Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) audi100td válasza Smily64 (#16200) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

nezz körül aproban, Prom hirdetett multkor egyet, lehet megvan meg neki...

Igen, itt van, bar mondjuk most csak T400/T500-hoz valot latok, de lehet jo T61-hez is.

[ Szerkesztve ]

(#16202) Smily64 válasza audi100td (#16201) üzenetére


Smily64
csendes tag

Nagyon köszönöm!!!

(#16203) Tim82 válasza feelgood (#16194) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudtommal nem vagy zérótoleranciás, úgyhogy én nem reszketnék azért nagyon a helyedben. Nagyjából másfél hónapja "kitaláltam a jelekből", hogy ki vagy. Nem hiszem, hogy bárki ki akarna vágatni, legalábbis ebből a topikból, including me, úgyhogy relax. A stílusodat mondjuk én sem csipázom, de ez egy dolog, nem az én tetszésindexem körül forog a világ.

A személyes problémáidra annyit, hogy sajnálom, de ez csak időleges. Been there, done that.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16204) lapa


lapa
veterán

összegezve az eddigieket: így messziről maradhatsz, de ha lesz esetleg személyes tali inkább ölts magadra egy kevlárt meg egy niké air pegazust... juteszembe iszol te egyátalán rendesen?

(#16205) Gondwana válasza lapa (#16204) üzenetére


Gondwana
addikt

...juteszembe iszol te egyátalán rendesen?
:D :)) rám is férne egy kis túlórázás némi erjedt szőlőlével...

Más: eldöntöttem, nem tudom kivárni, hogy megérkezzen a PCIe CF adapter, kapot az X200T egy SDHC-linuxot. Ha valaki tanácsot kér, nem fogom neki ajánlani, siralmasan lassú!
Három kártyám volt: Transcend 8GB Class6, Transcend 8GB Class10 és Panasonic 16GB Class6. Meglepődtem, mert atto szerint a 8GB Class10 a leglassúbb, egyedül a Pana közelíti meg a 20MB/s olvasást, úgyhogy ez lett az áldozat. Ha pedig végre megérkezik az adapter, csak egy
sudo dd if=/dev/ezaszutyok of=/dev/CFazadapterben bs=64k
és remélhetőleg öjömbódottá.
(Ami meglepett, hogy immár megint működik Ubuntu alatt az OSD - a Mute gomb viszont nem)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#16206) vicces válasza Magnum_ (#16174) üzenetére


vicces
addikt

nekem egy ilyenem van [link]

ez szerintem utazó méret. szerintem kényelmetlenül kicsi. viszont a festése az a puha gumis bevonat.
kiváncsi leszek mikorra kopik majd le róla. csak azért használom, mert mellékelve volt az x200-asamhoz.
van egy mx500asom is. amikor 1 hónap után hazakeveredek, felér egy gyógyterápiával annak a használata.

:)

(#16207) hankpoke


hankpoke
tag

Lenne egy gyors kérdésem.
Megnéztem ma az X200s-t, de belefutottam több "problémába"
Első és legfontosabb, hogy nem találtam meg az S/N számát a gépnek, átnéztem vagy 5× de sehogy se sikerült meglelnem a gép seggén... Frankón megtaláltam mindent(IMEI számot MAC-et, de a az S/N-t nem), idegesít egy picit a dolog.
Kicsit más:
Akkuban 188 ciklus van, 6 cellás verzió, power manager jót ír rá.
Utólag kibővítették 4Gbyte RAM-ra, garit elvileg ez nem érinti.
Billentyűzet magyarnak látszik, de az ékezetek és a feliratok nem passzolnak, ugyan ez érvényes a 0-9 gombsorra is, más írt, mint aminek látszik. Ez mitől van??

Kicsit elbizonytalanodtam a géppel kapcsolatban

(#16208) Napfénysüti válasza audi100td (#16196) üzenetére

Nekem szerzett pólót. Fasza Thinkpadeset. :K

Örülök hogy végre megdumáltátok. :R

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#16209) feelgood válasza Napfénysüti (#16208) üzenetére


feelgood
tag

:C :R :R :R :R :R

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#16210) Magnum_ válasza vicces (#16206) üzenetére


Magnum_
nagyúr

na igen, akkor jó, hogy nem ezt kértem. pedig külsőre ez tetszik a legjobban.

