Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76801) mezis válasza tordaitibi (#76800) üzenetére


mezis
nagyúr

Az autózás kezdetén megtörtént eset: Talán már a kormányzárat is feltalálták, de már biztosan kulcs is kellett az autó indításához. Autó lent parkolt a ház (kastély?) mellett az utcán. Lakásban baráti társaság. tulaj büszkén újságolta, hogy ezt az új autóját már nem ám lehet ám ellopni, itt a kulcs a kezemben. Talán fogadás is lett belőle. Az egyik vendége telefonon felhívta a házigazda autó szerelőjét mintha ő lenne a tulaj és azt adta elő, hogy az autója itt áll a háza mellett, kulcsa nincs meg, kéri a műhelybe szállítást.
2 óra sem telt el, hívta a "barát" a tulajt az ablakhoz, hogy hol is van az autója? :DD

mezis

(#76802) #68216320


#68216320
törölt tag

Sajnos a cirka 15éve multiméteremen a második csatlakozó is eltört és emiatt erősen kontaktos a mérőzsinor. Majd valamikor kitalálok rá valamit, de új multi vásárlást szeretnék megejteni.
Tudnátok ajánlani hobbi célra való, olcsó típust? Jó lenne ha tudna kapacitást is mérni.
Auto méréshatár váltás nem kritérium, de előny.
"Sipolós" szakadásvizsgáló is kellene és lehetőleg gyorsan jelezzen, ne kelljen másodperceket várni.

[ Szerkesztve ]

(#76803) #68216320 válasza #68216320 (#76802) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem automata mérésváltós, de erről van vélemény? Tudásra megfelelne szerintem.

(#76804) mezis válasza #68216320 (#76803) üzenetére


mezis
nagyúr

Én Aneng M11-et vettem. Vagy M10-et? Ceruza elemekkel működik, ami olcsóbb a 9V-osnál és inkább akad kéznél. Kellemes az automata mód, kapacitást is mér, egészen nagyot is.
Sípolós szakadás vizsgálója azonnal jelez, kontaktust.
Kis áram méréséhez nem kell átdugni a mérőzsinórt.
Kicsit kellett tágítani a mérőzsinór csatlakoztatásához a hüvelyeit.
Hátránya: kicsi, könnyű, a mérőzsinór elfordítja, rángatja. Meg lehet szokni.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#76805) #68216320 válasza mezis (#76804) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi az infokat.
Közben rendeltem egy Maxwell MX-25304 multit. Hétfőn már át is vehetem. Tudásra szerintem elég, remélem pár évig kibírja ez is.
Ha problémás, akkor veszek egy jobbat majd ebből pedig tartalék lesz.

[ Szerkesztve ]

(#76806) Mastek


Mastek
újonc

Sziasztok tudnátok segíteni, honnan tudnék beszerezni Tpa3116, vagy esetleg van-e eladó valakinek? Kinából nem akarok rendelni mert túl sok idő..

(#76807) mezis válasza Mastek (#76806) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv, [link]

mezis

(#76808) SchumiBácsi válasza SchumiBácsi (#76673) üzenetére

Na újra itt vagyok :D

Újabb megakadás az új géppel, méghozzá a belső kábelezés terén. Jelenleg van 2db HDD és 2db SSD, valamint 1db ODD + vezérlőpanel.

Vezérlőpanel kivételével mind SATA. A probléma szó szerint szerteágazó mert néhány egyébkánt gyári vezeték koppon van, épphogy nem feszül de nem is szeretem az ilyet.

A hosszabbítás vele kb. megoldható, így ez nem tűnik problémának.

A 2HDD és 2SSD 1-1 különálló ágon táplálnám ilyen vezetékkel. De mivel túl hosszú a két konnektor között, ezért vagy rövidebb, vagy egy ilyesmi konstrukció lenne a jobb, különben minden esetben ki kell hagyni legalább egy meghajtóhelyet hogy ne törjön/feszüljön túlságosan, meg hát az esztétika is számít valamelyest. Annyi van benne hogy ez magában lehet kiadná hosszabbítás nélkül is, de mivel hosszúságot nem írtak rá csak találgatni lehet. Vicces mert ha a gyárilag adott kábel teljes hossza 25cm helyett 30cm lenne, akkor itt semmi gond nem volna.

