Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) sutszi válasza gari24 (#27950) üzenetére


sutszi
veterán

Tedd fel a System Update-t az elinéz mindent.
Ha ragaszkodsz a "kézi" telepítéshez, akkor [link]
Innen már menni fog.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#27952) !Overdose! válasza rii (#27949) üzenetére


!Overdose!
őstag

[link]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27953) cadeyrn válasza lapa (#27931) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Tudom, lekéstem a balhét, de nálam 10-es Mint szaladgál (10.10 ubin alapul), 3.2.4-es kernellel, és minden szép és jó.

A 12.04-től meg nagyon félek, gnome2 nélkül fejeltős, MATE bugzik, cinnamon szar, gnome3 meg egy rossz vicc.

Egyébként meg...
@buvartacsko :Ha annyira csicsa kell, tegyél már fel kérlek egy Kubuntut, és fejezd be a vitát :)
A másik: a windóznál már tudod mi kell, mond, mennyi időbe tellett megtanulni? Milyen alapon várod, hogy minden ismeret nélkül rögtön passzolni fog a linuxod? Thinkwikit tudod már kívülről legalább?
Na ugye. Kicsit nyugodj le, üsd be a google-be, az első 3 találatban ált. ott a megoldás, és ált. rájön az ember, hogy valamit rosszul csinált. Van kivétel, de ritka.
Egyébként tegyél fel egy 10-es mintet, X201-en semmit nem kellett állítani.

[ Szerkesztve ]

(#27954) cadeyrn válasza lapa (#27948) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

"egyébként az ilyen "tényleg hasznos" dolgokat, mint alt+tab igazi ablakokkal vagy a win7 tálca előképe ha fölémész (amibe megint lehetne rúgni pár nyilvánvalót - 2 kattintás nem lehet hatékonyabb, mint régen 1) szerintem megkapod majd a 12.04-ben. de ugyanúgy már most a 11.10-ben is. gondolom azóta sokat fejlődtek az effektek is, ha van egy üres pendriveod indítsd el live rendszerként és nézd meg jobban közelít-e az vizuálértelmezési igényeidhez."

Tudja már a Compiz 10.04 alatt is, 10.10 alatt biztosan, de az tényleg csúnya confolni.
Mindenesetre még egyszer, Mint vagy Kubuntu inkább fog neked tetszeni, mint a nyers Ubuntu.

[ Szerkesztve ]

(#27955) felvono válasza gari24 (#27950) üzenetére


felvono
tag

hello
ez kell neked elvileg [link]
toltsd le inditsd el es mindent megold utana.
neha okezzal azert :)

[ Szerkesztve ]

(#27956) felvono válasza felvono (#27955) üzenetére


felvono
tag

latom lekestem
hat igen a koran kelok :DDD

(#27957) buvartacsko válasza lapa (#27948) üzenetére


buvartacsko
addikt

melyik részét nem értetted annak, hogy a fenti videó, úgy készült, hogy none-ra volt rakva az a kurva beállítás? csináljak neked róla full hd videót? vagy mit szeretnél? :)

úgy látom senki nem érti meg hogy az nem egyenlő a csicsával, hogy az ablakok nem villognak mikor átméretezem őket. :)

[ Szerkesztve ]

(#27958) buvartacsko válasza buvartacsko (#27957) üzenetére


buvartacsko
addikt

múltkor pont ezt csinálta velem egy android fan is, egyik barátnőm telefonjára felraktam, egy cm7 modot, a stable ágból. azóta azt csinálja a telefon, hogy töltőre rádugja, és kikapcsol a telefon. vagy szarrá fagy ilyesmik. itt is megvan a linux élmény. :)

aztán elkezdte nekem magyarázni, hogy én nem valami nightly buildet raktam fel, mert nem létezik hogy stablet rakjak, ( áprilisban jelent meg a mod első stable verziója, én meg nyár végén pakoltam fel a romot ) biztos valami nightly build és azért fikázom azt a kurvajó romot.

aztán addig okoskodott hogy lefotóztam neki az about phone részt, ahol tisztán látszódott hogy stable 7.0, utána valahogy kussolt, és benyögte hogy nem tudta hogy stable ágba is laknak ilyen kétes dolgokat. :)

(#27959) cadeyrn válasza buvartacsko (#27957) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

úgy látom senki nem érti meg hogy az nem egyenlő a csicsával, hogy az ablakok nem villognak mikor átméretezem őket.

