Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77101) tordaitibi válasza hcl (#77100) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Csak tipp,
a C6101-6102-n megvan a 300V?
Ha igen, es a 6110-14 en meg nincs a 400v akkor nem megy a pfc.

(#77102) draco31 válasza kisi (#77060) üzenetére


draco31
veterán

Nagyjából meg sem mozdul vele. Így marad a PC táp. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#77103) #85619712 válasza hcl (#77100) üzenetére


#85619712
törölt tag

Lapos tv-hez lapos táp :DDD Optocsatolók rendben vannak? A táp ic körüli kis kondik? C6351, 6357, 6128, th6101 10 ohm alatt van?

(#77104) Dr. Szilikát válasza hcl (#77100) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

De 12 V-ból lesz a 3,3 V is. Itt egyetlen tápforrás van csak (mármint az alaplaphoz):

alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""

Azt most ne nézd, hogy a trafó tekercsei hülyeséget ábrázolnak, ilyen bakit láttam már más rajzon is. A valóságot figyeld a panelon. Meg ebben is akad még hiba:

alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""

Az optocsatoló kollektora nem csinál semmit, ez így vicc. A hálózati pufferen pedig egyértelműen kevés az a feszültség, annyiból nem nagyon villanhatna semmi, elvileg.

Lehet, hogy csak a kisülő kondira mértél rá, egyébként életszerűtlen is, mert ott vagy van valami (gyilkos nagyságú), vagy semmi. Kettő között van a kisülési állapot (folyamatosan csökkenő, esetleg visszamaradó / megálló töltöttség). De itt a PFC-feszültség stabilizálása céljából van egy mérőosztó, amin keresztül lassan kisül.

325 V körül kell lenni készenlétben, azt nyomja fel az aktív PFC, amikor ráindítasz.

[ Szerkesztve ]

(#77105) hcl válasza Dr. Szilikát (#77104) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az Elektrotanyás rajzot nézed? Az szerintem más típushoz van, bár én is azt nézegettem, mert vannak azonos részei.

Amúgy köszi a tippeket, este kimérem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#77106) Dr. Szilikát válasza hcl (#77105) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Azt néztem, de ezt sok esetben nem úgy kell felfogni, hogy hajszálra pontosan egyezik, hiszen kapásból láttam, hogy már a fotóval sem teljesen egyezik. Inkább csak támpontnak kell tekinteni, miután a gyártók szokása, hogy módosítgatnak.

Más esetben gyakoribb egyébként, hogy pl. 24 V tápról megy a háttérvilágítás, amit step up áramgenerátor illeszt a LED-sor nagyobb feszültségéhez.

Itt úgy oldották meg, hogy a 120 V-os táp nem is fix feszültségű, hanem áramgenerátoros vezérlésű, a Main FB jelű optocsatolón keresztül van visszaszabályozva a primerre.

Az IC6601 duál műveleti erősítő egyik fele a feszültséget határolja be, hogy a LED-sor szakadása esetén se pörögjön túl a táp. Másik fele a LED-áramot korlátozza az R6613-on figyelt feszültségesés segítségével. Az alaplapról jön még egy PWM dimmerjel, ami az így beszabályzott áramot megszaggatja (Q6604 --> Q6601), a háttér fényerejét beállítva.

(#77107) sztanozs válasza Aryes (#77097) üzenetére


sztanozs
veterán

:K
csak ne felejts el majd rám írni, mert én tutira elfelejtem :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#77108) terapeuta007


terapeuta007
aktív tag


csináltam egy forrasztopakat hogy megjavitsam a forrasztopakat

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#77109) mezis válasza terapeuta007 (#77108) üzenetére


mezis
nagyúr

230V-os ? :DDD ;]

mezis

(#77110) hcl válasza tordaitibi (#77101) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

C6102-t találtam csak, azon nincs. A Graetz-en megvan még. C6110-6113 (6114 nincs) 300V körül van (khm, szakadt mérőzsinórral ne mérjetek... :W Szakadásmérőben sípolt, de amióta a kezemben maradt a vége, és összeforrasztottam, megvannak a feszültségek... 1-2 hajszálnyi réz tartotta össze.)
Viszont a C6102 melletti nagy trafón sehol semmi. Vagy az a PFC fojtója?