Az igaz hogy ez a rész letudható lenne egyetlen 4konnektoros vezetékkel, de annak sose voltam híve, inkább 1vezeték=2drive az elfogadott nálam, meg hát azt is biztos hosszabbítani kellene.

Véleményem szerint ez a konstrukció kiadja 6PINhosszabbítás+2x SATA power, csak véleményezésre írtam meg, az igazi probléma lent következik:

Az utolsó 6PIN-ről menne az ODD+kártyaolvasó. Ide jelen tudásom szerint már nem tudok eleve SATA-t hozni mert a panel IDE csatolójú. IDE-ből SATA-t ezzel csinálnék, de a szóban forgó meghajtó, meg úgy az "alap" SATA is 5eres amit meg is kap jelenleg, míg az elosztó 4eres. Befolyásolja ez az ODD működését?

Ha igen, akkor olyan vezeték kell ami SATA-ból csinál IDE-t? Véletlenül most találtam is egyet. Alighanem ez a probléma is megoldódni látszik: 6PIN hosszabbítás+2x SATA power, ebből egyik viszi az ODD-t, az utolsó SATA átalakul IDE-re a szóban forgó vezetékkel.

Ez így már életképes eljárás igaz? Ha valakinek van más elképzelése, 5lete kábel beszerzés terén azt szívesen fogadom, a típusok adottak, a jellegük a döntő. Köszi előre is!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#76809) Mastek válasza mezis (#76807) üzenetére


Mastek
újonc

Csak az ic kellene, nem komplett erősítő. Javítani szeretnék egy készüléket.

(#76810) Dr. Szilikát válasza SchumiBácsi (#76808) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Semmi jelentősége, miután az optikai meghajtók csak 5 és 12 V-ot igényelnek.

5. vezeték a narancs (3,3 V) totál felesleges:

https://www.google.com/images?q=sata+power+pinout

3,3 V-ot a szokványos merevlemezek sem használnak. Szerver, illetve üzleti kategóriában van rá példa, ahol sok HDD üzemelhet párhuzamosan. Ezek egyszerre indítva nagyon megtépáznák a tápegységet, erre van valami késleltetett indítási trükk, amihez felhasználják a 3,3 V csatlakozást, ha jól emlékszem.

Egyébként sem jó egymásba toldani csatlakozókat, ha nem muszáj (átmeneti ellenállás nő, kontakthiba forrása is lehet).

Noha ez már szemantikai kérdés, de én inkább úgy mondanám, hogy van SATA power és van Molex power (vagy magyarosabban SATA-táp, Molex-táp) csatlakozó. Mint tudjuk, az IDE kicsit más fogalmat takar.

[ Szerkesztve ]

(#76811) tordaitibi válasza mezis (#76801) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Azért amit leírtál az nem életszerű.
Minden ami nincs lebetonozva az daruval ellopható, ha 25 elektronikus riasztó is van benne.
Sok autót vittek el ordító riasztóval a lopós autók régebben.
A példád alapján nincs biztonságos lakás, és bank trezor sem, hiába rács, riasztó, a trotilnak vagy a tnt-nek nem tud ellenállni.
De mint írtam, ez nem az átlag kategória.

Terjed a csendes riasztó, amíg a járművet nem zárják vasbeton Faraday kalitkába addig küldi a pozícióját.
Megtalálni is egyszerűbb így.
Természetesen van ellenszere, gsm blokkoló. De ez mindig is így volt, állandó küzdelem a rabló és a pandúr között.

(#76812) #90088192 válasza tordaitibi (#76811) üzenetére


#90088192
törölt tag

Amikor nincs mit/nem erdemes ellopni, az a 100% vedelem.

A tobbi csak alom, ha valakinek nagyon kell ekkor el fogja vinni akar egy lakatlan szigetrol is.

A masik veglet, amit latok, amikor meg lenne mit elvinni, csak a nem eri meg kategoria annyira elhatalmasodik, hogy a jo dolgokbol szemet lesz. Az meg rosszabb, mintha elloptak volna.

(#76813) Dr. Szilikát válasza Dr. Szilikát (#76810) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Csak az érdekesség kedvéért, HDD / ODD vonatkozásban 5 V-ról mennek a digitális áramkörök, 12 V-ról a motorikus részek, fejmozgató, ilyesmi.
SSD-nél ismert, hogy csak 5 V kell a működéséhez, illetve laptop-HDD szintén csak 5 V.