De, értjük. Csak nekünk nem csinálja. T500 9.10, 10.04, 10.10-zel, T400 Mint 10-zel, Mint 12-vel, Xubuntuval, X201 Mint 10-el: compiz kikapcsolva, effektek kikapcsolva, compositing kikapcsolva, hiba nincs.

Esetleg nézz rá az Ubuntu Tweak nevű cuccra, illetve aktiváld az Xorg updates ppa-t, de szerintem user error van ám, ha másnál egyáltalán nem jelentkezik ilyen.

(#27960) rii válasza !Overdose! (#27952) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszi!!!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27961) !Overdose! válasza rii (#27960) üzenetére


!Overdose!
őstag

Igazán nincs mit. ;)

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27962) gari24 válasza felvono (#27955) üzenetére


gari24
tag

Pont erre volt szükségem
Köszi :)

(#27963) Chaser


Chaser
titán

Ezek vannak az x61 kijelzőjének alján, így mintha légbuboréknak tűnnének.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27964) azbest válasza Chaser (#27963) üzenetére


azbest
félisten

faja mások is írtak ilyet [link] van amelyik kép link még működik... ha jól értem a support először azt próbálta bebeszélni hogy törtés pedig elmászkál

[ Szerkesztve ]

(#27965) Chaser válasza azbest (#27964) üzenetére


Chaser
titán

Hehe:) Biztos nem törlés mert nem felületi, az lcp panel meg a védőréteg közt lehet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27966) Gondwana válasza Chaser (#27963) üzenetére


Gondwana
addikt

Próbáltam visszakeresni, de nem sikerült megtalálnom, szóval röviden a lényeg: a Toshiba sara, az SXGA+ paneles X61T gyártással pont ezért álltak le korábban, mint az XGA-val. Volt, akinek csak buborék jutott, volt akinek az egész plexi levált.
(Ellenőrzésképpen, ugye, Toshiba panel van a gépben? Csak mert ezt még akkor olvastam, amikor még ilyen gépet kerestem, de mégis X200T lett helyette)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#27967) Chaser válasza Gondwana (#27966) üzenetére


Chaser
titán

Aida ezt mondja a panelről, nekem nem toshibának tűnik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27968) buvartacsko válasza Chaser (#27967) üzenetére


buvartacsko
addikt

A vicces az hogy innen nézve ez egy AFFS kijelző lehet. :)

BOE HYDIS TECHNOLOGY
Model: HV121P01-101

Mint ami nekem X200T-ben van, Gondwananak az X201-ben, meg lapanak az X200-ban :P

(#27969) Chaser válasza buvartacsko (#27968) üzenetére


Chaser
titán

Hát kib@szott szép képe van az biztos. Modell stimm. Pont olyan lilás beütése van oldalról mint amit Gondwana x201-én láttam, betudtam a wacomnak. T60-asokon teljesen más az árnyalat, szóval akár AFFS is lehet..nem tudom. Tény hogy gyönyörű.
De sajnos már nincs nálam, egy élmény volt használni:) :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27970) Chaser


Chaser
titán

Minden x41-ben ips panel van?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27971) buvartacsko válasza Chaser (#27970) üzenetére


buvartacsko
addikt

Tabletben tudtommal igen.

(#27972) Chaser válasza buvartacsko (#27971) üzenetére


Chaser
titán

Azt tudom, a sima érdekelne. Ittha jól látom az ips paneles TP-k vannak felsorolva, de látok ott T42-t is, ami volt nekem és biztos nem ips volt. Mondjuk ha rákérdezek a paneltípusra és egyezik akkor nem igen lőhetek mellé ha jól sejtem. A legolcsóbb ips megoldást keresem 12.1"-on ami netezni még azért jó legyen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27973) buvartacsko válasza Chaser (#27972) üzenetére


buvartacsko
addikt

Sima X41-ből nem volt IPS kijelzős.

