Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) Shadowfax


Shadowfax
addikt

Békés, boldog, Thinkpadekben gazdag Karácsonyt minden topiklakónak. :)

(#26502) buvartacsko


buvartacsko
addikt

Na karácsony alkalmával megetettem az X200at 8 giga rammal :)

(#26503) viskund


viskund
csendes tag

Kellemes ünnepeket, boldog karácsonyt!

aggregátor dunadzsem 2011 TARÉJA!!! - Duna Taréja 2012 - Tareeja 2013-2014-2015-2016-2017-2018-2019

(#26504) more


more
tag

Három és fél éve nyúzok egy r61i-t, nagyon sokat használom, nem nagyon vigyázok rá, mindent kapott már szegény, de nagyon jól bírja. Óriási respect a lenovonak! Három napja leöntöttem és nem müködött egy ideig, de újra jó. Ezalatt elgondolkodtam raja, hogy veszek egy új gépet, nézelődtem is, de egyszerüen semmi nem nyerte el a tetszésem, nem érzem, hogy ennyi idő alatt, elég fejlődés történt volna ahhoz, hogy érdemes legyen váltani. Azt várnám, hogy legyenek jóval könyebbek a gépek, elterjed legyen a touchscreen, bírjon 10-12 órát az aksi...de úgy tünik ez még a jövő.... Ezért úgy dönöttem, inkább költök picit erre a gépre, ehhez szeretném a segítségeteket kérni.
Az aksi már csak 10 percet bír, mit javasoltok inkább vegyek egy újat vagy újíttassam fel? van erre valami bevállt forrás?
A másik jó lenne egy ssd, nem akarok nagyon sokat költeni rá, ezért inkábáb egy 32gb-at vennék. de akkor meg kéne tartanom a 160as hdd-t. Dvd helyére be lehet tenni valahogy? Jól tudom, hogy az r61i-ben a dvd és hdd is patas? Meg lehet valahogy oldani az sata ssd beépítését?
Most két giga ram van benne, azt is jó lenne tenni bele, de sajnos ahogy néztem eléggé fent van a ddr2 ára...
Előre is köszi a tanácsokat és Boldog Karácsonyt mindenkinek!

(#26505) SzalaiG válasza Shadowfax (#26501) üzenetére


SzalaiG
addikt

Kaptam egy T61-et. :DD

Pár kérdés:
- Zsanérokat lehet cserélni? Mennyiért?
- Új aksit hol és mennyiért lehet kapni?

- Van valahol magyar Lenovo bolt?

Minden T-ulajnak boldog karácsonyt! :)

[ Szerkesztve ]

(#26506) tototos válasza SzalaiG (#26505) üzenetére


tototos
őstag

Zsanér:Ebay bár sajnos nem sokáig lesz 1 év után ugyanúgy lötyög
Aksi: vagy ebay vagy itt ph!-n nézz eredetit

(#26507) Tim82 válasza more (#26504) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az aksi már csak 10 percet bír, mit javasoltok inkább vegyek egy újat vagy újíttassam fel? van erre valami bevállt forrás?

Bevált forrást nem tudok, szerintem inkább új akkut érdemes venni. Utángyártottakkal óvatosan, inkább gyárit.

A másik jó lenne egy ssd, nem akarok nagyon sokat költeni rá, ezért inkábáb egy 32gb-at vennék. de akkor meg kéne tartanom a 160as hdd-t. Dvd helyére be lehet tenni valahogy? Jól tudom, hogy az r61i-ben a dvd és hdd is patas? Meg lehet valahogy oldani az sata ssd beépítését?

A HDD a belső helyen SATA, úgyhogy az SSD-re való csere sima ügy. Az optikai meghajtó Ultrabay Enhanced szabványú, speciális csatlakozóval (ami viszont alapjában véve PATA). Ennek a helyére tudsz venni HDD keretet. Az olyan keret, amit Ultrabay Slim-ként árulnak, is jó lesz bele, csak lesz 2-3 mm rés a keret és a burkolat között.

de sajnos ahogy néztem eléggé fent van a ddr2 ára...

Az már sajnos nem lesz olcsóbb valószínűleg, amúgy Hardveraprón figyelve ki tudsz kb. 8-9k-ért fogni 2x2 GB-ot belőle.

