Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) Novics válasza N.GÁBOR (#26850) üzenetére


Novics
senior tag

ATI X1300 "dübörög" benne. :)
56 °C? Bárcsak! :D Ripsz-ropsz felmegy 60-ra, és a tpfc tudja is ezt nagyjából tartani, de pl linux alatt nem boldogulok vele. :(
Most egy x200s-sel szemezek. Ha ezt el tudom adni, akkor meg is veszem.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#26852) lapa válasza plus44 (#26849) üzenetére


lapa
veterán

bestbuy lehet az x200s, az belefér 130-ba. abba is lehet rendes kijelzőt pakolni 30 pénzért (ami csodaszép). cserébe az csak 1280-as és 12". cipelni is jó, mert elmegy 5-6 órát videózással is.

(#26853) sti01


sti01
csendes tag

Hello. Segieten vlki?

1. lenovo ideapad g570 dark metal : i5 proci, 4 giga ram, 1 giga graf kartya, 750 HDD
2. Lenovo ideapad v570 : i5 proci, 4 giga ram, 1 giga graf, 750 HDD
3. lenovo thinkpad edge e520 : i3 proci, 4 giga ram, 1 giga graf kartya, 750 HDD

Mind3 15 colos. Szerintetek melyiket vegyem meg? Az igaz h otthoni felhasznalasra inkabb ideapad? Tul komoly dolgokat nem tervezek a geppel, max annyit szeretnek h a leheto legjobb legyen meg 2 ev mulva is.
Koszi a valaszt

(#26854) buvartacsko válasza sti01 (#26853) üzenetére


buvartacsko
addikt

ez itt még mindig nem az ideapad topic

(#26855) ro_bert17 válasza sti01 (#26853) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ebben a topikban - valószínűleg az edge-n kívül - akár konkrét tulajok is tudnak Neked segíteni a választásban.

(#26856) plus44 válasza lapa (#26852) üzenetére


plus44
veterán

A belepakolást utólag érted ugye?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#26857) lapa válasza plus44 (#26856) üzenetére


lapa
veterán

igen és garivesztős mod. illetve ha nagyon ügyes vagy visszarakhatod az eredetit, ha valami gond lenne a géppel. szóval ilyen "matricafelszakítós" művelet nincs.

(#26858) soldi3r válasza lapa (#26852) üzenetére


soldi3r
veterán

mitől jobb az x200s mint az x200? én is nézegettem azokat, mert x201-et nem nagyon találni eladófélben
csak mert pcie slotban jobban áll a sima verzió

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#26859) Shadowfax válasza soldi3r (#26858) üzenetére


Shadowfax
addikt

mitől jobb az x200s mint az x200?
Az "s" modell könnyebb, alacsony fogyasztású proci van benne, hosszabb ideig bírja aksiról, cserébe drágább is.
Nekem X200 van, az is tökéletes kis gép. :)

(#26860) plus44 válasza lapa (#26857) üzenetére


plus44
veterán

Menne bele egy ssd is, és akkor egy jobb kijelző. Milyen kijelzőre lehet cserélni. Asszem 12"-ból van IPS panel, vagy nem? Itt hardveraprón van 2 db x200s, ezek jó masinák, vagy van náluk jobb ár/érték arányban? Nekem kicsit gyengusnak tűnik a procijuk...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#26861) Shadowfax válasza plus44 (#26849) üzenetére


Shadowfax
addikt

130k-ig csak használt Thinkpad jöhet szóba, újonnan nem kapsz ennyiért. Az említett x200, x200s, esetleg T400s (extrém ritka), W500, vagy ha kicsit többet rászánsz, akkor ezek újabb változata: X201, x201s, T410. (W510 már más kategória).
Ezek mindegyike TN paneles.

(#26860): AFFS panelt ebayről tudsz beszerezni az X200(s)-be. Mivel ezen modellek garija idén tavasz-nyár körül lejár, ezért nincs nagyon mit veszíteni.
Gondwana mester jön majd, és elmondja, mire kell ügyelni panelcserekor, illetve milyen gépbe tehető egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#26862) mitulabattyi válasza soldi3r (#26858) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

"csak mert pcie slotban jobban áll a sima verzió" miért, az x200-ban hány darab van?
Az x200s-ben két normál, és egy feles.

