Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) metal01 válasza cadeyrn (#27405) üzenetére


metal01
őstag

Nálam is volt már hasonló jelenség. A szoftverek által mutatott értékek nem mindig valósak.

Amit én csinálok:

- Havonta egyszer battery reset (teljesen feltölti, lemeríti, majd újra feltölti).
- Ha leginkább hálózatról használod, akkor érdemes a reset után 40%-ra lemeríteni, és beállítani a PM-ben, hogy 40% fölé ne töltsön. Nem tudom linux alatt ez megoldható e, winfos alatt igen.

Nekem közel 3 éves a gép, és 92%-os az akku jelenleg.

Apropó, linux (ubuntu) alatt megoldható az, hogy az automatikus akku töltés bizonyos feltöltöttség után ki legyen kapcsolva? Hasonlóképpen, mint a winfos alatt a PM-ben? Vagy úgy általában tiltani a töltést?

(#27452) dbius válasza metal01 (#27451) üzenetére


dbius
veterán

Igen, megoldható Ubuntu alatt is, csak nem grafikus felületen, hanem parancssorban. Én élek is a lehetőséggel, remekül működik. Thinkwiki leírása alapján csináltam meg. Most sajnos nem tudom linkelni, mert mobilról írok.

(#27453) lapa válasza dbius (#27452) üzenetére


lapa
veterán

majd én:

echo 40 > /sys/devices/platform/smapi/BAT0/start_charge_thresh
echo 50 > /sys/devices/platform/smapi/BAT0/stop_charge_thresh

gondolom egyértelmű. ezt belerakod az /etc/rc.local -ba (az exit 0 elé), és már megy is.

upd: előtte még:

apt-get install tp-smapi-dkms és

nano /etc/modules

ez utóbbiba a tp_smapi -t kell beleírni, hogy betöltődjön.

[ Szerkesztve ]

(#27454) metal01


metal01
őstag

dbius, lapa, köszi, kipróbálom mindenképp.

Más.

Nem tud valaki zsír új garis Samu 470 128 gigás ssd-t emberi áron? Ha igen, lehet, hogy vevő lennék...

(#27455) cadeyrn válasza metal01 (#27454) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

tp-smapi-dkms nem fordult nekem 2.6.38 kernel felett, valahol van hozzá egy patch-em, ha kell, írj.

(#27456) franc0 válasza metal01 (#27454) üzenetére


franc0
őstag

Nagyon nem éri meg. Most boltban csak 70k a 256 gigás példány, apróról 65-ért beszerezhető.
Namost ha 40-ért találsz 128-ast, még akkor is sokkal jobban jársz a nagyobbal....

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#27457) bads1


bads1
aktív tag

Idei Thinkpad Roadmaprol, T/X szeria frissulesrol, featurek-rol vannak mar szivargasok?

(#27458) sutszi válasza bads1 (#27457) üzenetére


sutszi
veterán

Hát azt én is várom, mert nagyon kíváncsi vagyok. De többnyire csak spekulációkat láttam eddig. Meg ugye itt a 20 éves évforduló is... Nagyon hallgatnak, talán lesz valami

Mondjuk a mostani 20-as széria nem valami öreg...majd az Ivy start-ot minimum megvárják az Intel miatt.

A CES nekem csalódás a sok ultrahülyeség, meg edge miatt...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#27459) bads1 válasza sutszi (#27458) üzenetére


bads1
aktív tag

Ja-ja eddig csak T430U-rol vannak infok de az nem erdekel, igazabol csak az uj T es X-re nyaladzok bar csodat nem varok toluk.

(#27460) lapa válasza sutszi (#27458) üzenetére


lapa
veterán

én benyögtem a Hill bácsinak, hogy titánfedeles (najó, + titántestű) x200s-t akarok anniversary editionként.

(#27461) metal01 válasza franc0 (#27456) üzenetére


metal01
őstag

128-as láttam 50k-ért boltban. 256-ost feleslegesnek tartom. Sebességben ugyanott van, adattárolásra meg ugye nem használja senki az ssd-t. Egy W7, és egy Ubi, simán felmegy egy 128ra is, és még marad is szabad hely, ami ugye kell, hogy maradjon ssd-nél legalább 10-20%-a a teljes kapacitásnak. Lehet várok még vele, hátha lesz ez olcsóbb is. Intelt többet nem veszek, a 320-as 80 gigásom összehalta magát rendesen. A samuról még ilyet nem hallottam, olvastam szerencsére...

