Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) JoeYi


JoeYi
őstag

Hi!

Aki képben van légyszi segítsen.

Üzleti notebookot szeretnénk venni, szempontok: dokkolható, USB 3.0, matt kijelző 15" alatti, i5 proci

Tudna valaki ajánlani pár jó megoldást?

(#26252) rgeorge válasza JoeYi (#26251) üzenetére


rgeorge
addikt

Nehéz ügy lesz ez... Asszem Thinkpad üzletiből (T, W) csak a W-s tud usb3-at, az meg csak 15.6"-os van.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#26253) Chaser válasza JoeYi (#26251) üzenetére


Chaser
titán

USB3 ne feltétlen legyen szempont, veszel bele egy EC vezérlőt és meg van oldva. Persze EC slot kell legyen, de az a legtöbbön van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26254) stifi válasza rgeorge (#26252) üzenetére


stifi
senior tag

nincs ilyen törvényszerűség, például a t420s modellek is tudják. (bár lehet csak ez a kivétel)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#26255) rgeorge válasza stifi (#26254) üzenetére


rgeorge
addikt

És tényleg, a T420s a kivétel.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#26256) JoeYi válasza rgeorge (#26255) üzenetére


JoeYi
őstag

hmm, ez nemrossz

de nem is igen lehet itthon kapni ha jól látom

[ Szerkesztve ]

(#26257) Integra


Integra
titán

elkezdett kerepelni a hűtőventillátorom. ez szokásos a t61-nél vagy egyszerűen szét kéne kapnom és kipucolni a portól?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26258) tototos válasza Integra (#26257) üzenetére


tototos
őstag

Nekem 4 év alatt a 3. ventillátor van a gépben. Kicsivel feljebb van egy videó hogy lehet megolajozni, próbáld ki hátha segít.

(#26259) rgeorge válasza JoeYi (#26256) üzenetére


rgeorge
addikt

i7-tel lehet: T420s

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#26260) Integra válasza tototos (#26258) üzenetére


Integra
titán

ráküldök egy kis wd-40-et az nem jó? :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26261) sutszi


sutszi
veterán

A ventit teszteltem, kapott 4,8V-ot, de csak minimális rugdalózásra volt képes. Forogni nem tud pedig ennyitől kellett volna neki...Úgy néz ki itt már csak a csere segít. :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#26262) stifi válasza Integra (#26260) üzenetére


stifi
senior tag

természetesen jó megoldás (katt)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#26263) lapa


lapa
veterán

ne vicceljünk már ilyen wd40 meg olajozós cuccokkal. egyik sem alkalmas tartós kenésre.

persze a duck tape az más, az rendes eszköz.

msata az xx20-tól van.

@sutszi: mit jelent, hogy "tesztelted a ventit"? tisztítás-zsírzás után?

[ Szerkesztve ]

(#26264) sutszi válasza lapa (#26263) üzenetére


sutszi
veterán

Előtte...még nincs zsírom, csak holnap vagy holnap után lesz...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#26265) HarryPotter


HarryPotter
őstag

lenovo thinkpad e120 -- win 7 telepítésnél az op rendszer felmegy, de se a lanhoz, se a wifi-hez nincs driver, így nem tudok a netre menni. Pendrive-on leszedve a wifi és a landriverek a lenovo oldaláról pedig nem települnek (hibaüzenettel kilépnek). Nem értem. Valaki találkozott ilyesmivel?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#26266) lapa válasza sutszi (#26264) üzenetére


lapa
veterán

akkor te most inkább a system chipet tesztelted, miszerint jól jelzi a venti beragadt voltát. ez semmi extra, csak egy fém rúd rajta egy műanyagdarabbal. kipucolod bezsírozod és megy megint egy jó darabig.

(#26267) sutszi


sutszi
veterán

Hát ebből kifutottam. A tesztelés az volt lényegében, hogy 4db 1.2V AAA-t sorba tettem, majd polaritáshelyesen rákötöttem a ventire. De csak oda-vissza 1mm-es rugózó mozgást végzett. Rángatózott.
Elvileg valamilyen forgást kellett volna produkálnia.
Szabad kézzel viszont pörög...nem látszik semmi akadás.

Meglesz a zsír akkor megcsinálom.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#26268) lapa válasza sutszi (#26267) üzenetére


lapa
veterán

mivel nem ismerem a thinkpad ventiket ez vagy nem jelent semmit, vagy tényleg eldöglött az elektronika.

ha leszedett, de rádugott billel elindítod és kézzel megsegíted bios alatt, akkor mit csinál?

