Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27351) Dr. Akula válasza spyduck (#27349) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azért a mai világban ahol a videolejátszástól kezdve a flashen át csomó mindent gyorsít, jó lenne, de sajnos túl sokat fogyaszt. Az integrált VGA-ját kéne az Intelnek lecserélni vmi használhatóra.

(#27352) Tim82 válasza Dr. Akula (#27351) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudtommal a jelenlegi Intel integráltak (HD3000 stb.) némi megszorítással, de játékra is alkalmasak akár...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27353) cadeyrn válasza Tim82 (#27352) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Baldur's Gate 2, Master of Orion 2 és Battle Chess elmegy rajta? Akkor elég játékra :D

(#27354) sutszi válasza cadeyrn (#27353) üzenetére


sutszi
veterán

[link]

Ez alapján elégnek tűnik.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#27355) Tim82 válasza cadeyrn (#27353) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudtommal nem túl nagy részletességgel akár a Skyrim is...

Ez a három amúgy az X41 tabletemen is tökéletesen fut, amiről most pötyögöm ezt, mert a barátnőm épp a Radeon X1400-zal ellátott T60-on Dragon Age-zik... :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27356) buvartacsko válasza cadeyrn (#27347) üzenetére


buvartacsko
addikt

ez nem dreamcolor kijelzős

(#27357) arion123hu


arion123hu
csendes tag

Tisztelt ThinkPad Guruk,

Lenne egy idevágó kérdésem. Rendelkezek egy IBM T43-as TYPE2668-as 14"colos laptoppal. Nagyon zavar a gép lassúsága. Felbővítettem 2GB RAM-ra, de a benne levő 40GB-os 5400-as PATA HDD nagyon lassú. Próbáltam belerakni nagyobb HDD-ket ( 60GB 5400-as WD600VE és 160GB/5400/8M Samsung) de a gép bootolás közben valami 2010 error-al mindig megállt. A gépen 1.29-es 1YET65WW (2006-08-21) BIOS van, ennél újabbat nem találtam.

Viszont ezt találtam:

ThinkPad May, 20, 2009
2.5/1.8 inch PATA Hard Drive Firmware Update Utility Release FWHD56

1.Ez a progi a HDD Firmware-t updateli, vagy a T43-as laptop PATA vezérlőjét???
2. Gondolkoztam PATA SSD beszerelésen is:
Kingfast KF2502MCS 32GB (IDE interface MLC Flash)
KingSpec KSD-PA25.1-032MS (IDE interface MLC Flash)

Valakinek van ezzel tapasztalata???

(#27358) mitulabattyi válasza arion123hu (#27357) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

A biosban be tudod állítani, hogy x másodperc múlva automatikusan továbblépjen.
Nem a vezérlőt frissíti, hanem a HDD firmwarejét, de ez csak gyári hddknél működik.
Egy módosított BIOSt kell felrakni, amivel akármilyen winyót/ssdt belerakhatsz, nem fog hibát írni.

(#27359) Tim82 válasza arion123hu (#27357) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak Entert kell nyomnod a 2010-es error hibaüzenete után és be fog boot-olni. Amúgy BIOS-ban be lehet állítani, hogy magától továbblépjen és beboot-oljon.

A topikbeli korábbi hozzászólások a témában.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27360) arion123hu válasza mitulabattyi (#27358) üzenetére


arion123hu
csendes tag

Az egész irodalmat átolvastam. Megpróbáltam a Hackelt BIOS-t rátölteni:

Unofficial modified BIOS

On Nov 21, 2010 was released unofficial modified BIOS which removes '2010 ERROR' from POST when the machine boot-up with non-approved HDD - an HDD without proper IBM/Lenovo firmware. This modified BIOS is identical to official IBM/Lenovo BIOS but the '2010' error message, 2x beep and delay is removed out. Discussion about this modified BIOS can be found on Thinkpads forum site here or on MDL forum here. Here are direct links for each BIOSes. Please select correct BIOS according to your system type!

A progi Win7 alatt nem fut. WinME alatt sikerült elindítanom a Backup-ot megcsinálja a BIOS-ról, de mivel a progi azt észleli, hogy a gépen lévő BIOS verzió száma megegyezik azzal, amivel felül akarom írni, kiáll és nem csinálja meg a BIOS updatet.

Valakinek nincs meg egy korábbi BIOS-a, amit ezzel a progival mentett, vagy jó lenne az erdeti IBM oldali is??
A support-on csak a legújabb 1.29-es van fenn ???

(#27361) mitulabattyi válasza arion123hu (#27360) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Lenovo oldalán fenn van az összes BIOS, de nekem nem volt ilyen problémám, amikor az x41t-re raktam fel. Lehet rosszul csinálsz valamit...

