Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) patex1983


patex1983
őstag

Sziasztok!

Kezdőként szeretnék segítséget kérni:

Linux Mint 17.1 alatt hogyan tudom elérni otthoni hálózatból a NAS-omat? A NAS-on smb és dlna megosztás van beállítva.
Egyelőre csak live cd-ről boot-oltam be, de ott nem sikerült megtalálni, a hálózat menü alatt nem látszik semmilyen eszköz az otthoni hálóból.
Laptopon futna a Mint, wifi-n csatlakozik a router-hez, ha ez számít. A wifi-t sikerült életre kelteni Mint alatt, internetélérés van.
Előre is köszönöm :R

X

(#32302) Claude Leon válasza Adamis (#32299) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Persze, debian vonalon, de van néhány disztro, aminél csak diskimagerrel vagy dd-vel tudsz bootolós pendrivot produkálni.

-PLevi- :Egyáltalán tud az alaplapod biosa usb-ről bootolni?
Régen ez nem volt akkora divat, mint manapság

(#32303) ubyegon2 válasza Claude Leon (#32302) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

-PLevi- :Egyáltalán tud az alaplapod biosa usb-ről bootolni?

[link]
Ezt a hsz- t lehet, hogy átugrottad! :)

(#32304) Adamis válasza Claude Leon (#32302) üzenetére


Adamis
őstag

Eddig mindegyik disztrót ezzel készítettem el! ;) Kipróbáltam már párat (debian, ubi alapúak, mint, stb..)

(#32305) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy RPi-n megkreáltam/formáztam a külső 1TB-s HDD-t ezzel a paranccsal amit a neten találtam:
sudo mkfs.ext4 /dev/sda1 -L untitled
Miután felmountoltam a vinyót volt rajta egy lost+found mappa. Ennek utánanéztem, hogy mire való nem is ezzel van a gond hanem azzal, hogy folyamatosan tekeri a vinyót miután felmountoltam. Ha meg unmountolni akarom akkor pedig kiírja, hogy épp használatban van. Ha a vinyó fájlrendszere NTFS akkor ez a probléma nem jött elő. Valaki találkozott már hasonló problémával?
Előre is köszi.
Üdv

Hello darkness, my old friend...

(#32306) -PLevi- válasza ubyegon2 (#32298) üzenetére


-PLevi-
senior tag

"Kb. egy éve ugyanezt az utat jártam be, már lemondtam az usb- s telepítésről, az íróm meg haldoklott! Akkor valaki ajánlotta ezt a win32diskimager- t és ez az egyszerű program megoldotta. :Y Hasonló nyűg volt Linuxos gépre Win 7- et telepíteni optikai meghajtó nélkül. :U"
Valóban egyszerű, de teljesen más módszert követ, és sokkal gyorsabb is. A többi csak fogja az *.iso-t és kicsomagolja a pendrive-ra, ez pedig csinál két partíciót a pendrive-on. Az egyik pont akkora, mint az *.iso mérete, fájlrendszere ismeretlen. MiniTool PW other-t ír a fájlrendszerre, GParted fel sem ismeri. A maradék hely a pendrive-on pedig unallocated.
Hátránya, hogy a pendrive csak formázás után vehető "normál" használatba ezek után.
Biztos vagyok benne, hogy ennek az eltérő módszernek köszönhető az eredményesség. Részemről erősen ajánlott program! :)

"Köszi az ajánlatot, virtuálisan sörözünk akkor egyet! :DD Sajna most duplán absztinens vagyok. :((( Saját szándékból egy ideje valamint a tegnapi pofasebész ötletei alapján! Remélem nem volt még lórugásod felsőállkapcsra, de most én olyannak érzem az orcámat! :O"
Csak nem érzéstelenítő? Jobbulást!

(#32299) Adamis

Jelentem, kipróbáltam! Sajnos esetemben ez sem működik, mivel a fent ismertetett "általános" metódust ("A többi csak fogja...") alkalmazza. Egyébként működik, egyszer már "írtam" vele Windows telepítőt (=*.iso-t).