(#76814) SchumiBácsi válasza Dr. Szilikát (#76810) üzenetére

Én se vagyok híve a toldozásnak de az se pálya hogy feszül a csatlakozó.

Már egy ideje köztünk vannak a moduláris tápok, de pont emiatt mindig olyat vettem amin az összes vezeték megvan. Most viszont már modulárisat gondoltam ki és mivel speckó, kapásból 2db kontakt is van. 1db ami csatlakoztatja a konnektorsint, és ami onnan indul.

IDE-molex tudom, de emlékeim szerint kb. csak az IDE meghajtón voltak ezek a molex csatolók, aztán a SATA felülettel a táp is átalakult.

Kontakthibát eddig csak molex csatlakozóval sikerült elérni, azt is a gagyi tápoknál. Ezek a 6/8PIN csatlakozók sztem sokkal masszívabbak már.

Másik kommenthez szólva, azt tudtam hogy 5/12V egyszerre van/kell, (elektronika-motor) csak a +1 vezetéket nem tudtam hova tenni a SATA-n.

Mindenhol a jobbnak vélt 6PIN hosszabbítás lesz és SATA. Vezérlőpanel lesz IDE/molex-re visszaosztva, ott nem lesz zavaró annyira ha zavaros a kontakt, nem mintha a DVD-nél számítana ami kb. 1üzemórát megy évente...

Ettől jobb megoldás nem tudom hogy lehetne, volt olyan elképzelés is hogy vezeték felhasítás, toldás a kívánt mértékig, forrasztás, zsugorcsövezés, vagy csokiba, esetleg teljesen új kábelt építeni, de azért a garancia sem ártana még pár évig így erről inkább letettem ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#76815) Janusz001 válasza Jarod1 (#76797) üzenetére


Janusz001
őstag

Sajnos nincs.

(#76816) zharkanyi


zharkanyi
tag

Sziasztok!

9 éves fiam rá van kattanva az elektonikával kapcsolatos dolgokra. Karácsonyra kapott egy Boffin 750-es készletet, de ugyan a cucc remek, de a leírás google-el lett forítva és így nem használható arra, hogy megértse az elektronika alapjait. + mérne mindent a multiméterrel is.

Tudtok olyan anyagot (honlap, videó, könyv...) ajánlani, ami egy 9 éves szintjén vezet be a témába?

(#76817) mezis válasza zharkanyi (#76816) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Angol nyevtanfolyam! :K A gyereknek....

mezis

(#76818) zharkanyi válasza mezis (#76817) üzenetére


zharkanyi
tag

Leginkább Cseh nyelvtanfolyam kellene akkor, mert még az angol fordítás sem sikerült nekik tökéletesre.

Itt most a lényeg amúgy nem az lenne, hogy a leírás alapján össze tudja rakni az áramkört, hanem hogy értse is valamennyire. Már nem rémlik pontosan melyik osztályban volt, de talán 7-es fizika: Feszültség, áramerősség, ellenállás fogalma, majd soros és párhuzamos kapcsolás...

(#76819) Aryes válasza zharkanyi (#76818) üzenetére


Aryes
nagyúr

A 7-es fizika könyvet ajánlanám én is! :K

(#76820) Tamy válasza zharkanyi (#76818) üzenetére


Tamy
senior tag

Gyerekkoromból van egy Képes Usborne enciklopédia-fizika-kémia-biológia című könyvem, az elég "dedós" (jó értelemben), tényleg nagyon az alapoktól indul, szerintem az jó lenne neki, de ha bemész egy könyvesboltba, ott is biztosan találsz valamit.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#76821) Aryes válasza zharkanyi (#76816) üzenetére


Aryes
nagyúr

Megnéztem, mi ez a Boffin 750, és az útmutatót le is lehet tölteni (tényleg elég fura nyelven íródott). Tudsz valami leltárt mutatni nekem, hogy pontosan milyen alkatrészek vannak a készletben? Akár privátban is, hogy ne ide offoljunk. Kedvet kaptam hozzá, hátha meg tudom vele fertőzni a gyereket. :DDD
Ha jól látom, van benne hangkártyás oszcilloszkóp meg hozzá való program. Kérdés mindenkihez: sokszor jól jönne nekem is oszcilloszkóp, ha csak ilyen egyszerű is, egy ilyen kapcsolás elég lehet hozzá?