I humbly and respectfully decline™

(#16211) audi100td válasza Napfénysüti (#16208) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jah, en is. :)

feelgood: Remelem nem ragtal be, en is gyakran hirtelen felindulasbol cselekszem, sokszor helytelenül, meg egyszer bocs a delutaniert, nem gondolkoztam elötte...

[ Szerkesztve ]

(#16212) dbius válasza Gondwana (#16205) üzenetére


dbius
veterán

Mute gombra Thinkwikin van a megoldás, én ott leltem rá, de most lusta vagyok keresgélni :B :R

Nekem most - lekopogom - Ubuntu alatt minden faxán működik :K

(#16213) Gondwana válasza dbius (#16212) üzenetére


Gondwana
addikt

Góglibarátommal (meg az itt leírtak alapján) a WWAN-t és a GPS-t is be akarom izzítani, de picit kibillentett, hogy több, mint 3h volt a telepítés + első update, 6Mbites netkapcsolattal.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#16214) Daneeka


Daneeka
senior tag

Ilyesmit hallottam egy TP tulajtól, hogy van valami Thinkpad/Lenovo vagy IBM által "modifikált" Windows 7 oprendszer ami gyorsabban "fut" mint egy sima Microsoftos Win7, ez baromság? Félre értett valamit?

[ Szerkesztve ]

(#16215) g.gergo válasza Daneeka (#16214) üzenetére


g.gergo
senior tag

Baromság. :K

(#16216) audi100td válasza Daneeka (#16214) üzenetére


audi100td
nagyúr

Allitolag ilyen lesz az uj sandy gepeken, azt olvastam leglabbis valahol, de hogy ez mennyire igaz a gyakorlatban, jo kerdes, gondolom inkabb marketing duma...

(#16217) lapa válasza audi100td (#16216) üzenetére


lapa
veterán

szerintem ezt úgy híjják "integrált driverek".

mute gomb a rekord szék: pass the string acpi_osi="Linux" to the kernel as a boot parameter.

[ Szerkesztve ]

(#16218) yanna válasza Daneeka (#16214) üzenetére


yanna
őstag

Állítólag van.

(#16219) dbius válasza Gondwana (#16213) üzenetére


dbius
veterán

A WWAN-nal elméletileg nem lesz gondod, annak mennie kellene out of the box, legalábbis nálam az alap ubuntus network manager gyönyörűen kezeli hack nélkül.

Viszont, nem lehet Fn+F5-tel kikapcsolni használat után (WWAN-t), folyamatosan aktívan fog világítani a led. Erre is van megoldás thinkwikin, nekem működik. Most Win alól vagyok, nem tudom linkelni a parancsot, amivel nálam ki-be tudom kapcsolni manuálisan a WWAN-t. Szükség esetén PM to me :R

Lapa: Valóban, valami ilyesmi rémlik :R

[ Szerkesztve ]

(#16220) n0_gAboR válasza Daneeka (#16214) üzenetére


n0_gAboR
őstag

A Lenovo ezzel reklamozta magat, hogy az ujabb Thinkpadek optimalizalt Windows 7-el jonnek. Gyakorlatilag a boot idovel volt demozva a dolog. Nyilvan kiszedtek belole egy csomo sallangot, drivert, driver felismerest, amire egy eloretelepitett rendszernek nincs szuksege.
Ketlem hogy ezeket a tobbi gyarto ne tenne meg, maximum nem hasaltak ra ennyire a marketingre.:)

(#16221) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,van valami lehetőség kérni Recovery lemezeket a Lenovo-tól ?

Zero Defect.No Compromise !

(#16222) vicces


vicces
addikt

kérdés:
windows alatt megy ugye az active protection. ha rázom a gépet, akkor hol parkol, hol nem a fej a vinyóban. ezt a bios irányitja és a program csak kijelzi az állapotot vagy mindenképp kell a progi hozzá??
azért kérdezem, mert linux alatt nincs mit telepiteni viszont szivesen használnám a gépet autóban menet közben, amikor a gép igencsak rázkódik.
a vinyot és az adataimat féltem. linuxot szeretném használni minnél többet - csak hogy szokjam.
ugyanez a funkció vajon linux alatt hogyan lehet müködésre birni?
vagy nem kell semmit csinálnom a vinyo ugyis leparkol ha kell??

