Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33701) CPT.Pirk válasza Vladi (#33676) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Végül is lassan jogos. Néhány CoreDuo-t kivéve a 32 bites procik már egyszerűen kevesek, ha böngészés meg a Yt jön képbe.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33702) Fenyő válasza CPT.Pirk (#33701) üzenetére


Fenyő
őstag

Ezek már tényleg (T2ezres C2D szériát leszámítva) csak ezért mennek, hogy ne kelljen kidobni őket ha már még megvannak és jól működnek, mert használtan egy 775 C2D procit már egy ezresért (E21x0 szériát pl.) az emberhez vágják, hozzá vmi egyszerű lap 3-5K, 2gb ddr2 3k és 8k-ból van is egy használható alap rendszer. Amik meg még vmennyire használható 32 bites rendszerek (erősebb Athlon Xp / P4, Celeron M, Pentium M), már így is eléggé a használhatóság határát súrolják, pár év múlva meg már mire kifutnak az aktív 32 bites rendszerek, már amúgy is végelegesen el lesznek avulva.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33703) CPT.Pirk válasza Fenyő (#33702) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy ilyen lépéssel rögtön meg is feleződik a karban tartandó csomagok mennyisége. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33704) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok vásároltam egy Hp Microservert, tud valaki ajánlani nekem egy Linuxot-rá, filmek képek dokumentumok lennének rajta, windows rendszerről kellene elérnem ez lehetséges?

BY ooszi

(#33705) Vladi válasza ooszi (#33704) üzenetére


Vladi
nagyúr

Natessék, erről beszélek. :U

Pontosabban mi?

Gyakorlatilag bármi jó rá. Samba megosztás kell majd neked, úgy tudod win felé osztani az adatot. MI megy még rajta? Torrent?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33706) Vladi válasza Csontbrigád (#33689) üzenetére


Vladi
nagyúr

Elképzelhető, hogy a /download mappád az, aminek a jogosultságai nem megfelelőek. Ezt hogy hoztad létre?

Médiaszerverhez nem nagyon értek, de itt egy leírás. Valami ilyesmi alapján csináltad?

mod: egy ls -l parancsot adj neki a megosztás mappában, tehát a download felett.

Egyébként ha fix ip van, samba is van, akkor már majdnem kész vagy. Még egy ssh-t dobj rá és mehet a sarokba. ;]

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33707) Csontbrigád válasza Vladi (#33706) üzenetére


Csontbrigád
tag

Google nekem is kiadta az általad linkelt oldalt + még néhány oldal böngészése és így született meg az általam használt minidlna.conf.
/downloads mappát, ha jól emlékszem win alól hoztam létre, ez lehet a probléma?

SSH már telepítve, de egyéni ütemtervem szerint:
1 samba
2 minidlna
3 torrent
4 ssh
5 ftp, stb. :D

Amennyiben ezeket sikerül beüzemelni a virtuális gépen (1-4 alap), már csak konfig fájlok mentése, servergép összerakása, telepítése - hátradől és bont egy üveg bort. :)

(#33708) Csontbrigád válasza Vladi (#33706) üzenetére


Csontbrigád
tag

Parancsra ezt adja:

Ide kívánkozik egy kérdésem: Virtualbox-ba, -ból szöveg ki- bemásolása hogyan lehetséges Win 7 gazdarendszerrel?

Köszönöm!

(#33709) spammer válasza Csontbrigád (#33708) üzenetére


spammer
veterán

Vágólap megosztással. A beállításokban keresd, lásd [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33710) Csontbrigád válasza spammer (#33709) üzenetére


Csontbrigád
tag

Szia,

Köszönöm, ez be van kapcsolva, de a virtualboxban futó ubuntun nincs grafikus felület, egérkurzorom sincs.
Amikor volt xfce, gnome addig működött a dolog.
Lehetséges a szöveg ki- és bemásolgatása grafikus felület nélkül is? Valamilyen billentyűkombináció?

Köszönöm!

(#33711) N0zer0 válasza Vladi (#33663) üzenetére


N0zer0
senior tag

Szerintem is kéne egy ilyen topik. Majdnem minden második kérdező a régi, sovány gépére keres használható, light disztrót. Akár kiemelt topik is lehetne.