(#27974) Tim82 válasza Chaser (#27972) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem leírtuk már párszor: X szériában csak tabletben volt/van IPS, T szériában pedig a 15" méretű, 1400*1050 (SXGA+) vagy 1600*1200 (UXGA) felbontású T42, T43, ill. T60 modellekben és ezek p betűs változataiban.

A T42-d nyilvánvalóan nem 15" és nagyfelbontású kijelzős volt.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27975) Chaser válasza buvartacsko (#27973) üzenetére


Chaser
titán

Kár érte.

Tim82: Akkor az a táblázat csak megemlíti felül az ips-t és minden modellt felsorol minden panellal?
Lehet leírtátok már, nem mostanában jártam erre :B

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27976) Tim82 válasza Chaser (#27975) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amit mondok, biztosan meglepő lesz neked: az IPS-es modelleket felsoroló táblázatrész fölött ott van a "Flexview & IPS Display"-felirat... Értelemszerűen alatta vannak felsorolva az IPS-es modellek. Én kérek elnézést.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27977) buvartacsko válasza Chaser (#27975) üzenetére


buvartacsko
addikt

Szerintem rosszul nézed a táblázatot ! :)

(#27978) Chaser válasza Tim82 (#27976) üzenetére


Chaser
titán

:C jóvanmá', úgy megörültem hogy ennyi ips van, nem néztem hogy ez nem mind az:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27979) Tim82 válasza Chaser (#27978) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem lehetett kihagyni. ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27980) Chaser


Chaser
titán

Van ilyen:) Még valami amit nem egészen vágok. FFS (IPS) by BOE-Hydis, ezeket hívjátok AFFS-nek? Ez lényegében akkor az IPS-nek lenne egy speciális fajtája? Vagy rossz nyomon járok?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27981) buvartacsko válasza Chaser (#27980) üzenetére


buvartacsko
addikt

(#27982) dabgergo


dabgergo
őstag

A T61-emmel, amikor projektoron nézünk filmet, rendszeresen akadozik a kivetített film, de nem csak ha HD a film, hanem kis felfobontásúnál is. Ha csak a gépen nézem, akkor nagyon simám megy és egy cseppet sem akad, nagy felbontás esetében sem.
Mi lehet a gond, mivel lehetne rajta segíteni?
(VLC-ben van vmilyen booster, azt bekapcsoltam, de nem lett sokkal jobb, illetve próbálta azt is h csak másolja a monitor képét, tehát ne menjen mindkét helyen, ez kicsit segített, de nem sokat; meg természetsen kilőttem minden futó alkalmatást ami fölöslegesnek tűnt, meg a gépet is újraindítottam, de még így se maradt abba az akadozás...)

(#27983) ixtom válasza Chaser (#27980) üzenetére


ixtom
tag

Érdemes végignézni az R&D -> AFFS menüpontot [link] :)

Nem is tudtam, hogy gyártanak 13,3"-es méretben AFFS-t, (valamelyik Fujitsu Lifebook Tabletben van ilyen ha jól gugliztam, igaz csak 1280x800-as).

[ Szerkesztve ]

(#27984) Chaser válasza buvartacsko (#27981) üzenetére


Chaser
titán

Kezdek megvilágosodni :R

ixtom: Na mondjuk ezt nem kellett volna mondanod, a 4300-assal kb csak az a bajom hogy vacak TN van benne. Könnyű, gyors, erős, sokáig bírja akuról, nem melegszik. De egymás mellé téve az x61t- meg azt hát majdnem elsírtam magam a 4300-as kijelzőjétől. Igaz jó panellel se lenne thinkpad, de úgy azért már nagyon el tudnám képzelni útitársnak:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27985) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Ma vettem észre, hogy jelszavas az X41 Tablet bios-a. :(

A későbbiekben milyen problémám származhat ebből? Bios frissítéssel gondolom nem lehet megoldani?!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27986) buvartacsko válasza ixtom (#27983) üzenetére


buvartacsko
addikt

Mit kell ott nézni?

(#27987) ixtom válasza buvartacsko (#27986) üzenetére


ixtom
tag

Kattintgasd végig baloldalt a Technological Benefits almenüben azt a pár marketinges grafikont, több mint a semmi.

