Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) Vladi válasza Horvi (#33100) üzenetére


Vladi
nagyúr

Csüsz

Elvileg bármi aminek van arm portja. A banánban is sima Cortex-A7 van. Fedorának is van ilyen portja. link

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33102) Horvi válasza Vladi (#33101) üzenetére


Horvi
őstag

Moi,

Köszi. Közben rákerestem még pár ARM-es opcióra és van Debian is meg Archlinux ha jól láttam. Már csak egy olyat kéne választani amivel kevés a szívás és ki lehet vele békülni egyszerűen. Esetleg tudsz ajánlani? Személyes tapasztalatokat is szívesen veszek. Köszi

Hello darkness, my old friend...

(#33103) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Na ez a billenntyűzetkérdés megoldhatatlan, viszont hogy tudnám lementeni DVD-re a telepített Debian rendszert a beállításokkal, feltalepített progikkal, Wine és az alatta futó programokkal együtt, hogy a visszarakáskor, ne kellejn újból egyesével visszarakosgatni, beállításokkal és a terminállal bíbebelődni vagyis úgy induljon a rendszer, mintha le sem szedtem volna. Megoldható?

Még egy kérdés, van olyan Linux amelyik kezeli az érintőképernyőt?

(#33104) CPT.Pirk válasza teleahocipöm (#33103) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Partíciót szoktak lementeni valamilyen iso fájlba, majd abból visszaállítani, az a legegyszerűbb. Pl. a Clonezilla egy live Linux, ami erre van kitalálva.

Az érintőképernyő meg csak egy beviteli eszköz. Próbálkoztál valamelyikkel?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33105) teleahocipöm válasza CPT.Pirk (#33104) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Nem még, a gazdája nem engedte meg, de tervezem, mert a win 8.1 nem az igazi rajta egy szenvedés a 10 colos kijelzőn kis ablakban néz filmet, szerintem Linux erre alkalmasabb, gyorsabb lenne. Először egy pendrájvról indítva megmutatom neki, akár több verziót is, hátha ... Esőre az UBUNTU-ra gondoltam, csak előtte szabaddá kellene tennem a pent.

Most egy partición van minden. Szóval a Clonezilla, megnéztem a linket, de ez angol nekem kínai :) Végül is, ha újra is kell raknom a rendszert nem egy nagy dolog, ez nem az XP ahol az egész napom ráment, de lehet több is.

[ Szerkesztve ]

(#33106) CPT.Pirk válasza teleahocipöm (#33105) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha a 8.1 szenvedés a gépen, akkor az Ubuntu is az lesz. :)

Ha kipróbálod a clonezillát, az elég egyértelmű lesz.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33107) Tim82 válasza teleahocipöm (#33105) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha egy Win 8.1-es, Bay Trail-es tabletre akarsz Linuxot feltenni, akkor felejtsd el, csomó dolog nem fog működni, mert még nincs támogatása egy rakat ezekben a tabletekben lévő hardverelemnek/komponensnek Linux alatt. (Biztosan lesz idővel, de nem most azonnal.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33108) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

CPT.Pirk
Legtöbbet filmezik erre Linux alatt az SMPlayer-SMTube, no meg fészbúkozik, Ha nem Ubi, akkor elementary OS az elég pofás, de valószínűleg csak próba lesz, mert alapvetően nem tetszik neki a Linux, hogy miért …..

Tim82
Nem tablett, ez egy érintőképernyős netbook.

(#33109) Vladi válasza Horvi (#33102) üzenetére


Vladi
nagyúr

A telepítés kivételével gyakorlatilag ugyan arról lesz szó, mint az alap asztali változatoknál. Debian itt is debian, fedora meg fedora.
Légy deviáns, próbálj ki egy fedora armot. :D

Amúgy figyi má! Mit jelezt az, hogy moi? :F :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33110) FodZilla


FodZilla
csendes tag

linux mint 17.1 (64bit)-el lenne egy olyan problémám, hogy bootolás után látom a hátteret, illetve az egeret de semmit nem tudok csinálni. Ötlet?

(#33111) FodZilla válasza FodZilla (#33110) üzenetére


FodZilla
csendes tag

megoldva.

(#33112) Horvi válasza Vladi (#33109) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi a segítséget. Kipróbálok akkor egy fedorát meg egy arch-ot is aztán majd elválik a dolog.

A moi azt jelenti, hogy szia csak finnül.

Hello darkness, my old friend...

