Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59151) alfa159sw


alfa159sw
tag

Nagy csalódás számomra az LB671V után az UB800V Akárhogyan állítom homályos a kép, mozgásoknál jobban feltűnik,hogy nem éles. Kicseréltem újra az antenna kábel is,de semmi változás. Oldalról nézve színtelen a kép csak szemből nézve vannak színek. Aki használ ilyen készüléket írhatna véleményt vagy egy képbeállítási értékeket.

(#59152) Lacielvtárs válasza huncutka1029 (#59150) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:R :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59153) Centurion534 válasza huncutka1029 (#59150) üzenetére


Centurion534
csendes tag

Köszi szépen a gyors választ.

Tegnap próbálkoztam a qmenü alatt a video lejátszás opcióban, de ott csak fények beállítására volt lehetőség, feliratra sajnos nem.
Ha vannak ilyen mkv szerkesztő programok, melyekkel ez megoldható, akkor már az is egy megoldás, ki is próbálom.

Köszi mégegyszer!

(#59154) TeeJay


TeeJay
félisten

köszönöm a hálózati lejátszás tippet, megnézem mit produkál majd wifi-n keresztül, de persze úgyis bekötöm LAN-ra mert van még egy szabad port a routeren, viszont szerintem veszek egy 3méteres HDMI kábelt is és úgy kötöm össze laptoppal hiszen a MPCHC program vélhetően mindent jobban le fog játszani mint a TV beépített lejátszója. :R

lekaptam már pár Half-OU 3D filmet is, kíváncsi leszek mennyire fog látványos lenni
de ezt leszámítva kb. mindig csak filmnézés esetleg Forma1 lesz rajta

ledtvpláza áruháznál rendeltem, ott elvileg 1év gyári + 1év bolti garanciát adnak akik szintén az LG-t rendelik ki ha a második évben bármi baja lenne. árban tökéletes utolsó darabokból még sikerült kifogni egyet, nem fogom Euronics és MM és társaiban megvenni egy vagon felárért csak mert magyar rendes garancia járna...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#59155) Intelligencs válasza *H* (#59122) üzenetére

Köszönöm neked is és cidalainnek is a választ. Sajnos akkor most el kell döntenem, hogy megelégszem-e a Direct LED-del, és veszek 55LF652V-t, vagy lemondok a 3D-ről, és akkor mehet az Edge LED-es 55LF632V. Vagy, harmadik lehetőség, hogy feljebb megyek árban, és veszek 4K-s tévét, de az már nagyon sok pénzbe kerül, és nem is akartam fullHD-nál nagyobbat venni... :O

The Amiga, Born a Champion

(#59156) Watt25 válasza alfa159sw (#59151) üzenetére


Watt25
veterán

Csak, hogy tisztázzuk. Ugye még véletlenül sem úgy alakult, hogy az UB800V-n analóg csatornát néztél?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#59157) Gtaati válasza alfa159sw (#59151) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

A trumotion be van kapcsolva? Ha igen próbáld ki úgy, hogy kikapcsolod.

(#59158) Beni2360 válasza huncutka1029 (#59150) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát huncutka ez a kijelentésed az LB671V-nél nem állja meg a helyét. USB -nél ez működik, DLNA-nál nem Mivel nálam a Servio-nál működik tudok feliratot váltani de hangot nem. csak egy érdekes forditási hiba folytán legalább is nékem annak tűnik "hangsáv" ként szerepel a felirat választási lehetőség. hm

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59159) huncutka1029 válasza Gtaati (#59157) üzenetére


huncutka1029
addikt

attól nem lesz élesebb a kép.
a szuperfelbontást kell bekapcsolni magas képvezérlésre állítani, az segíthet.
De analóg adás esetén az sem....

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#59160) huncutka1029 válasza Beni2360 (#59158) üzenetére


huncutka1029
addikt

ennek örülök, hogy működik, Én még a régi LW beidegződés miatt kigyomlálok minden felesleges nyelvet, és feliratot,.
1 kevesebb helyet foglaljon,
2 ott nem volt még lehetőség felirat váltásra sem.. :(
Ilyen félrefordítások előfordulnak,
Régebben a kézi hangolásnál volt ilyen, ahol a csatorna frissítés után a mentés gombolt bolti bemutatónak (store) fordították.....

