Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32851) lev258 válasza totya79 (#32846) üzenetére


lev258
veterán

Ha nem tévedek, te jártál az Ubuntu fórumon is. Csak jelzem itt, a samba-val volt valami gubanc, grafikus beállítóprogival megoldotta.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32852) lev258 válasza mefistofeles (#32850) üzenetére


lev258
veterán

Kiválasztod az üres részt. Akkor aktív lesz a + (vagy hozzáadás-rendszertől függően más lehet) gomb, esetleg módosítás. Ne a partíciós táblát piszkáld!

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32853) mefistofeles válasza lev258 (#32852) üzenetére


mefistofeles
addikt

+gomb? Tudom én vagyok a láma de az hol van? ja hozzáadás. ok....:)

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#32854) Nkboy válasza mefistofeles (#32853) üzenetére


Nkboy
senior tag

5. lépés

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#32855) totya79 válasza lev258 (#32851) üzenetére


totya79
tag

Igen én,de csak fél siker :)
Ujjrainditás után nem akar működni valahogy.

(#32856) lev258 válasza totya79 (#32855) üzenetére


lev258
veterán

Mivel külső lemez, így könnyen lehet, hogy nem csatolódik automatikusan.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32857) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Na.. sikerült a telepítés....
Minden oké és minden előző particióm megmaradt. Tudok váltani a grub-ban win és linux között és van netem. Szóval az alap megvan. Mondjuk egyenlőre nagyon esetlen vagyok a linux rendszerében (mint néger az eszkimók között) de gondolom ez természetes két évtized windows után......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#32858) lev258 válasza mefistofeles (#32857) üzenetére


lev258
veterán

Na akkor most tessék ismerkedni, kérdezni és nem elrontani. :DDD

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32859) spammer válasza mefistofeles (#32857) üzenetére


spammer
veterán

Szerintem gyorsan megszokod/megszereted majd. :K Én (véglegesen) csak alig több, mint 1 hónapja váltottam, de nekem abszolút nem hiányzik a Windows, sokkal jobban tetszik a linux működése, konfigurálhatósága, scriptelhetősége stb.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32860) Rimuru válasza lev258 (#32858) üzenetére


Rimuru
veterán

Tessék csak elrontani, majd utána kérdezni fog és tanulni. ;]

mefistofeles: A elmúlt időben elég friss linuxosok is hirdették itt az igét, nem lesz gond. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#32861) lev258 válasza Rimuru (#32860) üzenetére


lev258
veterán

Melyik igét? :P

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32862) mefistofeles válasza spammer (#32859) üzenetére


mefistofeles
addikt

Nekem mindig is tetszett a linux rendszere, filozofiája csak eddig mindig elbotlottam azon a fránya internet kapcsolaton. Fene sem hinné menyit számít egy router. Egyenlőre kerülgetjük egymást mint asz első randin de asszem fog ez menni! ha nagy a gáz úgy is zaklatlak titeket! :D

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#32863) lev258 válasza mefistofeles (#32862) üzenetére


lev258
veterán

Pedig az internet beállítása sem nehezebb, mint Windows-on. Akkor legyen ez az első dolog, amit megnézel. :)

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32864) mefistofeles válasza lev258 (#32863) üzenetére


mefistofeles
addikt

Most nincs vele gond, alapból csatlakozik de mikor direktbe volt kötve a kábeles net a gépbe (T-Home) akkor se Mint se Ubuntu disztró alatt sem tudta az isten se beállítani. Komolyan a fél Ubuntu közösség nekem segített de hiába. A végén azt mondták vegyek egy hálókártyát ami nekem eléggé beteg megoldásnak tűnt egy hibátlan rendszer esetén ezért passzoltam.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#32865) lev258 válasza mefistofeles (#32864) üzenetére


lev258
veterán

Nem egy sima DSL kapcsolat olyankor?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32866) mefistofeles válasza lev258 (#32865) üzenetére


mefistofeles
addikt

Milyenkor? :F
Nem vagyok egy net guru de közvetlen kapcsolat esetén lehetetlen volt hálózati kapcsolatot létesíteni, most meg alapból csatlakozik és semmit sem kell csinálnom. Már telepítés alatt volt net. Csak egy router.......
Windows 8.1 alatt is az volt a fő gondom, hogy lehetetlen volt automatikus csatlakozást összehozni. mióta van router alapból fent vagyok.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#32867) lev258 válasza mefistofeles (#32866) üzenetére


