Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33201) lolka1980 válasza _Dumber_ (#33200) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Köszönöm
Vagyis Csatolási_opciónak elég a "default"

(#33202) _Dumber_ válasza lolka1980 (#33201) üzenetére


_Dumber_
őstag

Elsőre elég. Ha gond lesz valamivel, majd finomitjuk (nekem elég volt, ameddig volt ntfs-em)

Filerendszernek viszont ntfs-3g kell

[ Szerkesztve ]

(#33203) lolka1980 válasza _Dumber_ (#33202) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Igen arra irtam ntfs-3g sikerült is

Na most már csak a mappákat kell csatolni.

Mi is volna ez a symlink?
Hogyan is kell alkalmazni?

(#33204) _Dumber_ válasza lolka1980 (#33203) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nem tudom milyen DE-t használsz, de a legtöbbnél ezeket az útvonalakat (dokumentumok, letöltések, zene, videok... Stb) már menüből be lehet allitani (csinál egy symlinket), vagy egyszerűen filekezelőből húzással nem másolsz, vagy mozgatsz, hanem symlinkelsz (ctrl vagy alt.. már nem tudom)

[ Szerkesztve ]

(#33205) lev258 válasza Vidual001 (#33198) üzenetére


lev258
veterán

Mert nincs ilyen csomag. :DDD
Van egy Zárt illesztőprogramok (vagy Egyéb illesztőprogramok) menüpont. Ott fel tudod tenni az AMD zárt driver-t egyszerűen. De ki is lehet próbálni, a jelenlegi nyílttal mennyire jó.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33206) lev258 válasza lolka1980 (#33203) üzenetére


lev258
veterán

Egy példa nálam. A Steam mappáját átraktam egy másik partícióra, majd tettem egy symlink-et oda, ahol lennie kellene. Így a Steam úgy látja, mintha ott lenne.
ln -s '/media/Plus/Steam' '/home/levi/.local/share/Steam' (előbbi a valós útvonal, utóbbi a "virtuális")

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33207) _Dumber_ válasza _Dumber_ (#33204) üzenetére


_Dumber_
őstag

Vagy ezt nézd át. [link]

[ Szerkesztve ]

(#33208) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Reggel óta megy a badbloks és a végét még nem látni, feltelepíteni nem lehet rá semmit, mert nem idul.
Használt HDD (100-100 % -os 20 GB-t) már 1-2 ezer Ft között lehet venni, de az alaplap is gyenge, lehet szétdobom és megy a többi alkatrész közé ...

(#33209) lolka1980 válasza lev258 (#33206) üzenetére


lolka1980
aktív tag

sudo ln -s '/windows/Users/Feri/Downloads/' '/home/zoli/Letöltések/'

Na most így lett egy parancsikonom a letöltések mappában ami a wines letöltésekre mutat.
Vagyis ezzel létrehozok egy "parancsikont" ami arra a mappára mutat ahova jutni akarok?

[ Szerkesztve ]

(#33210) lev258 válasza lolka1980 (#33209) üzenetére


lev258
veterán

Valami olyasmi. Viszont én nem használnám sudo-val. A Windows-os útvonal stimmel? Oda van csatolva a partíció?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33211) lolka1980 válasza lev258 (#33210) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Igen stimmel.
Arra nincs mód hogy ne parancsikon legyen hanem mount-olva legyen

mount /windows/Users/feri/Downloads/ /home/zoli/Letöltések/
Bár lehet nem helyes

[ Szerkesztve ]

(#33212) lev258 válasza lolka1980 (#33211) üzenetére


lev258
veterán

Most te mire gondolsz? Azzal mountoltad az egész partíciót, hogy betetted az fstab-ba.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33213) lolka1980 válasza lev258 (#33212) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Nah
Mivel szerintem először fel kellene csatolni a sda2-t ezért módosítottam az fstabot illetve beletettem ezt:

/dev/sda2 /windows ntfs-3g default 0 0

Így most már tudok csatolni az sda2 ről vagyis látom az sda2 tartalmát.

sda2-n lévő letöltések mappát akarom becsatolni /home/letöltések mappába

Vagy ezt nem lehet?

