Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) Nand_i válasza sipi723 (#15599) üzenetére


Nand_i
tag

Háttérben nem fut valami szemét a játék után? Nekem ezek alapján ez tűnik a legvalószínűbbnek. Restart volt? Process explorerben valami magas %kal?
Milyen forrásból volt a játék, esetleg vírus?

(#15602) Rez_Grof válasza sipi723 (#15599) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Nincs valami process beakadva? Restart nem segit? Kijelzo fenyero? Mire van allitva a performance? Indexelesi beallitasok?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#15603) sipi723 válasza n0_gAboR (#15600) üzenetére


sipi723
tag

nem látok semmi olyan programot ami futna a háttérben..
az újraindítás nem segített
amikor akkuról ment akkor a fényerő 11-n volt. most úgye töltöm az akksit de még mindig ugyanúgy pörög :F

a performance olyan 80%on áll
sajnos azt nem tudom, hogy mi az az indexelés, de ha megmondod szívesen megnézem!

ha ez számít valamit akkor a CPU használat 7-8%, a maximális gyakoriság olyan 50% körül mozog

[ Szerkesztve ]

(#15604) ^Clown válasza Krissz22 (#15589) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Próbáld ki a K-Lite Codec Pack-et Media Player Classic-kal, nekem ez jött be a legjobban.

sipi723: ha nem eredeti a játék,előfordulhat, hogy bekaptál valami vírust, aztán az gyilkolja a háttérben a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#15605) Ringman


Ringman
nagyúr

Hello!

Mit kell telepíteni win7x64-re (régebben volt Xp is a gépen), hogy a kék gomb működjön bootolás közben és vissza tudjam állítani a gyári partíciót?

Recovery dvd-ről sem működik a dolog.

(#15606) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Tudtok nekem mondani egy telefonszámot és egy címet, ahol rendelni tudok Lenovo alaktrészeket? (Nem a Neumann János utcaira gondolok)

Nagyon köszönöm!

Üdv,
Csaba

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#15607) Nand_i válasza Ringman (#15605) üzenetére


Nand_i
tag

Először nézd meg valami programmal (mondjuk gparted), hogy maga a recovery partició megvan-e. Ha nincs meg, akkor dvd-ről indítanod kell egy full restore to factory default-ot (Vigyázz, ez teljesen leformázza a vinyód, törölni fog minden korábbi partíciót, adatot!).
Ha megvan a partíció, akkor csak a boot sectort írta felül valami, viszont azt a Rescue and Recovery nem tudom, hogy tudja-e javítani, de szerintem nem.

(#15608) ^Clown válasza Cold5 (#15606) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Boltból, szervizből elég húzós lesz. Tudom ajánlani az eBay-t, vagy itt az apróban is van pár megbízható régi motoros, akiktől tudsz szerezni eredeti IBM/Lenovo alkatrészeket jóval olcsóbban.

Mi kellene egyébként?

(#15609) kingabo válasza Gondwana (#15587) üzenetére


kingabo
őstag

Szerintem ez nem a legjobb megoldás. :( Szerintem könnyen megrepeszthetik a dock aljának műanyagját, illetve a műanyag nem olyan vastag, hogy meg tudja tartani hosszú távon a noti súlyá ilyen módon.
azért kérdeztem rá itt, mert semmi kedvem még 1 oldalra regelni 1 hsz-ért

(#15610) Cold5 válasza ^Clown (#15608) üzenetére


Cold5
senior tag

Szia,

Ezek az FRU számok:

44C9541 LCD Bazel Ass
75Y4590 LCD Rear Cover Ass
45N4362 Palmrest
42X5178 BaseCover Ass

Már kérdeztem tőlük, de most nem találom se a telefonszámot se a címet.

Köszönöm!

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#15611) ^Clown válasza Cold5 (#15610) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

19+9 dolcsiért itt van pl. eredeti Palmrest X200-hoz.

Ha a fórumról keresel megbízható tagot, Marcy-t keresd.

(#15612) Cold5 válasza ^Clown (#15611) üzenetére


Cold5
senior tag

Azt én is megtaláltam közben. Nagyon köszönöm a tippet.