Illetve én megszüntetném a pH-n ezt az 1 disztró 1 topik szisztémát, mert túlzottan szétdarabolódnak a témák, és amúgy is OFF-olnak a fórumozók, minden topikban mindenféle disztróról esik szó. Nincs olyan rengeteg linuxos hozzászólás, hogy egy topik áttekinthetetlen legyen. Legalább minden egy helyen lenne, könnyebb lenne megtalálni egy kérdéskört, könnyebb lenne visszakeresni mindent. Általában egy problémából más disztrók használói is okulhatnak. Legfeljebb a Linuxosok offtopikját lehetne meghagyni gőzkieresztésre.

Esetleg köztes megoldásként ágakra szedni a disztrókat, mondjuk a Debian, Ubuntu, Mint, stb.-nek lenne egy külön közös topikja, a Arch, Antergos, Manjaro, Chackrának egy másik, és így tovább.

(#33712) CPT.Pirk válasza N0zer0 (#33711) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez se túl jó megoldás. Pl. Debiantól elég messz áll az Ubuntu, hiába annak egy ágából abból készül. No és ezt még lehetne sorolni a többire is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33713) spammer válasza N0zer0 (#33711) üzenetére


spammer
veterán

Mondjuk az Ubuntu alapúakat szerintem is össze lehetne vonni 1 topikba, külön-külön nincs akkora forgalom egyikben sem, hogy szükség legyen annyi topikra.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33714) Fenyő válasza N0zer0 (#33711) üzenetére


Fenyő
őstag

Szerintem meg egy lájtos disztró topik ugyanúgy tovább darabolhatná a témát, arról nem is beszélve, hogy a legtöbb nagyobb disztrónak is van könnyített verziója, ugyanakkor az összevonás sem biztos, hogy szerencsés, pl az említett Debian Ubunutu különbözőségek okán, ill pl a Mintnek van Deibanos és Ubunutus verziója is, akkor az pl hova kerülne, szóval szvsz egy cikk a témában, amit aztán lehetne bárhonnan linkelni, járhatóbb útnak tűnik. Mondjuk elég nagy falatnak tűnik szóval respect Vladinak ha belevág, amiből rögtön a felhasznált vasak (amiket még lehet értelme használni) alapján 3 részre is lehetne tagolni a témát (azon kívül, hogy kénytelen lesz jópár lightweight megoldást kipróbálni :DDD );
- Athlon Xp / K7 alapú Sempron (használhatóság kb 2500+ és felette); SSE2 hiánya végett még Linux alatt is meg lehet lőve az egyszeri felhasználó, csak régi adobe flash, nyista pepperflash/ppapi / újabb (34+) Chrome/ium, tároló hitelesítés is régebbi pythonnal megy csak stb. (LibreOffice 4.3+ SSE2 bug ha jól rémlik csak Win alatt van)
- Celeron/Pentium M - nonPae kerneles téma
- egyéb kevésbé problémásak P4 (használható szint kb 2.4 Ghz HT és fölötte), A64, K8 alapú Sempron
- vga karik használhatósági szintjéről is lehetne szó, amd/intel nyílt, nv zárt, S3/Sis csak szenvedés, compton és a többiek (adobe/pepperflash téma, alternatív megoldások (flash video downloader, minitube, smtube, smplayer/vlc/mpv open with addonnal stb), vdpau (HD Radeonnal)).
És az ilyen általános kérdésekről, ami témához kapcsolódik is felmerülhetnek mint pl. az általánosan használt wines progit mivel helyettesítsem (pl Total Commander - Double Commnader / Krusader, Winamp - Audacius, MS-Office - LibreOfficce, Utorrent - Deluge / Qbittorrent stb, stb), ill egyáltalán hogyan telepítsek, frissítsek...
Ha mással nem is nagyon, de pl kölcsön hardverrel be tudok segíteni a témába...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33715) weinmaker válasza Fenyő (#33714) üzenetére


weinmaker
őstag

Húúúú, ez szerintem fantasztikusan jó ötlet, és sok embernek segítene aki nincs otthon a témában, de a régi vasat nem akarná kidobni, és mondjuk gyereknek netezősgépnek meg szeretné csinálni.

Hiánypótló alkotás lenne :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#33716) Crytek


Crytek
veterán

Az ismerősömék vettem egy Ace Aspire E15 laptopot amin linux van.
Én az életem során linuxot csak youtubon láttam de már ott is úgy hogy azt asztalt mutogatták.