(#27362) spyduck


spyduck
nagyúr

Van itt vkinek 1600x900-as vagy 1920x1080-as T520-a?

(#27363) SzalaiG válasza spyduck (#27349) üzenetére


SzalaiG
addikt

Akkor jó, de fura, mert nálam mindig munka közben kéne a VGA. Tervező progiknál és összeállítási rajzoknál

(#27364) Napfénysüti

Félig-meddig off kérdés: manapság minden laptop kijelzője 60Hz-es?

Més que un club!

(#27365) Gondwana válasza Napfénysüti (#27364) üzenetére


Gondwana
addikt

Mi az, amihez nem elég a 60Hz? Vagy neked is NTSC-kompatibilitás kellene?
CRT-nél a 60Hz 16miliszekundumonként felvillantja a képpontot, ami sötétedik a következő felvillanásig, de LCD-nél villogás nincs (van: LED PWM-vezérlése rendszerint 200Hz környéke, vagy CCFL 70kHz körül), másra meg mihez nem elég? (Esetleg 3D szemüveghez? :Y :C )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#27366) Napfénysüti válasza Gondwana (#27365) üzenetére

Nekem tökéletesen elég csak kíváncsiságból kérdeztem. TV-s topikban megy a fikázás az 50Hz-esekre. Én pl olyat vettem karácsonyra és semmi bajom vele. :N

Més que un club!

(#27367) balint8724


balint8724
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a t43p 2668 típusú gépemre szeretnék windows 7 et feltenni és honnét tudok hozzá drivereket leszedni? mert a lenovo honlapján csak vistahoz valót találtam, vagy az jó a windows 7 hez is? erőre is köszönöm a válaszaitokat

(#27368) mitulabattyi válasza balint8724 (#27367) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

A vistás drivereket használd. Power managerből pedig a 3.14et (ha jól emlékszem)
A wifi driverét windows updatel töltsd le, mer a lenovosnál nem működik a Fn+F5 (2200bg karinál legalábbis)

(#27369) Napfénysüti

Hehe, párom korábban kiszúrta hogy a Septofort reklámban a faszinak TP-je van, most mutatta. :DDD
Tud valamit az asszony. :D

Més que un club!

(#27370) cadeyrn válasza Napfénysüti (#27366) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Újabb thinkpadek hajlamosak átváltani 50hz-re energiatakarékos üzemmódban, de már nem tudom, hol olvastam.

(#27371) arion123hu válasza balint8724 (#27367) üzenetére


arion123hu
csendes tag

Hali balint8724

Te milyen HDD-t használsz a T43p-s gépedben.
Az enyémben egy nyamvadt HiTACHI HTS541040G9AT00-s
40GB/5400RPM-es van, Igen lassúnak tünik.

Mi a különbség a T43p 2668 és a T43 2668 között????

(#27372) azbest válasza cadeyrn (#27370) üzenetére


azbest
félisten

a t61 is át tud váltani, ha a power manager féle energiatakaréskos vagy power source optimized módra állítom. Mondjuk nekem a sima kiegyensúlyozott jobban bejött. A power source optimized elég kényes volt arra, hogy milyen drivert telepítettem

(#27373) sutszi válasza azbest (#27372) üzenetére


sutszi
veterán

Ez mit jelent pontosan?
Melyik a kiegyensúlyozott?
Én Max Perf. és Max Batt. között váltogatok ha szükséges, de jó lenne egy kiegyensúlyozott...ami ha nem kell akkor minimum...ha meg kell akkor pörög...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#27374) mitulabattyi válasza sutszi (#27373) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

A power managerben jobb felül van egy gomb, ott tudsz átváltani az advanced beállításokhoz.
kép

[ Szerkesztve ]

(#27375) azbest válasza sutszi (#27373) üzenetére


azbest
félisten

Az alap windows-os profilok egyike, a windows energiagazdálkodási részén szerepel. A thinkpados power manager is ehhez adja hozzá a saját profiljait. Ilyenkor ki is szürkül a power manager. [link]

Így a proci 800MHz és a max gyári órajel közt mászkál a terheléstől függően (T61-gyel T7100 és T7300 procikkal használom). Annyit változtattam az alapbeállításán, hogy ne menjen készenlétbe és ne kapcsolja ki a monitort ha nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#27376) sutszi


sutszi
veterán

Az Advanced módott tudtam, azt hittem azon felül van valami...Ez a win-es dolog meglepett, hogy átveszi a "hatalamat"
Egyelőre a PM-et erőltetem/erőltettem de annyira nem vagyok oda ezekért a sémákért.