(#33113) Vidual001


Vidual001
tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni. Már 4. napja böngészem a netet a Linux miatt (anno mikor 10-11 éves lehettem másfél-két hétig fentvolt az akkori PC-men az UHU Linux és nagyon tetszett, a családomnak azonban nem, és váltottak XP-re..), de sajnos sok dolog van amit nem értek, úgyhogy szeretném a segítségeteket kérni.

Két darab Linux kellene nekem, főként egy 8 GB-os pendrive-ról bootolhatóak érdekelnének.

Az egyik Linux nővérem Lap-Topjára menne (Acer Aspire 3100 gyári, csak 2GB RAM-ot kapott).
Ő abszolút analfabéta a gépekhez, neki csak szövegszerkesztő kellene (ami kezeli az Office formátumait, és az Office is kezeli az övét) illetve, Skype, internetezésre, levelezésre használná.
Nem szeretne tanulni a Linuxról, ő tényleg csak User lenne, felrakom neki aztán 1 évig ne kelljen hozzányúlnom a Lap-Topjához, ez lenne a fő cél.

Melyiket ajánlanátok?

Illetve nekem kellene egy, Windows7 64 bit alatt futtatható amolyan tanuló Linux, én inkább az alapoktól szeretnék tanulni, mert 2003-4 körül használta Linuxot, az pedig nem most volt :)
Az én PC-m "erős", AMD FX8120 Bulldozer proci, 4GHz-re húzva, Asus M599X Evo R2.0 Alaplap, Sapphire HD 7870 GHz Edition VGA, Kingston 2x 8GB 2400MHz RAM.

Nekem a Kubuntu nagyon tetszik, de nem sok jót olvastam róla fórumokon. :(

Nővéremnek 100%-osan Magyar nyelvű Linux kellene, nekem nem kikötés, de számomra se lenne hátrány ha nekem is magyar nyelvűt tudnátok ajánlani!

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33114) spammer válasza Vidual001 (#33113) üzenetére


spammer
veterán

Hajjaj, a régi laptopom ilyen Acer 3100-as volt (3103 NWLMi konkrétan) és annál például az volt, hogy alvó módból való visszatéréskor (sleep/suspend -> resume) össze-vissza villogott a képernyő, újra kellett indítani. És semmilyen driver vagy hackelés nem segített. Ha abban is Radeon Xpress kártya van, akkor lehet, hogy nálatok sem lesz jó, de nyilván érdemes megpróbálni.

Crunchbang lenne rá jó, de egyrészt nem magyar nyelvű, másrészt az elején be kell állítgatni kicsit. Szóval kiesett. Úgyhogy többek között például ezekre érdemes ránézni: Linux Mint MATE edition, Xubuntu, esetleg elementary OS (Luna).

A Microsoft Office-szal Wine alatt nem tudom, mennyire lesz szerencsétek: [link]

8 GB-os pendrive egyébként bármelyik felmászik. Író programok bootolható pendrive-hoz: #32430

Te pedig Virtualboxban tudsz próbálkozni, ha elég erős a géped. Szerintem az Ubuntu alapú disztrók jók tanulásra, népszerűek, így elég sok infó van róluk (fórum, leírás, cikk stb.). Ha tetszik a Kubuntu, nézd meg nyugodtan, virtuális gépen nincs semmi veszíteni valód. Vagy akár kipróbálod live-ban, pendrive-ról futtatva.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33115) Vidual001 válasza spammer (#33114) üzenetére


Vidual001
tag

Rendben, köszönöm a tippet! :) :R
Akkor az első dolgom az lesz, hogy a képernyővédőt azonnal offolom. :)
Egyébként egy torrentoldalon (diablo) találtam ezzel a névvel ellátott: PCLinuxOS 2012 Gnome HUN verziót. A feltöltő minden jóságot felsorolt a leírásban, sok programot előre telepített ennél a verziónál.

A lap-topra érdemes lenne ezt feltenni?
Illetve egy olyan kérdésem lenne még, amit az első részből kifelejtettem, hogy újrahúzásról lehet szó Linux esetében?

Tehát a HDD-n levő fájlok megmaradnak, csak az op rendszer változik. Ha igen, hogyan?

Ez nagyon fontos lenne, mert a Win-t akkor teljes mértékben eltávolítanám a laptopról, viszont nővérem kikötése, hogy a fájljai épségben megmaradjanak.

A VirtualBox lett volna a következő kérdésem. :)
Érdemes-e ezt használni, vagy inkább telepítés nélküli "LiveUSB"-t csináljak, és azzal gyakoroljak?

