Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) SpeedR válasza ^Clown (#16049) üzenetére


SpeedR
őstag

Sajnos rendesen rá van pattintva, és így is eláll. Nem sokat, kb. fél mm-t. Egyébként pár hónapja lett kicserélve majdnem az összes billentyű - köztük a delikvens "U" is - mert magyarosítottam. (eredetileg német volt) Eddig teljesen jól működött.
A kitakarítás megvolt, de szinte 0 kosz volt ott. Továbbra is, csak akkor működik ha rendesen rácsapok. Hétvégén szétszedem és összerakom (youtubon elég jó guide van hozzá), de szerintem ennek új mechanika lesz a vége...

audi100td
Milyen pöcök? Látszólag kutya baja. Szépen lehet nyomkodni és rendesen vissza is pattan. Apró szépséghiba, hogy eközben nem jelenik meg a karakter a képernyőn. :)

[ Szerkesztve ]

(#16053) ---Lasali--- válasza brd (#16014) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Köszi neked meg dbius-nak.
Igen a 4 es everest el kb megegyezik az aidának az eredménye, ezt tapasztaltam én is.
De akkor végeredménybe kiderült hogy semmivel nem gyorsabb dual channelbe. Érdekes...
Ez el is vette a kedvem a memória bővítéstől.
Egyébként nekem olyan max 1.4 gigát szokott enni a win7, de megelégszik 1.1 el is. Fotós programokat nem használok, egyéb fejlesztői programokat is csak ritkán, és azokban sem olyan komoly dolgokat amit gigákat zabálnának. Egyébként én sem értem annyira hogy miért nem eszik többet, mert azért fut egy két apróság állandóan, meg kikapcsolva is csak több naponta van.

(#16054) audi100td válasza SpeedR (#16051) üzenetére


audi100td
nagyúr

A kis müanyag pöckök amik belekapaszkodnak a mechanikaba, de szerintem nalad mas lesz a gond, ha kell bill, nekem megvan meg amit meg töled vettem, mar nincs ra szüksegem, dobj egy pü-t ha gondolod. :)

(#16055) Gondwana válasza SpeedR (#16051) üzenetére


Gondwana
addikt

Az, hogy a mechanika tetejében mi lett cserélve, szinte semmi hatással nincs arra, hogy alul az érintkezők hogy működnek. A T60-on ALPS billentyűzetem van - szerintem jobb is, mint az MNB, mert halkabb működésű, nem ébreszti fel a fiamat, ha éjjel gépelek, és kisebb kezdőlökettel kell megindítani a gombnyomást, mint az MNB-nél (X32 és X200T) - ott az 1-es gomb produkált olyant, hogy 10 lenyomásból kb. 4-5-öt érzékelt, a szervíz ki is cserélte volna garanciálisan, csak még egy napot kellett volna várnom.
A megoldás az lett, hogy a gombban lévő gumiharang tetejére tettem egy kb. 2mm átmérőjű vatagolyócskát, azóta tökéletesen működik így - lassan egy éve.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#16056) HXY válasza Gondwana (#16055) üzenetére


HXY
addikt

Azt hogy lehet megállapítani, hogy ALPS vagy MNB?

(#16057) audi100td válasza HXY (#16056) üzenetére


audi100td
nagyúr

FRU alapjan, itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16058) brd válasza ---Lasali--- (#16053) üzenetére


brd
nagyúr

Csak a dual channel miatt igazából sosem volt értelme memóriát bővíteni (kivéve Vér István számára, a benchmarkok miatt, meg talán a 3 csatornás I7 alá már többet számít), nagyon kevés alkalmazásban vehető egyáltalán észre a különbség, még asztali gépben is.

The only real valuable thing is intuition.