És nem, nem mazochizmusból. :DDD Akadt még egy NTFS partíció tele adatokkal, amiről miután átraktam a cuccokat a /home-ra, beleolvasztottam annak partíciójába. Ez ugye nem ment éppen működő rendszer alól, ehhez kellett egy Live GParted. (Máshogy nem tudtam megoldani a teljes átállást Win-ről, mindenképpen kellett egy ilyen utólagos partícionálás is.) Gondoltam ha már úgy is itt tartok, szánok rá 5-10 percet és kipróbálom. :)
Egyébként az sem volt mindegy, hogy melyik USB portot használtam, mint kiderült... :Y

[ Szerkesztve ]

(#32307) btz


btz
addikt

Üdv!
Szeretnék telepíteni egy programot amit megkövetel egy Video eszköz. A neve v4l2loopback.
Ehhez letöltöttem a sourceket de a makenál megál.

root@localhost:/usr/src/v4l2loopback-0.6.1# make
Building v4l2-loopback driver...
make -C /lib/modules/`uname -r`/build M=/usr/src/v4l2loopback-0.6.1 modules
make[1]: Entering directory `/lib/modules/3.2.0-4-686-pae/build'
make[1]: *** No rule to make target `modules'. Stop.
make[1]: Leaving directory `/lib/modules/3.2.0-4-686-pae/build'
make: *** [v4l2loopback.ko] Error 2

Kezdő vagyok és nem tudok továbbjutni. Mit kéne tennem?

ⓑⓣⓩ

(#32308) mmat3 válasza btz (#32307) üzenetére


mmat3
tag

Milyen rendszert használsz? Miért akarod forrásból telepíteni? Miért nem csomagból rakod fel?

Szerk: Ha debiant használsz(kernel verzióbol erre tippelek): apt-get install v4l2loopback-dkms

[ Szerkesztve ]

(#32309) btz válasza mmat3 (#32308) üzenetére


btz
addikt

Igen. Közben már megtaláltam ezt is.
Akkor ez már a kész lefordított csomag?
Debiant használok és egy usb-s capture eszközt akarok beizzítani amivel tv-t tudok nézni. Annak ez is követelménye, de most hogy sikerült ezt a v4121 akármit feltennam jönnek az új problémák.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#32310) mmat3 válasza btz (#32309) üzenetére


mmat3
tag

Igen ez már lefordított csomag. Milyen új probléma jött?

(#32311) btz válasza mmat3 (#32310) üzenetére


btz
addikt

Ehhez a művelethez kellett a dkms csomag (Egy usb TV telepítés)

Extract these sources into "/usr/src/usbtv-1.0". Run the follwoing commands:

$ sudo -i
# apt-get install dkms
# dkms add -m usbtv -v 1.0
# dkms build -m usbtv -v 1.0
# dkms install -m usbtv -v 1.0
# chkconfig dkms_autoinstaller on

De a 4. Lépésnél

root@localhost:/usr/src/usbtv-1.0# dkms build -m usbtv -v 1.0
Error! Your kernel headers for kernel 3.2.0-4-686-pae cannot be found.
Please install the linux-headers-3.2.0-4-686-pae package,
or use the --kernelsourcedir option to tell DKMS where it's located
root@localhost:/usr/src/usbtv-1.0#
Pedig installáltam ezt a linux-headers-3.2.0-4-686-pae csomagot.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#32312) CPT.Pirk válasza btz (#32311) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

-

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32313) oleandro


oleandro
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.
Van egy kontrollerem (értsd egy műszer vezérlő eszköz) amin Linux van. Ezen fut a vezérlő program.
Szeretnék hozzáférni a kontroller belső mappájához, hogy a mérési állományokat más eszközön is fel tudjam dolgozni.

A kérdésem a következő:
Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy ha a kontrollert rádugom usb-n a Windowsos gépemre, akkor lássa a kontrolleren lévő összes mappát?
Vagy esetleg kilistázza, hogy milyen mappák vannak és akkor úgy keresem meg amire szükségem van - mint a dosban.