[ Szerkesztve ]

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33116) spammer válasza Vidual001 (#33115) üzenetére


spammer
veterán

Én nem szednék torrentről mókolt disztrót. :N Felesleges az is, hogy előre van telepítve 1 millió program. Jobb hivatalos forrásból telepíteni.

Linux újrahúzás esetén működik a dolog, ha volt külön /home partíció, akkor azt lehet érintetlenül hagyni egy esetleges újrahúzás során. De! A fontos és nélkülözhetetlen adatokról mindig legyen mentés, ha netán gebasz lenne!

"Ez nagyon fontos lenne, mert a Win-t akkor teljes mértékben eltávolítanám a laptopról, viszont nővérem kikötése, hogy a fájljai épségben megmaradjanak."

Ismétlem: mindenféle telepítés előtt a fontos fájlokról legyen mentés! Utána a Linuxos telepítők le tudják törölni a Windowst (ha nem kell), de annak minden cuccával együtt, tehát nem maradnak meg a fájlok. Egyébként lehet Windows mellé is telepíteni, de adatmentés akkor sem árt előtte, fő a biztonság...

Erős gépen kényelmes a Virtualbox, érdemes ott próbálgatni és gyakorolgatni, de ha valami megtetszik, érdemes lehet live-ban futtatva is megnézni, hogy úgy is minden működik-e.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33117) Vidual001 válasza spammer (#33116) üzenetére


Vidual001
tag

Rendben! Mégegyszer köszönöm! :R

Akkor elkezdem rárakni dvd-kre a fájlokat, aztán inkább leformázom az egész winyóját és úgy rakom rá a linuxot.
Első körben kipróbálom a torrentes verziót, mert mint mondtam eléggé kezdő vagyok, és nem szeretnék napokig szenvedni pár alapvető program telepítésével. :) Sajnos nem tudom, hogy melyikhez kell a Wine, és melyikhez elég a beépített driverkereső.

Ha nem jön be, akkor marad az A verzió, formázás, és kezdem előröl az általad javasolt Mint-el :)

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33118) tibcsi0407 válasza Vidual001 (#33117) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Sziasztok!

A routeremen a tmpfs meghajtó ha jol értelmezem egy ramdrive. Samba szervert hasznalok rajta, de ha sok kis fájlt masolok egy idő utan megzavarodik a dolog es felul akar irni olyan fájlokat, amit meg Elvileg nem másolt fel. A router log fajlkaban lattam, hogy a /var mappában a locking.tdb eléri a maximális limitet, ami 4MB a var mappa esetén. A kérdésem a következő. At tudom-e helyezni a var mappát a hdd-re, hogy a 4 mehas maximális limitet megkeruljem? Valamint lenne-e hatranyom belole? A router egy Asus N65U

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#33119) whbear válasza Vidual001 (#33117) üzenetére


whbear
senior tag

Határozottan óvnálak a torrentes Linux telepítésétől! A saját érdekedben. Ki tudja mit rakott bele a szerzője. Mert ugye felmerül a kérdés, miért csinálna valaki custom telepítőt Linuxra, mikor van belőle egymillió megbízható verzió, hiszen már minden bokorban Linuxot faragnak. Főleg, hogy nem is magadnak teszed fel, esetleg lesz a renndszer alól bankkártyás fizetés, netbank, ilyesmi ez kb olyan mintha egy kibiztosított kézigránátot is adnál hozzá. Nem akarok beleszólni, csak felhívtam a figyelmedet a hatalmas biztonsági kockázatra. Egyébként bármilyen programot egy kattintás már telepíteni megbízható tárolókból. Ha meg ez problémát okoz, akkor nem neked való a Linux.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#33120) N0zer0 válasza Vidual001 (#33117) üzenetére


N0zer0
senior tag

Én is csak azt tudom mondani, hogy a torrentes linuxot el kell felejteni nagyon nagy ívben. A népszerű disztrók közül nézz egy új kiadásút, Mint, Ubuntu vagy variánsa (Kubunu, Xubuntu, Lubuntu, stb.), esetleg Elementary vagy más a distrowatch.com top10-éből. Debiant, Archot, Gentoot, hasonló haladóknak szánt disztrót viszont felejtsd el, ha már 2-3 éve linuxozol aktívan, és már mindent meg tudsz alatta oldani reflexből, akkor lehet áttérni ilyenekre.

