Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) Gondwana válasza audi100td (#15550) üzenetére


Gondwana
addikt

Ráadásul lyuggatottból is két féle létezik, az egyiket egyáltalán nem cserélik!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#15552) audi100td válasza Gondwana (#15551) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, koszi, viszont gondolom mindkettonek csapnivalo az alatamasztasa?

(#15553) Nand_i


Nand_i
tag

Egy vélemény a képernyőfelbontásról:

Sikerült szereznem egy T400ast 1440x900 felbontással, szerintem nagyon szép képe van és tökéletesen olvasható is, elég sokminden elfér rajta. Tény, hogy sosem volt szerencsére baj a szememmel. Nemrég volt alkalmam használni egy T510et is pár percig, 1600*900as felbontással. Olvashatósággal nem volt baj, viszont maga a gép nagyon tepsi, egyszerűen túl széles viszont mélysége nincs.

Picit visszatérve a T400hoz, dokkolóról használva valakinek sikerült már Intel kártyával DVI-on keresztül képet kinyerni? Switchable graphics van a gépben és ha átkapcsolok a dedikált kártyára akkor van kép a tvn, de az inteles esetén még csak nem is érzékeli, hogy egyáltalán lenne rákötve valami. :F

(#15554) Rez_Grof válasza Nand_i (#15553) üzenetére


Rez_Grof
őstag

A dokkolon levo DVI nem mukodik ha az intel video vezerlo aktiv by desing.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#15555) Rez_Grof válasza audi100td (#15550) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ja vicces lenne a 18K-s billt 38K-ra kicsereltetni. :))

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#15556) feelgood válasza Rez_Grof (#15554) üzenetére


feelgood
tag

Ez ebben a formában azért vicces mert a T61el működött, és az egy szarabb intelt tartalmaz.

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#15557) feelgood válasza Rez_Grof (#15555) üzenetére


feelgood
tag

Miről beszélsz?

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#15558) adorjant válasza feelgood (#15556) üzenetére


adorjant
senior tag

Ha csak Intel van benne,akkor megy is,de ha kapcsolható,akkor a dsub az integrálté,a dvi pedig a dedikált vga kártyáé

(#15559) Nand_i válasza adorjant (#15558) üzenetére


Nand_i
tag

Hmm, érdekes döntés, mondjuk sok értelmét nem látom. Na mindegy, ha ilyen hát ilyen. Kösz mindenkinek a felvilágosítást.

(#15560) lapa válasza Rez_Grof (#15554) üzenetére


lapa
veterán

mekkora &#@!!!* fail megint. most aki dokkról hajtja az irodai (dvi) monitort, az diszkrét kártyát kell használjon? vagy mivan?

a felbontáshoz: több évig dolgoztam 15" 1600 x 1200-n, szerintem túlzás. a 14" 1440 szerintem az arany középút. ezen túl nem vagyok biztos benne, hogy mindent fel lehet nagyítani. édesanyám 1280 x 1024-ét próbáltam Ubuntu alatt felskálázni 1024 x 768 élményűre, de a böngészőben meg a mailben a tartalmat nem skálázza. lehet játszani zoommal meg ilyenekkel, de nem biztos a tökéletes eredmény.

(#15561) ^Clown válasza Napfénysüti (#15543) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Utólag be akartam pótolni a PH!TV adását, de akkor inkább nem cseszek el rá ~20 percet az életemből ;] Ez komoly, hogy pheke az Edge dizájnját hiányolta? Noooormális?!

(#15562) Rez_Grof válasza feelgood (#15557) üzenetére


Rez_Grof
őstag

KB ennyibe faj egy lenovo bill.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#15563) Rez_Grof válasza lapa (#15560) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Igen, a dokkolon a DSUB meg a DVI csak akkor megy egyszerre, vagy a DVI magaban ha diszkret graf kartya aktiv, atkapcsolhato vezerlo eseten biztos. En is eljatszottam vele egy orat mire rajottem, meg talatam rola valamit a neten, hogy nem en vagyok a hulye hozza. Ezert lett eladva az egyik 24"es Samsung moncsim.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#15564) feelgood válasza Rez_Grof (#15562) üzenetére


feelgood
tag

Szerintem inkább csak 15 ezer az. Ne mondd már hogy 40 ezer forint egy gépbe való bill, mikor a külső usb-s billzetet 18 korul adják...

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#15565) yanna válasza feelgood (#15564) üzenetére


yanna
őstag

(#15566) TayRol válasza ^Clown (#15561) üzenetére


TayRol
veterán

34 percet.:)

(#15567) audi100td válasza Rez_Grof (#15555) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mondjuk gondoltam, egyebkent ez lenne az FRU: 42T4075 (ha minden igaz Chicony, bar a Lenovo oldalan nincs feltuntetve milyen gyarto, egy forumban irta valaki), T61-ben is zorog/hajlik ez a billzet vagy itt esetleg alapbol jobban ala lenne tamasztva mint mondjuk T400-nal es ezert nem okozva gondot? Jo lenne nekem egy nemet bill, mar egy honapja vadaszok ra es ez nem lenne draga, valamint teljesen uj, amugy T500-hoz valo, belemegy 14-es wide T61-be?

