Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) spammer válasza Vidual001 (#33149) üzenetére


spammer
veterán

Akkor szerintem tegyél egy próbát így:

Pucolás, leszedjük az eddig wifi cuccost:

sudo apt-get remove --purge ndiswrapper*

sudo apt-get remove --purge b43-fwcutter firmware-b43-installer

sudo apt-get remove --purge bcmwl-kernel-source broadcom-sta-common broadcom-sta-source

Aztán újraindítás, még nem lesz wifi, de most akkor rakjuk fel tisztán a drivert újra:

sudo apt-get install b43-fwcutter firmware-b43-installer

Utána megint újraindítás.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33152) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Eddig tartott a debian, így indult:

(#33153) Atapi válasza teleahocipöm (#33152) üzenetére


Atapi
senior tag

ha jól sikerül olvasnom, akkor nem a debian tartott eddig, hanem a hdd, amire telepítetted.

(#33154) spammer válasza teleahocipöm (#33152) üzenetére


spammer
veterán

Próbáld meg ezt neki, ezzel elvileg javítgat, hátha:

fsck -pvf /dev/sda1

De valószínűleg HDD csere lesz belőle. :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33155) Vidual001 válasza spammer (#33151) üzenetére


Vidual001
tag

A következőképp oldottam meg.. :)
Formázás, telepítés. :)
Elindítottam elsőnek azt a parancssort, amit írtatok, restart, közben kihúztam az ethernet kábelt, és voálá, van wi-fi :D

Két darab WLAN eszközt hoz ki, de egyik sem az említett Asus USB stic, viszont én egyelőre nem babrálóm, működik, és kész :D
Majd ha jobban fogok érteni hozzá, talán megpróbálom kideríteni hogy-és mint működik ez, de egyelőre inkább hagyom, és ma már inkább a saját PC-men gyakorolgatnék.

Kb fél óra alatt megvolt az egész formázás-telepítési művelet, csak jött a főnök időközben, aztán ne azt lássa, hogy a lap-topot babrálom.... :D

Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségeiteket! :R

Valószínűleg fogok még írni, úgy határoztam, hogy a saját PC-mre a Kubuntu legfrissebb változata fog menni, úgyhogy ezzel kapcsolatban még zaklatnálak benneteket, ha nem gond. :)

Ui.: Ki volt kapcsolva a lap-top, most betöltött, és ismét nincs wi-fi :( Ráadásul Wlan eszközt sem talál :(

[ Szerkesztve ]

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33156) lev258 válasza Vidual001 (#33155) üzenetére


lev258
veterán

Kicsit lemaradtam. Milyen wifid is van? (lspci, lsusb alapján) A fantázianeve nem jelent semmit. Jól láttam, hogy felraktátok a Broadcom firmware-t? Nincs gyorsbillentyű a ki-be kapcsoláshoz? A vezetékesnek is mennie kell. Ha nem lát kábelt, akkor ki van lazulva, vagy meg van törve.
Szerk.: Wifi típus megtalálva.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33157) Vidual001 válasza lev258 (#33156) üzenetére


Vidual001
tag

A kábeles netet azt egyfolytában 100%-osan látja, ha bedugom.

A Wi-Fi-vel van gond

Van két darab vezérlő, az egyik a Lap-Topba épített gyári, a másik a saját Asus USB stickes wi-fi vevő.
De egyébként megoldódott, kihúztam az USB stick-et és nem vettem észre :W

Szóval köszönöm mindenkinek! :R
Valószínűleg még írok a kubuntu ügyében! :)

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33158) lev258 válasza Vidual001 (#33157) üzenetére


lev258
veterán

:D
Bátran faggass itt mindenkit!

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33159) spammer válasza Vidual001 (#33157) üzenetére


spammer
veterán

De a beépített Broadcom wifinek mindenféle USB stickes wifi nélkül mennie kellene. 2 gépemben is ilyen wifi volt, és a fentebb leírtak után simán mentek. Na de te tudod, ha megfelel stickes wifivel, akkor hagyd úgy. :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33160) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Ez a HDD tavaly nyáron még 100%-os volt, elkeserítő lenne, ha valóban annyi neki. Van félrerakva egy XP-s HDD, nem tökéletes, de berakom a géppe és HDSentinellel megnézem.