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#59161) nightshadow


nightshadow
veterán

LG WebOS 2.0 Smart TV System review [link]

(#59162) yvsmad válasza yvsmad (#59146) üzenetére


yvsmad
őstag

Lebeszéltem az üzlettel, megy vissza a tévé.
Még nem tudom, hogy mi lesz helyette, de nem LG, az biztos.

(#59163) Gtaati válasza huncutka1029 (#59159) üzenetére


Gtaati
őstag

Hat attol fugg, ha trumotion elmos mindent attol lehett mosott, homalyos a kep...

[ Szerkesztve ]

(#59164) huncutka1029 válasza Gtaati (#59163) üzenetére


huncutka1029
addikt

nem hinném, hogy ennyit ront. :N
a true motionnak nem ez a szerepe.

Még akkor homályos a kép, ha véletlenül bekapcsolja a 3D konverziót... :Y

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#59165) alfa159sw válasza Gtaati (#59163) üzenetére


alfa159sw
tag

Helló! Sajnos a trumotion kikapcsolásával nem lett jobb.
A másik tv a hálóba van, azzal tökéletesen meg vagyok elégedve, úgy gondoltam jobb lesz a képminősége az UHD-nak.Azt még elfelejtettem leírni,van hogy szétesik a kép is. Mindegyik tv-ben upc mediacard van, egy elosztóból jön a kábel a 2 tv-hez. 1 vagy 2 hete van meg ez a tv, de már bánom,hogy rögtön nem vittem vissza.

(#59166) Beni2360 válasza alfa159sw (#59165) üzenetére


Beni2360
félisten

azért ezt a lazaságot egy drága tv-vel: "1 vagy 2 hete van meg ez a tv," 14 nap vissza adási lehetőség van a webes vásárlásnál. Ennyinek elég kell lennie. :))

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59167) huncutka1029 válasza alfa159sw (#59165) üzenetére


huncutka1029
addikt

Szia, az elosztót nézted? nincs földhurok?próbáltad megcserélni a két antenna bemenetet?
Írd már meg a képbeállításaidat (speciális)
dinamikus szín, kontraszt, éljavítás, szuperfelbontás, zajcsökkentés.
ezekkel nagyon szépen ki lehet korrigálni a hibákat.
Nézd meg a jelteszten, milyen jelerősséget, és jelminőséget kap a tv.
Ha az elosztón van erősítés, próbáld meg ki, majd bekapcsolni, az LG ad ki 5 v antenna erősítést, ha mindkettő vagy a másik tv is ad jelet, a két jel kiolthatja egymást.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#59168) olasz69 válasza yvsmad (#59162) üzenetére


olasz69
senior tag

Sok sikert hozzá! :F

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#59169) alfa159sw válasza Beni2360 (#59166) üzenetére


alfa159sw
tag

Üzletben vettem, 3 napot mondtak. Webes vásárlásnál tudom,hogy 14 nap van a másikat ott vettem :)

(#59170) Beni2360 válasza alfa159sw (#59169) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez szomorú dolog, de képzed el, képletesen mondva hogy fél liter festékkel kell befestened egy kaput és a másik háznál 4 kaput ugyan annyi festékkel.Egy kicsit sántít de én is UHD-vel kekeckedtem de 2 hét utána olvasás után és itteni tanácsok alapján döntöttem a FHD mellett. Így is a hajamat téptem mire nagyjából be tudtam állítani az SD adásokat. Nagyon sok türelem kell de előbb utóbb összejön.De az SD adásnál ne várj csodát. Gyors mozgásoknál az élek kockásodnak ha nagyon figyeled.A bejövő agyag is számít, nekem kettő szolgáltató van DIGI és T-H.IPTV cábelen. Hát közel sem egyforma beállítás kell a két szolgáltatóhoz. Kitartás 100x. :DD
Majd kapok most a fejemre. :))

