Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Sziasztok.

Egy kérdésem lenne.

A belső HDD-t valami programmal letudom állítani? Buszon szeretnék filmet nézni, mondjuk pendrive-ról, hogy a winyó ne keljen semmire, és nem szeretném hogy baja legyen.
Tudom van rázkódás védelem, de az "örökre" nem állítja meg.

R400 alaplap, T400 házban :D W7X64

Tipp? 5let? Vagy hadjam a francba a filmnézést.

Köszi

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#26752) mitulabattyi válasza mcroberto (#26751) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Szerintem nem megoldható. Max egy olyat tudok elképzelni, hogy a pendrivera felraksz egy minimal linuxot is, és így nézed a filmet.

(#26753) salieri. válasza mitulabattyi (#26750) üzenetére


salieri.
őstag

Win 7.

itt nem engedi Enable active rotate kipipalni :[link]

amugy a Vga beallitasainal akar be van pipalva akar nincs a forgatas ful nem forgat.

(#26754) Gondwana válasza mcroberto (#26751) üzenetére


Gondwana
addikt

Ezzel próbáltad-e?
(amúgy az X200T mennyi?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26755) mitulabattyi válasza salieri. (#26753) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Fel van rakva az APS?

(#26756) Gondwana válasza salieri. (#26753) üzenetére


Gondwana
addikt

HDD Active Protection fenn van? Csak mert azokat a .dll-eket használja.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26757) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

T430U - thinkpad ultrabook? végül is...

(#26758) stifi válasza cadeyrn (#26757) üzenetére


stifi
senior tag

nagyon komolyan néz ki, és dedikált vga-val is elérhető lesz, tetszik
szemből kéne még egy fotó a billentyűzetről, nálam ezen áll vagy bukik, hogy egyáltalán szóba jöhet-e mint a t420s alternatívája...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#26759) Shadowfax válasza stifi (#26758) üzenetére


Shadowfax
addikt

Parancsolj: [link]

(#26760) ixtom válasza HarryPotter (#26747) üzenetére


ixtom
tag

Viszont tartós használtara nem kéne, mert nem Thinkpadet pakol a zsákba. ;]

(#26761) SzalaiG válasza Shadowfax (#26759) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ez a szigetes megoldás elég gány.

(#26762) salieri. válasza mitulabattyi (#26755) üzenetére


salieri.
őstag

Az akcio sikeres, ez hianyzott,koszonom a segitsegeket.

Meg egy kerdes 1024 X768 as kijelzoben is csinaltak IPS panelt?

[ Szerkesztve ]

(#26763) buvartacsko válasza salieri. (#26762) üzenetére


buvartacsko
addikt

persze hogy csináltak..

(#26764) Shadowfax válasza salieri. (#26727) üzenetére


Shadowfax
addikt

x60 tablet 1024X768 IPS
Igen, létezik ilyen. Pontosabban nem IPS, hanem FFS panel van benne.

(#26765) Gondwana válasza SzalaiG (#26748) üzenetére


Gondwana
addikt

Tengerszem, kb. 80Eur, 2008 végén. Most kb. ezt nézem hasonlónak.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26766) stifi válasza Shadowfax (#26759) üzenetére


stifi
senior tag

meg is kaptam a választ -> nem.

kösz a képet!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#26767) ^Clown válasza cadeyrn (#26757) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A szigetes bill. nekem nem jön be, remélem hogy nem cseszik el fényes kijelzővel a cuccot :)

(#26768) mitulabattyi válasza Shadowfax (#26764) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

X41 tabletben nem IPS van?

(#26769) ^Clown válasza mitulabattyi (#26768) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

De.

(#26770) Shadowfax válasza mitulabattyi (#26768) üzenetére


Shadowfax
addikt

De. De a topiktárs eredeti kérdése az X60 tablet kapcsán merült fel, ezért arra válaszoltam. ;)

#26767: ^Clown: Rossz hírem van, a T430U fényes kijelzős... :o

[ Szerkesztve ]

(#26771) sutszi válasza Shadowfax (#26770) üzenetére


sutszi
veterán

Ez biztos, hogy fényes...nemrég mintha azt olvastam volna, hogy "...szerencsére nem..."

