Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76551) mezis válasza seger (#76549) üzenetére


mezis
nagyúr

1 - 2 ceruza elem aligha képes tüzet okozni. Az Li Akkuk már annál inkább!
Nem költenék ilyen marhaságra. :( Én csak egy kis feszültség mérő panel műszert szereltem az autóba, aztán sárga szig. szalagból 3 réteget is rá kellett ragasztanom mert éjszakai vezetésnél zavaróan erős volt a fénye. Ha van is a tervezett dekorációdhoz fényerő szabályozó, gyanítom helyenként folyton ki fog csúszni a résekből....

mezis

(#76552) seger válasza mezis (#76551) üzenetére


seger
addikt

Nem is a ceruzaelem, hanem a kis elektronika 3V-ból 230-at csinál.
Ami van hozzá szivargyújtós csatival kis elektronika, az meg 170V.
És baromira fog zavarni az elektronika sípolása...

(#76553) mezis válasza seger (#76552) üzenetére


mezis
nagyúr

A feszültség egy dolog, áram is kell a teljesítményhez (gyújtogatáshoz)!
Száraz időben leveszed a pulóveredet, mész bekapcsolni a rádiót, 10mm-ről már ugrik is a szikra: 10000Volt! A rádiód meg nem ég, és már nem is szól, mert annak a pici tranzisztornak ez is sokk volt...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#76554) seger válasza mezis (#76553) üzenetére


seger
addikt

Na majd mérek rajta egy áramot ha lesz időm.
Attól még a nagyfesz sípolás zavarna...

[ Szerkesztve ]

(#76555) mezis válasza seger (#76554) üzenetére


mezis
nagyúr

Az apró LED-ek általában max 0,01A-el működnek.
(De csak egyen árammal és záró irányban nehezen viselik a 230V-ot! :o )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#76556) seger válasza mezis (#76555) üzenetére


seger
addikt

És ez milyen led lehet ha nagyfeszről megy?

(#76557) mezis válasza seger (#76556) üzenetére


mezis
nagyúr

Sok LED sorban egymás után. Led-enként 1,5 - 3V feszültséggel kell számolni (erősen színfüggő) de az áram korlátozásáról mindenképp gondoskodni kell!
(Egyszerű esetben, pici gombelemek belső ellenállása is lehet áramkorlátozó.)

mezis

(#76558) And válasza mezis (#76555) üzenetére


And
veterán

A nevével ellentétben nem LED, hanem EL-sugárzó, ezt a leírásban tisztázzák, ehhez valóban nagyobb feszültségű, >100 V-os meghajtás kell.
seger: ettől függetlenül nem hinném, hogy egy ilyen EL-meghajtó tűzveszélyesebb lenne, mint bármilyen más, hasonló teljesítményigényű eszköz. A sípolást meg nem tudom, miért előlegezed meg (vagy már tapasztaltad?), mikor az egyáltalán nem törvényszerű, ráadásul lehet is tenni ellene.

(#76559) mezis válasza And (#76558) üzenetére


mezis
nagyúr


Aztán még említenek 12V-ot meg adaptert, de ennél nagyobb feszültséget nem láttam.

mezis

(#76560) seger válasza And (#76558) üzenetére


seger
addikt

A sípolást azért írtam, mert kipróbálva, asztalon, illetve helyére rakva hallani. 4db ajtóba raknám, vagyis 4db átalakító sípolna.
Lehet tenni ellen? Érdekelne hogyan! Köszi

(#76561) seger válasza mezis (#76557) üzenetére


seger
addikt

Ebben nem sorba vannak a ledek, ez nem az a ledcsík!

(#76562) And válasza mezis (#76559) üzenetére


And
veterán

Ezt azért leírják, bár tény, hogy a megnevezés teljesen megtévesztő:

seger: Nem tudom, hogy néz ki a meghajtó dobozkáka, mert a fotókon nem látszik, csak egy (nem szivargyújtó) csatlakozó a fénykábel végén. Gondolom ott csatlakozik a meghajtásra. Ha ez így van, akkor az a dobozka eltehető olyan helyre, ahol nem zavaró: jobban hangszigetelt (gumi, parafa) nagyobb dobozba, akár elkábelezhető az utastéren kívülre. De akár bele is lehet nézni, hátha valami félig nyitott tekercs van az inverterében, esetleg azzal is lehet foglalkozni (ragasztó, műgyanta vagy hasonló megoldás).

