Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77451) Rolly válasza tordaitibi (#77450) üzenetére


Rolly
veterán

köszi az információkat most csak egy kis 3e Ft-os mérőműszerem van azzal próbálkozom, a teljes led szalag 120 CM összesen 5W áramot vesz fel így max fényen szóval valami tuti nem ok.

Megnéztem a wemos D1 amit használok max 3.3V-ot tud leadni. Szóval kell még itt alakítanom úgy érzem

nem igazán értem még a N csatornás Mosfetek lelki világát de utána olvasok...

[ Szerkesztve ]

(#77452) razorbenke92 válasza rednifegnar (#77445) üzenetére

Mondasz valamit, erre oda fogok figyelni.

Ha jól vettem le a videót, azért kell fentől leemelni, mert az első kávát le kell szedni. De ha szereznék egy pont jó méretű asztallapot, vagy dobozt, akkor lehetne azt, hogy a kávát leveszem és leeresztem mint egy szoknyaabroncsot.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#77453) Aryes válasza tordaitibi (#77449) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az esp8266 kimenetei 5V toleránsak, ha a 3,3V kevés lenne, a lehúzó 10k ellenállás helyett fel is lehetne húzni 5V-ra a kimenetet egy 10k ellenállással.

(#77454) Rolly válasza Aryes (#77453) üzenetére


Rolly
veterán

Bocsi, de nem értem mire kellene cserélni a 10Ks ellenállást?

(#77455) Aryes válasza Rolly (#77454) üzenetére


Aryes
nagyúr

Semmire, csupán mint lehetőséget említettem.

(#77456) tordaitibi válasza Rolly (#77454) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Úgy értette hogy a kimenetet felhúzod külső +5 voltra az ellenállásokkal.

De felesleges mert az általad használt fetnek elég a 3,3V.

Akkor mit mérsz a ledeken ha a fet gate lábát leválasztod a kimenetről és felkötöd a +3,3V tápra? Így megvan a 24V?

Azt nem is feltételezem hogy a vezérlés és teljesítmény rész gnd nem közös és valami potenciál eltérés léphet fel esetleg.

(#77457) Rolly válasza tordaitibi (#77456) üzenetére


Rolly
veterán

Forrasztanom kell kicsit hozzá, de megnéztem ha a FET kapura ráengedem a 3.3V-ot akkor szemre úgy világít mintha esp kimenetetet maxra húzom.

Kipróbáltam ESP nélkül 5V-tal akkor viszont meg tudtam mérni 23,7V ment 24-ből a ledre... tehát ez alapján úgy gondolom, hogy az irf510nek a 24V "átengedéséhez" kell az 5V-os kapu feszültség

(#77458) Dr. Szilikát válasza Rolly (#77457) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A két görbe elvileg arra utal, hogy legalább mennyi kapufeszültséget alkalmazzunk, a kapcsolni kívánt áram függvényében, hogy az eszköz biztonságosan vezetésbe menjen.

Ellenkező eseten a MOSFET-en eső feszültség és az átfolyó áram szorzataként jelentkező teljesítmény fogja melegíteni, amitől tönkre is mehet.

https://semesters.in/mosfet-output-and-transfer-characteristics-notes-for-electronics-engineering-1st-year/

IRF510:

IRLZ44:

(#77459) Rolly válasza Dr. Szilikát (#77458) üzenetére


Rolly
veterán

Túl sok áram nem folyik át, így a mosfeten (irf510) most sincs melegedési gond, csak a kis feszültség miatt nem nyit eléggé... Ha jól gondolom

(#77460) tordaitibi válasza Rolly (#77459) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az egyik hsz-be emlitettel IRFZ44 et.
En azt hittem azt hasznalod.
Az IRF510 az nem a legszerencsesebb valasztas, az elobb mellekelt adatlapi kep szerint minimum 5V kell neki. Valamint nagy D-S nyitasi ellenallasa is. Cserebe 100 voltos de erre neked semmi szukseged.
Ninxs otthon egy mezei BUZ11, meg az is 100x jobb lenne a feladatra. Vagy akar egy npn tranzisztor, azzal is jobb lenne. Azon csak 0,6V esik, nem 7-8V.