(#15568) feelgood válasza yanna (#15565) üzenetére


feelgood
tag

Ja, csak itt 10x drágább minden.

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#15569) feelgood válasza audi100td (#15567) üzenetére


feelgood
tag

Miért ne menne bele?

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#15570) audi100td válasza feelgood (#15569) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pl. T42-nel nem volt kompatibilis a 14" bill. a 15"-osevel, nem ismerem meg annyira az ujabb gepeket, ezert kerdezek inkabb mielott majd hirdethetem apron fel evig, mert itthon kutyanak se kell nemet, ugy nem baj?

(#15571) audi100td válasza audi100td (#15570) üzenetére


audi100td
nagyúr

De ha gagyi es hajlik meg zorog, stb, akkor nem akarom megvenni.

(#15572) ^Clown válasza TayRol (#15566) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Pláne :D

(#15573) Rez_Grof válasza audi100td (#15567) üzenetére


Rez_Grof
őstag

De a Hardware Maintenance Manual-ban az FRU list-ben benne van, hogy melyik gyarto. :)
T500-ba valo nemet chicony billed van, valoszinuleg.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#15574) Rez_Grof válasza feelgood (#15564) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hivd fol a raktarat, kerdezd meg, vagy lefenymasoljam neked a szamlat?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#15575) feelgood válasza Rez_Grof (#15574) üzenetére


feelgood
tag

továbbra sem értem hogy akkor ez [link]

miért csak 15 ezer, és miért nem 60-70 ezer forint. :)

de mind1. :) végül is reális hogy egy billzet, amivel nem érsz semmit csak ha van egy thinkpadod többe kerül mint egy komplett számítógép, vagy mint +1 év helyszíni garancia a gépre.

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#15576) mazsonpopo válasza Nand_i (#15553) üzenetére


mazsonpopo
tag

Csak nem az expresszen hirdetett T400-at kaparintottad meg? P8600, 4GB RAM, Switchable graphics.. :)

(#15577) TayRol válasza feelgood (#15575) üzenetére


TayRol
veterán

ez de jo aron van! kar, hogy van mar billentyuzetem.

(#15578) Vasy09


Vasy09
őstag

Srácok, T43-on hogy az életbe kell bekapcsolni a numlock-ot? A scroll lock megy, de a num nem! Segítsetek kérlek! Hiányzik valami progi? :(

Gamertag: Vasy09

(#15579) Thusor


Thusor
őstag

Lenovo thinkpad notikra világgarancia van? Itt azt értem ha én USA-ban venném meg a thinkpad x201-et 1 év garanciával akkor itthon is tudnék rá garanciakiterjesztést venni 4évre és érvényesíteni is tudnám?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#15580) audi100td válasza Thusor (#15579) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez geptol fugg, nincs mindegyikre vilaggarancia (amilyikre nincs, azt ha kibovited is csak ott lesz ervenyes ahol az eddigi garancia is), az elso hsz-ben reszletesen le van irva a garanciakiterjesztes illetve ezzel kapcsolatos dolgok.

(#15581) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nézzétek meg ezt a bill.vízráöntős videót a T60-nál. [link] Az Fn és a shift mellett az a kis hosszúkás törés az típus hiba? Mert ugyanilyen T60-am van, és pontosan ugyanott van egy ugyanolyan törés.
Csak nem az vettem, ami a videóban van. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15582) brd válasza Vasy09 (#15578) üzenetére


brd
nagyúr

Ha jól emlékszem, Fn+ valamelyik gomb a jobb felső sarokban (rá van írva kékkel, hogy NumL).

The only real valuable thing is intuition.

(#15583) brd válasza CPT.Pirk (#15581) üzenetére


brd
nagyúr

Milyen törés? Arra a kb. 1 cm magas, és kb. 1 mm széles mélyedésre gondolsz (mást én nem látok a videoban)? Az gyárilag ott van, de nem törésvonal. A célja viszont ismeretlen...

The only real valuable thing is intuition.

(#15584) kingabo


kingabo
őstag

Van valakinek 5lete, hogy ez, hogy lett kivitelezve? Mármint az x200t, hogy lett rögzítve? Az utolsó hsz-ben van egy kép a tartóról , amin a monitoroknál szokásos csavar helyek vannak, viszont ilyenek nincsenek se az x200t-n, se a dockon. :F Ha megvan a megoldás simán át lehet ültetni másik notira is. ;]

(#15585) feelgood válasza kingabo (#15584) üzenetére


feelgood
tag

pedig a dock lett rögzítve valahogy! :)

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#15586) kingabo válasza feelgood (#15585) üzenetére


kingabo
őstag

Idáig eljutottam én is. :) Engem pont a "valahogy" érdekelne...

[ Szerkesztve ]

(#15587) Gondwana válasza Vasy09 (#15578) üzenetére


Gondwana
addikt

NumLock a T60 előtti gépeken Shift+ScrollLock, az újakon is működik Shifttel, de már Fn+ScrLk is.

