Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63501) soldi3r válasza FoxiestFox (#63500) üzenetére


soldi3r
veterán

1-2 hetre azert kiprobalnek egyet. Quad procival meg mindig figyelemre melto darab.

E30 (oo=[][]=oo)

(#63502) FoxiestFox válasza soldi3r (#63501) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én még egy Core Soloval is fappognék rá :B

(#63503) Picco


Picco
addikt

Ola.

12" koruli thinkpad vasarlas elott allok. i5, hosszu akksiido kellene. T420am van, nagyon szeretem, de kelleni fog valami mobilisabb. nem sikerult talalnom semmi tablazatot a fo kulonbsegekrol az egyes x200as modellek kozott.
valaki utbaigazitana ha kerhetem?

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#63504) Picco válasza Picco (#63503) üzenetére


Picco
addikt

sikerult, x220 lesz belole :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#63505) franc0 válasza Picco (#63504) üzenetére


franc0
őstag

Ez gyors volt :)
Valóban, X220 = kicsi T420.
Mindkettő a kezem közé akadt, a T420 bazinagy, de az X220 sem olyan kezes, mint egy X201.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#63506) Pttypang válasza Dhampir (#63477) üzenetére


Pttypang
veterán

A T43 mellol tesznek majd a koporsoba :D

Everybody lies.

(#63507) Gondwana válasza Pttypang (#63506) üzenetére


Gondwana
addikt

Miért, olyan lassú?
(Jó, tudom, ugyanolyan gyors ma is, mint 2005-ben, csak az igények változtak)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#63508) Picco válasza franc0 (#63505) üzenetére


Picco
addikt

Tenyleg jelentos meretbeli kulonbseg van x201 vs x220 kozott? En naivan azthittem h kozel azonos meretuek.

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#63509) soldi3r válasza Picco (#63508) üzenetére


soldi3r
veterán

X200 - X230 -rol egymas mellett tudok csinalni neked kepet.

E30 (oo=[][]=oo)

(#63510) Sensei válasza Picco (#63508) üzenetére


Sensei
tag

X201 X220-on

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#63511) Pttypang válasza Gondwana (#63507) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem rossz, csak driver nelkul eleg szar a felulet :D

Everybody lies.

(#63512) fgordon válasza lapa (#63349) üzenetére


fgordon
senior tag

Lapa: "nem tudod párhuzamosan futtatni őket, és hogy restart kell hozzá"

Hát, én soha nem akartam párhuzamosan futtatni 2 operációs rendszert 1 gépen. Biztosan az én korlátozottságom, de én 1 operációs rendszeren is meg tudok mindent oldani, nem kell 2. Nekem minden fontos fut bármilyen Windows alapú operációs rendszeren. Például portable Firefox, Libre Office, stb... Azzal lehet helyet spórolni, ha mondjuk az adat partícióra telepíted a közösen szükséges programokat, amit telepíteni kell.

Nem akarok győzködni senkit, a virtualizáció is előnyös sok szempontból, kinek mi vállt be. Az én felhasználásomban az másra való. Például a T500-as 4 GB-os notebook-omon nekem a nyers erőre van szükségem... :K

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#63513) Aethelstone válasza fgordon (#63512) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ez nem egyéni korlátozottság kérdése. Van, akinek kell többet futtatni, pl. nekem, van aki meg soha életében nem szembesül ilyesmivel. Én sem azért csinálom, mert nekem milyen jó..hanem azért, amiért írtam. Kell.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#63514) fgordon válasza lapa (#63353) üzenetére


fgordon
senior tag

"azért nem ugyanaz a kettő dolog, hogy bármelyiket hibernálod, vagy csak egyiket és emellett nem is választhatsz visszatérést."

