Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) Wolfskin válasza ^Clown (#27832) üzenetére


Wolfskin
őstag

az igazsághoz hozzátartozik, hogy vasárnap este volt, 1 kirándulás a Pilisben, 1 vacsora és 2 pohár Freixenet Rose már mögöttem volt, és még így fáradtan is rutinfeladatnak tűnt fellépni a netre. valóban nem figyeltem, a szokott módon lépkedtem előre, és csak utólag, amikor magamhoz tértem próbáltam meg összerakosgatni az emlékfoszlányokat, hol siklott félre a dolog, mi volt az első jel, aminek gyanúsnak kellett volna lennie. pl, hogy még sosem kért olyat, hogy a router alján lévő pin kódot üssem be. (még rajzon is mutatta, hogy fordítsam fejre és a vonalkód mellett lesz). aztán adott egy kulcsot, amit jól le kellett mentenem, és a következő OK megnyomásával keltettem életre a szörnyet mert már jött is a segélykérő sikoly a másik szobából: "Micsináltál az internettel?"

a megoldást végül az hozta, hogy reseteltem a routert, de mire kész lettem, a másik gép (és tulajdonosa) már aludt, úgyhogy kíváncsi leszek, mi lesz, ha legközelebb megint megérzik egymást...

mindenestre legyen a példám tanulság mások számára, hogy a számítástechnikában fontos az éberség, hogy minden pillanatban készen álljunk, mert a gonosz nem alszik, és bármikor lecsaphat.

köszönöm mindenkinek a segítséget!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#27852) lapa válasza Wolfskin (#27851) üzenetére


lapa
veterán

"és 2 pohár Freixenet Rose már mögöttem volt"

"soha ne ismerj be semmit. mindig mond azt, hogy egyszer csak elsötétült a képernyő."

(#27853) Chaser válasza !Overdose! (#27848) üzenetére


Chaser
titán

Ha az tetszett ettől leesne az állad:) Nekem leesett:D Nem tudom a tiedben ips panel van-e, esetleg affs, lehet az x60-ban van? Vmelyik régebbi 1024-esben van amennyire emlékszem.

Működik végre a fingerprintes login is, franc0 :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27854) mitulabattyi válasza Chaser (#27853) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

A wacom panel az LCD mögött van. Az X41 tabletben is IPS van.

(#27855) !Overdose! válasza lapa (#27850) üzenetére


!Overdose!
őstag

Jöhet a kép, kíváncsi vagyok rá.

Chaser: IPS ez is.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27856) Chaser válasza mitulabattyi (#27854) üzenetére


Chaser
titán

De egy védőréteg biztos van az lcd előtt amiért jobban csillog a mattnál. Másik hogy mikor még nem tudtam hogy nem multitouch megtapiztam, olyan nyomokat hagy rajta az ujjlenyomat mintha olajjal öntenék le szegény kijelzőt, amikor vettem akkor is olyan volt. Szóval fogdosni nem kell az biztos:D
X60-ban lenne AFFS?

!Overdose!: Megnéznék egy olyat is:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27857) Wolfskin válasza lapa (#27852) üzenetére


Wolfskin
őstag

én biztosan nem hibáztam. :N a gép az oka... meg a körülmények! :K ezt onnan tudom, hogy egyszerűen nem tudok hibázni. pedig már próbáltam is... :P

:D :DD

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#27858) ro_bert17 válasza dni (#27838) üzenetére


ro_bert17
őstag

Vicces? Én biztos nem mosolyognék, ha hirtelen ennyit kellene kifizetnem egy matricázott ssd-ért. :B
Ezeket a 830-kat talán mindenki dícséri, gondolom elég okosak, ügyesek. Bár még ez sem az én pénztárcám, de ezekből a 256-os sem a legdrágább.

(#27859) ^Clown válasza ro_bert17 (#27858) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

+1 a 830-as Samsungnak, nagyon elégedett vagyok vele. Több, mint 2 hónapja van a T61-emben egy 64Gb-os darab.

(#27860) Chaser válasza ro_bert17 (#27858) üzenetére


Chaser
titán

A 470-essel sincs semmi gond. Szekvenciálisan lassabb de azt sata2 lapban nem fogja észrevenni senki, sata3 lapnál is csak akkor gyorsabb a 830 ha pl videot szerkeszt valaki, ami 64GB-on úgyse lesz túl gyakori.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27861) franc0 válasza ^Clown (#27859) üzenetére


franc0
őstag

Most cseréltem el a 830-as SSD-m öcsémmel, mert nem fért el a 40 gigás Intel X25-V-n.
Az égvilágon semmi különbséget nem érzek sebességben. Laptopba kb mindegy.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#27862) ro_bert17 válasza Chaser (#27860) üzenetére


ro_bert17
őstag

Elhiszem. Sőt még azt is elhinném ha ezen kívül több ajánlott/jó típus is lenne, ugyanis nekem amúgy csak az kis pénzért csereberélt intel g2-vel van konkrét némi tapasztalásom. Klaffán gyorsan bootol az excel, de nekem jobban tetszik, hogy indulás után tovább csendben van a gép, és amikor dolgozik, akkor sem annyira hangos és meleg mint a 7200-es lemez(ek)zel.