Ez meg bejön ,de csak a fekete parancssoros dos felület.

Hogy a bánatba tudnék erre Win 7-et felvarázsolni,mert ahogy bekapcsol a gép bármit nyomok a linux kiválasztó inditó ablak jön be a gép biosa nem így nem is tudom belőni,hogy lemezről telepitsem a win 7-et :(

Valaki tud ebben segíteni?

Next PC Upgrade: 2022

(#33717) lev258 válasza Crytek (#33716) üzenetére


lev258
veterán

A Linuxnak nincs köze a BIOS-hoz, ezt meg kell értened. Amikor bejön a Linux-os választóképernyő, akkor már régen késő belépni a BIOS-ba. Nézz utána a neten, melyik gombot kell nyomnod a gépen és kezdd nyomogatni a bekapcsolás után közvetlenül. Ez a legjobb tanács, amit kaphatsz. Ismétlem, a problémának semmi köze nincs a gépen levő Linux-hoz.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33718) Tonyk válasza Crytek (#33716) üzenetére


Tonyk
veterán

F2 vagy F10 -et próbáltad? Mármint bekapcsolás után közvetlenül szorgalmasan nyomogatni.
De akár az össze funkcióbillentyűn végighúzhatod az ujjad.
(Egyébként ha ennyire nem értesz hozzá, miért vállalod el?)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#33719) Crytek válasza Tonyk (#33718) üzenetére


Crytek
veterán

Már sikerült , tárgytalan!

Next PC Upgrade: 2022

(#33720) CPT.Pirk válasza Crytek (#33719) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most mehet fel a warez Windows. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33721) Crytek válasza CPT.Pirk (#33720) üzenetére


Crytek
veterán

Már felment és aktiváltam is :DDD

Mondjuk azt előtte megkérdezhettem volna hogy ezt a linuxot hogy lehet működésre bírni mert kíváncsi lettem volna milyen,de most már késő sosem tudom meg.

Next PC Upgrade: 2022

(#33722) lev258 válasza Crytek (#33721) üzenetére


lev258
veterán

Bármikor megnézheted akár egy pendrive-ról is. Telepíteni se kell.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33723) Rimuru válasza lev258 (#33722) üzenetére


Rimuru
veterán

Meg attól is függ hogy ő mivel kapta (mert úgy mondta hogy ezt a linuxot, bár gondolom különbséget se tud tenni [ami nem baj]). Linpus-t szoktak felrakni ott elvileg elsőnek a licencfeltételeket kell elfogadni az usernek (grafikus felület nélkül), nálam meg recovery shell jött már első indításnál is. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#33724) Crytek válasza lev258 (#33722) üzenetére


Crytek
veterán

Ennek a mentét el tudnád mondani számomra (full linuxszűzként) is érthetően?

Mit honnan kell leszednek hogy működik stb?És ez hogy működik ha már fent van a win?

Next PC Upgrade: 2022

(#33725) lev258 válasza Crytek (#33724) üzenetére


lev258
veterán

Kell egy üres pendrive, esetleg DVD. Letöltesz egy Linux ISO-t (ízléstől függően Ubuntu, Linux Mint, ...). Kiírod az ISO-t (pendrive esetén vannak erre szakosodott Win-es programok). Boot-olsz a telepítőről, ahogyan a Windows telepítőről is. A kipróbálást választod. Ekkor nem települ, de tudod használni nagyjából éles rendszerként kikapcsolásig.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33726) Fenyő válasza Crytek (#33724) üzenetére


Fenyő
őstag

Itt van egy lépésről lépésre cikk pl, még videó is van hozzá...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33727) spammer válasza Crytek (#33724) üzenetére


spammer
veterán

- Tetszőleges disztrót (iso fájl) letölti, pl.: Linux Mint
- UUI-val pendrive-ra ír
- Pendrive-ról bootol
- Menüből kiválasztja a live (try) opciót
- Örül :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33728) Vladi válasza Fenyő (#33714) üzenetére


Vladi
nagyúr

Namost lécivel ne nyúld le a cikktémámat. :DD Olyan sok hw-t nem akarok kipróbálni, max 3 disztrót. De a hardver kategorizálás jó ötlet én is szükségesnek gondolom. De én radikálisabban szemlélem, az 1. kategóriába én 486 meg p1-2 gépeket raknék. ;] Most mit mereszted a szemed? Igenis azt. Egy p1 netrádiót pl tök jól lejátzsik. :))

az sse2 mániát mondjuk nem értem. Ez régi vas, régi rendszerrel. Itt alap, hogy a libreoffict elfelejted. :Y