(#77461) Aryes válasza Rolly (#77448) üzenetére


Aryes
nagyúr

Próbáld ki akkor, hogy a rajzon:

látható 10k ellenállás másik végét a GND helyett a +5V-ra kötöd. Tehát a +5V és a D2 közé.

(#77462) Rolly válasza tordaitibi (#77460) üzenetére


Rolly
veterán

Most rendeltem IRFZ44 kipróbálom azzal addig meg a 5V-os felhúzó ellenállással futok egy kört... sajnos forrasztott próbapanelom volt itthon :( :) így kicsit nehezebb a tesztelgetés de rendeltem sima próbapanelt is...

(#77463) Shinjike87


Shinjike87
aktív tag

Sziasztok,
Egerem mikrokapcsolójának cseréjéhez lenne szükségem egy teljesítményszabályzós pákára. Ez a Fahrenheit márka, amit találni a neten szép számmal, megfelelő lehet, vagy nagyon gagyi?

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#77464) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Van nekem egy kínai rádiófrekvenciás távirányítós dugaljam és nemrég vettem egy wifis dugaljt is, meg lehet oldani, hogy erről is és arról is tudjam kapcsolni a szivattyút?

Haverom azt mondja elvileg elég ha polaritáshelyesen megcsinálom.

[link]

[link]

tordaidrusza, számítok Rád! :K

(#77465) Dr. Szilikát válasza Gézengúz (#77464) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Mármint fázishelyesen igen (polaritás egyenáramnál van). Ha párhuzamosítod a két kapcsolót, akkor annak megfelelő logikával fog működni, de nem tudom, mi a cél.

Hasonlóan az időkapcsolókhoz, az egyik ág direktben átmegy azon is valószínűleg, amit multiméterrel ki is tudsz mutatni.

Másik ágat szakítja meg benne egy relé. Noha váltakozóáramnál nem feltétlenül van jelentősége, de utóbbit kinevezed mondjuk fázisnak.

(#77466) tordaitibi válasza Gézengúz (#77464) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Uram máris... :)
Jól írja Dr. Szilikát, csakis úgy fog menni automata leverdesés nélkül hogy fixen bedugod mindkettőt, össze is jelölöd hogyan van bedugva a konnektorokba, mert előfordiuhat hogy az egyik a fázst, a másik meg a nullát kapcsolja ugyanarra a vezetékre.
Ha így meg tudod csinálni akkor nincs akadálya, bár az most nincs előttem hogy ha triakok a kimenetek, azok mit szólnak hozzá de szerintem semmit.
Ha meg kattan mindkettő, akkor relés a kimenet, akkor semmi problémát nem okozhat a párhuzamosítás.

(#77467) Gézengúz válasza Dr. Szilikát (#77465) üzenetére


Gézengúz
addikt

Kissé későn értem vissza.

A cél az az, hogy ha itthon vagyok akkor a direkt kis távirányítóval tudjam kapcsolni, ne kelljen bohóckodni a telefonnal, amikor meg máshonnan kapcsolnám, akkor nyilván bohóckodok a telefonnal. :U

tordaitibi

Igen, kattannak kapcsolásnál.

Haverom mondta, hogy be is rakhatnám őket egy kis dobozba amibe fixen menne be és jönne ki az áram, így nem fordulna elő fáziselkeveredés. :U

[ Szerkesztve ]

(#77468) Dr. Szilikát válasza Gézengúz (#77467) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Csak nem mindegy a kapcsolási logika: ha a kettőt párhuzamosítod és egyik zárt, nem tudod a másikkal kikapcsolni a fogyasztót.