A HDD-t meg felesleges külön formázni, a telepítő úgyis átparticionálja és leformázza neked használhatóra a partíciókat. Ez nem Windows, hogy 100MB-os partíciókkal és hasonlókkal kelljen trükközni, meg telepítéskor HDD-ket lehúzgálni.

(#33121) Vidual001 válasza N0zer0 (#33120) üzenetére


Vidual001
tag

Rendben, rátok hallgatok akkor, nem véletlen írtam ide. :)

Én erre a férgekre, kémprogramokra nem is gondoltam, úgyhogy akkor marad a gyári Linux. :)
A Mint-el kezdem, olvasgattam róla, de ha tudtok tippet-tanácsokat adni, mi az amit azonnal változtassak, azt szívesen veszem! :)

Mégegyszer köszönöm! :R

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33122) N0zer0 válasza Vidual001 (#33121) üzenetére


N0zer0
senior tag

Egy megjegyzés még: mindegyik disztróról, OS-ről, szoftverről írnak rosszakat, ilyen alapon nem lehetne semmit használni. A Kubuntu teljesen rendben van, ha esetleg bejön a KDE, akkor a Mint KDE-nek is adhatsz esélyt.

(#33123) Vidual001 válasza N0zer0 (#33122) üzenetére


Vidual001
tag

A Gnome-ot részesíteném előnyben a KDE-vel szemben, azt olvastam, hogy az előbbi erőforrásgazdaságosabb mint az utóbbi változat. A laptopra ezért szerintem jobb lenne a Gnome, mert tényleg elég gyengusz hardverekről beszélünk. :(

A KDE-s Kubuntut szeretném kipróbálni az én PC-men, de csak majd ha kész lesz nővérem laptopja.
Egyébként a frissítés hogyan zajlik?
Vagyis.. jobban megfogalmazva, az érdekelne, hogy-ha én letöltöm a legújabb verziót, akkor az alap verziót is le kell töltenem (például, van egy 13.01-es verzió, akkor az 1.0-ásat kell előbb letöltenem, telepítenem, és utána a frissítéseket?) E felett vagy átsiklottam a leírások olvasása során, vagy nem írták le, egy biztos, ez nem világos. :)

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33124) spammer válasza Vidual001 (#33123) üzenetére


spammer
veterán

A programok és a rendszer is csomagkezelővel/frissítéskezelővel frissül. Nem kell variálni vele, felrakod csomagkezelőből vagy szoftver centerből vagy terminálból a programot egyszer, aztán frissül a többi csomaggal együtt, amikor van frissebb verzió (akár automatikus, akár manuálisan is frissíthetsz, attól függ, mit használsz és hogyan van beállítva).

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33125) Fenyő válasza Vidual001 (#33123) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha jól nézem az a lapos egymagos, arra max XFCE javasolt, Linux Mint XFCE vagy Xubuntut próbáld ki első körben, ezek kellően lájtosak, kezdőbarátok, de mégsem fapadosak.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33126) joecontra válasza joecontra (#32952) üzenetére


joecontra
addikt

1 hét után mondhatom, hogy így működik.

Üdv,
J

(#33127) Vladi válasza Horvi (#33112) üzenetére


Vladi
nagyúr

Okés. Akkor látsz 2 különböző szemléletű disztrót, lesz összehasonlítási alapod.

(#33113) Vidual001:

jókis uhu linux, régiszépidők. :)

Fedórákat tudom ajánlani mindkét gépre. A spineket nézd, van xfce-vel. Ez gyengébb gépre jó. Az alap gnome 3 vagy kde a nagyobbra.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33128) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!

Ez a parancs mit csinál? Laikus nyelven ha nem gond :)

sudo dmraid -rE

[ Szerkesztve ]

(#33129) #21078528 válasza lolka1980 (#33128) üzenetére


#21078528
törölt tag

BIOS RAID metaadatok törlése, gyk eltünteti a dmraid bejegyzéseit a lemezről.

(#33130) lolka1980 válasza #21078528 (#33129) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Köszönöm.

Hát nem túl laikus nekem. :)
De Legalább most már tud kapni feladatokat a Googli.

