Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) ^Clown válasza tototos (#27197) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Intel van a gépben. ctrl alt del kombóra felhasználóváltás, majd visszajelentkezek a saját acc.-ommal, minden megy flottul. De addig nem reagál semmire, egér mozog, kb. ennyi.

Skype nálam nincs feltelepítve.

(#27202) buvartacsko válasza #91574272 (#27190) üzenetére


buvartacsko
addikt

gratulálok a lenovonak akkor. :)

annak idején pont azért vettem, tihnkpadet apple helyett, mert ezt lehet a legtöbben szervizelni, és ennek van a legjobb szervize. ehhez képest, az apple shop kb minden sarkon van már, ahova be lehet vinni szervizeltetni. lenovo szerviz meg mostantól már csak BP. :) :C :C :C :C :C :C :C :C

tudnám mi a kurva anyjuknak adnak el mo-n helyszini garancia bővítést, hogyha nem tudják teljesíteni ezt ! be kellene perelni az egész lenovo magyarországot ... rohadt nyomorékok

a legutolsó szaros acerért házhoz jönnek, és ~1 héten belül visszahozzák, itt meg utazz fel több ezer forintért budapestre a 3-400 ezer foritos gépeddel, ha azt akarod hogy megcsinálják. :W

a leggázabb, hogy a miskolci szervizzel még lett volna dolgom, mert mióta ott járt a gépem, nem jó az egyik usb............... és a kijelző felbontása se jó bootkor... rohadt buzi lenovo

a következő gépem 100% hogy nem thinkpad lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#27203) tototos válasza ^Clown (#27201) üzenetére


tototos
őstag

Pontosan ugyanez, egér mozog de semmire nem reagál. Én még windows 7 intel driver összeakadásra gondolok.

(#27204) mitulabattyi válasza buvartacsko (#27202) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Nem csak Budapesten van szervíz, mert szerződött szervízpartnerekhez is lehet vinni, pl Debrecen: Delta. Lehet még normálisabban is állnak a dolgokhoz... A többivel nagyjából egyetértek! :(

(#27205) buvartacsko válasza mitulabattyi (#27204) üzenetére


buvartacsko
addikt

Múltkor írtam levelet a debreceni Deltának, konkrétan visszaírtak, hogy ők már nem foglalkoznak ezzel.

(#27206) Integra válasza buvartacsko (#27202) üzenetére


Integra
titán

igen, ez szomorú, én is csak pislogok rajta, hogy ezt egy ilyen cég megengedi magának..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27207) azbest


azbest
félisten

Nálam t61-nél az intel vga driver okozott kavart annó (a power manager agresszívabb energia profiljával gyakran fagyott a win tápkábel kihúzás/bedugás esetén. valahol itt van a topicban). Arra jutottam, hogy az intel oldalán lévő legfrisebb vga driver kell hozzá. Ekkor még nem jelzi ki a fényerőállításkor a csúszkát a kijelzőn, de ha ezután engedem a windows update még feltegye amit akar (display driver), akkor utána minden jó és stabil teljesen.

Azóta néha win7 szoftveres wifi ap módjával sikerül kékhaláloztatnom, meg ritkán az usb-s tv tunert használva egy adminként futó programmal.

(#27208) audi100td válasza Integra (#27200) üzenetére


audi100td
nagyúr

szerintem ez nem vigasztal senkit, egy ekkora cégnek meg legyen pénze megfelelő szervizháttérre

(#27209) mitulabattyi válasza buvartacsko (#27205) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Novemberben voltam ott a T400-al, de a szervízessel múlthéten is beszéltem /néha gyanúsan bevibrál az x200s LCD-je egy pár pillanatra... de lehet hogy csak driver/, hogy lehet be kell néznem garis szervíz miatt. Azt mondta csörögjek rá mielőtt megyek, semmi olyat nem említett, hogy már nem javítanak lenovo gépeket. :F

(#27210) audi100td válasza mitulabattyi (#27209) üzenetére


audi100td
nagyúr

CCFL?

nálam emiatt cserélték a kijelzőt és több panaszt is hallottam erre a hibára vonatkozóan

(#27211) buvartacsko válasza mitulabattyi (#27209) üzenetére


buvartacsko
addikt

és helyben megcsinálják ? vagy felküldik bp-re?

melyik utcán voltál ? most már lehet nem ugyanarról a deltáról beszélünk..