@leweegee2 : TH6101 17 ohm, a kondikat szakadtnak mérem (gondolom fel vannak töltve). Azok lehetnek a visszacsatolók? Terveztem cserélgetni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#77111) tordaitibi válasza hcl (#77110) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ritka pillanatok egyikét élem át, a "fojtó" végre nem elypszilonnal íródott.
Thanks!

Nekem ez a rajz olyan érdekes, amit a Tanyáról letöltöttem.
Vagy én öregszek.
Hagyományos pfc nem így néz ki hanem így:

A graetz után nincs puffer.
Ha a tekercs utáni pufferen csak 300v van akkor nem megy a pfc, 400V felett kéne mérni a pufferen.
Ilyenkor nem indul el táp. Vagy a pfc vezérlése nem megy.
Csak mitől, ez a kérdés.

Sajnos ennyire nem vagyok benne profi, egy hagyományos pc tápba még elvakarózok valamennyire.
Van még mit tanulnom.

(#77112) hcl válasza Dr. Szilikát (#77104) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez a 12V részben bejött. Adok neki a két kettősdióda után 12-t, megjön a standby 3,3V is, és világítanak a LED-ek a TV előlapján. Ezen kívül semmi... Szóval tényleg nem a kisfesz része rossz a tápnak. (Ennek azért nekem is eszembe kellett volna jutnia :( :W )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#77113) Dr. Szilikát válasza hcl (#77110) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Az képtelenség elvileg, mert a 325 V a Graetz-hídról a PFC tekercsen, majd a diódán keresztül jut a C6110-6113-ra. Az igaz, hogy a diódán visszafelé nem tudna menni, de más úton nem is juthat oda.

A PFC-tekercs alapvetően a step up konverter energiatároló induktivitása, lényegileg két kivezetés. De itt van rajta még egy csatolótekercs is (egyfajta szekunder), aminek jelét a vezérlő ZCD bemenete figyeli (Zero Cross Detection). A nullátmeneti indítás lényeges a félvezetők kímélése szempontjából.

Egyébként annak olyan szinten kellene működni 12 V-ról (ha a tápod stabil és teherbíró), hogy rendesen indulnia kell, csak háttérvilágítás nélkül.

#77111 tordaitibi

Az nem olyan puffer, csak 2 x 1 μF, CLC szűrőként kötve. A 100 Hz hullámzáson az nem képes simítani, viszont a kapcsolófrekvenciás zavarok visszajutását gátolja a hálózatra.

(#77114) hcl válasza Dr. Szilikát (#77113) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ez az.
Mondjuk nekem az a gyanús, hogy lehet igényelne valamiféle "power good" jelet, vagy egyebet, ami nem a 12V ágról jön, és azért nem indul.
PC tápról is néztem, meg egy kb. 40W-os Deltáról.

Mutogatni való hater díszpinty

(#77115) Dr. Szilikát válasza hcl (#77114) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

TV-ben nem szokott lenni a feszültséget ellenőrző másodlagos védelmi lépcső, legfeljebb Panasonic plazma tápegységében találkoztam ilyen áramkörrel.

Az is inkább csak szívatott, míg rá nem jöttem, hogy egy referenciahiba miatt, valójában ok nélkül tiltotta a hibátlan tápegységet, saját plazmámban mellesleg.

A PC-tápokban persze nem csak ez a Power Good lényege, hogy figyeli a feszültségek helyességét, hanem bekapcsolás után jelez is az alaplap felé, hogy most már felállt minden, lehet terhelni.

De ezt az ATX-szabvány írja elő, TV-ben ilyen dolgok nincsenek.

(#77116) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

kivancsi lennek hallott e mar ilyenrol valaki. van a lanyomnak egy ilyen tok egyszeru rgb ledszalagja, sztem prkatikerben v mm-vette valamikor. szokasos kis gagyi cucc, azzal a fekete rgb taviranyitoval.
mukodott is ahogy kell, de egyik nap elshiftelodott rajta az osszes szin. minden mas mukodik, de ahol szint kell valasztani ott minden szin odebb van, a zold helyett piros, a piros helyett kek a kek helyett zold stb. minden szin el van csuszva a szivarvany szinu gombokon is. minden mas jo, a feher feher, a fenyero megy, kibekapcs megy, uzzemdok is jok. egyedul a szinek vannak odebb.
mar probaltam huzgalni, elemet kivenni, semmi javulas. a vezerlo cucc egy feher dobozban van, azon se lehet semmit allitan (resetelni). mi a franc lehet ez?