Ha soros kapcsoló, akkor meg bármelyik megszakít, de kettő kell egyszerre a záráshoz.

(#77469) Gézengúz válasza Dr. Szilikát (#77468) üzenetére


Gézengúz
addikt

Persze, ezekkel azért még én is tisztában vagyok. :U
A párhuzamos tökéletesen megfelel, sorba kötéshez meg elég lenne őket egymásba dugni.
Nyilván nem arra gondoltam, hogy itthon bekapcsolom a rádióssal és majd távolról lekapcsolom a wifissel, mert azt nem lehet.

(#77470) Bib


Bib
őstag

Sziasztok! Van egy ledes armatúrám ami nem működik. A képen látható ellenállás nyákon bal alul F1 elporladt. Sajnos a színjelölés sem látható, amíg volt rajta sem sikerült jól lefényképezni. Gondolom ennek akkor annyi, de ha van ötletetek akkor szívesen fogadom, köszi!

(#77471) VIPowER válasza Bib (#77470) üzenetére


VIPowER
senior tag

Az csak egy biztosítéknak szánt pár ohmos huzal ellenállás lehet.

(#77472) Dr. Szilikát válasza Bib (#77470) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Jobban jársz, ha elkezdesz rajta zárlatot keresni és ha nem találsz, akkor is előbb csak egy izzólámpán keresztül kötöd be (40-60 W).

Mert az egy dolog, hogy pótolod ugyanolyannal és esetleg megint elpukkan (ha zárlat van), de az nem mindig kellemes élmény, illetve szétéghet még jobban is.

F = Fuse

(#77473) Bib válasza Dr. Szilikát (#77472) üzenetére


Bib
őstag

Köszi Srácok! Úgy lesz. Igazából csak közben nem világított, időszakosan ment el, nem hirtelen pukkant. Még garanciális is, de hát mire szerzek 1.5m dobozt, meg visszaküldöm á nem ér annyit. Akkor pontosan mit is kérjek hozzá az elektronikai boltba?

(#77474) Dr. Szilikát válasza Bib (#77473) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

IC-s driver pont úgy tud elpukkanni, hogy elvált / megégett valamelyik forrasztás, ami néha érintkezett már csak, végül kinyírta az egészet.

LED-sor szakadozását azért sorolom hátrébb a valószínűségben, mert bár nem ritka, de attól nem szokás / illik tönkremennie.

Ilyenkor hozzáértő egy lépést sem fárad a boltba, mert a fáradozás jutalma lehet egy újabb pukkanás, aminek nem sok értelme volt. De ha van egy izzófoglalatod, két szál vezetékkel bekötsz egy izzót biztosíték gyanánt, hamarabb kiderül az igazság.

Vagy rámérsz és kapásból ott a zárlat.

Piros-piros-arany-arany például 2,2 ohm / 2 W.

[ Szerkesztve ]

(#77475) Shinjike87


Shinjike87
aktív tag

Köszönöm a segítséget, akkor legyetek magatok. Üdv.

(#77476) Gyula84 válasza Shinjike87 (#77475) üzenetére


Gyula84
veterán

Szerintem bőven elég hozzá, azért mégis bedobhattad volna melyikre gondolsz :)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#77477) Aryes válasza Shinjike87 (#77475) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha annyi százasom lenne, ahány kérdésemre nem jött válasz egy napon belül... :U

(#77478) rednifegnar válasza Gyula84 (#77476) üzenetére


rednifegnar
senior tag

egy mikrokapcsolohoz kb akarmilyen paka jo. en se ertem milyen markat irt, utana keresni nem fogunk raadasul ki tudja hany fele tipus van belole.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77479) ath


ath
senior tag

sziasztok

segítsetek kérlek, hogy mire van szükségem :) van 1,5 méter ledszalagom, bútorlapba marva. asztalos választotta, így nem tudom mennyit fogyaszt, legyen mondjuk 20W. szeretnék a bútorlap belső felére egy olyan potenciométert tenni, aminek a tengelye átér a bútorlapon, kívülről pedig egy tekerőt tudok rá tenni. kapcsolni és fokozatmentesen szabályozni szeretném.
meg tudnátok mondani, hogy milyet keressek? esetleg hol?

köszi

(#77480) razorbenke92 válasza Shinjike87 (#77463) üzenetére

Szia!