Esetleg ha ennyire aktív vagy, bevállalhatsz 1-2 fejezetet. Mondjuk konkrét gép, konkrét feladattal, konkrét disztróval. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33729) quailstorm válasza Vladi (#33728) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nem mindenkinek hobbija a mazochizmus
faluhelyen nincs más, azon kell megoldani
tavaly mikor voltam Forráskúton, volt család, ahol 400MHz-es P2 volt üzemben 256MB RAM és MX440 társaságában

(#33730) Fenyő válasza Vladi (#33728) üzenetére


Fenyő
őstag

Isten ments, ezek csak javaslatok voltak (azt használsz vagy nem belőle amit jónak látsz), 486-P2 kategórián meg egy kurrens lájtos disztró sem megy el rendesen szvsz (máramelyik egyáltalán hajlandó lesz elindulni, azok fránya utasításkészletek korlátoznak, nem véletlen az SSE2 "mánia", ez most kb a minimum amin még minden elindul), azokra még egy Xp is bőven sok, vagy régebbi Linux vagy Win9x ami értékelhető sebességgel megy rajtuk, de ezeket már nem hiszem, hogy túl sokan használni akarnák, már csak azért is, mert egyszerűen jórészük már bontóban végezte, de persze be lehet azokat is venni érdekességképpen csak már így is elég bő a téma, gyakorlati szempontból inkább azokra a kategóriákra koncentrálnék jobban/részletesebben amik még valóban nagy számban vannak jelen és még használhatóak is vmennyire, az ilyen már tényleg nagyon korlátozottan használható veteránoknál teljesen helyénvaló lenne a radikálisabb csoportosítás.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33731) weinmaker válasza Fenyő (#33730) üzenetére


weinmaker
őstag

Egyet értek! Szerintem olyan gépekkel kéne foglalkozni, amin még értelmesen elmegy. Legtöbben úgyis netezésre használnának egy ilyen gépet, vagyis amire nekem is kellet (youtube, facse). ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#33732) quailstorm válasza Fenyő (#33730) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jaja, az én példámon is Win2k volt. Egyszerűen nem elég. Jobban vitte a Return to Castle Wolfensteint mint a facebookot, ami nem csoda.
Tua P3 és Athlon XP a minimum amit még "nem verek szét idegbajból", és hiába SSE2, sok P4 ennél rosszabb.

(#33733) Ayg0


Ayg0
senior tag

Sziasztok!

Pár napja dobtam fel Lubit egy ismerős laptopjára, máris sikerült eltüntetni a "Start (Alkalmazások) menüt" a bal alsó sarokból. A rendszer újratelepítése nélkül, hogy tudnám visszavarázsolni? Illetve az előtelepített Firefoxot valamiért angolul hagyta a nyelvi csomagok frissítése után. Hogy magyarosíthatom?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#33734) ubyegon2 válasza Ayg0 (#33733) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia! A FF nyelv hu- ra állításához terminal parancs,
sudo apt-get install firefox-locale-hu

(#33735) ubyegon2 válasza Ayg0 (#33733) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egy próbát megér, Fix empty menu in LXPanel

(#33736) Rimuru válasza Ayg0 (#33733) üzenetére


Rimuru
veterán

Panelen jobb gomb, beállítások -> kisalkalmazások -> add -> menü.

(#33735) ubyegon2: Ez teljesen mást csinál.

Vigyázat, csalok!

(#33737) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Most került elő egy Win 95 játék, gondoltam kipróbálom, de nem tudom telepíteni Wine alatt, megoldható?