Marcy fog tudni segíteni? (Már írtam is neki)

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#15613) dabgergo


dabgergo
őstag

Najó elegem van, itt az utolsó levele a csávónak a Lenovo szervíztől (ő a főnön vagy nem tom ki):

"There is no problem with your machine .
Machine fits the purpose and the hinges movement is normal
If you want to replace the broken cover it will be billable repair"

Mindezt azok után h kérte h küldjek át videót a lid csukódásáról stb. Azt hiába magyaráztam neki h nem a csukódással van baj hanem h lötyög az a rohadt fedél, és sokkal nagyobb a holtjátéka mint kéne, azt is hiába írtam h van itthon másik TP is, és a vak is látja h az egyik fedele sokkal jobban lötyög...
A front cover repedésre meg azt írták még korábban h az én hibám... Ezért vigyáztam erre a laptopra úgy mint egy hímestojásra, aztán ez lesz a vége...
Sztem ez hihetetlen szégyen a Lenovonak! Számomra meg borzasztó nagy csalódás.

(#15614) ^Clown válasza Cold5 (#15612) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Azt nem tudom, hogy neki van-e/tud-e szerezni, majd megmondja :) De ha nincs, akkor irány az eBay!

dabgergo: szerintem itt az ideje, hogy bedobd a fogyasztóvédelmes adu-ászt. Tényleg szégyen, egy Lenovo (IBM)-től nem ezt várná az ember.
Olyan videót csináltál, amikor odaraktad egymás mellé a két TP-et, hogy bemutasd, milyennek is kéne lennie egy egészséges zsanérnak?

[ Szerkesztve ]

(#15615) dabgergo válasza ^Clown (#15614) üzenetére


dabgergo
őstag

Válaszoltam a csávónak elég kemény hangnemben (angolul úgyse tudok túl kedvesen fogalmazni:D) leírtam h ez nekem rohadt nagy csalódás és h a fő gond az h ő direkt nem akarja megérteni a problémát...
Olyan összehasonlító videót nem csináltam, mert ő mondta h milyeneket csináljak... Amúgy ami sokkal kevésbé lötyög az nem is T61 hanem R500.

A fogyasztóvédelmes adu-ász mit takar pontosan?:)

(#15616) feelgood válasza dabgergo (#15613) üzenetére


feelgood
tag

:(

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#15617) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

T43-hoz keresek recovery lemezt. Honnan lehet leszedni?

(#15618) dbius válasza dabgergo (#15613) üzenetére


dbius
veterán

Hát ez szomorú :(((

(#15619) Napfénysüti válasza dabgergo (#15613) üzenetére

Ez remek, nekem is lötyög (már kezd kissé zavarni is) szerintem van vagy 1,5-2 cm holtjátéka. Ezek szerint nem bírnak pár csavart meghúzni? Gondolom nem lenne nagy meló. :(

Més que un club!

(#15620) dabgergo válasza Napfénysüti (#15619) üzenetére


dabgergo
őstag

Fene se érti... Nekem a csávó a szervízben azt mondta amúgy h nem csavart kell meghúzni hanem cserélnék az eglsz zsanért... nem teljesen értem.

De most jutott eszembe h a legdurvábbat még nem is mondtam: ugye a ventillátort azt kicserélték, és másnap ahogy hazahoztam vettem észre h a kijelző kb közepén van egy rövid karc! 100% h nem volt ott korábban mert igen sűrűn szerkesztek fotókat a gépen és az ilyesmire amúgy is allergiás vagyok, szal nagyon hamar észrevettem volna... Kb 3mmes kis karc nem mindig annyira észrevehető de maga a tudat engem iszonyat zavar, szal összességben nagyon elegem van ebből a szervízből... Persze most visszavinném h a fenébe bizonyítanám h nem én voltam?!

[ Szerkesztve ]

(#15621) feelgood válasza Napfénysüti (#15619) üzenetére


feelgood
tag

Nagyon jó ötlet volt ott hagynom a T szériát. :)

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#15622) ^Clown válasza dabgergo (#15615) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az adu-ász alatt azt értettem, hogy közlöd velük: amennyiben nem hajlandóak ezt a hibát a gépre vonatkozó garancia keretein belül megszüntetni, úgy kénytelen leszel a fogyasztóvédelemhez fordulni.