lev258
veterán

Ha DSL kapcsolat van, akkor tipikusan vagy a gépen állítja be az ember (közvetlen), vagy a routeren (a gépen pedig nem állít semmit). Utóbbit lehet bekötéskor megcsinálják. Nálam T-Home DSL van.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32868) CPT.Pirk válasza mefistofeles (#32866) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem lennék meglepve, ha a szerelők elkötötték volna az UTP kábelt és a géped hálókártyája nem tudja lekezelni ezt, de a routered igen. Én jártam hasonlóan a digisekkel, mikor a gagyi routeremett egy jobb fajtára cseréltem, az nem volt hajlandó kapcsolódni. Ki kellett bontanom a kábelezést, akkor láttam meg, hogy az UTP 3 helyen volt toldva, aminek a végeredménye elkötés lett. (az UTP toldását tiltja a szabvány) Behúztam egy új kábelt a szabványnak megfelelően, azóta minden rendben van. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32869) ubyegon2 válasza mefistofeles (#32866) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Már tavaly is sikerült ez ahogy nézem, csak először az ethernet netbeállításokkal jött a neted, amit a Win használt. Amikor ez már nem működött, akkor valószinű, hogy a beállításoknál is az ethernetet próbálgattad, pedig a dsl opció választásával elég egyszerű a net beállítása. Igaz, ez DE függő is, mert KDE alatt elég trükkös a dsl beállítás a Kwallet miatt. Nem volt anno semmi baj a hálókártyáddal, csak nem értették a segítők, hogy pontosan kinek melyik gépén mikor mit akartál csinálni- így visszaolvasva ennyi!

Most milyen Linuxot tettél fel, pontosan nevezd meg majd, ha aktuális lesz! :)

(#32870) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#32869) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem bonyolult az a kwallet. Van egy gomb a hálózat kezelőben, hogy "minden felhasználó hozzáférhet", vagy valami hasonló neve van, ha azt bepipálod, akkor nem jön elő a kwallet mikor kapcsolódsz a netre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32871) Nkboy válasza ubyegon2 (#32869) üzenetére


Nkboy
senior tag

Meg ha nem kell a kwallet akkor egy kattintással kikapcsolható. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#32872) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#32870) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No, ez jó hír! Hamar megoldották a problemát, tegnap feltettem a friss Linux Mint KDE- t és mivel mindíg bejelölöm a mindenki aki használja opciót, így nálam bizonyosan csak kísérteni jelent meg ez a Kwallet! :)) Chakrával is dettó így volt!

Most kapcsolok, tényleg még netkapcs beállítás előtt inaktiválni kell a rendszerbeállítások valamelyik opciójában, ahogy (#32871) Nkboy ft. mondja! :K

Úgy örültem, mikor olvastam, hogy a Mintesek integrálták teljesen a KDE disztróba mostantól a Kwalletet! :Y

[ Szerkesztve ]

(#32873) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#32872) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez nem így van. Ha bepipálod, akkor a Chakra nem fok kwalletet nyitni. Ha meg lekapcsolod a kwalletet, akkor nem tárol jelszót. Tapasztalat, elszórakoztam ezzel nem rég.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32874) mefistofeles válasza ubyegon2 (#32869) üzenetére


mefistofeles
addikt

Nem olvastam vissza de hidd el, hogy nem volt kapcsolatom! Illetve ha volt akkor egy újraindítás után márt megint nem tudtam csatlakozni.
Most minden "magától" megy.
Ezt tettem fel: Linux Mint 17.1 "Rebecca" - Cinnamon (64-bit)

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#32875) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Olyasmi desktop időjárás alkalmazást keresek, mint anno a good weather gdeskletsre. Ezeket már teljesen magára hagyták. :(

Azt szeretném elérni, hogy magyar oldalról vegye az adatokat, pl: met.hu

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#32876) ubyegon2 válasza mefistofeles (#32874) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

nem volt kapcsolatom! Illetve ha volt akkor egy újraindítás után márt megint nem tudtam csatlakozni. :DD

"Már tavaly is sikerült ez ahogy nézem, csak először az ethernet netbeállításokkal jött a neted, amit a Win használt. Amikor ez már nem működött, akkor valószinű, hogy a beállításoknál is az ethernetet próbálgattad, pedig a dsl opció választásával elég egyszerű a net beállítása."

