Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76401) Barret001 válasza csubuka (#76400) üzenetére


Barret001
addikt

Az akksi nagyon jól bírja a tárolást,addig,amíg jó kondiban van.Ha már túl van használva,akkor sajnos nem ennyire jó a "szavatossága"...

(#76402) csubuka válasza Barret001 (#76401) üzenetére


csubuka
addikt

Értem, akkor valószínűleg azért bírta ilyen jól a minden bizonnyal igen alacsony feszültségű tárolást mert sosem volt még valóban használva?

(#76403) Barret001 válasza csubuka (#76402) üzenetére


Barret001
addikt

Igen :)

(#76404) razorbenke92 válasza razorbenke92 (#76289) üzenetére

Dr. Szilícium kollégának ment volna a válasz, de idő közben beszürkült :Y
Kár érte, jó ügynök volt!

Megnéztem a filament LED-es Osram égőt rögöny alatt, hogy mi van a foglalatában:

Egy huzalellenállás, egy fémréteg ellenállás és két elektrolit kondenzátor van a foglalaton belül, illetve egy SO8-as IC leforrasztott hűtőlappal:
[Képlink, hogy ne legyen túl görgetős a topic]

Szóval ekkor arra gondoltam, hogy valóban áramgenerátoros - ettől függetlenül amikor nálunk gond volt a feszültséggel, tuti, hogy dimmelt - de az is lehet, hogy csak a kimerülő-feltöltődő kondi miatt látszott a halványuló-erősödő fény.

Ebben filamentenként 50led-et számoltam [Kiesett a szemem, mire megszámoltam*] , a 4 filament 2S2P kofigurációban van. Itt felmerült bennem, hogy akkor mégsem lehet áramgenerátoros. Legalábbis csúnya lenne a párhuzamba kapcsolt LED-eket áramgenerátorral hajtani.
Aztán utánaszámoltam, hogy 100LED van egy sorban, kb 3.x V nyitófeszültséggel 3x0V ami közel van a hálózati feszültség csúcspontjához. Valószínűleg 320-ra tölti a diódahídon keresztül a kondenzátort, és ezt kapja meg a két darab 100 ledes sor.

* A képen csak a LED-eket összekötő bondolás látható. Maguk a LED chipek olyan anyagból vannak, ami jobban penetrálódik mint a szilikon amibe be vannak öntve. Emiatt ha már elég nagy a teljesítmény, hogy átlássak a burkolaton, már a LEDet is átlövöm. Próbáltam egy olyan képet csinálni, ami éppen átvilágítja a szilikont, de még éppen látszik egy élére(!) fordított LED chip [kép].

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#76405) Batman2 válasza razorbenke92 (#76404) üzenetére


Batman2
őstag

Jópofa a röntgenkép, nem láttam még így elektronikai cuccokat ! :)
Akkor a LED filament "lágyrésznek", husinak számít, a fém tok és vezetékek pedig a csontváznak ! :D
...Esetleg vizsgált meg CT-vel a is "beteget" ! ;)

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#76406) darvinya válasza Batman2 (#76405) üzenetére


darvinya
titán

MRI és funkciónális felvétel is készíthető, s táp forrás sem kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76407) Batman2 válasza razorbenke92 (#76404) üzenetére


Batman2
őstag

Ha tényleg 100 LED chip van benne sorosan kötve akkor az 285V körül kezd egyáltalán világítani, a hálózati áram csúcsa 325V, az előtét ellenállással és a puffer kondival simítva az impulzusokat valahol 310V körül lehet a LEDekre jutó átlag feszültség.
Az egyik ellenállás az áram korlátozó előtét, a másik a puffer kondikat kisütő funkciójú lehet, a két kondi pedig lehet sorosan is, akkor 160-200V-osak darabonként, vagy lehet párhuzamosan is kötve, akkor 350-400V-os, és 1-2,2uF darabonként. Mindenképpen a méret miatt lehet duplázva szerintem.
Ilyesmi lehet a kapcsolása:

A szinusz hullám pirossal jelzett része táplálja csak a LEDeket, ez is a szabályozás egy formája, így nem kell előtét kondenzátor.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#76408) Batman2 válasza Batman2 (#76407) üzenetére


Batman2
őstag

Bocs, a 8 lábú IC-ről megfeledkeztem, tehát akkor más a kspcolás és a működés is, mint amit rajzoltam.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#76409) Batman2 válasza razorbenke92 (#76404) üzenetére