(#26863) lapa válasza soldi3r (#26858) üzenetére


lapa
veterán

2-3 wattal kevesebb a minimum fogyasztása.

szerintem az x200-ban is 2 nagy és egy kicsi minipcie slot van.

juteszembe most már két gépben is megvan az ssd-wlan-wwan kombó, szóval tuti műx.

[ Szerkesztve ]

(#26864) soldi3r válasza mitulabattyi (#26862) üzenetére


soldi3r
veterán

jogos, az x201-es szériát néztem a thinkwikin

E30 (oo=[][]=oo)

(#26865) SzalaiG válasza sti01 (#26853) üzenetére


SzalaiG
addikt

Természetesen a Thinkpad-et.

(#26866) lapa válasza plus44 (#26860) üzenetére


lapa
veterán

én azt mondom egy ssd-vel ezek sebességre is szuper gépek.

nyilván lassabban számol az 1,8 ghz mint a 2,5 ghz, csak az ember szerintem elég ritkán futtat cpu-limites cuccot.

720p hd lejátszás alatt alig van cpu, szóval nem csodálkoznék durva (akár 10 órás) hd lejátszáson se.

ha meg tudsz lenni egy ekkora kijelzőn, akkor szerintem ez a legjobb gép, amit pénzért megvehetsz. kitűnően bővíthető, masszív, mobil, néma, thinkpad.

jaigen, tapipad nincs rajta. anno útáltam a pöcköt de elmegy, szokás után elfogadható. továbbra sem tartom olyan hatékonynak mint a tapit, de nem tartom lényeges problémának a tapi nemlétét.

(#26867) bads1 válasza lapa (#26866) üzenetére


bads1
aktív tag

azt hittem te ortodox pöckös vagy. :)
egyébként nem tudom mennyire élvezhető ilyen keskeny palmresten a tapipad, pl ugye az x201-en baromi pici, x220-on már valamivel nagyobb.

(#26868) lapa válasza bads1 (#26867) üzenetére


lapa
veterán

nem, én ortodox x200essös vagyok. és így jobb híján megbékélt pöckös. egyébként ez legyen a gép legnagyobb baja.

nyilván magasabb érzékenység kell egy kisebb tapinál, ésvagy nagyobb gyorsulás, de szerintem még mindig gyorsabb pontosan pozícionálni a tapit.

[ Szerkesztve ]

(#26869) bads1 válasza lapa (#26868) üzenetére


bads1
aktív tag

nyilván gyorsabb mondjuk egy t420-on ahol van is helyed, de egy x méretű subnotin a peckkel hatékonyabban tudsz dolgozni, IMO.
de majd ha lesz x201-em betesztelem jól. :)

(#26870) plus44 válasza lapa (#26866) üzenetére


plus44
veterán

Nekem pont erre kellene. Egy masszív, ízig vérig Thinkpad gép, maximum 13"-os (azt nem tudod, hogy IPS panellel lehet kérni már thinkpadeket, lehet ebbe is rakni?) SSD-s gép, jó üzemidővel. Láttam, hogy az optikai drive kipattintható és helyére akksi rakható. Ez ilyen árkategóriában is játszik? Amúgy láttam, hogy nincs tapipad, hát ettől kicsit berezeltem...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#26871) ^Clown válasza plus44 (#26870) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Pöcköt fél nap alatt megtanulod, no problemo. Az X sorozatban nincs ODD, dokkolóba tehetsz csak.

(#26872) plus44 válasza ^Clown (#26871) üzenetére


plus44
veterán

Lehet előtte kipróbálom valahol, mert soha még csak a közelében sem voltam a pöcökegérnek. :D IPS kijelző cserére tudsz valamit esetleg? Nem találtam, hogy milyen kijelzőmérettől lehetséges. :(

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#26873) lapa válasza plus44 (#26870) üzenetére


lapa
veterán

az x200s-ben nincs optikai hely. egy 2,5" fér bele, meg kis barkáccsal egy mini pci ssd.

akksi nemigen kell második bele, a legnagyobb, 9 cellás akksival 8-10 óra netezős üzemidőt tud (13-at ha nagyon nem nyúlsz hozzá).

az ips nagyjából ugyanaz, mint az affs. megint a klasszikust idézném. ha nem ledes, 1280-as panel van gyárilag benne az a legjobb alap kijelzőcseréhez.