Amúgy nem értem...ezt jelentik be?
Hol a többi normális T-s cucc... :O

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#26772) Shadowfax válasza sutszi (#26771) üzenetére


Shadowfax
addikt

(#26773) Fifi válasza rgeorge (#26742) üzenetére


Fifi
őstag

Ha nincs zsé a hátizsákok legjobbjaira (vaude, deuter ), akkor egy picit olcsóbb topgal sem rossz választás szerintem: "Tartozékok: fekete esővédő fényvisszaverő felületekkel, neoprén tok (önállóan is hordható, tartozéka a vállpánt), egyszerű neoprén tolltartó "

A családban notebook hátizsák Topgal, Kensington és Thinkpad márka van, de kerékpáros, illetve egyéb hátizsákból van Adidas, Nike, Vaude. Hatalmas különbséget nem érzek közöttük.

(#26774) sutszi válasza Shadowfax (#26772) üzenetére


sutszi
veterán

Most komolyan...világvége. Remélem a többi hagyományos T-modellt meghagyják terminátornak...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#26775) Fifi válasza rgeorge (#26746) üzenetére


Fifi
őstag

Lehet, hogy a HD Sentinel rosszul olvassa ki a smart értékeket? :F
Egy linuxos live usb-ről a smartctl kimenete, illetve egy teszt lehet, hogy mást mondana?

(#26776) ^Clown válasza Shadowfax (#26770) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szinte tudtam...

(#26777) cadeyrn válasza Shadowfax (#26772) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Ez egy rossz vicc... Glossy kijelző, chicklet (így kell írni?) bill, nincs rögzítő a fedélzáráshoz, HD felbontás, ez sírnivaló.

(#26778) buvartacsko válasza cadeyrn (#26777) üzenetére


buvartacsko
addikt

+1, ez az új 30 széria kibaszott ronda

(#26779) lapa válasza Shadowfax (#26772) üzenetére


lapa
veterán

az első link / kép nekem forbidden, de a második linken az első képen x1 van, meg más képeken t430u láthatóan mattal. elolvasni nem olvastam. benézek valamit?

a sztori kedvéért: a mercedesnek volt olyan reklámja még régen, aminek a felirata "az elmúlt 8 év legjobb terepjárói" volt, rajta 8 tökugyanolyan g-wagen (nem linkelhetem mert copyrightos). na így vagyok én lassan az x200s-sel, lassan a 8 év is meglesz. a 33 persze még messze van.

[ Szerkesztve ]

(#26780) ixtom válasza lapa (#26779) üzenetére


ixtom
tag

Alatta táblázatban: 14" HD Glossy Display

[ Szerkesztve ]

(#26781) zomatt


zomatt
csendes tag

Sziasztok!
T420-as tulajok tapasztalataira lennék kíváncsi. A gépem alaplapja újkora óta hallható tartományban ciripel, és kezd lassan felbosszantani. Néha hallom, néha nem, de idegesítő, és idővel megfájdul tőle a fejem.
Tapasztalt-e ilyet valaki rajtam kívül, illetve ha igen, szervizt látogatott-e vele?
A hang amúgy tippre 18-19kHz környékén lehet, az ember 22 évesen még éppen hallja. Ha a gép aljához közel tartom a fülemet, akkor határozottan hallom, hogy onnan jön.

Zombori

(#26782) cadeyrn válasza lapa (#26779) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Azt nem vagyok képes megérteni, miért nem az X300/301 vonalat vitték tovább... tettek volna bele egy kártyaolvasót, egy usb3-at és ennyi, nem kellett volna még áttervezni sem.

X200s és tsainak nekem egyszerűen kicsi a palmrestje :(
Barátnőmnek X201-e van, próbálgattam, és egyszerűen kényelmetlen, de tényleg.

(#26783) lapa válasza ixtom (#26780) üzenetére


lapa
veterán

oké, de az alatt meg az edge-eknél mindenhol választható az antiglare. szóval én azért nem temetném. majd ha hivatalos lenovo spec sheet lesz.