Batman2
őstag

Megszámoltam én is a LED filamentet, valóban 50 chip van benne, aminek valóban 150-160V körül kellene lennie az üzemi feszültségének.
Viszont ez azért érdekes, mert tudtommal a filament LED lámpákban levő filamentek 50V körüli feszültséggel működnek, ahhoz nem tudom mennyi LED kristály társul sorosan.
Vettem én is ilyen filamentet szólóban, az valóban 50V körüli feszültséggel megy, de abban biztosan nincsen 50db kristály.
Bár a kis drót hurkok (átkötések) száma valóban 50db krostályt sejtet a Te filamentedben, de lehet hogy mégis csak 25db kristály van benne ? :U Akkor már legalább 75V körüli lenne a feszültsége egy "szálnak", 150V a kettő, itt már lehet mit szabályoznia az IC-nek a 325V effektívből.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#76410) razorbenke92 válasza Batman2 (#76409) üzenetére

lehet hogy mégis csak 25db kristály van benne ?


Mivel törött az üveg, ezért rá tudok mérni, vagy akár tápolni is a filamentekre egyesével. Szerintem az lesz, hogy megindulok ilyen 50-60V-ról, és ha már ott látok valamit, akkor valami csalás van.
Aztán ha végképp nem tudjuk kitalálni, akkor beáldozom, és megbontom, hogy lássam a kapcsolást. Nem volna túl nagy áldozat a tudomány oltárán :D

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#76411) Batman2 válasza razorbenke92 (#76410) üzenetére


Batman2
őstag

Akkor tedd azt, most már nagyon kiváncsi vagyok, hogy mi a fene van, mennyivel is megy az a filament !
Én ugyan nem tudok olyan fehér LED kristályról, ami lényegesen 3V alatti feszültségről megy, legalább is amiket valamilyen tokozásban meg lehet venni, azok mind ugyanolyan nyitófeszültséggel rendelkeznek (2,8-3,0V körül). De lehet, hogy mégis van olyan fehér fényt adó anyag típus, ami 2V, vagy alatti feszültséggel már megy.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#76412) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!
Volt 2 ilyen DC/DC konverterem. Most már csak az egyik működik, :(((

Input : 32V/1,1A egy kapcsoló üzemű tápból.
Output:25V (eredet töltő 25V/0,6A
Halálának oka: hősokk. Elkót kiforrasztottam, jónak mértem. Az újnál már nézegettem, kell-e hűtés. Alkatrész oldalról az IC melletti dióda tűnt a leg melegebbnek, a hátoldalon meg azóta is csodálkozom:

Nem az IC alatt, mellett a legmelegebb, hanem a bemeneti elkó környékén!
A méréskor a panel függőlegesen, "levegőben" van, környezete 21C-Fok.
Egy kis laptop ventilátorral fújva rá a levegőt, a legmelegebb környék 28C-Fokra csökkent.
Nem gondoltam, hogy a 3A-esnek hirdetett mütyürnek ennyire kell a hűtés.
Az első mártír példányt még kartonlapra tettem a hűtőfelületével lefelé. :o
Digitális műszerrel a bemeneten és a kimeneten is kb 1V-os ugrálások vannak.

Az elkó, dióda termelné a legtöbb hőt ? :F

mezis

(#76413) darvinya válasza mezis (#76412) üzenetére


darvinya
titán

Szerintem a kapcsoló üzemű táp a gond.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76414) mezis


mezis
nagyúr

Még rámértem a két elkó tetejére: Input: 22C-Fok, Output: 30C-Fok!

Hagyományos, trafós tápot gondoltam én is, csak a 30V-ot nehéz összehoznom.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#76415) Teaway válasza mezis (#76412) üzenetére


Teaway
veterán

Kevés oda a 35V-os elko, min. 50 vagy 63V-os kéne oda. Ha meg bizonytalan kapcsolóüzemű táppal hajtod, minek tüskés a kimenete, akkor meg pláne.

Nincs itthon csokid??

(#76416) mezis válasza Teaway (#76415) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, tudom hogy a határon vagyok, az Input-nál mindenképp.
A 6db Li akku töltő áramköre "rángatja" az tápfeszültséget. Impulzusokkal tölt, két 3-as csoportot. NTDM6P02 vagy valami hasonló ami a töltést végzi. A -betáphoz képest
S, G: 16 - 25V, D: 0 - 6V, de ahogy halad a töltés, az ugrálás egyre kisebb.

