Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) !Overdose! válasza littlerock (#27650) üzenetére


!Overdose!
őstag

Használd a Lenovo System Update elnevezésű programot.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27652) SzalaiG válasza franc0 (#27646) üzenetére


SzalaiG
addikt

Angol esetleg magyar leírás? :U

(#27653) mitulabattyi


mitulabattyi
aktív tag

Adott egy x60s 32bites procival. Akkor ez ugye max 3gb RAM-ot lát, akkor is ha 2db 2gigás modult teszek bele?

(#27654) Geby


Geby
tag

Sziasztok!

Van egy T61-esem ami eladósorba került. Kérdezgetik is, hogy mi az ára. A nagy kérdés az volna hogy mit ér manapság egy ilyen ?

6464-CTO L3 L2587
gari most járt le, 2011.12.03
T7300
2x2GB RAM
Samsung 500GB 5400 HDD
1280x800 LCD 15.4"
wifi bg (valami intel 39xx, ha jól emlékszem)
kártyaolvasó
dvdrw
firewire
expresscard slot

akku sajna utángyártott és sokszor dönt úgy, hogy akár már 80%-nál is dob egy hátast, utána feldugom töltőre akkor 0%-ról kezdi tölteni. de van mikor hajlandó lemerülni akár 20%-ig is és ott fekszik ki. szóval ez nagyon cserés lenne valami normálisra.

Előre is köszi.

(#27655) littlerock válasza !Overdose! (#27651) üzenetére


littlerock
aktív tag

köszi, délután megnézem... Nem mellékesen 3500 huf-ért új 512-es Ramot kap a gép...

Anyós gépe, mit meg nem tesz (vesz) az ember a kegyeiért...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#27656) !Overdose! válasza Geby (#27654) üzenetére


!Overdose!
őstag

Milyen VGA van benne? Milyen nyelvű a billentyűzet?

A sok memória és a nagy vinyó megdobja az árát és ráadásul elég fiatal is. Szerintem kicsivel 60k fölött érhet függően a VGA-tól és a billentyűzettől.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27657) !Overdose! válasza littlerock (#27655) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én is pont a héten vettem egy T43-at anyósoméknak netezni. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27658) SzalaiG válasza Geby (#27654) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ment PÜ.

Mit veszel helyette?

(#27659) brd válasza mitulabattyi (#27653) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, de ez nem a CPU bűne, hanem a chipset, és kisebb mértékben a Lenovo BIOS tehet róla.

The only real valuable thing is intuition.

(#27660) Geby válasza !Overdose! (#27656) üzenetére


Geby
tag

X3100
magyar bill
zsanérok mint új korában, szorosak, nincs semmi bajuk
kopás - a sarkai mint minden ThinkPadnek ami táskában van minden nap, valamint az egyik oldal amelyikkel fölfelé volt és ahol megfogtam nap mint nap. Napjában kétszer utazott táskában hétköznaponként. Naponta 12 órat ment minden nap, legalábbis a hdd statisztikáiból ítélve.
A Samu az most lett bele rakva fél éve, mert az előző megfeküdt.

kb 3 hónapja szétszedtem a ventijét mert csörgött-zörgött vagy 2 hétig aztán meguntam, újat venni nem akartam, adtam neki frankó zsírt, azóta kussban van megint.

T520 lett helyette

[ Szerkesztve ]

(#27661) Borote válasza mitulabattyi (#27653) üzenetére


Borote
addikt

Erre most hirtelen én is kíváncsi lettem... Addig oké, hogy nem kezel 3GB fölött RAM-ot, de csak megcímezni nem tudja, vagy egyszerűen nem is látja?
Ez főleg azért érdekel, mert ha vennék bele mondjuk egy 2GB-os modult a mostani 2 mellé, akkor a maradék 1-et felhasználhatnám RAMdisk-nek? :)