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77117) #85619712 válasza hcl (#77110) üzenetére


#85619712
törölt tag

Th típus alapján szobahőmérsékleten 15 ohm, szóval az jó. Az egyik kondi az opto körében van a másik meg az ic segédtáp része, szóval bármi lehet, kapacitást minimum mernék rajtuk vagy csere. Egy ehhez kísértetiesen hasonló tápegységgel kínlódtam pár éve, ott az ic tápellátásáért felelős pár mikros kondi volt kapacitásvesztett, de mire arra rájöttem... :W hátha itt is csak annyi. (kb. ugyanezeket a tüneteket produkálta.)

(#77118) hcl válasza Dr. Szilikát (#77115) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem sok TV-t javítottam, de pár tápon láttam olyanokat, amik arra utaltak, hogy ott a scaler és a táp között volt 1-2 jel, ami arra vonatkozott, hogy elindult a táp.

Amúgy nem lehet, hogy azért nem indul, mert a 12V előbb van ott, mint a standby?

Amúgy a LED-ek azért érdekesek, mert le kéne villognia, hogy mi baja is van.

@leweegee2 : Köszi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#77119) Dr. Szilikát válasza hcl (#77118) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Sok táprajzot átnéztem már, de olyan védelem nem szokott lenni, a 3,3 V pedig nem lehet hamarabb, ha a 12 V-ból áll elő minden. Hibavillogás sem feltétel, bizonyos esetekben a hiba jellege is kizárja (pl. nem kap tápot a hibát villogó processzor, akkor nem lehetséges).

Egyébként több más típus is van, ami rendesen elindul labortápról, ez tapasztalat. Ennél mondjuk elképzelhető egy akadály, amit a végére már elfelejtettem (pedig rögtön az elején feltűnt, az optocsatolók sorát tekintve), hogy van egy AC_OFF_DET jelzés is az alaplap felé. Az is lehet, hogy kiiktatható lenne egy átkötéssel.

Mellesleg ez megint olyan dolog, hogy legtöbb TV-nél nem szokás ilyen trükköket alkalmazni, csak ezt feleslegesen túlbonyolították, több szempontból is.

Ami érdekes, láttam már olyan kínai tápot / rajzot is, hogy öröm volt nézni, annyira célszerűen és praktikusan felépítve, csak a valóban szükséges alkatrészekkel (aktív PFC-vel is). De most nem olyanról beszélek, ami már gányolás, illetve szélhámos trükk, hanem ami teljesen vállalható, letisztult technikák.

Újabb hibák a rajzon:

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

CXA3809 gyári adatlap:

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#77120) hcl válasza Dr. Szilikát (#77119) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ilyesmire gondoltam, mint ez. Tehát valahonnan tudja, hogy nem megy az egész tépegység.

Még csak olyat gányoltam, hogy nem ment a 3,3V a TV-ben->akkor adjunk neki máshonnan-> úgy megy -> Külön 3,3V stabilizátor beépítése, és megy :D A tápon valamiért nem akart menni a 3,3V, akármit cseréltem, hát valahogy meg kellett oldani :D

Az meg ja, hogy kínai tápok is lehetnek igényesek, csak nem szoktak :S Noname tápokban is láttam már korrekt belsőt, csak ez sajnos ritka.

Mutogatni való hater díszpinty

(#77121) Batman2


Batman2
őstag

Kvarc kristály oszcillátor beállítás téme:

Ha valaki szintén kvarc kristály oszcillátor készítésével foglalatoskodik, akkor annak itt egy hasznos leírás, hogyan kell kiszámolni, milyen járulékos kondenzátor kapacitás kell hozzá !
[link]

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#77122) hcl válasza Dr. Szilikát (#77119) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez egyre meredekebb.
Kicsit jobban méregettem, és nem véletlenül csak a 2 LED világít. Nem jut el a 12V a scalerig!
Már a táp kimenetén sincs meg, akkor sem, ha nincs rádugva a scaler.

Mutogatni való hater díszpinty

(#77123) Jarod1 válasza rednifegnar (#77116) üzenetére


Jarod1
addikt

Szia, én is belefutottam ilyenbe, van okostelefonos alkalmazása a cuccnak?
van külön állítása a színek állításának.