(#27212) franc0 válasza ^Clown (#27195) üzenetére


franc0
őstag

Mivelhogy ez a flash miatt van szerintem.
Nekem még nem volt a kezemben számítógép, amit ne akasztott volna ki párszor.

buvartacsko:
Csak emiatt vettél ThinkPad-et? Miért érzem, hogy erős túlzás ez? :)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#27213) audi100td válasza mitulabattyi (#27209) üzenetére


audi100td
nagyúr

közben lehet félreértettelek, ha képi vibrációra gondoltál, akkor nem szóltam, nálam az inverter környékén fizikailag érezhető volt, hogy erősen rezeg

(#27214) mitulabattyi válasza audi100td (#27210) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

LED-es a háttérvilágítás. Remélem csak valami driver probléma. Mindenesetre újratelepítem, aztán ha akkor is csinálja, akkor szervíz.
mod: nem a világítással van a gond, hanem a képpel.

buvartacsko: Megcsinálják helyben, az alkatrészt viszont rendelik. A T400at sem hagytam benn, mert használható volt hibásan is. Egy nap míg szétszedik, megrendelik ami kell, kb egy hét alatt jön meg az alkatrész, majd még egy nap amíg beszerelik. A Böszörményi úton van, pontos címre nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#27215) buvartacsko válasza franc0 (#27212) üzenetére


buvartacsko
addikt

anno macbook és thinkpad között vacilláltam, és úgy voltam vele , hogy nincsen kedvem a macet budapestre cipelni, ha baj van vele. az ibm/lenovonak van közelben szervize. na most ez teljesen a visszájára fordult. a thinkpaddel mehetek fel budapestre ha baja van , ráadásul ha egyszerre több baja is van, akkor több hetet várhatok mire megcsinálják, mert egyszerre csak 1 alkatrészt lehet. szóval nagyszerű. :)

(#27216) ^Clown válasza franc0 (#27212) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Vagy vga driver, vagy flash lesz a ludas a dologban.

(#27217) Chaser válasza buvartacsko (#27202) üzenetére


Chaser
titán

Már sok éve is a dellnek volt a legjobb szervize ha nbd on-site kiterjesztésű. Bárhol vagy mennek, megcsinálják helyben, nem futár jön hanem a szervizes az alkatrészekkel 1-2 napon belül. Akármilyen jó egy mostani thinkpad én bizony a szervizháttere miatt nem vennék újat - drágát-, csak dellt a fenti garral.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27218) porcukor` válasza ^Clown (#27216) üzenetére


porcukor`
csendes tag

A flashre gyanakszom én is! A chrome rendszeresen dobott egy merevhátast miatt (a fenti esett mellett). Amiatt váltottam FF-ra. Azóta legalább a böngésző nem fagy.

Az elméletet erősíti, hogy - bár direkt reprodukálni még nem sikerült - a hiba főleg (erős) böngészés közben fordul elő. Mivel az egész rendszert 'kiakasztja' ezért összefügghet valamilyen driverrel: én is a VGA-ra gyanakszom, mert a kép tartalma áll csak meg, a hang megy tovább. A napokban megpróbálom a gyári driverrel, ahogy fentebb írtátok, hátha az megoldja a dolgot.

Mindenesetre megnyugtatott, hogy nem csak én szívok ezzel. :)

(#27219) Chaser


Chaser
titán

Aki kecskeméti vagy itt van valahol a közelben és 14" T61-e, R400/T400 gépe van az keressen meg pm-ben pls :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27220) paramedic válasza #91574272 (#27190) üzenetére


paramedic
aktív tag

:(((

(#27221) dbius válasza Chaser (#27217) üzenetére


dbius
veterán

"Akármilyen jó egy mostani thinkpad én bizony a szervizháttere miatt nem vennék újat - drágát-"

Másfél éve van meg a kis X200-am, azóta nem kellett - szerencsére - szervizbe juttatni, de "látva" az itteni tapasztalatokat és információkat bizony erősen elgondolkozom, hogy ha majd lecserélem, akkor maradni akarok-e ennél a brandnél. (Az eddigi legjobb gépem ez a kis lapos - félreértés ne essék -, de a döntésemben, hogy ezt vettem meg, erősen közrejátszott a szervizháttér és támogatás is.)

Maga a gép, ill. a hardver, az összeszerelés minősége és a szoftveres körítés fontos, de azért a szervizháttér és az ügyfélhez való hozzáállás nagymértékben befolyásolja az embert és kompromisszumokra sarkallja. A dolgok állása szerint pedig - legalábbis itt, Magyarországon - nem jó a Lenovo iránymutatása.

Amióta figyelemmel követem a gyártót, azóta csak azt látom, hogy a "konzumer" piacra egyre bővebb a kínálat, a "business class" kategória pedig hanyatlik. :O Szerk: Ok, van pozitívum is, ugyanis üdvözítő, hogy a legújabb szériában ismét megjelentek az IPS kijelzők.

Ezzel párhuzamosan pedig a többi gyártó a konzumer piacon erősen fejlődik, szolgáltatás és egyéb területen egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#27222) kkrisi


kkrisi
senior tag

sziasztok!

