Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) sipi723


sipi723
tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy Edge-hez érdemes megvenni a +2 év garanciát?
Illetve garancián belül, hogy történik egy akku csere? Bemondásra megy és kicserélik vagy valamit megnéznek rajta?

(#26052) ^Clown válasza BalazsKKa67j (#26042) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én a helyedben visszaállítanám az eredeti feszt, és úgy tesztelgetném a gépet. Aztán majd meglátjuk :)

(#26053) norbee86


norbee86
csendes tag

Windows 7 alatt hogy lehet talcára tenni a wifi illetve akku ikont a thinkpadosat?
Le kell szedni Lenovo honlapjáról?Thinkpad R61-esem van.

(#26054) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szedd le a Lenovo oldaláról a Power Manager, illetve az Access Connections nevű programokat.

(#26055) norbee86 válasza ^Clown (#26054) üzenetére


norbee86
csendes tag

köszi

(#26056) LaptopSystem

letöltöttem ezt az Achi drivert hozzá de ahogy be dugom a Pendrivot nem tudom kiválasztani mert nem lát ilyet ebben tudna nekem valaki segíteni?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#26057) pandor


pandor
tag

Sziasztok

Lehetőségem adódott egy Thinkpad X41 (1.6GHz CPU, 512 RAM, 60GB HDD, ~5éves) megvételére. Bár van itthon már egy újdizájnos Thinkpad E320, ennek nagyon megtetszett a hordozhatósága (mérete/súlya), na meg a klasszikus IBM dizájn.
Tisztában vagyok a hardver lehetőségeivel és megfelel.

Meg tudná valaki mondani, hogy hol mozog most ennek az ára nem tapasztalható hardverhibával és apróbb felület-karcokkal? (Az akku max. fél órát tart.)

A gép jelenleg nálam van, futtatom rajta már egy ideje a Lenovo Diagnostics/PC Doctor idevágó verzióját, ami nem jelez semmi problémát.

Valami más szoftveres diagnosztikát esetleg ajánlani?

Esetleg valakit (ill. szervizt) ajánlani, aki a belsőről meg tudja mondani, hogy rendben van-e? (Feltéve, hogy egy ilyen szemrevételezés díja arányban van a gép jelenlegi árával...)

Köszönöm a segítséget

(#26058) LaptopSystem válasza pandor (#26057) üzenetére

Szia 40.000 környékére tehető :K

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#26059) pandor válasza LaptopSystem (#26058) üzenetére


pandor
tag

kösz a gyors választ
esetleg egyéb idevonatkozó tanács/tapasztalat :-)

(#26060) Otisz válasza pandor (#26059) üzenetére


Otisz
őstag

Amennyiben nem fog zavarni, hogy a HDD-je lassú (baromira - számomra nagyon idegesítő tudott lenni egy idő után) és aránylag drága a fejlesztése, akkor akár még jól is járhatsz vele.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#26061) pandor válasza Otisz (#26060) üzenetére


pandor
tag

Jelenleg nem zavar, de valszeg a napi használat fogja megadni a választ erre a kérdésre...

Tavalyi hozzászólásoknál volt ez téma, SSD-re csere lett a megoldás, de gondolom ezzel együtt már nem a "jóvétel" kategória...

Szervizes átnézésre/leporolásra javaslat, ha egyáltalán?

(#26062) ^Clown válasza pandor (#26061) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Itt a "csináld magad" mozgalom dívik ;)
Szerintem sem szabad érte 40-45K-nál többet adni. Nehezen és drágán fejleszthető, viszont ha tisztában vagy a hw korlátaival, akkor ez egy nagyon szerethető gépecske.

(#26063) Fifi válasza Chaser (#26025) üzenetére


Fifi
őstag

"Megjött az optika helyére szerelhető hdd rack...jó. Egy bibi van, kék benne a led..érdekesen mutat a sok zöld mellett:) "

Én sutykuru-tól vettem egy ilyet és abban is kék a led.