(#16059) Gondwana válasza brd (#16058) üzenetére


Gondwana
addikt

AMD Athlon XP 1700+ 1db 256MB DDR400 700MByte/s 2db 256MB DDR400 1350MByte/s memtest szerint. Intelék - ahogy írod is - csak nemrég kezdtek olyan memóriakontrollereket használni, ami tud mit kezdeni a többcsatornás működéssel.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#16060) SpeedR válasza Gondwana (#16055) üzenetére


SpeedR
őstag

Köszi, ezt mindenképp ki fogom próbálni. :R Mennyire kell ehhez szétszedni? Elég a billentyű tetejét lepattintani, vagy a mechanikát is szét kell szedni?

audi100td
Hétvégén még nekiugrok egyszer. Ha nem sikerül megoldani, akkor valószínűleg kelleni fog a billentyűzet. :R

[ Szerkesztve ]

(#16061) Gondwana válasza SpeedR (#16060) üzenetére


Gondwana
addikt

Ezer szó helyett beszéljen inkább egy fotó! :)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#16062) SpeedR válasza Gondwana (#16061) üzenetére


SpeedR
őstag

Köszi. :R

(#16063) Thusor


Thusor
őstag

Azt meg tudja valaki nekem mondani, aki jobban ért a Thinkpadekhez, mint én, hogy azok a gépek amiket az Írországi lenovo honlapján lévő [shopban] meg lehet vásárolni 1 év garanciával és garanciakiterjesztéssel, az Magyarorzágra is érvényes világgarancia vagy csak Írországban érvényes?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#16064) ^Clown válasza Thusor (#16063) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

#1. hsz.-ben le van írva: ide beírod a gép Type számát, és megnézed, hogy köztük van-e Magyarország.

(#16065) Thusor válasza ^Clown (#16064) üzenetére


Thusor
őstag

Nagyon köszönöm a segítséget.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#16066) hankpoke


hankpoke
tag

Üdv mindenkinek!
Kedden nézem meg a potenciális X200s-emet, találkozón szerzem meg a S/N számot. Kérdésem az, hogy melyik progival tudom leellenőrizni az akkuciklusok számát?
Szerintetek mennyire elborult ár a 200k, ha az eladó ad még hozzá egy eredeti IBM-es bőrtokot + 12V-os akkutöltőt? Max 180-at adnék érte szívem szerint...
Pár kép a masináról:

[ Szerkesztve ]

(#16067) audi100td válasza hankpoke (#16066) üzenetére


audi100td
nagyúr

Power Manager

(#16068) hankpoke válasza audi100td (#16067) üzenetére


hankpoke
tag

Kicsit bővebben? Bevallom, ez lesz az első TP-em, vakon nem tudom hol mi van... :)

(#16069) dbius válasza hankpoke (#16066) üzenetére


dbius
veterán

Nekem csak egy kép jön be, ezen nem látni külön töltőt és bőrtokot. Örök érvényű igazság, hogy minden annyit ér, amennyit adnak érte.

Egyébként nagyon sok mindentől függ, hogy mennyi lehet a jelenlegi piaci értke: Mennyi idős, meddig és milyen gari van rá, milyen felszereltségű, milyen általános állapotban van maga a készülék, stb.

Igaz, hogy nekem "csak" egy sima X200-am van, de fél éve teljesen újonnan vettem 195k-ért úgy, hogy kaptam a gépet (szerk: 3 év helyszíni garival), dokkolót, külső, usb-s Lenovo dvd-írót - dokkolóban nem volt -, valamint két töltőt, a gyári 65w-osat, ill. egy mobil 90w-osat, amit lehet autóban, repülőben is használni, valamint egy Lenovo táskát is.

Őszintén szólva én elsőre - a részletek ismerete nélkül is - sokallom a 200k-t.

Ja, az akku állapotát everesttel is meg tudod nézni, de azt, hogy hány ciklus van benne, azt csak a Lenovo Power Manager fogja megmondani, ha telepítve van a gépre.

Szerk 2: Nézd meg az 1. hsz-t.

ThinkPad szoftvereket pedig itt nézegesd: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#16070) hankpoke válasza dbius (#16069) üzenetére


hankpoke
tag

Nekem is sok, ezért is adnék érte max 180k-t...
Gari 2012.09.17-ig él.

(#16071) dbius


dbius
veterán

Mivel eddig a javaslatot tévő Hölgy nem kérte az 1. hsz. módosítását, így utólagos engedelmével - :R - én kezdeményeztem a módosítást: [link]

Apropó: Tim82: Te hogy állsz a kiegészítéseddel? :D :B :R

[ Szerkesztve ]

(#16072) dbius válasza hankpoke (#16070) üzenetére


dbius
veterán

Most körbenéztem itt az aprón, hirtelen nem találtam túl sok eladó X200s-t, de - bár most a ThinkPadek ellen beszélek -, én ránéznék erre a gépre is a helyedben, mert nagyon jó cucc: [link] És az eladó is megbízható.