(#77124) rednifegnar válasza Jarod1 (#77123) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat eszembe nem jutna hogy van benne barmifele kulso kapcsolat, de sztem nincs, nem volt rairva semmi. majd megnezem de csodalkoznek ha lenne. amugy sztem pont ez az.
nem tudom mitol fugg a beallitott rgb ertek azt gondolnam a magatol a dobozkatol, de ezek utan meg az is lehet hogy a tavostol. eleg furi, mert amugy mukodik, minden funkcio jo. gondoltam olyat hogy rosszul van osszedugva de nem lehet elrontani v felcserelni. na meg nem is volt bizgeralva, egyik nap ezzel fogadtak hogy megvaltozott a mukodese.
jobban aggaszt hogy a tavosnak a bekapcsolo gombja kezd egyre xarabb lenni, az van nyomkodva a legtobbet es hat eleg gagyi a cucc, nem egy orok elet.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77125) Jarod1 válasza rednifegnar (#77124) üzenetére


Jarod1
addikt

Xerintem vmelyik bill kombináció kell hozzá, leírásban nincs?

(#77126) rednifegnar válasza Jarod1 (#77125) üzenetére


rednifegnar
senior tag

na ez jo otlet, nem tudom. eltettem valahova, lehet megvan meg, koszi kiprobalom.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77127) hcl válasza Dr. Szilikát (#77119) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy ez melyik rajz...? Én pont ehhez valót nem is találtam, a 'tanyán valami hasonlóhoz van csak.

@rednifegnar : Távban cserélj fémharangot, ha ilyen fólia-membrán gagyicucc. Meg ebay-ről a táv is rendelhető általában.

Mutogatni való hater díszpinty

(#77128) Gyula84 válasza And (#72063) üzenetére


Gyula84
veterán

Most tudtam összerakni ezekkel a modulokkal fényévekkel jobb :R

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#77129) PitLee válasza terapeuta007 (#77108) üzenetére


PitLee
őstag

Orosz videókban láttam sok hasonlót, amit autók cigaretta gyújtójából csinálnak,
IR forrasztók
https://www.youtube.com/results?search_query=%D0%98%D0%9A+%D0%BF%D0%B0%D1%8F%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%BA

Soklábú barátunk vagy smd alkatrészek sem gond neki

https://youtu.be/KpkeJOzD2r0?t=684

(#77130) Dr. Szilikát válasza hcl (#77127) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Amit linkeltem, a Tanyáról származik. Ha nem is pontosan az adott típushoz való, de a semmihez képest nagy segítség tud lenni. Noha szeretnek módosítgatni a gyártók, de gazdasági okból ugyanazon PCB-n képesek rengeteget sakkozni, ilyenkor az alapok változatlanok.

Készenlétben a 12 V nem is juthat az alaplapra, mert annak két MOSFET-kapcsoló állja útját. Csak a 12 V-ból konvertált 3,3 V megy tovább ilyenkor. Bekapcsolni meg bizonyára az AC_DET hiánya miatt nem engedi, bár arra is lenne megoldás valószínűleg.

De csak pontosan 12 V-ot szabad ráadni, ami áramban is korlátozott, jelen esetben 5-6 A körül. PC-táppal annyi gond lehet, hogy túl erős, probléma esetén szénné égethet akármit, illetve terhelés nélkül nem mindegyik áll be pont 12 V-ra.

(#77131) hcl válasza Dr. Szilikát (#77130) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Eleget dolgoztam elektronikai gyártásban, voltak verziók termékekből, amire néztünk, hogy "ha kevesebb alkatrész lenne rajta, már el se indulna" :D

A teszttápom 12V üresen is :)

A tápon fel van tüntetve, melyik vezeték micsoda. Elvileg a megfelelő helyre adtam a 12-t a scalernek, de úgy sem indul. (És a szervizmanual, ami viszont ehhez való, azt mondja, hogy a scaler CN6001 1-es lába a board tápja.)

Az tiszta, hogy a táp viszont rossz; szerintem a PFC nem megy, ahogyan tordaitibi írta, de azt mi okozhatja...?

