Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63701) Tim82 válasza Hixon (#63700) üzenetére


Tim82
nagyúr

Miért nem a vinyót teszed az ultrabay-be, az SSD-t meg a noti belső HDD helyére?

Amúgy nekem a noname utángyártottal sem rémlik semmi csúnyább zörgés/melegedés.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63702) Chaser válasza Hixon (#63700) üzenetére


Chaser
titán

Sok gagyi keret van, ki kell fogni a jót. Sok tanulópénzt fizettem mire megtaláltam honnan érdemes venni:) T60-nál a dvd ultra ata90, tehát oda a hdd-t rakd, sata egy gyakorlati sebessége az olyan 130MBps körül van, azért jóval gyorsabb mint a dvd helyén.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63703) Hixon


Hixon
csendes tag

+ Chaser: Ú, ezt nem tudtam, hogy az ultrabay sebessége lassabb. elég szomorú. akkor hdd megy ultrabaybe. Chaser, menyik a jó (és nem drága)? :)

[ Szerkesztve ]

(#63704) Pttypang válasza Hixon (#63703) üzenetére


Pttypang
veterán

Te döntesz, beáldozod a sebességet, vagy sem.

Everybody lies.

(#63705) Chaser válasza Hixon (#63703) üzenetére


Chaser
titán

Most mondtam hogy mért:) SSD-t már SATA1 is visszafogja, nem hogy a DVD helyen levő sebesség. Nem lesz ott semmi baja, hidd el. Az APC mindenütt működik, a gépbe van építve, nem a HDD-be mint pl sok dellnél meg HP-nál volt FF-es vinyó. Bootolni is ugyanúgy tudsz caddyről mint az eredeti HDD helyen.

szerk: Én nem ebayről veszem már rég, elég volt belőlük:) De akitől én veszem 1-2db-okkal nem foglalkozik, szóval próbálkozz, hátha bejön:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63706) Tikakukac válasza Hixon (#63703) üzenetére


Tikakukac
titán

Azért tennéd, mert az SSD-d akkor olyan, mint egy úszó akinek megengeded, hogy szívószálon szívja a levegőt világrekord döntés közben.

De te tudod.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#63707) Hixon válasza Pttypang (#63704) üzenetére


Hixon
csendes tag

Most írta Chaser, hogy Ultrabay lassabb. Én ezt nem tudtam, szal marad a Timi által ajánlott konfiguráció.

(#63708) Tim82 válasza Hixon (#63707) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezt a Timizést szerintem most felejtsd el. :P

Az SSD betétele még tapasztalat nélkül is kb. 3 perc a belső helyre (egy csavar tartja a fedelet, négy csavar rögzíti a vinyót/SSD-t a belső keretbe, a keretet meg két gumibak fogja körbe).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63709) Tikakukac válasza Tim82 (#63708) üzenetére


Tikakukac
titán

Zseniális pedig ;] :D

Van akinek bejön ez a mackó forma is, mondjuk az biztos, hogy a "kicsim" az úgy erős képzavar, de ne legyél már ilyen, na :D

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#63710) Pttypang válasza Tim82 (#63708) üzenetére


Pttypang
veterán

Az avatarod is olyan Timeas :DDD

Everybody lies.

(#63711) Tim82 válasza Tikakukac (#63709) üzenetére


Tim82
nagyúr

Aztán csúnya meglepetés fogja érni, ha egyszer élőben találkozik velem. (Pl. nem lány vagyok, hanem 190 cm felett és 100 kg körül, ráadásul szakállas.) ;]

Crytec: volt két olyan nevű barátnőm is, szóval még akár van némi közöm is a névhez. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63712) Pttypang válasza Tim82 (#63711) üzenetére


Pttypang
veterán

Biztos cukinak talaltak a nickneved, ha egyaltalan meglattak :DDD

Everybody lies.

(#63713) Hixon


Hixon
csendes tag

jaj tényleg! ne haragudj Tim82, restellem a dolgot, elnézést kérek, nem fog többet elő fordulni :D

Amúgy meg köszi szépen a segítséget, amúgy nem azzal van a probléma, hogy ne tudnám berakni az ssdt bármelyik helyre, hanem én tényleg azt hittem, hogy az ultrabay is egy ugyanolyan sata sebességű dolog.

A másik dologra valaki valamit?

(#63714) Chaser


Chaser
titán

Teszteltem az x200t SL9300-asát. VID 0.925V, ezt tudja max órajelen és IDA-n is. Beállítottam fixre, nem hűvösebb semmivel kb mint a P8600 a T500-ban alulfeszelve max órajelen, jó az, nagyobb gép. De ott a venti 1900rpm-en ment, itt meg most néztem 3500rpm, de a nyomi hdd hangja elnyomta.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63715) tototos válasza Chaser (#63714) üzenetére


tototos
őstag

Fix órajelen nem fogyaszt többet mintha néha levenné az órajelet felére?