Elfelejtettem okézni. :((

Megnéztem a HDSentinel szerint a kondi 84% (kiváló), teljesítmény 67% (jó) több mint ezer napja van hátra, elég sokat romlott nyár óta :(
Amelyiken az XP van az kondi 19%, teljesítmény - 100 % 48 napja van hátra.

Gondolom a HDD egy része sérül, ahol a Debian indulna, :F

(#33161) Atapi válasza teleahocipöm (#33160) üzenetére


Atapi
senior tag

nem a teljesítmény és a kondíció a lényeg, hanem hogy ezen értékeket milyen tényezők rontják, ergo van-e bad sector/pending sector a lemezen, ha igen, akkor mennyi, illetve egyéb hiba van-e. sajnos az, hogy egy éve mi volt a diszkkel, nem jelent semmit. ugyanúgy meghibásodhat egy szinte új lemez, mint egy ősrégi. nyilván a valószínűsége más, de ha nálad következik be, akkor tök mindegy. én a helyedben lementenék mindent a lemezről, majd egy live/külső rendszeren csinálnék egy teljes írás-olvasás tesztet, erre a badblocks kiválóan alkalmas linux alatt (ráadásul log fájlba ki lehet iratni a hibás szektorokat, amik ha egy csoportban vannak a lemezfelületen, lehet játszani azzal, hogy ez a terület ne legyen partícionálva, így kiesik a használatból, tehát ha további romlás nem következik be, akkor jó darabig használható marad a lemez). ez azért kellene, mert lehet, hogy elhalt pl egy fej a diszken, és a kondíció meg teljesítmény a mostani romlás szerint ennyi, de lehet, hogy ez folyamatosan romlani fog, ahogy érzékeli a lemez, hogy bizonyos területeket nem tud kezelni. másképpen fogalmazva, a lemez mostani állapotértékelésében csak a már felismert hibák szerepelnek tényezőként, holott lehet, hogy akad még. kis adalék még, hogy néha egy írás-olvasási ciklus helyre tud billenteni hibásnak érzékelt szektorokat, bár ilyennel csak kis számú hibás szektor esetén találkoztam eddig, nálad viszont a hibaüzenet alapján mást sejtenék.

(#33162) capulet75


capulet75
addikt

Tiszteletem. Úgy döntöttem kipróbálnám a linuxot, jókat olvastam róla. Megtettem a kezdő lépéseket, azonban már az elején komoly problémába ütköztem. Mivel sajnos nincs időm kiművelni magam a netről, ezért hozzáértő segítséget kérnék.

Letöltöttem a Linux Mint-et, (nem tudom ez jó-e?) pendrivera kreáltam egy boot-ot és csináltam neki egy külön partíciót a vinyóra. Fel is installáltam oda, ám azt már nem tudom elérni hogy onnan bootoljon.
Mindig a win7 indul el, kivéve ha bent van a pendrive, de akkor is csak a Mint "gyors" verziója megy nem a telepített. Mit tudok ezzel a problémával kezdeni? Jó ez a linux verzió vagy másikat rakjak?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#33163) ubyegon2 válasza capulet75 (#33162) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Linux Mint az egyik legjobb kezdőnek.
Mit töltöttél le pontosan, mivel írtad ki az iso- t, milyen fájlrendszert csináltál neki?
Hogyan installáltad? Milyen leírás alapján? Úgy tűnik, hogy a GRUB nem megfelelően lett telepítve.
Fusd át ezt kezdetnek.

(#33164) spammer :) Jobb, mint amikor fél napig semmi válasz nem jön. :)

(#33160) teleahocipöm Szerezz egy minőségi tápot! Vagy sok vinyót.