Köszi!

(#32314) CPT.Pirk válasza oleandro (#32313) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kezdésnek raknék egy Linuxot a gépedre, és onnan próbálkoznék.
Ennek hiányában meg kell nézned milyen fájlrendszert használ a kütyüd (az /etc/fstab fájban megtalálod), és a hozzá kellő drivert fel kell rakni Winre, mert az csak a saját fájlrendszereit ismeri...

Egyébként mi történik, ha rádugod a gépedre USB-n a kütyüt? Látszik az eszközkezelőben és driver is van hozzá?

Az sem ártana, ha írnál részleteket a kütyüről, hogy mi is az, milyen felületen lehet rajta bármit csinálni. Ez azért kellene, hogy könnyebben tudjunk segíteni, biztos nem valami titkos űrtechnika. :D

A kontroller amúgy fent van valamilyen hálózaton? Mert ha igen, akkor meg lehetne oldani, hogy áttolja a mérési fájlokat valahova, ez lenne a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32315) oleandro válasza CPT.Pirk (#32314) üzenetére


oleandro
tag

Nem, nem titkos űrtechnika.
Lényegében a mérőműszert lehet vele irányítani. Amikor bekapcsolom a kontrollert akkor először betölt egy alap rendszert, majd onnan azonnal indul a vezérlő program. Mást nem is lehet csinálni vele.

Rafkósan van megoldva, mert ha kontrollert rádugom a Win gépre akkor nem csinál semmit. Külön a kontrollerben kell beállítani hogy kapcsolódás számítógépre.
Ezután a win valamilyen drivert feltelepít hozzá, nem tudom honnan szedi majd úgy jelenik meg, mintha egy usb meghajtó lenne. Itt viszont nem jelenik meg maga a mérési fájl, csak a tervezőprogramokhoz használt dxf állomány.

(#32316) CPT.Pirk válasza oleandro (#32315) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hozzá tudsz férni az alap rendszerhez? Mert lehet elég lenne egy időzített folyamatot beállítani, ami a mérési log fájlt rendszeresen átmásolja / szinkronizálja abba a mappába, amit lát a Wines géped.

Ehhez kb. csak egy cron feladat kell, meg egy néhány soros shell script benne az rsync paranncsal, így a cron rendszeresen futtatná ezt a szkriptet, ami megcsinálná a másolást.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32317) oleandro válasza CPT.Pirk (#32316) üzenetére


oleandro
tag

Sajnos nem. Elindítás során van egy olyan pillanat amikor az alap rendszer betöltött és épp indulna a program, és ott ha a ceruzát hosszan nyomom a kijelzőre, akkor bejön egy ablak, amin csak funkciógombok vannak, mint pl a mappák kiírása ( itt pl kiírja egy log fájlba, hogy milyen mappák vannak, és ahogy látom mnt/ -vel kezdődik) meg kijelző kalibrálása, wifi próba meg ilyen alap parancsok.
Más sajnos nincs

(#32318) CPT.Pirk válasza oleandro (#32317) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor már csak egy lehetőség van, ha hozzá lehet férni a cucc belsejéhez, és mondjuk egy SD kártyát használnak benne, mint pl. a tabletekben. Azt kivéve kívülről még be lehetne támadni. Viszont ha a GUI-n nincs semmi lehetőség elérni az alap rendszert, vagy nyitni egy terminált, akkor nem látok rá lehetőséget, hogy belevariáljunk valamit.

Van ennek valami típus száma? Hátha a google ismer rá valami trükköt, amivel el lehet érni a terminált benne. Talán legalább azt meg lehetne tudni onnan már, hogy mi fut rajta.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32319) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Már rég voltam itt és azóta is Lubuntu-t használok, nem kellett újratelepítem egyik gépen sem, a bankolás a kezdeti problémák után már simán megy - mint XP alatt- már nincs fagyás közben.
A desktopon Qupzilla-t használom, ez a leggyorsabb, de néha fagy és 100% pörgeti a procit, de ez megtörténik más böngészök esetén is, nem értem miért.