(#26269) sutszi válasza lapa (#26268) üzenetére


sutszi
veterán

A bios-ig el sem jutok mert addigra kisípol, és kapom a fan error-t. De indításkori kurblizást kipróbálom.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#26270) salieri. válasza Integra (#26260) üzenetére


salieri.
őstag

A WD40 egy petróleum alapú penetráló folyadék, melynek viszkozitása kicsi (könnyen folyik), ez az előnye és a hátránya is:
Nagyon könnyen befolyik résekbe, menetekbe (pont emiatt jó csavarlazító, eljut és bekúszik oda is ahová más nem), vízkiszorító (korrózióállóságot ez biztosítja), tehát tökéletes tisztító és kötésoldó folyadék.Hátránya (és kenésre való alkalmatlansága) pont a könnyű folyás miatt van: nem marad a megkent felületen és ami a legfontosabb, könnyen penetrálható a kenőréteg. Mind az olajnál, mind a zsírnál az a nagyszerű, hogy hajlamos egyben maradni nyomás hatására (nem szakad szét, akár pár atom vastagságban is de a két préselődő felület között marad, nem keletkeznek "lyukak"). A kenőanyag minőségének is ez az egyik jellemzője (penetráció 25 Celsius fokon 60 törés után). Na a WD40 itt teljesít rosszul, az egybefüggő kenési felület könnyen megtörik, szétesik.

Tehát nem kell ilyennel ventillátort kenni!

(#26271) stifi válasza salieri. (#26270) üzenetére


stifi
senior tag

és pont emiatt (ahogy a fent linkelt folyamatábra mutatja) tökéletes javítási megoldás MINDENRE, persze csak akkor ha azonnal meg kell oldani valamit és mindegy meddig tart :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#26272) salieri. válasza stifi (#26271) üzenetére


salieri.
őstag

magyarul ventibe, adtal a sz-rnak egy pofont :)

(#26273) lapa válasza salieri. (#26272) üzenetére


lapa
veterán

plusz jól szétterül és az összes lehetséges port összegyűjti csiszolópapírnak.

(#26274) salieri. válasza lapa (#26273) üzenetére


salieri.
őstag

igy-igy :K

(#26275) Bander78


Bander78
tag

A véleményetekre lennék kíváncsi, mennyire használható 14"-os laptophoz az 1600x900-as kijelző.Megrendeltem az iponról egy i3-as T420i-t, azonban a hirdetettel ellentétben csak 1366x768-as felbontással rendelkezett. A legnagyobb baj az volt, hogy a fényerőt maxra kellett húzni a jó képhez irodai környezetben.Valahol mintha olvastam volna, hogy a lenovonál az 1366x768-as panel csak 200 nites, míg az 1600x900-as 320. Visszavittem a cuccot, holnap kapok egy i5-ös verziót ráfizetéssel (bár az alapgép is kva nagy ráfizetés volt...) na az már 1600x900-as lesz. Aki 14"-ban használ ilyen felbontást elégedett vele? Nem túl kicsik a betűk? A retek 16:9-es képarányról nem is beszélve... élőben döbbentett meg, mi a fsznak alul meg felül ekkora keret?!
A válaszokat előre is köszönöm!

(#26276) brd válasza Bander78 (#26275) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem a T400-on az 1440x900 teljesen jól használható, igaz az szélességben kisebb, mint amit kérdeztél, de a magasság ugyanaz. Persze ha rossz a szemed, akkor már valószínűleg állítani kell a betűméreten.

The only real valuable thing is intuition.

(#26277) franc0


franc0
őstag

Srácok, nincs valakinek elfekvőben ATI-s T60-hoz hűtője?
Befigyelt a kerregés.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#26278) sutszi válasza franc0 (#26277) üzenetére


sutszi
veterán

Mi ez valami járvány? Sorra döglenek a hűtők...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#26279) azbest válasza sutszi (#26230) üzenetére


azbest
félisten

Azt is láttam, hogy amit te rendeltél az ilyen többlapátos változat.Ez hűtési teljesítményben és zajban mit jelent?
Fogalmam sincs, ilyen volt benne gyárilag és pont olyat rendeltem bele :) Nem tudom hogy az oem-ként aposztrofált ritkább lapátosnak más -e a hangja. Viszont kíváncsi vagyok, szal ha valaki mindkét fajta ventit ismeri, akkor meséljen :)
sűrű (gyárilag): [link]
ritkább (oem): [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#26280) salieri. válasza azbest (#26279) üzenetére


salieri.
őstag

a surubb lapatos nekem hangosabb!

mas : ujrapasztazasnal erdemes tenni pasztat a GPU- ra is ,annak ellenere ,hogy GAP pad van rajta.