(#33214) _Dumber_ válasza lolka1980 (#33213) üzenetére


_Dumber_
őstag

Particiot tudsz csatolni, és nem particion lévő mappát.
Ha elfogadsz egy tanácsot, ne a gyökér be csatold, hanem az mnt-be, vagy ha egyedül használod a gépet akkor az /home/usernév/valami-be

(#33215) lolka1980 válasza _Dumber_ (#33214) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Akkor ezek szerint "más" partició mappáját másik mappába nem lehet csatolni?

(#33216) _Dumber_ válasza lolka1980 (#33215) üzenetére


_Dumber_
őstag

Csatolni nem, csak symlinkelni.

(#33217) lev258 válasza lolka1980 (#33215) üzenetére


lev258
veterán

Szerintem fogalmi különbség van abban, mit értünk csatolás alatt. Akkor az én kérdésem. Mi zavar a symlink-ben, mivel akarsz többet ennél?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33218) lolka1980 válasza lev258 (#33217) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Túl zavaró dolog nincs,talán inkább csak számomra furcsa hogy eljussak valahova akkor bemegyek egy mappába és onnan megyek tovább "parancsikonnal"
Szerintem ezeknek a dolgoknak az asztalon van a helye.
Vagyis csak esztétikai kérdés.
De ha nem lehet hát nem lehet,ennyi. :)
Majd megszokom.

(#33219) Vidual001


Vidual001
tag

Sziasztok!

Ismét egy buta kérdéssel zargatnálak benneteket! :D

Linux Mint-nél lehet olyan programot szerezni, amilyen Windowson a ViPad?

Illetve 1 olyan extrémfontos kérdés, hogy átállítottam feketére a tálcát, ám az óra és dátum így alig látszik. Meg lehet oldani, hogy az óra és dátum színét megváltoztassam? :D

Előre is köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33220) lev258 válasza lolka1980 (#33218) üzenetére


lev258
veterán

Ha arra gondolsz, kitehetsz az Asztalra is egy ikont vagy symlink-et, semmi akadálya nincs. Vagy félreértelek?
Vidual001: még sosem találkoztam ezzel a programmal, de van egy rakás aztali felület vagy extra dokkoló, amivel elérhetsz valami hasonlót.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33221) Nestor16 válasza ubyegon2 (#33186) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszi, az utolsó kettőre már rátaláltam, de nem értettem meg, de kicsit ráálltam és sikerült.
Igazából elvileg tényleg nincs vele semmi teendő, mert a SATA teszt és a TRIM teszt is be van kapcsolva auto-n (8 szektor a limit). Hibernálás is off alapból. Okos ez a linux :)
Egyébként meglepődtem, hogy Sata3-mat tud a laptop. a Tesztet lefuttatva meg be is bizonyosodott. 520MB/s olvasási és 270MB/s írási sebesség az eredmény.

Még annyi érdekelne, hogy mi az a kiterjesztett partíció? Swapot tudom, de ez nem ugrik be. Nem én csináltam a particionálást, hanem a rendszer. Köszi! :)

Üdv, Dávid

(#33222) spammer válasza lolka1980 (#33218) üzenetére


spammer
veterán

Ha jól értem, konkrét windowsos mappa tartalmát szeretnéd látni linuxos mappában, azonnal, ahogy megnyitod a mappát.

Ezt fusd át: Mount specific ntfs directory on Linux

A végén ott a példa is: "To mount David's Windows 7 documents in david's Linux home directory in Ubuntu, put..."

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33223) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megvolt a napi hőstett Linuxal. :D
Haver gépe valami bios bug miatt (moddolt bios van rajta) nem akart bootolni Linuxos penről, akárhogy is írtuk ki. No mondom tegyük át a vinyót az én laptopomba, rakjuk fel ott a Chakrát, majd tegyük vissza hozzá. Mondanom sem kell, tökéletesen működik az áttett rendszer, csak annyit kellett nála csinálnunk miután elindult, hogy felraktuk a Catalystet, mert az enyémben csak legacy radeon van. Linux rulz. :R

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33224) spammer válasza CPT.Pirk (#33223) üzenetére


spammer
veterán

Én ezt megcsináltam Windows 8-cal is: amikor beszart a laptopom, átdobtam a HDD-t egy másik, tök más hardverű laposba. Ment simán, minden gond nélkül. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33225) ubyegon2 válasza Nestor16 (#33221) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nagyszerű! Telepítés előtt érdeklődhettél volna annak módjáról, semmi gond nincs egyébként, csak a rendszer a lehető legidiótábban partícionált. Ha legközelebb telepítesz, akkor a kézi ill. valami más opciót válaszd a partícionálásnál! Itt egy régebbi leírás róla.
Most neked csinált a rendszer egy óriási elsődleges partíciót és egy kiterjesztett partíciót, ami jelen esetben értelmetlen, mert a kiterjesztett partíció lényege, hogy mbr esetén négynél több részre is lehessen partícionálni. Például van egy elsődleges 20 GB- al és a többi kiterjesztettnek van partícionálva, így akár 10- 20 logikai partíciót is létre lehet hozni.