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59171) alfa159sw válasza huncutka1029 (#59167) üzenetére


alfa159sw
tag

Szia! Köszi a segítséget, megcseréltem az antenna kábelt, de sajnos nem változott.A többit még nézem :R

(#59172) olasz69 válasza alfa159sw (#59165) üzenetére


olasz69
senior tag

Szia! Gondolom, illetve tudom a 40" -os uhd-ről van szó! Sajnos az állítólag nem ips paneles! Azt is hallottam nem is lg paneles! Belépőszintű uhd ,elérhetőáron/megfizethető áron/ netcast 4,5 még webOs előtti...
a philips 40"-os uhd-t is szintén ilyen!
Láttam a különbséget a LB671v javára!
Majdnem vettem,majd a LG 42UB820V-t aminek sokkal "jobb" volt a képe,betekintési szöge! De végül LB731v mellett döntöttem ! A 3D miatt és a fórumon leírtak is számítottak!

HA belefér még a 14 napba szerintem add vissza!
(Az én véleményem!)

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#59173) alfa159sw válasza olasz69 (#59172) üzenetére


alfa159sw
tag

Szia! Igen arról van szó.Sejtettem,hogy nem ips,de hogy nem is lg paneles :F netcast, smart része is elég lassú,de nem használom. 42lb671v a másik,de ide nem fért volna be, ezért kerestem 40-est...

(#59174) olasz69 válasza alfa159sw (#59173) üzenetére


olasz69
senior tag

[itt sem látni ips-t] Ez lehet nem az!?

[lb731v-nél látni] Ez is IPS

[UB820V] Ez is IPS

Tudom ,hogy az IPS panel : [2011-ből]

Láttam a gyári-beállításait mindnek!
Sajnos a 40"-os uhd-k költségtakarékosan készültek!

Azt hogy,nem lg paneles csak "hallottam" megerősíteni nem tudom,de a szemünk azért érzékeli a különbséget!

Természetesen az lg weboldala sem közöl mindent,sem pontosan mindig!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#59175) olasz69 válasza alfa159sw (#59169) üzenetére


olasz69
senior tag

Bocs,most olvastam el,hogy boltba vetted!
Így már teljesen más!
Esetleg vedd fel az lg-vel a kapcsolatot,hogy mit tehetsz?
:F

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#59176) huncutka1029 válasza olasz69 (#59174) üzenetére


huncutka1029
addikt

sajna a belépő kategóriák ,minden típusnál kompromisszumosak.....(HD, FHD, SMART, UHD)
Ezért régebben többször javasoltuk, hogy inkább kicsit spóroljon, és vegyen az illető magasabb típust.
Kicsit olyan ez, mint a fullextrás golfot, vagy fapados jettát vegyek? :U
mindig csak annyit hagynak i belőlük, hogy eléggé felbosszantsa a tulajt, hogy mielőbb vegyen nagyobbat, drágábbat.
És még benne van az is, hogy kifogott egy hibás darabot...... mindenképpen meg kellene nézetnie szerelővel! :K

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#59177) *H* válasza olasz69 (#59174) üzenetére


*H*
aktív tag

Igen, az UB800V VA paneles.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#59178) olasz69 válasza huncutka1029 (#59176) üzenetére


olasz69
senior tag

Szia!
Valószínű igazad van! :R
Nekem is hasonló a véleményem a belépőszintű modellekről,és a kompromisszumokról is,lehet az bármilyen termék!
Természetesen mivel van neki egy LB 671V -je önkéntelenül is összehasonlítja a képet és ezért sem látja jónak ! Ez azért nem zárja ki,hogy hibásat fogott ki!

Találtam itt egy tesztet valamit ez is feltár,hogy mi és milyen?

[link]

*H*@ :R
Így gondoltam !

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#59179) vigyori78 válasza olasz69 (#59174) üzenetére


vigyori78
őstag

(#59180) olasz69 válasza vigyori78 (#59179) üzenetére


olasz69
senior tag

Az angoloknak IPS-el gyártják. :U

A franciáké nem IPS hanem VA!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#59181) papp_no1


papp_no1
senior tag

Sziasztok !