(#26784) stifi válasza zomatt (#26781) üzenetére


stifi
senior tag

ez sokszor előjön itt a fórumon
a szerviz garantáltan nem foglalkozik vele, hacsak nem produkál a jelenség valami hibát is (pl egy melegedő majd elpukkanó IC kezdeti hangja ez)

sajnos együtt kell élni vele. az én gépem nem tudom ad-e ki valami hangot, mert sosem használom full csendes környezetben és mindig szól a zene...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#26785) rgeorge válasza Fifi (#26775) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem, a SMART értékek minden más programban is ugyanazok. Amit nem tudok, hogy az értékeket úgy kell-e értelmezni, ahogy a HD Sentinel. A Reallocation Event Count 0-nál nagyobb értéke mindenképpen figyelmeztető jel, a kérdés az, hogy ennél a HDD-nél a nyers értéket így kell-e értelmezni. Ma már két válaszom is van a Seagate-től, az egyik szerint az értékeket csak számítógép érti (wtf?), a másik szerint ha a SeaTools azt mondja, ok, akkor nincs ok aggodalomra, más alkalmazásoknak nincsenek meg azok a paraméterek, amiket a SeaTools tud értelmezni.
És mindkét levélben figyelmeztetnek a mentések fontosságáról.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#26786) rgeorge válasza Gondwana (#26765) üzenetére


rgeorge
addikt

Szerinted ez vagy ez is jó lehet? A másodikban tetszik a körbepárnázott laptop rész, de a méretéről nincs infó.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#26787) Peter M válasza rgeorge (#26786) üzenetére


Peter M
tag

Hál istennek a vinyó gonddal nem találkoztam pedig nekem is Sea 500GB 7200-es volt benne.

A megfelelő táskát még én is vadászom Mole-okat (ha jól emlékszem) katonai ajánlottak itt az igen meggyőző nekem még az Oakleyk jönnek be (anyag/tartósság/védettség)

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#26788) rgeorge válasza Peter M (#26787) üzenetére


rgeorge
addikt

Jó Neked, nem mertem rákérdezni, milyen a HDD-d. Mi a pontos típusa? HD Sentinel-el is nézed/nézted az állapotát?
Egy dolog zavar: a Lenovo Thinkvantage Toolbox eszköztárat nem tudom kikapcsolni. Ha az eszköztárat veszem ki a tálcáról, ha a programban kapcsolom ki a megjelenítést, akkor is a következő újraindításkor ismét látszik a tálcán.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#26789) Peter M válasza rgeorge (#26788) üzenetére


Peter M
tag

Otthon megnézem kapott egy usb3as keretet, a helyén meg a samsung 470es a multibayben meg 1TB ül.

Amíg a gépben volt nem csökkent a kondíciója HD sentinel szerint.

Thinkvantage nekem nincs a tálcán viszont fut a háttérben mer néha feljön, h scan complete. Ötletem max arra lenne h blokkod az indulását gép induláskor (ccleaner...), gyakran nem használom csak ha gyorsab kell vmilyen gépadat.

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#26790) brd válasza rgeorge (#26785) üzenetére


brd
nagyúr

Ez úgy működik, hogy elvileg nem kellene gondot okozzon a Reallocation Event Count 0-tól eltérő értéke, ha az nem növekszik folyamatosan, és nem több ezer az értéke. A gyakorlatban viszont sok HDD-gyártó, hibás sector lecserélő algoritmusa egy kalap híg barna matéria, és már csak akkor hajlandó lecserélni, amikor már az OS is kezdi hibásnak látni a sectorokat. A Seagate, nem tudom, milyen algoritmust használ, de úgy tudom, egész normális, ha így van, akkor valóban nincs okod aggódni, amíg nem lesz több ezer hirtelen. Ez az érték egyébként az ilyen hibás(nak tűnő) sectorok lecserélésére/vizsgálatára tett próbálkozás.

The only real valuable thing is intuition.