Kellett egy progi, ami nincs meg Linuxra -de érdekes Androidra megvan- így felmerült, hogy esetleg veszek egy Windows 7-t a notira, az eBay-n már 7 ezer forint környékén már találtam, ennyiért már vállalható. Persze felmerült a Wine használata, előbb elvetettem, mert elég gyengék a gépeim és féltem, hogy nagyon lassulnak majd, de csak rászántam magam. Valahogy sikerült felraknom a Wine-t és hosszas próbálkozások után valahogy sikerült elindítani a progit is, ment rendesen, de majd tesztelgetem menyire válik be, ha jó akkor lehet ejtem végleg a Windowst, bár ennyiért elég olcsó és soha nem lehet tudni mikor kell, mert a Linux megoldásokkal nem vagyok teljesen elégedett.
Itt van például a Libre Office, értem már miért vannak sokan oda a MS Office-ért, talán annyi jó van benne, hogy ingyenes. De egy normálisan működő fotó, rajzoló alkalmazást sem találni, vagy fagy vagy más gondom van.
Sokat olvastam, hogy a linux frissítések után nem kell újraindítani a gépet, ez nem így van, nálam szinte mindig kéri az újraindítást, persze lehet, hogy a hardverek nem tökéletesek.

Az tény, hogy a Lubuntu-val nyugodtabb az élet és valahogy nincs meg a programok letöltögetésének vágya sem, xp alatt nagyon sok progit próbáltam ki.

Köszönöm az itt kapott segítséget nélkülük, valószínűleg nem is ment volna a linux-ra való átállás...

Boldog Karácsonyt!

(#32320) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Hello!

OEM Win8 mellé raktam fel Xubuntut a kicsit gyengusz laptopra, ezzel sokkal jobb, de a fényerőt nem tudom vezérelni a funkciogombokkal, sem az xfce power manager fényerő pluginnal. Hogy lehet ezt megoldani? Igy full fényerőn elég hamar leszalad az akksi.

(#32321) kispx válasza teleahocipöm (#32319) üzenetére


kispx
addikt

A kernel frissítésekor kell újraindítani a gépet. A Ksplice Uptrack használatával már ott sem kell.

(#32322) N0zer0 válasza oleandro (#32315) üzenetére


N0zer0
senior tag

Kheptn Phő(r)k szerintem arra gondolt, hogy a márka-típust írd meg, onnan meg tudjuk nézni, hogy milyen portok, csatlakozók vannak rajta. Anélkül sok okosat nem lehet mondani.

(#32323) N0zer0 válasza teleahocipöm (#32319) üzenetére


N0zer0
senior tag

Neked is boldog karácsonyt! Örülök, hogy sikerült teljesen átállni. A Linuxot sokan kipróbálják, sokan hobbirendszereznek rajta, de csak kevesen állnak át rá teljesen. A legjobb belevágni, és elhatározni az átállást, és úgy belefogni, hogy a Wint is töröljük. Úgy nem nagyon lehet átállni, hogy a partíciók NTFS-sesek, ott van a Windows dual boot, és mindig ott a csábítás egy kis windowsozásra.

A leírásod nem értem. Panaszkodsz, hogy egy program Androidra van meg, ezért veszel Win7-et, mikor a gépeid is gyengék? Meg hogy nem jó a LibreOffice, de az a jó a MS Office-ban, hogy ingyenes? Melyik bolygón? Melyik rajzoló/fotómanipuláló programot próbáltad és az mikor fagyott? Megnyitáskor, mentéskor, manipulálási művelet közben?

[ Szerkesztve ]

(#32324) CPT.Pirk válasza teleahocipöm (#32319) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha appok fagynak, akkor ott még mindig van valami gond. A Wine-nek is azonnal kellene működnie, ha felrakod. 64 bites gépen is csak egy plusz parancsot kell kiadni hozzá, hogy legyen 3D benne. Viszont sajnos nem old meg minden gondot, bár sokat igen.