(#27462) metal01 válasza cadeyrn (#27455) üzenetére


metal01
őstag

Thx. Ha ott tatok majd, jelentkezem :)

(#27463) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Üdv a régi topiknak.
Ha valaki emlékszik: több ThinkPadom volt, pl. T60, X41. - Sajnos, az X200s-t tavasszal el kellett adnom, mégpedig áron alul. - Most egy X61 kellene, a legjobb és legszebb szériából és példány. (Tudom, hogy van apróhird. rovat). De itt elvileg, filozúfikusan kérdezem: MIssion impossible?

[ Szerkesztve ]

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#27464) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Megtudnátok mondani, hogy hol találom meg a támogatott HDD-k/SSD-k listáját egy X201-esetén?

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#27465) Tim82 válasza dni (#27464) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szia!

A kérdés azért értelmetlen, mert bármilyen 2.5" SATA csatlakozású HDD/SSD jó bele.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27466) dni válasza Tim82 (#27465) üzenetére


dni
őstag

Azért nem értelmetlen, mert a szervizben azt mondták, hogy sem a Seagate Momentus, sem a Kingstone V100+ nincs a támogatott hwek listáján, így nem tudják figyelembe venni azt, hogy egy éven belül 2 SSD, 1 Hybrid lemez elszállt benne sok szektor hibával. De a gyári hdd is 70% alatt van 50 nap üzen óra után a HD sentinel szerint.
A szerviz szerint minden rendben van a géppel ezek ellenére.

[ Szerkesztve ]

(#27467) brd válasza dni (#27466) üzenetére


brd
nagyúr

Mindegy mit mondanak a szervizben, a S-ATA csatlakozó, és a tápcsatlakozó szabványos. Ha a laptopodban ezek jók, akkor bármilyen S-ATA, és ilyen tápcsatlakozós eszköz működik benne (legfeljebb a vezérlővel nem jön ki jól, de attól biztos nem lesz hibás sector rajtuk). Tehát vagy az összes elromló eszköz gyári hibás volt, vagy a laptoppal nincsen rendben valami.

The only real valuable thing is intuition.

(#27468) franc0 válasza dni (#27466) üzenetére


franc0
őstag

Itt az van, hogy csak a gyári FRU-val rendelkező vinyókat értik "támogatott hardver" alatt.
Tehát ha az eredeti, géphez kapott vinyód szarik be, azt cserélik. Minden mást oda kell vinned, ahol vetted.
Itt most vagy extrém balszerencsés vagy, vagy tényleg van a gépeddel valami. Viszont a szerviz szerintem lusta és szarik rá, mivel nem gyári hardverrel használtad és ezt ott már tudják. Mondjuk szerintem nem teljesen jogtalanul
Javaslat: használd pár hétig a gyári vinyót, ha tovább nyírja akkor vidd el egy másik szervizbe.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#27469) ro_bert17 válasza dni (#27466) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ennyi erővel már azt is elárulhatták volna, hogy melyik hdd/ssd a támogatott...

(#27470) Otisz válasza ro_bert17 (#27469) üzenetére


Otisz
őstag

Ott a pont!

(OO[IIII][IIII]OO)

(#27471) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Sziasztok!

T42p-t milyen eros processzorral lehet boviteni? Van feljebb a Pentium M 765-nel?

(#27472) dbius válasza ro_bert17 (#27469) üzenetére


dbius
veterán

Nagyon egyszerű a dolog: bármelyik, amelyiken Lenovo FRU-s címke van felragasztva. (ilyen címke csak azokon a vinyókon van, amit közvetlenül a gyártótól vásároltál a tényleges piaci ártól kb. dupla áron, vagy eleve a géppel kaptad)

(#27473) Tim82 válasza Psychonaut (#27471) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az a legerősebb belevaló, de nem nyersz annyi pluszt vele, mint amennyivel jobban leterheli a hűtést. A heroinárról nem is beszélve.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27474) Psychonaut válasza Tim82 (#27473) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ah, nem fogok erte otjegyu osszeget fizetni... :D
Egy 755-ben gondolkodom, az egeszen elerheto aron van...

(#27475) ro_bert17 válasza dbius (#27472) üzenetére


ro_bert17
őstag

Jogos.