(#26791) lapa válasza rgeorge (#26786) üzenetére


lapa
veterán

"körbepárnázott laptop rész"

olyat ne vegyél, az puszi hp-nak van.

(#26792) Gondwana válasza lapa (#26791) üzenetére


Gondwana
addikt

Vérbeli ThinkPadhez gyalulatlan (szálkás) deszkadoboz illik, picit kilógó szögekkel/csavarokkal :C

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26793) rgeorge válasza brd (#26790) üzenetére


rgeorge
addikt

Folyamatosan növekszik, kb. óránként 1-el.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#26794) guppy


guppy
őstag

Hátha valakit érdekel mit árulnak az eBayen a kínaiak R500 replacement fan néven, szemmel látható a minőségbeli különbség kézbe véve, a csatlakozó sem az igazi, de legalább a csatlakozó és befoglaló méterek egyeznek, és nem zörög, bár stess tesztnél sípol, lehet csak azért mert még nincs bejáratva, mindenesetre 65°C fölé nem mászik a hőmérséklet terhelve sem, tehát a dolgát végzi.

[link]

(#26795) gemina


gemina
csendes tag

Udv!

Van egy R61 14.1" gepem, 4G DDR2, C2D 2.4, nVidia 140M vga-val, ami sajnos ugy nez ki, hogy megdoglott, bizonyos ido/homerseklet utan (vagy ha valami komolyabbat szamolni kell GPU-nak) meghal az egesz gep...

Mit kezdhetnek vele? Uj alaplap nem erne meg nagyon ahogy neztem az arakat, forrasztasrol pedig azt mondjak, hogy nem tul megbizhato...

[ Szerkesztve ]

(#26796) sutszi válasza gemina (#26795) üzenetére


sutszi
veterán

Hát ez érdekes...
A "tipikus" NVS140 hiba az totál KO. Tehát elindul és a képernyőn megy a szivárvány...

Mit jelent a bizonyos idő/hőmérséklet?
AIDA-val figyeld, hogy meddig mennek el...

Mikor volt pasztázva a gép? esetleg takarítva a hűtés? A ventilátor megy rendesen?

Ja és mit jelent a "meghal az egész gép"? Hirtelen kikapcsol?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#26797) gemina válasza sutszi (#26796) üzenetére


gemina
csendes tag

A szivarvany valtozo, teljesen random jonnek elo kulonbozo hibak:

- bekapcsolom, semmi pixelhiba, bebootol az OS a driverrel, megy jol, elinditok pl filmet es egybol megakad a kep, lefagy, nincs BSOD, semmi...

- bekapcsolom, POST screen mar tele pixelhibaval, piros pontok mindenhol, mint egy szita ugy nez ki a kijelzo, OS be se bootol, mar elhasal HA van driver (tehat csokkentet modban siman megy ilyenkor is)

- bekapcsolom, a kijelzo kap hattervilagiast de nem jelenik meg semmi, ilyenkor csak kulso monitorral lehet hasznalni...

ido/homerseklet: sajnos nem volt meg sok turelmem meregetni pontosan ezt, par napja inditottam el egy gpu burnert, 75 fokig (ami szerintem nem kritikus) ment a GPU utana fagyas es csak a kikapcsolas segitett.

paszta, takaritas: amikor elojott eloszor a hiba, akkor szedtem szet es pasztaztam/takaritottam, egyebkent teljesen tiszta volt

(#26798) rgeorge válasza gemina (#26797) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez nvidia hiba lesz, kár volt azért a gpu burner-ért. Csak a lenovo driver-ét szabad használni.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#26799) sutszi válasza gemina (#26797) üzenetére


sutszi
veterán

Ez valóban döglött...

Szétszereled valamilyen szinten és elemenként eladod...Sajnos ennyi a történet.

Mikor gyártották?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#26800) gemina válasza sutszi (#26799) üzenetére


gemina
csendes tag

rgeorge: igen, ez vilagos, kerdes hogy mit kezdjek vele

sutszi: ettol feltem enis, igazabol jolenne kiszallni belole a leheto legjobban... 2008-as gyartasu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.