(#27863) Chaser válasza ro_bert17 (#27862) üzenetére


Chaser
titán

Van több típus, csak most samuról volt szó. Nekem kingston sv100-zal se volt semmi bajom, igaz az nem volt annyira hűvös. Az újabbak már kisebb csíkszélességen készülnek, azért nem melegednek annyira, másik vonzata hogy emiatt kevesebb lesz az élettartamuk, de kb mind1. Mire amiatt meghalna már 512-est fognak adni ugyanannyiért. Kingston 96GB v100+ még ami volt simán olyan jó mint a samu 470, nekem ezekkel vannak személyes tapasztalataim. Kijött már a sata3-as 90-es v200+, de még drága, remélem nem rontották el mint a v200-at, majd ha emberbarátibb lesz az árazás én olyat vennék majd. Lényegében egy bizonyos szint fölött csak szintetikus esetekben jönnek ki különbségek, meg 1-2 spéci esetben amit a userek 90-95%-a sose használ.

Van két db kb 1.5mm átmérőjű karika az x61 kijelzőjének legalján, egyik közepétől kicsit jobbra, másik teljesen a sarokban. Annyira szabályosak először azt hittem gyári feature:D:) Nem külső felületi sérülés az biztos, mintha buborékok lennének. Hogy kerülhettek azok oda és mik lehetnek? A toll ott is érzékeli a panelt ahol a karikák vannak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27864) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Egy pár évnyi "hallgatás" után ismét bejelentkezem, bővült a család egy x220 személyében :)
Mivel a közvetlen közelemben maradt a T43, ezért minden nap csak a csalódással ültem a gépem elé, amivel kapcsolatban mindig rákellet jönnöm, hogy nem egy ThinkPad.

Ellenben le kell írnom, pár észrevételt:
A billentyűzetet kicsit átrendezték, amint látom. Szokni kell biztos volt oka, de én szerettem a régit..
Továbbá a minőségében is kicsit másnak érzem, kopogósabb. Ellenben még így is nagyon kényelmes gépelni rajta :)

Még biztos lesznek kérdéseim, mert van bőven újdonság.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#27865) omiki57


omiki57
csendes tag

Sziasztok. IBM T60p-nél a kijelző időnként bevillan. A rácsatlakoztatott külső monitor hasonlóan. Olyan, mintha összeugrana a kép aztán minden rendben. Néhány percenként fordul elő.

(#27866) cadeyrn válasza omiki57 (#27865) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

És mi a kérdésed?

(#27867) felvono válasza cadeyrn (#27866) üzenetére


felvono
tag

gondolom az erdekelne a kollegat hogy mi okozza ezt, vagy hogyan lehet megszuntetni.
hogy valaszoljak is rogton, nekem fogalmam sincs, meg nem talalkoztam ilyesmivel :(

(#27868) omiki57


omiki57
csendes tag

A kérdés az , hogy hol lehet a hiba? Inverter, vga driver? Most system updatelem aztán meglátjuk.

(#27869) omiki57


omiki57
csendes tag

A system update nem hoz újat. A rendszerben megpróbálom a monitor drivert frissíteni. Általános PnP képernyőm van. A notbookban egy 1600x1200-as kijelző van. Esetleg ezzel kell kezdeni valamit?

(#27870) omiki57


omiki57
csendes tag

Installok egy display drivert, hátha az segít. Igaz, hogy csak Vistához van, de frissebb mint ami most rajta van

(#27871) ^Clown válasza omiki57 (#27870) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Próbáld meg az ATi oldaláról feltenni egy vga drivert, próbáld ki a legújabbat, vagy akár egy picit régebbit is (ha az újjal nem megy). Ha nem szűnik meg a gond, akkor egy, pl. Ubuntu live cd-ől bootolj be, és ott teszteld. Ha ott is csinálja, akkor nagyobb lesz a gond (nagy valószínűséggel).
Esetleg még próbálj meg játszani a felbontással, képfrissítéssel, stb.

(#27872) Gondwana válasza omiki57 (#27868) üzenetére


Gondwana
addikt

okot nem tudok, de több Ati X1??0 kàrtyànàl is làttam, hogy ìgy ugràl a kép, 1x sikerült kameràval elkapni, hogy visszavált 320x200-ra, kiìrja, hogy a driver ùjraindult és megy tovàbb

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#27873) omiki57


omiki57
csendes tag

Köszönöm a segíttséget. Megnézem a frissítési frekvenciát esetleg a felbontást is változtatom. Mobileman tanácsára frissítettem a vga drivert és úgy tűnik, hogy megjavult. Egy újraindítással azért mégegyszer megnézem.