Kici kínai ocómunkás színtévesztő? :DDD
Esetleg ez az egy dolog különbözteti meg az eredetitől, ha már a matrica is thinkpad-es rajta? Bár lehet, hogy eredetit vettem ennyi pénzért? ;)

(#26064) Chaser válasza Fifi (#26063) üzenetére


Chaser
titán

Eredeti ennyiért?:) Enyémen nincs thinkpad logo, még csavar sincs hozzá, fogja a keret a hdd-t és a rollcage váz. Olcsó volt, gyorsan itt volt, valamikor karácsony előttre vártam. Kipróbáltam a wines eltávolítót, működik szépen. Régebben optikával próbáltam, áramot is biztos leveszi mert az optikának eltávolítás után a tálcáját se lehetett kinyitni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26065) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

A képproblémám: biztosan csak valami beállítás vagy nemtudom, de még azt figyeltem meg, hogy mióta néha megrezzen a kép a külső monitoron és esetenként egy pillanatra elfeketedik azóta, ha bekapcsolom a gépet, akkor a külső monitoron nem kezdettől fogva jelenik meg a kép, csak a "windows betöltése" felirattól kezdve.

Nem tudom, hogy így jobban be lehet-e lőni a "gondot".

A jelenség pedig azóta van, mióta visszajöttünk a lakásba és ráraktam a gépet a dokkolóra. Előtte ez nem volt.

Előre is köszi a választ.

May the force be with you!

(#26066) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!
A t43-omon eddig ha megnyomtam a FnF5-öt feljött egy ablak, ahol be/ki tudtam kapcsolni a wi-fit.és a bluetooth-t De most nem!! :O Gondolom valami frissítette magát és ezért jött elő ez a probléma. Már korábban is volt ilyen és akkor csak valmi korábbi állapot visszahozása után működött rendesen, de elegem van hogy mindig vissza kell állítani. Nincs Valami ötletetek?
SOS kéne ezért nincs időm visszaolvasni :W
:R

(#26067) lapa válasza Fifi (#26063) üzenetére


lapa
veterán

néztem én is korábban, az eredetin van még egy matrica. az utángyártotton nincs rajta, hogy lenovo ltd.

az más kérdés, hogy szerintem a thinkpad is védett kéne legyen, de nem biztos, hogy az.

hogy belül van-e különbség azt nemigen lehet megmondani, ha valakit nagyon érdekel hétvégén lecsavarozom és dobok egy képet a nyákról. nekem pusztult már el óccsó sata-usb bigyóm, azóta olcsóból inkább duplát veszek.

(#26068) Shadowfax válasza csmat (#26066) üzenetére


Shadowfax
addikt

Hotkey driver kell neked. [link]

[ Szerkesztve ]

(#26069) Fifi válasza Chaser (#26064) üzenetére


Fifi
őstag

"... még csavar sincs hozzá, fogja a keret a hdd-t és a rollcage váz."

Csavar nélkül is tökéletes, de ha a hdd-be becsavarom a 4 csavart, akkor ennek a keretnek a tartóbütykei alá esnek pont és akkor még kirázni sem lehet belőle.
Még csak a gyerek ultrabase dockolójában próbáltam, mert még nincs itt a t410s-em. :(

(#26070) csmat válasza Shadowfax (#26068) üzenetére


csmat
senior tag

:R
esetleg egy linket is tudsz küldeni? win xp-hez?

(#26071) Chaser válasza csmat (#26070) üzenetére


Chaser
titán

Tessék, gugli egyből kidobja. De ha eddig működött akkor fenn volt, én ezért kapcsolom ki a win auto frissítést. Lenovo System update is lehet felrakja ha ráküldöd.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26072) Shadowfax válasza csmat (#26070) üzenetére


Shadowfax
addikt

Már ott van a link, 1 percen belül szerkesztettem. ;)

(#26073) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

terheles alatt valoban hangos tud lenni az x220.. este szerintem beprobalkozom egy venti-transzplantacioval, hatha sikerul belemonyakolnom az x200s hutojet..

in asm we trust

(#26074) csmat válasza Shadowfax (#26072) üzenetére


csmat
senior tag

Köszi a gyors segítséget mindkettőtöknek!!
:R :R :R

(#26075) lapa válasza sghc_toma (#26073) üzenetére


lapa
veterán

fotókat csinálj mindenképp.

de azt vágod, hogy 17w vs 35w. szóval az a hűtő valszeg csekély lesz oda, fele akkora disszipációra van méretezve.

ez azt is jelenti, hogy mindig is hangosabb lesz 100% cpu-n, de több, mint dupla olyan gyors. hatékonyságban (energia / művelet) nincs igazi különbség, esetleg a gpu-támogatott cuccoknál. az meg ahogy olvasom amit a bsd-ről írsz nem most jő el.