Szvsz ha lehet, inkább keress egy barátot/kollégát/szomszédot aki megcsinálja neked, de csak ezért ne vegyél pákát. Ha meg másra is kell, akkor meg ne ezt. Mármint ha az [5000 Forintos tipik piros Fahrenheit pákára gondolsz] akkor tapasztalatból mondom, hogy a cucc ezer sebből vérzik.

Ha pedig duzzogsz, nem mi maradunk magunk, hanem te. :N
Az, hogy nem kapsz választ a kérdésedre időben, kicsit több annál mint el tudod képzelni. Én pl. az elmúlt három napban nyélgázon hajtottam magam, hogy a ma esti gyerekaltatásra hazaérjek a kiküldetésemről, mert holnap (ma) reggel úgy fogok újra elmenni itthonról, hogy a fiam még alszik. Ettől függetlenül most, amikor jutott egy kis időm, megválaszoltam volna így is úgy is a kérdésed.

ath

Szia!
Ne sima potmétert tegyél, mert annak nagyobb teljesítményűnek kell lenni, ráadásul totál nem lesz lineáris a tekeréssel a fényváltozás, a poti tartományának jó részét nem is tudod majd használni.
Vegyél egy ilyen potival állítható [PWM drivert] vagy ha a potméterhez nem ragaszkodsz, valamilyen távirányítós vezérlőt (ez utóbbihoz kellene a LED szalag feszültsége)

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#77481) tordaitibi válasza Shinjike87 (#77475) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ne sértődj meg, én is véletlenül átugrottam a kérdést.

Nekem is Fahrenheit van, átlagos munkákhoz. Alsó-középkategória.
Meg egy másik de az egy mikrokapcsoló cseréhez horror és értelmetlen.
Ehhez szinte bármi megfelel ami 40-50W körüli.
Ha nem sikerül kiforrasztani, mert kétoldalas a nyák és egyszerre több lábat nehéz átmelegíteni, én ilyenkor egy csípőfogóval óvatosan szétcsipkedem a mikrokapcsolót, úgyis mindegy neki és így egyesével már könnyen kiforraszthatók a lábak.

(#77482) Shinjike87


Shinjike87
aktív tag

Dehát nem válaszolt senki, csak elvan a maga kis projektjével. Én most nem arra gondoltam, hogy az válaszoljon, aki 3 napig nincs online, értelemszerűen.

Venni akarok egyet, mert egyrészt: érdekel, meg tudom-e csinálni, másrészt: nincs senki, aki megcsinálná helyettem, harmadrészt, az egér legfeljebb utána sem fog működni.

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#77483) Gyula84 válasza Shinjike87 (#77482) üzenetére


Gyula84
veterán

Egyszerűen nem vettük észre a kérdést, van ilyen

#77478 rednifegnar
javarészt pillanatpákával csinálok mindent :B

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#77484) Dr. Szilikát válasza Gyula84 (#77483) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Láttam ugyan a kérdést, de túl általános volt a típus is, utána meg el is felejtettem, meg nem is láttam még ilyen pákákat személyes találkozón.

Egérben csak párszor forrasztottam kapcsolót saját részre, de arra emlékszem, hogy amikor biztosra akartam menni (nehogy elgányolódjon, leváljon a fólia), megfelelően hajlított huzalt tettem a pillanatpákára, ami a lábakat egyszerre átéri.

Panelt meg egy kis asztali satuba rögzítve, ami szintén hasznos tud lenni néha.