(#76822) Barret001 válasza Aryes (#76821) üzenetére


Barret001
addikt

Az a 2 dióda ott mit csinál? Ez az én szintemen rövidzár...Vagy csak nyitófeszültség felett?

(#76823) darvinya válasza Barret001 (#76822) üzenetére


darvinya
titán

Négyszögjel képző, ugyanez van g.torzító pedál sematikában is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76824) Aryes válasza Barret001 (#76822) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mivel az egész cucc direktben a hangkártya mikrofon bemenetére van kötve, a két dióda gondoskodik róla, hogy a jel sose lépje túl a +0.6V -0.6V feszültséget. Így ha elfelejtem letekerni a potmétert, akkor se nyírja ki a hangkártyát.

(#76825) Dr. Szilikát válasza Aryes (#76821) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Vannak hasonló megoldások, már Windows 95-re is láttam ilyeneket:

https://www.google.com/images?q=pc+oscilloscope+sound+card

Talán még az Audacity is használható lenne hozzá, valamilyen szinten.

Telefonra is létezik, akár a mikrofont használva jelforrásként, vagy a Jack-bemenetről, vagy célhardverrel kombináltan:

https://play.google.com/store/search?q=oscilloscope&c=apps

(#76826) zharkanyi válasza Aryes (#76821) üzenetére


zharkanyi
tag

A Boffin cucc ilyen téren nagyon gyenge. Nem találtam rendes alkatrészlistát. Adtak egy papír alapút, de az alapján még szerintem a profi felnőttek sem értenek mindent: https://1drv.ms/u/s!Anr4kTsICNIhrhL0CaiRXman-FYP?e=VNGFMG

Legjobb megoldás, ha itt megnézed az egyes szettekhez tartozó PDF használati utasítást, amiben van egy alkatrészlista (de csak azokról az elemekről, melyek abban a készletben jelennek meg először, tehát Boffin 750-nél azt látod, ami nincs benne a Boffin 500-ban, de a 300-at és 100-at is hozzá kell nézni): http://tudomanyosjatekok.hu/shop/?s=boffin

(#76827) Aryes válasza zharkanyi (#76826) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi, ez nekem pont jó lesz így. :R
Elég sok diszkrét alkatrész van itthon a listáról, meg breadboard, jumper kábelek, azzal nem lesz olyan könnyű, de pár kapcsolást összerakok a gyerekekkel (ha el tudom őket rángatni a számítógép elől... :U ).

Közben kutattam, és úgy találtam, hogy ugyanezt a készletet Elenco (és még ki tudja hány féle) néven árusítják, az inventory meg az útmutató a stimmel. A tiédhez is egy ősrégi WINSCOPE.EXE nevű, 1997-es programot adtak CD-n? :DDD

Kérdés: a hangkártyák LINE IN bemenete ugye 1V-os jelszintet vár?

(#76828) mezis válasza Aryes (#76827) üzenetére


mezis
nagyúr

Én a Soundcard Scope 1.46-ot használom.

mezis

(#76829) zharkanyi válasza Aryes (#76827) üzenetére


zharkanyi
tag

Nem. Ehhez egy pendrive-ot adtak. Nem tudom hova keverte el a gyere, de nem rémlik rajta futtatható fájl. (Ja és a pendriv-on lévő PDF-ek még szörnyűbbek, mint ami a neten fellelhető, nyomtatásban pedig csak Csehül adták.)

A LINE IN-e skérdés nekem szólt? (az ált. iskolás fizika könyv nekem sem fog ártani, csak hogy tudd kitől kérdezel)

Amúgy találtam egy könyvet: Mozaik Fizika 8 - Elektromosságtan, Fénytan

(#76830) #85619712 válasza Aryes (#76827) üzenetére


#85619712
törölt tag

Attól függ, négyzetes közép, csúcs, vagy csúcstól csúcsig érdekel? :DDD

(#76831) mezis válasza zharkanyi (#76829) üzenetére


mezis
nagyúr

Digitális tankönyvtár ?
Az ügyfélkapun bejelentkezve mintha lett volna valamilyen tankönyv fül.

mezis

(#76832) Dr. Szilikát válasza Aryes (#76827) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A vonalszint klasszikus értéke az öreg Bell nyomán 0,775 V, ami abból jött, hogy a telefon 600 ohmos hallgatóján ennyi feszültség hoz létre 1 mW teljesítményt, ami nagyjából a normál élvezhető hangerőnek felelt meg, az akkori eszközzel. Sokáig ezt nevezték a feszültség 0 dB referenciájának is.