*
Boldog Karácsonyt amúgy a topik olvasóinak. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26508) pacorro


pacorro
aktív tag

Sziasztok,

Van egy öregecske T60-asom, 1400x1050-es IPS panellel. Nagyon szeretem, de egyre jobban érzem a korlátait (T2400-as proci, már érezhetően rosszabb a kijelző maximális fényereje).
Tuningolhatnám SSD-vel, szereltethetnék bele jobb processzort, cseréltethetnék kijelzőt, de úgy érzem, hogy ezzel csak elhúznám a váltást, aminek szükségszerűen meg kell történnie egyszer.
Az IPS panel nagyon fontos nekem a színhűség és a betekintési szögek miatt, tehát a következő gépemnek is ilyennek kellene lennie.

Egészen eddig abban a hitben éltem, hogy a W700-akban és a W500-akban IPS panel van, de a többször belinkelt thinkwikis táblázat ennek ellentmond. Hihetek neki? Milyen panel van a W széria modelljeiben?
Dell és HP gépekről nincs valamilyen linketek, hogy melyikben milyen panel van (ha nem szentségtörés itt ilyesmit kérdezni :) )?. Ha rajtam múlik, újra ThinkPadet veszek majd, de ha nem találok megfelelő kijelzőset, akkor lehet, hogy ráfanyalodok valami másra.

[ Szerkesztve ]

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#26509) Gondwana válasza pacorro (#26508) üzenetére


Gondwana
addikt

IPS van X220-ban és tabletekben, illetve garanciavesztèssel belemoddolhatò X200/X201-be. Itt többen hasznàlunk ilyen FrankenPadot (van, akinek kettő is van)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26510) SzalaiG válasza pacorro (#26508) üzenetére


SzalaiG
addikt

Only Thinkpad!

W510ben IPS van.

(#26511) Gondwana válasza SzalaiG (#26510) üzenetére


Gondwana
addikt

Az csak Wide Viewing Angle, de nem IPS technològia (jobb az àtlagtòl, de van tőle jobb)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26512) SzalaiG válasza Gondwana (#26511) üzenetére


SzalaiG
addikt

Mindig van jobb, nade ár/érték arányban nincs.

(#26513) Peter M válasza pacorro (#26508) üzenetére


Peter M
tag

IPS-s nincs a W510 és W520ban használt Ledes TN nagyon szép képe van de nem IPS. (nagy fényerejű és színhelyes /deltaE értéket nem tudnék neked mondani de a notebookreview-n van)

HP a DreamColor széria, Dellnél az sRGB-s kijelző ha jól tudom ami IPS-es de mindkettő elég szép felárral van a HP (w) és a Dell Precision szériában.

Üdv

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#26514) SzalaiG válasza Peter M (#26513) üzenetére


SzalaiG
addikt

Pedig a W510-nek gyönyörű képe van.

Két kérdés:
- A T61-hez melyik SSD-t ajánljátok?
- A W500ban lévő Ati Mobility FireGL V5700 az melyik nvidiával egyenértékű?

(#26515) Peter M válasza SzalaiG (#26514) üzenetére


Peter M
tag

Tudom a W520-ban annak a képernyő családnak az utódja van, w500hoz képest fényévekkel jobb.

A képernyő adatai:
Information
Gossen Mavo-Monitor
Maximum: 236 cd/m²
Average: 217.9 cd/m²
Brightness Distribution: 87 %
Center on Battery: 236 cd/m²
Black: 0.36 cd/m²
Contrast: 656:1

270 cd/m² Lenovo által megadott

W500 V5700-al effektív egy HD 3650 jobb/nagyobb memóriával és egy NVIDIA GeForce 410M, NVIDIA GeForce GT 415M között van a notebookcheck GPU listáján

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#26516) Novics


Novics
senior tag

T60-as notira melyik linuxot ajánljátok? A Linuxos topicban a 10.4-et ajánlják, illetve fapados verzióban a xubuntut, lubuntut, mintet. Eddig ubit használtam, de gondoltam kellene egy minimális rendszer. Hátha azzal lejjebb tudom nyomni a hőfokot. Semmi sallang, de azért legyen grafikus felület is. :K

Win 98.at gondolom nem lenne szerencsés ssd-re telepíteni, de T60-on lehetne gond, ha felrakom a hdd-re? :DDD Nem gondolom, hogy komolyan használnám, de egy kicsit elszórakoznék vele. A régi szép idők emlékére. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#26517) pacorro válasza Gondwana (#26509) üzenetére


pacorro
aktív tag

Azok sajnos túl kicsik, kifejezetten munkaállomásra cserélném le.
Szubnotebooknak ott az asszony x61s-e, azt szoktam használni, ha nagyon szükség van rá. :)

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#26518) pacorro válasza SzalaiG (#26510) üzenetére


pacorro
aktív tag

Hát, a ThinkPad az ThinkPad.
Most egy Dell Latitude 6410-ről írtam. Szép is, jó is, erős is, de mégsem ugyanaz, egyszerűen jobb használni a T60-ast.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#26519) pacorro válasza Peter M (#26513) üzenetére


pacorro
aktív tag

Köszi!

