Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) Vladi válasza z123456789 (#33350) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem sambát akartál? Mert azt tuja a lejátszód.

Viszont nekem gyanús, hogy ha kilépsz pc-n akkor megáll a másolás. Mert azt az ssh-n át csináldo mc-vel. Ami meg bezáródik.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33352) z123456789 válasza Vladi (#33351) üzenetére


z123456789
addikt

Ha háttérbe helyezem akkor nem (elvileg).
A router HDD-je és egy másik MED között működött ismerősömnél.
Kikapcsolta a laptopot, és átmásolta a dolgokat.
Nekem mindegy mi, csak tudjam csatolni a MED meghajtóját úgy hogy az MC lássa.
Most már feltelepítettem ezt a cifs klienst is, a csatolással nyűglődöm. :N
[link]

(#33353) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

A Peppermint 3 jó a döglődö asztali gépemre, CPU nem ugrál össze-vissza, bár egy-két dolog nincs (smtube, qupzilla,) vagy nem működik (feladatkezelő), de a billentyűzetet szépen beállítható, eddig ennyi, ami feltünt van wine.
Azon töprengek, hogy mi lesz a 2017 nyarát megélő ilyen öreg gépekkel, ez az egy olyan disztró ami normálisan kinéz és -remélem a későbbiekben is- normálisan is fog müködni, jó lenne, ha kinyújtanák a támogatását még pár évre.

(#33354) lev258 válasza teleahocipöm (#33353) üzenetére


lev258
veterán

Senki nem mondta, hogy le kell cserélni később. Meg előbb-utóbb eljön a csak 64 bites rendszerek korszaka is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33355) rii


rii
nagyúr

sziasztok!

lassan újra kell pakolnom a laptop-omat ... és Linux-ot szeretnék rá ... de egy oktató DVD miatt muszáj vindoz is ...

amit kérdezni szeretnék, az 97-98-ban még ment ... de már azóta sok idő eltelt ... és örülnék ha elsőre sikerülni ...

szóval tudnék abban segítséget kérni, hogy hogy tudnék multi-boot Linux-win7-t telepíteni?

1. partcionálni 2 primary-t
2. wint feltelepíteni valahová, mert ha azt telepítem fel 2.-jára, akkor felülírja az MBR-t (régen így volt asszem, hogy a win csak az MBR-t szerette, nem a saját particiója boot recordját)
3. Linux-ot telepíteni, ... és innen már meg is akadtam, .... a LILO-t nagyon szerettem régen ... az van a Manjaro -ban?

előre is köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33356) Vladi válasza rii (#33355) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó az elv, lényegében ezt történik. Annyi változott '97-óta [ :DDD ], hogy grub2 van, nem kell külön telepíteni, ha nem tolod el nagyon, akkor automatikusan bevési magát az mbr-be és beállítja a wint is neked. lilo már nincs.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33357) ubyegon2 válasza rii (#33355) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

1. partcionálni 2 primary-t Linuxnak felesleges a primary partíció.
Manjaro dual boot
[link]
[link]
[link]

Amelyik szimpibb! :)

(#33358) Vladi Manjarora ezt dobta a gép. :) A leírások persze jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#33358) Vladi válasza ubyegon2 (#33357) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem mondod? oktató videó? :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33359) teleahocipöm válasza lev258 (#33354) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Az még odébb lesz, remélem.

(#33360) rii


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!

(#33357) ubyegon2: és külön köszönöm a sok anyagot :)

(#33356) Vladi: nincs LILO? )))))))-.
ahogy nézem google-ban szerencsére a GRUB2 is még character style ...

manjaro alatt is zavar (a 3. gépen) pld hogy a login már graf felületen történtik ... és hát olyan izé ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33361) Vladi válasza rii (#33360) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez legyen a legnagyobb bajod. :D De biztos kikapcsolható. :)

Egyébként lilo-t megnéztem, még fejlesztik, lehet, hogy fel tudod telepíteni. ;)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33362) ubyegon2 válasza rii (#33360) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Nem tudhatom, mennyit értesz hozzá, gondolom emiatt cikizett Vladi szaki. ;]

(#33363) Fenyő válasza teleahocipöm (#33353) üzenetére


Fenyő
őstag

Simán felmegy az smtube Peppermint 3-ra (ami gyak a Lubuntu 12.04-re épül), terminálból 3 sor az egész;
sudo add-apt-repository ppa:rvm/smplayer
sudo apt-get update
sudo apt-get install smplayer smtube smplayer-themes smplayer-skins