[ Szerkesztve ]

(#33164) spammer válasza capulet75 (#33162) üzenetére


spammer
veterán

Linux Mint kezdetnek jó. A pendrive-ra mivel írtad ki (és melyik Linux Mint verziót, mert van sok)? Telepítőben manuálisan particionáltál? Sikeresen végigment minden?

szerk: na pont megelőztek. :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33165) capulet75


capulet75
addikt

17. valahányas mint, nem tudom most pontosan. Pendrivelinuxal csináltam a boot pen-t. Nem tudom hogy gond-e hogy a C-n win7 van, csaináltam egy 35 gigás partíciót a mintnek, ez volt az F:, de amióta felraktam a mintet azóta a win nem látja alapból ezt a partíciót.

Youtube video alapján installáltam. Ott mondjuk szűz vinyóra rakták.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#33166) Rimuru válasza capulet75 (#33165) üzenetére


Rimuru
veterán

Windows nem kezeli natívan azokat a fájlrendszereket amit Linux disztribúciók fel szoktak ajánlani. Van rá megoldás, de valószínű egyszerűbb Linux alól elérni a Windowsos partíciókat.

-Jó reggelt :D-

Vigyázat, csalok!

(#33167) capulet75 válasza Rimuru (#33166) üzenetére


capulet75
addikt

Nem probléma ha nem látja, nekem a win játékra kell, max photoshop még. Fordítva fontosabb és az meg úgy megy. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#33168) ubyegon2 válasza capulet75 (#33165) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Derítsd ki, hogy mennyi az a valahányas és milyen DE- s. Nem mindegy, hogy más oprendszer mellé vagy üres HDD- re telepítesz.
Ha majd ráérsz kicsit jobban odafigyelni, akkor tök egyszerű lesz telepíteni. :U

(#33169) capulet75 válasza ubyegon2 (#33168) üzenetére


capulet75
addikt

Most pl. :) 17.1 es verzió.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#33170) teleahocipöm válasza spammer (#33154) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Spammer
Beírtam ezt „fsck -pvf /dev/sda1”

az eredmény:

/dev/sda1: UNEXPECTED INCONSISTENCY; RUN fsck MANUALY.
(i. e., without -a or -p options)
root@debian:”#

(#33171) teleahocipöm válasza Atapi (#33161) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Köszi a segítséget,, de annyira nem értek a dolgokhoz, log fájlokat nézegessek, úgysem érteném mi a frászkarika az. Egy egy egyszerű particionálás még megy, de hogy kizárjak sérült részeket, hát az is kínai nekem.
Mázli, hogy még semmi fontos dolog nem volt a gépen, így mentenem semm kell.

"...... nálad viszont a hibaüzenet alapján mást sejtenék." Mire gondolsz?

Annyi történ, hogy közben futtatam az fsck -a, fsck -p, majd ismét a sima fsck és mindenre yes -t írtam, és már van egér curzor.

Megnézem ezt a badblocks dolgot.

(#33172) Vidual001 válasza teleahocipöm (#33170) üzenetére


Vidual001
tag

Szerintem azzal van a gond, hogy a "fsck" után raktál szóközt, amennyire nézegettem, két szó közötti kötőjelnél nincs sehol szóköz, ezért inkább syntact hiba.

De ez csak egy tipp, még kezdő vagyok én is :)

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33173) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

antiX LiveCD alól próbáltam a terminálban a badblocks -ot, ez a parancs nem létezik :F

(#33174) CPT.Pirk válasza teleahocipöm (#33173) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem kell felrakni egy ilyen, vagy ilyesmi nevű csomagot hozzá előbb?

Valamint nézd meg, hogy van-e kimenete ennek: locate badblocks

Ha igen, akkor csak másként kell hivatkozni rá, ha nincs, akkor telepíteni kell valamit.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33175) spammer válasza capulet75 (#33165) üzenetére


spammer
veterán

Előfordulhat, hogy elindul a rendszer, ha a pendrive be van dugva, aminek az az oka, hogy a rendszerindító (GRUB) véletlenül (?) oda települt. Ha bedugod pendrive-ot és kiválasztod a HDD-t a boot menüben és mégsem indul el a telepített Linux, akkor valami eléggé félrement.