Fene se gondolta volna, hogy pl. a W700-ban nem IPS van.
Megnézem majd a notebookreview-t. A kérdés, hogy oldalról-felülről mennyire torzulnak/fordulnak át a ThinkPad W gépek színei.

Ha jól tudom, HP DreamColor csak a 17 colos EliteBook w-kben van, az picit nagy (de bevállalható). Érdekes, de a Delleket valamiért sosem szerettem.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#26520) brd válasza Novics (#26516) üzenetére


brd
nagyúr

Win98-at pont annyira (nem) szerencsés SSD-re telepíteni, mint XP-t. Ugyanannyira nem foglalkozik vele az OS, és neked kell gondoskodnod az SSD-ről (alignálás, ill. tudjon az SSD OS-től független garbage collectiont).

The only real valuable thing is intuition.

(#26521) more válasza Tim82 (#26507) üzenetére


more
tag

Köszi a segítséget!
Akkor pl ez jó lenne nekem? http://hardverapro.hu/apro/hdd_caddy_ultrabay_t60_t61_z60/friss.html#msg11

(#26522) warez01


warez01
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo/IBM T42-esem, és az lenne a kérdésem hogy mennyire macerás benne videókarit cserélni? (ati 7500ast cserélnék 9600-ra).. illetve hány memória modul található a készülékben mert most 2DB 512MB-os ram van benne és most egy 1 gigásat szeretnék még bele venni.?

Kösz üdv.

(#26523) Gondwana válasza warez01 (#26522) üzenetére


Gondwana
addikt

A videokártya az alaplapra van forrasztva, csak azzal együtt cserélhető, illetve a hűtő is más a 7500-asokban és a 9000/9600-asokban, tehát az is cserés lenne.
Egy RAM a billentyűzet alatt van, egy pedig a gép alján a kis ajtó mögött, tehát most az egyiket 1GB-ra cserélve 1.5GB-on leszel, 4 slot csak W (és régen azt hiszem, G) szériás TP-kben van/volt (de már az új W széria is csak 2 slotos).

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26524) warez01 válasza Gondwana (#26523) üzenetére


warez01
csendes tag

Köszi, azt hittem kicsit egyszerűbb a csere... memóriát akkor meg végül is mind egy hogy 1 giga vagy másfél..

(#26525) Peter M válasza Gondwana (#26523) üzenetére


Peter M
tag

Az új W ben négy slot van és aktív is ha négymagos i7-el vette az ember.

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#26526) Tim82 válasza more (#26521) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, jó bele. De ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor szívesen felajánlom kipróbálás erejéig az én ugyanilyen HDD-keretemet (mivel budapesti vagy, ha jól látom).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26527) Novics válasza brd (#26520) üzenetére


Novics
senior tag

Tudom, éppen ezért a hdd-re telepíteném. :K Bár leszedtem minden csicsát a hetesről, és most olyan fapados kinézete van. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#26528) more válasza Tim82 (#26526) üzenetére


more
tag

Köszi szépen, most még karácsony után matekozás lesz, hogy mire van keret, asszem az aksi a fontosabb első kőrben. Viszont lehet,h majd élek a próba lehetőségével, nagyon köszi!

(#26529) tropico


tropico
tag

Hello!

Nem tudom ez a megfelelő topic erre, de ha nem akkor linkelje aki tudja.

Kérdeés az lenne, hogy a T60-asban szeretnék memóriát bővíteni milyen tipusok a kompatibilisek?

Asszem 667Mhz-es DDR2 kell bele. Csak a gyárit lehet használni hozzá?

1G -> 2G szeretnék bővíteni.

[ Szerkesztve ]

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#26530) Tim82 válasza tropico (#26529) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jól hiszed, és nem muszáj gyárit. Kingston-nal, Samsung-gal, Hynix-szel, Nanya-val nemigen lőhetsz mellé, CSX-et nem szoktuk ajánlani. Nekem személy szerint nincsen jó tapasztalatom Thinkpad-nél Kingmax RAM-mal sem, de ez valószínűleg egyedi eset.

Egyébként maximum 2 x 2 GB modult tudsz beletenni, de a chipset ebből valamivel több, mint 3 GB-ot fog tudni érdemben használni, így érdemesebb 2 + 1 GB-ot beletenni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26531) tropico válasza Tim82 (#26530) üzenetére


tropico
tag

A mostani 1Gb-os mellé szeretnék bele plusz 1Gb-t belerakni max több nem is kell nekem. Akkor tulajdonképpen bármelyik 667Mhz/DDR2-es Samsung, Hynix, Nanya 1Gb-os modult tudom használni vagy ki kell akkor cserélni a benne lévő gyári modult is?

