Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) sghc_toma válasza audi100td (#15849) üzenetére


sghc_toma
senior tag

az x200s-em is billeg... a bal oldalon az akksi ala be kellett raknom egy darab papirt, hogy ne tegye...

in asm we trust

(#15852) radamsky


radamsky
senior tag

T400-nál hogy kell megcsinálni azt hogy ha kezdésnél megnyomom ThinkVantage akkor rejtett partiticio müködjön bootnál

Megszereztem a dvd-t (van mindenfajta :D (win7, windows xp, 32 bit 64 bit,)

a gépet lementettem, föleg az ujjelnyomatolvaso telepitőt ( ez a szoftver magasan veri a lenovo gyári szoftverjét)

És most szeretnék egy szüz gépet csinálni, és feltenni az eredeti win7-ét, de ugy hogy legyen recovery partiticio. A dvd megvan

Mondjuk azért is kérdem mert winyot is szereztem nagyobbat a gyári 160 gigás helyett, igy tényleg ujra kell tenni, de ha már nekikezdek hadd müködjön a ThinkVantage gomb is bootnál

(#15853) audi100td válasza sghc_toma (#15851) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha a megforditod es a fedelen fekszik akkor is billeg? Nalam maga a haz van elvetemedve, nem a gumitalpakkal van gond.

En most az uj billzetemet (T500-as Chicony) ragasztottam tele papirral, picit mozgott, vekonyabb mint az eredeti T61-es (ALPS), igy mar jo, kicsit supped, de nem veszes, meg a palmrest-nel kellett eszközölnöm hasonlo megoldast, volt egy kis jateka. Jo lenne ha kicsit jobban odafigyelnenek az illesztesekre, azert ebben a kategoriaban durva, hogy ganyolni kell. :(

[ Szerkesztve ]

(#15854) sghc_toma válasza audi100td (#15853) üzenetére


sghc_toma
senior tag

nem, ugy nem.. de nalam sem a gumitalpakkal van a gaz, az akksi van szerintem megvetemedve kicsit...

in asm we trust

(#15855) audi100td válasza sghc_toma (#15854) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja ertem, az meg talan egy fokkal jobb, ezzel nem igazan tudok mit kezdeni, max beletörödni.

(#15856) Magnum_


Magnum_
nagyúr

bios probléma megoldódott végre,de a T30 akksija halott. ebayen utángyártott 30$-től elérhető.
használ vki ilyen akksit? nagy gond nem lehet velük, ugye?

I humbly and respectfully decline™

(#15857) feelgood válasza audi100td (#15849) üzenetére


feelgood
tag

Azt mondtam, hogy csak használt t61et ne.

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#15858) audi100td válasza feelgood (#15857) üzenetére


audi100td
nagyúr

Miert??

(#15859) ^Clown válasza Magnum_ (#15856) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem szokták ajánlani az utángyártott akksikat, viszont ha 1-1,5 évig húzza, akkor már megéri a 6K-s árat. Lehet kapni egyébként garis utángyártott akksikat ebay-en, 36 hónap garival, szóval ha bekrepál, 1-2K-s postaköltségből lesz egy új akkud.

(#15860) mazsonpopo válasza feelgood (#15857) üzenetére


mazsonpopo
tag

Én is használt T61-et vettem, és az ég világon semmi baja nincs (kopp-kopp-kopp).

(#15861) dbius


dbius
veterán

Felmerült itt korábban pár hozzászólásban, hogy a Panasonic cellás akku jobb, tartósabb a Sanyonál.

Mi alapján lehet előre megtudni, hogy egy kiszemelt akku milyen? Mert ahogy néztem FRU alapján nem, ill. nem tüntetik fel, hogy Pana vagy Sanyo.

Az én X200-amhoz nézegetnék tartalék akkut, lehet, hogy 9 cellásat (43R9255) és ha létezik olyan, akkor jobb lenne a Pana.

Ja, én gyárit nézegetnék, nem utángyártottat.

[ Szerkesztve ]

(#15862) audi100td válasza mazsonpopo (#15860) üzenetére


audi100td
nagyúr

Enyemnek sincs az egvilagon semmi baja, pedig riogattak zajos ventivel, kilazulo zsanerokkal, high pitch noise-al...

Csak hat ez 2mm-es görbeseg, de nem hinnem, hogy ez azert ilyen mert T61, lehet volt szervizben es valamit nem jol raktak össze.

(#15863) feelgood válasza audi100td (#15858) üzenetére


feelgood
tag

Olvasd vissza az eddigi bajaidat a géppel. Mind1.

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#15864) ^Clown válasza dbius (#15861) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem kérdezd meg az eladót, talán meg tudja mondani. FRU alapján fogalmam sincs, hogyan lehet kinyomozni.

(#15865) audi100td válasza feelgood (#15863) üzenetére


audi100td
nagyúr

mnd aprosag volt...