üdv!

:)

(#16223) hankpoke


hankpoke
tag

Kis segítséget kérnék. Itt volna a masina popója, rajta a bekarikázott résszel, ami nem serial, csak product number. Csak az van a gépen, ami a a saját azonosítója, S/N sehol, vagy én vagyok a béna :( . Ebből kihámozható a gari?

Másik kérdés, hogy létezhet olyan magyar billentyűzet, hogy az ékezetes karakterek rosszak? Felirat és leütött bill köszönő viszonyba sincs egymással az ékezeteknél.

[ Szerkesztve ]

(#16224) kraftxld válasza hankpoke (#16223) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A BIOS-ban meg tudod nezni a serialt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16225) hankpoke válasza kraftxld (#16224) üzenetére


hankpoke
tag

Megvolt, 14 karakteres system unit és a system board serialt is lejegyeztem, de mikor beütöm a garis oldalon, elküld melegebb éghajlatra.

(#16226) audi100td válasza hankpoke (#16225) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem vennem meg, velhetöleg nincs ra gari, ki tudja honnan szarmazik, talan meg lopott is vagy ugy lett összebarkacsolva bontott gepekböl.

[ Szerkesztve ]

(#16227) hankpoke válasza audi100td (#16226) üzenetére


hankpoke
tag

Nekem se 100-as a gép...
Bill furcsasága szerinted mitől van? Ékezetek és a numerikus sor teljesen mást ír, mint a rácímkézett betű...

Amcsi Lenovo shopban összeraktam egy X120e gépet 750dodóért(3G-s modem + nagyobb akku). Kicsit sokallom az 500dolcsis elvi árhoz képest... :)

(#16228) kraftxld válasza hankpoke (#16227) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lehet a bill-t is ket gep billentyuzetebol rakosgattak ossze, csak lepattintva es atrakva nehany billentyut.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16229) audi100td válasza hankpoke (#16227) üzenetére


audi100td
nagyúr

Lehet mas a beallitott nyelv windows-ban, pl. angol, esetleg elötte olyan bill volt benne, csak nem lett atalitva csere utan magyarra.

De szerintem ne is foglalkozz ezzel a geppel, ennyi penzert keress garisat es varj ki türelmesen, tuti lesz meg apron olyan ami franko, az X120-at meg hagyd a fenebe :D legalabbis en igy tennek :)

Egyebkent van fent egy X200 Tablet olyan nem erdekel?

kraftxld: ja, az is lehet, nekem a T42-n volt ilyen felemas bill...

[ Szerkesztve ]

(#16230) netseft válasza Giovanny (#16221) üzenetére


netseft
aktív tag

A Delta-tól lehet kérni (legalábbis régebben így volt), írj nekik emailt.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#16231) feelgood válasza audi100td (#16211) üzenetére


feelgood
tag

én aztán nem.

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#16232) hankpoke válasza audi100td (#16229) üzenetére


hankpoke
tag

Apró bogarászása közben ebbe a gépbe botlottam bele:
http://hardverapro.hu/apro/elado_egy_gyonyoru_allapotu_lenovo_x200s/hsz_1-100.html
Hirdetésben szereplő gép ugyan az, mint amit tegnap néztem meg...

X200tabletes srácnak írtam, majd meglátjuk mire jutunk, bár a tablet számomra teljesen fölösleges funkció.

(#16233) audi100td válasza hankpoke (#16232) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tablet olyan szempontból jó, hogy IPS-hez hasonló minőségű kijelző van benne, viszont nehezebb is.

(#16234) azbest válasza netseft (#16230) üzenetére


azbest
félisten

Váááá... most jött a deltától email... személyesen vehetném át az ügyfélszolgálatukon a recovery lemezeket... nem postázzák ki. :U Pedig amikor felvettem a kapcsolatot kérték a címemet és látszott hogy szeged...

(#16235) mazsonpopo válasza azbest (#16234) üzenetére


mazsonpopo
tag

Ha a központi, Infoparkban lévő szerviztől kérsz Recovery lemezt, akkor én át tudom neked venni és elpostázni. Itt dolgozom az Infoparkban.