(#15623) feelgood válasza dabgergo (#15620) üzenetére


feelgood
tag

Fogyasztóvédelemmel tudod bizonyítani. Nekem is elbaszták a T61en a kijelzőmet.

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#15624) dabgergo válasza feelgood (#15623) üzenetére


dabgergo
őstag

Azta! És neked hogyan és mi lett a vége?

^Clown: akkor lehet h tényleg fogyasztóvédelem lesz a vége, ha az működik, de olyat még nem csináltam, hogyan kellen?

(#15625) dbius válasza dabgergo (#15624) üzenetére


dbius
veterán

Én az alábbiakat tenném:

Bemennék megint a szervizbe, bejelenteném a problémámat és hogy jótállás keretében történő javítást kérek. Ha azt mondják, hogy nem vállalják, akkor megpróbálnám meggyőzni őket, hogy ezek szerint a Lenovonál már nem számít hibának, hogy a zsanér elgyengült és emiatt holtjátéka van a gépnek, ill. hogy vásárláskor nem volt holtjátéka, használat során alakult ki, ami az alkatrész elhasználódása, elgyengülése okoz. Ez lehet akár anyaghiba is. Mindezek pedig a jótállás körébe tartozó problémák, mivel nem rendellenes használat következtében keletkeztek.

- Ha továbbra is kötik az ebet a karóhoz, akkor kérnék tőlük egy nyilatkozatot, hogy ők az általam bejelentett hibát nem javítják ki az érvényes jótállás keretében.

- Ezután elkérném a vásárlók könyvét, és szép komótosan leülnék és leírnám a véleményemet/panaszomat kellően részletesen úgy 4-5 A/4 oldalnyi terjedelemben ott a szervizben, néha hangosan emlegetve, hogy nem biztos, hogy jót fog tenni ez az egész hercehurca az IBM/Lenovo hírnevének.

- Ezt követően lepecsételtetném a szervízzel, 1 példányt elkérnék és közölném velük, hogy az esettel találkozni fognak a médiában!!!

- Felkeresném a fogyasztóvédelmet a vásárlók könyvének nálam maradt példányával.

- A leglátogatottabb netes orgánumoknak és az írott sajtónak is eljuttatnék egy-egy levelet az esettel kapcsolatban

- Továbbá az egészről tájékoztatnám a központi Lenovo Customer Supportot, leírva csalódottságomat.

Várnám a reakciókat...

[ Szerkesztve ]

(#15626) SzalaiG válasza dbius (#15625) üzenetére


SzalaiG
addikt

:C :K

(#15627) feelgood válasza dabgergo (#15624) üzenetére


feelgood
tag

Sehogy, nem cserélték ki, eladtam a faszba a gépet.

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#15628) dabgergo válasza dbius (#15625) üzenetére


dabgergo
őstag

:D Lehet vmi ilyesmi lesz, csak az a baj h már szinte nincs ennyi ideje az embernek... így is cosmó időm ráment a hülye emailezgetésre, meg videó meg képküldözgetésre, de vmit muszáj lesz tényleg lépni.

feelgood: phuu nem túl jó hír.

(#15629) n0_gAboR válasza dbius (#15625) üzenetére


n0_gAboR
őstag

ha mindenki ezt csinalna, sokkal kezesebb lenne a support mindenhol, az teny! :R

(#15630) dbius válasza n0_gAboR (#15629) üzenetére


dbius
veterán

Az az igazság, hogy én ezt meg is teszem, ha kell, amennyiben valahol le akarnak sz@rni és tudom, hogy igazam van...

Eddig legkésőbb:

- a fogyasztóvédelem felkeresése után, vagy annál a pontnál, hogy a sajtóban fognak értesülni a dolgokról

mindig megváltozott a hozzám való hozzáállás.

Ill. már az is előfordult, hogy a fogyasztóvédelem bevonása után internetszolgáltatótól én kaptam ingyenes hónapokat, valamint pl. az EON energiaszolgáltató pedig kötbért fizetett nekem.

A leírásomban foglaltak betartásával eddig - lekopogom - ahol szót kellett emelnem egy szolgáltatás vagy fogyasztóvédelmi probléma miatt, mindenütt sikerült kiverekednem az igazamat! :K

Az az igazság, hogy ebben a mai rohanó, lesz@rom tablettát szedő világban ha nem határozott az ember, akkor nem tud elérni semmit sem.