(#77485) rednifegnar válasza Gyula84 (#77483) üzenetére


rednifegnar
senior tag

jo a pillanatpaka is, nekem van az is (sztem meg klasszik cseh az atkos idokbol) meg van egy viszonylag egyszeru allomasos weller is. mindkettovel meg lehet csinalni. sztem legjobb leszedni az ont, jo sok folyaszto es rezharisnyaval felitatni az ont. majdnem kiesik utana ha jol fel van szivatva.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77486) Aryes


Aryes
nagyúr

Ha már pillanatpáka a téma: egy ilyenem van: [kép]
Nemrég kiment benne az égő (ami a gombnyomáskor megvilágítja a tárgyat) forrasztás közben. Először azt hittem, hogy kiégett, de az izzószál egyben maradt. Mikor kihűlt, újra elkezdett világítani! :Y De sajnos nem tartott sokáig, újra kialudt, és azóta is úgy van. Mit lehet ezzel csinálni, egyáltalán mi romlott el benne? Amúgy funkcionál, tehát forrasztani lehet vele, csak hiányzik az irányfény. :)

[ Szerkesztve ]

(#77487) VIPowER válasza Aryes (#77486) üzenetére


VIPowER
senior tag

Lehet mégis rossz az az égő. Vegyél bele. A trafója melegszik fel nagyon? A primerre van rátekerve pár menet, az látja el az izzót árammal, bár nem szokott szakadozni.

(#77488) Jarod1 válasza Aryes (#77486) üzenetére


Jarod1
addikt

Új égő, az oldalára van ráírva a típusa feszkója

(#77489) Aryes válasza VIPowER (#77487) üzenetére


Aryes
nagyúr

Láttam már pár izzót kiégni, de egy se éledt fel utána. 🤨 Az izzószál pedig látszólag egyben van.

[ Szerkesztve ]

(#77490) Barret001 válasza Aryes (#77489) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem fel sem tűnik a hiánya...Olyan sötétben úgy sem lehet használni,ahol rá kell hagyatkozni :)

(#77491) Tamy válasza Aryes (#77489) üzenetére


Tamy
senior tag

Miért nem méred ki egy szakadásvizsgálóval, vagy próbálod ki elemről (gondolom pár V-os)?

Régen többször csináltam olyant, ha nem volt kéznél tartalék, hogy a kiégett izzót finoman úgy ráztam össze, hogy újra összeért, majd összeégett. Sokáig persze nem bírta már ilyenkor, de talán néhány hétig is kihúztam még vele. Igaz, az nem magától égett össze. De akár a foglalat is lehet kontakthibás, bár legnagyobb eséllyel én is az izzóra szavaznék.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#77492) Dr. Szilikát válasza Aryes (#77486) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Mérni kell először is szakadásra. Létezik már LED-változat is, tehát ami csereszabatos, de az is lehet, hogy az meg vibrál is.

Vagy barkácsolni egyéb LED megoldást, egyenirányítóval, szűréssel.

(#77493) Aryes válasza Barret001 (#77490) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát nekem nincs műhelyem, kis túlzással ott forrasztok, ahol éppen van hely a lakásban. :) Így pedig igenis jól jött, hogy pont ott csinált fényt, ahol kellett.
De úgy tűnik, hogy ez így marad, mert az égőt kicsavarni nem tudom, a pákát szétcsavarozni meg megint nem, mert ilyen: (- -) fejű csavarok vannak benne, amihez nincs csavarhúzóm, ami van, azzal meg nem bírom megmozdítani őket. :(((

Dr. Szilikát: A LED jó ötlet, kívülről barkácsolok rá egyet. :K

[ Szerkesztve ]

(#77494) rednifegnar válasza Aryes (#77489) üzenetére


rednifegnar
senior tag

o dehogynem, elreped az uvegben a laba lehul osszeer, felmelegszik megszakad.
izzoszal megnyulik, elszakad, de ossze lehet razni, osszeheged vagy csak osszeer, sok ilyet razogattam mar, van hogy csak mp-ig de van ami sokaig jo marad.

amugy kell bele egy uj izzo. ha azzal is xar akkor foglalat gond. vagy a seged tekercs szakadozik, zarlatos, ho hatasara.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77495) Aryes válasza rednifegnar (#77494) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az a baj, hogy nem lehet kicsavarni, szerintem nem is foglalatban van, hanem bele van fixre forraszva vagy mittudomén, kb. 10 éve megvan, ezalatt sosem kellett cserélni.