[ Szerkesztve ]

(#16073) Tim82 válasza dbius (#16071) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyelőre közbejött "némi" megváltozott és baromira rendszertelen munkarend, ami szétizélte a bioritmusomat (éjjeles, nappalos, hétvégés, hétköznapos vegyesen). Jelenleg még a jövő hétnél tovább nem nagyon tudok tervezni, és még az is változik. Ez van, ha egy munkahelyen totális szervezetlenség van éppen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16074) lapa válasza dbius (#16072) üzenetére


lapa
veterán

azért nehogymár egy lapon említsük az x200s-t a "kiskarácsony" jellegű hp-val. nem fennhéjázásképp, de amit én láttam (2540, nem 2530) az kábé kimeríti a "hárompálcás" kategóriát. hideg és magas csuklótámasz, nem túl meggyőző (nekem kicsit tejfölösdoboz hangú) műanyagok, csak hátra kilógó akksival van (ahogy én tudom), csatlakozók ezerfelé, legalább 23 féle színű led szintúgy ezerfelé.

mindamellett a proci is "sima" i5, LM-et (mint a már nem is árult x201s-ben) 2000 eur felett kapsz csak. mindamellett 8-9w fogyasztást mértem win7-tel, az nagyjából 2w+ már üresjáratban is az x-hez képest.

ez szigorúan magánvélemény, majd többet tudok ha munkakapcsolatba kerülök vele.

upd: ahogy nézem a linkeltben legalább a proci lv, ennyivel vagyunk beljebb, meg a smart kártya olvasóbval. cserébe 1,8" hdd...

[ Szerkesztve ]

(#16075) hankpoke válasza dbius (#16072) üzenetére


hankpoke
tag

Lehet jó masina, de nem TP :)

Kösz a tippeket, eladónak nehéz dolga lesz velem(kukacos vevő)... :D

(#16076) lapa válasza hankpoke (#16066) üzenetére


lapa
veterán

ja, hát az nem lenne egy hátrány ha tudnánk mi rejtőzik a fekete dobozban (hány centis a proci, ramok súlya és színe, neonfény van-e, téligumi milyen). ezek nélkül elég nehéz lesz többet mondani, mint hogy "ez megfelelő téligumival a világ legjobb gépe".

(#16077) rankesz válasza lapa (#16076) üzenetére


rankesz
veterán

Úgy látom ma este nem felejtetted el a fotel mellé odakészíteni a sert... :))

(#16078) hankpoke válasza lapa (#16076) üzenetére


hankpoke
tag

Bővebben egy ilyen masináról van szó:
http://users.hu/?p=termek&termek=8983&lenovo-thinkpad-x200s-12quot-wxga-w7p-2gb-250gb-ns25ehv

De ez akkor lesz 100%, ha leellenőrzöm a típust és az S/N-t(saját szememnek hiszek).

(#16079) dbius válasza lapa (#16074) üzenetére


dbius
veterán

Azért egy Elitebookot nem kellene ilyen könnyen leírni szerintem. :K

Az általam linkeltnek - az én szememben - egyetlen hátránya van, a beépített dvd író miatt 1,8"-os a vinyó - csere ssd-re és gond egy szál sem -. Amelyikben nincs dvd író, azokban viszont eleve 2,5"-os a vinyó.

Nem akarok vitát, flame-t, csak mint lehetséges alternatívát mutattam meg. Nem kell a fejemet leszedni emiatt :DDD ;)

Szerk: X201s - tessék, válogass :P

[ Szerkesztve ]

(#16080) lapa válasza dbius (#16079) üzenetére


lapa
veterán

bocs, nem a te fejedet akartam leszedni, de nagyon erősen bennem maradt az első benyomás. mikor azt a sok színes ledet megláttam kábé olyan szintű tervezéssel, hogy "legyen 3 centinként egy más színű", akkor nálam onnantól okos lehetett, de szép meg jó nem.

meg ahogy említve lett megjött a sör, szóval bocsánat a kifakadásért.

a linkelt gép egyébként valóban szimpatikusabb lenne, mint a 2540p, feltéve ha van hdd keret hozzá. van hdd keret hozzá?