(#33131) ubyegon2 válasza joecontra (#33126) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No végre, ez jó hír! Érdemes volt forszírozni ezt a netkapcsolat hiba témát. :)

(#33123) Vidual001
Amelyik friss verziót letöltöd, az már teljes értékű verzió, nem egy előző verzió frissítése, nem kell az 1.0 verziótól kezdened! :) Azokon a felhasználóbarát disztrókon, amiket eddig ajánlottak a fórumtársak, megtalálható szinte minden home usernak szükséges program. Ne úgy képzeld el, hogy neked kell építened egy használható rendszert, vannak ilyen Linuxok is, de az ajánlottak nem ilyenek.
Célszerűbb lenne először a saját gépeden kipróbálni a telepítést olvasgatni pár leírást és feltenni a kérdéseket és utána ugranál a tesód gépének, különben sok kérdést fog feltenni, amikre nem fogsz tudni válaszolni! :Y
Gyenge gépre valóban max Mint XFCE vagy Mint Mate ill. Xubuntu javallot, de akár a Manjaro XFCE is jól futna. Erős gépre meg bármelyik erőforrásigényesebb asztali kezelőfelülettel jó egy kezdőknek javallott disztró. Mint KDE, Mint Cinnamon, ha tesó gépére Mint- et raksz, de ha arra Manjaro megy, akkor a sajátodra Chakra- t is tehetsz vagy szintén Manjarot, hogy az azonos alapok miatt ne keveredj meg nagyon! Ezt később majd jobban átlátod, lényeg annyi, hogy Ubuntu, Mint, eOs, etc. Debian alapú disztrók, míg a Manjaro és Chakra Arch alapú lényegében.

(#33132) gery2123


gery2123
őstag

Hali mindenki!

Olyan gondom lenne, hogy ubuntu14.04. Szerveren a transmission nem indul automatikusan el ha kikapcsolom a rendszert. SSH - n keresztül a service elindítva már megy minden addig amíg újra nem kapcsolom ki.
Megoldás?

-- PSN_ID: GerY2123

(#33133) Horvi válasza gery2123 (#33132) üzenetére


Horvi
őstag

Nem vagyok linux expert (igazából még csak most tanulom) de szerintem ez lesz az ami neked kell.

Hello darkness, my old friend...

(#33134) mazza


mazza
tag

Helló,

Felraktam az ubuntu14.04-t virtualboxban, már az átméretezésnél elakadtam.. :DDD kép
Egyébként gyakorolni szeretnék parancsokat, suliban VMware alatt jobb valamivel. Hol és mit állítsak át a virtualboxban, mert az ubuntu alatt nem férek hozzá a felbontás beállításához.

[ Szerkesztve ]

(#33135) gery2123 válasza Horvi (#33133) üzenetére


gery2123
őstag

Nem nem, mert nekem nincs GTK felület. Csak a daemon megy amit webes felületen érek el.
Ha lenne GTK akkor ez így jó is lenne, de nincs, és nem is szeretnék.

Ugye van egy felhasználóm, egy mezei user amin indul a Kodi.
És vagyok én, akinek a nevén megy az smb, transmission (debian - transmission) csak ugye a transmission nem indul automatikusan. Már az egész Google átnyaltam, de nem jutottam működő megoldás közelébe.
A qbittorrent jó alternatíva lenne, ha ott be lehetne állítani letöltés előtt, hogy hova mentse a fájlt, de nem lehet,csak az alapértelmezett letöltési mappába. Az meg nem játszik, hogy minden letöltés előtt módosítsam a letöltés helyét.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#33136) spammer válasza mazza (#33134) üzenetére


spammer
veterán

Ubuntu 14.04 esetén Virtualbox alatt kellenek ezek: Guest Additions

Itt vannak megoldások, hogyan tudod hozzáadni: Screen Resolution Problem with Ubuntu 14.04 and VirtualBox

A minap én is csak lestem, hogy mi a franc van. Ezek hozzáadása után sem akart felbontást váltani, aztán annyi volt a megoldás, hogy teljes képernyőre kellett állítani a Virtualboxot (guest gépet), így automatikusan maximális felbontásra váltott. :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33137) tibcsi0407 válasza tibcsi0407 (#33118) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Válasz magamnak, ha esetleg valaki hasonló cipőben járna:

# mount -o remount,size=12m /var

https://utdetailing.hu/

(#33138) mazza válasza spammer (#33136) üzenetére


mazza
tag

sikerült, köszönöm :D

(#33139) Vidual001 válasza ubyegon2 (#33131) üzenetére


Vidual001
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :) :R

Végül Mint Mate ment fel a lap-topra. Teljesen rendben megy minden, egy kis fórumolvasás után rájöttem, hogyan-és mint kell programokat telepíteni (visszagondolva, baromi egyszerű... :D )
Annyi a gondom, hogy a belső wi-fi vevőt nem érzékeli a Linux, ezért egy Asus USB-N13-at csatlakoztattam, ami elméletileg kompatibilis a Linuxokkal, van is hozzá driver a telepítő CD-n, azonban a .sh fájlt az istenért sem sikerült elindítanom.

