogy setupra
Sehogy nem jó :W

#KeepFightingMichael

(#33558) ubyegon2 válasza guftabi96 (#33557) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

BIOS- ban nézted már a boot sorrendet? Mivel mindíg eseti beállítást használsz, így érdemes lenne megnézni, melyik meghajtó van elsőnek beállítva! Valami miatt az F12 nem jól funkcionálhat. :F

[ Szerkesztve ]

(#33559) guftabi96 válasza ubyegon2 (#33558) üzenetére


guftabi96
addikt

Mindjárt kipróbálom azt is.
Itthon leszek ma, szóval lesz időm rá.
Meg kipróbálom 1hdd-vel,
Meg elolvasim a korábban linkelt Mint fórumot is

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#33560) ubyegon2 válasza guftabi96 (#33559) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Próbáld ki a GRUB opciók állítgatását is, mint ez itt. Sajna nem leszek gépközelben napközben, de remélem sikerül valamit összehoznod, ha sokat olvasgatsz a problémáról!

(#33561) guftabi96 válasza ubyegon2 (#33560) üzenetére


guftabi96
addikt

Na kipróbáltam azt is, hogy kihúzom az egyik HDD-t, de az sem segített.
Kipróbáltam öcsém gépét is, akinek az én alaplapom ''elődje'' van: Nekem: Giga 970A-UD3P, öcsémnek meg 970A-UD3.
Az ő gépén egyből, tökéletesen lehetne telepíteni.
Egyszerűen nem értem. Windows gond nélkül települt, ez meg egyszerűen nem akar..
Azt hiszem ebből az lesz, hogy marad a Windows, mert már nincs ötletem, hogy mit lehetne neki csinálni..

#KeepFightingMichael

(#33562) spammer válasza guftabi96 (#33561) üzenetére


spammer
veterán

A Linux Mint fórum alapján ez valami alaplapi gebasz lehet, de azt írja ott a srác, hogy a 32 bites verzió viszont működött neki.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33563) guftabi96 válasza spammer (#33562) üzenetére


guftabi96
addikt

Kipróbálom akkor azzal is, de az tényleg csak kipróbálás lesz, mert a 32bit nekem nem jó.

#KeepFightingMichael

(#33564) lev258 válasza guftabi96 (#33563) üzenetére


lev258
veterán

Ha van secureboot, akkor valószínűleg UEFI módban vagy. Ebben viszont csak a 64 bites telepítő működik.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33565) ubyegon2 válasza guftabi96 (#33561) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nincs most időm átfutni, de itt írnak usb - alaplap ütközésről!
talán a megoldás ez a benne lévő link:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#33566) guftabi96 válasza ubyegon2 (#33565) üzenetére


guftabi96
addikt

Próbáltam ezt is, sajnos ezzel sem jó.

Feladom, nem tudok már mit kitalálni. Azoknak milyen jó lehet, akik úgy vették meg ezt az alaplapot, hogy Linuxot szántak arra a gépre, amibe beszerelték..
Ilyet még nem láttam, hogy egy gépre ne lehessen feltelepíteni, de úgy néz ki, hogy az enyém ilyen.
Még egy valamit kipróbálok, ha úgy sem lesz jó, akkor már tényleg nincs más ötletem.

#KeepFightingMichael

(#33567) guftabi96 válasza guftabi96 (#33566) üzenetére


guftabi96
addikt

Ellőttem az utolsó ötletemet: vga bios kapcsoló.
Más már tényleg nem jutott eszembe. :(

#KeepFightingMichael

(#33568) lev258 válasza guftabi96 (#33567) üzenetére


lev258
veterán

Utolsó lehetőség. A merevlemezt átviszed másik gépre, ott telepítesz, majd visszaszereled.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33569) Fenyő válasza guftabi96 (#33567) üzenetére


Fenyő
őstag

Vagy ha nincs kéznél másik gép akkor szerválj egy dvd-írót (akár használtan egy ezresből meg is van), onnan a legproblémásabb gépekről is felmászik...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33570) Fenyő válasza Fenyő (#33569) üzenetére


Fenyő
őstag

Ill. kifutottam a szerk. időből plop bootmanagerrel is lehet esetleg egy próbát tenni (bár ahhoz sem árthat ha a fővinyón kívül van másik média is amiről bootolni tudsz, akár másik kicsi vinyó, cd stb).

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33571) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

Debiant szeretnék telepíteni a laptopomra, USB meghajtóról. Milyen eszközzel tudnám ezt kivitelezni Windows alól? :) Ezzel sajnos nem sikerült, azt írja bootoláskor, hogy nem találja az indításhoz szükséges fájlt.