[ Szerkesztve ]

(#26076) pandor


pandor
tag

@alfa156, @Otisz, @^Clown: köszönöm a válaszokat

Úgy néz ki, hogy 40e a fenti Thinkpad X41-ért kölcsönösen elfogadható ár, a vinyó egyenlőre marad, ha kiderül, hogy zavaróan lassú, akkor idővel csere, 15-20e-ért látok SSD 1,8" IDE/PATA 16/32GB meghajtókat.

Remélem pár évig hű társam lesz :-)

A "csináld magad" mozgalom jegyében gondolom annyira azért szét lehet szedni házilag is, hogy kiporoljam, bill. alatt kitakarítsam?

(#26077) sghc_toma válasza lapa (#26075) üzenetére


sghc_toma
senior tag

fotokat csinalok.

az a helyzet, hogy az x200s full terhelesen is eleg halk, tehat ha kicsit tobbet, meg gyorsabban kellene porognie a ventinek az x220-ban, az meg mindig halkabb lenne, mint az eredeti venti..

amugy azt vettem eszre, hogy ha csak a CPU-t terhelem, nem porog fel a hutes, abszolut kussban van a gep (8 peldanyban futtatott john-nal probaltam Arch linux-on), de ha valami GPU-intenziv program fut, akkor rogton nekiall hangoskodni.. pl. mar KDE-ben az OpenGL-es desktop effektektol is rakapcsol..

in asm we trust

(#26078) lapa válasza sghc_toma (#26077) üzenetére


lapa
veterán

szerintem azért érdemes lenne összehasonlítani a terheléses fogyasztást (mondjuk a pendriveos ubuntu alatt), szerintem másfélszeres felett lesz. azért a tdp az nem hazudik, az meg a duplája.

egyébként amit írsz elég bios-gyanús. frissítetted esetleg? hátha reszeltek rajta.

akartam kérdezni, hogy ubuntun valami hardvertéma miatt nem tudtál hálót csinálni? a beépített guis managger elvileg jól működik. bár el tudom képzelni, hogy ezeket a friss cuccokat a 10.04 még annyira nem komálja.

(#26079) sghc_toma válasza lapa (#26078) üzenetére


sghc_toma
senior tag

jogos, megnezem a fogyasztas-ertekeket terheles alatt.. a tdp amugy teny, hogy a duplaja, de itt ugye a grafikus gyorsito is resze a procinak, szoval az is hozzadob a tdp-hez.. viszont ha nem hasznalok GPU-intenziv cuccokat, akkor a grafikaert felelos reszek pihennek a prociban, nem fogyasztanak tul sokat..

legfrisebb BIOS van.. amugy szerintem siman az i915 driver bena energiagazdalkodasa a ludas.. persze ez is csak tipp..

bubi nem latta sem a wifi-kartyamat, sem a drotos lan kartyat, pedig mindket modul be volt toltve.. en is arra tippeltem, hogy tul ujak a cuccok..

in asm we trust

(#26080) Napfénysüti

Frissítik a Lenovo Warranty Lookupot a gépeknél?
Nekem ugye az eredeti location: Germany volt, onnan van a gépem. Ma mutatom kollégámnak hogy hogy kell csekkolni a garit erre a location már Hungary a LWL szerint. :D
Garanciám meg már kerek 1 hónapja nincs de ezt tudtam. :)

Més que un club!

(#26081) Shadowfax válasza Napfénysüti (#26080) üzenetére


Shadowfax
addikt

Igen, csinálnak ilyet. Bár mostanában egy csomó gépnél, amit csekkoltam, a Location: N/A. :F

(#26082) Napfénysüti válasza Shadowfax (#26081) üzenetére

És ez vajon a Thinkvantage programnak köszönhető? Mert szerviznél egyszer voltam még régen és utána tuti jódarabig az eredeti német lokalizációt dobta ki. Mindenesetre kellemes kis meglepetés volt noha így nem túl valós a kép a német billentyűzettel. :))

Més que un club!

(#26083) TayRol


TayRol
veterán

mostanaban gondolkoztam a garancia kiterjesztesevel, es ket opcio kozul valaszthatok:

3YR Onsite + 3YR HDDR: $109.00
3YR Onsite + 3YR Priority: $152.00

mi a kulonbseg a ketto kozott?