Most RMClock-al mondom a procinak, mikor hogy váltson...már csak a VID miatt is...

/Egyébként elképesztő, ez a hűtés ami a T61-ben van. Egyrészt azért mert amíg nem ment a ventilátorom 1.4Ghz@0.850V-on képes volt arra, hogy befejezzek rajta egy beadandót. A plafon amit így elért 62fok volt(CPU). Ami teljes passzív hűtést jelent. :Y
Másrészt amióta jó, nézegettem...és alig kapcsol be. Ha mégis akkor az alacsonyabb ~25xx rpm-en és szinte nem is hallani./

Kösz az infokat, ez megerősített abban, hogy jobban meg kell néznem mit akarok használni. :K

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#27377) szektamokus


szektamokus
tag

Sziasztok,

Lenovo oldalán sajnos nem találom, hogy az én gépemhez ( type: 2008-v91 ) felajánlana e BIOS frissítési lehetőséget.

Ha valaki tudja, írja meg, hogy melyik a legfrissebb és honnan tudom leszedni.

Előre is köszönöm.

(#27378) Shadowfax válasza szektamokus (#27377) üzenetére


Shadowfax
addikt

T60 nem widescreen modellekhez ez a BIOS kell:[link]

(#27379) kaller1 válasza Shadowfax (#27378) üzenetére


kaller1
veterán

Az enyémen még 2.05 van, érdemes frissíteni? :U

.::> <::.

(#27380) szektamokus válasza Shadowfax (#27378) üzenetére


szektamokus
tag

Köszönöm, megpróbálom.

Kaller1: Nekem szerintem kell, mert xp-vel eddig tökéletes volt ( 2.13 van rajta ), de win7-el nem az igazi.

(#27381) Shadowfax válasza kaller1 (#27379) üzenetére


Shadowfax
addikt

Elég régi verzió, de ha nincs gond a géppel, nem muszáj frissíteni. Itt el tudod olvasni, hogy az újabb verziókban milyen javítások, új fícsőrök stb. vannak.

(#27382) buvartacsko


buvartacsko
addikt

ismét egy kis lenovo fika: új suppport oldal egy rakás szar, driver matrix page megszűnt ( van valami hasonló, de nem működik. ) a system update nem jelzi hogy van új bios a gépemhez.. stb. rakás szar. már most nagyon tele van a tököm, ha elcseszik a szoftvert hozzá, akkor teljesen értelmetlen ilyen gépet venni. a hp-nak is van ugyanolyan jó szoftveres felszereltsége, és talán a support már lehet jobb is... sok minden jobbak, de sok mindenben amiért eddig thinkpdet választottam, egyre-egyre szarabb... uncsi már ez , hogy semmi se működik ami régen működött. már kb csak a konzumer fos gépekre figyelnek oda. az ibm nagyon rosszul döntött, hogy nekik adták el a pc részleget, teljesen elkúrják az egészet. ennyit nekem nem ér a piros pöcök és a thinkpad logó. befejeztem.

[ Szerkesztve ]

(#27383) cadeyrn válasza buvartacsko (#27382) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Mert ilyen jellegű support ma nem kell: minden mammut, aki business gépeket vesz, úgyis saját megoldásokkal és önálló belső rendszerrel áll elő, majd frissítenek remote, ha akarnak.
Már rég nem gyártanak individum embereknek, corporate it-nak van.

Igazából az a szörnyű, hogy még ha hajlandó lennél is sokat fizetni, egyszerűen nem létezik olyan gép, ami minőségben hozza a kb. 8 éves gépekét. 8 éves business Asus (!), és feszesebb a zsanérja, mint a 1,5 éves T400-nak...

(#27384) mitulabattyi válasza buvartacsko (#27382) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

A system update eddig sem jelezte az új BIOSt, ahhoz azt hiszem a system toolbox kell.
(semmi újdonságot nem tartalmaz a BIOS, rakhattak volna bele expresscard SSD támogatást...)

(#27385) buvartacsko válasza mitulabattyi (#27384) üzenetére


buvartacsko
addikt

de, eddig jelezte... 4-5 éve használok thinkpadet, és mindig jelezte... az utóbbi 1-1.5 évben kezdett romlani a system update szinvonala

(#27386) mitulabattyi válasza buvartacsko (#27385) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Én is jó 5éve használok thinkpadeket, akkor gondolom csak a kritikus biosfrissítést jelzi, vagy még nem került fel a system update listájára... mindenesetre nekem még soha nem jelezte a system update, hogy van újabb bios, ellentétben a toolboxal, ami minden sz@rért szól.