(#27476) spyduck


spyduck
nagyúr

Kérem jelentkezzen az akinek Thinkpad T520 notija van :R

(#27477) sutszi válasza spyduck (#27476) üzenetére


sutszi
veterán

Na mit találtál? ;]

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#27478) spyduck válasza sutszi (#27477) üzenetére


spyduck
nagyúr

titok :DDD

(#27479) andersen10 válasza Psychonaut (#27471) üzenetére


andersen10
aktív tag

"T42p-t milyen eros processzorral lehet boviteni? Van feljebb a Pentium M 765-nel?" : Miért nem pinmoddolod? Egy fillérbe sem kerül és 33%-kal gyorsabb lesz procid. Évek óta használok media PC-nek egy régi FuSi Amilo-t Pentium M 1.7 --> 2.26 GHz-ra pinmoddolva, minden gond nélkül, még melegedni sem melegedik jobban. Tudnivalók: http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3226&article=pin+mod

(#27480) Psychonaut válasza andersen10 (#27479) üzenetére


Psychonaut
addikt

Koszi, megnezem mit lehet tenni ezugyben. :R

(#27481) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Sziasztok. Ha már felmerült a proci upgrade. R400-ba milyen procit érdemes beletenni? A lehetőségeket ismertek, Thinkwikin megnéztem.

A kérdés az lenne hogy mit "érdemes" a legnagyobbat gondolom fölösleges. 2x4gb rammal tervezem a gépet, és SSD-HDD kombinációval lenne használva.

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#27482) franc0 válasza mcroberto (#27481) üzenetére


franc0
őstag

Szerintem nem érdemes ezzel foglalkozni. SSD az kell, a többi pénzt meg tedd el a következő gépre. 8 giga RAM-ot is csak akkor, ha pontosan tudod mihez kell annyi.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#27483) Davs


Davs
tag

Hali!
Egy Edge 420-as ntebookom van, ahol alapbol az F1-F12 es az azok Fn+F1-F12-es kombinacioja fel volt cserelve, tehat ha a funkciobillentyut akartam hasznalni, akkor le kellett nyomnom az Fn-t hozza. Biosban ezt kicsereltem "normalisra", viszont ha most pl Fn+F2-vel allitom be a hangerot, vagy akar a kepernyo fenyerejet, akkor kis nyomkodas utan elojon a Thinkpad Keyboard Properties ablak, amiben lehet valasztani, hogy alapbol az Fn-es, vagy a sima F1-F12 legyen aktiv (amit ugye mar egyszer atallitottam a Bios-ban). Nem lehet ezt valahogy kikapcsolni?

(#27484) Davs


Davs
tag

Errol van szo.

(#27485) sbazsi


sbazsi
veterán

kérdés: a vinyóm (szerintem belőle jön) érdekes hangot hallat időnként.
lenovo cucc azt mondja rendben van, hdsentinel 70%kondiciót ír, és 2600+ alkalommal gyanus adatszektort vizsgált, de mindent rendben talált.
ez elmult pár napban kb napi 1x hallottam a hangot, tegnap este viszont kb 20x.

mikor érdemes szervízbe vinni, mert nem szeretném megvárni, hogy már nem kapcsol be...

(#27486) rgeorge válasza sbazsi (#27485) üzenetére


rgeorge
addikt

Milyen vinyó ez? Típus? Firmware?

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#27487) sbazsi válasza rgeorge (#27486) üzenetére


sbazsi
veterán

Seagate momentus
320gb/7200
Firmware: 0003LVM1

(#27488) sutykuru válasza sbazsi (#27485) üzenetére


sutykuru
tag

nekem most valami 900 körül tart, vagy 2 napja néztem meg először

(#27489) rgeorge válasza sbazsi (#27487) üzenetére


rgeorge
addikt

Ennél a típusnál és firmware-nél normális a reallocation event count növekedése. A power on time count mennyi? Van más SMART érték, ami hibára utal? Ha nincs a hdd rendben van.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#27490) becenevem


becenevem
aktív tag

Sziasztok!
Keresgettem a fórumon, találtam is hozzászólásokat, de valahogy (ez lehet, hogy a hozzáértésem miatt) nem sikerült összeraknom a képet.
Szeretném kicserélni a T61-emben (6460) a DVD romot egy vincseszterre. Azt értem, hogy vennem kell egy keretet meg egy HDD-t.
Tudna segíteni valaki, aki már tett a T61-ébe egy HDD-t a DVD helyére, hogy milyen keretet vegyek és milyen HDD megy bele? (Akár privviben, vagy itt, ha kérhetek linket is, mert meg is rendelem).