(#15866) Tim82 válasza audi100td (#15865) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nyugodj meg, új reg, de régi nóta. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15867) audi100td válasza Tim82 (#15866) üzenetére


audi100td
nagyúr

probalok :)

(#15868) paramedic válasza mazsonpopo (#15860) üzenetére


paramedic
aktív tag

lekopogom, nálam is ugyanez a helyzet :K

(#15869) dbius válasza Tim82 (#15866) üzenetére


dbius
veterán

új reg régi nóta? feelgood-ra érted, hogy régen másik nicknévvel volt jelen?

(#15870) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Az eszközkezelőben megjelent egy "SM bios service" tétel (nem emlékszem, hogy lett volna ilyen korábban) a rendszerfrissítés (Lenovo Think Vantage Toolbox meg néhány új driver kúszott fel) után, sajnos telepítetlen illesztőprogrammal. Nem talál hozzá a rendszer semmit, System update sem dob fel semmi használhatót. Mi a fene ez, mit csináljak vele? Sebességben, teljesítményben nem érzek lassulást, csak zavar.

Ja, és még egy dolog: a System Update-bólnéhány Optional tétel nem akar települni, ezek közül a RR patch és a Keyboard Customization Utility még érdekelne is. Ilyenkor mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

42

(#15871) yanna válasza Adrian Mole (#15870) üzenetére


yanna
őstag

(#15872) Adrian Mole válasza yanna (#15871) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Igen, ehhez nem ír nekem most működő drivert (sárga felkiáltójelecske).

Kerestem IBM oldalakon, kerestettem a Windows-zal, semmi...

[ Szerkesztve ]

42

(#15873) feelgood válasza dbius (#15869) üzenetére


feelgood
tag

én nem tudom miről van szó

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#15874) audi100td válasza Adrian Mole (#15872) üzenetére


audi100td
nagyúr

Esetleg probald meg ujrarakni a chipset drivert, ugy remlik, hogy ahhoz tartozik.

(#15875) dbius válasza feelgood (#15873) üzenetére


dbius
veterán

én sem, csak a megfogalmazásból olyasmit szűrtem le, ezért kérdeztem rá :R

(#15876) Magnum_ válasza ^Clown (#15859) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi! ezt néztem

közben meg is rendeltem.

T30-ba milyen hdd kell?
bár nem érdemes SSD bele.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#15877) bwoay


bwoay
nagyúr

srácok, kellene egy T40 zsanér, van olyan T szériás gép, ami kompatibilis vele ilyen szempontból? vagy csak a sajátja jó? ahogy néztem, elég spéci, mert hátulról két külső csavar fogja, ilyet nemigen láttam még. nade írom a jót is: 25 rugót kérnek egy olyan gépért, ami a zsanért leszámítva teljesen jó állapotban van (egyelőre), egy cimborám szétszedte, és kipucolta (ő jelezte a hibát, mert amúgy nem tűnik fel, picit lötyög, de nem ugrik ki a helyéről). és éljenek a trackpoint ellenzők, meg a klaviatúrát totál nem használó, mindent egérrel megoldó userek, ugyanis a billentyűzet kb annyira van megkopva, mint az én T400s-emen, a pöcök szintén.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15878) yanna válasza audi100td (#15874) üzenetére


yanna
őstag

Igen, nekem is a chipsethez rémlik.

(#15879) vikcsi


vikcsi
aktív tag

hali!

Ismér ThinkPad tulaj lettem :)
Ki mit ajánlj, milyen lenovo-s progikat rakjak fel egy alap R60-as notira? Abszolút alap dolgok kellenek, csak netre lesz használva jóformán.

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#15880) audi100td válasza Magnum_ (#15876) üzenetére


audi100td
nagyúr

2,5" IDE

Egyebkent a T30-nak egyezik az akksija a T2x-as szeriaeval, ez most jutott csak eszembe.

bwoay: Az összes 14,1"-os T4x zsaner egyforma tudtommal.

vikcsi: Power Manager, System Update, Toolbox, HDD Airbag, Hotkey, Ultranav Utility

[ Szerkesztve ]

(#15881) Adrian Mole válasza yanna (#15878) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Köszi neked is és audi100td kollégának is, újrahajítottam, de maradt minden ugyanúgy.
:F Szóval nem ez lesz a megoldás.

42

(#15882) bwoay válasza audi100td (#15880) üzenetére


bwoay
nagyúr

thx, de nem így van, itt van mellette egy donor T42, aminél nem tudom, hogy mi tartja a zsanért, de biztosan nem két csavar hátul, mint a T40-nél.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15883) audi100td válasza bwoay (#15882) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az a T42 nem 15"-os veletlenül (2db egyforma vastag zsaner)?