Eredeti gondom az, hogy az egyik 3-as csoportot tölti csak, a másik 3-asat meg csak felibe - harmadára.

mezis

(#76417) Barret001 válasza mezis (#76412) üzenetére


Barret001
addikt

Én már nem hiszek ennek a hazug bandának! Ott a youtube,informálódj,és csodálkozz! 3A mi? :D Tartósan mi? :D
Aztán ha valaki teszteli,jön a döbbenet...Lehet hogy nem a kapcsolásban van a hiba,hanem olcsón kiszórják a nem megfelelő,de működőképes darabokat... A kimenetükkel meg igen is baj van,ezt az "inpulzusos" kimenetet már én is megszoptam! Nem jó mindenre.

(#76418) tordaitibi válasza mezis (#76412) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nalam 2 darab, up es down is, kb. 5 eve megy, evi 7 honapot, a futes vezerlesembe.
Masik 2 eveket ment egy hazilagosan 12 voltos taplalasra atalakitott monitorba.
Az igaz hogy a 3 ampertol messze van az aramigeny. Egyik melegedett rendesen, raragasztittam az ic-re egy kis hutobordat.
Tesztelesek soran, a maximalos aram vagy rovidzar tesztnel gyakran elpukkan a mini smd schottky dioda. Okat nem tudom de cserelve normal mereture, meg sose pukkant el a cseredarab.

Az teny hogy a megadott maximalis aramoknak a 3/4, felet kell alapul venni.
Nekem nemreg kellett nagyobb teljesitmeny, a hestore-ba megrendeltem a 300w modult, az birja.

[ Szerkesztve ]

(#76419) Teaway válasza mezis (#76416) üzenetére


Teaway
veterán

Mit is szeretnél? 25V 3A-s hálózati tápegységet? Mert olyan van.

Nincs itthon csokid??

(#76420) mezis válasza Teaway (#76419) üzenetére


mezis
nagyúr

Most csak hirtelen a gyári, 25V/600mA-es töltő helyett próbáltam másik tápegységről tölteni.
Most, hogy már vége a töltésnek, a 6db Li akku 24,5V.
A DC/DC adapter sehol sem melegszik, egyenletesen 1 - 2C-fokkal van a környezet fölött.
Input fesz. nem ugrál, Output fesz sem. "Minden nagyon szép, mindennel meg vagyok elégedve!" :D
Kísérletek folytatása jövőre, idén már nem akarom a porszívójával meríteni az akku csomagot és az újabb töltéshez talán összehozok egy 50Hz-es, 25V-os (DC) tápegységet.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#76421) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha esetleg valakit érdekel,
másik fórumon nem hitték el hogy egy egészen mezei N fet 3 volt alatt teljesen kinyit.
Képekkel illusztráltam, így már elhitték.

A jobb oldali multiméter a gate feszültséget, a bal oldali kombinált műszer az áramot mutatja.
1,80 voltnál már nyit, 160mA
2,89 voltnál 99,99%-ba nyitva, 5,21A
13 voltnál szinte semmit nem nyit jobban, 5,22A csak 10mA a növekedés.Vagyis 3 voltra totál kinyit.
Drain áram 5A feletti.

(#76422) y@g4n


y@g4n
tag

Raktam bónusz akkumulátorokat harman kardon onyx studio 4-be, a következő alapján: [link] ( párhuzamosan kapcsolt akksik pozitívja az eredeti cella protective pcb pozitívjához, negatívja hasonlóan )
4 darab cella.

Jelentős javulás tapasztalható üzemidőben, még nem volt lehetőségem elég hosszan hangosan hallgatni, nem gyulladt ki töltés közben, viszont!

Forraszthatatlan volt (számomra) a cella pozitív terminálja, így egy elég gány megoldással oldottam meg, vannak biztonsági kieresztőnyílások a tetején a cellának ((vent) : [link] -a tetején kb látszik ezen pl 4 darab ) és ezekbe dugtam be prototype breadboard kábelek "szuronyát", kettő nyílásom volt, egybe raktam kettő kábelt, tehát 4 kábel/cella.

Maradt hely a kábelek mellett (nem sok az szent), nem torlaszolják el teljesen a nyílást, kérdésem hogy jelenthet-e ez veszélyt? Maguk a kábelek sztem bírni fogják az a négy összesodorva egész értelmes vastagságú, a kérdéses a cella tetejének a ?karcolódása?.

Protective cellákat használtam, van bennük pcb.