[ Szerkesztve ]

(#76563) mezis válasza seger (#76560) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen! Felcsavarod a rádiót.... :DDD ;]

And: Köszönöm! Azt gondoltam a LED az igazi, a többi meg csak kábító reklám szöveg.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#76564) #85619712 válasza seger (#76560) üzenetére


#85619712
törölt tag

Én a kőművesek egyik szent grálját szoktam bevetni ilyen célokra, a sziloplasztot, ki kell nyomni vele az egész dobozt, 'azt jó napot. :DDD

(#76565) seger válasza #85619712 (#76564) üzenetére


seger
addikt


Gyárilag ki van öntve

(#76566) #85619712 válasza seger (#76565) üzenetére


#85619712
törölt tag

Ezek szerint nem eléggé, vagy valami tekercs hozzáérhet a ház oldalához? :F Én még mindig azt mondom, ha van hely neki, egy tejfölös pohár félbe vágva bele ez a kütyü és kiönteni szilóval. Ha megszáradt szépen le lehet fejteni róla a poharat, annyi, hogy ne rögtön az aljára tedd, hanem egy réteg sziló és úgy rá a kütyü majd a többi sziló, hogy mindenütt körbevegye. Vagy valami hangszigetelő szivacsba bebugyolálni.

[ Szerkesztve ]

(#76567) mezis válasza #85619712 (#76566) üzenetére


mezis
nagyúr

A szilót hatásosabbnak gondolom.
(Hallottam én már rugós (felhúzós) karórám ketyegését vastag tollpárnán keresztül.)

mezis

(#76568) #85619712 válasza mezis (#76567) üzenetére


#85619712
törölt tag

Az akril tömítő még jobb, mivel sűrűbb, csak azt nehezebb visszabontani ha baj van.

(#76569) SchumiBácsi válasza Tarokk79 (#76547) üzenetére

Mármint hogy vágtad szét? Ha olyan állapotban van mint a képen úgy használható. A vezetékmaradványt tőből levágod hogy ne menjen zárlatba. Közvetlen arra a tüskére kötsz ami bemegy az adapterbe. Egyébként ahogy látom a tiédből is ki fog lazulni az egyik.

Ha mindkét tüskére sikerült kötnöd, úgy ahogy van bedugod és teszteled. Ha világít úgy tekered körbe az egészet. Ez nekem használható volt 6-8évig de beltéren, kültéren nem tudom mit csinál, néha igazgatnom kellett mert elfelejtett világítani.

Ha nem tudsz ilyen dugót szerezni ami sztem esélyes hogy csak egy másik fénysorral tudsz megtenni, adaptercsere és vagy rugós/bepattintós, de akár forrasztható anya DC csatlakozóval látod el a fénysort és kész. Mellékesbe lesz 24V adaptered másra is ha kell. Esetleg ha fix a hely akkor érvéghüvellyel közvetlen beállsz az adapterre ha megszorul benne az is működhet.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#76570) mezis válasza #85619712 (#76568) üzenetére


mezis
nagyúr

Rugalmas anyag jobban csillapít. Az akril tömítő is rugalmas?
[link]

mezis

(#76571) Samus


Samus
addikt

Visszatérve az elszívó motor témára. Valaki elmagyarázná érthetően, hogy ezek a motorok konkrétan hogy működnek? A kefés DC és AC (univerzális, mosógép pl.) megvan, a 3 fázisú AC is úgy, ahogy érthető, de ez a több tekercses asszinkron nem megy...

[link]

Tehát van ez, van 4 kivezetés, ebből lesz 3 sebességfokozat.

Valami olyasmi lehet a dologban, hogy először csak az egyik tekercsen megy át az áram, utána az 1+2 tekercs sorban, majd mindkét tekercs egyszerre, kvázi párhuzamosan van táplálva?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#76572) tordaitibi válasza razorbenke92 (#76548) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nagyon megköszönném.
Hamarabb is ideérne hozzám mint ali vagy ebay és társai.
Ingyen nem kívánhatom neked is került valamennyibe amikor megvetted.
Írok privit ha nem gond.

(#76573) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, kis segitseg kellene. Laikusnak, szoval "for dummies" szint :B

Gyakokrlaskent rendeltem Ali-rol egy ilyen kis szettet (kapcsolasi rajz a 2-ik foto a linken) ami megjott mult heten.

Szombaton szepen elkezdtem osszerakni, elotte lemertem az ellenalasokat multimeterrel, hogy minden stimmel-e.

Rendben osszeraktam, rakotottem 2db uj AA-s ceruzaelemet, de nem csak, hogy nem szolal meg az istenadta, azt vettem eszre, hogy az NE555 par masodperc utan eleg erosen kezd melegedni. Ugy 8-10mp utan alig lehet mar kezzel megfogni.