Lapa: Nekem multiboot használattal akár mindhárom (az összes) operációs rendszert is hibernálhatom, és bármelyiket tudom folyatni, ha újraindítom. SSD-vel az egész kb 20 másodperc? Bár hibernálást keveset használok, mert a boot eleve kb 15 másodperc, és kevés esetben kell valamit folytatni. Vagy egyszerűen sleep, úgy kb 5 másodperc a folytatás.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#63515) fgordon válasza Aethelstone (#63513) üzenetére


fgordon
senior tag

Miért is kell neked több operációs rendszert futtatni azonos időben? Nem találom, hol írtál erről.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#63516) fgordon


fgordon
senior tag

Egy ismerősnek megtetszett a T500-amban lévő LG panel. Legalább ilyesmi minőségű, 15" panel milyen notebook-okban van? T60/T61-ről tudok, hogy azokba is bele lehet tenni. Felfelé esetleg, T510-ben létezik ilyen, és mi a típusa? :R Mit javasolnátok? Csak 15" méret az érdekes.
Szeretnék neki segíteni ilyesmit venni.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#63517) Chaser válasza fgordon (#63516) üzenetére


Chaser
titán

T60-ban IPS van, az szebb. Viszont hw-e már nem mai gyerek. Max 3GB ram amit tud kezelni, SATA1. T61-ekből is ki lehet fogni olyan LG panelt ami van T500-akban. De igazából T500 a legjobb mert nem sokkal drágább de jóval modernebb és extra halk. T510-ben is van LG, de sztem az nem olyan szép.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63518) Aethelstone válasza fgordon (#63515) üzenetére


Aethelstone
addikt

Szoftverfejlesztés. 1 virtuális gépben fut egy SAP DB, egy másikban fut egy windows-os kliens alkalmazás, plusz a host, ami linux.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#63519) Tim82 válasza Chaser (#63517) üzenetére


Tim82
nagyúr

T510-zel kapcsolatban annak idején audi100td írta, hogy az 1920*1080-as felbontású AUOptronics panel is majdnem felér egy IPS kijelzővel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63520) Chaser válasza Tim82 (#63519) üzenetére


Chaser
titán

Tudom, de olyat még nem láttam. Gyárilag nem tudom szerelték-e úgy őket.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63521) fgordon válasza Aethelstone (#63518) üzenetére


fgordon
senior tag

Értem. Én úgy oldom meg virtualizáció nélkül ezt, ha ilyen van, hogy interneten keresztül normál szervereken dolgozom, és fejleszteni elég egy sima 2 magos gép, mint kliens. De ha mindent 1 gépen akarsz, akkor triviális, hogy a multiboot erre nem megoldás... :K
Optimális lenne erre egy 4 magos, 8-32 GB memóriás, SSD alapú gép :)

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#63522) rgeorge válasza Chaser (#63520) üzenetére


rgeorge
addikt

T510, W510, T520, W520 full HD verziókban biztosan olyan kijelző van, és én is tanusíthatom, hogy közel IPS minőségű, és nagy szinterű kijelző.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#63523) Aethelstone válasza fgordon (#63521) üzenetére


Aethelstone
addikt

Speciális a helyzetem. Az idézett távoli gépek Németországban vannak, annyira gyors sáv a világon nincs, amennyire nekem szükségem lenne. Marad a local.
Igen, asztali gép lenne az igazi, de közben hurcolnom is kell :( Szar az élet :) Pluz már rühellem az asztali áramzabálót :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#63524) fgordon


fgordon
senior tag

Tudja valaki fejből, hogy a T500-hoz milyen csavar kell a HDD hely lezárására (hossz, típus, stb? :F )? Még érdekesebb kérdés, hogy hogy ki tudok-e csavarni a gépből bárhonnan olyan csavart, ami kell, de nem gond, ha kiveszem? :B
Az összes egyéb csavar elvileg a helyén van, kivéve a HDD lezáró. Van egy rövidebb csavar, kb 5 mm hosszal rövidebb, mint ami kell.
Még keresem, hol lehet ami kell, de nem találtam eddig. :U

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#63525) Tim82 válasza fgordon (#63524) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Hardware Maintenance Manual-ban 100%, hogy le vannak írva a vinyócserénél az általad keresett csavar tulajdonságai.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63526) fgordon válasza Tim82 (#63525) üzenetére


fgordon
senior tag

Köszönöm, igen, tudom. :B Csak vártam, hátha a számba repül a sült galamb és valaki "brain cache"-ből megválaszolja... és ki tudom hagyni a manualt... :D

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#63527) lumpen


lumpen
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Egy kis tanács kellene.
T500, W500, vagy T510?
T500 display port - hdmi átalakítóval hdmi-s tv-re visz át hangot?
(Ez is fontos lenne, hogy össze tudjam kötni)
Tényleg jobb a T510 azzal a 35 e Ft-al, mint a T500?
Nem tudok dönteni, melyik lenne a jobb választás, a W500 ritka, most vittek egyet el előlem az ebayről, persze bőven 70e felett ért véget a licit.
Ha van valakinek tapasztalata a 3 géppel kapcsolatban, nyugodtan ossza meg velem!
Köszi!