(#27662) !Overdose! válasza Geby (#27660) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én olyan 65k környékére lőném be az árat. Igazából a vinyó miatt vakarom a fejem, mert a jelenlegi helyzetben elég húzós az ára még használtan is. Viszont kérdéses, hogy a leendő vásárlónak szüksége van-e ekkora tárhelyre és hajlandó-e megfizetni. Ha ezt belekalkulálod a T61 árába, akkor nagyon közel kerül a T400-asokhoz. Talán akkor járnál a legjobban, ha vennél a T61-be egy kisebbet és az 500-ast külön eladnád. :F

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27663) Geby válasza !Overdose! (#27662) üzenetére


Geby
tag

Van egy 100-as 5400-as Hitachi asszem, ezzel vettem 2.5éve, de egyből parkolópályára raktam. Meg van egy 250-es 7200-as Seagate, ez működött benne 2 évig, csak aztán meghalt, és a csere az 1 hónapig tartott (most van egy új belőle), a garanciáztatás idejére vettem egy 500-as Samut nyáron, ez van most benne. Szóval van vinyóm talicska számra.

Én így 55-re lőttem be az árát, mivel havernak kellene, és szar az akku amit mindenképp ki kell cserélni, mert ugye láttunk már olyat youtubeon, hogy porig ég a noti és nem ezzel kéne eljátszani. Egy normális eredeti meg 8-10 ropi ebayről rendelve, nem vészes.

Nagyon nem akarok én óriásit kaszálni a vinyóval, 11-ért vettem augusztus környékén, nem akarok én 25öt érte. Ha kell havernak had vigye, ha nem akkor meg majd elviszi valaki itt.

(#27664) franc0 válasza Geby (#27663) üzenetére


franc0
őstag

Az 55 szerintem korrekt érte.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#27665) brd válasza Borote (#27661) üzenetére


brd
nagyúr

A chipset maga max. 4GB-ot kezel (inc. HW-ek címei), de a BIOS korlátozza max. 3GB-ra, így szerintem esélytelen, mert a BIOS sem "látja".

The only real valuable thing is intuition.

(#27666) naksys


naksys
senior tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo T61-es notim és vettem bele egy Corsair r60 ssd-t.
A gondom az, hogy nem minden bekapcsoláskor ismeri meg a gép az ssd-t. Kb 10-ből 1x nem, csak restartolással.
Legfrissebb biost tettem fel. Előtte egy hdd volt benne, azzal nem volt ilyen probléma.

Lehet valami megoldás a problémámra?

(#27667) Borote válasza brd (#27665) üzenetére


Borote
addikt

Hogy a macska rúgja meg azt a BIOS-t :D
Azért ha valakinek lenne a keze ügyében egy T60 és 4GB memória, az kipróbálná a kedvemért? :B kölcsönmemóriát elfogadok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27668) brd válasza Borote (#27667) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem volt T60-om, nem ment. (Azért próbálkoztam a Superspeed RAM diskkel, de ugye a BIOS sem "látja", tehát...)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#27669) Borote válasza brd (#27668) üzenetére


Borote
addikt

Köszönöm szépen :R
Ez esetben szomorú :( Majd csak túlélem valahogy :D

(#27670) dabgergo


dabgergo
őstag

Most délután újrarakném a w7et a T61-emen, az lenne a kérdésem, h majd mit kell tennem h a thinpades dolgok mint pl hangerőkezelés, fényerő stb. menjen a friss gépen is? Simán a ThinkVantage gomb megnyomása után leszedem a legfrisseb illesztőprogramokat és kész?

(#27671) lakkusjj válasza dabgergo (#27670) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Töltsd le a Lenovo System Update programot, minden szükséges drivert és ThinkVantege programot letölt és telepíti is neked.

(#27672) dabgergo válasza lakkusjj (#27671) üzenetére


dabgergo
őstag

Koszi nagyon!