A volna néhány új kérdésem az 47lb670v-mmel kapcsolatban. Fura de a színes gombok nem működnek- nem reagál a tv- a magic remoten. Ez normális? Esetleg tudnátok adni opciót a kép finomhangolására? Az új k. rendelettel kapcsolatosan a csatornalistám elég érdekes , van amit 170re rakott át 45-ről. ÚJra hangolással vajon megoldódik a problémám? :R

(#59182) Beni2360 válasza alfa159sw (#59165) üzenetére


Beni2360
félisten

Mindegyik tv-ben upc mediacard van, egy elosztóból jön a kábel a 2 tv-hez.

Mi volna ha felfüggesztenéd a 2. tv és elosztó nélkül direktbe kötnéd és akkor még kettő médiakártyát is kipróbálhatsz. Lehet elosztó gond is. Hátha. Nálam is voltak anno 3x elosztót cserélni,lehet, hogy erősítőt kell berakni,sok lehetőség van még.Sok sikert.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59183) rongylab válasza Beni2360 (#59182) üzenetére


rongylab
tag

. megmondtuk hogy ide balkanisztánba majd talán 10 év múlva érdemes lehet UHD-t venni. még FHD adás sincs nem hogy 4k... a legegyszerűbb szídni az LG-t mikor valaki nincs tisztába a dolgokkal. Megfelelő tartalom nélkül még egy yunost is szebb képet ad mint ezek a uhd-k.

(#59184) TeeJay


TeeJay
félisten

hű megjött az LG TV de van gondom pár :D

van egy Acer laptopom Radeon 5470 dGPU-val
HDMI szintén adott, és ha rákötöm a TV-t nagyon tré a minősége és körben végig fekete sáv van
MPCHC lejátszóval próbáltam Half-OU anyagot tolni, persze a TV-re fullHD-t állítottam de a 3D úgy nem megy mert fullra el van csúszva az egész.
szóval laptopról sehogy sem tudom összehozni egyelőre hogy teljes képernyős legyen a kép és szépen jelenjen meg a 3D

a hangra rájöttem hogy át kell váltanom a lejátszó eszközök között a HDMI hanglejátszóra

most a Serviio programot lőttem be, az nagyon gyorsan ment
látja is a laptopon az összes filmet és szépen le is nyomja még a 3D-t is
a TV most wifin lóg de folyamatos a lejátszás szóval egyelőre úgy tűnik marad így
míg nem tudom meg mitől tré a képminőség laptop HDMI-n nézve

van valakinek tippje?
egyáltalán hátul a 3 HDMI közül melyikbe kell dugnom ?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#59185) Beni2360 válasza TeeJay (#59184) üzenetére


Beni2360
félisten

idézek:
nem tudom meg mitől tré a képminőség laptop HDMI-n nézve
van valakinek tippje?
egyáltalán hátul a 3 HDMI közül melyikbe kell dugnom ?

Mindegy melyikbe dugod mert a laptopp hardver az a laptopra van készítve 16" stb és a tv meg gondolom jóval nagyobb. Ha a servió jó akkor használd azt és egyszerűbb. Laptopról csak monitorként üzemel nem tudod a tv adottságait kihasználni.Míg külső vincsiről már a tv rendszere dolgozik.
Nekem is megy servióról de nekem a tv-be lan kábel megy mert ez stabilabb. Kiszolgálás végett a külső vincsi a legjobb. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59186) #94529552 válasza papp_no1 (#59181) üzenetére


#94529552
törölt tag

Színes gombok, a teletexthez(ha van) és HbbTv-hez( ha van) valók.
KÉP--Például ilyenre:
Kép Mód: Expert 1
Háttérvilágítás: 65
Kontraszt: 85
Fényerő: 50
Élesség: 0
Szín: 50
Csatorna szerkesztése a Téma összefoglaló-ban van.