Szerintem:

1. Minden fontos adatodról (Windowsból) legyen (külső) mentés!
2. Indítsd el pendrive-ról újra a Mintet (live mód), aztán azzal elvileg látnod kell a linuxos partíciót a gépeden.
3. Töröld/Formázd ezt a partíciót, elvileg a Gparted vagy a Gnome Disk Utility megoldja, utóbbi talán alapból is elérhető a Mintben, talán előbbi is, passzolom, csekkold le. Ha nem, akkor telepíteni kell:

sudo apt-get install gparted

és/vagy

sudo apt-get install gnome-disk-utility

4. Próbáld újratelepíteni a Mintet a Windows mellé.

Ismétlem! A fontos adatokról előtte Windowsban csinálj mentést! (Ne legyen adatvesztés, ha bármi gond lenne).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33176) teleahocipöm válasza CPT.Pirk (#33174) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Nem tudom kell vallamit csomagot felraknom :F feltepítettem az antiX -et, hátha, akkor megy,de : "command not found", guglizom is közben és eddig csak ezt találtam:

http://szabilinux.hu/forditasok/SAG/node49.html

(#33177) capulet75 válasza spammer (#33175) üzenetére


capulet75
addikt

Pont ez a gond hogy ha a HDD-t választom a boot menüben akkor a C-n levő win7 tölt be. Nincs lehetőség választani vagy egy másik particiót kijelölni bootra. A linux particiót tudom formázni a win alól is (már meg is tettem).

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#33178) lev258 válasza capulet75 (#33162) üzenetére


lev258
veterán

A gép UEFI vagy legacy módban van? A telepítés látszólag rendesen végigmegy? A rendszerindító a merevlemezre kerül? A Valami más opcióval próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33179) _Dumber_ válasza capulet75 (#33177) üzenetére


_Dumber_
őstag

A már linket segédleted tényleg fusd át, de egy dolgot NE kövess benne. Ha meg akarod tartani a win-t akkor mindenképpen egyedi particionálást válaszd.
Ez alapján menni fog

Amit elrontottál, az a második képen a "Rendszerbetöltő erre az eszközre kerül" menü.
Itt mindenképpen a winyót kell kiválasztani. A rendszerbetöltöt GRUB-nak hívják, és az felelős a dual bootért.

itt egy másik.. ez is jó

[ Szerkesztve ]

(#33180) Vidual001


Vidual001
tag

Kubuntuval kapcsolatos kérdés.. :)
PlayOnLinux-ot letöltöttem, ezt követően le kell töltenem, majd telepítenem a wine-t, vagy az előbb említett program magába foglalja?

Jelenleg VirtualBox-ban tesztelgetem a legújabb kubuntut, nagyon pöpec, szerintem cserélni fogom a win7-emet erre.

Illetve egy olyan kérdésem lenne, hogy Sapphire HD 7870-es kártya esetében ez a telepítési mód még hatékony?

(LoL-al szeretnék játszani csak, ami nagyobb gépigényű, így ha ez elindulna zökkenőmentesen a linuxon, akkor áttérnék :C )

Előre is köszönöm a segítséget! :R

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33181) CPT.Pirk válasza teleahocipöm (#33176) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gondolom igen, de se a disztrót, se a programot nem ismerem. Keress rá a csomagkezelőben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33182) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Remélem megtaláltam a megoldást és már listázza a számsorokat, már 42-nél tart.
"badblocks -v /dev/sda" csak olvasással tesztel
"badblocks -v -n /dev/sda" írás-olvasás teszt, a tartalom megörzésével
"badblocks -v -w /dev/sda" írás-olvasás teszt, a tartalom törlésével

Itt találtam:[link]