Mutogatni való hater díszpinty

(#77132) Dr. Szilikát válasza hcl (#77131) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Készenlétben nem dolgozik az aktív PFC, egyik TV-ben sem, nincs is rá szükség. Ahogy utaltam is rá előzőleg:

325 V körül kell lenni készenlétben, azt nyomja fel az aktív PFC, amikor ráindítasz.

Aktív PFC-re sincs mindig szükség, csak a nagyobb teljesítményű tápegységekben alkalmazzák, kb. 80-100 W felett. Bár ez nem is pont azon múlik, a hálózat zavartatását vizsgálja a forgalmazást engedélyező hatóság, szinusztorzítás, felharmonikusok, ilyesmi. Többi már a gyártó dolga, hogy mit tud teljesíteni aktív PFC-vel vagy anélkül.

12 V-ot a betápforrásra kell kötni (ahonnan minden ered), ahogy itt a képen is mutattam, nem a csatlakozóra, vagy nem tudom, mire gondoltál.

(#77133) Renito13


Renito13
friss újonc

Szia nállam ugyanez a probléma áll fent úgy kezdődött hogy az elején pár percig várni kellet még a világítás bekapcsolt addig a helyzetjelző fény gyors villogásból percek alatt lassított egy enyhe pulzaló nyikorgást hallottam a táp panelből ahogy lassult a zaj és a villogás bekapcsolt a monitor rendesen ez egy darabig ment azután már többet kellet várni és ha bekapcsolt fél 1 napig max tovább tudott működni amikor már nem akart bekapcsolni elkezdtem melegíteni a táp panelt bármilyen vicces hajszárítóval 1 perc kb és bekapcsolt utánna bírta 1-2 napig és annyi ha a háttérvilagítás lekapcsol a jelzőfény újra elkezd villogni és a pulzáló hang is viszatér én is a táp panel egy alkatrészére gyanakodtam de ahonnan a hibát hallom az egy beípített alkatrész a nyáklapba nem cserélhető ahogy megnéztem szükségem volna egy táp panelre kerestem neten esetleg töröttet alkatrésznek nem találok semmit hol tudnék egy táp panelt szerezni!?

(#77134) PHM válasza Renito13 (#77133) üzenetére


PHM
addikt

A szekunder pufferkondikra nem ártana ránézni.
Gyanús, hogy lecsökkent a kapacitásuk.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#77135) hcl válasza Renito13 (#77133) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja. Szedd szét, keress púpos kondenzátorokat, és cseréld őket. (Meg gyanús forrasztásokat, amiken esetleg ki van törve az alkatrész lába az ónból, stb.)
Persze 220-ra figyelni... Ha szerencséd van, pár száz Ft-ból megoldható.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#77136) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok, Pc alaplapban, a a cpu fölött és oldalt, a képen látható mosfetek találhatók, multiméterrel, leszedés nélkül, hogyan tudom megállapítani, hogy melyik hinás? (S,D,G) pontjai, meg vannak a feteknek. A segítséget előre is köszönöm!

(#77137) Dr. Szilikát válasza Csabesz666 (#77136) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Mivel legjellemzőbb a D-S zárlat, kapásból azt kell nézni. A mérést persze befolyásolhatják egyéb alkatrészek, utána azért kell levenni vagy egyéb hibákat keresni a zárlat okaként.

#77133 Renito13

de ahonnan a hibát hallom az egy beípített alkatrész a nyáklapba nem cserélhető

Az sem a nyáklapon született, valaki beültette oda. Amit beültettek, azt ki is lehet szedni. Csak felesleges, mert amikor te egy trafó vagy tekercs hangját hallod nyüszíteni, az soha nem a tekercs vagy trafó hibája (most a tisztán mechanikus lazulások / zörejek témája mellékes, attól még működne).

Úgyhogy nem ez a lényeg, kondenzátorok érdekesebbek ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#77138) hcl válasza Renito13 (#77133) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy ha fénycsöves a világítás, akkor a cső is tud úgy döglődni, hogy sisteregjen. Mondjuk akkor más jelenségek is szoktak lenni, de minden lehetséges.