(#26281) BalazsKKa67j


BalazsKKa67j
tag

sziasztok! Tudnátok nekem segíteni abban,hogy R500-hoz hol találok ultra bay akksit? E-bayen nem akadtam egyre sem.Előre is köszönöm!
Üdv!

(#26282) Otisz válasza BalazsKKa67j (#26281) üzenetére


Otisz
őstag

klikk ide

(OO[IIII][IIII]OO)

(#26283) Napfénysüti válasza brd (#26276) üzenetére

Nekem elég gyenge a szemem (-4,5) de az 1440*900-as felbontás a T400-on tökéletes, soha semmi problémám nincs a betűkkel. Sőt ha egy kisebb felbontású gép elé ülök az már szinte zavar. :)

Més que un club!

(#26284) Tim82


Tim82
nagyúr

Mai napi kínzó kérdés: ilyen töltőfejet vajon hol lehet kapni relatíve elfogadható áron? (Ebay-en 30 USD-től felfelé láttam csak, az nem játszik.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26285) Gondwana válasza Napfénysüti (#26283) üzenetére


Gondwana
addikt

Akinek minuszos a dioptriája, jól látja az apró dolgokat, nem lát messzire, a pluszosok meg szivatásnak veszik a nagyfelbontást. (Én pl -3.25, az kb. annyit jelent, hogy legmesszebbre kevesebb, mint 30cm-ig látok élesen szemüveg nélkül - viszont qrrvajó a bokehje a szememnek, apám jó munkát végzett :C )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26286) Otisz válasza Tim82 (#26284) üzenetére


Otisz
őstag

Esetleg ez?

Bár ez is 10 font... :(((

[ Szerkesztve ]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#26287) Napfénysüti válasza Gondwana (#26285) üzenetére

Az a baj hogy ha leveszem a szemüveget már a monitort se tudom elolvasni. :B
Azzal viszont nem probléma hogy kicsik a betűk. Sőt jobban örülök hogy több minden kifér a kijelzőre. Melóhelyen meg pláne jó a nagy felbontás mert ott dokumentumokat meg adatbázisokat kell egész nap nézegetnem. De csak a TP-s kollégáknak jár a dokkoló mellé még egy nagy monitor, nekem a ThinkCentre-hez csak egy normál. :DDD

Més que un club!

(#26288) cadeyrn válasza Napfénysüti (#26287) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Ez a kicsit a betűk para....
Minden oprendszerben van dpi beállítás, ha kicsik a betűk, használd.
Eclipse nem fér el a HD felbontáson, alsó hangon is 1440x900 kell neki, inkább több.

Engem teljesen már okból zavar a sok pötty: túl sok rajta az adat egyszere :D
De tényleg, 15.4"-en az 1680x1050-re egyszerűen túl sok minden fért el, hogy át tudjam tekinteni, ha koncentrálok is.

[ Szerkesztve ]

(#26289) Bander78 válasza cadeyrn (#26288) üzenetére


Bander78
tag

Akkor mégiscsak jobb döntés lehet a nagyobb felbontású kijelző... Az 1366x768-nak 111, az 1600x900-nak 130, a 1440x900-nak 120 a dpi-je. Kár, hogy nem lehet lébőben megnézni mindet. Na mindegy, ma kiderül.
Azért aki ilyet használ annak éredekelne a véleménye.

(#26290) lapa válasza cadeyrn (#26288) üzenetére


lapa
veterán

a dpi skálázás nem mindenhol műx (pl weboldalak, thunderbird...).

(#26291) Tim82 válasza Otisz (#26286) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez sajnos nem jó nekem. Egy meglévő Lenovo Slim adapterhez kellene, aminél töltőfejet lehet cserélni (tehát csak a Lenovo töltőfej a jó hozzá). Bár igazából lassan megszabadulok minden C2D előtti Thinkpad-cuccomtól, jó lenne, ha lenne vész esetére. Mondjuk, lehet, hogy a Lenovo Magyarországnak van, írok is nekik ma mailt, hogy ők mennyiért vesztegetnék.

*
Más és eléggé off-topic kérdés: tud valaki olyan PCMCIA (és nem Express Card) és független HSDPA-modem típust, ami biztosan fut Windows 7 alatt? Eddig egy szál Telenor-függő Huawei E630-at sikerült működésre bírnom, de próbálkoztam Novatel Merlin U740-nel és Option Globetrotter kártyával is, egyik sem volt az igazi (és már rég nem Telenor-os mobilnetem van).