(#27673) naksys válasza dabgergo (#27670) üzenetére


naksys
senior tag

[link]Telepítsd fel a segédprogramokat hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#27674) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Esetleg akad itt olyan T42(p) tulaj, akinek meg megvannak a Recovery Disk-ek, amik a gepehez jartak? Kivancsi vagyok, hogy amik torrenten megtalalhatoak, vajon megegyeznek-e a tenyleges visszaallito lemezekkel.

(#27675) !Overdose! válasza naksys (#27673) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ennél egy fokkal kifinomultabb megoldás a Lenovo System Update használata. Neked is ajánlom! ;)

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27676) pcguru1 válasza mitulabattyi (#27624) üzenetére


pcguru1
őstag

Esetleg tudnál adni egy pontos márkát,hogy milyen floppy kéne hozzá?

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#27677) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Hello! Megvettem a T400s-t. A helyzet az, hogy Vistával adták, amit én speciel nemigazán szeretek. Az gáz lenne ha letörölném egy az egybe recovery partícióstól mindenestől? Ne foglaljon már el 4-5gigát a 64-es SSD-ből. :(
Ha esetleg valamikor használnám, akkor egy letöltött Vistát tudok "aktiválni" a matricán lévő kóddal ugye?

(#27678) mobileman válasza naksys (#27666) üzenetére


mobileman
aktív tag

Egy moddolt bios- szal megpróbálnám..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#27679) Vladi


Vladi
nagyúr

nokérem! Nevezett helyen 3 t60-as van. Az egyik nagyon gatya, kopott, meg lifeg, úgyhogy kilőve. A másik kettő:
x1300-as atival 14 colos, picit kopott
x1400-as atival 15 colos, egész jó. :)

Ez utóbbi felé hajlok, kérdés, az ati kártyás az milyen? :F gondolom isp paneles amiről mondták már hogy jó. Amúgy ezek milyenek? Van valami gyerekbetegség?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27680) Psychonaut válasza Tamoo (#27677) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ha esetleg valamikor használnám, akkor egy letöltött Vistát tudok "aktiválni" a matricán lévő kóddal ugye?
Igen, csak azonos verzio legyen (ertelemszeruen, tehat Home Premium kulcs csak Home Premiumhoz jo).

(#27681) littlerock válasza !Overdose! (#27651) üzenetére


littlerock
aktív tag

letöltöttem, de nem tudom eltelepíteni.

A hibaüzenetben hiányol valami supported .NET framewor -dolgot

ötlet?

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#27682) mobileman válasza littlerock (#27681) üzenetére


mobileman
aktív tag

Akkor feltelepíted a Net Frameworköt is...[link]

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#27683) andersen10 válasza naksys (#27666) üzenetére


andersen10
aktív tag

corsair betegség. nekem a másik betegsége van: sleep-ből nem jön vissza, kék halál..
tetű egy cég, min. 1.5 év óta ismert ez a két hiba, ami a sandforce vezérlő problémája, normális gyártók már rég kiadták a javított firmwareket, a corsair meg sza***ik rá.
ami tehetsz:
0. ha garis vidd vissza
1.ssd firmware frissítés ha nem a legfrisebb
2.bios frissítés ha nem a legfrissebb
3.bios-ban a gyors bootolás kikapcsolása

a én sleep restore bsod problémámra csak egy "megoldás" van: sleep tiltása, helyette hibernálok.... nekem f60a ssd-m van amúgy.

(#27684) naksys válasza andersen10 (#27683) üzenetére


naksys
senior tag

Hát ez klassz! Nem hallottam erről a problémáról..
Megpróbálom elpasszolni.

(#27685) Tamoo válasza Psychonaut (#27680) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A recovery partíció törlésével lehet bármi gondom?
Elég ha szimplán törlöm partíciókezelővel vagy esetleg valami beállítást is módosítani kell bios-ban?

(#27686) andersen10


andersen10
aktív tag

60-as sorozatú Thinkpadnál másnak is gyenge a VGA jel minősége???

Konkrétan egy x60s-ről van szó, de több x60s-t is próbáltam, ugyanolyan. W7 és XP alól is próbáltam.