(#16236) azbest válasza mazsonpopo (#16235) üzenetére


azbest
félisten

Köszi, de sajnos azt hiszem egészen máshol vannak [link], most azért még rákérdeztem, hogy szegedi kirendeltséghez át tudnák e küldeni (valami fénymásoló szalon van a telszám alatt), meg hogy kell-e érte fizetni.

(#16237) azbest válasza azbest (#16236) üzenetére


azbest
félisten

megoldódik, pont küldenek valamit a szegedieknek és azzal együtt a recovery kitemet is átküldik :) :R

(#16238) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok.
T410 serial ultrabay slimbe szeretnék egy 320 GB-os hdd-t viruális gépekhez, és adattárolásra.
Van ajánlott, vagy bármi jöhet, ami szimpatikus?

(#16239) audi100td válasza ro_bert17 (#16238) üzenetére


audi100td
nagyúr

5400-ast tennek bele, igazabol szerintem mehet bele WD, Hita vagy akar Samu, nekem eddig mindegyik bevallt, egyedül a Seagate-et mellőznem. Toshiba-rol, Fujitsu-rol nem tudok mit mondani, nem igen volt meg velük dolgom.

(#16240) Gondwana válasza audi100td (#16239) üzenetére


Gondwana
addikt

(Nocak! Másnál is Segate = ATAPI ERROR, nem csak nálam? Mintha ők találták volna fel az adatátviteli hibát. Pont a múlt héten selejteztem a céges szerverből négy db SV35.3-at - és ez nem első eset, hogy Segate szivat)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#16241) audi100td válasza Gondwana (#16240) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem, de eddig akar hany Seagate vinyom volt, mindegyikkel volt valami problemazas, minimum SMART szinten. Mondjuk a regi 7200.8-asaim tökeletesek, pedig mar több mint 1000 napot mentek, de ezek meg akkor keszültek amikor a Maxtor külön ceg volt.

(#16242) Gondwana


Gondwana
addikt

Azt hiszem, más is olvashatja ezt a topikot: külön rendelésre gyártott PCIe és miniPCIe SSD - állítólag ez már nem a bedrótozott SATA/IDE
(Várható megjelenés: március)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#16243) elefánt123


elefánt123
csendes tag

Üdv, kérdésem lenne.

Szóval T400s vs T410. Nagyjából ugyanannyiért lehetne megvenni, képernyő felbontas, memória, dvd író ugyanaz, nyilvan a ház meg a processzor nem (a 410 i3-as). Van esetleg tapasztalata valakinek mindkettővel? Előre is kösz.

ui.: Próbáltam utánanézni, volt-e mar ilyen kérdés, nem találtam, de ha mégis, akkor elnézést.

(#16244) Magnum_


Magnum_
nagyúr

megjött az egér, természetesen Lenovo felirattal :(

I humbly and respectfully decline™

(#16245) TayRol válasza Magnum_ (#16244) üzenetére


TayRol
veterán

de nem thinkpad feliratut rendeltel?

(#16246) Magnum_ válasza TayRol (#16245) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem, hanem IBM feliratút, a nagyobbat, mert a TP feliratú az kicsi, utazó... mostmár értem, miért 30$ az ebayen az IBM feliratú

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#16247) TayRol válasza Magnum_ (#16246) üzenetére


TayRol
veterán

:( ezeknek is olyan a felulete, mint a t szerias notiknak vagy teljesen hagyomanyos fenyes muanyag?

(#16248) audi100td válasza elefánt123 (#16243) üzenetére


audi100td
nagyúr

Teljesitmenyben az i3 tudtommal nagyjabol egyezik a Core 2 Duo-val, de a T400s-ben sajnos 1,8"-os HDD/SSD van, ha nagy kapacitas kell, akkor az nem a legjobb, bar UltraBay-el bövithetö. Szerintem akkor vegyel T400s-t, ha tenyleg fontos a hordozhatosag, ugyanis joval könnyebb (~1,8kg).

[ Szerkesztve ]

(#16249) Magnum_ válasza TayRol (#16247) üzenetére


Magnum_
nagyúr

sima, fekete, mezei szar műanyag.

I humbly and respectfully decline™

(#16250) audi100td válasza Magnum_ (#16249) üzenetére


audi100td
nagyúr

:( mondjuk erröl legalabb nem kopik le a gumi, mennyiert vesztegetik?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.