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33364) rii válasza ubyegon2 (#33362) üzenetére


rii
nagyúr

hát .-)

a mai next-next-next-finish distrib-ek telepítése könnyű .-D
egy faja dselect -nél annó 97-98-ban én már csak aszerint nyomogattam a csomagköveteléseket a 30. perc után, hogy hagyjon már végre békén ,-D

az a baj, hogy már nem "élvezem" a gépek nyüstölését, mint régen, amikor 4 oprendszer is volt a gépen, os2warp, meg sun solaris

(#33361) Vladi:
köszönöm, .... de amint mondtál, a GRUB2 is jó mert karakteres .-)
viva la 80x25 style .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33365) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!A notima particionáltsm egy llinuxos pendrivról windows telepítése miatt.Miután ez megtörtént a noti bekapcsolásánál ez a kép fogad,és nem bootol be egyik windows telepítővel sem.Csak a linuxos pendriveal működik a gép.Elvile teljessen üres a merevlemez.Mit csináljak hogy ezen túljussak?

(#33366) lev258 válasza Misi1980 (#33365) üzenetére


lev258
veterán

Itt a Grub-ról ír, ami azt jelenti, hogy a Windows-os telepítőről nem is bootol. Ez nem úgy tűnik, hogy a Linux hibája lenne. Nézz utána a boot sorrendnek meg a Windows telepítődnek.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33367) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Már tegnep meg akartam érdezni, mitől van az, hogy ha kiírok egy iso -t dvd-re, elsőre a legritkább esetben indul el, 3x 4x kell kikapcsolnom és újraindítanom a gépet, hogy egy nyomorult LiveCD -t elindítsak vagy egyáltalán nem is sikerül. Unetbootin -val ue a helyzet. :F
Most legutóbb jártam így a Mageia -val, már háromszór töltöttem le a 3,8 GB-ot - 3x másfél óra- és írtam ki, de egyszer sem indut el. :O

De vany egy CD-s PlotBootManager -em (USB-s boot -hoz), ami elsőre elindul.

Kezed tök ideg lenni :W

(#33368) teleahocipöm válasza Fenyő (#33363) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Persze gondolom, hogy megoldható, de a synapticból nem tudtam letőlteni semmit, állandóan hibaüzenetet kaptam, akkor kezdtem keresgélni a neten és így jöttem rá, hogy ez már nem támogatott, így hagytam. Valószínűleg a Pepper 3-semmarad, -kár érte, fürge rendszer- mert újraíndítás után nem ismeri fel a drót nélküli keyboard billentyűkiosztását és roppant idegísítő, pláne terminálban keresgélni a megfelelő karaktert.

Érdekes, hogy sok dsiztróval Live -ben nincs semmi gond, de amikor feltelepítettem nyügös lesz a rendszer :F

[ Szerkesztve ]

(#33369) spammer válasza teleahocipöm (#33367) üzenetére


spammer
veterán

Dobd ki azt a gépet a kukába. :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33370) Apollyon válasza teleahocipöm (#33367) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Le a kalappal a türelmedhez, hogy már ki tudja mióta próbálkozol.

De remélem jó tanulság volt, hogy Packard Bell gépet nem veszünk... Jobban járnál ha túrnál valami mást aprón használtan, lehetőleg Sony-t sem, mert is inkább windózhoz van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#33371) Fenyő válasza teleahocipöm (#33368) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha tetszett a Peppermint 3, akkor Lubuntu 12.04-et is megpróbálhatod még (ha van még türelmed :DDD ), az még tuti támogatott, egy régebbi gépemen az fut és még jönnek hozzá a frissítések mai napig (és még fognak is 2017 tavaszáig, persze javarészt már csak security ofkorsz), de ppa-ból legfrissebb smplayer/smtube, frissebb Libreoffice feltehető, ill multumedia codekek a lubuntu-resictred extra-val (ha jól emlékszem a csomag nevére) feltehetőek...
Egyébként az abszolút leggyorsabb ilyen ősi vason nekem az antiX 12 volt Deabian (Wheezy) stable repóra átállítva (13.x-en sem árt mondjuk átlőni régi gépen sokat számít.), mondjuk nemsokára jön a Deiban Jessie stable (RC1 telepítő márt kinnt van hozzá), arra biztos jönnek majd ki lájtos (antiX 14) / könnyebben kezelhető (LMDE) disztrók.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33372) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

spammer
Igazad van, ki kéne dobni vagy egalább alaplapot és HDD-t cserélni, de amíg van remény ...