Próbáltam a gépről és az x6-os dokkoló kimenetről meghajtani a monitort, próbáltam többféle VGA kábelt. Próbáltam true type font finomhagolást a win 7 alatt. Továbbra is kicsit "életlen" a kép.
Munkára egy T61-et használok, a dokkolója DVI kimenetéről hajtva a monitort. Ég és föld. Az a bosszantó, hogy van egy régi Amilo Pro notim (915GM-es intel chipsettel), és annak analóg kimenetéről tűéles a kép még a full HD LCD TV-n is, szóval tud az analóg jel is jó minőségű lenni. A monitorom egy profi Eizo (1680x1050) cucc, azzal nem lehet gond.

Azt nem mondom azt hogy használhatatlan az x60s külső monitorral, de kb. olyan érzés, mintha LCD-ről CRT-re állnék vissza.

Szóval tudtok-e vmi trükköt amivel lehet befolyásolni a VGA jel minőségét, "élesíteni a képet"?

[ Szerkesztve ]

(#27687) mobileman válasza Tamoo (#27685) üzenetére


mobileman
aktív tag

Csak helyet nyersz, gondot nem, csak annyit, hogy nem lesz recovery, avagy visszaállító partíciód, bios- ban nem kell semmit állítani.

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#27688) Psychonaut válasza Tamoo (#27685) üzenetére


Psychonaut
addikt

Semmi gondod nem lehet belole, persze azt leszamitva, hogy nem lesz lehetoseged rola visszaallitani.

(#27689) littlerock válasza mobileman (#27682) üzenetére


littlerock
aktív tag

valamin már ügyködök, csak nem akartam elkiabálni... de köszi...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#27690) Tamoo válasza Psychonaut (#27688) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Köszi, nem hiszem hogy vissza akarnám állítani a vista-t... Akkor felszalad rá az ubuntu :))

(#27691) littlerock válasza mobileman (#27682) üzenetére


littlerock
aktív tag

a 4-est letöltöttem, telepített a gép vagy fél órán át, de ugyanaz a hibaüzenet fogad...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#27692) mobileman válasza littlerock (#27691) üzenetére


mobileman
aktív tag

Újraindítás volt?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#27693) szektamokus


szektamokus
tag

Sziasztok,

Szerintetek mi lenne a reális ár ezért a T60-ért?

Előre is köszönöm

(#27694) littlerock válasza mobileman (#27692) üzenetére


littlerock
aktív tag

természetesen...
de érdekes, hogy a Microsoft fixit is hiányolja a dolgot, és kéri, hogy legalábba 2.0-át tegyem fel, ellenben a Microsoft update nem talál hiányzó dolgot...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#27695) Shadowfax válasza Tamoo (#27677) üzenetére


Shadowfax
addikt

Mielőtt törölnéd, készítsd el a Recovery DVD-ket, jól fog jönni később:
Start - Minden program - ThinkVantage: "Create Product Recovery Media" - ezen belül "Create Product Recovery Discs now".
1 db CD-re és 2 db DVD-re lesz szükséged. (Az első CD legyen!) [link]

(#27696) ^Clown válasza szektamokus (#27693) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem irányárnak nem rossz.

(#27697) Tamoo válasza Shadowfax (#27695) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

:R meglesz, köszönöm!

(#27698) szektamokus válasza ^Clown (#27696) üzenetére


szektamokus
tag

Köszi, akkor egyenlőre így hagyom.

(#27699) !Overdose! válasza littlerock (#27694) üzenetére


!Overdose!
őstag

Semmi érdekes nincs benne, valóban szükséges az is hozzá. Telepítsd manuálisan.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27700) littlerock válasza !Overdose! (#27699) üzenetére


littlerock
aktív tag

Üdv! megküzdöttem vele, már dolgozik a thinkvantage system... remélem megoldja a gondjaimat...

már beraktam az 512 -es memóriát is... egész fürge...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.