(#63716) Chaser válasza tototos (#63715) üzenetére


Chaser
titán

De nyilván kb 1W-tal vagy annyival se. Feszültség nem megy lentebb, ez a legalja. Alapból 1.1V körül van a gyári órajelhez tartozó érték. Azt mondjuk nem tudom pasztázva mikor volt a gépezet, de T500-nál is csak pár fokot hozott a gyári paszta utáni művelet. Majd beállítom 1900-ra a ventit, úgy mennyivel lesz melegebb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63717) tototos válasza Chaser (#63716) üzenetére


tototos
őstag

Én az x301-nél most 0.8875-t tudtam elérni 7-es szorzónál. IDA-t nem használok. Azon gondolkoztam hogy mi van akkor ha folyamatosan maxon járatom a procit mennyivel fog kevesebbet bírni akksiról és mennyivel lezs melegebb a rendszer.

(#63718) Chaser válasza tototos (#63717) üzenetére


Chaser
titán

Akkuidőben kevesebb lesz, de melegedés szempontjából nem igen mérvadó. Ha nincs terhelve pár fokkal melegebb mintha pl 800mhz-en jár. Ha meg terhelve van 800-ról úgyis felugrana 1600-ra, tehát legyen csak mindig 1600--on. Régen figyeltem, zizisebb a rendszer ha nem fix az órajel, hanem folyamatosan változik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63719) kistewe válasza Hixon (#63703) üzenetére


kistewe
tag

Érdemes az aláírásokat is elolvasni :)

(#63720) Pttypang válasza Chaser (#63718) üzenetére


Pttypang
veterán

Mivel elég lassan reagál a terhelésre, túl sok idő, mire felugrik az órajel. :N

Everybody lies.

(#63721) Chaser válasza Pttypang (#63720) üzenetére


Chaser
titán

Ezt mondom. Mikor még játszottam ott meg különösen zavaró volt, mikro laggok érdekes fix órajellel egyből megszűntek. Én ezért rakom mindig fixre az órajelet. Ha a rendszer nem használja ki úgysem fogyaszt többet csak 1-2W-tal mintha minimumon lenne, ha kihasználja akkor meg úgyis feltekerné.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63722) FoxiestFox válasza Chaser (#63721) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Na, ezt kipróbálom. Fixáltam max órajelre a T9400-at. Kíváncsi leszek, mit jelent hőmérsékletben.

(#63723) stojesz válasza FoxiestFox (#63722) üzenetére


stojesz
tag

Ilyet hol és hogyan lehet? (SL9400)

www.stojcsics.hu

(#63724) FoxiestFox válasza stojesz (#63723) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én RMClockot használok.

(#63725) Chaser válasza FoxiestFox (#63722) üzenetére


Chaser
titán

Ott is eljátszottam:) Nem sok változás volt alulfeszelve kisebb órajelhez képest.

stojesz: Én ThrottleStopot használok, egyszerűbb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63726) stojesz válasza Chaser (#63725) üzenetére


stojesz
tag

Köszönöm mindkettőtöknek!

www.stojcsics.hu

(#63727) FoxiestFox válasza Chaser (#63725) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tényleg nem számottevő. 3-5 fok.

(#63728) soldi3r válasza metal01 (#63696) üzenetére


soldi3r
veterán

Nalunk kb 2x annyiba kerul, mint a T9600. Alulfeszelve pedig mar a T9600 fele dol a merleg, igaz, csak egy hangyaf@sznyit.

E30 (oo=[][]=oo)

(#63729) #57919488


#57919488
törölt tag

Azt honnan lehet megtudni, hogy a laptop-on levo Windows8 melyik verziojat lehet leszedni a netrol ha ujra akarom tenni a rendszert?
Telepites utan aktivalja elmeletileg az op.rendszert ha jo verzio lett feltelepitve csak nem tudom mi alapjan lehet ezt kibogaraszni.

[ Szerkesztve ]

(#63730) fgordon válasza Tim82 (#63711) üzenetére


fgordon
senior tag

Mondjuk Conchita Wurst szereplése és a mostani Eurovízió után a szakáll és a női megjelenés már nem zárja ki egymást... :D

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#63731) Poo válasza fgordon (#63730) üzenetére


Poo
aktív tag

:O

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#63732) Tim82 válasza fgordon (#63730) üzenetére


Tim82
nagyúr

I don't have gender issues, no sir. :N

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63733) Dhampir válasza fgordon (#63730) üzenetére


Dhampir
félisten

(#63734) fgordon válasza Tim82 (#63732) üzenetére


fgordon
senior tag

Tim82: azért egy kicsit csak vicces volt, nem?! :B Pont ezt láttam, és onnan az ötlet, persze, alaptalanul... ;)

Dhampir: köszi, nem ismertem :)