(#26084) stifi


stifi
senior tag

sziasztok,

kurva idegesítő tud lenni, hogy ha elindítok egy thinkvantage szoftvert, akkor a képernyő közepén beragad a töltőképernyője és minden előtt ott van, nem lehet a háttérbe küldeni..
bár ssd van a gépben és gyorsan betöltenek a cuccok, ha pl max battery life profilt használok eltart pár másodpercig amíg eltűnik 1-1 kép, addig tudnék mást is csinálni mint hogy azt bámuljam.. erre van valakinek valami tippje?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#26085) Napfénysüti válasza stifi (#26084) üzenetére

Ezt én is észrevettem és valóban kissé bosszantó főleg hogy néha véletlenül kattintok rá egy ikonra és akkor bámulhatom ezeket a "háttereket". :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#26086) stifi válasza Napfénysüti (#26085) üzenetére


stifi
senior tag

legjobb..
mostanában viszont a system update nem hajlandó elindulni hanem lefagy ez a jó kis kép percekre a képernyő közepén... csak 2-3x újraindítás után hajlandó továbblépni, de akkor azonnal.. na ez húzta ki a gyufát nálam!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#26087) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van egy ős T43 a családban és sikerült elba**ni a notiban lévő töltőcsatit. Van rá valami megoldás, pl honnan lehet szerezni csatit, vagy esetleg ki tudja megcsinálni?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26088) lapa válasza lezso6 (#26087) üzenetére


lapa
veterán

ebaj.

a másodikra: a kezed benne egy csavahúzóval max 10-15 perc alatt.

oké, lehet, hogy benéztem az időigényt. ahogy olvasom a t41-é az alaplap alatt van. majd valaki beírja a konkrétat bocs.

[ Szerkesztve ]

(#26089) lapa válasza lapa (#26088) üzenetére


lapa
veterán

azért ezt linkelem, még nem néztem bele.

(#26090) mitulabattyi válasza lezso6 (#26087) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Nekem van egy fölöslegben, ha elküldöd a címed, akkor a Tied!
Holnap úgyis megyek a postára... ;)

(#26091) lezso6 válasza lapa (#26088) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, hogy nem kell hozzá forrasztani. :DDD Akkor nem szóltam, ezt így lópikula megcsinálni, köszi. :R

(#26090) mitulabattyi: Hűaztaleborult, PÜ ment! :D :R

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26092) franc0


franc0
őstag

Srácok, van nagyfelbontású T60-as Intel VGA-val?

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#26093) Fifi


Fifi
őstag

Egyelőre csak elméleti síkon, de keresgélem, hogy a t410s-be milyen 1.8" ssd lenne a legjobb választás.

Az intel 320-as sorozatára gondoltam, de nem értek valamit:
Az Intel X-18M miért drágább, mint az Intel 320 ugyanabban a méretben. Nem az olcsóbb az újabb széria? Idehaza van valami értelmes bolt, ahol lehet kapni Intel 320 Series SSDSA1NW160G301 1.8" 160GB?

(#26094) franc0 válasza Fifi (#26093) üzenetére


franc0
őstag

Az Intel 320 újabb és olcsóbb, mivel abban olcsóbb, 25nm-es NAND lapkák vannak.
Plusz a másik kifutó modell.

@Shadowfax
Igen, azt néztem épp én is. Szívás.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#26095) Shadowfax válasza franc0 (#26092) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ez alapján nincs.

(#26096) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Volna egy kérdésem: T40 tud pendrive-ról bootolni? Nincs nálam a gép, nem tudom tesztelni, de fontos lenne mihamarabb megtudnom.

Üdv.

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#26097) Fifi válasza franc0 (#26094) üzenetére


Fifi
őstag

Pont ezért nem értem. Számomra az lenne a logikus, hogy a régi kifutó modellt adják olcsóbban, hogy kisöpörjék a készleteket. :F
Ki az, aki megveszi így a régebbi konstrukciót?

(#26098) Zooka válasza franc0 (#26092) üzenetére


Zooka
tag

Szerintem meg biztosan van, nem egy 14"-os 1400*1050-es T60-at láttam már. Viszont a 15"-osból csak 1024-est láttam Intel vga-val.

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#26099) N.GÁBOR válasza franc0 (#26092) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Ha emlékeim nem csalnak akkor én is láttam már itt aprón.

May the force be with you!

(#26100) kraftxld válasza Goatman (#26096) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.