Később bevezették a dBV értéket, ami már 1 V referencián alapul, a régit meg elnevezték dBv vagy még inkább dBu-nak, hogy ne is lehessen összetéveszteni.

Vonalszintről további infók: https://en.wikipedia.org/wiki/Line_level

Végül pedig valaki vette a fáradságot és megmérte:

https://www.diyaudio.com/forums/pc-based/162610-sound-card-input-voltage-range.html

The max input voltage supported by Creative Sound Blaster Audigy SE before clipping is 0dbV or 1Vrms or 2.828Vpp.

(#76833) Aryes válasza zharkanyi (#76829) üzenetére


Aryes
nagyúr

"A LINE IN-e skérdés nekem szólt?"

Nem, mindenkihez. :)

(#76834) Aryes válasza Dr. Szilikát (#76832) üzenetére


Aryes
nagyúr

...és leweegee2:

Köszi! :) Az érdekelt, hogy mekkora feszültséget lehet ráengedni károsodás nélkül.

(#76835) #85619712 válasza Aryes (#76834) üzenetére


#85619712
törölt tag

Eszközfüggő, valamelyikre csak 1Vcs-cs valamelyik elvisel a 3.5Vcs-cs feszültséget is (jellemzően a profi(bb) h. kártyák), de az 1V az mindegyiknek megy. :)

[ Szerkesztve ]

(#76836) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok. Tudnátok forrást ahol olcsón tudnék forrólevegős forrasztás gyakorláshoz beszerezni kapton szalagot? Gondolom vékony is elég lenne és nem kell 33m hosszúság sem.

(#76837) kesztió


kesztió
aktív tag

Kedves fórumlakók,
nagyon jó hatásfokú, miniatűr (max 3-4 cm) 230 VAC → 3,3 VDC kapcsolóüzemű tápra lenne szükségem. Kis teljesítményről van szó: 300–400 mA csúcs a kimeneten, de az átlagolt kimenet jóval 10 mA alatt lesz.

A jó hatásfok azért kell, mert nem szabadna melegednie, hogy ne hamisítsa meg a hőmérsékletmérést. Természetesen minél jobban megpróbálom leszigetelni, de egyszerűbb, ha eleve minimálisan melegedik. A galvanikus leválasztás nagyon fontos, de gondolom, ez alap minden korszerű kapcsolóüzemű tápegységnél.

Javaslatok?

Bug és debug fia vagyok én

(#76838) Teaway válasza kesztió (#76837) üzenetére


Teaway
veterán

Van ilyen: IRM-01-3.3 (kimeneti feszültség 3.3VDC; méret 33.7x22.2x15mm; kimeneti áram 0.3A; tápfeszültség 85...305VAC), de az efficiency (Typ.) sajnos csak 66% :((

Nincs itthon csokid??

(#76839) kesztió válasza Teaway (#76838) üzenetére


kesztió
aktív tag

Lemondtam a dologról, kívül lesz a táp.

Bug és debug fia vagyok én

(#76840) darvinya


darvinya
titán

Lidl-ős gép akku csatlakozó elektronika.

De mihez kell 5V, és miért akku T jelzésére van kötve negatív(fekete)?
Negatív megszakításos a kapcsoló. :)
Vagy ez csak 12V-os. :)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76841) Dr. Szilikát válasza darvinya (#76840) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

— Termisztor és akku negatív (B-) közös szokott lenni.
— Külön van egy B+.
— Termisztor másik lába lenne a 3. kivezetés, ha van beépítve.

5 V minek, azt talán egyedileg kellene lekövetni, alapesetben nem igényli a BMS:

Itt lehet látni a lényegi felépítését az ilyen típusú paneloknak:

— Töltés a D2 diódán keresztül halad, ami a visszirányú zárlat ellen véd (töltő, kábel, csatlakozó zárlata).
— Q1 a túltöltés ellen tud védeni, ez csak kisebb áramra méretezett alkatrész.
— Q2 a terhelést képes kapcsolni, nagy terhelhetőségű MOSFET.