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#63735) Chaser


Chaser
titán

Ragad kicsit a szpéssz' Ilyen gombot még nem szedtem ki, mennyire zizis? Van esélye hogy kinyírom a mechanikát?:)

szerk:jah x200tééééé bár gondolom ez mindegy..van egy újj billzetem de pont a space defektes ott is

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63736) VegyesTamás válasza Chaser (#63735) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

én leszedtem a backspace-t egy takarítás alkalmával a T61-en és ment. Visszafele eltörtem...mondom nembaj addig kiveszek egyet a space alól. Azt is eltörtem. Mondjuk a bill mechanikával mindig is szenvedtem, és amikor ez történt még fáradt is voltam :D
Aztán kinéztem Tim82-nél egy egész billt, de azóta nem volt pénzem ilyen extrákra :DDD

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#63737) soldi3r válasza Chaser (#63702) üzenetére


soldi3r
veterán

Huu, tenyleg keretet is kell vennem. Tud valaki viszonylag meretpontost ebayen?

E30 (oo=[][]=oo)

(#63738) SpeedR válasza soldi3r (#63737) üzenetére


SpeedR
őstag

Pü-ben küldtem linket.

(#63739) tokyo2


tokyo2
tag

Sziasztok!

A problémám a következő: adott x201 win 8.1 last bios sytem.
Vettem hozzá egy Ericson F3507g-t wan 3g gps modult.
Hardwaresen beépítve helyre gyűrve... cmos reset, default beállítások ellenére, "
1804 unauthorized wan card is plugged in"- el leáll a Bios.
Vkinek ötlet esetleg, előre is köszönöm:

Tokyo

(#63740) Tim82 válasza tokyo2 (#63739) üzenetére


Tim82
nagyúr

X200-hoz való az Ericsson kártya. Neked Qualcomm Gobi 2000 kell (Lenovo FRU-val), azzal fog menni az X201.

(Vagy felteszel olyan BIOS-t, ahol kiütötték a whitelist-et.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63741) tokyo2 válasza Tim82 (#63740) üzenetére


tokyo2
tag

Egy ilyen whitelist modolt bios feltétele jár vmi extra következménnyel vagy minden marad a régiben...
/whitelistes biost még soha nem tettem fel/

Kösz

(#63742) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!
az mi a szösztől lehet, hogy ár napja az x200-am wifije gyengébban érzékel? 5ös helyett 2-3as erősséget vesz. A mellette lévő t500 smán hozza az 5ös értéket. A kártya lehet a ludas? :F Esetleg próbáljam régebbi driverrel? :F Bármilyen tippet elfogadok. :K

(#63743) Tim82 válasza tokyo2 (#63741) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt leszámítva, hogy kiüti az ún. whitelist-et (tehát nem csak gyári Lenovo, az adott modellel kijött WWAN/WLAN stb. mini PCI-e kártyákat használhatsz a notiban), nincsen semmilyen extra következmény.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63744) Chaser válasza soldi3r (#63737) üzenetére


Chaser
titán

Én csak tuti pontosat tudok itthonról:D:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63745) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne. Az egyik az, hogy lehet-e egyáltalán, illetve érdemes garanciát hosszabbítani a thinkpadeknél? Vagy fölösleges, mert úgysem lesz semmi bajuk, ha meg lesz azt meg meg lehet csinálni a garancia hosszabbításra szánt összegből?

A másik: a képen sárga körrel jelölt billentyű lenyomáskor relatív hangosan kattog, míg a jobboldali társa egyáltalán nem. Hogy lehetne megszüntetni ezt a jelenséget?
T420s

Előre is köszi a kedves segítségeteket.

(#63746) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Sziasztok!

Ma este a szemem láttára megjelent egy szép magenta csík az UXGA panelemen egy pixelnyi szélességben, függőleges irányban. Sajnos nincs sima VGA kábelem, hogy külső monitort kössek rá, de hogy lehetne leellenőrizni, hogy a kijelzővel, vagy a videokártyával van-e a baj? Ugyebár ez egy nVidia FX 570M(T61p)... :U

(#63747) Peet91 válasza scarbantia (#63746) üzenetére


Peet91
aktív tag

Hát én max. a jó öreg képernyő hajtogatós/szalagkábel környékén keretet megnyomkodós módszert tudnám javasolni.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#63748) FoxiestFox válasza scarbantia (#63746) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Vidd be a T-Mobile-hoz. :DDD
Na jó, reméljük nincs gond. :)

[ Szerkesztve ]

(#63749) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Thinkpad T500-ba, amiben eredetileg egy 25W TDP-s P8600 van, bele lehet tenni pl egy 45W TDP-s Q9100-at? Vagy a T9x00 sorozat a maga 35W-jával a max?

:R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#63750) FoxiestFox válasza Wyll (#63749) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szép is lenne egy négymagos a T/W500-ba, de sajnos nem lehetséges.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.