Iscariah
A Packard Bell noti most jó, az asztali gépben döglődik a HDD és ki tudja még mi :F

Fenyő
Lubuntu 12.04 -en valahogy most nem merült fel, tavaly ezt raktam a gépre és állandó hibaüzenettel indult, elég sokat kellett berhelni, hogy frissítsen.
Az antiX 13-at próbáltam Live -ben, majd amikor feltelepítetem akkor jött a HDD hiba, így sokat nem tudtam próbálni, az a bajom vele, hogy káosz van a menürendszerben. 14-et is próbáltam kicsit jobban nézki, de CPU -t is jobba terheli.

(#33373) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Nem tudom mi lehet a Mageia -val, mert a Gnome Live változat elindult a gépen -igaz nem elsőre- a videók is simán mentek rajta, sajnos a CPU - RAM terhelést nem tudtam megnézni, de gondoltam az LXDE ebben jobb lehet, de az meg nincs LiiveCD-n, a full verziót meg valahogy nem sikerül úgy letötenem, hogy ki is tudjam jól írni. :((

(#33374) wopi


wopi
aktív tag

Következik a következő kérdés: :DDD

Linux Mint 17.1. Tökéletesen megy, minden oké. Feltettem a Cairo Dock-t. Ha a menüből elindítom, akkor rendben fut, viszont ha a login képernyőn választom ki ezt Cinnamon helyett, akkor picit tölt, sötét lesz a kép, és nem megy tovább, csak az egérmutató mozgatható, de nem reagál semmi kattintásra, gombra. Mi lehet a gond? :( Korábban is használtam már így a Mint-et, de a mostani esetben valami miatt nem akarja...

(#33375) sokom94


sokom94
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám akadt hogy egy GPT/UEFI-s gépre szeretnék bootolni live usb-vel hogy tudjam korlátlanul partícionálni.

RUFUS-al és YUMI-val próbáltam eddig az ubuntu 14.04-et gpt-s bootolható usb-t készíteni.
Kevés sikerrel... :W

A yumi-val nemtudok GPT-t.
A rufus pedig arra panaszkodik hogy ez az iso nem efi boot-os.

Mi a megoldás hogyan tudnám én ezt megoldani?
Előre is köszönöm a segítőknek :)

(#33376) gery2123 válasza sokom94 (#33375) üzenetére


gery2123
őstag

Nekem az universal usb installer megy jól. Nem panaszkodott még a gép se.

-- PSN_ID: GerY2123

(#33377) sokom94 válasza gery2123 (#33376) üzenetére


sokom94
csendes tag

Ez a yumi csak más a neve :DDD

Nem vagyok előrébb, nekem GPT-s kell, vagy olyan ubuntu iso ami efi boot-ot tartalmaz.

(#33378) superTibcsi


superTibcsi
aktív tag

Ubuntu 14.04 lts alatt van valakinek tapasztalata Athlon 5350, AM1h-itx asrock lap kombóval? Se nyílt, se zárt driver-el nem működik normálisan a hardveres gyorsítás HD filmeknél. :W kezdem feladni, életemben nem gugliztam ennyit. :((

Under construction!!!

(#33379) superTibcsi


superTibcsi
aktív tag

Látom rossz helyre írtam, átnyargalok az ubuntu topikba :B

[ Szerkesztve ]

Under construction!!!

(#33380) Vladi válasza superTibcsi (#33379) üzenetére


Vladi
nagyúr

az relatív, én pölö itt vagyok. Hd filmet akarsz gyorsítani? nekem az összejött nyílt driverrel és 4670-es kártyával. Ráaduásul régebbi disztrón. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33381) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Munkatársam megrögzött Linux használóként Ubuntu-t használ az otthoni gépén. Viszont a HDD-t sikeresen egybeparticionálta telepítéskor ráadásul EXT4-re.

Most szeretné csökkenteni a partíciót és rendszer+adat felállásban kialakítani a struktúrát. ESEUS boot disk-el megnéztem itt a melóhelyen az egyik linuxos gépen mit is kínál a program, de sajnos az EXT4-es partíciót nem látja, tehát ezzel nem igazán lehet gondolom adatvesztés nélkül kicsinyíteni EXT4-es partíciót.