"Azért egy Elitebookot nem kellene ilyen könnyen leírni szerintem."

az ilyenekben azóta nem hiszek, mióta magam ragszalagozom a t61 lötyögő dolgait.

sose voltam hűde tájékozott notebookban, amit kaptam azt használtam. így retrospektívan visszagondolva azonban mégis jó támpont összehasonlítani mondjuk a dell d630 / d830-at a t61-gyel, vagy a dell c840-et a t43p-vel, vagy éppen a compaq armada e500-at a t21-gyel. akárhogy erőlködök csak arra jutok, hogy a thinkpad feliratúak mindig is agyonalázták az aktuális ellenséges próbálkozásokat. az árak viszonyáról nincs tudomásom, de ha jól sejtem legalábbis hasonló kategóriákról beszélünk.

@hankpoke: spec firewire szerintem nincs bennük. meg jelentős tényező lehet a wwan modem, csakúgy mint a wwan-előkészítés. ezekre érdemes odanézni.

[ Módosította: bwoay ]

(#16082) S3cu


S3cu
tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy a T60-amban eredetileg egy T2500as proci van, ezt szeretném lecserélni T7400-ra, van ennek valami akadálya? Úgy olvastam létezett ezzel a procival, csak nem tudom van e valami buktató a dologban esetleg.

Előre is köszi

No Bass. No Fun.

(#16083) bwoay válasza dbius (#16079) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát pedig mi simán leírjuk, egy percig se aggódj ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#16084) feelgood válasza lapa (#16080) üzenetére


feelgood
tag

thinkpad feliratúak mindig is agyonalázták az aktuális ellenséges próbálkozásokat. az árak viszonyáról nincs tudomásom, de ha jól sejtem legalábbis hasonló kategóriákról beszélünk.
:C :R

amúgy ez a 2530p tényleg király cucc, én 2510p-t próbálgattam, de eléggé elvoltam tőle telve. bár x41 után már tuti nem vennék 1.8" HDD-s gépet. :) ssd-re egyelőre nincsen pénzem, úgyhogy sajnos marad a thinkpad x széria. :)

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#16085) audi100td válasza feelgood (#16084) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem is egesz jo az EliteBook, 6910p-m volt korabban (14,1"), azon meg visszafogottabb volt a karacsonyfa effekt, azert kicsit zavaro volt ott is, meg a billzet sem olyan jo mint a ThinkPad-eken, de az erintös gyors gombok kimondottan idegesitettek, nem müködtek valami precizen es sötetben keptelenseg volt megtalalni öket, gondolom emiatt vezettek be, hogy alap allapotban is vilagitsanak, inkabb tertek volna vissza a sima mechanikus gombokra. Viszont a burkolat eleg jol össze van rakva, T61 ilyen szempontbol nem er a közelebe es összesegeben mindenkepp jobb mint egy Dell Latitude.

(#16086) paramedic válasza audi100td (#16085) üzenetére


paramedic
aktív tag

:K szintén zenész... (HP 6910p és Lenovo T61)

(#16087) lapa válasza audi100td (#16085) üzenetére


lapa
veterán

a burkolat dologban abszolút egyetértünk. de az x más kategória, az alja annak (amennyire én érzem) maga a magnéziumház valami matt neoluxxal befújva. szóval az megint más érzet, mint a hp. egyébként ugye az mg ház ugyanígy van a dellen is, ott inkább a belső burkolat nem sikerült ezzel a tejfeles műanyaggal. meg hát a dell (főleg két akksival) nekem leginkább a blöfföt juttatja eszembe:

"Boris 'The Blade' Yurinov: [referring to Tommy's gun] Heavy is good, heavy is reliable. If it doesn't work you can always hit them with it. "

a 'reliable' kapcsán annyit tudok elmondani, hogy 5 ismert gépből 2 elpukkant, szóval fontos a heaviség. mondjuk az tény, hogy osztották őket rendesen, szóval lehet nem véletlen, hogy az enyém még él és virul.

[ Szerkesztve ]

(#16088) audi100td válasza lapa (#16087) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hat ha visszagondolok az X41-emre, külsöleg tenyleg jobban össze volt rakva mint a T61, arra nem lehet panaszom, nem mozgott/nyekergett semmi.