szerintem egy x200s-ben nem lehet csalódni. itt van pár lehetséges upgrade variáció kb árakkal:

120e x200s
20e 9c akksi
12e 8gb ram
32e affs panel
30e 1tb hdd
45e corestore 16gb slc mini-pcie (vagy 30e 32gb mlc)
15e wwan mini-pcie
10e smart card reader vagy 2 x usb3 expresscard
4e atheros wlan
4e 2mp kam

[ Szerkesztve ]

(#26874) ^Clown válasza plus44 (#26872) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hallgass lapára, nem a levegőbe beszél :R

(#26875) plus44 válasza lapa (#26873) üzenetére


plus44
veterán

Ahogy nézem akkor elég becsület gépet össze lehet rakni, és nem 1-2 érvre. :K

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#26876) felvono válasza lapa (#26873) üzenetére


felvono
tag

ne felejtsuk ki a dokkolot ha mar fejlesztesrol beszelunk. a displayport miatt sem elhanyagolhato szempont a beszerzese.
sajna azt kell mondjam hogy ez is olyan 30e korul mozog ha egyaltalan itthon van belole.
belevalo dvd-iro 6-8e
esetleg blu-ray leirjam? :O :O :O minimum egy 20as inkabb 30.

(#26877) plus44 válasza felvono (#26876) üzenetére


plus44
veterán

Ezek olyan dolgok, amik speciel engem hidegen hagynak, nem is kell nekem optikai drive, ha meg igen, akkor rákötök egy usb ócskát aztán erre a kis időre elég.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#26878) felvono válasza plus44 (#26877) üzenetére


felvono
tag

hat ez a legkoltseghatekonyabb mod az ketsegtelen :C

(#26879) SzalaiG válasza lapa (#26873) üzenetére


SzalaiG
addikt

(#26880) lapa válasza plus44 (#26877) üzenetére


lapa
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#26881) Bander78


Bander78
tag

T420-hoz alábbi kérdéseim lennének:
A capslock bekapcsolása esetén egy bazinagy osd-s ikon megjelenik a jobb alsó sarokban, és addig ott is marad amíg a capslock-ot ki nem kapcsolom. Ez így normális?
Többször fordult elő, hogy usb eszköz illesztését már felállt oprendszer esetén nem érzékelte (pendrive, vagy egér). Ilyenkor csak az újraindítás segített. Van egyéb megoldás?

(#26882) lapa válasza Bander78 (#26881) üzenetére


lapa
veterán

persze. linux.

(#26883) yodamastah válasza plus44 (#26860) üzenetére


yodamastah
őstag

Neha szoktam nezelodni hogy talalok e valami jobbat az AFFS-es x200s-nel, de nem nagyon sikerul. 2008as tehcnika, es egyelore ugy nez ki hogy meg nagyon sokaig jo lesz. Kozel tokeletes gep. Hangja nulla, iszonyu massziv utni vagni lehet, nem melegszik.... A gep valaszideje meg brutalis 4 giga rammal es SSD-vel. Viszont ez egy subnotebook, es en arra is hasznalom. Akinek nem 2. gepnek kell az ne ilyet vegyen szerintem. Grafikus munkaallomasnak meg jatszani nyilvan gyenge a hw. De pl en office jellegu munkara, netezni , meg 720p sorozatot nezni hasznalom. Erre az 1.6 core2 rohogve boven eleg.

[ Szerkesztve ]

(#26884) buvartacsko válasza Bander78 (#26881) üzenetére


buvartacsko
addikt

Hát lehet hogy kéne egy rendes clean installt csinálni, vagy nem tudom. Nálam soha nem volt ilyen. Windowsom volt 3 thinkpaden is, xp-vista-win7, semmi ilyen gond nem volt.

A linuxot megoldásként semmiképpen nem javaslom, többször láttam kernel panicot egy x200s-en ubuntun egy kolléga gépén pár óra alatt mint a 3 év alatt 3 különböző gépen (TP) fagyást windows alatt. Szóval ennyit erről. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26885) buvartacsko válasza SzalaiG (#26879) üzenetére


buvartacsko
addikt

itt amúgy mit is kellene látnunk?