Kinéztem pár lapot, ami elsősorban, netre, és filmre kell de azokat nagyon tudják, abben az árkatban. Viszont választanom nem igen sikerül, melyikkel járnék legjobban?

1.
2.
3.
4.
5.
6.

a kijelző méret mind1 a lényeg hogy 40 körül legyen, dvd wifi legyen mert film és netre kéne!
Köszi

(#27223) mitulabattyi válasza kkrisi (#27222) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Akkor a két x60 kilőve! Az X-szériákban nincs ODD. (Kivéve az x300/x301)
Szerintem ezzel jobban járnál, mint amiket linkeltél.

[ Szerkesztve ]

(#27224) audi100td válasza dbius (#27221) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az gond, hogy más gyártó meg nem kínál megfelelő alternatívát, legalábbis számomra.

kkrisi: az R60-ra szavaznék, bár eléggé fapad

[ Szerkesztve ]

(#27225) soldi3r válasza franc0 (#27212) üzenetére


soldi3r
veterán

én a szerviz miatt vettem dell-t :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#27226) mitulabattyi


mitulabattyi
aktív tag

Ahhoz képest, hogy a T61-nél nincs is probléma az nvidia chipekkel, mostanában tele vannak a hirdetési oldalak videohibás T61ekkel... ;]

(#27227) dbius válasza audi100td (#27224) üzenetére


dbius
veterán

Ezért - is - fogalmaztam úgy, hogy a Lenovo kompromisszumok megkötésére kényszeríti a vásárlót. Mert sok ember, köztük én is - tetszik nem tetszik alapon -, de inkább úgy van vele, hogy lemond egy-két dologról, ha kap cserébe valami más pluszt :K

(#27228) kkrisi válasza mitulabattyi (#27223) üzenetére


kkrisi
senior tag

Köszi mindenkinek, bár amit linkeltél, ott azt írja h akku 0 :S

(#27229) franc0


franc0
őstag

Próbálom beizzítani az FPR-t, hogy ne csak windows logonhoz működjön, hanem akár pl a prohardver bejelentkezéshez (vágom hogy csak IE és FF alatt megy).
Ez itt hogy is megy pontosan? FPR szoft, CSS és pwd manager fenn van, de nem igazodom el. (céges HP-n mondjuk ment minden elsőre magától....)

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#27230) Chaser válasza kkrisi (#27222) üzenetére


Chaser
titán

Én azt mondom neked ha netre meg filmre kell kicsit told ki a keretet ha megoldható és 15" ips T60.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27231) Novics válasza franc0 (#27229) üzenetére


Novics
senior tag

Ez nálam is tervben van. Bár azt nem tudtam, hogy Chrome-on nem működik, márpedig én azt használok...
Linux-szal is működik a dolog? Kacérkodok a gondolattal, hogy linuxolok megint, de még nem szántam rá magamat.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#27232) szektamokus


szektamokus
tag

Sziasztok,

Ati X1300 kártyás T60-ra win7 alatt nem tudom felrakni a videó kártya driverét, valaki megtudná mondani, hogy melyik jó hozzá, csak mert win7-hez valót konkrét nem találtam és amit vista-hoz írnak, az nem akar sehogy felmenni :W

(#27233) Chaser válasza szektamokus (#27232) üzenetére


Chaser
titán

Újraraktad a rendszert v mért kell a vga driver? Ha eddig jó volt a vga a lenovos vista driver jó kell legyen hozzá, minden gépre azt raktam fel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27234) szektamokus válasza Chaser (#27233) üzenetére


szektamokus
tag

Újraraktam a rendszert, azért kellene. Megpróbálom még egyszer.

(#27235) franc0 válasza franc0 (#27229) üzenetére


franc0
őstag

Oké megvan.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#27236) szektamokus válasza Chaser (#27233) üzenetére


szektamokus
tag

Felmegy a driver, kéri az újraindítást, de valami nem ok, még az Aero se megy :F

majd holnap próbálkozok még.

(#27237) Chaser válasza szektamokus (#27236) üzenetére


Chaser
titán

A win felismeri driver után, gpuz?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27238) buvartacsko


buvartacsko
addikt

elég szar a zsanér ezen a gépen... én nem tudom mit csinál ez lenovo, de most kicsit úgy érzem, tényleg hígul...

(#27239) fi:zi'k válasza buvartacsko (#27238) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mondtam én. :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#27240) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok!
az normális hogy t43 esetén a venti úgy pörög, hogy 3 másodpercenként megugrik?
olyan mintha kocsiban menne az alapjárat, de szabályos időközönként kicsit beletaposnék.
már úton van egy új, de félek, hogy ez nem fogja megoldani. :F

it never gets easier, you just go faster

(#27241) audi100td válasza fi:zi'k (#27239) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, úgy, hogy kb. alig ismered a brandet és csak pletykára alapoztad az állításod. :)

Egy ilyen demógép alapján nem érdemes egyelőre messzemenő következtetéseket levonni, főleg, hogy nem is a klasszikus termékvonalról van szó, nyugodtan rá lehetne ragasztani az edge logót.