Javaslat kellene, hogy mivel is lehetne próbálkozni a művelet sikeres végrehajtására?

read-only mode on the forum

(#33382) lev258 válasza sokom94 (#33375) üzenetére


lev258
veterán

A program, amivel a Live-os telepítőt csinálod, elvileg magától megcsinálja megfelelően a pendrive-ot. Ha nem, akkor másik program kell (nem neked kell úgy alakítani a pendrive-ot, hogy jó legyen). Remélem 64 bites telepítővel próbálkozol.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33383) superTibcsi válasza Vladi (#33380) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Igen azt szeretnék. :) De nem vagyok nagy linux guru. Ha ezt meg tudom oldani, akkor átnyargalok windows-ról. Az a baj hogy kodi alatt és vlc alatt is megröccennek a hd filmek. Kodi alatt a négy magból valamelyik mindig 100%-on megy, tehát nem működik rendesen a hardveres gyorsítás. Windows alatt nincs ilyen gond BD50-es filmek is vígan szaladnak.

Under construction!!!

(#33384) lev258 válasza AtHoS (#33381) üzenetére


lev258
veterán

Ubuntu Live alól a legegyszerűbb.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33385) spammer válasza AtHoS (#33381) üzenetére


spammer
veterán

GParted live distro, például.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33386) Fenyő válasza superTibcsi (#33383) üzenetére


Fenyő
őstag

Fennt vannak a szükséges csomagok a hardveres gyorsításhoz?
teleahocipöm: antiX 14 még csak apha, amit próbálhattál az az MX14-es, ami Mepis-antiX kollaboráció, innen a név, ami már Xfce-re épül, szóval az nem annyira szuperlájtos mint antiX az icewm-el

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33387) AtHoS válasza spammer (#33385) üzenetére


AtHoS
nagyúr

lev258 és spammer

Köszi az infót, mondtam neki az Ubuntu telepítőlemezt és ki is írtam most a gparted-et. Meg is néztük, hogyan/mit kell majd csinálnia a végeredményhez :R

read-only mode on the forum

(#33388) whbear válasza teleahocipöm (#33373) üzenetére


whbear
senior tag

Ha már rpm disztró akkor miért nem Fedora? Az legalább működik rendesen. Vagy még az openmandriva is jobban össze van rakva mint az a francia sz*ar.
Igaz - e Vladi?

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#33389) ubyegon2 válasza whbear (#33388) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

openmandriva is francia, igaz az orosz Rosa alapú, ami meg francia alapú. :)

(#33390) Vladi válasza whbear (#33388) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igaz, igaz. Nem tom mi a kérdés, de ha fedora, akkor igaz. :DDD

mandrake, mandrive, mageia :F megért szebb napokat is. Igaz rh alapú volt. Sajnos leáldozott neki. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33391) superTibcsi válasza Fenyő (#33386) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Melyik kell ebből nekem? És hogyan tudom felvarázsolni? Még csak 1 hete vesztettem el a Linux szüzességem. :B

Under construction!!!

(#33392) teleahocipöm válasza whbear (#33388) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Nem tudom melyik van jobban összerakrva, de aFedora LXDE lIve módban lefagyott - ettő függetlenül tetszett- a Magei Gnome, pedig egész jól futottt Live -ben, ha lesz egy komolyabb gépem mid a kettőt esélyes lesz. :) Az OpenMandriva KDE -s, az már tuti sok lenne a gépnek

(#33393) Fenyő válasza superTibcsi (#33391) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha nyílt Amd drivert használsz, akkor a mesa-vdpau-t(keress rá a synaptic csomagkezelőben, lehet hogy nem 100%-ig ez a neve az adott disztróban lehet pl mesa-vdpau-driver is, de a lényeg, hogy a mesa és vdpau szerepeljen benne), ha zártat, akkor a libvdpau-va-gl-t és a libva-xvba-driver-t (ezek is lehet kicsit más néven szerepelnek, de a leírásból egyértelmű lesz xvba és libvdpau-ra keress rá a synapticban).

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33394) superTibcsi válasza Fenyő (#33393) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Köszi. Mondjuk a synaptic-ot se ismertem eddig. :) Gugli segített. Este megnézem.