Mutogatni való hater díszpinty

(#77139) Renito13 válasza hcl (#77138) üzenetére


Renito13
friss újonc

Szia teljesen igazad van jobban ránéztem ami rá lett rakva le is vehető és más is a kondit mondta hogy azzal lesz baj azt nem gondoltam hogy ez miatt más alkatrész gerjedhet kezdő vagyok nagyon szépen köszönöm a segítséget szép napot! Thx ;)

(#77140) Ribi válasza Renito13 (#77139) üzenetére


Ribi
nagyúr

Amikor én kondit cseréltem a monitorban, akkor kicseréltem több "kisebb" elkót, illetve biztos ami biztos a nagy 400V-ost is a táp részben. Valszeg az is elfáradt már.
Ugyan úgy bizonytalankodott a bekapcsolás, mikor bemelegedett már jó volt.

(#77141) Renito13


Renito13
friss újonc

3db 820uF és 2 db 1000uf os puffadt a többi szép állapotúnak tünik a nagy is 100uF 450 watt az is hibátlan külsőre a kisebbek közt van olyan ami egy kis világos sárga foltot villant a tetején célszerű mindet kicserélni gondolom annál biztosabb a további élettartam!?

(#77142) Rruuer


Rruuer
senior tag

Sziasztok. Nekem is egy alaplapi kérdesem lenne mert semmit sem találok az adott tárgyról. Mi ez és hollehet beszerezni?

(#77143) Rruuer válasza Csabesz666 (#77136) üzenetére


Rruuer
senior tag

https://youtu.be/khxTkiRchqQ
4:50

(#77144) #85619712 válasza Rruuer (#77142) üzenetére


#85619712
törölt tag

2.2 uH értékű induktivitás, így saccra 10 A terhelhetőségű.

(#77145) c64fanhun


c64fanhun
tag

Sziasztok!
Egy érdekesebb ötletem/kérdésem lenne, biztos csinált ilyent már más is.
Egyetemre készülök, asztali gépem van, de beszerzek majd valami laptopot is. Na, fontos lenne hogy a gépem távolról is elérjem (teamviewer, stb, ez nem is gond)...viszont a bekapcsolása 200km-ről már érdekesebb ha nincs otthon senki akinek szóljak.
Gondoltam a wake on lan-ra, viszont annyi kábelt kéne lehúzni, hogy csak ezért meg sem érné, wifivel használom a gépet.
Az ötlet a következő: Egy wifis relé (ami 5V dc árammal működik, ez mondjuk egy teló töltőbe lenne kivezetve), aminek a relé részébe menne a számítógép bekapcs gombja. Így ha minden igaz a relét rácsatlakoztatom a hálózatra, és megtudom oldani, hogy távolról, android alkalmazásból bekapcsoljam.
https://www.aliexpress.com/item/4001346148349.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2940fe2aq2F6rR&algo_pvid=7c5888b1-bd83-447f-9160-bbe528d55ac1&algo_expid=7c5888b1-bd83-447f-9160-bbe528d55ac1-0&btsid=0bb0622d16128050507673732ecf0c&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
Ehhez kéne port forwarding, meg dns, vagy menne anélkül? (Kérlek menjen! :D)

(#77146) Rruuer válasza #85619712 (#77144) üzenetére


Rruuer
senior tag

Köszi. És honnan lehetne beszerezni?

(#77147) Gézengúz válasza c64fanhun (#77145) üzenetére


Gézengúz
addikt

Számítógépek biosában-Uefiben be lehet kapcsolni, hogy ha áramot kap a tápegység automatikusan induljon.
Bekapcsolod, meg veszel mellé egy ilyet.

[link]

(#77148) hcl válasza c64fanhun (#77145) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Ehhez kéne port forwarding, meg dns,"
Kell. Amúgy elég gyorsan idegesítővé válik a távoli elérés, mert nagyon nem olyan, mint ott ülni. Akkor jó, ha alkalomszerűen kell.

Wake on lan amúgy wifin át is megy, ha megfelelő cuccaid vannak (nincsenek általában, csak bizonyos Intel kártyák támogatják).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#77149) #85619712 válasza Rruuer (#77146) üzenetére


#85619712
törölt tag

Pl itt is van hasonló de jó lenne tudni a pontos paramétereket, és úgy rendelni. Én bontani szoktam ha kell, van pár mázsa e hulladékom. :DDD

(#77150) mezis válasza Renito13 (#77141) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem kell puffadtnak lenni egy elkónak ahhoz, hogy már rossz legyen.
Mérni kell, amit sokszor csak kiforrasztva lehet elvégezni.

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.