(#15884) lapa válasza audi100td (#15855) üzenetére


lapa
veterán

biztos, hogy meg van csavarodva, és nem csak púpos?

pont most emiatt nem rakom le fejjel lefelé, de szerintem az én t61-em is púpos. ez nem ugyanaz, mint a vetemedés.

(#15885) bwoay válasza audi100td (#15883) üzenetére


bwoay
nagyúr

zsííír :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15886) Tim82 válasza bwoay (#15877) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem van felesleges.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15887) zedii


zedii
aktív tag

üdv Mindenkinek!

Bekrepált a ventilátor a remek kis t61-nél csere szükséges, mert igen kávédaráló hangja van monstmár minden egyes bekapcsolásnál..
segítséget kérnék, hogy hová érdemes ez ügyben szervízbe vinni, és kb milyen ára van ennek a műveletnek?
Esetleg otthoni megoldás bonyolult? :F

Köszönöm :R

(#15888) bwoay válasza Tim82 (#15886) üzenetére


bwoay
nagyúr

ne szopassatok már! kurva penge ez a gép, egy ismerősnek vettem, viszont egy hónapig kellet ostromolnom a tulaj csajt, míg végre halandó lett megválni tőle. ennek utólag annyi a jelentősége, hogy igazából marhára megdolgoztam érte :) az pedig, akinek szántam, eléggé leszarja, még arra sem volt képes, hogy eljöjjön érte (és kifizesse). de majd megoldom. Tim, drága cimborám, konzultálunk! :D
PS: természetesen már a T40-ről nyomom

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15889) audi100td válasza bwoay (#15888) üzenetére


audi100td
nagyúr

inkabb tartsd meg magadnak :) , nem erdemli meg :D

lapa: Es ez a pupossag termeszetes? Vagy mitöl lesz ilyen? Csak akkor nem ertem miert van feljebb az egyik sarka ugy 2mm-rel. :F

Adrian Mole: Sajnos nincs mas ötletem, nem tapasztaltam meg ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#15890) n0_gAboR válasza zedii (#15887) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Szerintem probald meg kipucolni otthon, pofonegyszeru a szetszereles (leirast talasz a neten), szerviznek a kozponti szervizt ajanlom (Info parkban van - IBM)

(#15891) yanna válasza Adrian Mole (#15881) üzenetére


yanna
őstag

Pedig majdnem biztos szerintem (is), hogy ott a bibi.

(#15892) zedii válasza n0_gAboR (#15890) üzenetére


zedii
aktív tag

Köszi, pucolni már pucoltam, sajnos nem az a gond, hanem a ventilátor krepált be, és forgás közben kerreg, gondolom a csapágy cucc ment tönkre..
A szervíz több napos dolog? Úgyértem ott kell hagynom a gépet, vagy tudják az ilyet helybe cserélni?
Nagyságrendileg tud valaki összeget, hogy kb mennyibe fáj egy ilyen művelet? Esetleg vlkinek volt már tapasztalata?
:R

(#15893) ^Clown válasza Magnum_ (#15876) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ma láttam az apróban 2,5" IDE SSD-t, 16Gb-os 15K-ért. Én megvenném!

(#15894) ^Clown válasza zedii (#15892) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Garis még a gép? Mert ha nem, akkor a gatyádat is a szervizben fogod hagyni. Irány az eBay, vagy az apró, lehet találni vadi új ventiket korrekt áron.

Lejárt a szerk., szorri.

[ Szerkesztve ]

(#15895) kraftxld válasza Adrian Mole (#15872) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A reszleteknel nezd meg a PID es VID szamokat, majd ird ide/csinalj rola screenshot-ot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15896) zedii válasza ^Clown (#15894) üzenetére


zedii
aktív tag

már nem garis. ezért is szerettem volna otthon megcsinálni, mert már szedtem szét, és annyira nem volt ördöngős, csak épp ventiből nem tudom ,h pontosan melyik kell hozzá, meg azért kicsit nagyobb lélegzetvételűnek tűnik a ventilátor cseréje, mint bármelyik kipuculás és társai..
:U

(#15897) Ringman válasza zedii (#15896) üzenetére


Ringman
nagyúr

Hello!

Szerintem nem nagy meló cserélni a ventit:
segédlet1 segédlet 2 Hardware Maintenance Manual sok thinkpad-hez

Ha leszeded a ventit/heatsink-et, akkor az alján rajta van a fru-szám, ez alapján tudsz rendelni.

laptopalkatreszek.hu-n szokott lenni, a hardveraprón is láttam már + ebay-en biztosan van.

(#15898) Magnum_ válasza ^Clown (#15893) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi! ez érdekel is!

ehhez kell valami átalakító, vagy bármi, vagy rögtön mehet a gépbe?

I humbly and respectfully decline™

(#15899) audi100td válasza Magnum_ (#15898) üzenetére


audi100td
nagyúr

nem kell hozza semmi

(#15900) Magnum_ válasza audi100td (#15899) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszönöm

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.