CPT.Pirk: az a vonal a palmrest széle. Itt megnézheted a hivatalos oktatásban, hogy miért van ott az a vonal.

kingabo: a dokk belül naaagy üres tér, szerintem csak beletekert négy önfúrócsavart (facsavar?) hátulról. (Warranty void, de dokkolóban nincs sok elromolható dolog)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#15588) Vasy09 válasza brd (#15582) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi, tegnap rákerestem még gugliban, és megtaláltam, nem Fn+ , hanem Shift+ ! :)

Gamertag: Vasy09

(#15589) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Sziasztok!

Egy IBM T60-ast (Intel VGA) használok, nagy megelégedéssel, de most két kérdésem is felmerült. :)

1. Mivel csak 3db USB van rajta és szeretnék vezeték nélküli egeret és billentyűzetet, a Bluetooth -os került szóba. A géphez mind2 Bluetooth-os eszközzel fogok tudni csatlakozni, vagy csak az egyikkel?

2. Full HD filmet vga kábelen küldök Full HD-s TV-re és a kép meg a hang szépen elhagyja egymást. :) Illetve ha a gépen nézem, akkor is hasonló a felállás. Processzor terhelés 40%. Karcsú már hozzá a gép és valami erősebb vga-val menne? Ha igen, akkor melyik az az IBM, ami erre már alkalmas? (Intel VGA-s) Vagy lejátszóval lehet még rajta javítani?

Előre is köszi! :R

(#15590) Tim82 válasza Krissz22 (#15589) üzenetére


Tim82
nagyúr

1. Legjobb tudomásom szerint mindkettővel. Nekem legalábbis BT-s headset és BT-s egér gond nélkül szokott menni egyszerre.

2. Én inkább lejátszó- ill. kodekproblémára gyanakodnék, maga a vas elég hozzá, igaz, a CPU oldja meg izomból a T60 esetében. Amúgy az Intel VGA-k a 4500MHD-tól támogatják hardveresen a HD-lejátszást, ami, ha jól rémlik, a T400/X200/R400 generációtól van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15591) Nand_i válasza mazsonpopo (#15576) üzenetére


Nand_i
tag

:K , de már hardverapróra is felkerült a hirdetés a napokban. A kijelzőbe szerelmes vagyok, ledes 1440*900as felbontással. :))

[ Szerkesztve ]

(#15592) Nand_i válasza Krissz22 (#15589) üzenetére


Nand_i
tag

Konkrétan nem notebookkal volt, de nekem akkor esett szét a hang és a kép ha már kevés volt a vas a dekódoláshoz. Mplayer induláskor pampogott is, hogy nem lesz problémamentes a lejátszás.

[ Szerkesztve ]

(#15593) CPT.Pirk válasza brd (#15583) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, most megint megnéztem, valahogy job minőséget adott ma a videó, neki nincs ott törés, csak úgy nézett ki.

Gondwana: böngésztem a linket, de nem sikerült meglelnem.

Krissz22: gyere át a HD-s topicba, kitaláljuk. Viszont analóg vga kábellel ne várj sokat képminőség terén.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15594) sipi723


sipi723
tag

Abban tudnátok segíteni, hogy az miért lehet, hogy tegnap óta jóval erősebben pörög a ventilátor és az akku ideje is leugrott 3 óráról 1 órára.. esetleg Power Managerben be lehet állítani valamit ezzel kapcsolatban?

(#15595) mazsonpopo válasza Nand_i (#15591) üzenetére


mazsonpopo
tag

Én is szemeztem vele. Jelenleg egy T61-et nyúzok, gondoltam újítok egyet, de addig rágódtam rajta, amíg lekerült a hirdetés. :)

(#15596) feelgood válasza sipi723 (#15594) üzenetére


feelgood
tag

Milyen gép, milyen os, micsináltál vele, stb...

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#15597) adorjant válasza sipi723 (#15594) üzenetére


adorjant
senior tag

Elképzelhető,hogy a maximum performance aktív.

(#15598) Gondwana válasza CPT.Pirk (#15593) üzenetére


Gondwana
addikt

FRU removals, ott pedig Palm rest - az nem törés, hanem két darabból van.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#15599) sipi723 válasza feelgood (#15596) üzenetére


sipi723
tag

Thinkpad edge, win7. Tegnap felraktam egy játékot, játszottam vele kb 5 percet, utána le is töröltem. Akkor még nem tünt fel, mert hálózatról ment, most reggel lettem figyelmes, hogy az akku 1 órát mutat (és annyit is bírt), a keleténél hangosabb és több, melegebb levegőt fúj ki..

Sajnos a maximum performance nem aktív :(

[ Szerkesztve ]

(#15600) n0_gAboR válasza sipi723 (#15594) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Nyomj egy CTRL+SHIFT+ESC-et, es nezd meg hogy nem zabalja e valami az eroforrasokat (bentragadt folyamat 100%-on eszi a procit, stb).

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.