Ezt írtam az előbb, csak nem értelmezted! :D Olyan van, hogy először volt, újraindításkor meg nem volt? Persze, hogy van- lásd fenti magyarázatot!

Most jön ez:

:DDD Vladi szaki jól megkapta! :Y

Linux Mint 17.1 "Rebecca" - Cinnamon (64-bit), kezdetnek a lehető legjobb választás! :R

[ Szerkesztve ]

(#32877) mefistofeles válasza ubyegon2 (#32876) üzenetére


mefistofeles
addikt

Oké lehet, hogy nem értek az internethez de akkor is ti (a topic) segítettetek és mindent megpróbáltunk. Még sem sikerült...... Ugyanezt eljátszottam Ubuntuval az ubuntu.hu oldal fele tagságával és ott sem tudtak mást mondani a végén, mint hogy vegyél egy hálókártyát..... Tuti, hogy DSL opcióval is próbálam/tuk anno......
Egyébként lehet én voltam láma, lényeg routeren keresztül tuti a kapcsolat! :C
Ez a Vladi-s válasz miért is kellett? Ha elolvastad amit írtam, Vladi válaszát és az arra írt reagálásomat akkor szerinted kinek volt igaza?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#32878) ubyegon2 válasza mefistofeles (#32877) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Emlékszem a dologra halványan, de ne aggódj, jó páran nem guruk itt a topicon, csak egy ideje használják valamelyik disztrót és tudják, milyen a kezdet, emiatt szeretnének segíteni, van esély, hogy sikerül legtöbb esetben! Lényeg, hogy most már egyszerűbb lesz az életed, egy router igen hasznos tud lenni ilyenkor is!

Vladis kép csak a poen kedvéért volt, van aki kicsit nyersebben segítőkész, van, aki irónikusabb! Sokfélék vagyunk, de majd meglátod. ;]

Onnan fogod egyébként tudni, hogy guru segített, hogy nem értesz belőle egy kukkot sem! :))

[ Szerkesztve ]

(#32879) mefistofeles válasza ubyegon2 (#32878) üzenetére


mefistofeles
addikt

A segítőkészséggel semmi gond! Most is és régebben is mindenki maximálisan segített! :R
Vladit is tisztelem, azzal a bizonyos hozzászólásával csak az volt a bajom, hogy (értelmezésem szerint) olvasás nélkül betette a "hülye windowsos, fröcsög a linuxra" fiókba, pedig szerintem nem erről volt szó......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#32880) ubyegon2 válasza mefistofeles (#32879) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Előfordul, hogy harapnak errefelé a Winesekre, mert volt már olyan, hogy leszarozták a Linuxot, mert nem megy nekik valami úgy, ahogy azt megszokták Win- en!
Ez lehetett a félreértés oka! :)

[ Szerkesztve ]

(#32881) Rimuru


Rimuru
veterán

Valaki írta valamelyik topicban hogy hogyan lehet Firefox esetén context menübe integrálni mpv-s youtube lejátszást, vagy valami hasonlót. Aki emlékszik rá (vagy aki írta) és meg is találja küldje már el mert továbbítanám. :R

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#32882) spammer válasza Rimuru (#32881) üzenetére


spammer
veterán

Open With

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32883) Vladi válasza mefistofeles (#32879) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Még jó, hogy vladiszakinak gőze nincs, hogy miről van szó. :Y

Valami wines beszólásom volt. Oké, rám vall. Kissé borostás a stílusom. Naés? :F

De valami pitonos guru meg nekem segíthetne megpachelni a goodweathert, mert egy nyüves bug miatt nem indul csak. :W

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#32884) Penty válasza Rimuru (#32881) üzenetére


Penty
tag

(#32885) mefistofeles válasza Vladi (#32883) üzenetére


mefistofeles
addikt

Gond egy szál se!
Majd zaklatlak linuxos problémáimmal! :DDD

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#32886) Rimuru válasza Penty (#32884) üzenetére


Rimuru
veterán

spammer válasza után meglett, de semmi plusz érdemi infót nem tartalmazott, elég volt az Open with. :) :R

Vigyázat, csalok!