(#63528) Tim82 válasza lumpen (#63527) üzenetére


Tim82
nagyúr

Se T500, se W500 nem fog átvinni hangot DP-n. Ha ez fontos szempont, akkor T510-et válassz. Ezt leszámítva szerintem nem hoz annyi pluszt a T510, hacsak nincsen valamilyen specifikus igényed, amihez Core i architektúra kellm

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63529) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

T61 a 15" jó gép? alap SW is lenne rajta, de amúgy csak HD film és kép, net, zene. Ahogy nézem most pont nincs alfánál. :W

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#63530) Francia91 válasza cellpeti (#63529) üzenetére


Francia91
veterán

HD film nem az erőssége a T61-nek, csak ha WhiteList mentes BIOS-szal karöltve teszel bele egy Crystal HD MiniPCI kártyát. A többire alap BIOS-szal is tökéletesen megfelel, esetleg a Flash-sel tűzdelt oldalak picit megakaszthatják, de ezt már a T61 tulajok tudják pontosabban megmondani, csak telepítés/javítás idejéig volt nálam T61-es jópár darab

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#63531) cellpeti válasza Francia91 (#63530) üzenetére


cellpeti
veterán

most nézem ellene a HP 8510P-t alfánál. Az erősebb és még olcsóbb, mint a T400as

Tigris, tigris, csóvafény...

(#63532) Francia91 válasza cellpeti (#63531) üzenetére


Francia91
veterán

Az már jobban boldogulna a HD tartalmakkal, a HD2600-ban már van hardveres HD támogatás (hardveres Flash gyorsítást még nem támogat)
Meg a 8510P-n van HDMI, egyszerűbb rákötni TV-re, nem kell átalakító

"Due to the Avivo HD videoengine the Chip accelerates HD Video like HD DVD, Blu-ray (Video Decoder for H.264/AVC, VC-1, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4/DivX Video Codecs). Furthermore PowerPlay 7.0 brings longer battery runtimes. Furthermore, ATI Mobility Radeon HD 2600 is certified for Windows Vista (for the Aero user interface)."

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#63533) pr1muska


pr1muska
csendes tag

Sziasztok!

Csütörtökön vettem egy Lenovo ThinkPad Edge S531-et.
Config:
Intel Core i7 3537 Ivy Bridge Processzor;
15.6 "LED 1920x1080 kijelző;
10 GB RAM, 256GB SSD;;
AMD Radeon HD 8670 2GB;
Win 8.1 64-bit

A problémám az lenne, hogy a cuccos csak az integrált Intel HD 4000-et használja az AMD Radeon HD 8670M helyett, akármit csinálok.. 3D MARK-ban is ezzel végzi el a teszteket. A Winfos pedig látja, hibát nem észlel, mégsem ezzel dolgozik. A Lenovo honlápjáról töltöttem le minden drivert, bár a telepítés sorrendjére nem emlékszem. A Radeon beállításánál meglehet adni, hogy melyik programok használják a videokarit.
Hozzáadtam, de semmi sem változott :(
BIOS-ban úgy láttam, hogy csak az automata választást lehet kikapcsolni, de akkor meg csak a HD 4000-et használja. :W
Kérdésem az lenne, hogy mit tudok ezzel kezdeni? Eléggé utánaolvastam, ugyan switchable graphics-al még nem találkoztam soha, de sok leírást kipróbáltam, semmi sem segített...