Általában persze meg tudom oldani Galaxy Tab + tethering-gel is a dolgot, de néha bőven elég volna egy pár gramm súlyú HSDPA-kártyamodem helyette.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26292) sutszi válasza azbest (#26279) üzenetére


sutszi
veterán

Kösz.
Húha...akkor ennek megpróbálok utána olvasni, mert elsőre azt gondoltam, hogy akkor egy ilyen sűrűbbet kérek, mert az biztos jobban nyomja. Erre salieri-nek hangosabb. Lehet egyedi, lehet nem.
Amúgy általában véve neked hangos a amikor felpörög?
Milyen T61-ed van? 14v15? Intel v Nvidia?

Van másnak is tapasztalata sűrű vs ritka lapátú T61 ventivel?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#26293) Integra válasza Napfénysüti (#26283) üzenetére


Integra
titán

felbontásra fasza az 1440x900-as, 14-es t61-ben ez van nekem is.
de a panel minősége gagyi, hihetetlen bóvli sajnos. nekem befájdul tőle a szemem pár óra után. ránézek apám 15-ös t520-as gépére 1600x900, és egy megváltás a kéminőség, a szemem megnyugszik..
sajnos ezért fogom lecserélni idővel a t61-et egy x220-ra, mert abban van megint normális minőségű ips panel.. a nagy felbontás hiányozni fog, de a képminőség egy megváltás lesz.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26294) azbest válasza sutszi (#26292) üzenetére


azbest
félisten

Két 14.1" intel-es 7661 típusúak. Mindkettőben sűrű venti van. Az egyikben pár hónap után el kezdett kerregni csúnyán a (3 éves) venti, azt cseréltem. Folyamatosan 24/7 futtattam a gépet és sok port összeszed úgy. Kicsit gyanús (de lehet a véletlen műve is), hogy azután lett zörgős a venti, hogy a tpfant alap beállításokkal kezdtem használni (ez leállítja a ventit ha 60 fok alá hűl), míg normál nem piszkált vezérléssel 3200 körül pörög konstans.

Most a másik gép fut folyamatosan, hallhatóan hangosabb, mint az új ventis. Új ventivel 2800 forulaton sokkal halkabb, mint 3200-on. Azzal már a winyó hangja volt dominánsabb. A régi (3.5 éves) ventis gép valamivel hangosabb.

A hangosság megítélése nagyon függ a környezettől. Éjjel, amikor nincs a környéken forgalom és szinte nincs semmi zaj, akkor könnyű kiszúrni a hangját (közelről), akármilyen halk is legyen... de a nap nagyrészében sokkal hangosabb a környezet.

A tpfant már csak az adatok kijelzésére használom, úgy állítottam be hogy alapból ne bántsa a ventivezérlést.

[ Szerkesztve ]

(#26295) Napfénysüti válasza Integra (#26293) üzenetére

Nem tudom, én a saját T400-am előtt tök nyugodtan elücsörgök órákig is. Talán még kontaktlencsében is bírom. A céges IBM (most épp ilyenem van) monitorom előtt nem annyira rózsás a helyzet. Lehet a fényerővel kéne ott variálnom meg persze a légkondi is bezavar, nálunk mindig megy. :(

Més que un club!

(#26296) BalazsKKa67j válasza Otisz (#26282) üzenetére


BalazsKKa67j
tag

Köszönöm a segítséget Otisz!

(#26297) felvono


felvono
tag

Mi a velemenyetek errol: x200s vs t400
az az otletem tamadt hogy lecserelem az x200asomat t400ra.
nem nagyon szamit a teljesitmeny. meg a meret kulonbseg sem. csak ilyen miert ne alapon csinalnam. ha vki mar atesett ilyesmin vagy hasznalta mindkettot,megoszthatna a szubjektiv velemenyet. objektivet talalok a tesztekben is :D
elore is koszi :R

[ Szerkesztve ]

(#26298) robáG


robáG
csendes tag

Szervusztok,
IBM T43, képernyő 10 mp után elsötétedik –cső kikapcsol.
külső monitorral tudom használni, invertert cseréltem hiba maradt.
-inverterével másik laptop világítása működik - és a másik laptop inverterével is működik a cső ( jó a kép is)
(ezeket direktbe kötöttem)-tehát külön –külön az inverter is jónak látszik és a cső is.
Mi lehet még a hiba? Válaszotokat előre is köszönöm, Üdv,

(#26299) ^Clown válasza felvono (#26297) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem nagyon hamar egyöntetű és egyértelmű vélemény fog kialakulni: ez a lépésed maga lenne a szentségtörés ;]

(#26300) Napfénysüti válasza ^Clown (#26299) üzenetére

De a váltás TP-ről TP-re lenne. :U Ha nagyobb méret kell neki miért ne? Én például nem váltanék X200-ra mert kell a plusz méret meg teljesítmény időnként. Mondjuk páromnak viszont nagyon is el tudnék képzelni egy X200-at.

Més que un club!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.