(#27242) fi:zi'k válasza audi100td (#27241) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem kell belekötni. ;)

Egyébként azok a pletykák a PH-s hírekből és hsz-ekből származnak. Legalábbis mást nem nagyon olvasok... :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#27243) mitulabattyi válasza redbiro (#27240) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Szia!
Sajnos "normális", egy teljesen új venti is csinálni fogja, csak nem olyan hangosan. A lenovo lusta volt új fordulatszám szabályzó algoritmust csinálni a hibás helyett, ezért nem lett javítva. Hardveresen nagyjából orvosolható, a régi ventit akár fel is áldozhatod, ha itt az új. PM-ben elküldöm mit kell csinálni, ha van kedved barkácsolni.

buvartacsko: a videón nem egy igazi gép van, csak egy makett. :DDD
(persze ettől megcsinálhatták volna normálisan is...)

(#27244) redbiro válasza mitulabattyi (#27243) üzenetére


redbiro
őstag

köszi, várom a privit.:)

it never gets easier, you just go faster

(#27245) audi100td válasza fi:zi'k (#27242) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én is követem a PH-s híreket, de a klasszikus T, X, W vonalat még csak nem is szokásuk tesztelni, tapasztalt híján csak a fórumos szócsatákra alapozni szerintem nem a legszerencsésebb, amúgy nem kötekedés volt a szándékom. Nem mondom, hogy nincsenek gyengéi a lenovo-s gépeknek, de az IBM modelleknek is ugyanúgy volt. Eddig egyedül az itthoni garanciális feltételek változása ad okot aggodalomra, jogosan.

(#27246) gulliver123


gulliver123
csendes tag

Sziasztok!

Thinkpad T43-as al(2669) kapcsolatban lenne kérdésem.

Ramot szeretnék bővíteni, van benne ugye 512, és láttam hogy max 2gigát tud, szal a lagjobb amit tehetek, hogy teszek bele pluszba egy gigás modult?

És szerintetek megéri merevlemezt cserélni benne? Kissé lassúnek tűnik ez ami benne van, meg kicsi is 60 giga. Milyet ajánlotok ha igen?

Válaszotokat előre köszönöm :)

" Never underestimate the power of stupid people in large groups." Mark Twain

(#27247) SzalaiG válasza azbest (#27183) üzenetére


SzalaiG
addikt

Köszönöm. :)
Minden ok. Már róla írok.

(#27248) cadeyrn válasza soldi3r (#27225) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Volt premium business Dellem, kellett is a szervíz :DDD

Komolyra fordítva a szót, fogalmam sincs, mi lesz a T400 után. A HP böszme nagy és zajos lett, a Lenovo olyan gyenge minőségű anyagokkal dobálózik, hogy ijesztő, a Dellről nagyok nincs jó tapasztalatom, az Acer meg sárból és ólomból készül :(

(#27249) Tim82 válasza gulliver123 (#27246) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szia!

A legjobb, amit tehetsz, hogy 2*1 GB-ra bővíted a RAM-ot. So-dimm DDR2 modul való bele, jó a DDDR2-667-es és valószínűleg a DDR2-800-as is, csak ezeket vissza fogja venni olyan sebességre, amit tud kezelni (DDR2-533).

Vinyóban bármilyen 2.5" és PATA / IDE csatlakozású notivinyó való bele, viszont mivel ezeket már nem nagyon gyártják, az áruk meglehetősen borsos. A legnagyobb és leggyorsabb ilyen vinyó a WD által gyártott 320 GB-os (WD3200BEVE), de én inkább valamilyen kisebb méretű Kingspec / Kingfast PATA SSD-t szereznék bele + egy Ultrabay Slim keretet SATA notivinyókhoz, amit az optikai meghajtó helyére tudsz tenni.

Vedd figyelembe azt is, hogy vinyót a thaiföldi áradások miatt még bő fél évig nagyon drágán fogsz tudni csak bővíteni, venni. Ez a megállapítás a használtpiacra is értendő.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27250) adabra válasza ^Clown (#27195) üzenetére


adabra
senior tag

Nálam is előfordul a probléma (T61 14" standard screen, C2D T8300, intergrált VGA, OCZ Vertex2 SSD, 4GB RAM, Win 7 x64). Akkor jön elő (de akkor sem mindig), ha egy flash-es videón belül pozícionálok (használom a csúszkát, vagy minek is hívják).

Kizártnak tartom, hogy HW eredetű a hiba.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.