(#33572) ubyegon2 válasza Zedz (#33571) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!
win32diskimagerWin alatt egyszerű és tökéletes!

(#33573) CPT.Pirk válasza Zedz (#33571) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kezdőként a non-free hybrid Debian telepítőket javaslom: [link], ezek live rendszerként is működnek, ki tudod próbálni őket a telepítés előtt, a neked tetsző asztali környezettel.
Az említett diskimager mellett még a LILI linux live usb creator is jó a kiírása.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33574) Zedz


Zedz
addikt

Köszönöm, megnézem ezeket! :R

(#33575) Kovbob


Kovbob
senior tag

Megtudja nekem mondani valaki, hogy asus a7n8x-x alaplappal miért nincs internet kapcsolat a lubuntun?

(#33576) lev258 válasza Kovbob (#33575) üzenetére


lev258
veterán

Milyen internet? Be van állítva? Melyik Lubuntu, milyen Ethernet (lspci szerint)?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33577) Kovbob válasza lev258 (#33576) üzenetére


Kovbob
senior tag

Nem értek a linuxhoz még ezért fogalmam sincs, hol kell állítgatni. De az előző lappal (asus k8n) volt internet már akkor mikor feltettem a rendszert, nem kellett állítgatni semmit, csak az a lap töbkre ment. Most egy asus a7n8x-x alaplap van a gépben és ezzel már nincs kapcsolat. Lubuntu 14.10-ről van szó.

(#33578) ubyegon2 válasza Kovbob (#33577) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jól teszed, hogy nem árulod el, milyen internetkapcsolattal rendelkezel. Ezek a népek itten még képesek és unalmukban elárulják neked, miként kell beállítai az új alaplap hálókártyáján a kapcsolatot! :DD

Tényleg komolyan tettél fel egy ilyen kérdést? :U

Megtudja nekem mondani valaki, hogy asus a7n8x-x alaplappal miért nincs internet kapcsolat a lubuntun?

[ Szerkesztve ]

(#33579) CPT.Pirk válasza Kovbob (#33577) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nyiss egy terminált, és írd be, hogy: lspci

Ennek a kimenetében lévő hálókártyás sort másold be, abból már ki lehet indulni. Ha nem vagy biztos benne, akkor az egész kimenetet tedd fel pl. pastebin.com-ra, majd linkeld be.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33580) Kovbob válasza ubyegon2 (#33578) üzenetére


Kovbob
senior tag

Mit írjak az internet kapcsolatról? Vezetékes internet, routerrel 2 felé osztva. Amúgy szerintem az nforce2 chipsetet nem kezeli, mert a pendriveot se tudtam megnyitni a fejlkezelőben, meg az egyik particiót se tudom megnyitni, mert hibát ír.

(#33581) _Dumber_ válasza Kovbob (#33580) üzenetére


_Dumber_
őstag

elég ha annyit beírsz, hogy: ip link show és a kimenetet kérjük ide.

Egyébként már többet tudunk a netedről. Pl azt, hogy nem közvetlen modembe csatlakozol.. nem mobilnet..stb)

Most azt kéne tudnunk, hogy hálózati kapcsolat van e... ha nincs miért nincs,.. látja e egyáltalán a hálókártyát, kap e ip-t a routertől... ... stb

[ Szerkesztve ]

(#33582) spammer válasza Kovbob (#33580) üzenetére


spammer
veterán

Feletted már leírták, mit kellene írni (lspci). A "hibát ír" meg tág fogalom, azt kellene leírni, konkrétan mit ír.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33583) Kovbob


Kovbob
senior tag



A meghajtókat már kezeli.
_Dumber_ Ip-t biztos kap a routertől, mivel eddig jó volt minden, csak amióta a lapot+procit lecseréltem azóta nincs hálózat rajta.

[ Szerkesztve ]

(#33584) Fenyő válasza Kovbob (#33577) üzenetére


Fenyő
őstag

Miért 14.10-essel próbáltad, régi vasra totál felesleges, ráadásul annak nemsokára lejár a támogatási ideje is a 14.04-esre meg még majd 5 év van, amúgy 14.04 alapú disztrót (Mint 17XFCE) és Debian 7-es alapút is próbáltam Nforce2 alatt (NF7-S), és mindkettő alapból felismerte a hálókártyáját, szóval ha Lubuntuval szeretnéd használni első körben próbáld ki a 14.04-essel.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33585) CPT.Pirk válasza Kovbob (#33583) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Alaplapot cseréltél, amiben gondolom más volt a chipset, így az ebben lévő hálókártyához magától nem töltötte be a kellő modult. Ha jól tippelek, akkor az a forcedeth lesz. Add ki ezt a parancsot:

sudo modprobe forcedeth

majd nézd meg, hogy mi a helyzet. Ha ez megoldja, akkor csak be kell tenni állandóra, de azt majd kitaláljuk. (ha a parancsnak nincs kimenete, akkor sikeresen lefutott. Utána esetleg egy lan kábel kihúzás bedugás kellhet.)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33586) Kovbob válasza CPT.Pirk (#33585) üzenetére