(#27874) ro_bert17 válasza Chaser (#27863) üzenetére


ro_bert17
őstag

Na a v200 állítólag tényleg nem túl jól sikerült.
Ez a buborék szerű képződménynek a mivolta engem is érdekelne, mert az én kijelzőmön is van. (T410) Nem zavaró, csak feltűnt, hogy hiába kapargatom tapétavágóval, nem jön le. :)
Komolyra fordítva a szót, kb. 2-3 mm átmérőjű, szabályosnak tűnő kör van a kijelző bal 1/3-ad részén, a közepe alatt picivel. Szerintem lefotózni sem tudom, mert nem üt el annyira.

(#27875) kraftxld válasza ro_bert17 (#27874) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem pont ott van ahol a képernyőt a trackpoint-ra csukod?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#27876) Chaser válasza Gondwana (#27872) üzenetére


Chaser
titán

Ilyen driver eldobást csak akkor tapasztaltam mikor aida64 v everest fenn volt, 1ébként nem. Érdemes megnézni a powerplayt, az is szokott hasonlóakat csinálni. Nem az igazi még ehhez a hw-hez.

ro_bert17: Enyémnél egy színű világos háttérnél kivehető. Zavarónak nem mondanám mert sokáig észre se vettem, szerencsére tényleg a panel legalján van, win tálca ki is takarja teljesen, lehet ezért nem is tűnt fel. Ha találok egy fényképezőt csinálok óla képet.

szerk: kraftxld: Nála lehet hogy az hagyott nomot. De nálam mi?:D Semmi nincs ami ilyet tudna hagyni rajta és nem is felületi dolog hanem belül van.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27877) ro_bert17 válasza kraftxld (#27875) üzenetére


ro_bert17
őstag

Én is azt hittem, hogy valamit oda csuktam. A buborék szerűség az egér, és kijelző keret közt van kb. félúton bal oldalt.
(#27876) Chaser: nekem feketén látszik a legjobban, sötétkéken picikét, a többi világos színnél piros, zöld főleg a fehérnél szinte nem is látszik, csak ha nagyon erősen keresed.

(#27878) mitulabattyi


mitulabattyi
aktív tag

x200s-hez kiadtak egy félmarék lenovos frissítést.

mod: jobban mondva x200(s)-hez és az más gépekhez is.
mod2: mondjuk érdekes, hogy nemrég telepítettem újra a gépet, és a system update a 3.48-as power managert rakta fel, most adták ki a 3.65-öt, a kettő között pedig elég sok hibajavítás van. :F

[ Szerkesztve ]

(#27879) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szép napot mindenkinek!

Adott egy LV processzoros X40 subnotebook az alábbi hibával. link
Hogyan lehetne megoldani ezt a problémát? Valaki esetleg találkozott már hasonlóval?

(#27880) Otisz válasza juliabrilke (#27879) üzenetére


Otisz
őstag

Kijelzőcsere.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#27881) lapa válasza Otisz (#27880) üzenetére


lapa
veterán

plusz kisgyereknek megmondani, hogy ha mégegszer izomból összenyomkodja, akkor kiugrik a gépből egy szörny, letépi a kezét és mindenhol fröcsögni fog a vér.

(#27882) ^Clown válasza juliabrilke (#27879) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sajnos ez X40 (és talán X41) típusbetegség, ha rákeresel a "felhősödés" szóra, utána tudsz olvasni. Én is úgy tudom, hogy csak kijelzőcserével lehet gyógyítani.

(#27883) juliabrilke válasza ^Clown (#27882) üzenetére


juliabrilke
addikt

Köszönöm a válaszokat! :R

Ok, akkor úgy néz ki, hogy eladom helyben olcsóbban vagy megy vissza az eladónak. :(((

(#27884) Otisz válasza lapa (#27881) üzenetére


Otisz
őstag

:DDD

(OO[IIII][IIII]OO)

(#27885) ^Clown válasza juliabrilke (#27883) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Mennyiért vetted? Erről nem szólt az eladó? Csúnya dolog, ha nem tájékoztatott erről...

(#27886) juliabrilke válasza ^Clown (#27885) üzenetére


juliabrilke
addikt

Tűrhető árban volt, jó állapotban. Csak erről sajnos nem volt szó.
Mivel én ajánlottam árat rá (amit elfogadott), így csak 10€-t akar küldeni. Második lehetőség, hogy visszaküldöm Németországba.