(#27387) NaNe80


NaNe80
csendes tag

Helló!
Lehet volt már. T61-et szeretnék LCD TV-vel (Philips) összekötni a dokkoló DVI portján keresztül, DVI -> HDMI kábellel. A T61 integrált 965-ös, vagy más néven X3100-as Intel videokártyával szerelt, ill Win 7 fut rajta.
Namármost az lenne a problémám, hogy semmi áron nem akarja érzékelni a gép a TV-t.
Tudtok ajánlani valami hekkelt drivert, vagy valami módszert, hogy a TV-t fel lehessen ismertetni?
Köszi!

(#27388) soldi3r válasza buvartacsko (#27382) üzenetére


soldi3r
veterán

igen, ez szomorú, egy elitebook sem lehet rossz, de 12"-osban csak az "s" verzióhoz hasonló paraméterű gépek vannak (legalábbis én ilyennel találkoztam)
pl egy X201-gyel nem tudtam semmit párba állítani

E30 (oo=[][]=oo)

(#27389) kaller1 válasza Shadowfax (#27381) üzenetére


kaller1
veterán

Köszi, azért találtam benne 1-2 érdekes dolgot, szerintem belevágok.

.::> <::.

(#27390) tototos válasza NaNe80 (#27387) üzenetére


tototos
őstag

Én úgy tudom hogy a dvi csak nvidával működik a dokkolón. Sajna az intellel nem fog ott kiadni jelet :(

(#27391) franc0 válasza tototos (#27390) üzenetére


franc0
őstag

Tényleg sok helyen írják ezt, de személyes tapasztalatból mondom, nem így van.
Viszont csak úgy fog működni, ha a tápot bedugjuk a dokkolóba.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#27392) lapa válasza buvartacsko (#27382) üzenetére


lapa
veterán

használj hp-t (és linuxot).

(#27393) NaNe80 válasza franc0 (#27391) üzenetére


NaNe80
csendes tag

DVI csak egyes modelleknél van letiltva, T61 nem tartozik közéjük. Monitort meg is hajtja szépen (1600x1200), csak valahogy a TV-vel nem akar barátkozni, pedig a TV megelégedne akár sima 1024x768-al. Mellesleg ugyan ezzel a kábelezéssel, csak egy T500-at berakva a dokkolóba simán megy minden, de hát az a céges gépezet...

Valami ötlet? Lehet T61 az valójában csak analóg jelet küld ki a DVI-ra, amit a monitor lekezel, de a TV nem kajál meg?

Kösz!

(#27394) NaNe80 válasza NaNe80 (#27393) üzenetére


NaNe80
csendes tag

Közben tovább nyomoztam. Ami meglepő, hogy a dokkoló az DVI-D-t tud, tehát csak digitális jelet ad ki, DVI->VGA átalakító nem használható rajta. Most már teljesen értetlenül állok a dolog előtt :F

(#27395) tibyke


tibyke
tag

rgeorge & audi100td: irtam a pozsonyi lenovonak, meglatjuk, mit valaszolnak.

t

(#27396) Tim82 válasza NaNe80 (#27394) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem vágom a logikát, hogy miért is ne volna DVI to VGA átalakító használható DVI-D kimenetre csatlakoztatva... Digitális jelet át lehet alakítani analógra, analógot nem lehet digitálisra. (Persze, tévedhetek is, nem fogom tudni jelen pillanatban D-Sub kábel hiányá ban leellenőrizni az Advanced Dock-on.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27397) Gondwana válasza Tim82 (#27396) üzenetére


Gondwana
addikt

Az a DVI2VGA átalakító viszont nem fél menüebéd árába kerülne, mint amiket a videokártyákhoz csomagoltak, hanem mondjuk inkább egy svédasztalos zabáláséba...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#27398) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Valaki itt nemrég ajánlott nekem 14"os T60-hoz billentyűzetet, kérem keressen meg PM-ben!

A gép különben ezt: "error 0210: Stuck Key 2c" a hibát dobja.
A billentyűzet ki van takarítva, a takarítás után néhány napig problémamentesen működött, most megint ezt írogatja és el sem indul.

Ezért kellene az új billentyűzet.

Lehetőleg magyar vagy UK angol a hosszú Í miatt.

Köszönöm.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#27399) NaNe80 válasza Gondwana (#27397) üzenetére


NaNe80
csendes tag

Ez így korrekt :) :C

(#27400) cadeyrn válasza Tim82 (#27396) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Analóg -> digitális neve AD átalakító, és úgy lesz a világból bit :P
Tudom, nem erről van szó, csak a mondtat kicsit sántított.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.