Under construction!!!

(#33395) whbear válasza ubyegon2 (#33389) üzenetére


whbear
senior tag

Tudom milyen alapú, azért írtam. Viszont én használtam omát és rosát is és tapasztalatból mondom, hogy sokkal jobban össze vannak rakva. Lehet használni ootb. A mageiát meg nem lehet használni. Sehogyan sem. Sokat elárul, hogy még csak most kísérleteznek a systemd bevezetésével a disztróba. No comment... Ez a lényegi különbség. De ha valaki használni is szeretné a Linuxot, nem csak sz*pni vele akkor Fedora, vagy ha kicsit gyakorlottabb akkor Arch.

teleahocipöm: Nekem 32 bites Arch + Vanilla KDE 1,2 Ghz Intel Pentium ULV / 1,5 Gb RAM kis Sony 10 éves laptopon hasít mint az atom. Igaz a KDE-t nagyon meg kell ismerni és ki lehet pucolni hogy 220Mb RAM és 0,0-0,7 % procit használjon. Az Archos fórumban egyszer leírtam a menetét. Én nem szenvednék LXDE-vel, full fapad és csúnya is. Akkor inkább Openbox. De egy nem öregebb mint 10 éves gépen elmegy a KDE szépen.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#33396) ubyegon2 válasza whbear (#33395) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tudtam, hogy tudod, elég régen olvasgatlak már benneteket! :D Legalább ennyien említik szopásnak a Fedora- t is, Arch az más tészta, külön kaland. :)

(#33397) whbear válasza teleahocipöm (#33392) üzenetére


whbear
senior tag

Lejárt a szerk:
Fedora inkább csak a default Gnome3 DE-vel az igazi. Általában az alapértelmezett DE-vel van a legkevesebb probléma kezdőként. Én használtam KDE-vel is a Fedorát, kisebb nagyobb csiszolgatás kellett a tökéletes működéshez. Fedoránál vigyázni kell a frissítésekkel, túl hamar megkapja. Archnál meg a te feladatod összecsiszolni a rendszert. Ezért is lesz sokkal jobb mint bármi, feltéve ha eleget foglalkozik az ember vele.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#33398) teleahocipöm válasza whbear (#33397) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

whbear
Nekem az az LXDE megtelelő, ha átlátható, könnyen megtalálok és be tudok állítani mindent amit szeretnék, a Lubuntu, a Peepr ilyen. Az Arch elég nagy falat még nekem, egyébként néztem ilyen alapú disztrótkat, persze grafikus telepítővel, de sajna vagy 64 bitesek vagy KDE voltak.

(#33399) Fenyő válasza teleahocipöm (#33398) üzenetére


Fenyő
őstag

Arch alapon Manjaronak mintha lenne LXDE változata, de LXQT (ami egy modernizált LXDE) és XFCE tuti van, ez utóbbit próbáltam is, mondjuk én a csomagkezelőn (ill. nagyon friss csomagokon) kívül nem vettem észre, hogy nagyon más/gyorsabb/lassabb/stabilabb/bugosabb lenne mint mondjuk egy Xubuntu vagy Linux Mint XFCE (bár ha már kicsit is régebbi a telepítő, akkor csak terminálból tudtam frissíteni/telepíteni sehonnan máshonnan a hiányzó függőségek okán).

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33400) teleahocipöm válasza Fenyő (#33399) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Ja, valóban tavaly az openbox változatot ajánlották, ki is próbáltam LiveCD -n, nem volt kifejezetten gyors, meg ha jól emlékszem szinte, mindíg valami konzol nyilt meg, bármit is akartam beállítani, ebből nekem az jött le, hogy szövegesen kellen beállítani. Persze pár napja próbáltam letölteni az LXDE feleülettel, de folyton a 64 bites xfce jött volna le ,ezek után nem is forszíroztam a dolgot.
A Distrowatch -on ránéztem ezekre: Antergos (Gnome), Chakra (KDE, 64 bit). reménytelen.

Most a PClinuxOS van fenn az asztali gépen, -tavaly nem tudtam felrakni- de ha megy wine, elég szaggatos néha a firefox, a LibreOfice Calc meg katasztrófálisan akad. Mindegy kicsit próbálgatom, időnként ránézek a HDSentinelre ée meglátom meddig bírja és lehet még az antiX is vissszamegy rá.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.