TeeJay Lacielvtars blogja: [link] [link]
és ami még kimaradt belőle: HD filmek lejátszása téma összefoglaló

(#59187) Lacielvtárs válasza #94529552 (#59186) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:B :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59188) Watt25 válasza Beni2360 (#59170) üzenetére


Watt25
veterán

az SD adásnál ne várj csodát. Gyors mozgásoknál az élek kockásodnak
Tévéadás esetén ez általában valóban így van, azonban önmagában attól, hogy valami SD, még nem evidens, hogy "kockásodik". A kockásodást az általában a szolgáltatók által használt alacsony sávszélesség okozza. De ha megnézel egy filmet eredeti DVD-ről, ott nem nagyon fogsz kockásodást látni. (Pedig az is SD.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#59189) Lacielvtárs válasza Watt25 (#59188) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1
ez bizony pontosan így is van... :K
ha megfelelő a digitális SD adás minősége, akkor nem kockásodik :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59190) huncutka1029 válasza TeeJay (#59184) üzenetére


huncutka1029
addikt

gond lehet az is hogy a laptop felbontása 1366-os a tv meg 1920
A képet ki lehet tenni ettől függetlenül teljes méretre, Win+p csak külső kijelzőre állítod
A cataltyst -ban a saját digitális síkképernyőim opcióban állítsd be a tv-nél a képernyő méretezést.
a csuszkát húzd jobbra amíg a kép ki nem tölti a teljesen a tv kijelzőjét.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#59191) papp_no1 válasza #94529552 (#59186) üzenetére


papp_no1
senior tag

rendben, köszi!! :)

(#59192) TeeJay válasza huncutka1029 (#59190) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi neked és Pumma-nak a tippet, igen ez volt a gondja, teljes méretre kellett húzni vele utána már nagyon príma volt laptopról is a 3D
a felbontás mizériát úgy oldottam meg hogy kiterjesztést használok
elsődleges monitor a laptopé 1366x768-on, a TV meg jobbra mellette fullHD-ban, úgy teljesen tökéletesen visz mindent. videót meg MPCHC legújabb verziójával csinálom
egyelőre Serviio-val néztem mindent mert még nem jött meg a 3méteres HDMI kábel meg csinálnom kell ugyanakkora UTP-t is de wifin keresztül (TP-Link WR1043ND V2 routerrel) simán vitte a Half-OU anyagot akadás vagy bármi nélkül is. egyedül ott a felirattal volt gondom, mert az mkv-ba rakottat nem tudom még hogy tudom előcsalni majd TV-n.

a TV nagyon baba, sehol egy folt vagy bevilágítás rajta, full homogén a feketéje, és oké tudom nem korom fekete de közepes energiamegtakarításon nekünk tökéletesen feketét ad.

még majd profira kell állítanom mindent ahhoz majd böngészek mely beállítások a legjobbak
jelenleg Eco-n van addig jó az is.
párom a 3D-től el volt ájulva, és nekem is tetszett pedig gyengébb élményre számítottam a felezett sorfelbontás miatt. egyáltalán nem látszik 42"-on 2méterről nézve. sokkal jobb mint moziban mert itt legalább tűéles :K hétvégén leültetem majd a gyereket meséket tesztelje le vele :D

hátul 3USB van ott nincs külön olyan ami HDD-hez van nagyobb delejjel? melyikre szoktátok tenni a külső vinyót? hirtelen ennyi jutott csak eszembe :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#59193) Beni2360 válasza TeeJay (#59192) üzenetére


Beni2360
félisten

Idézet: egyedül ott a felirattal volt gondom, mert az mkv-ba rakottat nem tudom még hogy tudom előcsalni majd TV-n.
Amikor lejátszod akkor előcsalogatod a pause lehetőséget és ott jobb oldalt van egy piktogram amivel a további beállítások elő jönnek. A felíat-belső rákatt és akkor lesznek a felíratok beállítási lehetősége. Szin nagyság kódolás ( Latin1-de 2x van és van, hogy váltani kell) Az első viszont nálam hang lehetőség holott itt tudod választani a belső fi. Hangot sajnos nem tudsz váltani csak az elsőt játsza le. keresgélj megtalálod, de a film közbe menjen és látod a fi váltásokat és a kodólásokat. Én maradok a külső vinyó mellett mert hangot is tudok váltani.
USB mindegy. Ebbe nincs usb3 csati.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59194) TeeJay válasza Beni2360 (#59193) üzenetére