CPT.Pirk
Már Debian LiveCD -ről futtatom. A csomagkezelőben nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#33183) capulet75 válasza _Dumber_ (#33179) üzenetére


capulet75
addikt

Komolyan, az agyhalál kerülget már. :B :U Megcsináltam mindent (amúgy az egyes linked nekem ezt dobja:
)
Úgy ahogy az le van írva erre vagy 20 perce pörög a valamilyen vizsgálat és nem történik semmi. :W
Beállítottam hogy a rendszerbetöltő a vinyóra kerüljön, meg minden mást is, erre ez van. :Y
Az külön poén hogy amikor a legördülő menüben kiválasztom a telepítés helyét ami egy szög üres partició, akkor közli hogy nem adtam meg gyökérkönyvtárat. ( Ki volt jelölve, formázva és ext4 meg minden.) Nyilván tudom h user error, de az életkedvem is elmegy ilyenkor. Pedig nagyon megtetszett a Linux, nem akarom feladni. :N

#33178 lev258: UEFI-ben van.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#33184) spammer válasza Vidual001 (#33180) üzenetére


spammer
veterán

Úgy tudom, hogy nem kell neki külön Wine, ami kell, azt majd felrakja magának a PlayOnLinux. Ha a LoL a League of Legends, akkor annak itt a fóruma: [link], vannak, akiknek rendben megy, vannak, akiknek voltak hibák. Sajnos előre nem lehet megmondani, hogy milyen lesz, saját hardveren kell kipróbálnod.

_

Amúgy Kubuntuból a minap kipróbáltam az új Plasma 5 desktopos teszt verziót, telepíteni ugyan nem sikerült (gondolom bugos), de elég tetszetős volt, ha kijön a stabil, ránézek majd újra. :K

_

(#33183) capulet75: de be is állítottad a partíciónak a csatolási pontot a telepítéskor? :F / (per jel) a gyökér, azt hiányolja.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33185) Nestor16


Nestor16
senior tag

Hali.

Samsung laptopba vettem egy SSD-t és linux mint 17.1-et raktam rá.
Csak ellenőrző kérdés, hogy van-e valami teendő így még vele? ASHI auto-n van. A swap meg ezek, amik terhelik, túlzottan nem érdekel, mert bírják elvileg, ha mégis érdemes valamit letiltani, bekapcsolni írjátok le.
Kerestem egy keveset, de nem tiszta, hogy melyikre miért lenne szükség és, hogy mit csinál, inkább rákérdezek. :R

A másik, hogy hogyan lehet letesztelni a sebességét az SSD-nek?

Köszi!

Üdv, Dávid

(#33186) ubyegon2 válasza Nestor16 (#33185) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Solid State Drive (SSD): optimize it for Ubuntu 14.04, Linux Mint 17.1 and Debian

Ebben találod a sebesség ellenőrzést, minták száma lehet 10 500 500.

Linux és SSD gyorstalpaló

[ Szerkesztve ]

(#33187) Vidual001 válasza spammer (#33184) üzenetére


Vidual001
tag

Rendben, köszönöm! :)
Tegnap VirtualBox-ban próbálgattam, sajnos a monitor közepén levő kisképernyőt sehogy sem tudtam teljes ablakra venni, de semmi gond, most írom ki USB stick-re a linuxot, és megy is fel a Win7 helyére :)

Egy off kérdés.. Torrent fájlt ugyan úgy lehet csinálni linux alatt mint win7-nél?

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33188) spammer válasza Vidual001 (#33187) üzenetére


spammer
veterán

Virtualbox esetén így tudsz teljes felbontást és teljes képernyőt "varázsolni": [link]

Nem mindegyik disztrónál kell, de Ubuntunál nálam is így kellett megoldani, valószínűleg akkor a Kubuntunál is ez a helyzet.

Torrent is megy persze, ott van a Deluge vagy a qbittorrent például.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33189) wopi


wopi
aktív tag

Lehet, hogy buta kérdés, elnézést érte: Arch esetén találok grafikus, kezdőknek szánt telepítőt? :) Úgy rémlik, és ahogyan itt is olvasom, csak parancssoros van. Túl bonyolultnak érzem az én tudásom szerint. Nem mondom, hogy megrémülök egy parancssoros dologtól, de... Na. :D

(#33190) Rimuru válasza wopi (#33189) üzenetére


Rimuru
veterán

Félig grafikus (ncurses alapú) és már magyar is Istjunak köszönhetően. [link]

Vigyázat, csalok!