Ahogy látom, a rendszer mind a 128 GB- ot használatba tudja venni, emiatt csináltam volna kb. 8 GB partíciót, amit az Overprovisioning miatt nem vennék használatba, de a rendszer tudná TRIM- melni! Gondolom odafigyelsz majd, hogy ne teljen be soha az SSD, erre a mostani felállásnál nagyon figyelni kell!

Különben így is egész jó lesz a rendszered, ha nem telepítesz más oprendszert az SSD- re. Jó választás volt a Samsung és a Mint, ezek jól tudnak működni együtt. :)

[ Szerkesztve ]

(#33226) CPT.Pirk válasza spammer (#33224) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát, a saját gépemben a Win7-et nem tudtam múltkórjában kicserélni egyik vinyóról a másikra, pedig a partíciós táblát és magukat a partíciókat is klónoztam. Kidobott valami komponenes regisztrációs problémát, aztán megállt a betöltés, újra kellett húzni. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33227) lolka1980 válasza spammer (#33222) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Akkor hogyan us kellene etc/fstab ba?

/dev/sda2 /media/windows ntfs-3g default 0 0
/media/windows\0407/Users/"K. Feri"/Downloads /home/zoli/Letöltések ntfs-3g rbind,nosuid,user,umask=0222 0 0

Mert így nem jó azt látom én is újraindításnál.

(#33228) spammer válasza lolka1980 (#33227) üzenetére


spammer
veterán

Nálam nincs windowsos partíció, úgyhogy nincs személyes tapasztalatom, csak azért linkeltem, mert ott is pont erről volt szó. De egyébként elvileg igen, illetve majdnem:

Ha igaz, amit ott írnak, hogy:

"You will find your fstab entry uses unicode strings for special characters so that the line says /media/Windows\0407, where \040 is substituted for the space without the need for quotes." (Tehát a példában a Windows és a 7 között van szóköz...)

Nálad csak simán windows van a media után és nem windows 7, mint a példában, illetve a ha a windowsos felhasználónevedben (és így az elérési útban is) szóköz van, akkor azt helyettesíteni kell ugye a \040-nel (és nem kell idézőjel), ha a linkelt oldalon igazat írnak. Azt is írják, hogy a célkönyvtár lehetőleg legyen üres, így a /home/zoli/Letöltések nem biztos, hogy megfelelő cél lesz. Ezért szerintem csinálj a home könyvtáradon belül egy másik, üres könyvtárt:

például: /home/zoli/WinLetöltések

Ha megcsináltad az üres könyvtárt neki, akkor például próbáld ezzel:

/media/windows/Users/K.\040Feri/Downloads /home/zoli/WinLetöltések ntfs-3g rbind,nosuid,user,umask=0222 0 0

(Ez a példa /home/zoli/WinLetöltések-re mutat, ha más néven készíted el a célkönyvtárt, akkor értelemszerűen írd át a megfelelőre).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33229) jss


jss
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kerdesem, hogy a Hauppauge WinTV-HVR USB TV Stick (WinTV-HVR-950Q)-et tamogatja -e a linux illetve a FreeBsd, fog -e mukodni ilyen oprendszerek alatt?

[ Szerkesztve ]

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#33230) lolka1980 válasza spammer (#33228) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Köszönöm a segítséget.
Működik tökéletesen. :)

A home/..../letöltések könyvtáradon belül másik könyvtárat nem kellet létrehozni elég volt,hogy töröltem a tartalmát.
Valóban a \040 -nál rontottam a dolgot de én Csatolási_opcióknak csak bind,default -ot adtam. remélem ez így ok.