Elso korben egy masik, szinten DIY (csak mitchellectronic.co.uk-s, tehat jobb minosegu) kitbol kivettem az 555-os IC-t es beraktam a kici kinai helyere. Erdemeny ugyanaz.

Angol DIY szett mukodott, tehat feltetelezem, hogy az 555-os hibatlan, Alis szettben megis melegszik. Mind a socket, mind maga az IC jol all, nem forditva raktam be, ellenoriztem 2x is.

Mi lehet a baj? Diodak, sarga kondik polaritasa ugye mindegy, a 4.7uF-es kondit is jol raktam be.

Forraszpontok mindehol jok, egyedul a 8 labu DIP socket egyik labaval gyult meg a bajom forrasztaskor. Valamiert nem lett elsore jo, igy masodjara kellett forrasztanom, immar forrasztozsirral, mert nem lett valami jo az eredmeny. Annal a labnal a socket lehet hogy nem 100%-osan erintkezik.

Okozhatja-e ez a nemmukodest es jelentos melegedest? A termekinfo/kapcs.rajz alapjan a cucc DC3-12V-vel mukdoik, akkutarto kimeneten valami 3.1-3.2V-t mertem, tehat boven a tureshataron belul.

Oszinten megmondva szallitassal egyutt nem volt a cucc 2€, es az erintkezo pontok a nyakon eleg silany, vekony anyagnak tunik (legalabbis ezen [link] konkret DIY kit PCB-jehez kepest, szoval nem sirom tele a parnam, hogy nem mukodik, de jo lenne valahogy megis mukodesre birni, vagy legalabb megerteni ,mit szabtam el

Koszi :R
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#76574) And válasza Balinov (#76573) üzenetére


And
veterán

- Akkor is melegszik az 555, ha a hangszóró nincs bekötve?
- Egészen biztosan jól van bekötve az 555 ??
Mod.: értve ez alatt, hogy az elemtartó pozitív / piros vezetéke összecseng az IC 8-as, a negatív / fekete vezetéke pedig az 1-es lábával, a terhelés (C4-essel soros hangszóró) pedig a 3-as lábra van kötve? Természetesen az elemek méréskor ne legyenek az elemtartóban.
- A nyugalmi (egyik gomb sincs lenyomva) tápáramot megmérted?
- Hangszóró ellenállására rámértél?
" Diodak, sarga kondik polaritasa ugye mindegy [..]"
Diódáké pont nem lenne mindegy, de olyat egy darabot sem látni a rajzon.

[ Szerkesztve ]

(#76575) mezis válasza Samus (#76571) üzenetére


mezis
nagyúr

Bronz csúszó csapágyat olajozni szokás. Fekete takaró lemez alatt lehetett a filc, azt kellett volna műszerolajjal átitatni.

mezis

(#76576) Samus válasza mezis (#76575) üzenetére


Samus
addikt

Oké, ezt majd figyelembe veszem, mikor csinálom (nem én készítettem a videót), a működési elvére tudsz írni valamit?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#76577) Barret001 válasza Samus (#76571) üzenetére


Barret001
addikt

Annyit tudok ezekről a motorokról,hogy csak kis teljesítményben gyártják őket.Nagyon elterjedt motortípus.
Látszik egy vastag "drót" átfűzve a vasmagon,az felel a forgásirányért.Az váltja ki az indító kondenzátort.

(#76578) Tarokk79 válasza SchumiBácsi (#76569) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Csúnyán. Kettévágtam és véletlen elvágtam az egyik szálat is. Viszont most, hogy mondod van egy másik 24V-os aksim és annak lehet normális az elosztója, viszont csak hétvégén kerül a kezembe, hogy megnézzem :).

(#76579) razorbenke92 válasza tordaitibi (#76572) üzenetére

Írj nyugodtan.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#76580) #85619712 válasza mezis (#76570) üzenetére


#85619712
törölt tag

Fogjuk rá, ilyen célra elég rugalmas, de a sziló valóban jobb, csak drágább. :DDD

(#76581) Tarokk79 válasza Tarokk79 (#76578) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Sikerült, jobban levágtam, ráforrasztottam és j sok szigetelőszallaggal oké lett :). Köszönöm.