Faterom ceges notija egy D630, a wifi neha megbolondul, töltö mar egyszer elszallt, a zsaneroknak eleg szep jateka van, nehez es bün ronda, a pöcök kemeny es hasznalhatatlan, föleg, hogy nem gondoltak a scrollra.

(#16089) dbius válasza bwoay (#16083) üzenetére


dbius
veterán

Nem aggódom :P Bevettem a nyugtatómat, ami először elgurult ;]

(#16090) lapa válasza audi100td (#16088) üzenetére


lapa
veterán

a wifivel eddig nem volt gondja senkinek, pedig azon dolgozunk.

a töltő külön öröm ha elszáll, lehet a kábelből csinos 65w lenovo töltőt tuningolni, hogy ne kelljen utánfutó. előtte - utána.

a többivel egyetértek, nyilván a dell még a hp-nál is jobban le van maradva notis know-how-ban. de ha házon belül hasonlítod, akkor eszméletlen ugrás a d630 a c840-hez képest, az igazi vérböszme-vérműanyag cucc volt.

(#16091) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Ha még nem volt meg: az újabb Intel vPro funkciók a T420-on bemutatva, videóval

(#16092) Kobaljov válasza Kobaljov (#16091) üzenetére


Kobaljov
senior tag

(Bocs, látom volt már csak nem vettem észre a szövegben a linket elsőre..)

(#16093) brd válasza S3cu (#16082) üzenetére


brd
nagyúr

Semmi akadálya, alaplap kezeli, a melegedés nem sokkal több (amikor hajtod persze, mert rendesen alulfeszelve még talán kevesebbet is kér). Én a volt T60-amba T7200-ast tettem a T2400 helyére; ez csak 1 szorzóban különbözik a T7400-tól.

The only real valuable thing is intuition.

(#16094) brd válasza Gondwana (#16059) üzenetére


brd
nagyúr

Pont, hogy Athlon XP-nél nem ér szinte semmit (nem tudod kihasználni), mert a CPU külső órajele megegyezik a RAM órajelével (FSB), ezért a CPU egyedül nem tudja kihasználni a dual channel sebességét. Ott még a chipset kezeli a RAM-ot, így ha a RAM-ot más is használja intenzíven, pl. IGP, vagy a chipset valamely integrált háttértároló-vezérlője, akkor talán észrevehető a különbség, de úgyis a CPU a legnagyobb "fogyasztó".
Már P4-ek alá is olyan vezérlők kerültek (de arra most hirtelen nem emlékszem, hogy sebességben mennyit számított, mindenesetre az Athlon XP-nél fennálló bottleneck itt nem volt jelen, mert 4x-es volt a CPU külső órajele). Vagy arra gondolsz, hogy ugyanúgy kevésbé érzékelhető a különbség?
A memtest, vagy túl kis csomagokkal dolgozik, vagy esetleg másolást mér. Előbbi a szétkesselt/prefetchelt memóriahozzáférés miatt irreleváns értéket ad, ha az átlagos(/hosszútávú) teljesítmény érdekel, utóbbi pedig nem egy tipikus használati módja a RAM-nak, ergo ritkán fordul elő, ezért az általános teljesítmény szempontjából kevésbé számít.

The only real valuable thing is intuition.

(#16095) feelgood válasza audi100td (#16085) üzenetére


feelgood
tag

Igen, T61em volt mikor próbálgattam a 2510p-t, és mondom, az összerakás minőségétől a T61 után, "gatyába élveztem." A minőségérzet nagyon durván ott van.

[ Szerkesztve ]

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#16096) feelgood válasza Kobaljov (#16091) üzenetére


feelgood
tag

Videót már linkeltem, akkor lefikáztam, hogy hogy néz ez ki, de ezeken a képeken kifejezetten tetszetős külsőre. :)

[ Szerkesztve ]

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#16097) audi100td válasza feelgood (#16096) üzenetére


audi100td
nagyúr

Biztos, hogy most te vagy bejelentkezve ezen a neven? :D

Szerintem is jol nez ki. :K

(#16098) feelgood válasza audi100td (#16097) üzenetére


feelgood
tag

Hm? Itt linkeltem.

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#16099) audi100td válasza feelgood (#16098) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudom, csak meglepett, hogy tetszik egy T szerias gep :)

(#16100) feelgood válasza audi100td (#16099) üzenetére


feelgood
tag

Külsőre tetszenek is, de nem kellene. :)

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.