Egyébként újraindítás nem feltétlen szokott kelleni frissítéseknél, gyakran megteszi egy kijelentkezés is. Viszont a 3.20-as kernelbe (valószínűleg ez lesz a 4-es főverzió) bekerül a menet közbeni frissítés lehetősége, így tényleg megtörténhet, hogy nem kell újraindítás, ez főleg a szervereknél lehet nagyon hasznos dolog.

Az LO meg szerintem teljesen jó. A fősulit végigcsináltam vele, melóban is ezt használjuk, max a calc-al vannak néha bajaim pár megoldása miatt.
Rajzolásra a gimpet próbáltad már?

Gersomn: a laptoplinux.org oldalon mit írnak a te típusodra?

N0zer0: egyszerűsítsük, "keptön", ez így oké? :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32325) Moonline. válasza CPT.Pirk (#32324) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Mi kéne találnom azon az oldalon? Csak halandzsával van tele :D

(#32326) lev258 válasza Moonline. (#32325) üzenetére


lev258
veterán

Milyen gép? Jöhet a grub fájl szerkesztése.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32327) Moonline. válasza lev258 (#32326) üzenetére


Moonline.
aktív tag

HP 250 G3

xrandr paranccsal egyébként működik terminálbol, de igy elég körülményes.

(#32328) lev258 válasza Moonline. (#32327) üzenetére


lev258
veterán

acpi_backlight=vendor-t próbáltad?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32329) Moonline. válasza lev258 (#32328) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Ha erre gondolsz, igen.

sudo sed "s/\(GRUB_CMDLINE_LINUX=\)\"\&­quot;/\1\"acpi_osi=Linux acpi_backlight=vendor\"/" /etc/default/grub -i

sudo update-grub

(#32330) teleahocipöm válasza CPT.Pirk (#32324) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Az újraindítást csak azért említettem, mert ismét olvastam, hogy a linuxokat nem kell …., nekem kiírja, hogy újraindítás szüksége, de végül így is élhető, nem jelent akkora problémát.
Rendeltem egy Intel T2450 procit a notiba, reményeim szerint sokkal gyorsabb lesz a gép, akkor majd ezt használom napi szinten és a desktopot -már nem fejleszthető tovább- legfeljebb bankolásra.
A Wine meglepett, mert azt hittem, hogy roppant lassú lesz, de... igaz még korai bármit mondani róla, majd többnapos használat dönti el menyire lesz jó.

(#32331) lev258 válasza Moonline. (#32329) üzenetére


lev258
veterán

Most hirtelen nem tudom, hogy ezzel is működik: GRUB_CMDLINE_LINUX, vagy a _DEFAULT-tal. Én az utóbbihoz szoktam hozzáírni. Meg most hirtelen nem tudom dekódolni, mindent jól csinál-e a parancsod.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32332) lev258 válasza teleahocipöm (#32330) üzenetére


lev258
veterán

Újraindítást tipikusan kernelfrissítéskor szokott kérni, máskor nem nagyon. De ilyenkor sem kötelező.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32333) Moonline. válasza lev258 (#32331) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Azzal sem lett jo.

(#32334) lev258 válasza Moonline. (#32333) üzenetére


lev258
veterán

Nálam például most az acpi_osi=Linux működött, a másik nem. Viszont még nem néztem, a kettő együtt is működik-e. Amúgy melyik kernel?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32335) N0zer0 válasza CPT.Pirk (#32324) üzenetére


N0zer0
senior tag

Jó, akkor kiegyezünk Khepm Phrkben :D Amúgy most olvastam a cikkedben, hogy a Chackrához nincsenek Gtk-s programok, engedélyezés után is csak néhány? Ez tényleg komoly, hogy csak néhány böngésző, és kifújt?