(#76842) darvinya válasza Dr. Szilikát (#76841) üzenetére


darvinya
titán

Szószerint a fekete vezeték Termisztorba van kötve, ami akku csatlakozóján is meg van.
Gépen 3 érintkező van + T −, akkun 4 érintkező van + T (valami, nincs felirat) −.
Töltőn 3 érintkező van + (valami, nincs felirat) −.
Eddig ez szerintem adat busz, vagy hasonló funkció, mert töltésről lehúzva és visszarakva egyből nem indul meg a töltés ismét.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76843) adam320


adam320
senior tag

Hali.

Lenne egy LED szalag ami tud különböző színeket ill. effekteket, ez egy gépház gyári tartozéka. Csinál néha olyat hogy amikor a kapcsolóval színt váltok pl., akkor néhány led marad az előző színen és nem vált át csak később, mint ha "bugos" lenne az egész. Mit lehetne ezzel csinálni, hogy lehetne kiküszöbölni?

(#76844) adam320 válasza adam320 (#76843) üzenetére


adam320
senior tag

Az előzőhöz még annyit hogy teljesen kitapasztalhatatlan hogy mikor csinálja, a csatlakozások jók, a tápegység egy egy hónapos Chieftec CTG-650C.

(#76845) Dr. Szilikát válasza darvinya (#76842) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Szószerint a fekete vezeték Termisztorba van kötve
De ha szétszednéd az akkut, valószínűleg kiderülne, hogy B- ugyanaz, át van kötve.

Tehát áttekinthetőbben:

Gépen 3 érintkező
+ T −

Akkun 4 érintkező
+ T jelöletlen −

Töltőn 3 érintkező
+ jelöletlen −

Vagyis az akku és töltő egy jelöletlen ponton kommunikál egymással. Úgy néz ki, hogy van ilyen, pl. LGT8P22A mikrokontrollert alkalmazzák töltőben, BMS panelben, USB-C többportos tápban is:

https://imgur.com/gallery/Tp5B4
https://static.elektroda.pl/attach/IMAG0893_5725925.jpg
https://www.programmersought.com/article/6091600225/

Tehát ugyanazon (nem dokumentált) áramkör, eltérő alkalmazások, eltérő szoftver. Így érthetővé válik, mire kell az 5V, ha azon a panelon is egy kis processzor van. Pedig vannak önálló IC-k (szoftvermentes), védelem és töltésszabályzó céljára egyaránt, sokféle. Nem lenne fontos processzorokat használni erre.

Parkside töltők belseje: https://www.youtube.com/watch?v=H_b9D9WPff8

Parkside akku: https://www.youtube.com/watch?v=CN0q4wZBnBo

[ Szerkesztve ]

(#76846) Onderon


Onderon
senior tag

Sziasztok,

nagyon kezdő kérdés, tudom, de egy ilyen csatlakozónál ha az van írva 2A akkor az az egész csatlakozóra érvényes, vagy lábanként? Ha több megy át rajta, akkor megolvad? Egy 10A-es akkumulátor az árramforrás és egy kis ledet szeretnék az áramkörbe bekötni minél kisebb csatlakozóval, mert kevés a hely.

Köszönöm.

(#76847) Barret001 válasza Onderon (#76846) üzenetére


Barret001
addikt

Szerintem lábanként 2A. De neked nem fog ekkora áram átfolyni rajta.A led csak pár mA áramot vesz fel.

(#76848) Onderon válasza Barret001 (#76847) üzenetére


Onderon
senior tag

Áh értem, köszönöm!

(#76849) Dr. Szilikát válasza Onderon (#76846) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A WS2812B nagyjából a standard 5050 LED-nek felel meg, azaz 3 x 20 mA max., esetleg még egy kevés az integrált vezérlőchip részére.

3,5 V-ról még tud működni az adatlap szerint, ami elvileg a biztos működést jelenti, valós érték lehet ennél kicsit lejjebb is.

(#76850) #68216320


#68216320
törölt tag

Mi a véleményetek, egy ilyen táp esetében feltétlenül szükséges földelést is használnom?
Műanyag dobozban lenne. A földelés a működéséhez szükséges vagy a burkolathoz van használva csak?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.