Szóval én azt tudom javasolni mindenkinek, hogy IGENIS időt kell szakítani az ilyen dolgokra, mert pont ezt használják fel ellenünk - vagyis hogy 10-ből 7-8 fogyasztó nem járja végig a panasszal kapcsolatos dolgokat - :(

(#15626) SzalaiG: :R

[ Szerkesztve ]

(#15631) TayRol válasza dbius (#15625) üzenetére


TayRol
veterán

en ezt csinaltam az apple-nél. adták az uj alaplap+ram combot az ibookba mint a huzat, pedig elotte elkuldtek a szervizbol.:)

(#15632) inch válasza dabgergo (#15620) üzenetére


inch
csendes tag

hosszú passzív fórumozás után megteszem első hozzászólásomat.

Történetesen most pont volt egy zsanér tapasztalatom:
az R60 gépemben cseréltem lcd-t, és szétszedéskor konkértan láttam mennyire ki tud kopni a tengely körül a fém ház. Nálam a bal zsanér tropa, de mivel a jobb zsanér jó, megnéztem milyennek kéne lennie.
Szóval a fém házban egy ovális lyuk van amibe rögzűl a tengely, amin forog a másik rész. na nálam ez a lyuk már inkább kerek mint ovális. Ezt tényleg csak egy komplett zsanércserével lehet megoldani.
A szép ebben hogy a másik gép amiből kivette az lcd-t egy r51-es (az IBM korszak vége). Na annak még mindig fasza a zsanérja, nem kerreg a ventilátora pedig vagy 3 évvel idősebb mint a másik gép.

(#15633) dbius válasza inch (#15632) üzenetére


dbius
veterán

Welcome!

(#15634) Gondwana


Gondwana
addikt

Kapott az X200T egy SIMkártyát: epic thinkfail!
kb. egy napi xarakodàs utàn (AC-ban egy xml-ben 2006-os hibàs hàlòzat-ID volt a szerb mts-hez) net màr van. Sms az nincs, de holnap kipròbàlom Sony Vaio programokkal is. A GPS meg aztàn tényleg: 35 perc nyìlt utcàn, egy műhòdat nem talàlt.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#15635) dbius válasza Gondwana (#15634) üzenetére


dbius
veterán

Access Connection SMS-t is tud kezelni? Egyszer jelezte, hogy jött sms-em, de nem jöttem rá, hogyan tudom vele megnézni :B

Mondjuk azóta nincs fent az AC.

Milyen Sony Vaio programra gondolsz? Linket tudnál mutatni? :R

(#15636) feelgood válasza dbius (#15635) üzenetére


feelgood
tag

Amúgy igen, azt bírom hogy kijelzi hogy SMS érkezett, de megnyitni nem tudja már, rohadék buzik.

A Sony program nem működik, hagyjad.

Valami vodás progi kell, de én már azt is leszedtem, valami gebasz volt vele. A GPS meg hol talál műholdat, hol nem. Ez van.

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#15637) ixtom válasza brd (#15583) üzenetére


ixtom
tag

A mélyedésnek szerintem valami merevítő funkciója lehet, mivel a kijelző keretén lévő kitüremkedés "belesimul". (Mit és miért merevít azt nem tudom, de a fedélre tippelnék)

(#15638) dabgergo válasza inch (#15632) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Ezt tök jó tudni, mert így végképp egyértelmű, hogy nem felhasználói hiba a lötyögés, hanem szar a zsanér, amit mindenképpen cserélniük kéne főleg h még garis a laptop. Felháborító!

(#15639) Jag


Jag
senior tag

R400-ra sikerült már valakinek Linuxot (Ubuntu 10.10) rakni?
Raktam bele egy 40gigás vinyót és nem hajlandó rá felkúszni. Illetve felmegy, de reboot után csak villog a command prompt.

Live megy.
USB-s külsőként is próbáltam már, semmi.
Annyi az adalék, hogy pendrive-ról próbáltam a telepítést, de sztem az mindegy.

(#15640) Ringman válasza Nand_i (#15607) üzenetére


Ringman
nagyúr

Köszi!