(#32887) joecontra válasza mefistofeles (#32864) üzenetére


joecontra
addikt

Nekem direktbe van kötve a modem a géppel (kábelmodemes internet) és minden indításkor egy kisebb rituálét kell játszani hogy működésbe hozzam a netkapcsolatot.

Én értem miről beszélsz. :)

Üdv,
J

(#32888) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy Banana Pi-t használnék Bananian oprendszerrel rajta viszont annyira nem tetszik a dolog, hogy alapból a root usert használja. Arra gondoltam, hogy hozzáadok egy másik usert azzal használnám. A kérdés az lenne, hogy a root userrel mit lenne érdemes kezdeni? Valahogy vissza lehet állítani alapra? Mármint úgy hogy ne legyen jelszava meg ne lehessen vele belépni? Előre is köszi.
Üdv,
Horvi

Hello darkness, my old friend...

(#32889) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Megnéztem mindkét gépemen live-cd-ről a Lubuntu 14.04-t (sötét képernyő) és a Peppermint 5-t (kernel pánik) és nem indul egyik sem. Ráadásul a notebookon, már pár napja a paprika fel van telepítve, hogy mászott fel oda? Így a desktopra a Peppermint kiesett, megnézem mén antiX-t .

A Lubit 14.04-et mind a négy letölthető formájában próbáltam, de csak az alternat verzió jutott el a disk ellenőrzés végéig. :((

A legszebb az egészben, hogy a már korábban felrakott Peppermint sem tökéletes, időnként becsukódnak az ablakok, full képernyőn csíkoz -jó vastagon- az Indavideo, Qupzilla időnként összeomlik (Lubin is gond). A Frissítékezelő és a Szoftverkezelő nem indul, bár az utóbbi legalább a jelszót élkéri. Hiányzik a "System Profiler and Benchmark" :F

(#32890) CPT.Pirk válasza teleahocipöm (#32889) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nyakamat rá, hogy HW hiba lesz. Volt ezen a gépen mostanában memtest86+ futtatva? [link] Meg egy HDD ellenőrzés sem lenne rossz, továbbá egy proci ellenőrző Pi számoló, vagy valami ilyesmi. De memtest a legfontosabb, ha piros sorokat kezd el dobálni, akkor ram hibád van.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32891) Fenyő válasza teleahocipöm (#32889) üzenetére


Fenyő
őstag

Alternatív telepítő nonpae procikhoz (Celeron M / Pentium M) és 512 mb-al nem rendelkező gépekhez kell.
Indavideós csíkozás a 11.2-es adobe flash műve (gyengébb gépeken, vgakon), tegyél fel freshplayert vagy még jobb a pepperflash (mondjuk ez a freshplayerhez is kell) és a Chromium. (gyengébb gépeken csak így lehet élvezhetően flash videót nézni Linux alatt)
Hiányzik a "System Profiler and Benchmark"- tedd fel a hardinfo -t synapticból vagy terminálból.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#32892) Apollyon válasza teleahocipöm (#32889) üzenetére


Apollyon
Korrektor

+1, szerintem is HW hiba.
Nem szerettem volna ezt felhozni, de nem te vagy az első akinek ennyi baja van a Packard Bell notebookjával. Bár hangzatos neve van, ez az egyik lehető leggyengébb minőségű eszköz amit lehet kapni a (magyar) piacon.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#32893) joecontra válasza teleahocipöm (#32889) üzenetére


joecontra
addikt

+1 HW hiba. Egészséges hardveren nem szív valaki ennyit különböző linux disztrókkal.

Üdv,
J

(#32894) whbear


whbear
senior tag

Van egy windowsos alkatrész rendelő programom playonlinux alól fut ami az adatlapokat Fedorán simán megnyitotta Okulárban de Arch + KDE alatt azt írja hogy a Windowsban nincs telepítve pdf olvasó. Tehát lehetne valahogy paraméterezni a wine-t?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#32895) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Az antiX gond nélkül betöltött a desktopon, a NET beállítással volt kis gondom, mert kézzel kellett buherálni, de most megy.

CPT.Pirk
Ettől féltem, hogy a HW hiba lesz felhozva. A HDD-t 100%-osan vettem alig pár óra volt benne. Memtest nem volt, de megnézem mitlehet tenni proci ellenőrző jó volna. Köszi a linket. Melyiket töltsem le? Esetleg ezt, "**Memtest86+ V5.01 (27/09/2013)** Pre-Compiled Bootable ISO (.gz)" gondolom cd-ről lehet futtatni?

