Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) ZPapp23


ZPapp23
csendes tag

Sziasztok!
Gyors segítségeteket szeretném kérni. T410 vásárlása előtt állok, pontosabban már nagyon kellene mert több okból is elhúzódott a vásárlás. Kezdve azzal hogy vettem egy mb prot ami nem jött be, aztán stbstb, de dolgozni meg kéne.

Abban kérném a segítségeteket, véleményetek szerint az indel vga elegendő lehet-e 1900x1200-ban egyszerűbb autocad archicad 2d rajzokhoz, esetenként nem túl bonyolult 3d-hez autocadban.

Eredetileg nvsben gondolkodtam, de most lenne lehetőség egy intelesre is. Árban kb. ugyanott lennének, de az inteles tiszta új, a nvses meg kicsit bonyolultabb történet, meg felújított külföldről...

Plussz nem tudom az nvs hangosabb lehet-e hűtésileg mint az inteles.

No mindegy, az alapkérdésben történő segítség lenne számomra a fontos.

Köszi előre is,

(ja igen még az jutott eszembe, hogy notebookreviewon vagy hol olvastam hogy az új intel vga kb. olyan mint a 9400m. Namost macbookba ugye az volt, és 1900x1200-ban kijelzőre kötve már nem volt az igazi.)

(#15902) lapa válasza ZPapp23 (#15901) üzenetére


lapa
veterán

mit jelent az pontosan, hogy "nem volt igazi 1900x1200-n?" azért egy grafikus vezérlőnek ilyentől szerintem nem kéne elhasalnia. nem valami olyan hibád volt, hogy nem vette fel a sebességet ha kellett, vagy ilyesmi?

(#15903) ZPapp23 válasza lapa (#15902) üzenetére


ZPapp23
csendes tag

Konkrétan autocadben sima vonalhúzásnál szaggatott, azaz inkább elég rendes utánhúzása volt ha megtekertem a vonalat körbe. Azért napi szinten használom őket, mondom egyszerűbb illetve közepes bonyolultságú rajzokhoz, néha hobbi 3d-shez autocadet. Nem akarom hogy frusztráljon ilyen jelenségekkel, de ha Te vagy valaki használja ilyenre és használható az intel akkor azt gondolom nekem is jó lenne.

(#15904) zedii válasza Ringman (#15897) üzenetére


zedii
aktív tag

Köszönöm!
Ez sokat segít. :R :R

(#15905) vikcsi válasza audi100td (#15880) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Ezeknek mindegy melyik verziója?

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#15906) audi100td válasza vikcsi (#15905) üzenetére


audi100td
nagyúr

A legfrissebbet szoktam, a legegyszerübb ha felrakod elöször System Update-et, onnan egyszerüen tudod telepiteni a többit.

(#15907) sbazsi válasza modeller (#15781) üzenetére


sbazsi
veterán

ez sem nyert sajna. próbáltam enabled/disabled, de semmi.

T notikban hol lehet a biosban ez a funkció :F

(#15908) audi100td válasza sbazsi (#15907) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez engem is erdekelne, ugyanez a gondom miota ThinkPad-em van, az USB beallitas nem segit nekem sem. :( Lehet a wireless egerem miatt van, vezetekessel meg nem probaltam.

BIOS-ban nem talaltam ilyen funkciot...

[ Szerkesztve ]

(#15909) Rez_Grof válasza audi100td (#15908) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Wake up events nincs a biosban?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#15910) audi100td válasza Rez_Grof (#15909) üzenetére


audi100td
nagyúr

nincs

(#15911) dbius válasza sbazsi (#15907) üzenetére


dbius
veterán

Ezen találatok között van pár, ami hasznos lehet, hogy kiderítsd a probléma forrását, vagy hogy le tudd tiltani az egeret az ébresztésről.

(#15912) Nand_i válasza zedii (#15896) üzenetére


Nand_i
tag

Ha a warranty lookup results oldalon rakattintasz a "Parts Lookup for this system" linkre akkor reszletesen kidobja FRU szamokkal milyen alkatreszek vannak a gepben, az alapjan meg tudod rendelni a ventit.

Tavaly azt hiszem 30k HUF + fa volt a kozponti szerviz oradija nem garis szereles eseten.

(#15913) sbazsi válasza dbius (#15911) üzenetére


sbazsi
veterán

hmm, lehet hogy működik?! :DD
1 sikeres próba megvolt. Most megpróbálom megint.

audi100td: próbáld ki Te is!
A lap alján patcoghm által írt hsz.
A lényeg: BOTH keyboard and Mouse settings need to be UNCHECKED to disable "Allow this device to wake the computer"
Igaz így a billentyűzet is kilőve, de eddig azt sosem használtam bekapcsolásra. Csak a bekapcsoló gombot, vagy az újlenyomatolvasót.

szerk: úgy néz ki működik, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#15914) audi100td


audi100td
nagyúr

Ez bejött, köszi mind a kettötöknek. :R

(#15915) Ringman válasza zedii (#15904) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nekem is kezd megint szarakodni a venti, úgyhogy aktuális volt a kérdés.

ebay-en láttam, hogy ventit külön is lehet venni, a 20$ kicsit barátibb ár :) - remélem ez jó a gépbe, még nem ellenőriztem le teljesen.