Recovery partíció megvan, szerintem is a boot sectorral van gond.

(#15641) Gondwana válasza Jag (#15639) üzenetére


Gondwana
addikt

Lehet, hogy csak a GRUB nem került a megfelelő helyre.
Livecuccról bebootolsz, megkeresed, hogy a feltelepített cuccban hol van a /boot folder (pl. Placesből, ennek a lényege, hogy mountolva legyen a HDD, amíg a Desktopon van ikonja, addig a /media/xyzxyzvalami folderbe fel lesz mountolva)
Ez után nyitsz egy terminált, ahol
df - ez kilistázza, hogy melyik lemezedet hogy hívja a rendszer
sudo grub-install --root-directory=/media/xyzazavalamiamiazelőbb /dev/hda
Ez pedig a megadott foldert tekintve rootnak a /dev/akármire telepíti a grubot. Azért kellett a df, hogy tudd, hogy mit is írsz a hda helyére a /dev/hda-ban.
Bővebben

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#15642) dbius válasza feelgood (#15636) üzenetére


dbius
veterán

:R

Ha Vodafone SIM-et használsz, akkor a Voda szoftvere jó sms kezeléséhez is.

Ill. még kettőt tudok, amivel lehet használni a 3507g wwant:

1. SonyEricsson

2. Dell Broadband Manager. Ehhez közvetlen linket nem tudok, de vagy a kolléga vagy a google biztos segít.

Csak azért kérdeztem rá a Sony Vaio cuccra, hogy rákereshető legyen itt a topicban és szükség esetén rendelkezésre álljon a letöltés helye is.

(#15643) Jag válasza Gondwana (#15641) üzenetére


Jag
senior tag

Grub volt a baj, köszi.
Elfelejtkeztem az SD kártyáról és teljes telepítést választottam. Ott meg ugye nem kérdez semmit és az elsődlegesre, SD-re telepítette a grub-ot. :DDD

Bootolni meg ugye SD-ről nem tud, így megdeglend.

[ Szerkesztve ]

(#15644) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

T43-hoz keresek recovery lemezt. Honnan lehet leszedni?
Tud valaki olyan oldalt ahol ilyenek vannak fent?

(#15645) Magnum_


Magnum_
nagyúr

fiuk!

itt van nálam "A" T30, a bios jelszón kivül még baja a wifi. elszállt.. mennyibe kerül egy uj wifit venni/beletetetni ill. hol érdemes? köszönöm!

I humbly and respectfully decline™

(#15646) audi100td válasza Magnum_ (#15645) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha csak a wifi kartya ment tonkre akkor apron nezelodj, esetleg vateran, 2-3e Ft.

(#15647) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó eredményeket értem el egy féktisztító alkalmazásával, hát valakit érdekel a dolog, leírom.

Kipróbáltam a féktisztító folyadékot a T60-on. Ez ilyen Texar féle, fékek felületére való, nagyon gyorsan párolgó tisztító anyag, extrém zsíroldó képességgel.

A külső gumis anyagot nagyon szépen megtisztította. A billentyűzet gombjainak felületéről meg az újakról odakerült, fénylő zsíros réteget leszedte, így csak a kopásból megmaradt matt csillogás van.

Ezeket a szereket úgy kell használni, hogy egy kis anyagra, mondjuk Szilvia, rá kell fújni, és azzal megdolgozni a felületet, nem magát a felületet lefújni a cuccal. Valamint először egy nem látványos helyen kell kipróbálni, mert jártam már úgy, hogy magát a műanyagot is megbontotta a cucc egy cd lejátszó előlapján.
Autószerelő ismerőstől, v. autósboltból be lehet szerezni, jó még pl. prociról a paszta lemosására is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15648) kingabo válasza kingabo (#15609) üzenetére


kingabo
őstag

Hmm, találtam egy alternatív megoldást: [link] :DDD

(#15649) Magnum_ válasza CPT.Pirk (#15647) üzenetére


Magnum_
nagyúr

matt csillogás? :)

I humbly and respectfully decline™

(#15650) hankpoke


hankpoke
tag

Nem tudtok valami infót az X120e modellről?
Elvileg feb. elején jönne ki, de nincs róla semmi infó, csak CES hírek...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.