Javarészt én is csak Qt-s programokat használok, de akad Gtk-s is szép számmal.

[ Szerkesztve ]

(#32336) Moonline. válasza lev258 (#32334) üzenetére


Moonline.
aktív tag

3.13.0-43

(#32337) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Adott egy cubox i4pro, arch-ot tettem rá nemrég. Minidlna, rtorrent, samba, satöbbi fut rajta. PC-n arról szoktam zenét hallgatni, és ha elszólít a kötelesség a gép elől, akkor általában nem állítom le se a gépet, se a zenelejátszót, csak alvó állapotot nyomok lejátszás közben. Úgy rémlik, hogy felélesztve a gépet folytatni szokta a zenét, ami aztán megakad (a szám végén?!), na de utána bármelyiket tudom indítani. Ma tapasztaltam másodjára, hogy miután a PC-t felélesztettem, kínja volt a cubox-nak, pontosabban az esata-n rajta csüngő vinyót read-only módba vágta. Nem próbáltam vacakolni vele, egy reboot helyrehozta, de gondolom egy remount is megtette volna. Lehetséges, hogy azért csinálja, mert az alvó állapottal "félbevágom" a streamet? Esetleg a vinyómra gyanakodjak?

Boldog Karácsonyt!

[ Szerkesztve ]

(#32338) CPT.Pirk válasza N0zer0 (#32335) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

KDE my friend! :D

Lassan kellene írnom megint egy cikket, már régi amit olvastál. :) Egyébként a fontos GTK-s cuccok megvannak: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32339) N0zer0 válasza CPT.Pirk (#32338) üzenetére


N0zer0
senior tag

Jó, én is KDE-t használok, de azért kisebb Gtk-s programokat is, ezek pedig nincsenek az extra csomagok között. Így a Chackra nálam kilőve.

(#32340) CPT.Pirk válasza N0zer0 (#32339) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pl. mit? Csak kíváncsiságból.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32341) N0zer0 válasza CPT.Pirk (#32340) üzenetére


N0zer0
senior tag

Firefox alfa, Chrome béta, DeaDBeef, gvim, Skype, aegisub, néhány kisebb kártyajáték (pl. Fekete Macska), Tetravex, mp3splt, VMware Player, TeXworks, TeXstudio, Wireshark, meg valami linuxos SSIDerező program, nem emlékszek a nevére. Illetve az ember előre nem tudhatja, hogy milyen szoftverre lesz még szüksége, ami csak Gtk-s változatban létezik.

(#32342) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Qt v Gtk :F

[ Szerkesztve ]

(#32343) Apollyon válasza N0zer0 (#32341) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na és akkor forrásból nem tudod őket feltenni? Mármint, hogy próbáltad-e már stb., gondolom lehet.

(#32342) ubyegon2: Ez most mi akar lenni? :D

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#32344) ubyegon2 válasza Apollyon (#32343) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez most mi akar lenni?

Most má csak egy rejtély, mer' nem emlékszem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#32345) lev258 válasza ubyegon2 (#32344) üzenetére


lev258
veterán

Hogy neked milyen gyűjteményed van! :Y

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32346) ubyegon2 válasza lev258 (#32345) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Nem az enyém! Ünnep idején használom csak, mert lassan idegesíteni fogok vele mindenkit!

(#32347) DrojDtroll válasza ubyegon2 (#32344) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Én 300%-os nagyításban megállapítottam, hogy mi ez.

Két vezetégvéget érint össze, megrázza az áram :)

(#32348) ubyegon2 válasza DrojDtroll (#32347) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Klasszis vagy! Igazság szerint innen idézett kérdés volt:
(#32343) Iscariah

[ Szerkesztve ]

(#32349) DrojDtroll válasza ubyegon2 (#32348) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Tényleg dőlttel van írva.

Aludnom kellene már nem PH!-zni.

Bocsi a bambaságomért.

(#32350) ubyegon2 válasza DrojDtroll (#32349) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:D Ja, késő van már, illetve volt tegnap! ;]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.