(#76582) #85619712 válasza Samus (#76571) üzenetére


#85619712
törölt tag

Sorba vannak a tekercsek, ha mind a 3 tekercs sorba van akkor forog a leglassabban.
1. Fokozat= fehér + kék
2. Fokozat= fehér + piros
3. Fokozat= fehér + fekete

(#76583) #90088192 válasza hcl (#76543) üzenetére


#90088192
törölt tag

Amit láttam profi lézer show, az 2 kis lépteto motort tartalmazott. A tengelyen 1-1 db tükör kb 45 fokban rögzítve a tengelyen sírjára. A két motor talán 90 fokban volt elforgatva egymástól. Így a tengely mozgással forogtak a tükrök és eltérítették a fénysugarat. :R

(#76584) SchumiBácsi válasza Tarokk79 (#76581) üzenetére

Majd megmutatom én hogy csináltam meg, mert ahogy megoldottad az a tüske kiesése után nem fog működni, hacsak nem közvetlen rá forrasztottál.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#76585) hcl válasza #90088192 (#76583) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ritka a léptetőmotoros, inkább galvanométerek szoktak lenni (külsőre meg nem mondod, hogy nem léptető).

Ami még eszembe jutott, hogy kell egy középállású (vagy még inkább rugómentesített) Deprez-műszer, és egy H híddal úgy meghajtani, hogy a híd két bemenetére küldött, ellenfázisú jel arányát változtatni... Így lesz középállás, és talán gyorsabb is lesz, mert sosem a rugó dolgozik (ha van benne), hanem mindig feszültség fogja rángatni a forgórészt.
Ha lesz híd, feláldozok egy roncs kivezérlésjelzőt... :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#76586) Balinov válasza And (#76574) üzenetére


Balinov
félisten

Szia And

- Akkor is melegszik az 555, ha a hangszóró nincs bekötve? - Ezt nem probaltam, ha lesz ra ido, a 7vegen megnezem ugy is
- Egészen biztosan jól van bekötve az 555 ?? Majdnem 100%, hogy igen. A PCB-n jelzik a kis iranyado bevagast a sockethez, ugy van beforrasztva ill. az 555-os ic is ugy van bepattintva, hogy a rajta levo bevagas a sockettel egyezo. A tobbit tobbszor el kellett olvasnom, de meprobalom megnezni,
Mod.: értve ez alatt, hogy az elemtartó pozitív / piros vezetéke összecseng az IC 8-as, a negatív / fekete vezetéke pedig az 1-es lábával, a terhelés (C4-essel soros hangszóró) pedig a 3-as lábra van kötve? Természetesen az elemek méréskor ne legyenek az elemtartóban.
- A nyugalmi (egyik gomb sincs lenyomva) tápáramot megmérted? Oszinten, nem? Meg nem. De ha a 2xAA elemen merek 3.1-3.2V-t, akkor hogy lehet tobblet feszultseg generalva?
- Hangszóró ellenállására rámértél? - Nem, jo otlet.
" Diodak, sarga kondik polaritasa ugye mindegy [..]"
Diódáké pont nem lenne mindegy, de olyat egy darabot sem látni a rajzon. Ize, diodak egyik oldalan van egy kis sav, ugy tudom, az jelzi a negativ felet, amit a PCB-n is jelolnek. Ugy hiszem, jol forrasztottam, tobbszor is ellenoriztem forrasztas elott. Amugy a rezisztorokra meg a sarga kondikra gondoltam, csak elirtam.

Udv
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#76587) Barret001 válasza Balinov (#76586) üzenetére


Barret001
addikt

" De ha a 2xAA elemen merek 3.1-3.2V-t, akkor hogy lehet tobblet feszultseg generalva? " az elemek feszültsége nem 1,5V. Ez változó,nálam volt már olyan is,amiben 1,7V feszültséget mértem. Az meg ugye 3,4V lenne.

(#76588) Balinov válasza Barret001 (#76587) üzenetére


Balinov
félisten

De épp ezaz, ennyit mertem multimeterrel

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#76589) And válasza Balinov (#76586) üzenetére


And
veterán

Igen, nagy valószínűséggel nem lehet elrontani az 555 bekötését, ha csak nem szitázták fordítva a pozíciójelet, az meg nem valószínű (a többi vásárló nem panaszkodott ilyenre).
"De ha a 2xAA elemen merek 3.1-3.2V-t, akkor hogy lehet tobblet feszultseg generalva?"
Én nem is feszültségre vagyok kíváncsi, hanem az áramra. Mindezt azért, mert a hirtelen és erős melegedés mindenképp túláramra utal. Olyan meg nem sok helyen tud folyni egy ilyen áramkörben, leginkább a tápok és a kimenet / terhelés felé.
A tápfeszültség is érdekes, mert az NE555 típus hivatalos minimum tápfeszültsége 4.5V, a CMOS kivitelű típusé (7555) szokott alacsonyabbról, 2V-ról indulni.

