Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2009) Batman2 válasza Necc (#2007) üzenetére


Batman2
őstag

''minden meg van tervezve, csak nem tudom elkészíteni, mert nincsenek meg hozzá az eszközeim''

Ne mondd már, hogy nem tudsz egy nyáklapot elkészíteni, pláne ha megvannak a tervek is!
Veszel pl. alkoholos modell festéket, meg kül. vastag ecsetet és vas(ferri)-kloridot. Veszel még az elektrobolban nyáklapot.
A kész nyáktervet átrajzolod a nyáklapra és kifested a megmaradó részeket, majd a vasklorid oldatban lemaratod, a festéket alkohollal letörlöd és kész is!

Bár ha jól értem, még sincsen meg minden terved, mert nincsen nyákterved. Akkor viszint ideje, hogy megpróbálj a kapcs. rajzból nyáktervet készíteni. Ezt leginkább papíron teheted meg, úgy, hogy megpróbálod az egyes alkatrészeket valami előnyös elrendezésbe összeszedni, majd ez után megpróbálod összehuzalozni, kb 2-3mm-es vonalakkal. Utána átnázed, hogy mely vonalakat lehet előnyösebben vezetni, illetve mely alkatrészeket lehet előnyösebb helyzetben elhelyezni és e szerint készítessz új nyáktervet. Majd ezet mégegyszer tovább finomítod és akkor már egyre sűrűbb, kompaktabb és logikusabb elrendezésű lesz.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.