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#76423) Barret001 válasza y@g4n (#76422) üzenetére


Barret001
addikt

Az nem kieresztő nyílás...Van alatta egy membrán,ami nyomás hatására átugrik kulső irányba! És megszakítja a kivezetést.Na most arra a mozgó membránra nehéz lenne rácsatlakozni...Ez volt a legegyszerűbb megoldás. Miután átugrik,végleg letiltja a cellát.Viszont egy "tűvel" Vissza pattintható a helyére.Okos túlnyomás hatására működő védelem.

(#76424) y@g4n válasza Barret001 (#76423) üzenetére


y@g4n
tag

Tehát lényegében kiiktattam a biztonsági mechanizmust?

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#76425) Barret001 válasza y@g4n (#76424) üzenetére


Barret001
addikt

Nem! Ha a vezetéked nem lóg be mélyre,akkor semmi gond. Ha feszesre húztad,akkor elfér.

[ Szerkesztve ]

(#76426) rednifegnar válasza y@g4n (#76422) üzenetére


rednifegnar
senior tag

beleneztem, fu az hogy foggal blankolja a vezetekeket... :B

A camera does not make art, the artist makes art.

(#76428) #85619712 válasza y@g4n (#76422) üzenetére


#85619712
törölt tag

Miniplexbe fogott kis kővel fel kell csiszolni, utána egész jól forrasztható. Van rajta valami bevonat ami valóban forraszthatatlan, de alatta általában réz vagy egyéb fém van amin már tapad a cin.

(#76429) #85619712 válasza Csabex (#76427) üzenetére


#85619712
törölt tag

Búék :))

(#76430) #85619712 válasza rednifegnar (#76426) üzenetére


#85619712
törölt tag

Felfoghatatlan, főleg, hogy ott volt a kezében az oldalvágó. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#76431) y@g4n válasza #85619712 (#76428) üzenetére


y@g4n
tag

Ha ezt tudom!
Köszönöm.

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#76432) rednifegnar válasza #85619712 (#76430) üzenetére


rednifegnar
senior tag

sniccerrel is blankolgat, az is franko mert elvagdossa a sodrott szalacskait igy vagy mar blankolasnal kiszakad a fele vagy par hajlitas utan.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#76433) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Valaki megtudná nekem mondani, ennél a frekvencia számítási példánál,
ha a mérőszonda x10-es állásban volt
akkor még a végeredményt szorozni kell tízzel ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#76434) And válasza DonThomasino (#76433) üzenetére


And
veterán

A mérőszonda a feszültséget tudja osztani, az időt természetesen nem képes befolyásolni.

(#76435) #85619712 válasza DonThomasino (#76433) üzenetére


#85619712
törölt tag

Bocs, közben látom már megválaszolták, csak nem görgettem lejjebb. :D

@y@g4n: Igazán nincs mit. :R

@rednifegnar: Egy igazi tálentum. :DD

[ Szerkesztve ]

(#76436) DonThomasino válasza And (#76434) üzenetére


DonThomasino
veterán

Aha köszi.
Még 1 kérdés, egy 230V os hálózatról üzemelő leválasztó transzformátornak
a frekvenciája mindig megegyezik a hálózat frekvenciájával? Az az 50HZ.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#76437) tordaitibi válasza DonThomasino (#76436) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igen, nem lehet más a szekunder frekvencia mint a primer.
Ha mást mérsz akkor kezdj el ufót keresni a környéken. :)

(#76438) DonThomasino válasza tordaitibi (#76437) üzenetére


DonThomasino
veterán

OK . :DDD
Egyenáram esetében nincs értelme frekvenciáról beszélni
mert nincs frekvenciája ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#76439) y@g4n


y@g4n
tag

Van valakinek tapasztalata ilyesmikkel?
3.3v - 5v konverter: [link]

egy fpga gpio-ja 3.3 voltos (LVCMOS33), az áramkör pedig ami kapná a jelet, 5 voltos logikai jelekkel dolgozik kizárólagosan, erre keresek megoldást.

[ Szerkesztve ]

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#76440) y@g4n válasza y@g4n (#76439) üzenetére


y@g4n
tag

Kifutottam a szerkesztésből, most nézem hogy 2.5 voltosak a gpio-k, nem is 3.3asok.
Ami eszembe jutott még egy boost converter használata;
breadbordjaim, meg alis nagy pakett olcsó tranyóim vannak még itthon ezekből össze lehet rakni egy pontos feszkónövelést?

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#76441) tordaitibi válasza DonThomasino (#76438) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Pontosan ahogy írod.
Egy DC tápvagy ceruzaelem vagy akkummulátor nulla hertzen szolgáltatja a feszültséget.