(#33738) lev258 válasza teleahocipöm (#33737) üzenetére


lev258
veterán

Melyik része nem megy a dolognak? Nem DOS-os esetleg?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33739) olivera88


olivera88
veterán

Helyrehoztam a 8 gb os Kingston pendrivemat amin Debian telepítő volt és a Windows 432 kb (!)nak látta, és nem is tudtam sehogy se helyrehozni Windowsal. A Gpartedel sikerült elérni h meglegyen az eredeti méret. De valami továbbra se stimmel, a pendrive neve jelenleg Kingston Data Traveller 2.0 Debian 7.6, ha kiadom a meghajtot akkor nem tűnik el mégse hanem átváltozik a nev simán Kingston Data Traveller 2.0 ra. de evvel meg semmit se tudok kezdeni. Ha kihúzóm és visszadugom akkor újra benne lesz nevében a Debian. :F
Szóval azt szeretném megoldani ha kiadom a pendrivet akkor ne írja h bent van.
A másik dolog meg, a Gpartedben a partiocios táblánál msdost ír? Ez jó? A fájlrendszer meg FAT 32, exFatot akartam de azt nem birtam választani.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33740) lev258 válasza olivera88 (#33739) üzenetére


lev258
veterán

Menjünk sorban. Ha csak simán kiadod, akkor unmount-olod, de még látja a rendszer. Biztonságos eltávolításnál kapcsolja le ténylegesen. A nevét bármikor átírhatod bármire. A partíciós tábla jó, az exFat-hoz fel kell tenni egy külön csomagot, alapból nem támogatott. Windows alatt is csak Windows 7 SP1-től kezdve támogatott.
Amúgy igen, ez a Live rendszer átka, hogy kicsit bűvölni kell a pendrive-ot, hogy eredeti állapotra visszajuss. De pl. Mint alatt van már erre külön program is. Meg persze ott a GParted, meg sok egyéb.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33741) Rimuru válasza olivera88 (#33739) üzenetére


Rimuru
veterán

msdost jó, MBR-t jelenti.

Másikra: Gondolom az van hogy amikor lecsatolod akkor megszűnik a mount point (nem éred el), de ott marad a fájlkezelőben és tudod megint csatolni. Azt hogy hozzárakja a Debian majd egy debianos megmondja. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#33742) CPT.Pirk válasza olivera88 (#33739) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Win alatt problémás penre ezt a kis HP programot engedd rá: [link], ez megoldja minden gondját. A különböző telepítő készítő programok időnként elszúrják a pendriveokat.

Jártam már úgy, hogy az egyik telepítő két partíciót hozott létre a penen, az meg formázás után továbbra is két eszközként jelent meg a gépben ha bedugtam a pent, Win az egyik, Linux a másik partícióra tudott írni, egyik sem látta a másikat. :) Na azt is a HP progijával hoztam helyre.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33743) olivera88 válasza Rimuru (#33741) üzenetére


olivera88
veterán

Nem tudom csatolni újra, próbáltam és azt írja fájl nem csatolható. Csak ha kihúzom és bedugom akkor tudja csatolni. Meg egyáltalán miért fájlnak írja :F

CPT.Pirk Köszi.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33744) lev258 válasza olivera88 (#33743) üzenetére


lev258
veterán

Akkor lehet, hogy ez a Debian sajátos dolga.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33745) Rimuru válasza olivera88 (#33743) üzenetére


Rimuru
veterán

Fájlnak írja alatt mit értesz? Ha arra gondolsz hogy egy mappába van csatolva az nem gond, ez nem Windows nincsenek meghajtó betűjelek minden a / (root) alatt van felcsatolva (egy mappába).

Vigyázat, csalok!

(#33746) teleahocipöm válasza lev258 (#33738) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Win 95 van a dobozra írva (Comance 3, egy harci helikopter szimulátor), a kezdő képernyő elindul, hang is van, de az install-ra kattintva nem tőrténik semmi.
Most dosbox-val próbálkozom, de a dos parancsokat nem ismeri :F , nem tudom meghajtót váltani stb, ezért felmásolom a gépre a játékot, hátha úgy lesz valami

(#33747) olivera88 válasza Rimuru (#33745) üzenetére


olivera88
veterán

Hát azt amit írtam. Azt írja h a fájl nem csatolható, nem meghajtót kellene h írjon?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33748) lev258 válasza teleahocipöm (#33746) üzenetére


lev258
veterán

DOS-os. [link]
olivera88: szerintem csak ott maradt az ikonja, ne foglalkozz vele. Amúgy meg a magyarázat mélyen a rendszerben van. [link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33749) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Kellett a dosbox hozzá, így elindult, de iszonyúan szaggat, élvezhetetlen, ráadásul csak negyed képernyőn megy,

[ Szerkesztve ]

(#33750) lev258 válasza teleahocipöm (#33749) üzenetére


lev258
veterán

A DOSBox-nak is vannak beállításai, talán a linken is adnak pár tippet.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.