Kovbob
senior tag

Ja azt elfelejtettem mondani, hogy újra raktam a rendszert. Bocs elfelejtettem ez nem olyan, mint a windows itt nem egyértelmű.

(#33587) CPT.Pirk válasza Kovbob (#33586) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ott sem, a tök átlagos, több éves alaplapomhoz még mindig kézzel kell lan drivert telepíteni. ;]

Jutottál valamire a modprobe paranccsal?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33588) Kovbob válasza CPT.Pirk (#33587) üzenetére


Kovbob
senior tag

Ja nem arra gondoltam, hanem arra, hogy windowsnál alap, hogy újra telepítem konfig cserénél. Amúgy igen ott nem is lenne gond, a drivert telepíteni, de itt linuxon nem értem, hogy mennek a dolgok. Ma már nem próbálom ki a parancsot, majd holnap vissza térek a géphez.

(#33589) Kovbob


Kovbob
senior tag

Na feltettem a lubuntu 14.4-et és ezzel van hálózatom. A flasht k7-es procival működésre lehet bírni? Meg a teamviewert, mert valamiért nem akar indulni, nem ír ki semmit csak nem indul el hiába telepítettem.

[ Szerkesztve ]

(#33590) quailstorm válasza Kovbob (#33589) üzenetére


quailstorm
nagyúr

flash 11.1-nél ne rakj fel újabbat
teamviewert meg indítsd terminálból, akkor írja mi a baja
de a legtöbb SSE2 hiány hibának egy megoldása van, gépcsere

(#33591) Fenyő válasza Kovbob (#33589) üzenetére


Fenyő
őstag

11.2.202.235 az utolsó flash ami megy Athlon Xp-vel, ezt kell feltenni/felülírni a meglevőt és zárolni a csomagot, hogy ne frissítse.
Gugli szerint elérhető pl itt vagy itt.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33592) Kovbob


Kovbob
senior tag

Köszönöm. Parancsorból, hogy kell indítani?

(#33593) quailstorm válasza Kovbob (#33592) üzenetére


quailstorm
nagyúr

kikeresed a csomag nevét synapticcal, kimásolod terminálba, és enter

(#33594) CPT.Pirk válasza Kovbob (#33592) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Yolutubeot meg kapcsold át html5-be, pár elég gyér lesz oda is az a proci.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33595) Fenyő válasza CPT.Pirk (#33594) üzenetére


Fenyő
őstag

Athlon Xp-vel az felejtős, html5 még jobban eszi a procit mint a flash, az még 360p-ig elmegy vele, smplayerrel 720-ban is.
Kálmi2: Az első linken lépésről lépére le van írva, hogy kell feltenni a régebbi flasht, ha vmi. nem kerek kérdezz bátran...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33596) spammer válasza Kovbob (#33589) üzenetére


spammer
veterán

Terminálba beírod, hogy teamviewer és akkor látod a hibaüzit.

Egyébként egyik gépen 14.04-es Ubuntu alatt nálam sem ment a TW 10, egészen pontosan a GUI nem jelent meg. Viszont leszedtem a 9-es verziót ([link], lapozz lejjebb és ott lesznek a .deb csomagok), azzal elindult.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33597) quailstorm válasza Fenyő (#33595) üzenetére


quailstorm
nagyúr

de amúgy ubuntuhoz ott a minitube
URL-t beilleszted aztán cső
Athlon XP-vel vitte a 720p-t

(#33598) Fenyő válasza quailstorm (#33597) üzenetére


Fenyő
őstag

Smplayerhez meg az smtube (bármilyen platformon), ízlés dolga, nekem speciel az smtube felülete/keresője jobban kézre áll. mint a Minitubé.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33599) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

Sikerült feltelepítenem egy Debiant a laptopomra, de ez az asztali környezet nem teljesen jön be. Ha jól tudom akkor ez cserélhető. Ha minden igaz most Gnome van fent. Tudtok valami jól használhatót ajánlani, ami grátiszként még szép is? :)

(#33600) BoB válasza Zedz (#33599) üzenetére


BoB
veterán

KDE

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.