TeeJay
félisten

hú most jöttem rá hogy az összes Half-OU cucc amit lekaptam nem tartalmaz konténerbe rakott feliratot hanem külön könyvtárba tették mellé a full feliratot...

amúgy príma a Serviio is, nekem tetszik nagyon
még egy finomhangolás kell majd filmezéshez és patent lesz :R
nagyon nem bánom hogy 650V helyett 670V lett, ez tökéletes panelra is és gyönyörűek a színek :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#59195) huncutka1029 válasza TeeJay (#59192) üzenetére


huncutka1029
addikt

mindegy melyiket használod, egyformán ad ki delejt. a lényeg a HDD energiagazdálkodása!
Ne hibernálódjon, (célszerű max 1TB s 2,5-es vinyót használni, aminek 5400 a fordulata)
és az ECo módnál figyelj a tv-re, mert az usb portokat is lekapcsolja, ha éppen nem azt nézed. AZ usb portnál, ha aktív, akkor kikapcsolhatod ezt az opciót.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#59196) TeeJay válasza huncutka1029 (#59195) üzenetére


TeeJay
félisten

igen azt kinyomtam hogy lekapcsolja csak nem tudtam a három közül melyikre dugjam ami 0,5A-től többet ad a vinyónak. bár mondjuk így hogy van Serviio meg lesz 3méteres HDMI kábelem holnaptól igazából a HDD-t csak műsor rögzítésre fogom rátenni, fene se fog mindig felmásolni azért filmet hogy megnézzem. egy halom idő médiaszerverről meg egyből tolja :)

tegnap wifin frissítette is magát a TV a legújabb verzióra, az LG.hu-n is ugyanazt írja
tehát elvileg a legfrissebb de gondolom ez még nem webOS2 csak sima de javítják folyamatosan

LG telefonomat is rányomtam már, a smart share jól megy wifin, a QuickRemote
egyedül a Magic Remote nem megy telefonon valamiért, de lehet ahhoz wifi direct kell amit még nem néztem.
nagyon baba páromnak is LG van mindketten tudjuk vezérelni vele meg megosztani rá cuccokat
nálam a hangja is rendben van, panel szobába nem kell erősebb, bár ha nagyon akarom ott van alatta a 320wattos Panasonic Hifi :D

a kép és hangbeállításban tudsz tippet adni melyek a legjobbak kábé?
gondolom nem az Eco mód mert ott minden javító izé rajta van meg zajszűrő marhaság :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#59197) yvsmad válasza TeeJay (#59194) üzenetére


yvsmad
őstag

MKVmerge progival össze tudod muxolni a filmet és a külső feliratot.

(#59198) Tibusz00


Tibusz00
tag

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy a tv -LB671- galériájábol hogyan lehet a képeket kitörölni?
Sikerült pár képernyőfényképet alkotnom és azoktól szeretnék megszabadulni.

Köszi

(#59199) Beni2360 válasza Tibusz00 (#59198) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen tudok.
1 SmartShar-ba belépsz
2: Eszközök
3: Első lehetőség belső memória , itt találod a mentéseket és itt törölheted őket. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59200) alfa159sw válasza huncutka1029 (#59167) üzenetére


alfa159sw
tag

Szia! Kicseréltem az antenna elosztót, nem változott semmi. Szerintem ennek a tv-nek a képminőségét nem lesz olyan tűéles mint az LB671V-nek. Vagy én fogtam ki egy hibásat, vagy ez tényleg ilyen. Jelenlegi beállítások: háttérfény:100, kontraszt:100, fényerő:50, képélesség:25, színtelenítettség:57, árnyalat:0, színhőm:c20 dinamikus kont:alacsony, din.szín:közepes,színskála:széles, szuper felb:alacsony, gamma: közép zajcsökk:auto,mpeg zaj:auto, mozi:be, szem kímélő:ki, trumotion:törlés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.