(#15916) lapa válasza ZPapp23 (#15903) üzenetére


lapa
veterán

figyu én vagy 8 éve nem klikkoltam autocadet, de szerintem egy normálisan telepített nvidia vezérlő nem szaggathat vonalazástól. milyen oprendszer volt? os x?

amit én szoktam használni az sketchup (ráadásul linuxon, wine alatt). nv alatt komplex modellekkel is zökkenésmentes, intel (mhd4500) alatt kicsit laggos, de vállalható.

ha "rendes" nv gpu-val nem megy, akkor azt az intel se fogja vinni.

még mindig azt mondom, hogy az mbp-nél valami nagyon nem stimmelt soft / hardveresen, ha akadt.

[ Szerkesztve ]

(#15917) ZPapp23 válasza lapa (#15916) üzenetére


ZPapp23
csendes tag

Os x volt igen, szinte friss install, de végülis az már nem érdekes :) Köszönöm a segítséget, így utánaolvasva meg az általad írtak alapján szerintem akkor én megpróbálom az inteles t410-et, tekintve hogy kb. az a szint mint a 9400m. (remélem nagyon nem nyúlok mellé, mert már kicsit belefáradtam a keresésbe... :).

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#15918) GeryG19


GeryG19
csendes tag

Üdv!
lenne egy gépem ami egy IBM ThinkPad X40 és evvel van egy problémám ami pedig az sajnos nem megy rajta egy usb-sem és nem tudok bootloni cdröl ki van választva biosban hogy cdröl menjen a boot de nem, ami meghajtó van benne az matshita UJDA755y és sehogy nem jön össze van valakinek valami 5lete? windows-t szeretnék telepíteni de sehogy nem megy valamiért, bios update is volt, minden lehetőséget kipróbálnék hogy wint tudjak felrakni előre is köszi Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#15919) Adrian Mole válasza kraftxld (#15895) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Egyszerű a dolgom, nem kell csinálnom screenshotot, mert nincsenek ilyen sorok. :F

42

(#15920) dbius válasza sbazsi (#15913) üzenetére


dbius
veterán

Nagyszerű :C :R

(#15921) ^Clown válasza GeryG19 (#15918) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A BIOS-ban nincsenek letiltva az USB portok? Vagy az USB-ről bootolás?
Külső DVD-meghajtóról próbálkozol, vagy a dokkoló meghajtójáról?

(#15922) GeryG19 válasza ^Clown (#15921) üzenetére


GeryG19
csendes tag

az USb-k fizikailag halottak igy kaptam és igen dokkoloban van a cd meghajtó

(#15923) Magnum_


Magnum_
nagyúr

vettem a T30-hoz egy dokkolót [link]
igen olcsó volt, akkor már a családban lévő T43-hoz is kellett egy :B
1.000Ft-ot megért nem? (táp nincs hozzá, de a laptop tápjával tökéletesen megy, bekapcsolás is)

I humbly and respectfully decline™

(#15924) yanna válasza Adrian Mole (#15919) üzenetére


yanna
őstag

Semmi ilyesmi? :U

(#15927) Flashcash válasza GeryG19 (#15918) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

-Ha nagyon nem megy az CD boot, akkor én vennék hozzá valamilyen USB - SATA/PATA adapter szettet (2-4K), és átmenetileg rákötnék egy külső normál 5,25" optikai meghajtót.
-Ha még így sem megy, akkor szintén a fenti adapter segítségével az 1,8" HDD-re rághostolnék egy hasonló alap konfigról egy frissen telepített XP-t.

További lehetőségek itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15928) yanna válasza Flashcash (#15927) üzenetére


yanna
őstag

Hullák az USB-k, mint írja.

Vagy dokkoló USB-re gondoltál...?

[ Szerkesztve ]

(#15929) Flashcash válasza yanna (#15928) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A második opció akkor is működik, az usb port lehet asztali gép portja is.

(#15930) audi100td válasza Szabó József (#15926) üzenetére


audi100td
nagyúr

Inkabb kerdezz ra mondjuk itt: [link]

Ahogy a topik cimeben is szerepel, itt a ThinkPad laptopokkal foglalkozunk.

[ Szerkesztve ]

(#15931) feelgood válasza audi100td (#15930) üzenetére


feelgood
tag

Azt hittem, hogy a Lenovo IdeaPadosok már nem fognak jönni. Be is jött. E helyett most mindenféle más márkák tulajdonosai jönnek majd. :DD

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#15932) Napfénysüti válasza feelgood (#15931) üzenetére

Nincs mese, még a névváltás se jött be. Most már meg kéne tanulnia tényleg mindnekinek olvasnia és értelmeznie a dolgokat. ;] :DDD

Més que un club!