(#26886) cadeyrn válasza yodamastah (#26883) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

No igen, nekem ezért van T400, mert nincs másik/asztali.
A T400 is közel jár a tökéleteshez ( SDD+disk, stb,), csak a zsanérja... :(

(#26887) rgeorge válasza Bander78 (#26881) üzenetére


rgeorge
addikt

Itt tudod ki és bekapcsolni ezt a feature-t.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#26888) franc0 válasza felvono (#26876) üzenetére


franc0
őstag

Na épp ez az, amiért (bár reszketek egy X-ért) sem az X200(s), sem az X201(s) nem játszik nálam.
Nincs rajtuk digitális kimenet, max a dokkolón, ami meg van vagy 30 ezer. Nemár...
Akkor várok egy kicsit és veszek egy X220-at IPS-sel, DisplayPorttal.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#26889) lapa válasza buvartacsko (#26884) üzenetére


lapa
veterán

azért ne egy adott akármilyen ubuntu verzióból vagy netalán hibás ramból ítéld meg a linuxot általában.

hogy statisztikailag fogalmazzam meg magam: és máshol hány kernel panicról hallottál?

az egy gép többször is lefagyást nem ér többnek számolni. ennyi erővel én volt úgy, hogy a harmadik win 2003 cédét írtam meg anno, mire kiderült hogy ramhiba van.

(#26890) lapa válasza franc0 (#26888) üzenetére


lapa
veterán

én anno 20-ért árultam az ultrabase-t, szerintem ki lehet fogni.

ettől függetlenül én inkább maradtam egy jól árnyékolt d-sub kábelnél. jobban működött, mint a dvi-hdmi (ami lehetett volna dp --> hdmi is).

szerintem elhanyagolható tévén nincs már analóg, persze ha épp olyanod van, akkor így jártál és akkor a 20e "tanulópénz".

persze lehet maradinak tartani, hogy analóg, de eddig mindig működött és ha jól értem 10m alatt egy full hd-t még kiszolgál.

megint más kérdés, hogy ha naponta veszed ki-be, akkor a kényelem miatt eleve érdemes bevállalni egy dokkot, kíméli a dugaszokat.

(#26891) mitulabattyi válasza lapa (#26890) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

A múltkor 10e-ért is volt egy dokkoló hardveraprón.

(#26892) buvartacsko válasza lapa (#26889) üzenetére


buvartacsko
addikt

te ítéled meg a windowst úgy általában és tolod folyamatosan a rakj linuxot szöveget... közben semmi baj nincsen a windowsal se

(#26893) Gondwana válasza buvartacsko (#26892) üzenetére


Gondwana
addikt

(nem mondta, hogy baj van a Windowsszal, csak alternatívát kérdeztek, és arra válaszolt. Egyébként meg szerintem is öjömbódottá X201-en linuxot használni, abból meg nem kellene következtetéseket levonni, hogy valaki birizgált valamit, amihez nem ért igazán, és akkor nem működik megbízhatóan - ráadásul itt egy példa: Linux alatt lekezel két Wacom rajztáblát egyszerre, Win7 alatt meg ...szhatom, pedig most épp nagyon kellett ez a megoldás)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26894) buvartacsko válasza Gondwana (#26893) üzenetére


buvartacsko
addikt

linuxra nincsen photoshop. baszhatom a két wacom táblát..

(#26895) Gondwana válasza buvartacsko (#26894) üzenetére


Gondwana
addikt

(nálam működik...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26896) buvartacsko válasza Gondwana (#26895) üzenetére


buvartacsko
addikt

gondolom csak addig ameddig nincsen egy nagyobb update csomag... uj kernel, uj wine uj akarmi libek stb... utana lehet megint haxorkodni hogy rendesen menjen

(#26897) cadeyrn válasza buvartacsko (#26894) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

(#26898) metal01


metal01
őstag

Hi!

T400 + OCZ Vertex 2 tapasztalat van valakinek? Külföldi fórumok szerint nem valami jó páros...

(#26899) Napfénysüti

Na bakker. Megyek vissza a helyemre erre jön szembe egy manager csaj kezében egy TP-vel és a fedlapon ott virít egy nagy rózsaszínes csillogó matrica. Már csak a Hello Kitty figura hiányzott. Röhögni azért nem mertem ott helyben. :D

Més que un club!

(#26900) lapa válasza buvartacsko (#26896) üzenetére


lapa
veterán

most akkor én ítélem meg a wint tizenév tapasztalattal, vagy te a linuxot mennyivel is? szerintem hagyjuk.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.