(#76442) And válasza y@g4n (#76440) üzenetére


And
veterán

Boost-konvertereket kifejezetten tápokhoz szokás használni, jelekhez nem, amúgy is feleslegesek volnának ilyen célra. Ha a célfeszültség rendelkezésre áll, akkor akár 1-2 tranzisztorral is megoldható a szinteltolás, de vannak erre cél integrált áramkörök is. Nem mindegy, hány jelet kell párhuzamosan kezelni, de egyébként nincs szükség sebészi pontosságra a kimenetet illetően (az adatlapokról kiderül, hogy a céláramkör mekkora feszültséget igényel a magas / alacsony szintekhez).

(#76443) tordaitibi válasza y@g4n (#76440) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Persze hogy össze kehet rakni, a linkelt kis panel ic-.be sincs szerintem csak 8 darab fet vagy kapcsolótranzisztor. Bár tévedhetek.
Némileg árnyalja a házilagos kivitelezést ha magas frekvencián kell terhelhető kimenetet fabrikálni, itt a push-pull kimenet nem kerülhető meg.
A fogadó eszköz, az 5 voltos, az konkrétam mi?

(#76444) y@g4n válasza tordaitibi (#76443) üzenetére


y@g4n
tag

becsapott a memóriám! 2 volttól már logic high-nak veszi!
egy kijelző: [link]
(2 tápfesz kell neki, és valamiért az rémlett hogy meg kell egyeznie a logicnak a vcc1-gyel)

dc tápnál azért a 0 hertz az nem olyan fix, ripple ott lesz, és nagyfrekis alkalmazásnál számíthat

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#76445) tordaitibi válasza y@g4n (#76444) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Akkor megoldódott magától. Vagyis tőled :)

A ripple, vagy terhelésre kisebb esést, változásokat, ezt azért nem illene egy kalap alatt említeni az AC frekvenciával.
Ezen az alapon egy 25milliohm belső ellenállású litium vagy PB cellán is mérhetsz ezredvoltnyi változást nagyobb, periodikus terhelésre.
Mégsem nevezné senki AC kimenetnek.
Amit írsz az létező de 24V DC-re szuperponálódó +-50mV nagyságú ingadozás miatt senki nem fogja ezt AC tápnak nevezni vagy frekvenciagenerátornak.
A 24V az nyílegyenesen halad az időgörbén, persze változik, pl. 25kHz ütemben lesz 23950mV és 24050mV.
Egy puffereletlen teljes hullámű graetz híd kimenete is DC, az igen, az 100 Hz ütemben változó DC. Namostakkor...? :)
Létezik AC DC? Nem a zenekar.

(#76446) y@g4n válasza tordaitibi (#76445) üzenetére


y@g4n
tag

Teljesen jogos :R :R
Ezért írtam hogy specifikus alkalmazásnál számíthat.

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#76447) Czimby


Czimby
addikt

Boldog új évet az uraknak!

Adott egy egyszerű digitális kis erősítő panel aminél kíváncsi volt mennyi is a torzításmentes teljesítménye, így 80Hz körüli szinusz jellel meghajtottam és a kis DSO szkóppal ránéztem mennyi is az annyi.

Ez a látvány fogadott...


Eddig minden erősítőnél szép szinusz jelet láttam nem pedig ezt.
Lehet a kimenti szűrése nem az igazi finoman fogalmazva?


Ha az ITT található Low-Pass Filter-t a kimenetre tenném javítana a dolgon?
(Szintén 4Ohm hangszórókkal használnám, így nálam is a 22µH, 680nF értékek lennének megfelelők gondolom.)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#76448) #85619712 válasza Czimby (#76447) üzenetére


#85619712
törölt tag

Volt a kimeneten terhelés a mérés alatt vagy üresen mértél?

(#76449) tordaitibi válasza Czimby (#76447) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A legegyszerubb kis vegfokokrol lesporoljak a kimeneti induktivitast es a szerepet rabizzak a hangszoro induktivitasara.
Azaz ezeket, ahol nincs, hianyzik,
ezeket terheletlenul, vagy ohmos muterhelessel merve az lesz amit latsz.
A kapcsolofrekvenciat, a szinuszra raulve.
Lassucska a szkop, 100kHz felett kene latni ahogyan osszeall a szinusz. De az elvet megmutatni tokeletesen elegendo a sebessege.

(#76450) Czimby válasza #85619712 (#76448) üzenetére


Czimby
addikt

Volt 4ohm-os hangszóró igen.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.