Fenyő
Fogalmam sem volt mire való az alterna, de kipróltam, lehet, hogy a telepíteni is lehetne tóla?! A youtub-val nincs csíkozás az SMPlayernél meg egyáltalán nincs gond, de köszi megnézem a pepperflast és fresplayert is. A System Prof... gyakorlatilag PC Info (CPU, VGA, Szenzorok, Sytem stb..mutatja)

Iscariah
Kicsit rosszul esik, hogy ilyet mondasz a PB notikról, ;) mert elég sokat szenvedtem vele.

joecontra
Telepíteni a HDD hibája miatt nem tudtam, de nyáron ki lett cserélve és utána szervízben is volt, ott csak az optikai meghajtó hibáját állapítottak meg, azért nem bootolt. Most is sok Linux LIve-CD-t megnéztem (Zorin, PCLinucOS, WattOS, Elementary, Sparky, Bodhi, Linux LIte, Debian, Manjaro, Mint, ezek működtek) és többség most működött, nem úgy mint tavaly, mert az tényeg szívás volt,a többség el sem idult.

(#32896) spammer válasza Fenyő (#32891) üzenetére


spammer
veterán

"gyengébb gépeken csak így lehet élvezhetően flash videót nézni Linux alatt"

Hát azokra pont nem a Chromium meg a flash való, hanem inkább a Minitube, vagy egy normális lejátszóval (pl. mpv) kell streamelni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32897) Fenyő válasza spammer (#32896) üzenetére


Fenyő
őstag

Persze ismerem az alternatívákat, de messze nem lehet minden flash videót streamelni, indavideót pl pont nem, mondjuk flash video downloader-el letöltheti, csak ha lassú netje van nem biztos, hogy ki is szeretné várni, ha meg online nézne olyan videót amit nem lehet alternatívákkal megoldani, gyengébb gépen tényleg nagyon zavaróan tud csíkozni a 11.2-es flash, míg pepperflash-el teljesen használható.
teleahocipöm: Persze alternatív telepítővel csak azt lehet, mármint telepíteni. Smpayer-t hozzá tudod adni a Firefoxhoz open with addonal így némely videót meg tudsz vele nyitni közvetlenül a böngészőből is. System Profiler-et meg a hardinfo nevű csomaggal tudod telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#32898) ubyegon2 válasza joecontra (#32887) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én meg ezt sem értem. :F

A topicokban a lehető legkevesebb szó esik a különböző disztrók különböző DE- in történő netbeállításairól, pedig ezek szerint nem is annyira egyszerű ez, vagy mégis? Kezdő Linuxosok is ritkán panaszkodnak ezzel kapcsolatban. :U

Mi az , ami nálad rituálékra kényszerít és milyen ez a rituálé? Direkt csatlakozással főleg fura! Nekem az utóbbi időben a kwallet okozott apró bosszúságot, de amúgy, ha egy kapcsolatot sikerült beállítani, akkor az indításkor is működik. Másik gondom első hetes Linuxosként Debianon volt, mert nem ismerte fel a hálókártyámat, de ez más tészta azért!

Érdekes, hogy ilyen írások nem nagyon vannak kezdőknek, hogy milyen netkapcsolat típusok milyen módszerrel konfigurálhatóak. Nekem Digikábelen jön a net és a DLS kapcsolat konfigurálása nem tűnt igazán bonyolultnak. :)
Kíváncsi lennék mások tapasztalataira is, mert ez elég elhanyagolt terület, pedig ennél alapabb kérdés nem is képzelhető el. :F

(#32899) CPT.Pirk válasza teleahocipöm (#32895) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, a .gz vagy a .zip kell neked, mindegy melyiket szeded le. Ezt kitolod egy CD-re, és már lehet is róla memtesztelni. Lehet h. penre is megy, de arra csináltak Wines installert is pár sorral lejjebb.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32900) Rimuru válasza ubyegon2 (#32898) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem lehet sokat írni róla, úgy kell mint Windows alatt. ;]
"különböző disztrók különböző DE- in történő netbeállításairól" - mivel majdnem mindenhol networkmanager van így sok különbség nincs, max kevesebb opció van a frontendben.

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.