(#33191) _Dumber_ válasza wopi (#33189) üzenetére


_Dumber_
őstag

Valamint antergos linux grafikus telepítővel van, és arch repokat használ

[ Szerkesztve ]

(#33192) lev258 válasza capulet75 (#33183) üzenetére


lev258
veterán

A gyökérpartíció a /, amit a partíció beállításainál kell megadni. Ezzel jelzed, hogy ide megy a rendszer. Ha jól tudom, az EFI partíciódat is hasonló módon meg kell jelölni, hogy a Linux tudja, az az EFI. Utóbbiban nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33193) lev258 válasza lev258 (#33192) üzenetére


lev258
veterán

Elvileg az EFI partíciót pedig a /boot/efi névvel kell csatolni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33194) capulet75 válasza spammer (#33184) üzenetére


capulet75
addikt

Be. És tovább is léptem. Aztán amikor az effektív telepítés megkezdődött volna akkor kb 20 percig "vizsgálta" a particíót a telepítő és totál nem történt semmi. Valószínüleg megfagyott vagy nem tudom. :(

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#33195) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Adott a pc-n 2 oprendszer.
Win8.1 és linuxmint Cinnamon

Általában a linuxmint-tet használom néha viszont szükségem van a winre.
Mivel akárhogyan is nézem a mint az okosabb ezért vele kellene megoldanom a következő problémám valahogy.
Szeretnék csatolni mintbe mappákat a winből,vagyis:
A mint letöltések mappába szeretném csatolni az win8.1 users/......./Downloads mappát
A mint videok mappába win8.1 users/....../videos mappát
és így tovább.

Ezt azért szeretném mert a Mint tudja kezelni az Ntfs-t és az Ext4-et amire ugye a win képtelen.
Továbbá nincs kedvem feszt másolgatni ha winnel szeretnék elérni valamit egyszerűbb ha a Mint rögtön oda ír ahol a win is tud érvényesülni.
Hogyan is lehetne ezt egyszerűen megoldani?
Illetve ha van egyszerűbb megoldás........
Remélem nem voltam bonyolult :)

[ Szerkesztve ]

(#33196) lev258 válasza capulet75 (#33194) üzenetére


lev258
veterán

Akkor más gond is lesz. A telepítő volt ellenőrizve? SMART adatok, RAM teszt nem mutat semmi furát? sudo parted -l mit mond a partíciókról?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33197) lev258 válasza lolka1980 (#33195) üzenetére


lev258
veterán

A Mint bármelyik NTFS partíciódat kezeli gond nélkül. A Windows 8 esetén mindössze az a lényeg, hogy ki kell kapcsolni a félhibernálásos leállítást. Ha ezt megtetted, az fstab-ba be kell írni a partíciót, hogy automatikusan csatolja, aztán a mappákat meg "becsatolod a helyükre" mondjuk egy symlink-kel. Darabonként emészd, nem olyan bonyolult, mint ahogy elsőre hangzik. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33198) Vidual001


Vidual001
tag

Sziasztok!

VGA: Sapphire HD 7870 GHz edition,

illesztőprogram telepítésével van gond :(

KrenAtesz leírását követtem, de ennél:

sudo apt-get install xorg-driver-fglrx

a parancsnál megakadt a művelet. :(

Amit eddig csináltam: Kubuntu telepítése ----> Frissítette magát, újraindítottam, aztán próbáltam ezt a parancssort végigvinni

Ötlet? :)

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33199) lolka1980 válasza lev258 (#33197) üzenetére


lolka1980
aktív tag

"A Windows 8 esetén mindössze az a lényeg, hogy ki kell kapcsolni a félhibernálásos leállítást"
Ki van kapcsolva.

Vagyis először szerkesztem a /etc/fstab -ot
Ott csatolom a wines particiót ezt értem de hova csatolom és mely Csatolási_opciókat adom neki?

/dev/sda2 ? ntfs ? 0 0

[ Szerkesztve ]

(#33200) _Dumber_ válasza lolka1980 (#33199) üzenetére


_Dumber_
őstag

Pl.: /dev/sda2 /mnt/windows ntfs-3g default 0 0

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.