Köszi a választ.

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#26532) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!
Szeretnek Airbrush festest csinaltatni a T60-ra.
Le kell bontani hozza a kijelzorol a fedlapot szerintetek, vagy eleg levenni egyben a zsanerokkal?
Valamint megmarad ezen a gumis anyagon a festes, vagy le kell csiszolni?
Koszi a valaszokat!

(#26533) szektamokus


szektamokus
tag

Sziasztok,

Valaki megtudná mondani, hogy egy Lenovo X61S-nél miért van az, hogy Everestel leterhelem a procit 100%-ra ( utána próbáltam Burn Tesztel is) és a proci szépen fel is megy 1800MHz-re, de bizonyos időnként visszaugrik 800-ra, szóval nem megy állandóan 1800-on.

Cserébe igaz, hogy a venti fordulat se megy 3300 fölé, de hát ha kell a teljesítmény, akkor jó lenne, ha menne rendesen.

Win7 Prof 64bit van rajta és a legfrisebb 2.22-es BIOS.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#26534) mobileman válasza salieri. (#26532) üzenetére


mobileman
aktív tag

Hát a gumit le kell sajna szedni, nem fog rendesen a drága festés megmaradni rajta, de szét is kell szedni rendesen az egészet, különben mindent összefúj a festék..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#26535) Tim82 válasza tropico (#26531) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mehet a gyári mellé, valószínűleg a dual channel is simán menni fog.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26536) salieri. válasza mobileman (#26534) üzenetére


salieri.
őstag

Akkor leszedem a Fedlapot, csak azt nem tudom mivel kellene lecsiszolni a gumis anyagot rola femtisztara.

(#26537) tropico válasza Tim82 (#26535) üzenetére


tropico
tag

Köszi a gyors segítséget.

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#26538) mobileman válasza salieri. (#26536) üzenetére


mobileman
aktív tag

Kromofággal...

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#26539) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ha már az IPS szóba került, van a TP családban olyan 13-14" körüli gép, ami IPS kijelzős? új gépre gondolok...

nem igen, ugye?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#26540) mobileman válasza Magnum_ (#26539) üzenetére


mobileman
aktív tag

Talán :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#26541) SzalaiG válasza mobileman (#26538) üzenetére


SzalaiG
addikt

Na aztán nem is kell többet festeni... ;]

(#26542) salieri. válasza mobileman (#26538) üzenetére


salieri.
őstag

azt azert nem :U

(#26543) meszi16


meszi16
tag

Sziasztok!

Van egy Thinkpad T23-as gépem, amit szeretnék most újraformázni, olyan kérdésem lenne hogy ezt ugyanúgy kell-e mint az asztali pc-t és ugyanaz az xp jó-e rá mert én még csak asztali pc-t telepítettem eddig. És hogy a vga-t lan-t, trackpointot, infrát stb. fel-e fogja ismerni telepítés során vagy azt külön kell-e telepíteni, ha igen erre vannak driverek a neten?
Köszönöm szépen előre is a segítséget és Kellemes Ünnepeket kívánok!

(#26544) salieri. válasza meszi16 (#26543) üzenetére


salieri.
őstag

Jo ra barmilyen xp
innen tudod leszedni a drivereket: [link]

(#26545) mobileman válasza meszi16 (#26543) üzenetére


mobileman
aktív tag

Én jobbat mondok a driverek leszedéséhez: System update
És nem kell egyenként vacakolni a driverekkel..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#26546) mobileman válasza salieri. (#26542) üzenetére


mobileman
aktív tag

Mért ne, szép eredeti magnézium- aluházas lesz a cucc tőle :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#26547) Gondwana válasza mobileman (#26545) üzenetére


Gondwana
addikt

... miután feltolta a hálókártya driverét és a dotnetkettőpontnullát, addig hibaüzenet nélkül el sem indul a system update ...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26548) mobileman


mobileman
aktív tag

Alapból elvileg az XP felteszi a drótos drivert... :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#26549) Otisz válasza mobileman (#26548) üzenetére


Otisz
őstag

Nagyon sok régebbi Thinkpad modellnél nem működött alapból egy friss XP telepítés után a hálókártya.
1x meg is szívtam emiatt.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#26550) mobileman válasza Otisz (#26549) üzenetére


mobileman
aktív tag

Épp most raktam össze egy T30- at, kapásból ment a net..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.