(#27988) mitulabattyi


mitulabattyi
aktív tag

Bemásolom ezt ide, hátha felbukkan hardveraprón, vagy valahol:

"Kedves BME-s ismerősök! Tegnap (2012. 02. 08) az E épületben elloptak egy laptopot, a paraméterei: Lenovo T410 Model number: 2522 - A92 Serial number: R83Z4P6 Ha bárki valamilyen információval tud szolgálni, vagy éppen látja ezt a típust egyéb árverező oldalakon, vagy eladásra kínálják kérem jelezzen az alábbi e-mail címen: tbilista@gmail.com"

(#27989) mcroberto válasza !Overdose! (#27985) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Ha gondod lenne a supervisor passwordel, akkor tudom a gyogszert ra. :)

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#27990) !Overdose! válasza mcroberto (#27989) üzenetére


!Overdose!
őstag

Hallgatom! :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27991) felvono válasza dabgergo (#27982) üzenetére


felvono
tag

Nem irtad milyen videokartya/ proci van a gepben es melyik van terhelve hd videonal. Full hd vagy 720p? A kivetito fullhd-s-e? En azt gyanitom hogy keves a kraft. Nekem a regi xps-emnel volt hasonlo, de ha kikapcsoltam a laptop lcd-jet akkor vitte az 1080p-s videot kulso monitoron teljes felbontassal. Abban egy 8400as nvidia gt kartya volt.
Ha quadro fx van a gepedben akkor elvileg ez a kartya mar cuda kompatibilis, ami segithet a lejatszas minosegenek javitasan, ha eddig meg nem probaltad. En anno egy ph-s cikk alapjan allitgattam be a lejatszot meg a progikat hogy a videokartya legyen terhelve ilyenkor ne a proci. Ha szukseged van ra elokeresem.

(#27992) NaNe80 válasza dabgergo (#27982) üzenetére


NaNe80
csendes tag

Furcsa dolognak tarthatja bárki, de nekem is voltak gondjaim T61-el és a túl hosszú, esetleg rossz minőségű monitor kábel volt a hibás. Teljesen behalasztotta a videókártya drivert, ami tekerte a procit. Másik kábellel semmi gond. Amúgy a T61 még full hd-t is visz általában, nem hiszem, hogy gyenge lennie a masina.
By the way media player classic-ot használok, beépített kodekekkel.

(#27993) dabgergo válasza felvono (#27991) üzenetére


dabgergo
őstag

Videokártya: 128 MB Intel GMA X3100 osztott. (T61 6466-9MG)
Nem full HD csak 720p, a projektor HD ready.
Ha vhogy lehet a videókártyára terhelni az nagyon jó volna, megköszönöm ha elő tudod esetleg keresni!

(#27994) sutszi válasza NaNe80 (#27992) üzenetére


sutszi
veterán

Melyik driver van fent és pontosan milyen 1080p-s videót játszott szaggatás nélkül(bitrate...stb)?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#27995) Chaser válasza dabgergo (#27993) üzenetére


Chaser
titán

Az x3100 nem tud hw-es videogyorsítást.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27996) cadeyrn válasza dabgergo (#27993) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

mplayer. e'viszi procbó' ;)

(#27997) plus44


plus44
veterán

Na srácok, újra aktuális lenne végre az x200s.

Ő mennyire érné meg? Szempontok még mindig ugye a HD videózás, hosszú akksi idő, cserélném a kijelzőjét affs-re, menne bele még 2 giga RAM és egy intel ssd. Ilyen szempontból ez mennyire lenne jó?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#27998) NaNe80 válasza mcroberto (#27989) üzenetére


NaNe80
csendes tag

Helló mcroberto! T500-hoz is tudsz orvosságot BIOS passwordre?

(#27999) NaNe80 válasza sutszi (#27994) üzenetére


NaNe80
csendes tag

Driver a legutolsó, az biztos a Lenovo oldalról. Videót majd nézek, de alapvetően 8Gb-osak az 1080-as filmjeim, számolsz átlag 2 órával, előveszel egy számológépet és ki kehet számolni :)

(#28000) Chaser válasza NaNe80 (#27999) üzenetére


Chaser
titán

Milyen cpu van a gépben?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.