(#77496) rednifegnar válasza Aryes (#77495) üzenetére


rednifegnar
senior tag

bele van inkabb rohadva...
nekem ilyen van:
https://www.teszvesz.hu/75-va-es-cseh-pillanat-paka-elado-1-ft-2996584526.html
ebbol eleg jol kiall az izzo, de mar volt tobbszor is hogy nem lehetett kitekerni ugy belenott es letorott az uveg bura. olyankor jon a laposfogos mutet.

nem tudom egy ilyen paka egy ledest hogy birna, mert azert ha ugy jobban belejottem tuz forro volt az egesz. en azert szertem ha vilagit az izzo mert legalabb latom hogy mukodik.
volt mar hogy elromlott a kapcsolo, vagy elszakadta a nyelben a vezetek, no meg amikor csak nem melegit. csak nem akarja. aztan kozben be se volt dugva es percekig alltam ott harom kezzel fogva a cuccot es anyaztam mi lesz mar :O

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77497) Aryes válasza rednifegnar (#77496) üzenetére


Aryes
nagyúr

Pontosan. :DDD

(#77498) Dr. Szilikát válasza rednifegnar (#77496) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Hegy meglazulása a csavarnál, hegy elégése és pótlása, ezek mind olyan dolgok, amit utálunk ennél a pákánál. Mégis kénytelen vagyok tisztelni, mert évtizedek óta kiszolgál és amúgy nagyon jól végzi a dolgát.

Például füledhez tartva hallod, hogy zúg a trafó, de nem melegít, azt már lehet tudni, hogy a hegy nem érintkezik rendesen. Ilyen hűtőcsillagos LED pont befér a tok résébe:

Kell hozzá egyenirányító, puffer, meg egy ellenállás.

(#77499) rednifegnar válasza Dr. Szilikát (#77498) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat az enyem eleg halk, meg altalaban szol a mjuzik, jobb a lampa ;)
en is utalom hogy elvekonyodik a hegye aztan mar tized mm-es cuccal forraszt az ember csak ne kelljen meg kicserelni. haverom siman osszecsavarta es tolta tovabb.
soxor lelazulnak a csavarok is hiaba tepi meg az emeber a hoingadozas megteszi a hatasat, meg persze megszakad a menet. egyszer meg a lakast is majdnem felgyujtottam mert mindig letettem a foldre es ahogy felborult benyomodott a gombja a hegye meg egy papirdoboznak, aztan szepen elkezdett izzani a papir. de amugy jo cucc evtizedek ota megvan, de ma mar inkabb a weller.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77500) Aryes válasza rednifegnar (#77499) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az enyém nem olyan csavaros, hanem egy-egy csőbe megy be a hegy két szára, és mint a dremelben a fúrófejet, úgy kell benne rögzíteni. Nem tudom mi a neve ennek a megoldásnak, de nagyon stabil, sosem lazul ki. És nem fogy el a hegy, ezért is szeretem nagyon. Az eredeti gyári hegy van benne, nem tudom miből van. Néha meg kell csiszolni, mert rozsdásodik, de ha ügyes vagyok, ugyanúgy tapad rá az ón, mint a rézre.

Update: sikerült egészben kiműteni az izzót, és szakadás van benne, pedig látszólag egyben van a szál. 2.2V, 0.25A. Akkor talán mégsem kell szétszednem a pákát.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.