(#27887) stifi válasza juliabrilke (#27886) üzenetére


stifi
senior tag

vagy fehér hátteret használsz :D

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#27888) juliabrilke válasza stifi (#27887) üzenetére


juliabrilke
addikt

Filmezésnél kifejezetten praktikus gondolom. :(((

Pont az lett volna a szerepe, hogy párom filmezhessen rajta, meg egy kis net.

(#27889) Napfénysüti válasza juliabrilke (#27888) üzenetére

Avatarnak nincs olyan verziója ahol fehér lények szerepelnek? :DDD
(csak vicceltem :R )

Més que un club!

(#27890) ^Clown válasza juliabrilke (#27886) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ha eBay-ről vetted, akkor érdemes bevetni a varázsszavakat, mint: "negative", illetve "resolution center".

(#27891) juliabrilke válasza ^Clown (#27890) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az illető mondta, hogy visszaveszi. (vagy küld 10€-t ???)

Csak ügye bukom a postaköltséget így is.

stifi: képet linkeltem róla, hogy milyen.

[ Szerkesztve ]

(#27892) stifi válasza juliabrilke (#27888) üzenetére


stifi
senior tag

próbáld ki!
engem spec nem zavarna, de könnyen beszélek mert az enyémen nincs fehér folt, így nincs mihezviszonyítanom :\

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#27893) ^Clown válasza juliabrilke (#27891) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Értem én, hogy visszaveszi, de itt a dolog lényege, ha jól sejtem, a postaköltség megtérítésén van.

Bár lehet, hogy tényleg úgy járnál jól, ha visszakéred a 10 jurót, aztán itt helyben elpasszolod.

[ Szerkesztve ]

(#27894) lapa válasza juliabrilke (#27888) üzenetére


lapa
veterán

a "párok" (nőkok) filmezését szerintem az ilyesmi mélységesen nem zavarja. nálunk az sem mindig tűnik fel, ha valami akármi miatt épphogy nem diaként szaggat, vagy csupacsík interlace vagy akármi más, amitől én már foltosra nyomkodtam volna a panelt. szóval nem biztos hogy nagy a baj.

(#27895) ^Clown válasza lapa (#27894) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

+1, szüleim több mint egy éve ülnek a foltos X40 előtt:
1. vagy nem vették észre
2. vagy totálisan nem érdekli őket, a folton át is olvasható az index meg az ofisz doksi

(#27896) lapa válasza ^Clown (#27895) üzenetére


lapa
veterán

nálunk az áltag gizike is úgy nyomja, hogy az 1680-as "versenyfelbontású" monitort visszarakja szegény valami 1400 körülire, mert túl kicsi a betű. közelebbhúzásról szó sem lehet, mert akkor nem férnek el a plüssállatok. inkább nézi a kubista betűket.

az megint más kérdés, hogy elég marhaság ekkora felbontású monitor, mikor a legtöbben a 80x25-öt is néha percekig mazsolázzák, hogy vajon most mit akar a gép.

egy fél napig nagy erőkkel harcoltam is, hogy az új monitorok 1440-esek legyenek az 1680 helyett. aztán gyorsan kiderült, hogy 1440-es monitor szinte nincs, meg hogy ha van is, a szutyi vékonyklienseket egyenként kell fw-upgradelni hozzá. olyan szempontból nyertem, hogy végül 1280 lett a menő.

[ Szerkesztve ]

(#27897) stifi válasza juliabrilke (#27891) üzenetére


stifi
senior tag

úgy értem, láttam a foltokat és szerintem engem nem zavarna, de nem néztem még ilyen képernyőn filmet így nemtom :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#27898) buvartacsko válasza Chaser (#27845) üzenetére


buvartacsko
addikt

És nem kicsi neked az a gép? :PPPPPPPPPPP :C

(#27899) Chaser válasza buvartacsko (#27898) üzenetére


Chaser
titán

Nem, mert 4:3-as :P De hamarosan új gazdája lesz. Dell D430-ból indultam ki,az 16:10 és 1280x800, nekem az kicsivolt. Gondoltam az x201 panelja se nagyobb. Látva gondwana gépét úgy az nagyobbnak tűnt. Mondjuk desktopnál is megfigyeltem hogy elvileg ugyanolyan méretű paneleknél néha több cm különbség is van. Mindenesetre meglepett hogy semmijét nem találtam kicsinek az x61-nek és biza van olyan jó mint az x201 AFFS kijelzője..ha nem jobb:) A nagyobb felbontás előnyére válik nem kicsit. A gépnek van egy érdekes formája a 4:3-as panel miatt meg a kijelző vastagsága miatt, de nagyon ott van a topon.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27900) buvartacsko válasza Chaser (#27899) üzenetére


buvartacsko
addikt

X201-nek nincsen AFFS kijelzője.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.