A Linux Mint közösségi oldalon találtam egy .sh indító parancssort, ám ott elakadt a művelet, ahol a mappa helyét kellett volna bepögyögnöm, ugyanis nem fogadta el.

Ekkor (kb 1-1.5 órás szenvedés után), eszembe jutott, hogy mivan HA.. és letöltöttem a wine-t, majd a sima setup.exe-t elindítottam, elméletileg fel is telepítette a programot, és mindennek mennie kellett volna, azonban újraindítást követően még mindig nem volt wi-fi.

Utána ezt az instrukciót követtem, és hoppá, varázsolt nekem wi-fit :D
Kihúztam az Ethernet kábelt, és még mindig volt, azonban tovább gondoltam a dolgot, és nemtudtam, hogy tulajdonképp melyik wi-fi vevőt is használja a PC (az USB-set, vagy a beépítettet).

Szóval olvasgattam, böngésztem, amikor is ezt videót találtam. Megcsináltam ugyan így, aztán elment a wi-fi, csak kábelen tudtam csatlakozni.

Ha van valakinek tippje, akkor nekiállok, ha nincs, akkor újratelepítem a rendszert, aztán az ominózus pillanatig minden lépést leutánzok :D

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33140) spammer válasza Vidual001 (#33139) üzenetére


spammer
veterán

Milyen (belső) wifi van a laptopban?

Meg tudod nézni például így, ha nem tudod a konkrét típust:

sudo lshw -C network

Kicsit várni kell, aztán elvileg listázza a terminálban. Nálam pl. így néz ki (többek között):

product: QCA9565 / AR9565 Wireless Network Adapter
vendor: Qualcomm Atheros

A product és a vendor a lényeges nálad is.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33141) Vidual001 válasza spammer (#33140) üzenetére


Vidual001
tag

product:: RTL-8100/8101L/8139 PCI Fast Ethernet Adapter

Vendor: Realtek Semiconductor Co., Ltd.

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33142) Adamis válasza Vidual001 (#33141) üzenetére


Adamis
őstag

wireless nincs? mert ez a kábeles adapter...

(#33143) Vidual001 válasza Adamis (#33142) üzenetére


Vidual001
tag

Van egy másik Product & Vendor:

Procuct: BCM4311 802.11b/g_WLAN
Vendor: Broadcom Corp.

De szerintem ez sem wireless :(

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33144) tibcsi0407 válasza Vidual001 (#33143) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Pedig a WLAN és a b/g arra enged következtetni, hogy ez a wireless.

https://utdetailing.hu/

(#33145) Adamis válasza Vidual001 (#33143) üzenetére


Adamis
őstag

Pedig de... ;) Wlan - ott van a nevében! ;)

Nyiss egy termilálablakot és írd be ezt:
sudo apt-get install b43-fwcutter firmware-b43-installer

Jah, aztán indítsd újra! :)

[ Szerkesztve ]

(#33146) gery2123 válasza gery2123 (#33132) üzenetére


gery2123
őstag

Erre valaki? :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#33147) Vidual001 válasza Adamis (#33145) üzenetére


Vidual001
tag

Jóó Isten, és még le is írtam, hogy WLAN o.O, látszik, hogy még reggel van nekem :D

Egyébként ezzel a parancssorral pontosan mit csináltam? Kiadtam neki, hogy keressen frissítést az USB wlan-hoz?

Közben rájöttem, hogy igen (mert teleírta nekem a terminált hibaüzenettel, most pedig telepíti :D )

[ Szerkesztve ]

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33148) spammer válasza Vidual001 (#33147) üzenetére


spammer
veterán

Ez rakja fel a drivert, és kell hozzá net, különben hogyan rakja fel, a levegőből? :DDD Dugd be neki a kábelt!

szerk: na jól van, akkor rájöttél magadtól is. :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33149) Vidual001 válasza spammer (#33148) üzenetére


Vidual001
tag

Sajnos így sincs semmi. :(
Jobb alsó sarokban, a tálcán van 1 kis ikon, ami azt jelzi, hogy nincs bedugva az ethernet kábel :(
Amikor volt wi-fi akkor a jelerősséget jelezte az ikon. Lehet ezen már csak 1 újratelepítés segít?

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33150) tibcsi0407 válasza Vidual001 (#33149) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Így esetleg?

https://utdetailing.hu/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.