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#63534) Aethelstone válasza pr1muska (#63533) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ajaj :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#63535) Tikakukac válasza pr1muska (#63533) üzenetére


Tikakukac
titán

Mennyit szívok én ezzel... gyártói drivert rakj fel totális driver pucolás után, első körben Intel aztán AMD. És a Lenovosakat csak, nem ajánlom az AMD-s külön oldaláról lekapni, mert az beüthet az idegrendszernek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#63536) Sensei válasza Aethelstone (#63534) üzenetére


Sensei
tag

:DDD

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#63537) zsoltix


zsoltix
tag

Üdv mindenkinek! A lenovo gépeink alján van windows matrica, kulccsal. Sajnos se a dvd se partícíó nincs már meg rajta a telepítéshez. Honnan tudnám ezt pótolni, hogy tudjam használni? T400, T61 gépről lenne szó Windows Vista Business

Weboldalak, webshopok készítése: https://gyorshonlapkeszites.hu/

(#63538) Aethelstone válasza zsoltix (#63537) üzenetére


Aethelstone
addikt

Lehúzod a netről a megfelelő verziót, majd a kulccsal aktiválod.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#63539) Chaser válasza cellpeti (#63529) üzenetére


Chaser
titán

Jó-jó, csak modernebb a T400/500 széria. FHD filmet is gond nélkül vinnie kell, T60 T2400-gyel is vitte intel vga-val. Van a coreAVC nevű sw, azzal biztos viszi. FHD YT-ot már nem feltétlen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63540) CharlieDrop válasza Aethelstone (#63538) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Netről?
Van valahol hivatalos forrás?
Nekem kellene egy friss Win7, a múltkor az eredetiből raktam újra, egy hétig csak az update-eket pakolgatta :S

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#63541) Chaser válasza CharlieDrop (#63540) üzenetére


Chaser
titán

Nem a lemezért/iso-ért fizetsz, hanem a licenszért. Lehúzni egy legál OS-t abban semmi illegális nincs.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63542) pr1muska válasza Tikakukac (#63535) üzenetére


pr1muska
csendes tag

Köszi szépen, még így megpróbálom. Olvastam valami olyat is, hogy a win8.1 lehet a bűnös, ha ezzel a módszerrel nem sikerül, akkor megpróbálom win8-al ugyanezt.
Majd írok, ha lesz valami, még egyszer köszi!

(#63543) Tikakukac válasza pr1muska (#63542) üzenetére


Tikakukac
titán

8.1 egy rakat fosadék ebből a szempontból is.

Hetente izzadok vért az ilyen rendszerekkel, mert 8.0-án ami megy 8.1-en nem..

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#63544) soldi3r válasza lumpen (#63527) üzenetére


soldi3r
veterán

Csak nem ezt? 300 eurot adtam volna erte, csak nem ertem ra vele foglalkozni.

E30 (oo=[][]=oo)

(#63545) Francia91 válasza Chaser (#63539) üzenetére


Francia91
veterán

Inkabb akkor T500, azon legalabb van DisplayPort, egy adapterbe kerul csak HDMI-s cuccra rakotni, ha ez szempont esetleg. Gondolom a HD filmezes nem 15,4 / 14"-on menne...

Mas: ma melleraktam az asztali gepemnek a T500-amat, ahhoz van egy Philips 190S monitor / 19"; 1280x1024/... Majdnem elsirtam magam, ahogy lattam egyutt a Samsung paneles T500 es a Philips monitor kepet... Tenyleg eszmeletlen szar ez a Samu panel a T500-ban

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#63546) xcds válasza Francia91 (#63545) üzenetére


xcds
őstag

Asztali monitorokhoz képest az LG is az. Nem is muszáj túl jó monitort mellé tenni, egy 30ezres fhd tn is sokkal szinesebb.

(#63547) fungi válasza cellpeti (#63531) üzenetére


fungi
aktív tag

Van most az aprón T500 Lg kijelzővel...

(#63548) CharlieDrop válasza Chaser (#63541) üzenetére


CharlieDrop
veterán

oké, ez igaz, de kellene egy legális forrás.
Mert ha vmi torrent oldalról töltöm le, ki tudja mi van mókolva benne?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#63549) soldi3r válasza CharlieDrop (#63548) üzenetére


soldi3r
veterán

MSDN-est keress, azok nem piszkaltak.

E30 (oo=[][]=oo)

(#63550) CharlieDrop válasza soldi3r (#63549) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszönöm :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.