(#76590) Balinov válasza And (#76589) üzenetére


Balinov
félisten

:R Nem ertek a lovakhoz, de mintha kicikinaiak osszekukaztak volna egy DIY pcb-t, innen-onnani gyenge minosegu komponensekbol es nyakbol. Amiket irtatok, azt kiprobalom, amint lesz egy nyugodt oram a 6evestol, majd meg jelentkezem

Addig is koszonom!

Ize, ha hasonlo, vagy picit nagyobb bonyolultsagu DIY kiteket akarok venni, de jobb minosegben es EU-s beszerzesi forrasbol hol tegyem?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#76591) PHM válasza Balinov (#76590) üzenetére


PHM
addikt

Hestore például? [link]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#76592) JóGéza válasza Balinov (#76590) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Farnell.com.

(#76593) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok. Ilyen kabelt keresek fonott feher burkolat 1 fonott eres, ne törjön es 1-2 mm atmero. Hogy hívjak magyarul es tudtok ajanlani beszerzesi lehetoseget? Alin csak burkolatot talalok kulon meg ezt a ket erest [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#76594) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Van egy AEG márkájú (Szemre STIEBEL ELTRON koppintás) elektromos fali konvektor. Ebben a fűtőszálak fölött van valami (talán bimetallos?) hőkorlátozó, ami tönkrement, szétporladt. Sehol nem találok ilyet a neten. Honnan lehetne kiderítemi, milyen kell bele, és honnan tudnék szerezni?

-

(#76595) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
nem tudom, hogy jo helyen járok-e de hatha tudtok egy kis segitseget vagy tippet adni! annyi roviden a tortenet, hogy telefonomat az auto tetejen hagytam es az arpad hidon egy bukkanonal leesett...1 nappal kesobb vegig fesultem es darabjaira porig zuzva megtalaltam!
alabb a kep ugye az egyik a tarhely. kerdesem az lenne, hogy valahogy a tarhelyrol meg le lehetne menteni az adatokat (ha egyaltalan eppek)? vagy full macera es inkabb engedjem el?

elore is koszonom ! :R

(#76596) darvinya válasza bazsimano (#76595) üzenetére


darvinya
titán

Ha USB+táp rész még annyira jó, hogy beinduljon, s Android, akkor talán.
De jó pénzért direkt memória olvasással (milliós tétel).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#76597) razorbenke92 válasza bazsimano (#76595) üzenetére

Szia!
Attól is nagyban függ, hogy milyen telefon. Az újabbakban (és az almákban elég régen) külön chip szerepel a titkosításért, ami azt jelenti, hogy natívan nem kiolvashatóak az adatok a memóriából.

Mennyire maradt épp ez a részegység? Esetleg ha ér annyit, vegyél egy ugyanilyen telefont, és ülte(tte)sd át az alaplapot, talán feléled. Nem kell összeszerelni sem, csak amíg lemented az adatokat.

Esetleg adatmentő cégnél próbáld, de az borsos lesz.

A NAND chipeknek látod a típusát? Régebbi telókhoz volt olyan breakout board, hogy rajta volt az USB meghajtó minden, csak a memória nem. Törött telefonnál csak át kell ültetni, és pendrive lett a memóriából. Ez még almánál is működik, de nem tudom, hogy a meglévő adatokat vissza lehet e nyerni, vagy formázni kell a titkosított adatokat róla.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#76598) bazsimano válasza razorbenke92 (#76597) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom a valaszokat!
hat ez egy regebbi redmi note 4 pro volt. hat az alaplap azert karosodott, de ahogy irtam ebben nem vagyok jartas...de maga a telo ketteszakadt...alabb a kep:

tehat akkor inkabb felejtos a dolog...azt hittem, hogy "olyan egyszeru", hogy memoria chip leszed, felforraszt masik alaplapra es ugy kinyerheto...de akkor ezek szerint nem olyan egyszeru ahogy a jozan paraszti eszem gondolta :D :D :D
:R

(#76599) hcl válasza bazsimano (#76598) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kürt kft, meg hasonló adatmentős helyek, nagyon jó pénzért le tudják szedni. Sérült a NYÁK is, azt kb. a flash IC direkt olvasásával lehet megoldani.

Mutogatni való hater díszpinty

(#76600) razorbenke92 válasza bazsimano (#76598) üzenetére

Ha a memóriachipek éppek érdemes ránézni, hogy van e hozzá pendrive breakout. A Redmi Note4 Pro-ban még nem volt supervisor modul.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.