[ Szerkesztve ]

(#33231) spammer válasza lolka1980 (#33230) üzenetére


spammer
veterán

Na, örülök, hogy sikerült. :) Működik a /home/.../Letöltések-en belül is, ha üres, csak azért írtam a példában másikat, mert a /home/.../Letöltések-be fog írni a Linux is, ha letöltesz valamit, és akkor nehogy gond legyen később, hogy nem üres. De ha működik, akkor oké, mint mondtam is, kipróbálni nem tudtam, mert nálam nincs Windows, így csak a leírás alapján írtam, amit írtam. A lényeg, hogy működjön. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33232) lev258 válasza jss (#33229) üzenetére


lev258
veterán

Meg kell nézni Live-ban, illetve ott tudsz valós típus információt is kinyerni róla.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33233) Vidual001 válasza lev258 (#33220) üzenetére


Vidual001
tag

Rendben, közben találtam ilyen elrejtő programokat. :)

Új nap, új kérdések :DD

Már kérdeztem, de nem jött rá válasz, hátha most igen :)
Átálítottam sötét színűre a tálcát, azonban az óra és dátum így láthatatlan :(
Van valami megoldása annak, hogy az idő színét meglehessen változtatni?

Egy másik gondom, hogy a képernyő nem használja ki a teljes kijelzőt, minden oldalnál kb 1.5cm fekete sáv van.
Ezt Windowsnál a Catalyst Control Center-nél lehetett beállítani, Linux Mint-nél azonban nem találom, hogy hol van ez a beállítási lehetőség. :(
VGA: Sapphire HD 7870

És egy harmadik.. unokaöcsém itt "nyaral" nálam kb 1 hétig, és rágja a fülem egy MMORPG miatt.
Metin2-vel szeretne játszani, nekem azonban dúsztom sincs, hogyan kellene normálisan telepíteni.
YouTube-on találtam egy spanyol figurát, aki felvette hogyan csinálta, de sajnos az egyrészt spanyol, másrészt azóta már változott a játék.
Ha van valakinek ötlete, azt megköszönném. :)

Ui.: A League of Legends első körben nem akart elindulni, aztán egy újraindítást követően már teljesen hibátlanul ment, úgyhogy én voltam a buta. (Pedig vagy 30-40 percen át szidtam a gépet :DDD )

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33234) lev258 válasza Vidual001 (#33233) üzenetére


lev258
veterán

Ha a zárt driver-t használod, akkor van Catalyst Control Center is (vagy fel tudod telepíteni). Metin2-re elsőre ezt találtam: [link], de lehet a PlayOnLinux-ban benne van minden szükséges hozzá. A beépített dátum/időben nem látok színbeállítást, de talán van olyan hasonló kislakalmazás.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33235) Vidual001 válasza lev258 (#33234) üzenetére


Vidual001
tag

Igen, fentvan a CCC, viszont ebben nem találtam meg azt az opciót, amivel 100%-ra tudom venni a képernyőt. :(

PlayOnLinux-on kerestem elsőnek, ott sajnos nem találtam. :(

Az órához akkor keresek valami alkalmazást :)

Köszi a válaszokat. :) :R

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33236) lev258 válasza Vidual001 (#33235) üzenetére


lev258
veterán

Nem lehet, hogy a képaránnyal van baja?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33237) Vidual001 válasza lev258 (#33236) üzenetére


Vidual001
tag

Nem-nem, 1920x1080x-as felbontás, 16:9 képarány.

Ráadásul Windowson miután feltelepült a CCC majd újraindítottam a masinát, utána mindig berakta ezt a kis "keretet".

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33238) Vidual001 válasza Vidual001 (#33237) üzenetére


Vidual001
tag

Bocsánat a dupla posztért!
Így néz ki nálam a CCC.
Szerintem a 3D gyorsítás hiányzik, vagy csak direkt nem írja a 2D után?

Ha tényleg hiányzik, akkor hogyan tudnám beszerezni?