(#15933) Gondwana válasza Napfénysüti (#15932) üzenetére


Gondwana
addikt

Ki tudja, mi mindent vesznek az emberek abban a tudatban, hogy ThinkPadet vettek...
(én nem hibáztatok senkit)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#15934) Napfénysüti válasza Gondwana (#15933) üzenetére

Ja emlékszem mikor régebben az N300-as sorozatot a netes oldalakon úgy hirdették mint Thinkpad N300. :DD

Més que un club!

(#15935) Fecos


Fecos
csendes tag

Sziasztok!

Lenovo R60-hoz vettem egy Advanced Dock-ot és olyan kérdésem volna, hogy van-e tapasztalata valakinek PCI-e VGA-val... nekem sajnos problémás volt és nem tudom, hogy mi lehet a rossz.

Tehát az Advanced Dock + Quadro NVS 295 nekem odáig jut, hogy bejön a "ThinkPad" logo és nem megy tovább... 5~6 kikapcs és újra után nagy nehezen elindul de ekkor meg iszonyat lassú lesz a gép (T7200, 4GB RAM).

Ötletek?

Előre is köszönöm!

Üdv: Fecos

(#15936) ^Clown válasza GeryG19 (#15922) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Akkor szerintem is az a legegyszerűbb, ha veszel hozzá egy külső 1,8"-os házat (eBay-en vagy itt az apróban is lehet kapni), abba bedobod a HDD-t, majd egy másik gépről rághostolsz egy szűz XP-t driverek nélkül. Elvileg menni fog.

(#15937) Fecos válasza ^Clown (#15936) üzenetére


Fecos
csendes tag

Én még megfejelném egy sysprep-el hogy biztosan elinduljon az "új" vason...

(#15938) Gondwana válasza ^Clown (#15936) üzenetére


Gondwana
addikt

Esetleg nem 2.5" IDE házat kellene, hogy keressen? Nincs X4x-em, de nekem valami olyasmi dereng, hogy nem az átlag 1.8" HDD-kel, hanem az átlag 2.5" HDD-kel pin-kompatibilis, egyedül a táppal kapcsolatban dereng valami ellentmondás, hogy 3.3V vagy 5V

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#15939) audi100td válasza Gondwana (#15938) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, en is ugy emlekszem 3.3V, amugy 44 pin, eBay-en talan van kimondottan hozzavalo.

(#15940) adorjant válasza audi100td (#15939) üzenetére


adorjant
senior tag

Pontosan,nekem is van egy ilyenem :K

(#15941) Gondwana válasza audi100td (#15939) üzenetére


Gondwana
addikt

Utánanéztem!
A ZIF-es csak 3.3V-ról megy, de az IDE-ből két féle van, a 7mm magas, ami 3.3V-ról üzemel, meg a 9.5mm vastag, ami 5V-ról.Az utóbbi 5V-ról kb. 50%-kal többet fogyaszt - de legalább bármelyik 2.5" IDE USB rackben működnie kellene.

Márpedig a HTC426060G9AT00 az nem 7mm/3.3V, hanem 9.5mm/5V

Szerk.: HMM szerint az X41 eszik 7mm és 9.5mm HDD-ket is, 7mm-ből csak 20 és 30GB létezik.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#15942) ^Clown válasza Gondwana (#15938) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ugyan ilyen 1,8"-os házam van, tökéletesen mentek benne az X40-X41 HDD-SSD-im.

(#15943) GeryG19 válasza ^Clown (#15942) üzenetére


GeryG19
csendes tag

köszi mindenkinek a segítséget igyekszem összehozni valahogy meg még megpróbálkozom a lan bootos telepítéssel üdv : Gery

(#15944) n0_gAboR válasza ^Clown (#15936) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Biztos vagy benne hogy USB-rol menni fog?

(#15945) ^Clown válasza n0_gAboR (#15944) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kell egy szűz XP, amit rá kell ghostolni a rackben lévő HDD-re. Menni fog az.

A lan boot sem rossz ötlet, bár én olyat még sosem csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#15946) Rez_Grof válasza GeryG19 (#15943) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Vagy vegyel egy pcmcia-usb at alakitot. Es az a kesobbiekben fellepo problemakat is megoldja.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#15947) ^Clown válasza Rez_Grof (#15946) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ezt én is akartam javasolni, de végül elvetettem: ha az usb-k mind lehaltak, esélyes, hogy a pcmcia / cardbus slot-nak is annyi.

[ Szerkesztve ]

(#15948) Adrian Mole válasza yanna (#15924) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Ennyi adat van:
Eszközpéldány azonosítója: ROOT\SMDRIVER\0000
Hardverazonosító: {9d2fe6d0-9b76-11db-b606-0800200c9a66}\psadd
És még van néhány érték az energiaállapotra. A többi minden üres.

42

(#15949) Rez_Grof válasza Adrian Mole (#15948) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Szerintem ez jo lesz hozza
http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?lndocid=MIGR-58054

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#15950) bwoay


bwoay
nagyúr

érdekes

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.