Azt láttam, hogy elég lapos keret kell és abba csak kisebb vincseszterek mennek bele. Mekkora a maximum méret az olyanokból?

Köszönöm a segítséget előre is!

András

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#27491) franc0 válasza becenevem (#27490) üzenetére


franc0
őstag

Ilyen kell neked. Jó az utángyártott is. Teljesen átlagos notebook merevlemez kell bele (SATA, 2,5", 9,5mm)

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#27492) becenevem válasza franc0 (#27491) üzenetére


becenevem
aktív tag

Köszönöm. Megpróbálok valahonnan szerezni.
Lehet, hogy hülye kérdés, de valaki próbálta már SSD-vel?
Erről a vinyóról is lehet majd bootolni?

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#27493) Psychonaut válasza becenevem (#27492) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ha SSD-t akarsz, miert nem rakod be azt a HDD helyere, a HDD-t pedig a DVD helyere? :)

(#27494) franc0 válasza Psychonaut (#27493) üzenetére


franc0
őstag

Ott a pont, szerintem magától értetődő. A caddy visszafogná az SSD-t.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#27495) becenevem válasza Psychonaut (#27493) üzenetére


becenevem
aktív tag

Jéééézus... de hülye vagyok :DDD
Látszik, hogy ha az ember másnaposan akar gondolkodni, akkor az nem mindig olyan egyszerű... :D

[ Szerkesztve ]

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#27496) andersen10 válasza becenevem (#27490) üzenetére


andersen10
aktív tag

Én ezt a HDD keretet rendeltem tavaly tavasszal T61-hez, akkor még csak 19.90 USD volt szállítással együtt:

http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220456476892&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:GB:1123

Hibátlanul működik, X6 dokkolóban is használom.
T61-hez kell egy nemhivatalos BIOS frissítés ha teljes sata II sebességet akarsz (3 GB/s) mert a gyári biosban 1.5 gb/s-ra van korlátozva. Részletek:
http://forum.notebookreview.com/lenovo-ibm/459591-t61-x61-sata-ii-1-5-gb-s-cap-willing-pay-solution-8.html#post6501443

SSD-ben én egy gyors 60 GB-set választottam: (CORSAIR Force 60gb : CSSD-F60GB2-BRKT-A) ami ment a HDD helyére, az ultrabay keretbe meg ment a gyári 160-as vinyó.

Azóta az SSD az X60s-embe költözött, ott is helytáll, persze ott a sata I miatt nem tudja igazán kifutni magát.

(#27497) andersen10 válasza Psychonaut (#27480) üzenetére


andersen10
aktív tag

Bocs azzal a pentium m pimoddal félrevezettelek, mert csak sonoma chipsetes lapokkal működik, azaz pl. T43-al, a T42 egyel régebbi generáció...

(#27498) Psychonaut válasza andersen10 (#27497) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, a T42p 855 alapu sajnos. :(

(#27499) sbazsi válasza rgeorge (#27489) üzenetére


sbazsi
veterán

kondició 70%
A merevlemez 2638 alkalommal vizsgált meg gyanús adatszektorokat
Működési idő: 129 nap, 12 óra
Hátralévő élettartam: 830 nap
Összes indítás/leállítás 1329

Más SMART érték nincs.
De van valami kattogás/nyigorgás, amit időnként produkált, tegnapig napi kb 1-2 alkalommal, tegnap vagy 20x.

lehet, hogy nem ez a vinyó volt, mert van benne egy másik.
apropo, ezzel kapcs: hol lehet beállítani, hogy ne kapcsolja ki, ha nincs használatban?
annak: kondició 100%
működési idő 128 nap
hátralévő élettartam több mint 1000
összes indítás/leállítás:26608 :Y
ez mennyire árt neki?

(#27500) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Jol tippelem ugye, hogy T42p-ben es T43-ban teljesen megegyezik a billentyuzet?

SZERK: meg egy kerdes: azt is gondolom, hogy a 14.1"-es illetve a 15"-os modellek eseteben nincs kulon klaviatura, merettol fuggetlenul ugyanaz van bennuk. Igaz?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.