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33239) CPT.Pirk válasza Vidual001 (#33238) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sosem igazodom ki a CCC verziószámaiban, de ez nem tűnik frissnek. Ez azért fontos, mert a 14.4-ben valamiért nem volt elérhető a scaling opció, csak a korábbi és a későbbi driverekben. Viszont van rá megoldás az arch wikiben: [link]

Ez egyébként azt hiszem HW szinten állítja be a scaling értékét, nálam legalább is többet nem kellett állítani semmi alatt. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33240) Vidual001 válasza CPT.Pirk (#33239) üzenetére


Vidual001
tag

Ez mind szép és jó, de egyik parancsot sem fogadja el Terminálban :(
Itt a kép

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33241) CPT.Pirk válasza Vidual001 (#33240) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valószínüleg a disztród nem adta ki ezt a parancsot a driver telepítésekor (pedig kellett volna), írja is a kimenet, hogy ezt futtatnod kell előbb:

sudo aticonfig --initial --input=/etc/X11/xorg.conf

Ezt nyomd be, aztán lehetne csinálni egy újraindítást, majd add ki a parancsot, kis betűvel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33242) Vidual001 válasza CPT.Pirk (#33241) üzenetére


Vidual001
tag

Közben elolvastam mégegyszer azt, amit linkeltél, és Manuálisan is be lehet állítani.
Megkerestem az ott leírt mappát, azonban amikor menteném az ott leírt változásokat, nem engedi.

Ez szerintem arra vonatkozik:
"For newer version (for example, 12.11), if Catalyst control center repeatedly fails to save the overscan setting you can also try: locate under"

De sajnos nem tudom értelmezni. :(
Segítenél, hogy pontosan mit is tesz?

Közben megcsinálom ezt, amit legutoljára írtál.

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33243) korobi


korobi
aktív tag

sziasztok.
volna 2 dolog amivel nem tudok megbírkózni.

1. frissíteném egy régeebbi notebookon az antergost (mate), de ezt kapom

hiba: package-query: signature from "Antergos Build Server (Automated Package Build System) <admin@antergos.org>" is marginal trust
:: A /var/cache/pacman/pkg/package-query-1.5-4-x86_64.pkg.tar.xz fájl sérült (hibás vagy sérült csomag (PGP aláírás)).
Szeretné törölni? [I/n] n
hiba: yaourt: signature from "Antergos Build Server (Automated Package Build System) <admin@antergos.org>" is marginal trust
:: A /var/cache/pacman/pkg/yaourt-1.5-2-any.pkg.tar.xz fájl sérült (hibás vagy sérült csomag (PGP aláírás)).
Szeretné törölni? [I/n] n
hiba: nem sikerült végrehajtani a tranzakciót (hibás vagy sérült csomag)
Hibák léptek fel, nem frissült csomag.

mi ennek az oka?

2. miért nem tudok egy frissen formázott pendrive-ra (ext4, ntfs) se mappát se fájlt létrehozni. hozzáférés megtagadva üzenetet kapom.

:W

(#33244) CPT.Pirk válasza Vidual001 (#33242) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A 12.11-es Catalyst nem tudta elmenteni a scaling beállítást. Mindegy, ez nem érdekes. Add ki az előbb írt parancsot, majd egy restart után az underscan-os parancsot is.

korobi: engedd neki törölni a hibás csomagokat. Valszeg letöltési hiba.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33245) Vidual001 válasza CPT.Pirk (#33244) üzenetére


Vidual001
tag

Beírtam, resiztem, Underscan-es parancs is megvolt.

Set key ...... válasz volt, ezután mi a teendő?

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33246) korobi válasza CPT.Pirk (#33244) üzenetére


korobi
aktív tag

próbáltam. ugyan így megáll hibával... :(
sőt, már frissítés előtt is kitöröltem mindent.

[ Szerkesztve ]

(#33247) CPT.Pirk válasza Vidual001 (#33245) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Set key, mire gondolsz?

korobi: akkor valószínűleg a csomag PGP kulcsát rontották el, majd javítják ha észreveszik, vagy valaki szól nekik. Többet nem tudok innen mondani, nem ismerem az antergost.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33248) Vidual001 válasza CPT.Pirk (#33247) üzenetére


Vidual001
tag

Set key mcil,digitalhdtvdefaultunderscan

ez volt a válasz a # aticonfig --set-pcs-u32=MCIL,DigitalHDTVDefaultUnderscan,0 parancsra

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#33249) CPT.Pirk válasza Vidual001 (#33248) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor megtörtént a beállítás. Nézd meg, hogy mit produkál egy restart után.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33250) korobi válasza CPT.Pirk (#33247) üzenetére


korobi
aktív tag

ezeknek a hibás csomagok száma egyre csak nő, eddig csak kizártam, de már a pacmanxg és hasonlókat csak nem zárok ki. grrr.

na a héten majd kap másik rendszert...addig marad így

köszi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.